Wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty” – Reumatologia – trzecia część cyklu poświęconego leczeniu bólu w chorobach reumatycznych. Przedstawia ona niefarmakologiczne metody zwalczania bólu. Autorzy koncentrują się na szeroko rozumianej rehabilitacji oraz na leczeniu operacyjnym. Opisane metody nierzadko stanowią uzupełnienie leczenia farmakologicznego, mogą być też wiodące w przypadkach deformacji czy uszkodzenia wymagającego działań naprawczych. W publikacji przedstawiono takie zagadnienia jak: założenia rehabilitacji chorych z bólem w przebiegu chorób reumatycznych, aktywność fizyczna i ćwiczenia w leczeniu bólu w chorobach reumatycznych, fzykoterapia i terapię manualna, masaż leczniczy, akupunktura i elektroakupunktura, suche igłowanie, terapia zajęciowa jako metoda zmniejszenia bólu, ortotyka. Opisano znaczenie pomocy psychologicznej, balneoterapii i pielęgnacji, a także przedstawiono rolę leczenia zabiegowego. Publikacja polecana tym wszystkim specjalistom, którzy mają do czynienia z pacjentami cierpiącymi na choroby reumatyczne i zmagającymi się z bólem. Powinni sięgnąć po nią przede wszystkim reumatolodzy i specjaliści leczenia bólu, ale także rehabilitacji, fizjoterapeuci, psychoterapeuci oraz lekarze interniści, rodzinni i POZ.
Przedstawiamy Państwu 4. tom wydawnictwa „Czerniak – współczesne podejście” będący zbiorem nowoczesnych prac przeglądowych przygotowanych przez najlepszych polskich ekspertów różnych specjalności związanych z rozpoznawaniem i leczeniem chorych na nowotwory skóry. Nowotwory złośliwe skóry, w tym przede wszystkim rak podstawnokomórkowy (ang. basal cell carcinoma - BCC) oraz rak kolczystokomórkowy (ang. squamous cell carcinoma - SCC), są najczęściej występującymi nowotworami złośliwymi wśród osób o jasnym zabarwieniu skóry, z kolei czerniaki odpowiadają za większość zgonów w tej grupie nowotworów i pomimo zwiększającej się zapadalności (obecnie ok. 4200 nowych przypadków rocznie w Polsce) w ostatnich latach wzrosła w naszym kraju w tej grupie przeżywalność względna o ponad 20%. Postęp wiąże się z rozpoznawaniem tych nowotworów na wcześniejszym etapie i wprowadzeniem nowych, niezwykle skutecznych terapii systemowych zarówno dla leczenia przypadków zaawansowanych, jak i w czerniaku dla leczenia okołooperacyjnego. Poszczególne rozdziały dotyczą diagnostyki czerniaków, w której poczyniono w ostatnich latach ogromne postępy, jak również praktycznego postępowania przy powikłaniach nowych terapii systemowych u chorych na nowotwory skóry – tematu niezwykle ważnego dla wszystkich onkologów klinicznych oraz innych specjalności medycznych, gdzie może trafić chory leczony nowymi terapiami z powodu zdarzeń niepożądanych. Ostatnio ukazały się praktyczne wydawnictwa zarówno w formie książkowej, jak i aplikacji na smartfony, stanowiące codzienną pomoc w postępowaniu z takimi chorymi. Po latach nihilizmu terapeutycznego w przypadkach rozsianych czerniaka błony naczyniowej oka pojawiła nowa skuteczna terapia oparta na bispecyficznej cząsteczce tebentafuspie (IMCgp100) działającej na limfocyty T przy obecności antygenu zgodności tkankowej HLA-A*02:01 i jest to obecnie jedyny lek zarejestrowany dla leczenia systemowego w tym nowotworze o udowodnionym wydłużeniu przeżyć całkowitych. Drugą część niniejszej publikacji stanowi zbiór przypadków klinicznych z komentarzami ekspertów, co podnosi praktyczny wymiar tego wydawnictwa.
Publikacja dotycząca diagnostyki, leczenia i rehabilitacji pacjenta podczas przebiegu choroby Parkinsona, przygotowana z wybitnymi specjalistami neurologii i rehabilitacji neurologicznej. Porusza tematykę szczegółowej opieki nad pacjentem z chorobą Alzheimera, zaburzeń poznawczych, prokognitywnych, możliwych objawów psychopatologicznych czy zaburzeń językowych. Przekazuje też wiedzę o możliwościach leczenia i rehabilitacji, jak również opieki nad pacjentem w terminalnym stadium choroby. Publikacja została oparta na aktualnym piśmiennictwie oraz wiedzy i doświadczeniu z praktyki Autorów. To użyteczne i praktyczne narzędzie do pogłębienia i zaktualizowania wiedzy na temat schorzeń neurologicznych u pacjenta dorosłego dla lekarzy neurologów, studentów medycyny, jak i innych specjalizacji lekarskich i zawodów medycznych, udzielających pomocy pacjentom cierpiącym na choroby neurodegeneracyjne.
Wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty” – Kardiologia. Monografia poświęcona leczeniu chorych na komorowe zaburzenia rytmu serca. Publikacja przedstawia zagadnienia, które będą przydatne zarówno w praktyce lekarza specjalisty, jaki i podstawowej opieki zdrowotnej. Została przygotowana przez zespół ekspertów z I Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy na co dzień leczą chorych z komorowymi zaburzeniami rytmu. Przedstawiono tu diagnostykę takich zaburzeń rytmu serca. Opisano także postępowanie w łagodnej arytmii komorowej, zaburzenia rytmu w przebiegu choroby strukturalnej, pierwotne choroby elektryczne serca, leczenie farmakologiczne i zabiegowe. Nie pomięto ważnej kwestii interakcji lekowych występujących u pacjentów z komorowymi zaburzeniami rytmu serca. Osobny rozdział poświęcono opiece nad pacjentem z urządzeniem wszczepialnym.
Nowa Hematologia. Zagadnienia wybrane to kolejne wydanie hematologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Dariusza Wołowca. Publikacja jest kontynuacją i rozszerzeniem tematyki tematów hematologicznych w serii W gabinecie lekarza specjalisty. Monografia została poświęcona nowościom oraz postępom w leczeniu różnych chorób hematologicznych. Opracowaniem poszczególnych rozdziałów, podobnie jak w poprzednich wydaniach, zajęli się wybitni specjaliści w tej dziedzinie. Publikacja kierowana jest do hematologów, onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności mających kontakt z pacjentami hematologicznymi. Mamy nadzieję, że będzie ona przewodnikiem służącym pomocą w codziennej, trudnej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych. SPIS ROZDZIAŁÓW Słowo wstępne – Dariusz Wołowiec Terapie komórkowe: leczenie przyszłości przewlekłej białaczki limfocytowej? Czy u chorych na szpiczaka plazmocytowego możemy uzyskać trwałą remisję? Możliwości immunoterapii Candida auris – nowe zagrożenie dla pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego Profilaktyka i leczenie niedokrwistości w ciąży Zaburzenia płodności po leczeniu chorób onkohematologicznych Terapia komórkowa w chłoniakach agresywnych Profilaktyka i leczenie krwawień u chorych na hemofilię Leczenie zespołów mielodysplastycznych niższego ryzyka
Publikacja jest kontynuacją i zarazem nową odsłoną czasopisma wydawanego przez PZWL Wydawnictwo Lekarskie pod tym samym tytułem. Monografia została poświęcone nowościom oraz postępom w leczeniu nowotworów płuca i klatki piersiowej. Opracowaniem poszczególnych rozdziałów zajęli się wybitni specjaliści w tej dziedzinie, którzy z dużym zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z szerokim kręgiem lekarzy pracujących z pacjentami onkologicznymi. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim onkologom, ale poruszane w niej tematy z pewnością zainteresują też patomorfologów i pulmonologów oraz specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z nowotworami płuca i klatki piersiowej. Wierzymy, że będzie ona służyła pomocą w codziennej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych. SPIS ROZDZIAŁÓW Profilaktyka i czynniki ryzyka nowotworów płuca i klatki piersiowej – Paweł Krawczyk, Tomasz Kucharczyk Leczenie adjuwanowe i neoadjuwantowe u chorych na raka płuca - nowości - Izabela Chmielewska Możliwości leczenia spersonalizowanego NDRP w kontekście nowych rejestracji EMA i FDA – Paweł Krawczyk Nowości w leczeniu DRP – Katarzyna Stencel Grasiczaki i inne rzadsze nowotwory obszaru klatki piersiowej - Tomasz Kubiatowski Opisy przypadków: Magdalena Wójcik-Superczyńska, Aneta Kowal, Damian Tworek
Publikacja dotycząca leczenia ostrych białaczek szpikowych, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Jadwigi Dwilewicz-Trojaczek, została poświęcona postępom w leczeniu nowotworów, ze szczególnym uwzględnieniem białaczek. Publikacja kierowana jest do hematologów, onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności, mających kontakt z pacjentami hematologicznymi i onkologicznymi. Nad zagadnieniami pochylili się najwyższej klasy hematolodzy, doświadczeniu w leczeniu najcięższych postaci nowotworów krwi.
Diagnostyka raka tarczycy Nowotwory tarczycy niskiego ryzyka Zróżnicowane raki tarczycy Rak niezróżnicowany (anaplastyczny) i rak niskozróżnicowany tarczycy Rak rdzeniasty tarczycy Inne nowotwory złośliwe tarczycy
Wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty” z dziedziny onkologii poświęcone rakowi wątrobowokomórkowemu. Publikacja wyjątkowa, bo też opisywany nowotwór, jak wskazuje podtytuł, jest inny niż pozostałe pod wieloma względami i wymaga odmiennych ścieżek postępowania zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu. Poszczególne rozdziały przygotowali znani i cenieni praktycy z poszczególnych dziedzin, szczegółowo opisując etiopatogenezę, profilaktykę oraz metody terapeutyczne stosowane u pacjentów z rakiem wątrobowokomórkowym – terapie miejscowe (termoablacja, embolizacja), leczenie chirurgiczne i wreszcie leczenie systemowe, z uwzględnieniem leczenia uzupełniającego, pierwszej i drugiej linii leczenia oraz leczenia systemowe HCC u pacjenta zakażonego wirusem HBV i/lub HCV. Publikacja jest o tyle cenna, że nie ma na rynku takiego całościowego i aktualnego opracowania dla specjalistów.
„Czerniak 3 – współczesne podejście” to aktualne wydawnictwo przygotowane przez ekspertów różnych specjalności zajmujących się diagnostyką i leczeniem nowotworów skóry. Porusza ono zagadnienia niezbędne dla rozwiązywania codziennych problemów terapeutycznych. Leczenie adjuwantowe stało się standardem u chorych na czerniaki o zaawansowaniu lokoregionalnym. Obowiązujący w Polsce program B.59 poprzez wprowadzenie leczenia uzupełniającego po usunięciu przerzutów do węzłów chłonnych pozwala zmniejszyć odsetek chorych kwalifikowanych do leczenia paliatywnego. Ważna jest elastyczność kryteriów tego programu i możliwość stosowania immunoterapii po nawrocie po leczeniu adjuwantowym. W najbliższym czasie jednak leczenie czerniaka okołooperacyjne przesunie się częściowo w kierunku terapii neoadjuwantowej, jak również stosowania leczenia uzupełniającego u chorych po wycięciu czerniaka w stopniu IIB i IIC. Najskuteczniejszym sposobem leczenia systemowego chorych na przerzutowego czerniaka jest obecnie immunoterapia skojarzona anty-PD-1 z anty-CTLA-4, która w badaniach klinicznych pozwoliła na uzyskanie mediany przeżyć całkowitych istotnie przekraczającej 5 lat. Jednak w praktyce klinicznej czynnikiem limitującym jej stosowanie jest znaczna toksyczność. Stąd prace nad zastosowaniem immunoterapii skojarzonej o wysokiej efektywności i mniejszych działaniach ubocznych ‒ nową terapią zarejestrowaną z tą myślą jest skojarzenie anty-PD-1 (niwolumabu) z anty-LAG3 (relatlimabem). Niezwykle istotne są również doświadczenia w doborze terapii ukierunkowanych molekularnie u chorych na zaawansowane czerniaki. W niniejszym opracowaniu omówiono również postępowanie w rzadkich podtypach czerniaków, jak czerniaki błon śluzowych czy zlokalizowane na odsiebnych częściach kończyn. Postęp terapii czerniaka dotyczy również czerniaka błony naczyniowej oka. Zastosowanie tebentafuspu (IMCgp100), przedstawiciela nowej klasy leków ‒ cząsteczki bispecyficznej ukierunkowanej na limfocyty T przy obecności HLA-002, pozwoliło po raz pierwszy na uzyskanie poprawy w zakresie czasu przeżycia całkowitego (OS) zarówno w porównaniu z danymi historycznymi (badanie II fazy – mediana OS 16,8 miesiąca), jak i aktywnego komparatora (badanie III fazy – odsetek OS rocznych 73 vs. 58%, HR 0,51). W pracy uwzględniono również informacje dotyczące leczenia chorych na zaawansowane raki skóry, gdzie obecnie mamy dostępnych kilka sposobów leczenia systemowego. W leczeniu systemowym u chorych na raka podstawnokomórkowego (BCC) wskazane jest zastosowanie inhibitorów szlaku Hedgehog (wismodegib), raka płaskonabłonkowego ‒ immunoterapii cemiplimabem, który znajduje również zastosowanie u chorych na BCC po niepowodzeniu wismodegibu. Immunoterapia jest również obecnie stosowana w leczeniu chorych na rzadki typ raka skóry ‒ raka z komórek Merkla (awelumab).
Drugie wydanie psychiatryczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Marka Jaremy poświęcone leczeniu trudnego i wymagającego schorzenia jakim jest schizofrenia. Publikacja obejmuje informacje o schorzeniu, szerokie spektrum możliwości farmakoterapii schizofrenii, z wyszczególnieniem określonych grup leków i wskazówki dotyczące diagnozowania i leczenia dla lekarzy psychiatrów.
Publikacja "Astma alergiczna. Diagnoza i terapia" serii W gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej to pozycja, w której grono wybitnych specjalistów z obszaru pneumonologii przedstawia postępowanie diagnostyczne i nowoczesne leczenie astmy alergicznej. Adresatami kompendium wiedzy na temat chorób układu oddechowego są nie tylko lekarze, ale także studenci medycyny, szczególnie zainteresowani pneumonologią i alergologią.SPIS ROZDZIAŁÓWEpidemiologia i wpływ czynników środowiskowych na rozwój astmy oskrzelowej alergicznej Małgorzata Bulanda, Ewa CzarnobilskaLeczenie kontrolujące przebieg astmy Ewa Czarnobilska, Daniel Bulanda, Małgorzata BulandaZaostrzenie astmy - czynniki ryzyka, zalecane postępowanie Małgorzata Bulanda, Maria Czarnobilska, Ewa CzarnobilskaJak rozpoznać astmę oskrzelową u dorosłych? Małgorzata Bulanda, Ewa CzarnobilskaTerapia trójlekowa vs. leczenie biologiczne Marcel MazurWspółchorobowość astmy Marcel MazurWyniki badań spirometrycznych i testów nadreaktywności oskrzeli w kontekście obrazu klinicznego pacjenta Małgorzata Bulanda, Daniel Bulanda, Ewa Czarnobilska.
Publikacja dotycząca leczenia szpiczaka plazmocytowego i innych gammopatii pod redakcją prof. dr hab. n. med. Jadwigi Dwilewicz-Trojaczek, została poświęcona postępom w leczeniu nowotworów, ze szczególnym uwzględnieniem szpiczaka. Publikacja kierowana jest do hematologów, onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności, mających kontakt z pacjentami hematologicznymi i onkologicznymi. Nad zagadnieniami pochylili się najwyższej klasy hematolodzy, doświadczeniu w leczeniu najcięższych postaci nowotworów krwi. SPIS ROZDZIAŁÓW Gammapatie monoklonalne Diagnostyka i czynniki prognostyczne w szpiczaku mnogim Warianty szpiczaka plazmocytowego Leczenie szpiczaka plazmocytowego Leczenie wspomagające u chorych na szpiczaka plazmocytowego Białaczka plazmocytowa Zespół POEMS
Nowa Hematologia. Zagadnienia wybrane to kolejne wydanie hematologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Dariusza Wołowca. Publikacja jest kontynuacją i rozszerzeniem tematyki tematów hematologicznych w serii W gabinecie lekarza specjalisty. Monografia została poświęcona nowościom oraz postępom w leczeniu różnych chorób hematologicznych. Opracowaniem poszczególnych rozdziałów, podobnie jak w poprzednich wydaniach, zajęli się wybitni specjaliści w tej dziedzinie. Publikacja kierowana jest do hematologów, onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności mających kontakt z pacjentami hematologicznymi. Mamy nadzieję, że będzie ona przewodnikiem służącym pomocą w codziennej, trudnej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych.
Publikacja „Postępowanie w wybranych zaburzeniach psychicznych u dzieci i młodzieży – cz. 2” to pozycja, w której grono wybitnych specjalistów z obszaru psychiatrii dziecięcej przedstawia postępowanie diagnostyczne i nowoczesne leczenie zaburzeń lękowych, psychotycznych czy ze spektrum autyzmu, jak również innych schorzeń psychicznych dzieci i młodzieży. Adresatami kompendium wiedzy są nie tylko lekarze, ale także studenci medycyny, szczególnie zainteresowani obszarem psychiatrii dziecięcej.
Ból wywiera wpływ na wszystkie sfery naszego życia, znacznie pogarsza jego jakość oraz pozostaje najczęstszym powodem wizyty u lekarza. W chorobach reumatycznych, w których dominuje proces zapalny z uszkodzeniem tkanek, a przy zajęciu naczyń równocześnie występuje niedokrwienie, to sytuacja uwolnienia wielu cytokin i mediatorów uczestniczących w rozwoju bólu. Również duże znaczenie nadaje się ostatnio tzw. obwodowej i ośrodkowej hipersensytyzacji i roli tych zjawisk w patomechanizmie bólu. Narastające w czasie uszkodzenia tkanek zarówno w przebiegu zapalnych (np. reumatoidalne zapalenie stawów), jak i niezapalnych chorób reumatycznych (np. choroba zwyrodnieniowa stawów), jest przyczyną nasilenia bólu i dalszego pogorszenia jakości życia. Dobór odpowiednich narzędzi do pomiaru bólu oraz właściwe postępowanie lecznicze, nie zawsze farmakologiczne, to klucze do poprawy samopoczucia chorego, jego jakości życia oraz uniknięcia polipragmazji. Tym celom ma służyć niniejsza publikacja. Mamy nadzieję, że książka będzie przydatna dla lekarzy różnych specjalności w ich codziennej praktyce medycznej, dzięki czemu przyczyni się do dobrego, nowoczesnego diagnozowania i leczenia bólu u pacjentów.
Publikacja pod redakcją naukową dr. hab. Pawła Balsama obejmuje szerokie spektrum tematów omawiających najistotniejsze, zdaniem autorów zagadnienia dotyczące migotania przedsionków. Liczymy, iż przedstawione tematy zainteresują nie tylko kardiologów, ale także lekarzy innych specjalności, którzy w swojej codziennej praktyce klinicznej mają kontakt z pacjentkami kardiologicznymi. Gorąco polecamy tę monografię także wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych oraz każdemu, kto realizuje zasadę konieczności stałego doszkalania się.
Interwencyjna kardiologia wieńcowa. Współczesne podejście to kolejna publikacja z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Kardiologia” przygotowana pod redakcją naukową dra hab. Mariusza Tomaniaka, dra hab. Pawła Balsama, prof. dra hab. Janusza Kochmana.
Monografia w niezwykle ciekawy sposób prezentuje „nową siłę” w kardiologii interwencyjnej, która w ostatnich latach odnotowuje bardzo dynamiczny rozwój. W bieżącym wydaniu autorzy z dużą starannością omówili nowoczesne formy zabiegowego leczenia choroby wieńcowej wraz z dostępnymi obecnie metodami okołozabiegowego wspomagania funkcji lewej komory.
Szczególne miejsce zajmuje wątek dotyczący inwazyjnej diagnostyki poruszający nowoczesne obrazowanie wewnątrzwieńcowe i czynnościową oceną zmian w tętnicach wieńcowych wraz z oceną mikrokrążenia. Wprowadzenie dotyczące techniki wykonywania i interpretacji koronarografii oraz bypassografii, jak również podsumowanie zasad interwencyjnego leczenia ostrych i przewlekłych zespołów wieńcowych z pewnością pomoże młodym adeptom kardiologii przygotować się do praktycznej części Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.
Publikacja dedykowana jest przede wszystkim kardiologom, ale poruszane tematy z pewnością zainteresują także specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami kardiologicznym. Gorąco polecamy tę lekturę także wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych. Wierzymy, że monografia będzie przewodnikiem służącym pomocą w codziennej, trudnej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych.
Obecnie mamy ponad 1,2 mld pacjentów z nadciśnieniem tętniczym na całym świcie. Na początku lat 90. XX wieku wartości te były prawie dwukrotnie niższe. Według raportu NFZ łączny koszt udzielonych świadczeń oraz refundacji leków hipotensyjnych wynosi prawie 1,5 mld złotych rocznie! Ten znaczący wzrost liczby osób chorych podkreśla ważkość tematu i ogromną rolę wczesnej diagnostyki oraz doboru właściwej terapii dla pacjenta. Na kanwie tych potrzeb, pod czujnym okiem wybitnych specjalistów - prof. dr hab. n. med. Artura Mamcarza oraz dr hab. n. med. i n. o zdr. Pawła Balsama powstała monografia pt. Nadciśnienie tętnicze. Wskazówki dla lekarza POZ. Publikacja obejmuje szerokie spektrum arcyważnych tematów – od klasyfikacji NT, poprzez filary trafnej diagnostyki i planowania terapii, po tematy związane z indywidualizacją leczenia w wybranych grupach chorych oraz wdrażanie działań niefarmakologicznych. Mamy nadzieję, że publikacja będzie praktycznym przewodnikiem dla lekarzy POZ w ich codziennej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych. Monografię polecam także studentom oraz lekarzom innych mających kontakt z pacjentem wymagającym diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego.
Przewlekła obturacyjna choroba płuc. Nowe spojrzenie to kolejne wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Alergologia i pulmonologia” przygotowane pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Janusza Milanowskiego oraz dr hab. n. med. Barbary Mackiewicz. Publikacja w zwięzły i klarowny sposób omawia kliniczną stronę POChP – etiologię, patogenezę choroby oraz jej diagnostykę. Autorzy z dużą dokładnością nakreślają również nowe możliwości terapeutyczne POChP – w tym leczenie farmakologiczne, operacyjne oraz tlenoterapię. Monografię zamyka rozdział poświęcony profilaktyce i rehabilitacji pacjentów z przewlekłą obturacyjna choroba płuc. Publikacja adresowana jest zarówno do specjalistów chorób płuc, jak i lekarzy rodzinnych. Gorąco polecamy tę lekturę także wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?