Święty Jan od Krzyża wciąż uczy - nie tylko dróg Ducha prowadzących na szczyty Góry Karmel, ale także łączenia "wiary i kultury, doświadczenia i nauki", wierności łasce chrztu świętego, przylgnięcia do Kościoła, głębokiej odnowy wewnętrznej, wspólnotowej i kulturowej. Wielki hiszpański Mistyk może pełnić rolę duchowego przewodnika, świadka czy nawet przyjaciela na naszej drodze do świętości.
Wyjątkowy modlitewnik, który pozwoli nam odkryć Ducha Świętego w naszej codzienności i przyjmować z radością dar Jego Osoby Dar Ojca i Syna. Pozycja zawiera różne rodzaje modlitwy, które mogą nam pomóc w życiu codziennym, stać się najwierniejszym towarzyszem, by wymienić dla przykładu modlitwę o rozpalenie daru wiary czy wołanie o ratunek i umocnienie.Do niewątpliwych atutów książki należy usystematyzowanie modlitw do Ducha Świętego. I tak znajdziemy tu różnego rodzaju modlitwy o uświęcenie każdego dnia, o uzdrowienie i uwolnienie, o przemianę i odnowę życia, o łaskę przemiany dla Kościoła, Ojczyzny, świata, a także akty oddania się Duchowi Świętemu, dziękczynienia i uwielbienia oraz Koronkę do Ducha Pocieszyciela.Co istotne, modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne i międzypokoleniowe opatrzone są komentarzem wyjaśniającym, jak w tych intencjach modlić się zgodnie z nauczaniem Kościoła.
Na prawie 390 stronach tego opracowania zamieszczono 20 rozpraw, przedstawiających różne okresy i aspekty życia tytułowej postaci, a także rodu Szeptyckich, którego najwybitniejszymi przedstawicielami w XX wieku byli, oprócz głównego bohatera, jego dwaj bracia: greckokatolicki metropolita lwowski sługa Boży Andrzej (1865-1944) i generał Wojska Polskiego Stanisław (1867-1950).
Książka Życie jak Różaniec przynosi rozważania różańcowe, wybrane z homilii z lat 1962-1998. Są to niepublikowane dotąd ich fragmenty, wzbogacone o dwa wiersze, z lat 1946 i 2006, podkreślające znaczenie modlitwy różańcowej w życiu Jana Twardowskiego, kapłana i poety.
Różaniec - czym jest sekret tej zdumiewająco prostej i zarazem potężnej modlitwy? Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort odkrył go i opisał na kartach tej książki już ponad trzysta lat temu. Podał przykłady cudów i nawróceń, jakie dokonały się za pomocą Różańca, objaśnił teologiczne bogactwo składających się nań modlitw Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, zachęcił, by nie poddawać się diabelskim pokusom porzucenia tej modlitwy pod pretekstem, że jest to tania dewocja i strata czasu, przestrzegł przed złymi sposobami modlitwy różańcowej i podał konkretne sposoby dobrego jej praktykowania.Książka ta powinna być, obok ""Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny"", lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy pragną kochać Matkę Bożą i sprawiać Jej radość, przynosząc codziennie bukiet róż, bo jak pisze święty Ludwik: Róża jest królową kwiatów, i tak samo Różaniec jest różą i pierwszym ze wszystkich nabożeństw.
Biskup Tadeusz Pieronek - wyrazisty Sekretarz Generalny Episkopatu Polski, bezkompromisowy kapłan w czasach trudnych pytań o konstytucję, Unię Europejską, czy miejsce kościoła w demokracji. Z bagażem wojennych i PRL-owskich przeżyć. Kim jest i czy aby nie patrzymy na niego tylko przez pryzmat pojedynczych wypowiedzi? Jaki wpływ na historię tego Biskupa z Żywiecczyzny, urodzonego w 1934 roku miało pochodzenie, rodzina, Sobór Watykański II? Jaki wpływ miała kultura góralska, poezja, wysiedlenie i mało znana historia jego wybitnego taty? W tej bogatej o niepublikowane nigdy zdjęcia i materiały rodzinne książce, Szymon J. Wróbel poszukuje odpowiedzi na te i inne pytania. W rozmowach z osobami związanymi z biskupem: jego rodziną, ale także Januszem Gajosem, Moniką Olejnik, Jerzym Owsiakiem, czy prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.
Wszystkie cztery Ewangelie stosunkowo dokładnie opisują zdarzenia z ostatnich dni życia Jezusa. Ujmują je w ramy jednego tygodnia, zgodnie z przyjętym w chrześcijaństwie od początku sposobem corocznego ich świętowania. Na ten Wielki Tydzień Jezusa składają się przybycie do Jerozolimy, nauki w Jerozolimie, Ostatnia Wieczerza, proces, śmierć i zmartwychwstanie. W książce tej zdarzenia z końca ziemskiego życia Jezusa są przedstawione poprzez teksty z Ewangelii, opatrzone licznymi objaśnieniami.Michał Wojciechowski - teolog świecki, profesor Pisma Świętego w Olsztynie. Opublikował 42 książki na temat Biblii, starożytności, chrześcijaństwa dzisiaj i etyki społecznej.
„Przewodnik do spotkań przed bierzmowaniem” to integralna część pakietu „Ułożyć życie z Bogiem” stanowiącego pomoc w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Znajdą się w nim scenariusze spotkań w małych grupach opracowanych w oparciu o program formacyjny zaproponowany we Wskazaniach Konferencji Episkopatu Polski dotyczących przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania” z dnia 14.03.2017 roku.
Celem spotkań jest przygotowanie kandydatów do świadomego przeżycia celebracji przewidzianych w programie „Ułożyć życie z Bogiem”. Struktura każdego ze scenariuszy jest budowana na trzech stałych elementach: I. Tu i teraz, II. Bóg mówi, III. Do mnie. W publikacji przewidziano także materiały do spotkań z rodzicami.
Odbiorcy:
- duszpasterze, katecheci, animatorzy przygotowujący młodzież do sakramentu bierzmowania
Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację
- kompletne scenariusze 26 spotkań w małych grupach przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz materiały do 5 spotkań z rodzicami i opiekunami kandydatów do bierzmowania
- różnorodne formy aktywności umożliwią głębsze przeżywanie i doświadczanie określonych treści wiary
- przyjazny klimat i dynamika spotkań pomogą ukształtować w kandydatach pozytywne więzi z parafią, tak by poczuli się za nią odpowiedzialni i znaleźli w niej miejsce dla siebie.
Przez wiele długich lat nieodłączną częścią mojego stroju liturgicznego był paliusz arcybiskupi. Wieloletnie studia nad szeroko pojętą nauką chrześcijaństwa zawartą w jego różnych odgałęzieniach – zarówno rzymskokatolickich, jak i protestanckich – zaprowadziły mnie do pism, których treść w nieco zmienionej formie była mi znana i przeze mnie nauczana. Mogę powiedzieć, że odkrycie ich pochodzenia wprawiło mnie w zdziwienie: były to pisma Zaratustry, które zostały wszczepione w nauki chrześcijańskie.
Poruszają one wiele ważnych kwestii dotyczących życia społecznego, religijnego, rodzinnego, politycznego oraz podejmują tematy z zakresu filozofii czy rozwoju osobistego.
Filozofia Zaratustry wydaje się idealna dla współczesnej cywilizacji z jej niepokojami społecznymi, kryzysami gospodarczymi i przewrotami religijnymi. Zaratustra i jego nauka mogą stać się ponownie czynnikiem dającym nadzieję naszemu społeczeństwu, podobnie jak to było w odległych historycznie czasach, znanych jako Złoty wiek.
Przesłanie Zaratustry jest zawsze świeże i zawsze obecne, a płynąca z niego nauka jest drogą samoodnowy, ponadczasowym przewodnikiem dla ludzkości.
Ratu
Arkaim uznane zostało przez archeologów rosyjskich za kolebkę cywilizacji Słowian oraz miejsce, w którym spisane zostały święte teksty Awesty. Miasto miast, etymologicznie wywodzące się od „między niebem a ziemią”, wedle licznych świadectw posiadające moc uzdrawiania. Arkaim to wreszcie miejsce narodzin i działalności Zaratustry – stąd udał się w odległe regiony, by przekazać ludziom przesłanie otrzymane od Ahura Mazdy. Przyjaciele Arkaim stawiają sobie za cel rozpowszechniać wiedzę o nim i jego historii.
Przyjaciele Arkaim
Trzecia część Drogi do świętości przypomina o potrzebie i sposobach modlitwy, trwaniu w Bożej obecności, o konieczności częstej spowiedzi, właściwym uczestnictwie we Mszy świętej i o tym, czym jest Komunia święta. Zawiera także rozmyślania rekolekcyjne i rozważania o Męce Pańskiej znakomicie nadające się do indywidualnego przeprowadzenia. Wszystkie te zapiski, pełne prostoty i praktycznych wskazówek sprawiają, że tekst pochodzący z XVIII w. jest niezwykle pociągający i wciąż aktualny. Przypomina bowiem o powszechnym powołaniu do świętości i sposobach, które pozwalają do niej dążyć.
Prośmy w tej nowennie, byśmy mogli się cieszyć darami Ducha Świętego i ich owocami w swoim życiu. Ze św. Janem od Krzyża przyzywajmy Ducha Świętego, który jest ""żywym płomieniem miłości"", aż doświadczymy Jego mocy i będziemy mogli powiedzieć: ""jak czule rani siła żaru twego"".
W siedmiu rozdziałach autor opowiada o spotkaniach z siedmioma papieżami (Piusem XII, Janem XXIII, Pawłem VI, Janem Pawłem I, Janem Pawłem II, Benedyktem XVI, Franciszkiem). Dzieli się swoimi postrzeganiem siedmiu ważnych dla Kościoła i dla świata pontyfikatów, które często przypadały na trudny, niekiedy wręcz dramatyczny okres.
Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem Maryi zanosić do Boga swe prośby.Ona, choć wolna od grzechu pierworodnego, z matczyną miłością pochyla się nad nami, swymi niedoskonałymi dziećmi, słucha nas i modli się za nami do Swego Syna, wypraszając wszelkie łaski.
Daniel Kasprowicz misjonarz świecki od czterech lat posługujący na Madagaskarze. Z wykształcenia dietetyk, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zajmujący się niedożywionymi pacjentami kliniki medycznej Flamboyant w Mampikony. Ambasador walki z głodem na świecie, prezentujący się na międzynarodowych spotkaniach, między innymi w Australii, Belgii i Kolumbii. Prywatnie miłośnik kawy i mlecznej czekolady, amator maratonów i zapalony podróżnik.
W poszukiwaniu skarbów to seria pięciu bardzo pomocnych w pracy katechetycznej książek, które pomagają dzieciom i młodzieży odkrywać skarby ukryte w sakramentach świętych.
Bierzmowanie i skarb Ducha Świętego to książka, która pomoże młodzieży zrozumieć, kim jest Duch Święty i jak wejść z Nim w prawdziwą relację. Znajdziemy w niej zajęcia i wskazówki, które pomogą nam odkrywać Trzecią Osobę Trójcy Świętej i dobrze przygotować się do sakramentu bierzmowania.
W języku hebrajskim, w którym napisane zostały niemal wszystkie księgi Starego Testamentu, duch to ruah oznaczający także tchnienie, powietrze, wiatr. To na Jego obecność chcemy się wspólnie otwierać.
Skompletuj wszystkie tomiki serii „W poszukiwaniu skarbów”: „Jezus i skarb ukryty w królestwie Bożym”, „Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa”, „Spowiedź i skarb przebaczenia”, „Msza Święta i skarb ukryty w Eucharystii”.
Odbiorcy
- młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania
- katecheci poszukujący pomocy dydaktycznej
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę
- w praktyczny i przystępny sposób przybliża Osobę Ducha Świętego
- to doskonała pomoc dla katechety i ciekawa lektura dla każdego młodego chrześcijanina
- jej przystępna treść pomaga zrozumieć omawiane kwestie
Od blisko 2000 lat historia pierwszych chrześcijan wzrusza i fascynuje kolejne pokolenia czytelników Nowego Testamentu. Wspaniały tryumf duchowej siły chrystianizmu nad zdegenerowanym państwem władców rzymskich do dziś budzi podziw. Inspiracją do powstania niniejszej książki stały się Dzieje Apostolskie stanowiące historyczny zapis dziejów wczesnego Kościoła, jego program i statut. Krzyż i miecz przedstawia charaktery i różne postawy pierwszych uczniów Jezusa w obliczu prześladowań i walk dotykających młody Kościół. Wielu z nich oddało życie w imię swojej wiary. Szlachetność i odwaga postaci takich jak apostoł Piotr, apostoł Jan czy Paweł z Tarsu pozytywnie inspiruje czytelnika do wytrwałego i godnego znoszenia trudów życiowych w XXI wieku. (Poprzednie wydania niniejszej pozycji nosiły tytuł Działalność apostołow).
Stary Testament to jeden z najstarszych zbiorów tekstów religijnych, a zarazem zapis dziejów starożytnej Palestyny oraz starożytnego Wschodu. Książka Prorocy i królowie stanowi niezwykle interesujący wgląd w biblijną historię dawnego Izraela od czasów króla Salomona (X w. p.n.e.) aż do okresu tuż po niewoli babilońskiej (V w. p.n.e.). Jest to także fascynujące studium charakterów przywódców i proroków, m.in. takich jak: Salomon, Achab, Jeremiasz, Eliasz czy Elizeusz. Autorka kładzie nacisk na wielkie i ponadczasowe nauki moralne, ukazując je na tle triumfów, upadków i reform narodu wybranego. Ukazanie się tej publikacji bezsprzecznie stanowi cenny wkład w poznanie historii ludu, którego losy nie pozostały bez wpływu na obraz dzisiejszego świata.
Opracowanie dr Jolanty Mikołajczyk jest pierwszą tak obszerną próbą skompletowania aktualnie obowiązujących aktów prawnych. Autorka ma cenne doświadczenie wieloletniego zawodowego zaangażowania w problematykę ochrony miejsc martyrologii. Stworzone przez nią kompendium regulacji prawa międzynarodowego i krajowego to nie tylko odpowiedź na praktyczne zapotrzebowanie administracji państwowej. Może ono stanowić również podstawę działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe, prawników, historyków, lokalne grupy zainteresowań i wszystkie osoby pragnące współpracować z organami państwowymi w zakresie opieki nad miejscami pamięci.
Władysław Bartoszewski
Śladami Świętych Żywoty kapucyńskich świętych i błogosławionychpod redakcją Costanza CargnoniegoLitania kapucyńskich świętych i błogosławionych nieustannie się wydłuża ze względu na kolejne kanonizacje, beatyfikacje i rozpoczynające się procesy. Święci, jak wszyscy wielcy ludzie, są różnoracy i oryginalni. Każdy jest indywidualnością, każdy ma swą własną niepowtarzalną fizjonomię. Każdy też przeszedł odmienną drogę, osobistą ścieżkę rozwoju wolną i oryginalną. Zachwycająca jest polifonia świętości, którą Duch Święty nieustannie ubogaca swój Kościół. Jest jednak coś, co łączy te nieporównywalne, choć nieoderwane od siebie postaci powstały one z tej samej gliny, wyszły spod ręki tego samego Artysty. Są kwiatami w tym samym ogrodzie, choć mienią się różnymi kolorami.Wydanie ekskluzywne - twarda oprawa ze złoceniami, w środku portrety świętych, idealna na prezent
Nowa książka Pana Stanisława Krajskiego ujawnia kolejne kulisy losów masonerii polskiej, odpowiada na nurtujące pytania i przedstawia prawdę, której nie znamy.
Spis treści:
1. Demony we współczesnym świecie
2. Zielonoświątkowe wylanie... demonów
3. To jest hybrydowa wojna religijna
4. Charyzmatycy i kościół scjentologiczny: czy to tylko dwa różne sprzysiężenia demonów?
5. Czego bp Grzegorz Ryś nauczył się od Lutra?
6. Czy Zieliński powala szatana czy szatan Zielińskiego?
7. Co to jest chasydyzm?
8. Kabała i judaizm
9. Daniels i masoni u Metropolity Krakowskiego
10. Mesjanizm Chabad Lubawicz: Mesjasz czy Antychryst?
11. Chabad Lubawicz u prezydenta RP
12. Jarosław Kaczyński i Chabad Lubawicz
13. Żydzi przeciwko Żydom?
14. Chabad Lubawicz na Ukrainie: Kołomojski, Chabad Lubawicz, Prawy Sektor
15. Kołomojski, PiS, Amber Gold
16. Morawiecki i Stambler w ZOO, i „żydowskie korzenie Morawieckiego” dlaczego dzieci Morawieckiego chodziły do żydowskiej szkoły?
17. Morawiecki i Ronald Lauder – kto i dlaczego nabrał wody w usta?
18. Morawiecki tworzy pisowski rząd bez PiS-u
19. Chabad Lubawicz i Odnowa w Duchu Świętym (z sufizmem w tle)
20. Rycerze Kolumba i masoneria
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?