W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Zewsząd docierają do nas informacje o niesprawiedliwościach, przemocy i kryzysach. Nie czujemy się bezpiecznie, kiedy cały czas pojawiają się nowe choroby i zastanawiamy się nad tym, czy nasza przyszłość, zarówno osobista, jak i gatunku ludzkiego, nie stoi na skraju przepaści. Teraz jednak życie może nabrać jaśniejszych barw dzięki wsparciu niebios. Patricia Papps zgłębiała nauki dotyczące aniołów i praktykowała medytację z nimi oraz duchowe uzdrawianie przez ponad dwadzieścia pięć lat. W tej książce prezentuje modlitwy i inne sposoby zacieśniania więzi z tymi niebiańskimi istotami. Teraz Ty również nauczysz się nawiązywać kontakt z anielską energią, która zapewni Ci dostęp do wewnętrznej mądrości i uzdrowi wszelkie problemy dotyczące relacji międzyludzkich czy poczucia osamotnienia. Uodpornisz się na negatywne oddziaływania, zwalczysz zło, uzdrowisz choroby oraz osiągniesz wiele więcej. Odkryj, z którym posłańcem niebios powinieneś się kontaktować w kwestii określonego problemu. Do Archanioła Jofiela możesz się zwrócić zarówno wtedy, gdy chcesz znaleźć w sobie źródło inspiracji, jak i podczas cierpienia na depresję. Archanioł Chamuel pomoże Ci odnaleźć właściwą ścieżkę duchową i poprawić sytuację materialną. W kwestii poszczególnych dolegliwości fizycznych bardzo przydatnym okaże się Archanioł Rafael, a grupa aniołów zwana Mocami usunie negatywne blokady wewnętrzne. Sprawdź, w czym specjalizują się pozostali niebiańscy posłańcy i już dzisiaj skutecznie wykorzystaj ich wsparcie. Zaproś anioły do swojego życia.
Autor bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej tym razem wprowadza czytelników w zagadnienia związane z uwagą. Są to bowiem kluczowe umiejętności, do których zwykle przywiązujemy niewielką wagę, a które w rzeczywistości odgrywają dużą rolę w operacjach umysłowych – takich jak rozumienie treści, pamięć, uczenie się, rozpoznanie własnych uczuć czy płynne wchodzenie w interakcje – oraz w spełnionym życiu.
W Księdze trzeciej tej serii Saint Germain dzieli się ze Studentami wiedzą dotyczącą Wyższych, Wewnętrznych Praw Życia. Przekazywane wskazówki dotyczą konkretnych zastosowań wiedzy o naszej prawdziwej Istocie - "Obecności JAM JEST" i umożliwiają czytelnikowi łatwe wcielanie ich we własne życie. Czytelnik prowadzony jest ku coraz wyższemu rozumieniu własnej Istoty oraz coraz wyższym poziomom wibracji prowadzącym do Oktawy Światła.
Dzieło to stanowi naturalną kontynuację dwóch pierwszych Ksiąg z tej serii i zawiera do Nich wiele odnośników. Najkorzystniejsze jest zatem studiowanie Ksiąg tej serii rozpoczynając od tomu pierwszego.
Książka ta jest trzecią z pięciu ksiąg tematycznie związanych z Saint Germainem i jego przekazami dotyczącymi Uniwersalnych Zasad Życia, Wszechświata, Miłości, Mocy i Mądrości.
Wydanie w języku niemieckim.
Książka Andrzeja Kaczorowskiego Reinkarnacja w hipnozie to plik Twojego komputera zawierający wiedzę ukrytą w nieświadomości każdego człowieka. Tylko poprzez hipnozę możemy osiągnąć wyjątkowe efekty w leczeniu wielu schorzeń psychosomatycznych, a także uzależnień i lęków wywodzących się z dzieciństwa. Reinkarnacja to kolejne foldery naszej duszy, z których każdy zawiera inny program przenoszony na nasze jestestwo ziemskie. W odpowiednich warunkach możemy zmienić swój los i naprawić błędy poprzednich wcieleń. Jednak potrzebujemy do tego uzewnętrznienia naszych emocji podczas seansu hipnotycznego? i otwieramy Microsoft Worda, aby na nowo zapisać nasze istnienie na ziemi. Publikacja wyposażona jest w znaczące elementy kompozycyjne: przejrzysty język, artykuły z prasy i pism medycznych, wypowiedzi znanych autorytetów w zakresie medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej, oraz zdjęcia pozwalające poczuć aurę tematu.
Natomiast praca hipnoterapeuty, Andrzeja Kaczorowskiego od pierwszych stron książki do ostatnich jawi się jako rozmowa z przyjacielem na Gadu-Gadu?
Książka ta jest uznana przez terapeutów za ważne, godne zaufania źródło informacji i ceniona za klarowne, pełne empatii i nadziei podejście do pacjentów dokonujących samouszkodzeń. Barent W. Walsh przedstawia stan wiedzy i wyniki badań na temat tego coraz powszechniejszego problemu oraz mówi, jak go skutecznie leczyć. Drugie wydanie, poprawione i rozszerzone o najnowsze osiągnięcia badawcze i strategie kliniczne, opiera się na modelu stopniowania opieki, w którym interwencje dopasowane są do potrzeb pacjenta. Dodano nowe rozdziały dotyczące związku między samouszkodzeniem a samobójstwem, oceny formalnej, terapii rodzinnej, leczenia nastolatków w ośrodkach terapeutycznych oraz ciężkich samouszkodzeń. Grono autorów poszerzyło się o kilka osób, które napisały rozdziały poświęcone swoim specjalnościom.
Część I jest praktycznym wprowadzeniem w problematykę samouszkodzeń. Mówi o tym, z jakimi zachowaniami najczęściej styka się klinicysta, które grupy populacyjne narażone są na największe ryzyko i dlaczego, oraz jakie są związki między samouszkodzeniem a samobójstwem. Rdzeniem książki jest część II, poświęcona ocenie i leczeniu. Poszczególne rozdziały opisują szeroki zakres interwencji poznawczo-behawioralnych oraz przedstawiają zajmujące opisy przypadków, dzięki którym można poznać myśli i uczucia osób dokonujących samouszkodzeń oraz dowiedzieć się, jak strategie terapeutyczne działają w praktyce. Terapeuci dostają wiele wskazówek na temat dostosowania interwencji do pacjentów w zależności od ich objawów, pogorszenia funkcjonowania oraz współwystępujących problemów. Część III traktuje o zagadnieniach specjalistycznych, między innymi o postępowaniu z samouszkodzeniami w szkołach i placówkach penitencjarnych. Jest także uzupełniona o ważne informacje na temat takich niebezpiecznych zachowań, jak „zabawa” w duszenie się, połykanie ciał obcych oraz ciężkie samouszkodzenia. Tom zamykają przydatne aneksy, zawierające np. narzędzia oceny samouszkodzeń oraz opisy ćwiczeń oddechowych, pomagających radzić sobie z dyskomfortem.
Ten nieoceniony przewodnik, opracowany przez uznanego specjalistę w dziedzinie samouszkodzeń, powinien trafić na biurka psychologów klinicznych, psychiatrów, pedagogów oraz pracowników socjalnych zajmujących się opieką nad nastolatkami i dorosłymi. Zainteresuje również magistrantów i stażystów kształcących się w różnych specjalnościach zdrowia psychicznego.
Istnieje wiele książek mówiących o tym, jak rozumieć i leczyć samouszkodzenia. Jednak ta jest najlepsza. Od dziesięcioleci Walsh jest pionierem w swojej dziedzinie, a do drugiego wydania publikacji umiejętnie włączono doniesienia o najnowszych wynikach badań i pokazano ich zastosowanie w przeprowadzaniu oceny (klinicznej) i interwencji. Gdybym miał posiłkować się tylko jedną książką, lecząc samouszkodzenia, bez wątpienia wybrałbym właśnie tę
Matthew K. Nock, PhD, Department of Psychology, Harvard University
O pierwszej wersji tej książki napisałem, że jest mądra, przemyślana i głęboka. Teraz, żeby stosownie opisać drugie wydanie, muszę dodać przymiotnik „świetna”. Walsh nie tylko umieścił w nim to, czego dowiedzieliśmy się dzięki eksplozji badań w tej dziedzinie, ale także włączył spostrzeżenia innych, starannie dobranych autorów. Jak mówi podtytuł, publikacja stanowi „przewodnik praktyka”, ale jest czymś więcej: autorytatywną rozprawą o tym, co wiemy i jak mamy interweniować w obliczu tej poważnej patologii
Alan L. Berman, PhD, ABPP, Executive Director, American Association of Suicidology
Wyraźnie widać szczerą i głęboką troskę Walsha o ludzi, którym pragnie pomóc. Drugie wydanie Leczenia samouszkodzeń to jedna z najważniejszych prac na temat samouszkodzeń bez intencji samobójczych. Wyróżnia ją rozwaga i zmysł praktyczny, pomagające terapeutom uporać się z zawiłościami, a niekiedy chaosem, jakie napotykają w swej codziennej pracy klinicznej
E. David Klonsky, PhD, Department of Psychology, University of British Columbia, Kanada
Wartościowa książka wypełniająca lukę w literaturze poświęconej terapii dynamicznej oraz uwzględniająca nowatorskie badania i rozwój teorii. Autorzy opisują podstawowe zasady i unikatowe aspekty podejścia dynamicznego, a także obalają przestarzałe, stereotypowe poglądy na temat psychoterapii dynamicznej.
dr Kenneth N. Levy, Department of Psychology, Pennsylvania State University
Autorzy łączą tradycyjne strategie psychodynamiczne z najnowszymi ustaleniami w tej dziedzinie. Poszczególne rozdziały zawierają przykłady kliniczne będące ilustracją strategii i technik. Opracowanie to łączy psychoterapię z terapią par i rodzin, psychologią pozytywną i leczeniem psychofarmakologicznym. Gorąco polecam tę książkę klinicystom i studentom, którzy chcą poznać najnowsze osiągnięcia w terapii psychodynamicznej.
dr n. med. Aaron T. Beck, emerytowany profesor psychiatrii, Wydział Medyczny Uniwersytetu Pensylwanii
Poznaj siebie, zrozum własne ciało i umysł, a odnajdziesz drogę do innych.
Kolejna kultowa książka jednego z największych przewodników duchowych współczesności. Dowiesz się z niej, jakie korzyści przynosi medytacja. Osho uzmysłowi Ci, że aby docenić raj, najpierw trzeba go utracić. By umysł mógł dostrzec istotę absolutnego piękna, potrzebna jest mu cisza. Umysł trwający w stanie medytacji, jest w stanie odnaleźć nieskończoną krainę wieczności. Znajduje wszystko to, co można nazwać błogosławieństwem. Medytacja jest poszukiwaniem porozumienia z samym sobą. Jeżeli nie nauczysz się wsłuchiwać w swoje pragnienia, nie będziesz umiał porozumieć się z innymi.
Przystępnie napisana książka Karen J. Marody wypełnia lukę na rynku wydawniczym w zakresie technik terapii psychodynamicznej. Autorka nie tylko skupia się na zagadnieniach praktycznych, ale także przedstawia opisy przypadków klinicznych będących przykładami zalecanej przez nią szczerości emocjonalnej. Tę pozycję z chęcią wpiszę na listę lektur absolwentów psychologii klinicznej.
Dr Nancy McWilliams, członkini American Board of Professional Psychology,
Graduate School of Applied and Professional Psychology, Rutgers, The State University of New Jersey
Książka przedstawia praktyczne wskazówki kliniczne i pomaga terapeutom poruszać się w świecie zawiłych interakcji emocjonalnych z klientami. Karen J. Maroda ? wprawna klinicystka ? wzbogaca literaturę psychodynamiczną o ważny element, wnikając w rolę doznań emocjonalnych zarówno klientów, jak i terapeutów w procesie terapeutycznym. Przedstawia, jak lepiej dostroić się do własnego doświadczania klientów, jak przekazywać bezpośrednią informację zwrotną i stosować odsłonięcie się oraz jak sobie radzić z silnymi uczuciami i konfliktem w związku. Konkretne techniki są ilustrowane barwnymi opisami przypadków. W tym szczerym i pouczającym przewodniku Maroda wyraźnie odróżnia sposoby radzenia sobie z emocjami, które mają działanie terapeutyczne, od tych, które są go pozbawione. Autorka udziela też porad dotyczących:
• tworzenia związku opartego na współpracy,
• rozpoznawania regresji i zarządzania nią,
• stosowania bezpośredniej informacji zwrotnej i odsłonięcia się, aby osiągnąć cele leczenia,
• zarządzania afektem, m.in. wprowadzania na sesję emocji, jeśli ich brakuje,
• rozpoznawania, kiedy wyrazy seksualnego i miłosnego zainteresowania mają działanie terapeutyczne, a kiedy nie,
• produktywnego stosowania konfrontacji,
• oceniania skuteczności interwencji.
Książka jest interesującą lekturą dla szerokiego kręgu profesjonalistów, w tym absolwentów psychiatrii i psychologii, psychologów klinicznych, psychiatrów, doradców i pracowników społecznych.
Uważa się obecnie, że osoby po przebytej traumie zachowują utajoną pamięć traumatycznych zdarzeń w swoich mózgach i ciałach. Pamięć ta często wyraża się w objawach zespołu stresu pourazowego – koszmarach, flashbackach, reakcjach przestrachu i zachowaniach dysocjacyjnych. W gruncie rzeczy ciało takiej osoby nie pozwala o sobie zapomnieć.
Zmniejszając przepaść między teorią naukową a praktyką kliniczną oraz między terapią werbalną a terapią ciała, Rothschild przedstawia zasady i techniki pracy z ciałem, które nie wymagają dotyku. Mając na względzie zastosowania kliniczne, gromadzi w jednym miejscu aktualną wiedzę na temat psychobiologii reakcji stresowej zarówno w trudnych sytuacjach codziennego życia, jak i podczas skrajnej i długotrwałej traumy. Dzięki temu klinicyści reprezentujący różne dyscypliny zyskują podstawę do poznania genezy objawów ich pacjentów i do uwzględnienia pracy z ciałem w swojej praktyce. Techniki somatyczne zostały tak dobrane, aby uczynić terapię traumy bezpieczniejszą przy jednoczesnym zwiększeniu integracji między umysłem a ciałem.
Pełna zajmujących przykładów klinicznych książka Ciało pamięta ukazuje integrację ciała i umysłu w leczeniu zespołu stresu pourazowego. Jej lektura będzie interesująca dla klinicystów, badaczy, studentów i zwykłych czytelników.
Chociaż dyscypliny zajmujące się zdrowiem psychicznym nadal dokonują ważnych odkryć w zakresie psychofizjologii urazu psychicznego, jest bardzo niewiele prac, które by omawiały znaczenie tych ustaleń dla leczenia osób po przebytej traumie. Książka Babette Rothschild z powodzeniem wypełnia tę lukę.
Onno van der Hart, Ph.D.,
profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie w Utrechcie, Holandia
Jest to pierwsza publikacja, która w spójny sposób łączy z sobą teorię, badania i praktykę, umożliwiając osobom po przebytej traumie odzyskanie nadziei, powrót do równowagi i uniknięcie dolegliwości somatycznych wynikających z długotrwałego stresu traumatycznego.
Charles R. Figley, Ph.D.,
dyrektor i profesor Instytutu Traumatologii na Stanowym Uniwersytecie Florydy, Stany Zjednoczone
Publikacja przedstawia główne założenia, cele i etapy pracy terapeutycznej ze sprawcami przemocy domowej. Autorka omówiła skuteczne formy pomocy psychologicznej udzielane sprawcom przemocy domowej. Przegląd niektórych propozycji opracowanych i realizowanych w Ameryce i Europie wskazuje, że istnieje duża potrzeba motywowania osób stosujących przemoc do podjęcia zmiany. Praca z ofiarą nie rozwiązuje problemu chociażby dlatego, że wiele z nich po okresach separacji powraca do związku ze sprawcą i nadal podlega przemocy. Sprawca może także szukać kolejnej ofiary lub prześladować tę samą osobę. Jak więc pomagać skutecznie? Kolejnym celem książki jest dokonanie przeglądu różnych stanowisk badawczych odnoszących się do osobowości sprawcy i ukazanie, że zgromadzona wiedza nadal nie daje satysfakcjonujących odpowiedzi, wyznacza jednakże dalsze kierunki badań pogłębiające rozumienie indywidualnych mechanizmów zachowań przemocowych. W kontekście pracy terapeutycznej ze sprawcą pozwala zaś znajdować uzasadnienie dla bardzo zróżnicowanych form pomocy proponowanej osobom stosującym przemoc. Następnym celem podręcznika jest prezentacja terapii integracyjnej jako jednego z wielu możliwych sposobów pracy psychologicznej z osobą stosującą przemoc w bliskich relacjach. Jednym ze źródeł kształtujących tę propozycję jest wieloletnie doświadczenie terapeutyczne w psychoterapii zarówno z ofiarami przemocy, osobami doznającymi chronicznego PTSD, jak i z osobami uzależnionymi od alkoholu oraz sprawcami przemocy domowej. Inną inspiracją jest praca badawcza nad zmianami, jakie zachodzą u sprawców przemocy domowej pod wpływem terapii oraz teoretyczne poszukiwania skutecznych metod i strategii pracy terapeutycznej z tą grupą osób. Prezentowane podejście jest elastyczne i może być stosowane tak w proponowanej metodologii, jak i może stanowić inspirację do własnych rozwiązań terapeutycznych.
50 pomyłów ćwiczeń.
Pełny program rozwijania kompetencji emocjonalnej!
Kompetencja emocjonalna to sprawność kluczowa! Uczucia nie są niepokornymi pozostałościami wieku kamienia łupanego, które należy uciszyć lub zignorować, w międzyczasie wpajając dzieciom wiedzę akademicką. Uczucia kierują naszym zachowaniem, kształtują wartości, które wyznajemy, i warunkują wybór takiego, a nie innego działania.
Nasze życie stało się niezwykle płytkie i małostkowe. Co czwarta osoba cierpi na lekkie lub ciężkie zaburzenia, takie jak depresje, nerwice, lęki. Wszystko przez to, że zostaliśmy rozdzieleni ze swoim wewnętrznym ja. Książka ta uczy jak na powrót połączyć się z nim i nawiązać pozytywne relacje, tak by zaistniała nić porozumienia. Nauczymy się rozumieć swoje emocje, nie odrzucajmy ich lecz spróbujmy się z nimi komunikować, a w do naszego życia na powrót zawita spokój oraz odzyskamy nad nim kontrolę.
W książce Powrót do swego wewnętrznego domu przedstawię nowy sposób nawiązania kontaktu z wewnętrznym dzieckiem, odnalezienia go, odzyskania i otoczenia opieką. Jeśli pragniesz doświadczyć przemiany, musisz wykonać wskazaną tu pracę. Decyzja, by ją wykonać, musi zostać podjęta przez dojrzałą część twojej osobowości. Jeśli cofniesz się do swojego dzieciństwa, twoje dorosłe ja nadal będzie dokładnie wiedzieć, gdzie jesteś i co robisz. Twoje wewnętrzne dziecko będzie doświadczało wszystkiego tak, jak doświadczyłeś tego w dzieciństwie, lecz teraz obecne będzie również twoje dorosłe ja, które ochroni twoje dziecko i udzieli mu wsparcia podczas pracy nad jego ważnymi, dotychczas nierozwiązanymi problemami.
Książka Powrót do swego wewnętrznego domu składa się z 4 części. W pierwszej jest mowa o tym, w jaki sposób twoje cudowne dziecko straciło swą cudowność i jak krzywdy doznane w dzieciństwie wpływają na twoje obecne życie.
W drugiej części omówione zostaną poszczególne okresy rozwojowe dzieciństwa, z uwzględnieniem specyficznych potrzeb, których zaspokojenie jest niezbędne do zdrowego rozwoju. Każdy rozdział zawiera kwestionariusz z listą pytań, które pomogą ci określić, czy potrzeby twojego wewnętrznego dziecka na kolejnych etapach rozwoju zostały zaspokojone. Następnie przedstawię ćwiczenia, jakie stosuję podczas warsztatów. Pomogą ci one odzyskać twoje wewnętrzne dziecko na każdym etapie rozwoju.
W części 3 przedstawiłem ćwiczenia korygujące, które mają pomóc twojemu dziecku rozwinąć się i rozkwitnąć: nauczą cię skutecznych metod, jak skłonić innych dorosłych do zaspokajania potrzeb twojego wewnętrznego dziecka, a także pomogą zbudować wokół niego bariery ochronne w trakcie tworzenia wzajemnej bliskości. Dowiesz się, w jaki sposób ty sam możesz stać się opiekuńczym rodzicem, którego brakowało ci w dzieciństwie. A gdy nauczysz się sam otaczać siebie rodzicielską opieką, porzucisz próby rozwiązywania problemów przeszłości przez wyznaczanie roli rodzicielskiej innym ludziom.
W 4 części książki przedstawiłem, jak wyłania się cudowne dziecko po naprawieniu jego krzywd. Poznasz metody docierania do niego i przekonasz się, jaką twórczą i przeobrażającą energię wnosi ono w twoje życie. Cudowne dziecko jest tą częścią ciebie, która najbardziej przypomina Stwórcę. Może doprowadzić do bezpośredniego kontaktu z twoim niepowtarzalnym ja i z Bogiem, jakkolwiek Go rozumiesz. Jest to najgłębsza forma uzdrawiania, o której mówią wielcy nauczyciele wszystkich wyznań.
John Bradshaw, słynny amerykański psychoterapeuta, opierając się na własnym doświadczeniu życiowym, stworzył teorię polegającą na docieraniu do krzywd i urazów psychicznych doznanych w przeszłości- docieraniu do skrzywdzonego dziecka wewnętrznego, które należy odnaleźć i otoczyć opieką. John Bradshaw jest autorem wielu książek z dziedziny rozwoju duchowego. Najbardziej znana, tłumaczona na wiele języków to Powrót do swego wewnętrznego domu
FRAGMENT KSIĄŻKI:
Jeżeli opiekunowie okazują się niegodni zaufania, to w dzieciach rozwija się głębokie uczucie nieufności. Świat wyaje się im miejscem niebezpiecznym, wrogim oraz nieprzewidywalnym . Dziecko zatem musi zawsze mieć się na baczności i panować nad sytuacją. Nabiera następującego przekonania: .Jeżeli kontroluję wszystko, to nikt mnie nie zaskoczy i nie wyrządzi mi krzywdy". Takie przekonanie rodzi obsesję i potrzeba kontroli staje się uzależnieniem. Pewien mój pacjent tak bardzo obawiał się utraty kontroli, że pracował po sto godzin tygodniowo. Nie chciał zastępstwa, bo nie wierzył, że ktoś inny wykona prawidłowo jego pracę. Przyszedł do mnie wówczas, gdy wrzodziejące zapalenie okrężnicy wymagało leczenia szpitalnego. Inna pacjentka cierpiała, gdyż mąż właśnie wniósł pozew o rozwód. Uznał, że miarka ostatecznie się przebrała, gdy żona zmieniła markę telefonu, który zainstalował jej w samochodzie. Mąż narzekał, że cokolwiek starał się dla niej zrobić, nigdy nie była zadowolona. Zawsze zmieniała to, co on zrobił. Innymi słowy, nigdy nie czuła się usatysfakcjonowana, jeśli nie kontrolowała wszystkiego od początku do końca. Obsesja kontrolowania powoduje poważne kłopoty w stosunkach z innym ludźmi. Nie można nawiązać bliskiego kontaktu z partnerem, który nam nie ufa. Bliska więź wymaga akceptowania drugiego człowieka takim, jaki jest. Zaburzenia w sferze zaufania prowadzą do skrajnych reakcji: albo człowiek rezygnuje z jakiejkolwiek kontroli, ufa naiwnie i łatwowiernie, kurczowo trzymając się innych 1 darząc ich przesadnym szacunkiem
Celem powstania tej książki jest pobudzenie twórczego myślenia. Przychodząc na świat z czystym, nieskalanym niegodziwościami umysłem, jesteśmy jednią połączoną z wewnętrzną mądrością.
Z upływem czasu, w miarę jak dorastamy, zaczynają towarzyszyć nam lęki i wszelkie ograniczenia. W bardzo szybkim tempie, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, jesteśmy przesiąknięci wieloma negatywnymi przeświadczeniami, i to właśnie w oparciu o te przekonania budujemy nasze życie - tak bardzo inne od tego, jakie zostało nam przecież przeznaczone.
Im głębiej zastanawiamy się nad tym, w co wierzymy, tym wyraźniej widzimy, że wyklucza to nasze szczęście. Nie musi tak być. Nie musimy się na to zgadzać. Tak samo, jak nie musimy zgadzać się ze wszystkim, co przeczytamy w niniejszym poradniku. Warto jednak sprawdzić coś ciekawego: zacząć czytać w dowolnym miejscu, otworzyć książkę w biegu, mimochodem, przeczytać wiersz, na którym w pierwszym odruchu spocznie nas wzrok. Ta informacja, krótka wiadomość, będzie odpowiednia dla nas w danej chwili. Być może potwierdzi to, w co już wierzymy. Być może da nam do myślenia. Jakkolwiek na nas wpłynie, jest częścią procesu naszego wzrastania.
Książka zawiera wiele cennych treści i praktycznych zaleceń dotyczących zastosowania elementów teatru w oddziaływaniach pedagogicznych, psychologicznych i terapeutycznych; wykorzystania środków teatralnego wyrazu do wspomagania procesu kształcenia, resocjalizacji i leczenia.
Korzystając z zawartego w książce materiału można znacznie zwiększyć skuteczność i atrakcyjność metod, form i technik pracy z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi. Wynika to z faktu, że poprzez dramę, psychodramę czy socjodramę można edukować, resocjalizować czy leczyć – lepiej i szybciej. Typowe dla tych technik wykorzystywanie muzyki, plastyki (scenografii), efektów dźwiękowych i tekstu literackiego (scenariusza) może sprawić, że wspomniane oddziaływania staną się znakomitą alternatywą dla nużących czy zniechęcających metod kształcenia i terapii.
Publikacja jest zbiorem różnorodnych technik i scenariuszy dramowych, pochodzących od różnych osób, praktyków stosujących dramę w odmiennym środowisku społeczno-kulturowym. Do udziału w publikacji zaproszeni zostali wybitni praktycy dramy z Polski i ze świata, osoby których działania mają wpływ na rozwój dramy w kierunku pozytywnych zmian w zakresie edukacji, profilaktyki i terapii, sztuki, filozofii, zarządzania i ekonomii i innych. Publikacja ma określoną strukturę, która pozwala czytelnikowi na szybkie odnalezienie interesujących go elementów, porównanie poszczególnych podejść. Opiera się na rozmowie, próbie porównania sposobów definiowania, rozumienia dramy i jej specyficznych cech. Książka wskazuje także współczesne tendencje w dramie, kierunki jej rozwoju, które można odczytać z wypowiedzi badanych osób, z kierunków ich rozwoju, z ich fascynacji i zainteresowań. Partner wydania: Polskie Stowarzyszenie Kreatywności
W dzisiejszych czasach stres jest nieodłącznym kompanem. Ale czy sprzymierzeńcem? Zgiełk, pośpiech, natłok zbędnych i niezbędnych informacji, konflikty, których często nie umiemy uniknąć, bezrobocie, zanieczyszczone środowisko oraz kryzys wartości wywołują wrażenie, że świat stanął na głowie. Nie mogąc odnaleźć się w tym wszystkim, padamy ofiarą stresu.
Z niniejszej książki dowiesz się, jak się z nim rozprawić. Elżbieta Książek zebrała najważniejsze i najbardziej skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, tj. jogę, aromaterapię, trening relaksacyjny (autogenny, Jacobsona, Silvy) czy Reiki (tysiącletnią tradycję naturalnego uzdrawiania).
Nie pozostaje Ci nic innego, jak zaszyć się w zaciszu swego domu, otoczyć wonią kojącego twój umysł olejku i umościć się wygodnie w fotelu. Pozwól sobie na chwilę luksusowego w tych czasach relaksu i naucz się utrzymywać tę harmonię jak najdłużej!
Książka pokazuje drogę życiową i karierę zawodową Kapuścińskiego , od kresowego Pińska, przez powojenną Warszawę, pierwsze podróże zagraniczne, długie lata spędzone w Afryce i Ameryce, wyjazdy do republik ZSRR, aż po lata spędzone na pracy pisarskiej.
W książce zaprezentowano nowy model diagnostyczno-terapeutyczny w odniesieniu do nadpobudliwości psychicznej i nerwic. Zawarto w nim zarówno wyjaśnienie kolejnych etapów postępowania w ramach tej koncepcji, jak i opis metod diagnozy i terapii.
Książka jest wprowadzeniem w problematykę pomiaru psychologicznego. W części pierwszej Autorka omawia istotę wnioskowania psychometrycznego, przedstawia podstawowe modele psychometryczne, prezentuje kryteria dobroci testów psychologicznych oraz zagadnienia związane z doborem pozycji do konkretnego testu.
Omawia również – i to należy szczególnie podkreślić – społeczny kontekst testowania psychologicznego, wraz z zagadnieniami stronniczości wyników testowych oraz sposobami jej szacowania. Cześć druga pracy to praktyczny przewodnik przeznaczony dla tych wszystkich osób, które – z różnych względów – są zainteresowane zbudowaniem własnego narzędzia pomiarowego.
Książka adresowana jest głównie do psychologów i studentów psychologii. Jednak ze względu na uniwersalność poruszanej problematyki, jak i nietechniczny sposób prezentacji podstawowych zagadnień może być również z powodzeniem wykorzystywana przez studentów i specjalistów z innych dziedzin, np. socjologii czy pedagogiki.
Joel Goldsmith, jeden z wielkich mistyków XX w. poświęcił swe życie nauczaniu innych „Drogi do Nieskończoności” - wypracowanych przez siebie zasad rozwoju duchowego. Sztuka Medytacji jest fascynującym wprowadzeniem do regularnego programu codziennych medytacji, które stwarzają jednię z Bogiem powodując zrozumienie Twego miejsca w świecie. Goldsmith nie zajmuje się teoriami, ani teologią, lecz potrzebą modlitwy. Poczynając od powszechnego przekonania ludzkości, że nie jesteśmy sami – i że jest wyższa siła – ten praktyczny przewodnik pomoże czytelnikom stać się autentycznie wolnymi od pułapek dnia codziennego, które stwarza świat.
Sztuka słuchania wewnętrznego głosu jest zaawansowaną formą modlitwy praktykowaną przez mistyków wszystkich czasów, niezależnie od przyjętej tradycji religijnej. Praktykowanie procedur przedstawionych w Sztuce Medytacji połączy czytelników szukających duchowego umocnienia ze Stwórcą i otworzy ich świadomość na wiedzę, kim naprawdę są.Sztuka medytacjiSpis treści
Część I
MEDYTACJA: PRAKTYKA
1. Droga
2. Cel
3. Praktyka
4. Nierozwiązywalna unia
5. Trudności
Część II
MEDYTACJA: DOŚWIADCZENIE
6. Ziemia jest Pana
7. Bo Bóg ukochał tak świat
8. Jesteś świątynią
9. Do Mnie należy srebro
10. Miejsce, na którym stoisz
11. Bo miłość jest od Boga
12. Bo On jest twoim życiem
13. Nie lękaj się
14. Przybytek Boga
15. Święte szaty
Część III
MEDYTACJA: OWOCE
16. Owoce Ducha
17. Iluminacja, komunia i unia
18. Krąg Świadomości Chrystusowej
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?