By żyć w zgodzie z innymi i samym sobą
To, co dzisiaj uważamy za jogę - te wszystkie trójkąty, lotosy, powitania słońca - to tylko wierzchołek góry "jogowej". W czasach gdy powstawała joga, około 5000 lat p.n.e., celem jej uprawiania nie było zawinięcie się w precel ani stanie na rękach, ale uspokojenie umysłu, osiągnięcie spójności - wewnętrznej i zewnętrznej - a także jedności z Bogiem i szczęścia. Jako pierwszy napisał o tym Patańdźali, który żył na przełomie IV i V wieku n.e. Jego Jogasutry to zbiór krótkich zdań na temat jogi, rodzaj notatnika, wielokrotnie w historii opatrywanego komentarzami różnych joginów. Ta książka również stanowi rodzaj komentarza do myśli wyrażonych przez Patańdźalego, choć jej autorka nie stara się wyjaśniać, co mistrz miał na myśli, a raczej podpowiada, jaką naukę może wyciągnąć z Jogasutr współczesny człowiek.
Zdaniem Patańdźalego, ponieważ ludzki umysł zwykle pozostaje nadaktywny, wszyscy cierpimy. By skończyć z cierpieniem, trzeba go uspokoić. Do tego celu służy medytacja, ale przyda się też siedem innych elementów jogi, między innymi asana, czyli wygodna pozycja do medytacji, oraz jamy i nijamy. Te ostatnie na pierwszy rzut oka przypominają Dekalog. Nie bez przyczyny - można je traktować jak zbiór zasad etycznych, które chronią porządek społeczny. Jednak ich główne zadanie jest inne. Jamy i nijamy mają przede wszystkim chronić nas przed nami samymi. Dbają o naszą karmę, o wewnętrzną integralność, o spokojny sen i o to, byśmy mogli patrzeć na siebie w lustrze. I w pewnym sensie - o nasze szczęście.
O autorze
Agnieszka Passendorfer - tata (reżyser) chciał, żeby została konserwatorem zabytków. Mama (dekorator wnętrz) chciała, żeby została kimkolwiek, byle z dyplomem. Babcia (krawcowa) chciała, żeby została dobrą żoną i gospodynią domową. No więc prawie dostała się na Akademię Sztuk Pięknych. Prawie skończyła Filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Była przez chwilę dobrą żoną i raz usmażyła nawet konfitury z truskawek, ale spleśniały, zanim zdążyła sprawdzić, czy babcia byłaby z niej zadowolona. W końcu poszła swoją drogą. Pisze. I czyta to, co inni piszą. Książki, artykuły, blogi. Chodzi na jogę i uczy jogi. Jeździ konno, kręci hummus, pije kawę, kocha swoje dzieci - dorosłego syna i niedorosłą córkę. Reżyseruje, dekoruje, szyje swoje życie po swojemu. I radzi, by inni robili tak samo.
Agnieszka Passendorfer praktykuje jogę od ponad dwudziestu lat. Uczy od sześciu. W szkole jogi, prywatnie, na warsztatach, wyjazdach i szkoleniach. Poza tym pisze. Do Cosmopolitan, Sensu, Yogi i Ayurvedy, Shape’a.
Książka prezentuje rezultaty badań biograficznych Autorki nad rozwojem osobowym człowieka. Teoretyczną ich bazę stanowiły założenia psychologii personalistycznej i egzystencjalnej, ze szczególnym uwzględnieniem Teorii Dezintegracji Pozytywnej Kazimierza Dąbrowskiego. Zastosowanie analizy hermeneutycznej do opracowania zebranego materiału pozwoliło na skonstruowanie siedmiu modeli przedstawiających indywidualną strukturę procesu rozwojowego badanych osób. Wnioski sformułowane na podstawie tych modeli dotyczą najistotniejszych przemian w zakresie znaczeń, jakie badani przypisywali zdarzeniom, innym ludziom i najważniejszym wartościom w swoim życiu. Książka adresowana jest przede wszystkim do psychologów, pedagogów i psychoterapeutów zainteresowanych badaniem i praktycznym wspieraniem rozwoju osobowego człowieka na różnych jego etapach.
Bezdomność - zjawisko społeczne o charakterze globalnym, a zarazem dramat przeżywany przez pojedynczego człowieka i całe rodziny dotknięte tą sytuacją - najczęściej jest rozpatrywana w kategoriach socjologicznych. Autorka podjęła nowatorską na gruncie psychologii próbę badania bezdomności jako sytuacji trudnej człowieka. Trafnie dobrała metody psychometryczne. Znakomicie opisała sposób funkcjonowania bezdomnych mężczyzn, uwzględniając zmienne osobowościowe i społeczne. Praca dostarcza danych do konstrukcji programów wieloaspektowego wsparcia społecznego osób bezdomnych. Adresowana jest przede wszystkim do psychologów społecznych, terapeutów i innych pracowników ośrodków dla bezdomnych i dla osób zaliczanych do grup ryzyka wystąpienia bezdomności. Odbiorcami jej mogą być studenci psychologii, pedagogiki, socjologii, politologii i nauk o rodzinie.
„Miłość a życie społeczne" - czy ma coś wspólnego z realiami współczesnego świata? W powszechnym przekonaniu związek pomiędzy miłością a życiem społecznym nie jest oczywisty. Aczkolwiek miłość w swojej wielkości jest zdolna, mimo ograniczeń realiów życia, przebudować wszelką ludzką rzeczywistość w wymiarze osobowym, rodzinnym, w relacjach międzyludzkich, pomiędzy grupami społecznymi czy narodami. Intuicyjnie wyczuwamy bogactwo możliwości tkwiących w miłości. Podejmując problem związków pomiędzy miłością a życiem społecznym, chciałem zwrócić uwagę na ich znaczenie. Szczególnie w dobie powszechnej inflacji słowa „miłość", przy jednoczesnej skali narastania problemów społecznych, chociażby generowanych w cyberprzestrzeni. Współczesny człowiek zauroczony dążeniem do użyteczności, zysku, władzy, które - jak się wydaje - ustalają standardy życia społecznego, nigdy nie porzucił duchowych marzeń o miłości poszukiwanej w transcendencji, a ukazywanej w religii i kulturze. Generowana z transcendencji miłość i wynikające z niej wsparcie duchowe ma wpływ na praktycznie doświadczany świat i to, co jest prezentowane w tej pracy, na życie społeczne.
(fragment książki)
Kto iw jaki sposób pisał w Królestwie Polskim w XIX i na początku XX wieku o alkoholizmie? Czy traktowano go jako chorobę, czy problem moralny? Które grupy społeczne uważano za szczególnie zagrożone alkoholizmem? Jak problemy związane z (nad)używaniem alkoholu przedstawiano w materiałach wizualnych?
W książce zaprezentowano wybór piśmiennictwa i materiałów ikonograficznych propagujących określone wyobrażenia i postawy moralne oraz upowszechniających wiedzę o pijaństwie i alkoholizmie w kontekście problemów społecznych, wychowawczych i kulturowych. Zamieszczenie w niej różnorodnych w formie i treści tekstów pozwala dostrzec, jak najczęściej przedstawiano przyczyny i skutki picia alkoholu, w jakich kontekstach ukazywano ten problem, jakie znaczenie nadawano mu w wymiarze indywidualnym oraz zbiorowym.
Celem niniejszej pracy jest zaprezentowanie – z perspektywy historii oświaty i wychowania – wyboru piśmiennictwa z Królestwa Polskiego dotyczącego pijaństwa, alkoholizmu i wstrzemięźliwości, skierowanego do szerokiego grona odbiorców. W tomie znalazły się teksty, które były ważnym elementem kształtowania przekonań, wyobrażeń i postaw opinii publicznej Kongresówki wobec problemów związanych z pijaństwem. Pełniły istotną funkcję w popularyzowaniu szeroko pojętej wiedzy o alkoholizmie. Mając świadomość kontrowersyjności takiego podejścia, zdecydowałam się przedstawić bardzo różne rodzaje piśmiennictwa: poradniki, literaturę kaznodziejską, publicystykę społeczną, przeznaczoną dla niespecjalistów publicystykę popularnonaukową. W XIX i na początku XX wieku wszystkie one odgrywały ważną rolę w procesach samokształcenia i samowychowania czytelników. Współcześnie pozwala ją poznać schematy myślenia naukowego oraz potocznego rozumienia alkoholizmu i trzeźwości.
Ćwiczenia zawarte w tym zbiorze przeznaczone są dla osób, które łatwo się rozpraszają, są niecierpliwe, chaotyczne, mają trudności ze zrozumieniem poleceń, planowaniem czynności, podzielnością uwagi, często mylą cyfry i litery, źle odczytują wyrazy itp. Ćwiczenia te pomogą nie tylko poprawić koncentrację uwagi, ale również spostrzeganie, pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację wzrokowo-przestrzenną, apercepcję uwagi, selekcję i grupowanie informacji oraz szybkość ich przetwarzania. Dodatkowym celem wielu ćwiczeń jest wzbogacenie zasobu słownictwa i utrwalenie pisowni wyrazów. Niektóre zadania pomogą w zdobyciu umiejętności wyszukiwania synonimów, antonimów, homonimów oraz paronimów, a także szybkiego rozróżniania części mowy i wyrazów podobnych do siebie pod względem graficznym.Ćwiczenia przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży z dysleksją rozwojową, ale korzystać z nich mogą wszyscy uczniowie, którzy mają trudności z koncentracją uwagi.Publikację Anny Jurek pt. Skoncentruj się gorąco polecam jako pozycję, która ma wiele walorów merytorycznych i praktycznych. Temat nowy, jest to jedna z pierwszych publikacji poświęconych problemowi uwagi i uczenia się na konkretnym materiale ćwiczeń. Ponadto zawiera wskazania dotyczące skutecznego uczenia się.prof. dr hab. Marta Bogdanowicz
"Każdy kogo spotykasz na swojej drodze jest ważny i ma wpływ na Twoje życie. Dlatego bądź otwarta na to co przynosi Ci los"
"Bo tylko jeśli wiemy dokąd idziemy, jesteśmy w stanie tam dojść"
Język polski tak jak inne języki składa się z setek tysięcy słów. Słowa łączą się ze sobą w większe całości, na przykład wyrażenia i zdania, za pomocą których możemy się komunikować, wyrażać uczucia, wyobrażenia, śpiewać, pisać i tak dalej. Wyjątkowymi połączeniami słów są z jednej strony związki frazeologiczne (czyli inaczej frazeologizmy), a z drugiej – przysłowia. Dlaczego są to wyjątkowe połączenia? Ponieważ w zwięzły, obrazowy i przenośny sposób ujmują to, co chcemy powiedzieć. Czasem nawet trudno jest dokładnie, szczegółowo czy jednoznacznie wyjaśnić znaczenie frazeologizmów albo przysłów, dlatego że są one o wiele bogatsze treściowo niż inne, nieprzenośne połączenia wyrazów.
Autorka przedstawia i objaśnia ponad 120 trudnych słów, wyrażeń, pojęć, frazeologizmów oraz przysłów. Tych, z którymi dziecko ma styczność w codziennym języku, a także tych, które może spotkać w literaturze – i nie będzie wiedziało, co mogą znaczyć. Celem książki będzie rozbudzenie (lub pogłębienie) zainteresowania językiem polskim – w różnych aspektach. Wpisuje się to w naturalny rozwój poznawczy dzieci i odpowiada na ich naturalną ciekawość świata, w tym także sposobu komunikowania się ludzi.
Każdy rozdział jest pomyślany interakcyjnie, zawiera zachęty do zabawy i podpowiedzi zabaw związanych z danym tematem.
„Wyobraź sobie, że jesteś na ulicy i nagle mówisz do kogoś przypadkowego: biały kruk, albo podczas obiadu oznajmiasz rodzicom ni z tego, ni z owego: i wilk syty, i owca cała. Jak sądzisz, jaka byłaby reakcja? Pewnie te osoby zastanawiałyby się, dlaczego to powiedziałeś, o co ci właściwie chodzi. Przysłowie natomiast nawet bez kontekstu jest zamkniętym, skończony tekstem, myślą wyrażoną za pomocą historyjki. Przysłowie jest jak pudełko z zawartością. Frazeologizm zaś moglibyśmy porównać do naklejki, która musi być przylepiona do czegoś, żeby mogła coś nazywać, określać (na przykład ciężka, kiepsko płatna praca, której nikt nie chce wykonywać, mogłaby mieć naklejkę z napisem – czyli frazeologizmem – czarna robota)”.
Na końcu książki zamieszczone są ćwiczenia utrwalające poznany materiał. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5–10 lat oraz rodziców poszukujących pomocy dydaktycznych do nauki języka polskiego na poziomie późnoprzedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Narzekanie stało się ulubioną formą w naszej codziennej komunikacji. Często ten, który narzeka, aktywnie tworzy i podsyca negatywny klimat panujący w społeczeństwie. Nie można stawić czoła problemom przez samo narzekanie. Trzeba działać, aby zmieniać na lepsze życie swoje i innych. Dlatego należy znów postawić w centrum prywatnego i zawodowego życia ufność, odpowiedzialność i kompetencję. Doktor Salvo Noe podejmuje ten ważny aspekt rzeczywistości, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego refleksje stanowią cenną wskazówkę, co należy zrobić, żeby nie popaść w pułapkę cierpiętnictwa. Za pomocą anegdot, ćwiczeń oraz strategii osobistego i społecznego wzrostu pokazuje, jak wzmocnić nasze poczucie własnej wartości i tak nas zmotywować, byśmy umieli dostrzec w każdej przeciwności możliwość powstania na nowo, bardziej pewni siebie i zahartowani – co istotne w obecnych czasach, które charakteryzuje pośpiech i wewnętrzne zagubienie. Książka włoskiego psychologa to inspirująca lektura dla każdego czytelnika. Dodatkowym jej atutem jest przedmowa papieża Franciszka, który podkreśla, że narzekanie szkodzi naszemu sercu. Papież zachęca nas zatem, aby „przyjmować każdy dzień jako okazję do dawania, walcząc o usunięcie utyskiwań z życia, jadu z oceniania innych, mętności z myśli, plotkowania ze spotkań, urazy z serca. To jest droga, która pozwala zamieszkać w nas miłości, bo tylko miłość wypełnia pustki, uzdrawia rany, leczy relacje. Jedynie miłość wlewa ufność, daje pokój, przywraca odwagę i przemienia życie w wielki plac budowy pełen nadziei”.
AUTOR:
Salvo Noe, włoski psycholog, psychoterapeuta i mediator rodzinny. Ceniony specjalista od procesów formacyjnych. Wykłada psychologię społeczną i psychologię komunikacji w różnych instytucjach publicznych i prywatnych. Specjalizuje się w zaburzeniach dotyczących niepokoju i depresji.
Na rynku księgarskim jest wiele książek poruszających problem zdrady i niewierności. Większość z nich mówi o tym, jak uporać się z takimi traumatycznymi życiowymi zdarzeniami, kiedy już do nich dojdzie. Autor niniejszej publikacji zastosował jednak inne podejście. Książka służy czytelnikowi praktyczną pomocą w kwestii zachowania związku w dobrej kondycji w długiej perspektywie czasowej. Uświadamia „ukryte” gry i reguły - podświadomą dynamikę małżeństwa - dzięki czemu sprawia, że czytelnik nie jest wobec tych gier i reguł bezbronny. Daje ona siłę do zapobiegania niewierności we wczesnym stadium - zanim pojawi się ono w umyśle. Prowadzi do takiego stanu, w którym zdrada wobec partnera nawet nie wchodzi w rachubę.
Na podstawie wieloletniej praktyki terapeutycznej i badań autor stworzył przewodnik, który pomoże ci chronić granice twojego związku, zachowywać atmosferę bliskości i zaufania oraz uporać się z wszelkimi bolesnymi wydarzeniami z przeszłości, które mogą wpływać na teraźniejszość. Książka została zilustrowana rzeczywistymi przykładami z życia i zapewnia czytelnikowi dobre „poręcze”, których może się on bezpiecznie trzymać.
Autor (Gábor Mihalec) jest licencjonowanym terapeutą partnerskim i rodzinnym z Węgier. Dzięki swej pracy z parami narzeczeńskimi i małżeńskimi zyskał wiedzę na temat dynamiki małżeństwa na jego różnych etapach. Jest on przekonany, że gdybyśmy poznali podświadome wzorce rządzące związkiem, mielibyśmy duże szanse, by zmienić je na lepsze. Jego celem jest pomaganie parom w osiągnięciu tego celu dzięki wypróbowanym technikom i praktycznym zastosowaniom współczesnej wiedzy naukowej. Pisząc tę bezcenną książkę, opierał się nie tylko na własnych badaniach i doświadczeniach, ale korzystał także z dorobku najlepszych specjalistów. Oprócz swojej intensywnej praktyki Gábor prowadzi także seminaria na Węgrzech, w Europie i na całym świecie. Ma tytuł doktora z psychologii pastoralnej. Ma żonę i dwoje dzieci.
In 1929, in the blue-collar city of Portsmouth, Ohio, a company built a swimming pool the size of a football field; named Dreamland, it became the vital center of the community. Now, addiction has devastated Portsmouth, as it has hundreds of small rural towns and suburbs across America--addiction like no other the country has ever faced. How that happened is the riveting story of Dreamland.
With a great reporter's narrative skill and the storytelling ability of a novelist, acclaimed journalist Sam Quinones weaves together two classic tales of capitalism run amok whose unintentional collision has been catastrophic. The unfettered prescribing of pain medications during the 1990s reached its peak in Purdue Pharma's campaign to market OxyContin, its new, expensive--extremely addictive--miracle painkiller. Meanwhile, a massive influx of black tar heroin--cheap, potent, and originating from one small county on Mexico's west coast, independent of any drug cartel--assaulted small town and mid-sized cities across the country, driven by a brilliant, almost unbeatable marketing and distribution system. Together these phenomena continue to lay waste to communities from Tennessee to Oregon, Indiana to New Mexico.
Introducing a memorable cast of characters--pharma pioneers, young Mexican entrepreneurs, narcotics investigators, survivors, and parents--Quinones shows how these tales fit together. Dreamland is a revelatory account of the corrosive threat facing America and its heartland.
The definitive guide to using the power of colour to improve your happiness, wellbeing and confidence.
What if I told you that all around you is something that can increase your motivation and positively influence how you feel?
It's called colour.
Building on over 20 years of experience, Applied Colour & Design Psychology Specialist Karen Haller puts this life-changing solution in your hands. With her unmatched expertise, she demonstrates the many practical ways in which you can use colour to transform your life. Whether you're decorating an interior or revamping your wardrobe, get ready to be inspired by the possibilities to:
- Create a home that reflects your personality
- Grow your confidence in using colour
- Add colour to your workplace
- Choose clothes that express the true you
- Find your unique colour palette & design compatibility
In the first book that mixes the science, psychology and emotional impact of colour, Karen Haller takes you on a journey through rediscovering the joy of colour.
James Lovelock, creator of the Gaia hypothesis and the greatest environmental thinker of our time, has produced an astounding new theory about future of life on Earth. He argues that the anthropocene - the age in which humans acquired planetary-scale technologies - is, after 300 years, coming to an end. A new age - the novacene - has already begun.
New beings will emerge from existing artificial intelligence systems. They will think 10,000 times faster than we do and they will regard us as we now regard plants - as desperately slow acting and thinking creatures. But this will not be the cruel, violent machine takeover of the planet imagined by sci-fi writers and film-makers. These hyper-intelligent beings will be as dependent on the health of the planet as we are. They will need the planetary cooling system of Gaia to defend them from the increasing heat of the sun as much as we do. And Gaia depends on organic life. We will be partners in this project.
It is crucial, Lovelock argues, that the intelligence of Earth survives and prospers. He does not think there are intelligent aliens, so we are the only beings capable of understanding the cosmos. Maybe, he speculates, the novacene could even be the beginning of a process that will finally lead to intelligence suffusing the entire cosmos. At the age 100, James Lovelock has produced the most important and compelling work of his life.
Czy myślisz, że twoja praca ma znaczenie? Jeśli uważasz, że nie, to prawdopodobnie masz rację – i należysz do coraz większego grona osób wykonujących zawody, które nie mają żadnego sensu. Antropolog David Graeber w swojej najnowszej książce zgłębia zjawisko gównowartych prac i zastanawia się, co to mówi nam o dzisiejszym systemie społeczno-gospodarczym. Jeden z najważniejszych i najbardziej prowokujących myślicieli... Cory Doctorow Znakomity, naprawdę oryginalny teoretyk polityki. Rebecca Solnit Książka Roku 2018 „Financial Times” Książka Roku 2018 „The Times”
"Dlaczego uważam umiejętność zadawania pytań za tak istotną w budowaniu relacji? Ponieważ w dzisiejszym świecie, który cechuje się coraz większą złożonością, zróżnicowaniem kulturowym, jak również ogromną liczbą wzajemnych powiązań, jest to kluczowa umiejętność. Nie da się pracować z ludźmi wywodzącymi się z odmiennych kultur – czy to zawodowych, czy narodowych – bez umiejętności zadawania pytań i budowania relacji opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji faktu, że posiadają oni pewną różną od naszej wiedzę przydatną do wykonania danego zadania. (…) Pokorne pytanie jest szczególnie istotne dla przywódców, ponieważ do realizacji złożonych zadań niezbędne są dobre, ufne relacje z podwładnymi, które zachęcają do komunikacji w górę hierarchii. A bez takiej komunikacji organizacje nie będą ani skuteczne, ani bezpieczne."
Ze wstępu
"W świecie, który transformuje się pod wpływem technologii, coraz mocniej zarysowują się dwie siły wpływające na dzisiejszy biznes. Pierwszą z nich jest komunikacja. Zdolność do budowania relacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji, staje się kluczową umiejętnością menedżerów. Drugą siłą jest zdolność do rozumienia natury problemu. Nasilający się szum informacyjny i powszechna dostępność informacji sprawiają, że coraz częściej przywódcy podejmują decyzje nie mając pełnego zrozumienia warunków, w jakich są prowadzone działania i charakteru problemów, z którymi muszą sobie radzić. Bardzo powszechnym zjawiskiem jest też niedostateczna wiedza o kliencie i jego oczekiwaniach. Taki błąd popełniają nie tylko startupy – często zaślepione swoją ideą – ale również dojrzałe firmy, którym często brakuje zdolności do komunikowania się z klientem.
Czy jest na to jakaś rada? Edgar H. Schein, psycholog zajmujący się problemem kultur organizacyjnych i autor wielu koncepcji, które trafiły do kanonu nauczania w zarządzaniu, proponuje zwrócenie się w stronę jednej z najstarszych technik znanych człowiekowi: pokornemu zadawaniu pytań. Zdaniem Scheina to właśnie postępowanie jest nam niezbędne również dziś, w warunkach informacyjnego chaosu i niepewności. Należy zadawać pytania, być dociekliwym, ale i uprzejmym. I nigdy niczego nie zakładać z góry, ale chcieć się dowiedzieć więcej. "
dr Piotr Kaczmarek-Kurczak, Akademia Leona Koźmińskiego
Piotr Kwiatkowski – pedagog specjalny, doktor nauk humanistycznych, pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach etiologii dewiacji, promocji zdrowia psychicznego, pozytywnego rozwoju młodzieży i resilence. Autor ponad 60 publikacji naukowych. Zwolennik ilościowej opcji metodologicznej. Autor lub współautor kilku wystandaryzowanych narzędzi badawczych. Prywatnie: mąż i ojciec, miłośnik „ciężkiej” muzyki rockowej, gadżeciarz.
Narzeczeństwo ujmowane jest jako etap przedmałżeński -po zaręczynach a przed zawarciem związku małżeńskiego. Konstruktywnie przeżyte, tworzy odpowiednie warunki do budowania wartościowej i trwałej relacji małżeńskiej, opartej na wzajemnym szacunku i wspólnym poszanowaniu fundamentalnych wartości moralnych i duchowych.
O oryginalności i potrzebie nieustannego analizowania tematyki narzeczeństwa świadczy stosunkowo rzadkie podejmowanie badań naukowych z tego zakresu. W pedagogice problematyka ta wydaje się nieobecna. Oddawana do rąk Czytelnika publikacja zawiera treści, które dotyczą rozumienia narzeczeństwa i jego istoty, instytucji zaręczyn, a także dalszego, bliższego i bezpośredniego przygotowania do małżeństwa. Część teoretyczną dopełniają badania przeprowadzone wśród narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa sakramentalnego.
Książka może być bardzo przydatna dla pedagogów, psychologów, teologów, duszpasterzy, pracowników poradni rodzinnych, którzy zajmują się diagnozą, projektowaniem i realizacją działań profilaktycznych, poradnianych czy terapeutycznych, niezwykle ważnych dla podejmowanych starań w celu dobrego funkcjonowania społecznego zarówno rodzin, jak i poszczególnych członków je tworzących.
Yoga is for every body, including yours! This book offers yoga for all types of body: from plus size yoga and pregnancy yoga, to yoga for the elderly or disabled, there's something for all.
No matter who you are or what your abilities are, you can do each of the 50 poses in this book. The variations and modifications to classic yoga poses will also allow you to perform all 10 sequences, which combine different poses into one singular experience and focus on specific physical and mental benefits.
For years, books on yoga have asked readers to bend over backward (literally!) to conform to their physical demands. It's time for the opposite - for readers to demand that yoga conform to their individual needs. This is yoga for real people!
The only book that gives you a mindful guide to yoga to help future-proof your body. Avoid putting stress on your joints and heart with this slower yoga style.
In today's fast-paced world it's easy to lose the balance in our lives and the connection with our bodies. Yin Yoga offers a remedy to the stress and hustle of everyday life. As yin balances yang in Taoist philosophies, so the slower yin-style yoga offers an alternative to the faster, more active forms of yoga such as ashtanga.
Yin yoga concentrates on holding and breathing through floor-based poses, allowing you the time and space to clear your mind and stretch your body. The 54 meditative poses and 20 targeted sequences will help you attain a sense of mindfulness and physical well-being, making it the perfect complement to a busy, active yang lifestyle and bringing you back into balance.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?