Żyjemy w czasach ciągłego pośpiechu i stresu, który stał się już chorobą cywilizacyjną . Przewlekły stres, którego doświadcza człowiek współczesny, życie w warunkach stresogennych sprawia, że nie potrafimy nawiązać bliższych relacji, odsuwamy się od rodziny, znajomych przez co czujemy się osamotnieni. Aby złagodzić stres i przeciwdziałać jego negatywnym skutkom polecamy szereg pulbikacji, które znajdziesz w tym sektorze. Programy walki z kryzysami życiowymi i radzenia sobie z przewlekłym stresem, odpowiedzi ciała na czynniki stresujące oraz jak reaguje na nią mózg, jak słabsza kondycja mentalna wpływa na zdrowie fizyczne: przewlekły ból, obniżone libido czy spięcia mięśni.
Młoda i piękna prezenterka, Rania Al-Baz była gwiazdą telewizji saudyjskiej. Sytuacja niespotykana w kraju, gdzie kobiety mają tyle trudności z wywalczeniem sobie godnego miejsca. Dla nich wszystkich Rania uosabiała postęp, przecierała szlaki... Tego nie był w stanie znieść jej mąż. Chorobliwie zazdrosny coraz częściej odwoływał się do przemocy. 4 kwietnia 2004 roku pobił żonę dotkliwiej niż zazwyczaj, zmasakrował jej twarz i porzucił nieprzytomną przed szpitalem, po czym uciekł. Po czterech dniach w śpiączce i trzynastu operacjach Rania odzyskała swoją twarz. Okropne doświadczenie, które odbiło się echem w mediach na całym świecie, poruszyło władze Arabii Saudyjskiej. Fakt ten stał się sprawą wagi państwowej, poruszając kwestię sytuacji kobiet w krajach muzułmańskich. Rania, na kartach książki, wyjaśnia problemy związane z tą sytuacją, opowiadając zarówno o swoich przejściach i walce. Ani razu nie obwinia islamu, ani swojej ojczyzny. O to właśnie chodzi w tej książce, o pokazanie, że kobiety, w tych krajach tak silnie przywiązanych do tradycji, mogą i muszą być traktowane jak istoty ludzkie bez konieczności wypierania się swojego pochodzenia i religii. Książka o normach kulturowych, inteligencji, odwadze i nadziei.
Zmęczenie pracą? Poczucie niedowartościowania? Frustracja?
Coraz więcej osób boryka się dzisiaj z podobnymi odczuciami – bez względu na płeć i wiek. Naszą niezwykłą książką wychodzimy do wszystkich tych, których nawet w najmniejszym stopniu zaczęła przytłaczać szara codzienność. ANTYNERWINUM to 36 skutecznych porad na walkę ze stresem w pracy. Dzięki dodatkowym źródłom energii i nowemu podejściu do życia znów można nabrać ochoty do pracy i zachować spokój nawet w największym chaosie. ANTYNERWINUM na pewno w tym pomoże!
Prawdziwa historia dziewczyny, która podjęła walkę o godne życie.
Kiedy Jasvinder Sanghera skończyła czternaście lat, pokazano jej fotografię człowieka, którego niebawem miała poślubić. Perspektywa rychłego małżeństwa wzbudziła w niej przerażenie: nieraz była świadkiem upokorzeń, jakie jej starsze siostry znosiły w wymuszonych przez rodziców związkach. Zdecydowała się na ucieczkę z domu, lecz za swój czyn została wyklęta z rodziny, co pogrążyło ją w rozpaczy.
„Zhańbiona” to rozdzierająca serce opowieść o młodej dziewczynie, która usiłuje wydostać się z okrutnego i zamkniętego świata, gdzie honor znaczy więcej niż życie. Jasvinder opowiada o potwornym uciemiężeniu, pełnej udręk walce z restrykcyjnym kodeksem honorowym i niezłomnym charakterze, który pozwolił tę walkę podjąć.
To pierwszy na polskim rynku wydawniczym komentarz do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Publikacja - poza obszernym omówieniem przepisów ustawy - przedstawia również jej genezę oraz istotę zjawiska przemocy, w tym policyjne i sądowe dane statystyczne, a także modelowe rozwiązania funkcjonujące w Europie w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Wynikające z ustawy obowiązki i zadania przedstawicieli organów samorządu terytorialnego, funkcjonariuszy Policji, prokuratorów i sędziów przedstawione zostały w kontekście zobowiązań międzynarodowych Polski, określonych w ratyfikowanych konwencjach i traktatach.
W publikacji omówione zostały także instytucje i procedury wynikające z ostatniej, uchwalonej w 2010 r., nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz innych aktów prawnych, jak gminne zespoły interdyscyplinarne czy - wzbudzające wiele kontrowersji na etapie prac sejmowych - odebranie dziecka z rodziny przez pracownika socjalnego oraz zakaz stosowania kar cielesnych.
Książka zawiera również przydatne teksty aktów prawnych - ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i wydanych do niej aktów wykonawczych oraz Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
"Kato-tata" odsłania tabu, dotyka wrażliwego ciała wykorzystywanego dziecka, które nie szuka nigdzie pomocy a jątrzące rany nie goją się i roznoszą w nieskończoność, również na ciele i duszy dorosłej kobiety."Kato-tata" odsłania tabu, dotyka wrażliwego ciała wykorzystywanego dziecka, które nie szuka nigdzie pomocy a jątrzące rany nie goją się i roznoszą w nieskończoność, również na ciele i duszy dorosłej kobiety. Niechętnie rozmawiamy o molestowaniu dzieci, a już na pewno za wszelką cenę unikamy odnośników do osobistych doświadczeń naszych rozmówców, jakby bojąc się, że niechcący poruszone wspomnienia zaczną cuchnąć. Dlatego tak ważne jest, żeby to dziecko zaczęło krzyczeć, żeby wykrzyczało z siebie tę traumę, poczucie winy i strach. W "Kato-tacie" dziecko właśnie krzyczy, prostym, zwykłym językiem, wypranym z zawiłości literackiego stylu. Dopóki ten niezrozumiały ból siedzi cicho, dziecko będzie nadal cierpieć, choćby miało sto lat.
Jeśli wyobrazimy sobie "Niedole cnoty" Sade'a w połączeniu z "Malowanym ptakiem" Kosińskiego przeniesione na Dolny Śląsk w realia lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych - możemy w przybliżeniu określić "Kato-tatę". Czytając tę książkę schodzimy do piekła i zastanawiamy się ile takich piekieł znajduje się w naszym najbliższym otoczeniu.
"Monidło" to dalszy ciąg autentycznych wspomnień autorki przedstawionych w książce "Kato-tata. Nie-pamiętnik".Jak żyć po kato-tacie
"Monidło" to dalszy ciąg autentycznych wspomnień autorki przedstawionych w książce "Kato-tata. Nie-pamiętnik". Jak wpłynęło molestowanie małej dziewczynki przez ojca i horror, jaki przeżyła w rodzinnym domu na jej dorosłe życie? Ile upokorzeń i złego traktowania od męża, teściów, rodziców i innych musiała jeszcze doznać? Historia mrocznego dzieciństwa się powtórzyła, gdyż jak twierdzi Halszka: Ofiara jest zawsze ta sama, tylko kaci się zmieniają.
Jasvinder Sanghera wie, co to znaczy zbuntować się przeciwko rodzinie, która próbuje zmusić kobietę do małżeństwa, i jakie mogą być konsekwencje takiego sprzeciwu. Wie, ponieważ jako młoda dziewczyna doświadczyła tego na własnej skórze. ,,Córki hańby"" to zbiór historii kobiet - faszerowanych narkotykami, bitych, więzionych, gwałconych i terroryzowanych w czterech ścianach domów, w których dorastały - takich jak Shazia - porwana i wywieziona do Pakistanu, by poślubić człowieka, którego nigdy nie widziała, czy Banaz - zamordowana przez własną rodzinę po tym, jak spróbowała uciec przed przymusowym małżeństwem. To także opowieść o Jasvinder Sangherze, która pomagając tym kobietom, ryzykuje życie własne i swoich dzieci. Bo to świat, w którym cierpienie tak wielu staje się wyzwaniem dla garstki niezwykle odważnych.
Wstrząsająca, drastyczna i porywająca lektura, ku przestrodze wszystkim rodzicom. I nie tylko.
„Zabawa w miłość” opowiada o relacji dziewczynki, później nastolatki i młodej kobiety, z mężczyzną starszym od niej o ponad czterdzieści lat. Dziewczyna zdawała sobie sprawę, że była ofiarą molestowania, wciąż jednak czuła niesamowity, niemal miłosny związek z Peterem.
W przypływach czarnej rozpaczy nie usiłowałam już za wszelką cenę płynąć pod prąd, tylko bezwolnie unosiłam się na powierzchni. Kiedy próbowałam wyjść z depresji, dochodziło do sytuacji odwrotnej: czułam się jak żółw, któremu nagle i zgoła niespodziewanie strzeliło do głowy, aby czmychnąć ze skorupy, jak gdyby była ona ozdobą lub wierzchnim odzieniem, nie zaś integralną częścią jego istoty, przytwierdzoną do kręgosłupa i żeber. Z którą musi się pogodzić, bo będzie źle.
Ta historia to studium izolacji, zniewolenia i miłości wyniszczającej na wskroś, dramatyczny zapis walki ze sobą, z własnymi uczuciami i poczuciem odtrącenia przez świat zewnętrzny, a zarazem rozliczenie z przeszłością i próba odbudowania życia na nowo.
Z całą pewnością jest to też pierwsza na polskim rynku książka, w taki sposób opisująca problem pedofilii.
Czym jest stres? W jaki sposób się przejawia? Co go wywołuje? Jak wpływa on na stan naszego umysłu i ciała? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tej książce.Czym jest stres? W jaki sposób się przejawia? Co go wywołuje? Jak wpływa on na stan naszego umysłu i ciała? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tej książce.
Autorka pokazuje, jak radzić sobie ze stresem. Krok po kroku udowadnia, że możemy codziennie podejmować drobne, z pozoru nic nieznaczące decyzje, które po dłuższym czasie owocują zdrowszym stylem życia, odprężeniem, wyższym poczuciem wartości i chęcią przeciwstawienia się przeciwnościom losu. Wyjaśnia, jak walczyć z krytyką innych, ze stresem codziennego życia i sytuacjami traumatycznymi. Zawarte w książce ankiety i kwestionariusze pomagają określić naszą podatność na wszelkiego rodzaju stres i wskazać najlepszy dla nas sposób na zwalczanie złego samopoczucia.
W powszechnej świadomości religia kojarzy się ze współczuciem, sprawiedliwością i miłosierdziem. Benson i Stangroom udowadniają, że to jedynie teoria, która z prawdą ma niewiele wspólnego. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.
Autorzy opisują drastyczne przypadki stosowania przemocy psychicznej i fizycznej wobec kobiet żyjących w społeczeństwa patriarchalnych, a także w krajach Zachodu. Pokazują, że zarówno największe religie monoteistyczne, politeistyczne, jak i odłamy religijne przyczyniają się do krzywdzącego traktowania kobiet, szczególnie tam, gdzie zasady i normy religijne stały się prawem kulturowym. W wielu regionach świata kobiety uważa się za własność mężczyzn i tak też się je traktuje. Albo są pozbawione praw, albo mają ich niewiele. Nie mogą decydować o własnym losie, całkowicie poddane woli męża czy ojca. Zgwałcona kobietę można oskarżyć o zdradę męża i skazać na karę więzienia, a nawet śmierć, nastoletnia dziewczynkę wydać za mąż za dwa razy starszego mężczyznę i nikt przeciw temu nie zaprotestuje. Kobiety i dziewczynki żyją w strachu o własne życie i zdrowie. To wszystko w imię zasad religijnych nierozłącznie związanych z kulturą.
Proponowana praca wpisuje się bardzo wyraźnie w nurt socjologii ciała oraz w nurt pedagogicznych analiz kultury szkoły. Podstawowym przedmiotem zainteresowania są relacje (wspomnienia) absolwentek różnych typów szkół dotyczące represyjnego wymiaru pedagogicznej pracy szkoły ? represjonowania wyglądu fizycznego (strój, fryzura, makijaż). Badania empiryczne w których brało udział ok. 200 kobiet (absolwentek) wskazują na powszechność tego typu przemocy (zazwyczaj za przemoc nieuważnej), podobną strukturę doświadczenia przemocy oraz konsekwencje w postaci specyficznych kobiecych dyspozycji kształtowanych w szkole (?siedzieć cicho?).
Tytuł sugeruje, że życie w szkole jest szkołą przetrwania. Dlaczego tak jest? W każdym społeczeństwie znajdzie się grupa fanatyków, którzy kochają cudze dzieci, uwielbiają opiekować się nimi, zabawiać je i nauczać. Są to tak zwani nauczyciele z powołania – pisze we wstępie do książki profesor Janusz Gęsicki. Nie do nich jednak adresowana jest ta książka. Jest ona bowiem pomyślana jako wsparcie dla tej zdecydowanej większości, która na skutek różnorodnych zbiegów okoliczności, często wbrew własnej woli, trafiła do zawodu nauczycielskiego. Wiele z tych osób jest sfrustrowanych i zagubionych. Mają poczucie, że przegrały życie i nic ciekawego ich już nie spotka poza użeraniem się z dzieciakami. - Głowa do góry! - radzi profesor. - Ta książka przywróci wam wiarę w sens tego, co robicie, a właściwie zmuszeni jesteście robić.
To praktyczny poradnik, oparty na przykładach z życia wziętych, pokazujący, jak postępować w różnych sytuacjach, jakie mogą wystąpić w szkole, u kogo szukać pomocy oraz czego unikać.
Ta książka powinna zostać wręczona każdemu nauczycielowi, zanim pierwszy raz wejdzie do klasy. Byłoby zaś wręcz idealnie, gdyby została zarekomendowana jako podręcznik dla tych, którzy dopiero na nauczycieli się kształcą. Zawiera jednak również praktyczne porady, które z korzyścią dla siebie może zastosować także "stary wyjadacz".
Problemem wielu szkół jest agresja uczniów wobec swoich rówieśników, wobec nauczycieli czy nawet wobec siebie samych. Oferujemy Państwu publikację, która jest nie tylko scenariuszem lekcji, lecz także przewodnikiem instruktażowym, pozwalającym przeprowadzić zajęcia, dzięki którym młodzi ludzie nauczą się, jak bezpiecznie rozładować emocjonalne napięcie. Autorka podpowiada, jak przekonać uczniów, że agresja szkodzi przede wszystkim im samym i nakłonić do jej przeciwdziałania. Publikacja zawiera opisy prostych technik pozwalających opanować emocje, w praktyczny sposób pokazuje, jak reagować na agresję czy zaczepki ze strony innych.
Są książki o badaniach nad szkolną przemocą, są też książki, które zawierają porady i niewiele odniesień do badań. Ta książka łączy jedno z drugim: praktyczny poradnik dla rodziców, z którego pełnymi garściami można czerpać wszelkie dostępne dane naukowe. Bezcenne źródło wiedzy!
Peter K. Smith, Goldsmiths College, Uniwersytet Londyński
Byłem poruszony tą książką jako ojciec, ponieważ dzięki niej lepiej zrozumiałem gniew i cierpienie rodziców, których dziecko jest uwikłane w problem przemocy szkolnej. Jako były nauczyciel dowiedziałem się z niej, że na szkolną przemoc można patrzeć z różnych punktów widzenia, w zależności od tego, gdzie znajduje się obserwator. Na mnie jako profesorze książka ta wywarła wrażenie swym poziomem teoretycznym i analityczną siłą. Jest doskonale napisana i odwołuje się zarówno do umysłu, jak i serca.
Erling Roland, Uniwersytet w Stavanger, Norwegia
Książka „Kręgosłup w stresie" Andrzeja Rakowskiego jest poradnikiem zaadresowanym do pacjentów cierpiących z powodu bólów odkręgosłupowych, a także do terapeutów, chcących służyć im pomocą. Osoby dotknięte tego typu dolegliwościami stanowią blisko 80 % społeczeństwa. Autor charakteryzuje najczęstsze zespoły bólowe i wyjaśnia ich podłoże opierając się na zasadach biomechaniki. Zwraca uwagę na psychiczne źródła objawów somatycznych, a przede wszystkim na rolę stresu w ich powstawaniu. Podkreśla, że własne ciało trzeba poznać i liczyć się z jego możliwościami.
Helle Amin prowadziła pozornie doskonałe życie na tropikalnej wyspie Bali z mężem oraz czterema synami. Ale pewnego dnia w 2002 roku ta idylliczna egzystencja legła w gruzach, kiedy po powrocie ze sklepu Helle stwierdziła, że dzieci zniknęły. Szybko się okazało, że ojciec Saudyjczyk zabrał je do swojej ojczyzny.
Gniew, marginalizowany współcześnie jako wstydliwe nieopanowanie, zasługuje na psychopolityczną rehabilitację, stosownie do roli elementarnej siły sprawczej historii. Ujmując politykę jako sztukę zarządzania afektywną irytacją, Sloterdijk kreśli historię politycznych funkcjonalizacji gniewu: począwszy od chrześcijańskiego wynalazku metafizycznego banku gniewu poprzez komunistyczne banki światowe gniewu aż po uderzającą dziś nieporadność zbiórki gniewu na skalę ponadlokalną. ?Gniew, jak się zdaje, nie chce się już uczyć. Nie nabrał rozumu, a rozum nie nabrał gniewu.? Wykształcenie kultury cywilizowania i kanalizowania gniewnych energii staje się obecnie ? zdaniem filozofa ? stawką naszego przetrwania.
Przejmująca historia kobiety - dziś eksperta w sprawach światowego terroryzmu, a we wczesnej młodości ofiary gwałtu. Wznowione śledztwo w sprawie przestępstwa budzi wspomnienia wypartej traumy. Prowokuje potrzebę wyjaśnienia, dlaczego w jej pracy zawsze fascynowały ją ukryte motywacje agresywnych mężczyzn, dlaczego w sytuacjach zagrożenia nigdy nie czuła lęku, i dlaczego tak trudno jej odnaleźć się w zwykłym życiu.
Przemoc w szkole to nie tylko problem nauczycieli. To także problem dyrektorów, rodziców i każdego członka społeczności szkolnej. Dlatego książka ta przedstawia, krok po kroku, jak prowadzić w szkole politykę przeciw przemocy, podaje strategie jej zwalczania i zapobiegania, a co rzadkie i ważne – daje szczegółowe wskazówki, jak pracować z rodzicami. Jest też doskonałym przewodnikiem, który nauczyciel może z czystym sumieniem polecić rodzicom, gdyż radzi także, co robić, kiedy dziecko jest sprawcą lub ofiarą przemocy. Publikację wzbogacono o prezentacje przydatne w czasie zajęć z uczniami lub podczas spotkań z rodzicami, karty pracy, materiały przygotowane pod kątem wykorzystania przy użyciu multimedialnego projektora oraz ćwiczenia do szkolenia rad pedagogicznych, uczniów i rodziców.
„Przez większość czasu sądziłem, że mam najcudowniejszą mamę na świecie. Ale czasami coś się z nią działo i wtedy zmieniała się …”
Poruszając a opowieść o przemocy, zdradzie i przebaczeniu.
Książka ta to autobiograficzna opowieść o traumatycznym, pełnym bólu i łez dzieciństwie Davida Thomasa. Chwytająca za serce historia chłopca, którego matka zmieniała się pod wpływem alkoholu z kochającej i troskliwej osoby w bezwzględnego kata.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?