W tej strefie zapraszamy czytelników tak zwane artystyczne dusze po książki z kategorii Sztuka. Polecamy szereg publikacji o sztuce i jej historii,ciekawostki i portfolia artystów, eseje, albumy, książki o malarstwie, rzeźbiarstwie, architekturze oraz histoii fotografii. Biografie ciekawych artystów, książki i powieści przedstawiające fascynujące losy malarzy i osób uwiecznianych na obrazach. W tym dziale tylko ksiązki ze sztuka w tle.
Autorzy publikacji zgłębiają coraz bardziej skomplikowane zagadnienia, biorąc pod lupę nie tylko same reklamy, ale i technologiczne fundamenty, na których się one opierają. Od zmian w technologii i przyszłości telewizji cyfrowej po nowoczesne środki przekazu, każdy rozdział umożliwia głębsze zrozumienie tego, jak reklama telewizyjna zmienia się wraz z postępem technologicznym. Kolejno, eksperci analizują nowe formaty reklamowe, prezentując kreatywne podejścia do wykorzystania potencjału telewizyjnego medium. Od ekskluzywnych bloków reklamowych po nowoczesne metody integracji reklamy z programem, czytelnik odkrywa różnorodność możliwości, jakie stwarza telewizyjny rynek reklamowy. Publikacja ta nie tylko skupia się na analizie obecnej sytuacji, ale także wychodzi naprzeciw przyszłym wyzwaniom. Omawia rozwój reklamy telewizyjnej w erze cyfrowej, prezentuje scenariusze przyszłości, w której personalizacja, sztuczna inteligencja i zbieranie danych od widzów odgrywają kluczową rolę. Ostatnie rozdziały koncentrują się na aspektach praktycznych i etycznych związanych z reklamą telewizyjną, ukazując, jak ważne jest uwzględnienie danych, personalizacji i poszanowania dla prywatności odbiorców w procesie tworzenia kampanii reklamowych. Wreszcie, czytelnik znajdzie w niej analizę nowych trendów społecznych i ich wpływu na reklamę telewizyjną, co stanowi kluczowy element zrozumienia dzisiejszego rynku i przygotowania się na przyszłość. Publikacja ta nie tylko dostarcza wiedzy teoretycznej, ale także praktyczne wskazówki oraz analizy, które mogą stanowić bezcenne narzędzie dla wszystkich zaangażowanych w tworzenie i zarządzanie kampaniami reklamowymi na rynku telewizyjnym. Otwiera drzwi do świata innowacyjnych podejść i inspiruje do dalszych poszukiwań w dziedzinie reklamy telewizyjnej.
In 2016 it was announced that Bob Dylan had sold his personal archive to the George Kaiser Foundation in Tulsa, Oklahoma, reportedly for $22 million. As the boxes started to arrive, the Foundation asked Clinton Heylin - author of the acclaimed Bob Dylan: Behind the Shades and 'perhaps the world's authority on all things Dylan' (Rolling Stone) - to assess the material they had been given. What he found in Tulsa - as well as what he gleaned from other papers he had recently been given access to by Sony and the Dylan office - so changed his understanding of the artist, especially of his creative process, that he became convinced that a whole new biography was needed. It turns out that much of what previous biographers - Dylan himself included - have said is wrong; often as not, a case of, Print the Legend.
This is the second instalment of the definitive biography (following A Restless Hungry Feeling) of one contemporary culture's most iconic and mysterious figures - musical revolutionary, Nobel Prize-winner, chart-topping recording artist.
Clinton Heylin's meticulously researched, all-encompassing and consistently revelatory account of these fascinating early years is the closest we will ever get to a definitive life of an artist who has been the lodestar of popular culture for six decades.
Książkę Juliana Paprockiego można zaliczyć do dziedziny filozofii muzyki. Podejmuje ona niezmierne ciekawy problem rozumienia muzyki improwizowanej. W tym celu sięga autor do narzędzi hermeneutycznych, zarówno hermeneutyki dawnej jak i współczesnej. Podjęty w książce problem jest nowatorski, lecz niezmiernie złożony. Przyznaję, że zarówno wiedza muzyczna, muzykologiczna jak i filozoficzna autora jest niezmiernie głęboka i rozległa. Z dużym zainteresowaniem i satysfakcją zapoznałem się z treścią książki.
prof. dr hab. Tadeusz Gadacz / Wydział Humanistyczny AGH
Analiza postawionych w książce problemów prowadzona w sposób naukowy, metodologicznie uporządkowany i wykorzystujący głęboką znajomość myśli filozoficznej od starożytnych prekursorów aż po przedstawicieli nurtów XXwiecznych, daje czytelnikowi olbrzymią satysfakcję. […] Sztuka – jako wrażliwa refleksja nad rzeczywistością – próbuje nadążyć za zmianami cywilizacyjnymi i na nie odpowiedzieć. Coraz bardziej zatomizowane społeczeństwo utrudnia komunikację i stawia przed nią nowe, trudne wyzwania. Dlatego mądre badanie signum temporis i próba gruntownej i naukowej ich analizy jest niezwykle cenna.
prof. dr hab. Szymon Bywalec / AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach
Julian Paprocki – klarnecista, solista, improwizator. Pierwszy klarnecista orkiestry Polskiej Opery Królewskiej, a także członek zespołów muzyki najnowszej Chain Ensemble oraz Flow Unit. Absolwent AM im. K. Szy manowskiego w Katowicach, a także Konserwatorium Paryskiego. Studiował również muzykologię (Université Paris-Sorbonne) oraz filozofię (Uniwersytet Warszawski). Obecnie jest doktorantem AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi poświęcając się w
swojej pracy naukowej związkom muzyki z filozofią i estetyką późnej nowoczesności.
Wielokrotny laureat najwyższych miejsc na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich: klarnetowych, organowych, kompozytorskich i kameralnych. Stypendysta m.in.: Narodowego Centrum Kultury w programie „Młoda Polska” (2017) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Koncertował we wszystkich najważniejszych salach koncertowych w Polsce, występował także w większości krajów europejskich. Swoje kompozycje i transkrypcje wydaje we Francji (Gérard Billaudot Éditeur, Klarthe Édition) oraz w kraju (Polskie Wydawnictwo Muzyczne). Regularnie zapraszany do prowadzenia wykładów i warsztatów. Autor artkułów
naukowych z pogranicza dziedzin muzykologii i filozofii.
Zestaw czterech miniaturowych albumów poświęconych twórczości malarzy - symbolistów Młodej Polski: Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Stanisława Wyspiańskiego i Witolda Wojtkiewicza. Każdy z albumów prezentuje ponad 60 reprodukcji obrazów każdego z malarzy.Zestaw opakowany w eleganckie etui.
"Warszawa" (miniatura) - album pokazujący najpiękniejsze i najważniejsze miejsca współczesnej stolicy Polski, które możemy podziwiać w jej północnej, centralnej i południowej części. Pięknym fotografiom, prezentującym zarówno dziedzictwo historyczne, ale także współczesne dokonania i zmiany w architekturze miasta, towarzyszy tekst autorstwa Janusza Kapusty. Całość dopełnia projekt graficzny autorstwa dra Michała Piekarskiego. Album dostępny w dwóch wersjach językowych: polsko-angielskiej.
Zestaw czterech miniaturowych albumów poświęconych twórczości malarzy - kapistów: Jana Cybisa, Józefa Czapskiego, Artura Nachta-Samborskiego i Zygmunta Waliszewskiego. Każdy z albumów prezentuje ponad 60 reprodukcji obrazów każdego z malarzy. Zestaw opakowany w eleganckie etui.
W przedstawionej pracy skupiłam się na dorobku trzech artystów, którzy posługiwali się progowością, czyli liminalnością, jako strategią twórczą. Analizie poddałam dzieła: Stanisława Wyspiańskiego (1869–1907), Tadeusza Kantora (1915–1990) i Józefa Szajny (1922–2008). Każdy z wymienionych twórców był człowiekiem progu w rozumieniu Turnera, stojącym zarówno na styku epok historycznych, jak i wobec widocznej w kulturze zmiany estetycznej.
Z Wprowadzenia
Znany z wielu programów telewizyjnych, a ostatnio kanałów internetowych, krytyk filmowy Tomasz Raczek opowiada co się stało z telewizją w ciągu niecałego stulecia jej istnienia, gdy stała się największą siłą kształtującą popkulturę i wyobraźnię współczesnych ludzi. Autor skorzystał z własnych doświadczeń w pracy przed kamerą, odsłaniając kulisy, sypiąc anegdotami i bez wahania przytaczając nieznane historie z udziałem sławnych osób. 45 lat temu poznałem Leslie Mitchella, człowieka, od którego zaczęła się historia telewizji. Gdy postanowił przekazać mi jej największą tajemnicę, poczułem się wybrańcem. Od prawie pół wieku mówię do kamery, ale nie tylko: przez te wszystkie lata zarządzałem kanałami telewizyjnymi, kupowałem dla nich filmy, produkowałem programy, przeprowadzałem wywiady, przyjmowałem role w serialach, przebierałem się, opowiadałem, oceniałem i byłem oceniany, dostawałem nagrody i je wręczałem. Jednak nigdy nie stałem się niewolnikiem małego ekranu – obserwowałem go uważnie, raz po raz z niepokojem odnotowując pojawiające się na nim rysy. Aż wreszcie zrozumiałem, że sielanka się skończyła – w ciągu pół wieku telewizja przebyła prawie cały cykl od świtu do zmierzchu, rozsypując się w ostatnich latach na kawałki coraz mniej ważnych dokonań. Wielka tajemnica Mitchella poniewiera się gdzieś w kącie, a dzisiejsi dozorcy formatów nie mają już w sobie nic z wizjonerów. Wtedy okazało się, że duch napędzający w połowie ubiegłego wieku rozwój telewizji przeniósł się do internetu i na dobre urządził na YouTubie. Cóż miałem robić, pobiegłem za nim i odnalazłem to, co napędzało mnie przez wszystkie dotychczasowe lata. Teraz ja, jak kiedyś Leslie Mitchell, chcę wam przekazać tę tajemnicę. Czytajcie, działajcie i przekazujcie ją dalej. Tomasz Raczek
In Vogue is a fascinating look at the history of the world's most influential magazine. The complete compendium is illustrated with hundreds of covers and archival interiors of past Vogue editions, featuring the work of some of the twentieth century's most respected artists, cover illustrators, and photographers―from Edward Steichen, Toni Frissell, and Erwin Blumenfeld to Irving Penn, Richard Avedon, David Bailey, Helmut Newton, Annie Leibovitz, Mario Testino, Steven Klein, Bruce Webber, and Herb Ritts. In 1909, an entrepreneurial New Yorker named Condé Nast took charge of a struggling society journal and transformed it into the most glamorous fashion magazine of the twentieth century. In Vogue traces the history, development and influence of this media colossus―from its beginning as a social gazette in the late nineteenth century, to the exploration of modern fashion photography and new visuals in the mid-twentieth century, to its status as the top style magazine today. The book explains the makings of the magazine―from runways, to editorial meetings, to the pages of Vogue.The thoroughly researched story incorporates first-person accounts, interviews with editors and photographers, and excerpts from stories written in the magazine by many world-renowned writers, including Truman Capote, Aldous Huxley, Richard Burton, Federico Fellini, and Marcello Mastroianni. Unparalleled in its scope and exceptionally illustrated, In Vogue is sure to be among the most important publications on the subjects of culture, art, fashion, photography, and media.
Mówi się, że za każdą karierą mężczyzny stoi kobieta. Potwierdził to Jan Machulski, deklarując: Bez Haliny nigdy bym tyle nie osiągnął. Jego żona wywarła też oczywiście wpływ na ich syna, Juliusza na kształtowanie jego talentu, wyobraźni i zdolności osiągania celów. Przypięła skrzydła bardzo wielu znanym dziś wychowankom Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty, które prowadziła, gdy dyrektorem teatru był Jan. Wspólnie stworzyli miejsce przyjazne, otwarte, barwne, dające do myślenia. Teatr Ochoty zrodził się z ochoty i pasji robienia teatru, a Ognisko ogniskowało wiele funkcji i potrzeb różnych ludzi uczenie się i uczenie innych, artystyczna swoboda i rozwój wyobraźni z nienachalnym rygorem niezbędnym do utrzymania w ryzach młodych ludzi w najbardziej buntowniczym okresie. Ognisko ogniskowało również pracę i życie rodziny Machulskich. Gdy spojrzeć na nich z tej perspektywy, widać, kto był ideą, kto energią, kto przekorą, a czasem sarkazmem. I kto kochał namiętnie...
Wyjątkowe spotkanie z legendarnym aktorem. Wywiad mistrza Lawrence’a Grobela, autora bestsellerowych rozmów z Alem Pacino. W czerwcu 1978 roku Lawrence Grobel odwiedził aktora Marlona Brando w jego samotni na tahitańskiej wyspie Tetiaroa. Wtedy po raz pierwszy od 25 lat żyjący w odosobnieniu Brando, znany z niechęci do prasy, udzielił tak długiego wywiadu. Powstał portret człowieka, aktora, opowiadającego o życiu z rodziną na samotnej wyspie, krucjacie na rzecz Indian, postrzeganiu sztuki, największych filmowych rolach, relacji z Elia Kazanem, Charlie Chaplinem, o wielu innych ważnych aspektach życia.
Al Pacino zawsze uciekał od rozmów z prasą dla Grobela zrobił wyjątek. W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat Al Pacino udzielał mu wielokrotnie wywiadów przez lata zawiązała się pomiędzy nimi bliska przyjaźń. Rozmawiali oczywiście o filmach, pracy nad kolejnymi rolami, ale też o dzieciństwie aktora, jego prywatnym życiu i rodzinie. Grobel i Pacino pozostawiają tylko parę tematów tabu, mówią szczerze niemal o wszystkim: nocnych eskapadach do klubów jazzowych garściach valium połykanych na ceremonii rozdania Oscarów o miłości do Nowego Jorku.Ojciec chrzestny, Adwokat diabła te role i wiele innych zapewniły Pacino trwałe miejsce w historii kina. Osiem razy nominowany do Oscara nagrodę otrzymał w końcu za rolę w Zapachu kobiety. Mimo to wciąż woli pracę na deskach teatru od studia filmowego. Chętnie zajmuje się produkcjami niezależnymi. Jego życie pełne jest pasji, a największą jego miłością pozostaje Szekspir.
Seria grafik "Alfabety istniej" inspirowana jest tomem poetyckim „alfabet” Inger Cgristensen w tłumaczeniu Bogusławy Sochańskiej wydanym przez Wydawnictwo LOKATOR w 2018 r.
Seria zawiera 14 prac o wymiarach 50 x 70 cm sporządzonych w 3 kopiach. Grafiki zostały wykonane w technice linorytu barwnego i odbite na papierze Fabriano Rosaspina 220 g/m2 w AtelierPIO w Krakowie w 2020 roku. Prezentacja projektu odbyła się w księgarni LOKATOR, 5 października 2023 roku.
PIO Kaliński – ur. w 1977 r. w Krakowie. Artysta, grafik, wydawca. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Romana Banaszewskiego. Autor esejów graficznych, m. in. „Paryż/Paris – Notatki ze spacerów”, „Passionate Journey”, „Samotność”, „Obiekty latające PIO”, „Notatki na marginesach Księgi niepokoju”, „Notatki metafizyczne”, „Życie jest gdzie indziej”. Autor ilustracji i okładek do książek, m. in. Fernanda Pessoi, Franza Kafki, Georgesa Pereca, Inger Christensen oraz Milana Kundery. Jego prace zyskały uznanie we Francji, czego dowodem jest monografia „Voyage en Auvergne” (2012). Autor licznych wystaw krajowych i zagranicznych (m. in. Guangzhou, Shenzhen, Clermont-Ferrand, Bratysława, Praga, Norymberga, Piran, Warszawa). Założyciel autorskiego wydawnictwa LOKATOR MEDIA. Mieszka i pracuje w Krakowie.
Małgorzata Lebda – Ur. w 1985 roku w Nowym Sączu. Autorka sześciu książek poetyckich, w tym nagradzanych tomów „Matecznik” i „Sny uckermärkerów” (Nagroda Literacka Gdynia 2019). Ostatni tom zatytułowany „Mer de Glace” (Wydawnictwo Warstwy, 2021) został nagrodzony najważniejszą nagrodą poetycką w Polsce – Nagrodą im. Wisławy Szymborskiej (2022). Doktor nauk humanistycznych i sztuk audiowizualnych. Felietonistka. Animatorka kultury. Redaktorka. Naukowczyni. Wykładowczyni na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ultramaratonka (we wrześniu 2021 roku pokonała, biegnąc, dystans 1113 kilometrów wzdłuż najdłuższej polskiej rzeki Wisły, realizując aktywistyczno-poetycki projekt „Czytanie wody”). Powieść „Łakome” (Wydawnictwo Znak, 2023) jest jej debiutem prozatorskim. Mieszka na wietrznej grani w Beskidzie Sądeckim.
Artificial architecture has developed considerably in recent years, giving studios, professionals, students, and passionate enthusiasts the tools to create striking interior and exterior scenes. The limitless ability of the human imagination, coupled with powerful AI tools, has created a possibility to conceive and visualise perfectly realised worlds of dreamy beach houses, utopian skyscrapers, and whimsical interiors.
Living in a Dream is a breathtaking compilation of architectural and interior wonders. This curated collection invites readers to wander through the corridors of limitless creativity, where every page unveils a new realm of aesthetic innovation. The book transcends conventional boundaries, offering a glimpse into the minds of visionary artists who have dared to dream beyond the ordinary.
Sam Lubell is a US-American architecture journalist and author of 10 architecture books like the Atlas of Never Built Architecture or the Mid-Century Architecture Travel Guide. With American Icons - The Architecture of the United States: Visions and Defiance (EU: August 20 / INT: October October 15), gestalten and Lubell publish a collection of the most iconic US buildings and thus an homage to the architectural masterpieces of the United States of the last 150 years.
Exploring boundless possibilities, the United States has unveiled a treasury of iconic buildings. Combining a deep respect for individualism with an unwavering optimism for the future, these structures are as varied as they are captivating. American Icons - The Architecture of the United States: Visions and Defiance delves into the visionary works that have defined American skylines. From the organic residences of Frank Lloyd Wright and Bruce Goff to Frank Gehry’s postmodernist objets d’art, the book showcases a myriad of groundbreaking architectural masterpieces. Enhanced with carefully curated professional photography, each page of this captivating book title unveils the stories behind these landmarks through insightful articles penned by architectural expert Sam Lubell.
A charismatic performer and frontman to Queen, Freddie Mercury is regarded as one of the greatest rock singers in music history.
Bursting with all the famed wit, wisdom and wisecracks that made the late, great showman’s larger-than-life career so compelling, this tiny tome is home to all of Freddie’s most famous, infamous, and funniest flights of spoken fancy. From controversial interview quotes to candid life philosophies, through his legendary performance at Live Aid in 1985 to his final days as a solo artist, everything he ever said (almost) is here.
“A lot of people slammed ‘Bohemian Rhapsody’, but who can you compare that to? Name one group that’s done an operatic single.”
Freddie, on ‘Bohemian Rhapsody’, interview with Circus magazine, March 1977.
“I think Queen songs are pure escapism, like going to see a good film – after that, people can go away, and go back to their problems.”
Freddie, on the magic of his band’s songs, interview with Melody Maker, May 1981.
The world’s biggest star squeezed down to a miniature pocket-size.
Harry Styles is the hero we all deserve right now. And judging by the deafening noise he received on his sell-out world tour to support his acclaimed record, Harry’s House, he is the defining icon of our age, no doubt.
With more than 80 million record sales (combined with One Direction), Harry is one of the very few modern superstars worthy of all the fuss. According to many, he is set to become the next Bowie. This tiny tome celebrates the star in the only way we know how – in his own words, and more than 185 bitesize quotes. From his earliest pre-fame interviews right through to his most recent world tour, there’s no part of his life left unturned.
As he turns 30 in 2024, and with a career-defining album and world tour about to be put to bed, whatever Harry does next will have the eyes of the world on him. While you wait for his return, The Little Guide to Harry Styles will keep you company in bed – and wherever else you need a little Harry-shaped pick-me-up.
‘I just don’t think you need to be a dick to be a good artist. But then, there are also a lot of good artists who are dicks. So, hmmm, maybe I need to start scaring babies in supermarkets?’ Harry Styles
K-POP cannot be stopped! Since its large-scale assault on the world stage a decade ago, K-POP has defied a cynical musical industry and defined a generation of musical talent, creating a soundtrack to the 21st century in the process. Today, more than 80 million K-POP albums are sold each year, with tens of billions of streams and MVs to boot, uniting the millions of K-POP fandoms together into one demilitarized, and friendly, army. Much like K-POP blends together the genres of electronic, pop, hip-hop, rock, and R&B, 'The Little Guide to K-POP' fuses together all the facts, stats, quotes, quips, wisdom and trivia you'll need to keep up to speed with this lightning bolt of an evolving genre.
Since their formation in 1962, the Rolling Stones have captivated audiences worldwide with their electrifying performances, iconic songs and rebellious spirit. Their longevity and ability to evolve with the times have cemented their status as cultural icons, garnering legions of devoted fans across generations.
Known as one of the most iconic rock bands in history, the Rolling Stones have sold over 250 million albums worldwide, making them on of the best-selling music artists of all time. From their ground-breaking albums, such as “Sticky Fingers” and “Exile on Main St.” to their legendary live shows, they continue to resonate with audiences, ensuring their enduring popularity in the records of music history.
The Little Book of the Rolling Stones is the perfect companion for Stones fans everywhere, with a collection of bite-sized quips that capture exactly what has made the band so legendary. From insightful quotes by fellow artists, collaborators and friends, to words of wit and wisdom from Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood and the rest of the band, this little book is the perfect way to keep rockin’ on.
A captivating and highly illustrated introduction to Vincent Van Gogh, told through 50 major works.
This new book presents all you need to know about Vincent Van Gogh’s turbulent and prolific creative life, featuring fifty works from the world’s leading art collections and museums.
Art historian John Cauman analyses the career and works of, arguably, the best-known artist in the world today. A detailed introduction examines Van Gogh’s development as an artist and explores the themes, methods and driving forces behind his extraordinary paintings and drawings, as well as his relationships with his brother Theo and fellow artists. The book includes both major paintings and lesser-known sketches and artworks.
The latest digital technology has been used to ensure that the reproductions are as faithful to the original works as possible. For all art lovers and students interested in Post-Impressionism and 19th-century art, Van Gogh in 50 Works provides a dazzling recreation of the viewing experience.
Among the fifty paintings featured, the book includes The Potato Eaters (1885), Père Tanguy (1887), Self-Portrait in Front of the Easel (1888), Sunflowers (1888), Café Terrace at Night (1888), Bedroom in Arles (1888), Van Gogh’s Chair (1888), Portrait of Joseph Roulin (1889), Irises (1889), The Starry Night (1889) and Wheatfield with Crows (1890).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?