Wiedźmin. Dzikie zwierzęta. Tom 8
Geralt wdaje się w sprzeczkę ze swoim zleceniodawcą, a gdy argumenty zostają zastąpione przez miecze i strzały, wiedźmin musi szukać ucieczki w morzu. Fale wymywają go na brzeg nieznanej mu krainy. I dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty. Szybko okazuje się, że tutejsza ziemia jest przesiąknięta krwią przelewaną w konflikcie lokalnego jarla z tajemniczym plemieniem, które w imię ochrony wszystkich istot nie waha się mordować ludzi. Obie strony zechcą wykorzystać Geralta, żeby przechylić szalę na swoją stronę.
Scenariusz napisał Bartosz Sztybor (m.in. wyróżniony nagrodą Hugo komiks „Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta”), a rysunki stworzyła Nataliia Rerekina.
Album zawiera zeszyty #1–4 miniserii „Witcher: Wild Animals”.
Niezłomny dziennikarz, który od dawna chce zniszczyć zepsute korporacje z Night City, wreszcie ma ku temu okazję. Ktoś użył ładunków atomowych, żeby wysadzić centralę wielkiej firmy. Plotka głosi, że był to niesławny Johnny Silverhand. Mówi się też, że zamachowiec nie żyje, a jego ciało wciąż znajduje się w podziemiach zrujnowanej wieży. Zadanie dla reportera: odnaleźć zwłoki. Ale czy Johnny rzeczywiście zginął, czy to tylko pogłoska? Na ulicach Night City można sporo usłyszeć, a upadek korporacji to dopiero początek.Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor (Wiedźmin), a rysunki przygotował Giannis Milonogiannis (Prophet).Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w tomie Cyberpunk 2077: Where's Johnny.
Tolek to schorowany, nieco szalony staruszek, mieszkający w Paryżu.Niestrudzenie szuka pomocy, by wejść do wnętrza kapelusza.Magicznego kapelusza, więc potrzebny mu magik!Ale skąd Tolek ma ten kapelusz? Do kogo wcześniej należał? I czy rzeczywiście jest magiczny?Odpowiedzi należy szukać w przeszłości Tolka, Paryżu pod okupacją nazistowskich Niemiec.To tu zaczyna się jego podróż, pełna magii i dramatycznych wyborów. Ale czy to na pewno magia? Czy może bezsensowne wyobrażenie starego głupca?
Niektóre rzeczy są pionowe. Inne poziome. Ale większość czasem bywa pionowa, a czasem pozioma. Nawet rzeka, rodzice czy pies. Nie wierzycie? Sięgnijcie po tę książkę. Czytajcie ją i oglądajcie w pionie i w poziomie, a przekonacie się, że cały nasz świat składa się z poziomów i pionów.Prosty, nośny pomysł, rozbrajający rysunkowy humor i dowcipna gra z orientacją przestrzenną tekstu i ilustracji złożyły się na inteligentną książkową zabawę dla najmłodszych.Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na projekt książki ilustrowanej dla dzieci Jasnowidze 2018/2019.
Mały manipulator jest wśród nas. Ciężko go znaleźć, trudno rozpoznać, ale on tam jest, w szkole, osiedlowym sklepie i biurze. Nie chowa się, nie siedzi cicho, o nie! Mówi, tłumaczy, przekonuje i to tak sprytnie, że każdy z nas robi dokładnie to, czego mały manipulator chce. Bo taki już ten mały manipulator jest.
Manipulacja jest dzisiaj wszędzie, w polityce, telewizji, gazetach i na ulicy. Ciężko jej uniknąć i łatwo się jej poddać. „Mały manipulator” to książka dla najmłodszych, która pomaga rozpoznać metody manipulacji i uczy jak im się nie poddawać.
Drapakowi przydałyby się wakacje. Jednak nie chce na nie jechać, bo ma ręce pełne roboty, walcząc z kolejnymi złoczyńcami grasującymi w Mieście Naszym. Na dodatek spadająca gwiazda spełniająca życzenia sprawi, że Drapak po raz pierwszy spojrzy inaczej na swoje superbohaterskie obowiązki.
Scenariusz komiksu napisał warszawski autor ukrywający się pod pseudonimem Sztybor, a rysunki są dziełem łodzianina Tomasza Kaczkowskiego, członka zimnofalowego zespołu Wieże Fabryk.
Komiks został nagrodzony w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Kontynuacja pierwszego polskiego komiksu o demokracji,tożsamości i umiejętnościach społecznych.Tudo znalazł nowy dom, gdzie może cieszyć się wolnością i wsparciem przyjaciół.Ale nowy dom to także nowe obowiązki,szczególnie,gdy jest się Prezydentem.Czy Tudo sobie ze wszystkim poradzi i czy pomoże mu w tym stare,dobre głosowanie ? I co zrobi, gdy na kolejnych gałęziach dębu pojawią się niezapowiedziani goście ? A do tego narodziny opozycji,zaskakujące migracje i całe mnóstwo niezwykłych przygód.
Drugi tom przygodowej opowieści dla dzieci narysowanej w nowoczesnym stylu cartoonowym. Kontynuacja historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
Kornel jest z pozoru spokojnym właścicielem antykwariatu, ale kiedy zachodzi potrzeba, zakłada kostium i staje się superbohaterem znanym jako Drapak. Walczy ze złoczyńcami atakującymi Miasto Nasze oraz pomaga potrzebującym. Teraz wsparcia potrzebuje strachliwy Szeryf, który nie może sobie poradzić z plagą porwań dzieci. Drapak rusza tropem nieuchwytnego złoczyńcy, lecz śledztwo komplikują mu problemy osobiste z najbliższym przyjacielem i dziewczyną, która mu się podoba. W końcu jednak trafia na ślad porywacza i odkrywa niezwykłe motywy jego postępowania. Bohater Miasta Naszego będzie musiał wykorzystać cały swój spryt, aby rozwikłać sprawę, a jednocześnie zachować w tajemnicy swoją prawdziwą tożsamość.
Scenariusz komiksu napisał warszawski autor ukrywający się pod pseudonimem Sztybor, a rysunki są dziełem łodzianina Tomasza Kaczkowskiego, członka zimnofalowego zespołu Wieże Fabryk.
Wykozaczona Niebieska KapturkaKto założy, że to kolejna wersja znanej wszystkim bajki, będzie miał rację, ale... tylko trochę. Bo osnuta na jej motywach ""Niebieska Kapturka"" to zupełnie nowa opowieść: oryginalna w pomyśle, brawurowa w wykonaniu, hiphopowa w formie, uniwersalna w treści.Nieczęsto zdarza się trafić na książkę, której okładka wywołuje na twarzy uśmiech, nieschodzący z ust do samego końca lektury... Rzadko trafia się na budzący zachwyt oryginał w sytuacji, gdy tytuł brzmi znajomo, a fabuła wykazuje uderzające podobieństwo do znanej historii. Ale to możliwe - dowodem jest ""Niebieska Kapturka"" autorstwa trzech wszechstronnych twórców: Piotra Nowackiego, Łukasza Mazura i Bartosza Sztybora. To książka wyjątkowa: spójna, bezkompromisowo szczera, autentyczna. Jej twórcy, konsekwentnie trzymając się przyjętej konwencji, perfekcyjnie zrealizowali swój zamysł.Mamy więc dziewczynkę, która z koszykiem pełnym jedzenia rusza przez las, by odwiedzić babcię, mamy wilka i myśliwego, którzy konfrontują się ze sobą w kluczowej scenie - jednak na tym podobieństwa do znanej bajki się kończą. Bohaterowie osadzeni są w innej rzeczywistości , a ich działaniom przyświecają motywy zupełnie różne od znanych powszechnie z bajki o dziewczynce w czerwonym czepeczku. ""Kapturka"" w formie i treści jest zupełnie nową opowieścią - brawurową i bardzo aktualną. Dość powiedzieć, że przybrała formę komiksu i została napisana slangiem młodzieżowym. Jej przekaz jest prosty: to pochwała odwagi bycia sobą, otwartości i szczerości. Można ją czytać na wielu poziomach: jako manifest ekologiczny - Kapturka lubi zwierzęta, uratowała wilka, feministyczny - wszak jest Kapturką, nie Kapturkiem, w dodatku Niebieską (czyż przywdziewając kolor tradycyjnie zarezerwowany dla chłopców nie wpisuje się w ideologię gender...?). Można snuć mniej lub bardziej żartobliwe rozważania o wymowie tej opowieści i naturze nowej bohaterki naszych czasów, ale będą one tylko jednymi z wielu możliwych, a przecież niekoniecznie potrzebnych interpretacji. Historia zamknięta w komiksowej formie nie ogranicza grupy potencjalnych odbiorców, lecz przeciwnie - poszerza ten krąg. W tej lekturze odnajdą się bowiem nie tylko młodzi ludzie, których językiem opisana jest znana im rzeczywistość, ale i ich rodzice czy dziadkowie - dołączony do książki słowniczek może być swoistym międzypokoleniowym mostem.Dobrze by się stało, gdyby to minidzieło (""mini"" tylko ze względu na rozmiar) dzięki przyjętej konwencji dotarło z pozytywnym przekazem do czytelników wiekowo pretendujących do grupy młodzieży. By posłużyć się językiem Kapturki: mając ją za bohaterkę, z pewnością wiedzieliby, jak uniknąć muki i nie robić siary, żyć na czilu i dobrej fazie. Czego warto życzyć wszystkim czytelnikom ""Niebieskiej Kapturki"".
"Przygodowa opowieść dla dzieci narysowana w nowoczesnym stylu cartoonowym. Za dnia Kornel jest zwyczajnym właścicielem antykwariatu, prowadzi spokojny tryb życia. Jednak gdy zapada zmrok, zakłada superbohaterski kostium! W tym wcieleniu znany jest pod pseudonimem Drapak. Nocami walczy ze złoczyńcami atakującymi Miasto Nasze. Po pokonaniu gigantycznego robota musi się zmierzyć z tajemniczym przeciwnikiem, który do swoich niecnych celów wykorzystuje muzykę. Wszyscy mieszkańcy Miasta Naszego zostali zahipnotyzowani i nie mogą przestać tańczyć ani śpiewać. Jedynie Drapak jest w stanie coś zdziałać. Czeka go trudna przeprawa ze sprytnym wrogiem. Scenariusz komiksu napisał warszawski autor ukrywający się pod pseudonimem Sztybor, a rysunki są dziełem łodzianina Tomasza Kaczkowskiego, członka zimnofalowego zespołu 'Wieże Fabryk'. Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji 'Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci'."
Pakiet „Cyberpunk" zawiera cztery komiksy, do których scenariusze napisał Bartosz Sztybor: „Cyberpunk 2077 – Sny wielkiego miasta”, „Cyberpunk 2077 – Słowo honoru”, „Cyberpunk 2077 – Blackout”, „Cyberpunk 2077 – XOXO”.
Geralt i Jaskier przybywają do Grimmwaldu - niegdyś dobrze prosperującego miasta, które wraz z zamknięciem kopalni znacznie podupadło. Interes zwietrzyły tu trzy siostry Schwinke, za bezcen skupujące domy od zubożałych mieszkańców, by zamienić Grimmwald w kwitnący ośrodek turystyczny. Ich działania nie wszystkim się jednak podobają. Tymczasem w mieście zaczyna grasować wilkołak. Czy to Schwinke go nasłały, by pozbyć się reszty niechcianych mieszkańców? Czy może to któryś z nich stara się wykurzyć chciwe siostry z Grimmwaldu? Geralta czeka niełatwa zagadka do rozwiązania. Jaskier zaś nie ustaje w wysiłkach, by napisać wiekopomną balladę o dokonaniach wiedźmina. Album zawiera zeszyty #1-4 miniserii The Witcher: The Ballad of Two Wolves. Scenariusz napisał Bartosz Sztybor, a rysunki przygotował Miki Montlló.
Geralt i Jaskier przybywają do Grimmwaldu - niegdyś dobrze prosperującego miasta, które wraz z zamknięciem kopalni znacznie podupadło. Interes zwietrzyły tu trzy siostry Schwinke, za bezcen skupujące domy od zubożałych mieszkańców, by zamienić Grimmwald w kwitnący ośrodek turystyczny. Ich działania nie wszystkim się jednak podobają. Tymczasem w mieście zaczyna grasować wilkołak. Czy to Schwinke go nasłały, by pozbyć się reszty niechcianych mieszkańców? Czy może to któryś z nich stara się wykurzyć chciwe siostry z Grimmwaldu? Geralta czeka niełatwa zagadka do rozwiązania. Jaskier zaś nie ustaje w wysiłkach, by napisać wiekopomną balladę o dokonaniach wiedźmina. Album zawiera zeszyty #1-4 miniserii The Witcher: The Ballad of Two Wolves. Scenariusz napisał Bartosz Sztybor, a rysunki przygotował Miki Montlló.
Komiks, którego akcja toczy się w świecie bestsellerowej gry komputerowej Cyberpunk 2077. Dwoje młodych szabrowników przemierza ulice Night City, kradnąc cyberwszczepy, imprezując i relaksując się przy braindansach. Ona ma ambicję zostać królową gangów, on chciałby czegoś więcej - miłości, nadziei, prostego życia. W pogoni za marzeniami oboje stopniowo zbaczają z wytyczonej ścieżki. Ale w mieście takim jak Night City do sukcesu wiedzie tylko jedna droga. Albo pędzisz, walczysz i zmieniasz się z chwili na chwilę - albo umierasz... Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor (Wiedźmin: Zatarte wspomnienia), a rysunki przygotowali Filipe Andrade i Alessio Fioriniello.
Płomienie strzelają w górę: to wiedźma płonie na stosie. Geralt rozgląda się za kolejnym zleceniem, jednak obraz egzekucji wciąż staje mu przed oczami niczym złowieszcza przestroga. Kiedy zostaje porwana córka miejscowego bogacza, wiedźmin szybko przekonuje się, że wcale nie chodzi o misję ratunkową. Coś go dręczy, coś w głębi duszy, coś, przed czym nie ma ucieczki… Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor („Wiedźmin: Zatarte wspomnienia”), a rysunki stworzyła Vanesa R. Del Rey („Briggs Land”). Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach #1–4 serii „The Witcher: Witch’s Lament”.
Wysmakowany album, w którym literatura łączy się z kartografią, by zabrać czytelnika w niezwykłą podróż po pięćdziesięciu tajemniczych lądach.Portretując pięćdziesiąt odległych wysp rozsianych na pięciu oceanach, Judith Schalansky udowadnia, że atlas geograficzny to najbardziej poetycka z książek. Z pracowicie zebranych relacji historycznych i danych naukowych wysnuwa intrygujące literackie miniatury. Zestawiając je z subtelnymi, całostronicowymi mapami, tworzy całość o wielkiej mocy oddziaływania na wyobraźnię. Jedyną w swoim rodzaju, romantyczną książkę-marzenie, która zachwyci wszystkich miłośników wyimaginowanych podróży.Atlas wysp odległych zdobył pierwszą nagrodę w konkursie na najpiękniejszą niemiecką książkę roku.
Jest rok 1945. Michał i Piotr bawią się w poszukiwaczy skarbów na ruinach zniszczonego wojną Wrocławia. Jednak zamiast znalezienia skarbu dwóch dziewięciolatków stanie przed szansą odkrycia mrocznej tajemnicy. Tajemnicy, która zmieni ich życia i będzie ich prześladowała przez kolejnych kilkadziesiąt lat. To, co zaczęło się jak niewinna zabawa, przerodzi się obsesję i test dla ich przyjaźni. Na tle zmieniającego się Wrocławia Michał i Piotr odkryją, czym dla każdego z nich jest tytułowy ""Skarb"".
• Co jest symbolem weneckiej wolności?
• Który malarz wykańczał płótna… palcami?
• Jak Casanova uciekł z karceru?
• Co podarował miastu Pierre Cardin?
Wenecja, czyli nowe spojrzenie na perłę Adriatyku.
Po wyjeździe z Pascalem wena Cię nie opuści.
„I choć początki w tym mieście są ciężkie, bo stężenie turystów na metr kwadratowy wręcz przytłacza, to wystarczy zboczyć z wydeptanych szlaków, ominąć miejsca z pocztówek i poznać prawdziwe oblicze Wenecji. Ciężko to pisać, kiedy od paru lat nie wstaje się przed dwunastą w południe, ale tutaj warto być na nogach od wczesnego poranka. Na kilka chwil przed najazdem galer wypełnionych spragnionymi wrażeń turystami. Bez zgiełku i dzikich tłumów można popatrzeć na gondolierów, którzy siedzą w sympatycznych kawiarenkach, popijają espresso i pomiędzy kolejnymi anegdotami z poprzedniego dnia pracy przygotowują się na następny. Można się do nich dosiąść, nie gryzą, bo szanują jedno ze źródeł swojego utrzymania”.
Bartosz Sztybor, scenarzysta filmowy i komiksowy
Mówi się, że ?Love is all around?, jak nucił zespół The Troggs. Owszem, lecz zdarza się, że ta miłość bywa niespełniona, trudna, a często i skażona, o czym śpiewała Gloria Jones w ?Tainted Love?. Miłość ma bowiem wiele twarzy, tych pełnych radości i spełnienia ale także tych zatroskanych i rozczarowanych. I wszystkie one były inspiracją dla ?Tainted?, zbioru kilku historii o miłości. Tej niełatwej i wymagającej poświęceń. Tej szczerej, choć niemożliwej do spełnienia. Tej najpiękniejszej, a jednocześnie bardzo bolesnej. Tej, której każdy kiedyś doświadczył. ?Tainted? to sześć opowieści pozbawionych słów, natomiast wypełnionych prawdziwymi emocjami.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?