W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Czy wiesz, że wystarczy przeznaczyć tej książce zaledwie pięć minut każdego poranka, aby dzień nabrał innego, głębszego wymiaru? Codzienne inspiracje zawierają 365 duchowych wskazówek, których stosowanie poprawia jakość życia. Każdy z zawartych tu krótkich wpisów dotyczy określonego zagadnienia związanego z duchowością i komfortem psychicznym, o które ciężko w naszym współczesnym, zabieganym świecie. Tematyka notatek została dobrana w taki sposób, by skłonić czytelnika do refleksji i uważności; przyświeca im konkretny cel: zainspirować do podejmowania trafniejszych decyzji, zatrzymania się na chwilę w codziennej gonitwie, kwestionowania ograniczających nas przekonań, uwierzenia we własne możliwości, radość z życia, zaprzestanie umartwiania się czy realizacji marzeń. Autorka zachęca do wyrażania wdzięczności, wprowadzania nowych, dobrych nawyków, podsuwa także pytania, których często staramy się unikać. A wszystko po to, by pomóc nam odzyskać kontrolę nad własnym życiem. To książka dla osób chcących żyć świadomie.
Każda piosenka Zero Defex trwała jakieś piętnaście do trzydziestu sekund i absolutnie nie dało się ich od siebie odróżnić.
Cały ich koncert mieścił się w czasie, który innym zespołom zabierało nastrojenie instrumentów.
Od kiedy byłem mały, zawsze chciałem przebrać się w kostium potwora, ale nie miałem pojęcia, że są one tak sztywne i ciężkie – i że tak cuchną.
Rzeczywistość nie ma o niczym pojęcia.
Rzeczywistość jest pełna wątpliwości i niepewności.
Rzeczywistość bywa napalona i miewa dni, kiedy lubi czytać gazetki z dowcipami. Rzeczywistość to ten starszy gość w miasteczku, narzekający, że wnuki znowu zwinęły mu sztuczną szczękę.
Rzeczywistość to pięciu kolesiów, którzy usiłują nastroić trzy gitary i i jeden keyboard i strasznie im to nie idzie.
Rzeczywistość jest źródłem każdej gwiazdy i planety, każdej galaktyki. Każdego pyłku, każdego atomu, każdego kleptonu, sleptonu i leptonu.
Rzeczywistość jest źródłem każdego gluta w twoim nosie, każdej plamy potu na koszulce twojego starego, każdego kawałka gówna, który przyczepił ci się do zadka.
Rzeczywistość to ta chwila.
Nie ma co do tego wątpliwości: zazen jest głupotą. Zazen jest również nudny. Po prawdzie chyba trudno byłoby znaleźć nudniejsze ćwiczenie.
Pojęcie medytacji jest dzisiaj bardzo modne. Ludzie spodziewają się po niej bardzo dużo. Dla wielu będzie to środek na odnalezienie swojej tożsamości, dla innych wewnętrznej harmonii. Z tych pragnień biorą się poszukiwania mistrzów medytacji, a także metod dochodzenia do niej.
Bóg przychodzi w ciszy. Prorok Eliasz oczekiwał Go w burzy i wichurze a On przyszedł w lekkim powiewie. Mistrzowie duchowi uczą nas właśnie tego, jak szukać Boga w kontemplacji aby go odnaleźć. Nasza książka to swojego rodzaju przewodnik po trzech najważniejszych tradycjach medytacyjnych zachodniego chrześcijaństwa: benedyktyńskiej, karmelitańskiej i ignacjańskiej.
Autorzy poszczególnych rozdziałów przeprowadzą czytelnika przez własną szkołę duchowości zarówno od strony praktycznej, jak i dostarczając podstaw teoretycznych. Jest to więc także bogate kompendium duchowości. Dzięki niemu czytelnik zapozna się z medytacją zachodniochrześcijańską i bez wątpienia zostanie zachęcony do podjęcia starań o pogłębienie własnego życia modlitewnego.
Podstawą przedstawionego tu modelu jest dziesięciotygodniowy cykl zajęć. Z zawartego w książce materiału można też korzystać w sposób indywidualny i twórczy. Uczestnicy warsztatów uczą się nie tylko technik teatralnych, ale także pracy nad sobą, rozwiązywania konfliktów i współdziałania z rówieśnikami.
Skąd pochodzi coraz częściej obserwowany u dzieci brak równowagi wewnętrznej? Związany jest on nie tylko z falą bodźców, rosnącymi wymaganiami i coraz bardziej nieprzyjaznym dla dzieci otoczeniem. Także brak ruchu oraz niewłaściwy sposób odżywiania przyczyniają się do tego, że dzieci tracą tę wewnętrzną równowagę. Zachodzące zależności są wielopłaszczyznowe, a wiedza o nich wciąż za mało powszechna.
Rodzice i pedagodzy znajdą tutaj najnowszą wiedzę
o dziecięcym stresie (i wynikającym z niego ryzyku) oraz sposobach jego eliminowania, przedstawioną w sposób obrazowy oraz precyzyjny. Spośród wielu technik odprężających przedstawione zostały szczególnie dokładnie, te zorientowane na doznania płynące z własnego ciała i odpowiednie dla dzieci.
Dr Birgit Jackel przez 30 lat była nauczycielką w szkole podstawowej i jednocześnie w latach 1997 do 2001 pełnomocnikiem do spraw nauczania, na Uniwersytecie we Frankfurcie nad Menem. Od roku 1989 zajmuje się dokształcaniem wychowawców przedszkolnych i nauczycieli w zakresie pedagogiki ruchowej, ergoterapii i logopedii. Jest autorką licznych publikacji facho-wych, między innymi z zakresu psychomotoryki i neurofizjologii (www.birgit-jackel.de).
W książce autor prezentuje własna modyfikację tzw. metody lozańskiej, służącej do całościowego badania triady rodzinnej - matki, ojca i dziecka. Omawia on także rezultaty własnych badań nad wpływem złożonych, dynamicznych relacji rodzinnych na rozwój psychiczny małego dziecka. Proponuje rozumienie zespołu prostego opóźnienia rozwoju mowy jako zaburzenia obejmującego całą triadę rodzinną. Ponadto porządkuje obserwacje i rozważania w tabelach i ilustruje je licznymi schematami.
Czy prozak, zoloft i viagra są w stanie skutecznie uśmierzyć ból psychiczny? Czy można poradzić sobie z nerwicą, łykając tabletki? Nie podważając skuteczności substancji farmaceutycznych, Elisabeth Roudinesco mierzy się z tymi pytaniami i udowadnia, po co jest nam potrzebna psychoanaliza. Mężczyzna, który bierze viagrę bez zastanowienia się nad głębszą przyczyną impotencji… Kobieta, która zażywa antydepresanty, by poradzić sobie z zewnętrznymi trudnościami… To w takich ludziach francuska badaczka widzi społeczeństwo obsesyjnie skupione na wydajności i błyskawicznym rozwiązywaniu problemów. Receptą na epidemię rozpaczy nie jest jednak powszechne przepisywanie farmaceutyków. To „śmierć, namiętność, seksualność, szaleństwo, nieświadomość i relacje z innymi kształtują podmiotowość każdego człowieka” – pisze we wprowadzeniu Roudinesco. Dlatego każda substancja chemiczna wcześniej czy później ponosi klęskę w rozwiązywaniu ludzkich dramatów. Psychoanaliza świadczy o postępie cywilizacji wobec barbarzyństwa. Przywraca myśl, że człowiek jest wolny w swoich słowach i że jego los nie ogranicza się do bytu biologicznego. Dlatego w przyszłości powinna zajmować miejsce obok innych nauk, aby móc walczyć przeciw obskuranckim roszczeniom sprowadzającym myśl do neuronu czy mylącym pragnienia z wydzieliną chemiczną. (fragment przedmowy)
Uświęcająca siła milczenia ma niewiele sobie równych, bowiem łączy najczystszą mistykę z jej praktycznym zastosowaniem. Nie tylko wskazuje na ideały, ale uczy, jak je wcielać; nie tylko wskazuje na błędy, ale także uczy, jak je usuwać, naprawiać, względnie zmieniać. Podstawą dokonania wszelkich zmian jest poznanie siebie i wiara w bezgraniczne możliwości boskiej duszy, która jest w nas. Konieczne są wszakże wytrwałość, cierpliwość oraz poświęcenie i żarliwość w pracy nad samym sobą; w pracy, której owocem będzie pokój w duszy i wyzwolenie jej boskiej siły.
Chcesz rozładować stres i nerwicę w ciągu paru sekund?
Trzydziestoparoletni, wysportowany, ale znerwicowany mężczyzna ląduje pewnego majowego poranka w jednym z warszawskich szpitali na OIOM-ie z zawałem serca. Po wyjściu ze szpitala zaczyna się dla niego piekło. Walczy na różne sposoby, ale bez większego efektu. Jednak determinacja, z jaką chce wrócić do zdrowia, pozwala mu odkryć coś, co jest bardzo proste i najbardziej skuteczne w pozbyciu się paraliżującego lęku.
Podczas swoich poszukiwań i obserwacji nerwicy zauważył, że ludzka Uwaga nie może być w dwóch miejscach jednocześnie. Nie może być w lęku i jednocześnie w naszym otoczeniu. Nie można czuć emocji lęku i w tej samej chwili widzieć i słyszeć coś, co nas otacza. Bo jedno jest na pierwszym miejscu, a drugie jest tłem. Jeżeli czujemy stres, to tylko dlatego, że tam jest nasza Uwaga. Albo brak Uwagi gdziekolwiek. Nie możemy wtedy widzieć naszego otoczenia. Patrzymy, ale nie widzimy. Słuchamy, ale nie słyszymy.
Istnieje tylko jako tło dla naszego stresu, dla naszej nerwicy.
Swoje spostrzeżenia, pewnym zbiegiem okoliczności, autor znalazł opisane w Biblii, którą to zaczął czytać, poszukując czegoś, co mogło chociaż na chwilę ukoić wtedy jego ogromne napięcie. Bóg i mamona. Nie można służyć dwóm panom jednocześnie. Nasza Uwaga nie może być w naszym myśleniu i jednocześnie w otoczeniu. To był początek szybkiego zdrowienia. Powrót Uwagi do otoczenia. Wystarczy tylko chcieć otworzyć oczy. Syn marnotrawny zacznie wtedy powracać do domu ojca.
Stres, nerwica, depresja to tylko gra myśli i emocji i najzwyczajniej w świecie, odwracając od nich Uwagę i skupiając się na czymś w otoczeniu albo zwracając Uwagę bezpośrednio na te myśli i emocje, powodujemy ich znikanie. Ta medytacja, spowiedź prowadzi do całkowitego pozbycia się wszystkich złych myśli i emocji. Tym samym pozbawi was pytań na temat przeszłości i przyszłości. Wali się Wielki Babilon i powstaje Nowe Jeruzalem. To jest cały sekret psychiki człowieka.
W tej chwili jest to człowiek z szeroko otwartymi oczami, który stoi obok swojego myślenia i wszelkie wichry, jakie się zrywają, wszelkie emocje i myśli powodujące nerwicę, nie mają na niego żadnego wpływu. Wie, że całe zło, jakie istnieje, to tylko złe myśli. Myśli na temat emocji i myśli na temat świata. Myśli, których wcale nie musimy słuchać i które znikają jak wszystko, co jest w człowieku niepotrzebne. Wie to z własnego paroletniego doświadczenia.
Podręcznik Odmiennej Rzeczywistości
To nieodzowna lektura dla każdego, kto interesuje się medytacją, praktykami szamańskimi i jogą.
Pozwól wprowadzić się w magiczny świat tajemniczych pozycji ciała, które przetrwały tysiąclecia w wierzeniach dawnych ludów. Dzięki nim otworzysz bramy do innego wymiaru rzeczywistości i wkroczysz na niezwykłą ścieżkę poznania.
Przesłanie ukryte w transowej praktyce naszych przodków czeka na to, aby je usłyszeć i zrozumieć zawartą w nim mądrość.
Ze światem duchowym łączy człowieka niewidzialna, ale i nierozerwalna nić. Wiedza, która pochodzi od duchów, jest bezcenna.
Ta książka nauczy cię czerpać ze źródeł Odmiennej Rzeczywistości i pomoże kontynuować pradawną tradycję.
Tereny zamieszkałe niegdyś przez pradawne ludy i plemiona są miejscem, gdzie od zawsze odnajdywano figurki i ryciny przedstawiające ludzi w specyficznych pozycjach ciała. Słynna antropolożka Felicitas Goodman odkryła, że te pozycje nie mają przypadkowego znaczenia, ale stanowią wyraz rytualnego przekazu umożliwiającego wchodzenie w trans i nawiązywanie kontaktu z istotami duchowymi.
Autorką „Ekstatycznych pozycji ciała” jest jedna z wybitnych studentek dr. Goodman – Belinda Gore. To ona odkrywa przed czytelnikiem znaczenie poszczególnych pozycji ciała, jak również opisuje technikę pracy z daną pozycją.
Przedmowę do książki napisał słynny astrolog Wojciech Jóźwiak.
Do książki dołączono płytę CD z nagraniem umożliwiającym wprowadzenie w trans.
Poznaj zbawienną moc medytacji, która wprowadzi w twoje życie ład i równowagę oraz uwolni cię od negatywnych emocji i stresu. Dzięki wskazówkom zawartym w poradniku przekonasz się, że medytacja pomaga osiągnąć zharmonizowane życie i dostarcza wewnętrznej satysfakcji.
W książce znajdziesz opisy różnych ścieżek medytacyjnych m.in. medytacji w ciszy, medytacji w ruchu czy medytacji z mantrą. Dzięki temu możesz wybrać tę, która jest najbardziej skuteczna i najprostsza do zastosowania w twoim życiu.
Treść poradnika wzbogacają inspirujące cytaty, liczne historie z życia oraz zdjęcia prezentujące m.in. asany relaksacyjne. Integralną częścią książki jest płyta CD z technikami medytacji z mantrą.
Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno:
? przedstawia korzyści, jakie niesie ze sobą medytacja – od poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego aż po głębokie zrozumienie samego siebie
? omawia proste i skuteczne techniki relaksacyjne, m.in. relaksację joga nidra, relaksację Jacobsona czy technikę milczącego świadka
? prezentuje elementy hatha-jogi, czyli podstawowe asany odprężające
? wskazuje sposoby na to, jak odmienić swój dom i otoczenie, by wzmocnić efekty medytacji
? zawiera cenne informacje dotyczące zdrowego stylu życia, pomaga dopasować odpowiednią dietę oraz opracować idealny rozkład dnia
Magdalena Mola – instruktorka medytacji z 20-letnim doświadczeniem. Inicjatorka projektów Yoga Life Style oraz Zrelaksowani.pl. Prowadzi zajęcia z zakresu medytacji i jogi oraz jej adaptacji we współczesnym świecie.
Książka ma na celu przybliżenie zespołu Aspergera wszystkim tym, którzy w procesie życia mają lub mieć będą kontakt z tymi wyjątkowymi osobami. Autorka daje praktyczne narzędzie, które w jednym miejscu skupia wiedzę adresowaną do pedagogów, rodziców, terapeutów i wszystkich osób zainteresowanych zaburzeniami autystycznymi. Jako mama chłopca z zespołem Aspergera, wie, jak wiele czasu opiekunowie tracą na dotarcie do praktycznej wiedzy, jak wiele energii wydatkują by zrozumieć własne dziecko, nierzadko są to lata. Właśnie dlatego napisała tą książkę, by w jednym miejscu w prosty i praktyczny sposób odpowiedzieć na pytania nurtujące rodziców, pedagogów, nauczycieli i terapeutów, a związanych z dziećmi z zespołem Aspergera od najwcześniejszego okresu ich życia, z krótką charakterystyką rodzin w których jeden z partnerów cierpi na zespół Aspergera. Książka podzielona została na trzy rozdziały. Pierwszy zawiera ogólną charakterystykę zespołu Aspergera. Drugi fragment książki adresowany jest do pedagogów, którzy już od edukacji przedszkolnej mają do czynienia z dziećmi z zespołem Aspergera. Autorka przedstawiła zagadnienia związane z trudnościami i niepowodzeniami edukacyjnymi dziecka z diagnozą zespół Aspergera oraz omówiła praktyczne metody oddziaływań dydaktyczno – wychowawczych na dziecko z zespołem Aspergera w placówkach edukacyjnych. Trzecia część książki skierowana jest do rodziców i zawiera wszystkie te treści, które od momentu podejrzenia zaburzeń rozwojowych, przez proces diagnostyczny i terapeutyczny, aż do osiągnięcia przez dziecko samodzielności, są istotne i ważne w procesie wychowania do dorosłości.
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest jednym z najczęstszych zaburzeń wieku dziecięcego. Każdego dnia wielu nauczycieli, rodziców i dzieci boryka się z tym problemem, co potwierdza niniejsza książka. Jest ona oparta na wieloletnim doświadczeniu autorów, wybitnych specjalistów w zakresie indywidualnej i grupowej pracy z dziećmi z ADHD, prowadzących warsztaty dla ich rodziców oraz szkolenia dla nauczycieli. ADHD w szkole łączy cechy kompleksowego podręcznika i skutecznego poradnika. Autorzy prezentują aktualne informacje na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, jego typowe objawy oraz cechy odróżniające go od innych zaburzeń. W przejrzysty sposób oddzielają fakty od mitów i podpowiadają, jakie kroki należy podjąć, gdy zauważymy u dziecka pierwsze symptomy zaburzenia. Omawiają kwestie dotyczące akceptacji osoby z ADHD, funkcjonowania dzieci z tym zespołem w domu dziecka czy rolę szkolnego asystenta ucznia. Opisują wiele strategii pracy z dziećmi z ADHD, najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody i narzędzia terapeutyczne oraz kryteria diagnostyczne. Proponują także program szkoleniowy dla nauczycieli, który z pewnością – podobnie jak wszystkie zawarte w książce rady i wskazówki – pomoże im osiągać coraz lepsze rezultaty w pracy z uczniami z ADHD.
Osoby które napisały historie zawarte w tej książce, łączy wspólne doświadczenie, a właściwie dwa wspólne doświadczenia: po pierwsze - wszystkie mają za sobą psychoterapię dla DDA, po drugie - wszystkie te osoby są DDA czyli Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, pochodzą z rodzin w których picie któregoś z rodziców było poważnym problemem.
Uzależnienie to powszechny problem kliniczny – problem, w którego kontekście zaangażowanie personelu terapeutycznego może przesądzać o kwestiach życia i śmierci. Dzięki lekturze tego niezbędnego podręcznika praktycy dowiedzą się, jak mogą skutecznie pomagać klientom cierpiącym na zaburzenia spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych. Świetnie napisany, podręcznik zawiera podstawy wiedzy przydatnej specjalistom i innym praktykom. Autorzy są jednymi z najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie; przedstawiają najbardziej aktualne koncepcje diagnostyczne i terapeutyczne oraz omawiają praktyczne, szczegółowo opracowane narzędzia kliniczne.
Autorzy podręcznika objaśniają najnowsze dokonania naukowe i pokazują, jak można je wykorzystać w praktyce klinicznej. Omawiają pełne spektrum form pomocy – od badań przesiewowych i oceny diagnostycznej, przez detoksykację i zindywidualizowaną rehabilitację po terapię podtrzymującą zmiany. Przedstawiając wachlarz metod terapeutycznych, które znalazły umocowanie w badaniach naukowych, w poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisują założenia terapii poznawczo-behawioralnej, terapii opartej na filozofii dwunastu kroków, terapii motywującej, farmakoterapii i pracy z rodzinami. Poruszają najważniejsze kwestie kliniczne, w tym między innymi sposoby reagowania na opór, wspierania klientów w wypełnianiu zaleceń terapeutycznych, postępowania z zaburzeniami współwystępującymi czy korzystania z duchowych form wsparcia w procesie zdrowienia.
To doskonała synteza – świetny przewodnik po dziedzinie uzależnień, napisany między innymi przez twórcę dialogu motywującego, jednej z najbardziej przydatnych innowacji w pracy z pacjentami, którzy borykają się z problemami związanymi z zachowaniami nałogowymi. Klarownie napisany, podręcznik pogłębia wiedzę, rozwija umiejętności i kształtuje postawy adeptów i mistrzów w terapii uzależnień. Bardziej doświadczeni terapeuci również znajdą w tej książce wiele cennych informacji i spostrzeżeń.
dr Richard J. Frances, Wydział Psychiatrii, New York University Medical Schooln
Czym jest uważność? Czy umiemy być uważni i świadomi w codziennym życiu? Dlaczego jest to takie istotne? Na te i inne pytania związane z nowym nurtem medytacji mindfulness odpowiada Thomas Roberts w książce „Podręcznik uważności”. Autor pokazuje, jak zmienić myślenie o sobie i świecie, aby dzięki temu osiągnąć spełnienie i cieszyć się każdym dniem. Według niego żyjemy bezrefleksyjnie, jesteśmy zabiegami, zamknięci na siebie i na innych ludzi. Dlatego często czujemy się stłamszeni i nieszczęśliwi. Aby to zmienić, musimy zmienić przede wszystkim swoje nastawienie, a Roberts pokazuje, jak to zrobić. Nie tylko tłumaczy, czym jest uważność, ale również podpowiada, jak ją osiągnąć. Dzięki jego radom nauczysz się być „tu i teraz” i żyć pełnią życia! Ponadto: • otworzysz się na potrzeby swoje i innych ludzi; • zaczniesz żyć bardziej świadomie; • łatwiej poradzisz sobie w trudnych chwilach; • osiągniesz wewnętrzny spokój; • będziesz szybciej rozwiązywać problemy; • Twoje życie zyska nową jakość.
Rozmowa, dialog, komunikowanie się przenikają całe nasze życie. Stanowią one ważny wymiar życia społecznego. Wysoka jakość komunikowania się jest jedną z najistotniejszych kompetencji życiowych współczesnego człowieka. Każdy komunikat składa się z warstwy werbalnej i niewerbalnej. A zatem napisana monografia posiada wartości poznawcze, ponieważ poszerza naszą wiedzę o międzyludzkiej komunikacji. Posiada wartości praktyczne, ponieważ pomaga w określeniu celów terapii logopedycznej oraz w opracowaniu indywidualnego programu wspomagania osiągnięć komunikacyjnych.
Z recenzji prof. dr. hab. Romana Ossowskiego
Czy miewasz czasem momenty, gdy chcesz się zatrzymać i wysiąść z tego pędzącego pociągu, jakim jest współczesny świat? Czy marzysz o chwili spokoju, o tym, by pozbyć się stresu, smutku, bólu? Dzięki tej książce dowiesz się, jak tego dokonać. Autorzy, opierając się na własnych doświadczeniach, prezentują proste sposoby na osiągnięcie upragnionego spokoju ducha i ciała. Technika uważności polega na skupieniu się na chwili obecnej, na tym, co „tu i teraz”, na odsunięciu od siebie myśli o przeszłości czy przyszłości. Ta książka pozwoli Ci krok po kroku podążać ścieżką uważności i nadać zupełnie nową jakość swojemu życiu. Nie daj się stresowi. Dowiedz się, jak mu przeciwdziałać, i wyzwól pozytywną energię, która tkwi w Tobie! • Zyskaj spokój • Odnajdź równowagę w życiu • Naucz się cieszyć każdym dniem • Zacznij żyć pełnią życia
Motywacja do napisania tej książki wywodzi się z pragnienia udzielania pomocy ludziom cierpiącym na depresję, jakich poznaliśmy. Ale to nie jest książka tylko o walce z depresją. Mamy wielką nadzieję dostarczyć narzędzi, które umożliwią ci dokonanie zmian w swoim życiu. Zmiana nie wynika jedynie z pozbycia się problemu. Dochodzi do niej, kiedy potrafisz powitać dany problem w życiu z uważnością i żywym zainteresowaniem. Badając, jak uważność i terapia poznawczo-behawioralna mogą stać się narzędziami zmiany, chcemy przede wszystkim umożliwić potrzebującym osobom uczenie się otwartości i stawiania czoła bolesnym problemom. Życie nadszarpnięte przez depresję to także życie otwarte na możliwość głębokiej przemiany. Mamy nadzieję, że ta książka pokaże ci sposoby pomocne przy wychodzeniu ze stanu, w którym depresja stała się twoim cieniem." Ze wstępu do książki
Integracja medytacji uważności i psychologii poznawczo-behawioralnej jest ważnym krokiem naprzód w psychologicznym leczeniu zaburzeń nastroju. Mogąc korzystać z obu tych dziedzin, ludzie cierpiący na depresję zyskują nowe narzędzia, umożliwiające im radzenie sobie z problemami. Spokój umysłu w zrozumiały sposób opisuje, jak praktycznie zastosować te narzędzia w codziennym życiu. W książce tej autorzy przekonują, że uważna świadomość i współczucie dla samego siebie sprzyjają stworzeniu optymalnych warunków dla skutecznej terapii poznawczo-behawioralnej. Wykazując się szeroką wiedzą kliniczną i dbałością o stronę praktyczną, McQuaid i Carmona przedstawiają podstawy dwóch omawianych dziedzin.
Książka, którą oddajemy w ręce Czytelników, obejmuje teksty o różnym poziomie „naukowości”. Jedni autorzy dokonują analiz metodologicznych, wyjaśniając funkcjonowanie Makatonu w szerokim kontekście, inni natomiast opisują pracę przy bardzo konkretnych przypadkach. Tę cechę należy uznać za walor publikacji, ponieważ w ten sposób prezentuje ona obszerny zakres możliwości stosowania polskiej wersji metody Makaton. Jest to pierwsza tego typu książka zbierająca doświadczenia specjalistów, nauczycieli i rodziców, potwierdzające skuteczność metody, która znacząco zmienia jakość życia zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób starszych, mających trudności w porozumiewaniu się z otoczeniem. Dzięki Makatonowi stali się oni rzeczywistymi uczestnikami życia społecznego na wszystkich dostępnych im poziomach.
Mam nadzieję, że książka opisująca metodę Makaton będzie wsparciem dla wszystkich, którzy codziennie podejmują trud przełamywania barier komunikacyjnych.
dr Bogusława B. Kaczmarek – autorka polskiej wersji Makatonu
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?