Komiks ten jest , częścią obszernej obyczajowej powieści graficznej opowiadającej o pełnym wrażeń życiu młodzieży w postindustrialnym mieście oraz sposobie postrzegania przez nią otaczającej ich zewsząd, jakby zastygłej w bezruchu rzeczywistości. Komiks ten jest także o prawie do wyboru takiej drogi życia, jaką sobie człowiek wymarzył.Po raz pierwszy (na kilku stronach komiksu) umożliwiamy czytelnikowi zapoznanie się z twórczością literacką Pawła, z jego surową, jakby zaledwie z wierzchu ociosaną frazą, jakże daleką od modnego obecnie, pustego i aintelektualnego oniryzmu, ale za to pełną postmodernistycznych nawiązań do popkultury minionych dziesięcioleci.
Bohater opowiadań z tomu "Kniaź" wywodzi się ze wsi pod Świętym Krzyżem, środowiska, w którym obowiązuje prawo pięści i sztachety. Robi wszystko, by wyrwać się w świat. Po ciężkiej kontuzji kolana pryskają marzenia o zostaniu drugim Maradoną, więc postanawia... pisać wiersze, w czym patronuje mu Goethe. Studiuje prawo w Lublinie, polonistykę we Wrocławiu. Kręci film na kanwie jednego ze swych opowiadań. Niestety, filmu nie udaje mu się skończyć, za to wikła się w szemrane interesy z wrocławskim półświatkiem...
Poznaje dziewczynę, z którą wyrusza w podróż po Francji w poszukiwaniu pracy. Po powrocie do kraju powoli dojrzewa do roli pisarza, męża i ojca.
Masternak to jeden z nielicznych pisarzy młodego pokolenia, który z konsekwencją portretuje Polskę i Polaków.
Barwna, pełna awanturniczych przygód imistycznych objawień pierwsza wyprawa krzyżowa do Jerozolimy pokazana w szerokimkontekście historycznych wojen toczonych o panowanie nad świętym miastem międzywyznawcami różnych religii na przestrzeni2 000 latpoprzedzających zdobycie miasta przez armię krzyżowców.Fascynującapodróż po kartach średniowiecznej historii niesie ze sobą pytania, na któreautor stara się odpowiedzieć kim byli uczestnicy pierwszej krucjaty, jakiepobudki nimi kierowały, skąd czerpali heroizm i gotowość do największychpoświęceń.
XVI wieczna Polska. Magnat Fryderyk przywdziewający zbroję Rycerza Ciernistego Krzewu, największego bohatera królestwa, poprzysiągł walkę z watahami łasych na ludzkie mięso wilków, które poddane w krzyżackich laboratoriach specjalnym zabiegom, przemieniły się w prawdziwe bestie. W tym samym czasie najlepszy wojownik Zakonu, Joachim Wettyn otrzymuje od Wielkiego Mistrza rozkaz zlikwidowania najsłynniejszego rycerza Korony. Kto łowcą, kto zwierzyną? Czy Fryderyk wsparty broniami skonstruowanymi przez swego przyjaciela Mikołaja Kopernika podoła zagrożeniom?
Tim i Tom to kolejny komiks przygodowy łódzkiego twórcy, Zygmunta Similaka, przeznaczony jest dla najmłodszych czytelników. Główni bohaterowie komiksu, bliźniacy Tim i Tom, wędrują po bezkresnych równinach Dzikiego Zachodu, pełnych wojowniczych Indian, dzielnych kowbojów, poszukiwaczy złota oraz podejrzanych typków spod ciemnej gwiazdy.
Czy para żółtodziobów poradzi sobie z czyhającymi na nich zewsząd niebezpieczeństwami? Czy dobroć i uczciwość pokonają czające się w każdym zaułku wszędobylskie zło? Tego, drodzy Czytelnicy, dowiecie się z naszego komiksu.
Pierwszym autorskim zbiorem opowiadań w nowej edycji "Magazynu Fantastycznego" jest "Poznasz mnie po głosie" Tomasza Kaczmarka. To w większości teksty nowe, do tej pory niepublikowane, o szerokim spektrum tematycznym - zarówno horrory, jak i fantasy czy science - fiction.
Oto rozległy świat Jold; oto kraina Talamud. Miejsce, w którym trwa nieustanna wojna. Zagrożone najazdami z zewnątrz królestwo musi borykać się także z wrogami wewnętrznymi - kultystami złych bogów.W tych ciężkich czasach obficie leje się krew niewinnych, a dusze ocalałych hartują w ogniu płonących miast i wsi.Jest to opowieść o człowieku, który narodził się na nowo na zgliszczach spalonego domu, gdy krew zabitych rodziców wsiąkał w popękaną ziemię...
The Best to antologia złożona z najciekawszych opowiadań opublikowanych na przestrzeni lat w dotychczasowych numerach Magazynu Fantastycznego, pisma poświęconego szeroko pojmowanej fantastyce, które skupiało się na publikowaniu i promowaniu polskich autorów.Zbiór opowiadań The Best adresowany jest przede wszystkim do tych miłośników fantastyki, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z Magazynem Fantastycznym, lub mieli z nim kontakt sporadyczny. Teraz, dzięki bogatemu wyborowi tekstów, mają możliwość te zaległości nadrobić.The Best ma również przekonać sceptyków, że młoda polska fantastyka jest interesująca, różnorodna, bogata, prezentuje wysoki poziom literacki, i że warto w nią zainwestować swój czas i wyruszyć z nami w nową podróż przez fantastyczne uniwersa powstałe w wyobraźni polskich autorów.
The Best to antologia złożona z najciekawszych opowiadań opublikowanych na przestrzeni lat w dotychczasowych numerach ""Magazynu Fantastycznego"", pisma poświęconego szeroko pojmowanej fantastyce, które skupiało się na publikowaniu i promowaniu polskich autorów.
Komiks ten jest , częścią obszernej obyczajowej powieści graficznej opowiadającej o pełnym wrażeń życiu młodzieży w postindustrialnym mieście oraz sposobie postrzegania przez nią otaczającej ich zewsząd, jakby zastygłej w bezruchu rzeczywistości. Komiks ten jest także o prawie do wyboru takiej drogi życia, jaką sobie człowiek wymarzył.
Po raz pierwszy (na kilku stronach komiksu) umożliwiamy czytelnikowi zapoznanie się z twórczością literacką Pawła, z jego surową, jakby zaledwie z wierzchu ociosaną frazą, jakże daleką od modnego obecnie, pustego i aintelektualnego oniryzmu, ale za to pełną postmodernistycznych nawiązań do popkultury minionych dziesięcioleci.
Po powrocie z U.K, postanowiłem wznowić rysowanie "Ołtsajderów". Właściwie to mój pierwotny plan przewidywał chlanie na umór do całkowitego wyniszczenia biologicznego, ale wszyscy mi zaczęli truć dupę, żebym dalej przy tym dłubał. Przygotowuje właśnie 4 zeszyt w formacie 'tytusowym', zmieniwszy nieco formę i kreskę (po raz kolejny zresztą). "Ołtsajders. Reaktywacja" jest prologiem, a właściwy zeszyt pojawi się jesienią w Łodzi.
Paweł Gierczak
The Best to antologia złożona z najciekawszych opowiadań opublikowanych na przestrzeni lat w dotychczasowych numerach "Magazynu Fantastycznego", pisma poświęconego szeroko pojmowanej fantastyce, które skupiało się na publikowaniu i promowaniu polskich autorów.
Zbiór opowiadań The Best adresowany jest przede wszystkim do tych miłośników fantastyki, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z "Magazynem Fantastycznym", lub mieli z nim kontakt sporadyczny. Teraz, dzięki bogatemu wyborowi tekstów, mają możliwość te zaległości nadrobić.
The Best ma również przekonać sceptyków, że młoda polska fantastyka jest interesująca, różnorodna, bogata, prezentuje wysoki poziom literacki, i że warto w nią zainwestować swój czas i wyruszyć z nami w nową podróż przez fantastyczne uniwersa powstałe w wyobraźni polskich autorów.
Spis treści:
Smak deszczu - Henryk Tur
In odore sanctitatis - Piotr Patykiewicz
Wczorajszy deszcz - Sebastian Uznański
Stirlitz i japoński Go-lem - Eugeniusz Dębski
Gejsza - Tomasz Przewoźnik
Wystarczy - Łukasz Śmigiel
Non omnis moriar - Sebastian Chosiński
Wyrwane skrzydła - Tomasz Kaczmarek
Nieproszone - Michał Gacek
Syrenka - Marcin M. Drews
100.000 BC - Marek Ścieszek
Oczy Mahaberusa - Magdalena Zimniak
Synowie Kaina - Grzegorz Gajek
Rolf, diabeł i czarna wieża - Paweł Lach
Pies i dusze łotrów - Andrzej W. Sawicki
Hipopotam - Kazimierz Kyrcz. Łukasz Radecki
Odgłosy cytadeli - Robert Cichowlas
Drugi, papierowy album zbierający dostępne dotychczas w wersji cyfrowej dwa zeszyty serii Incognito, z historią pt. "Wrogowie moich wrogów":
Do miasta trafia tajemnicza przesyłka zaadresowana do Barona. Ktoś jednak zabija kuriera i zabiera walizkę. Baron za wszelką cenę usiłuje odzyskać swoją własność. Incognito i Alicja również próbują położyć na niej swoje ręce.
Incognito i Alicja zdobyli walizkę adresowaną do Barona. W środku znaleźli jednak coś, czego zupełnie się nie spodziewali. Kto wysłał krwawe ostrzeżenie królowi lokalnego podziemia? Czy była to tajemnicza zakapturzona postać? Jak na kradzież walizki zareagują Baron i Fritz? I w końcu jaką rolę w tym wszystkim odegrają... Wrogowie moich wrogów?
Komiks Ryszarda Dąbrowskiego do scenariusza Tymona Tymańskiego, który ukazywał się w odcinkach w magazynie "Lampa".
Będzie towarzyszył premierze filmu pod tym samem tytułem, która będzie miała miejsce czwartego lutego.
Film przedstawia historię Jerzego Bydgoszcza (Tymon Tymański), lidera zespołu Tranzystory z Pruszcza Gdańskiego, który popada w coraz większe zadłużenie. Nieoczekiwanie pomoc w wyjściu z kryzysu oferuje komornik Czesław Skandal (Grzegorz Halama), który za część zysków ze sprzedaży biletów, zostaje menadżerem grupy. Razem z kierowcą Stanem Gudeyką (Robert Brylewski), byłym liderem punkowej kapeli Iperyt, wyruszają w trasę koncertową po Polsce.
Całość materiałów do 12 numeru "Magazynu Fantastycznego" jest już wydrukowana, bądź przygotowana do druku. Oprócz komiksów. Jak zwykle.
Niektórzy twórcy komiksu poobrażali się na mnie, kiedy zbyt głęboko, według ich mniemania, ingerowałem w ich komiksy. Szkoda więc, że nie widzą w jakim stanie wrócił do mnie po redakcji epizod "Gwiezdnych Bezdroży", który ma się znaleźć w 12 numerze "MF". Masakra!
Póki co zamieszczam okładkę do pierwszego albumu narysowanego przez Ryszarda Dąbrowskiego, który (mam nadzieję) trafi do dystrybucji na początku wakacji. Komiks będzie w full kolorze.
Okładka w wersji czarno-białej była prezentowana w poprzednich albumach ze "Strefy Komiksu", ale w kolorze wygląda o wiele okazalej.
Na pierwszy papierowy album z serii Incognito będą się składać trzy pierwsze numery, dotychczas wydane w wersji cyfrowej, uzupełnione o narysowany specjalnie na potrzeby tego wydania, krótki komiks o przeszłości Alicji oraz liczne materiały dodatkowe.?
Robert Zaręba zaprosił do współpracy wszystkich tych, którzy mieli ochotę zaprezentować się w zaproponowanym pomyśle, dzięki czemu otrzymaliśmy mieszankę, w której znalazło się miejsce i dla doskonale już znanych czytelnikom SK Zygmunta Similaka, Nikodema Cabały czy Tomka Kleszcza i dla osób, które pojawiają się rzadziej czy wręcz po raz pierwszy. Wystarczy jako przykład podać tu Rafała Szłapę czy Dariusza Kuklę. Zresztą nie są to nazwiska wymienione przypadkowo, gdyż w moim przekonaniu to właśnie Rafał i Dariusz są najmocniejszymi punktami tego zbioru.Rafał Szłapa występuje w albumie nawet dwukrotnie. Pierwszy raz przy napisanej wspólnie z Adamem Święckim opowieści Pan Bazyli. Historii mrocznej wizualnie, w której epizod odgrywa Bler.
Smert' Lachom to komiks opowiadający o wydarzeniach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej podczas II wojny światowej. Jest to pierwszy komiks poruszający tę tematykę. Wszystkie wydarzenia przedstawione w komiksie zostały oparte na faktach autentycznych...?
Kolejna część popularnej serii komiksów ""Likwidator"". Tym razem album przedstawia satyryczną wizję Polski po jesiennych rządzonej przez koalicję pisowsko - kukizową.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?