Ziarna wielkości wyjaśniają podstawowe zasady sukcesu zawarte i w odwiecznych mądrościach świętych ksiąg, i w najnowszych osiągnięciach nauk medycznych. Jest ich dziesięć i są tak oczywiste, że z powodu tej oczywistości autor nazwał je Dziesięcioma Najlepiej Ukrytymi Tajemnicami Pełnego Sukcesu.
Ziarna wielkości nie są książką "modną" - to książka "faktów" - pełna prawd i wartości, które mogą być stosowane w każdej sytuacji przez każdego z nas, niezależnie od wykonywanego zawodu, wykształcenia, pozycji społecznej.
Ta książka jest wyjątkowa, bowiem najbardziej skomplikowane problemy psychologiczne wyjaśnia w sposób najprostszy, poparty prawdziwymi przykładami z życia, które budzą zainteresowanie czytelnika i ułatwiają mu zrozumienie poruszanych spraw.
Ta książka jest do czytania, odczytywania na nowo, studiowania, podkreślania wybranych fragmentów, do dyskutowania, dzielenia się nią z naszymi bliskimi.
Książka Napoleona Hilla Myśl i bogać się jest klasycznym osobistym poradnikiem motywującym działania prowadzące człowieka do zdobycia pierwszego miliona oraz do osiągnięcia przezeń perfekcyjnych umiejętności kierowania zespołem podległych mu pracowników, a także pełnego rozwoju własnej osobowości. Karen McCreadie wnikliwie analizuje trzydzieści podstawowych składników Hillowskiej formuły sukcesu i w przystępny sposób wskazuje, jak należy wprowadzać je w życie, by uległo ono gruntownej przemianie.
Wedle jego zaleceń, należy:
*Wytknąć sobie główny cel życiowy i dążyć konsekwentnie do jego osiągnięcia;
*Zachować w działaniu elastyczność i zdolność przekuwania porażek w sukcesy;
*Wykorzystywać potęgę języka i stale wzbogacać zasób słownictwa;
*Wspomagać się wiedzą i umiejętnościami współpracowników.
Współczesna interpretacja książki Napoleona Hilla nie jest jej prostym streszczeniem, lecz uwypukla nieprzemijające wartości jego dziełka, potwierdzane zarówno dzisiejszymi sukcesami biznesowymi, jak i badaniami naukowymi. Takie ujęcie puścizny myślowej Hilla, zawartej w jego programowym dziełku zatytułowanym wymownie Myśl i bogać się, dowodzi, że jest ono jedną z najcenniejszych książek, jakie kiedykolwiek napisano.
W 1926 roku George S. Clason opublikował pierwszą z serii popularnych broszur dotyczących oszczędzania i sposobów na odniesienie sukcesu finansowego; aby dowieść prezentowanych racji posługiwał się przypowieściami osadzonymi w starożytnym Babilonie. Broszury rozeszły się w milionach egzemplarzy i zostały opublikowane pod wspólnym tytułem Najbogatszy człowiek w Babilonie. Od czasu pierwszego wydania sprzedano wiele milionów egzemplarzy książki, zyskała rangę klasycznej pozycji nurtu współczesnej literatury inspiracyjnej.
Najbogatszy człowiek w Babilonie nie dostarcza szybkich rozwiązań, ale pokazuje sposoby na spłacenie długów, uzyskanie przychodu i budowanie majątku, które są tak samo aktualne i skuteczne obecnie, jak aktualne i skuteczne były osiem tysięcy lat temu w Babilonie. A ci goście wiedzieli co nieco o pieniądzach.a kartach historii nie znajdziemy miasta wspanialszego niż Babilon. Jego nazwa przywołuje na myśl bogactwo i splendor, a mieściło się przecież nad Eufratem, w płaskiej i jałowej dolinie. Nie było tam lasów, kopalni ? nawet kamienia, który mógłby posłużyć jako budulec ? jednak, pomimo tych przeciwności, Babilon wyrósł na pustyni jako niezwykły dowód tego, że człowiek jest zdolny dokonać wielkich dzieł, niezależnie od okoliczności...
Mądre, odkrywcze i ponadczasowe Prawo Parkinsona pozostaje dzisiaj równie aktualne jak w chwili pierwszego wydania w 1958 roku. Opierając swe obserwacje na hipotezie głoszącej, że ,,praca rozrasta się tak, aby wypełnić czas przeznaczony na jej wykonanie"", Parkinson analizuje ludzkie zachowania w warunkach biurokratycznych. Nie teoretyzuje, tylko dowcipnie pisze o tym, jak ludzie rzeczywiście funkcjonują w organizacjach. W tej książce Leo Gough uwypukla aktualność obserwacji Parkinsona, przytaczając współczesne przykłady i pokazując, w jaki sposób te obserwacje odnoszą się do wszystkich firm i jednostek administracyjnych, niezależnie od wielkości. Ta błyskotliwa interpretacja książki będącej jednym z najważniejszych klasycznych dzieł ubiegłego wieku, pomaga z powodzeniem przedzierać się przez żargon teorii zarządzania, likwidować niepotrzebne przedsięwzięcia, uczyć się prawidłowego nawiązywania znajomości i sprawnie poruszać się pomiędzy biurokratycznymi zasadzkami i pułapkami.
Od czasu pierwszego wydania Drogi do dobrobytu w latach pięćdziesiątych osiemnastego stulecia, miliony przedsiębiorców z aspiracjami zastosowało rady Benjamina Franklina, żeby stworzyć, rozwinąć i zachować dochodowe firmy. Wiele z wymienionych tu maksym i przysłów takich jak ,,Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje"", czy ,,Od miodu słodsze są tylko pieniądze"", stało się częścią kultury zachodnich społeczeństw. Franklin zakończył życie w bogactwie i do dziś jest wymieniany na liście 100 najbogatszych ludzi w historii Ameryki. Steve Shipside dokonał interpretacji tekstu Franklina, dostosowując ją do współczesnych warunków.Jego interpretacja nie jest substytutem oryginału - ma na celu zilustrowanie ponadczasowej mądrości i podpowiada, jak wprowadzić ją w życie, zajmując się swoimi finansami we współczesnych warunkach. Ta błyskotliwa interpretacja Drogi do dobrobytu jest cenną wartością dodaną do jednej z najsłynniejszych i najbardziej inspirujących książek, jakie kiedykolwiek zostały napisane.Steve Shipside jest niezależnym dziennikarzem specjalizującym się w finansach i informatyce. Jest autorem książek Get Fit!, Get Rid of your gut, The Manly Man Manual, Podcasting.
Wydane w 1776 roku ""Bogactwo narodów"" Adama Smitha było pierwszą pracą w całości poświęconą ekonomii politycznej. Dzisiaj uchodzi za najbardziej wpływową książkę wszechczasów, a jej autor zyskał tytuł ojca klasycznej ekonomii. Uczynił dla tej dziedziny tyle samo, co Darwin dla nauk biologiczno-fizycznych. Karen McCreadie interpretuje tę inspirującą książkę na potrzeby współczesnych finansów, ekonomii i biznesu, a ponadczasowe idee Smitha ilustruje przykładami z dwudziestego pierwszego wieku. W tej ciekawej książeczce znajdziesz: ● sposoby na poprawę wydajności ● metody unikania rządzenia przez dzielenie ● powody, dla których należy solidnie wynagradzać pracowników ● wyjaśnienie, dlaczego tak ważne jest myślenie perspektywiczne ● wytłumaczenie, dlaczego loteria nie stanowi alternatywy dla strategii gospodarczej Nie wiadomo, co Smith powiedziałby o nadużyciach kapitalizmu, z jakimi mamy dzisiaj do czynienia, ale wiele przedstawionych tu koncepcji pokazuje, że ""Bogactwo narodów"" odnosi się do naszych czasów w nie mniejszym stopniu niż do roku 1776. Jego teorie dotyczące wolnego handlu, obiegu gospodarczego i państwowego protekcjonalizmu należą obecnie do ekonomicznej wiedzy podstawowej.
Opublikowany w roku 1876 ,,Kapitał"" Karola Marksa jest jego najważniejszym wkładem w światową ekonomię polityczną. W świetle Marksowskiego krytycyzmu wobec fluktuacji wolnego rynku kapitalistycznego możemy głębiej zrozumieć ostatni kryzys finansowy. Uważa się ,,Kapitał"" za jedno z dzieł, które wywarły największy wpływ na nauki ekonomiczne i społeczne. Steve Shipside w swej nowoczesnej interpretacji dzieła Marksa sięga po liczne przykłady z dziedziny ekonomiki nowoczesnej, dowodząc inspirującej przydatności Marksowskiego tekstu dla współczesnego świata biznesu i ekonomiki. Dowiedz się: ● Dlaczego wielki biznes niekoniecznie jest biznesem lepszym. ● Jak rozwijać siłę roboczą przez rozbudzenie kreatywności pracowników. ● Dlaczego skuteczny biznes potrzebuje rozwoju świadomości społecznej. ● Jak najlepiej zastosować nowe strategie, nowe systemy i nowe technologie w Twoim przedsiębiorstwie ● Dlaczego powinieneś dbać o sprawność, stan zdrowia i uzyskiwanie satysfakcji z pracy przez Twoich pracowników. Nazwisko Marks nie dla wszystkich jest synonimem zła. Dla niektórych jawi się ono wciąż jako symbol czegoś dokładnie przeciwnego: jako wyzwolenie z wszelkiego zła świata i obietnica harmonijnej przyszłości. Od śmierci Marksa nie było chyba żadnego ruchu wyzwoleńczego, który nie powoływałby się na niego. Poglądy Marksa często zawierają ostry krytycyzm, dający się odnieść do dzisiejszych praktyk stosowanych w biznesie, oraz tchną proroczą intuicją antyglobalistyczną, co czyni ,,Kapitał"" dziełem równie żywym jak przed 130 laty.
Machiavelli pisząc ,,Księcia"" wykorzystał swoje głębokie zrozumienie ludzkiej natury. Ta krótka rozprawa o prawidłowościach władzy i umiejętności rządzenia wywołuje kontrowersje i inspiruje od czasu swojej pierwszej publikacji niemal pięćset lat temu. Analiza sposobu, w jaki ludzie zdobywają, utrzymują, a potem tracą władzę, była pierwszą wykładnią Realpolitik, i stała się podręcznikiem pokazującym, jak manipulować wydarzeniami, by osiągnąć korzyści. Tim Phillips interpretuje tekst Machiavellego dla dzisiejszego świata biznesu, zwracając uwagę na ważne, kardynalne pytania: ● Dlaczego stracisz władzę, jeśli nie będziesz jej używał ● Jak stawiać sobie trudne cele ● Dlaczego powinieneś zaprzyjaźnić się z wrogiem swojego wroga ● Jak komunikować swoją postawę czynami, a nie słowami ● Dlaczego nic nie kończy się taką porażką, jak sukces Interpretacja Tima Phillipsa nie stanowi substytutu oryginału; jej celem jest zilustrowanie ponadczasowej natury uwag Machiavellego przykładami z dzisiejszego świata biznesu i polityki. Ten błyskotliwy komentarz do ,,Księcia"" towarzyszy jednej z najbardziej użytecznych i znanych Książek na świecie. Bo tak naprawdę, w głębi duszy, niewielu z nas wierzy, że władzę i wpływy można osiągnąć wyłącznie dzięki talentowi. Zjawiska takiej jak ,,polityka firmy"" czy ,,public relations"" są zdecydowanie machiaweliczne. Wykorzystanie wszystkich pomysłów Machiavellego nie jest możliwe w dzisiejszym świecie. On nie pisał o Zachodniej Europie XXI w. Na pewno jednak globalny biznes, wrogie przejęcia i światowe rynki finansowe wydałyby mu się znajome.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?