Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
W kwestiach najistotniejszych dla urządzeniu państwa jest dziś niewiele ducha chrześcijańskiego. Żyjemy w kraju, w którym można w wielu przypadkach zabijać nienarodzone dzieci; w którym władza wyzyskuje obywateli, krępuje ich inicjatywę oraz zaniedbuje ochronę ich bezpieczeństwa i majątku; w którym wiele umysłów jest manipulowanych przez propagandę. Aparat państwa jest przerośnięty i monopolizuje wiele dziedzin. Siły laickie mają w Polsce, w Europie i na świecie możliwości działania nieproporcjonalne do swojej liczebności, przede wszystkim dzięki posiadaniu wpływu na instytucje publiczne. Przykładem może być zateizowany eurotrybunał, który rości sobie prawo do usuwania krzyża z miejsc publicznych.
W tej książce zajmuję się wybranymi kwestiami z tej dziedziny.
Prof. Michał Wojciechowski (urodzony w 1953 roku) znany jest jako pierwszy katolik świecki w Polsce, który został profesorem teologii. Wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie jest kierownikiem katedry. Ekspert Centrum im. Adama Smitha, Przewodniczący Rady Programowej Fundacji PAFERE, autor wielu książek i artykułów publikowanych w prasie.
Ajnowie. Ostatnia pozostałość po kulturze przedjapońskiej, żywy ślad pradawnej historii Japonii. Przez wieki spychani przez Japończyków na północ, dyskryminowani i naturalizowani, do dzisiejszych czasów przetrwali jedynie na Hokkaido. Ci, którzy kultywują resztki ludowych tradycji, robią to głównie na użytek turystów, co uzależnia zachowanie tej niezwykle ciekawej kultury od bardzo niestałych gustów Zachodu. Jednak to głównie badaczom zachodnim nacja ta, która nie zdążyła wykształcić pisma, zawdzięcza spisanie i przetłumaczenie ludowych podań, mitów oraz eposów, z których wyłania się obraz ludu prostego, lecz niepozbawionego wyobraźni; bardzo związanego z naturą, ale posiadającego ugruntowane poglądy na temat miejsca człowieka na ziemi. Ich lektura przenosi Czytelnika w przeszłość, do czasów, gdy archipelag japoński zamieszkiwali bogowie i demony, gdy zwierzęta potrafiły mówić, a ludzie parali się czarami.
"Megilat Ester" czyli Księga Estery to nieodłączny element każdego święta Purim. To trzymająca w napięciu historia narodu żydowskiego, uratowanego przed zagładą w czasach panowania perskiego króla Achaszwerosza.
To wydanie posiada pełną transliterację oryginalnego, hebrajskiego tekstu czyli jego zapis za pomocą alfabetu łacińskiego. Towarzyszy temu pełne tłumaczenie tekstu na język polski.
Obszerny rozdział o prawach i obyczajach związanych ze świętem Purim pozwala poznać bogatą i ciekawą tradycję oraz historię żydowską. Treść książki ozdobiona jest dodatkowo pięknymi obrazkami autorstwa dzieci.
Książka ukazuje się w dwudziestą rocznicę powołania przez papieża Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Autorzy wyrażają nadzieję, że lektura tej książki stanie się przyczynkiem do refleksji nad historią i teraźniejszością zielonogórskiego Kościoła rzymskokatolickiego.
Czy mnichowi wypada pisać książkę o kobietach? Wypada, jeśli jest to wieloletni duszpasterz, spowiednik i przyjaciel kobiet. "Każda kobieta jest inna, z własną wrażliwością, z własnym bagażem przeżytych doświadczeń" - pisze o. Leon Knabit OSB. Zaskakuje odwagą odpowiedzi na pytania dotyczące spraw damsko-męskich. Nie idzie utartymi ścieżkami, ale rozważa różne możliwości, które podsuwa życie. Choć to książka dla kobiet, mężczyźni także powinni ją przeczytać.
Ta książka zawiera ponad 475 zgrabnych koanów, które otworzą Twoje serce, rzucą wyzwanie umysłowi, wywołają uśmiech w duszy, podniosą ducha i pozwolą Ci na nowo docenić tajemną mądrość Jezusa.
Książka "Klucz Hirama. Faraonowie, templariusze, masoni i odkrycie tajemnych Zwojów Jezusa" autorstwa Christopher'a Knight'a i Roberta Lomasa zalicza się do nurtu literatury popularno-naukowej poruszające "gorące" i działające na wyobraźnię tematy spopularyzowane przez książki Dana Browna: historię masonów i templariuszy, wywodząc ją od starożytnego Egiptu, ale również przedstawia alternatywną propozycję historii chrześcijaństwa, osadzając ją w politycznych realiach narodowowyzwoleńczych walk Żydów o odzyskanie państwowości. Książka ta napisana przez dwóch znanych brytyjskich masonów zawiera jako jedna z nielicznych na świecie opis autentycznych wolnomularskich rytuałów lożowych, a także próbę odtworzenia ich genealogii. To nie jest podręcznik historii, ale fascynującą, wielowątkową powieść o faktach i mitach historycznych związanych z dogmatami i historią chrześcijaństwa. Opierając się na wielu nieuznawanych przez kościół katolicki wczesnochrześcijańskich tekstach (m.in. zwoje Qumran) autorzy dochodzą do bardzo zaskakujących wniosków dotyczących różnych aspektów życia Jezusa, dowodzą, jak wiele wydarzeń zostało przez potomnych opacznie zinterpretowanych jako cudy. Jak wiele przekazów zostało zmodyfikowanych do potrzeb ówczesnych monarchów kościoła.
Najważniejszym wydarzeniem roku 1980 była "delikatna" rewolucja społeczna. Wprawdzie nie zmienił się ustrój polityczno-ekonomiczny kraju, jednak doniosła zmiana w strukturze związków zawodowych pozwala nazywać wydarzenia "rewolucyjnymi". Dlaczego? Monopol komunistyczny został złamany w sposób bezkrwawy. Społeczeństwo nie narzuciło przemocą swojej woli władzom. Przebieg zmian był co prawda głośny, ale spokojny, "delikatny".
W Związku Sowieckim polscy jeńcy wojenni znaleźli się w gestii NKWD, nie zaś - zgodnie z międzynarodowym prawem - rządu i dowództwa sił zbrojnych. Kierowano ich do punktów zbornych i następnie do obozów rozdzielczych w Putywlu i Kozielsku. Ostatecznie utworzonych zostało osiem obozów dla jeńców wojennych...
Od wieków bibliści, egzegici, mistycy patrologowie i kapłani starają się pokonać tę ogromna trudność, jaka jest pełne i trafne wyrażenie mądrości Bożej słowami. Jednakże każde słowo zdaje się być mało pojemne, aby przekazać Treść Słowa Bożego, o którym św. Jan pisze: „Wszystko się przez nie stało. A bez niego nic się nie stało, co się stało” (J 1,3) Dlatego jestem pełen podziwu dla pana Harrego Dudy, który tak głęboko potrafił wniknąć w treść Pisma Świętego i przekazać ją po mistrzowsku w formie poetyckiej. Oby ta piękna poezja pomogła jeszcze lepiej poznać nieogarnioną mądrość Bożą i żyć nią na każdy dzień. Biskup Adam Dyczkowski
Wielokrotnie doświadczamy najprzeróżniejszych słabości. W momentach, gdy powalają nas na ziemię, liczymy na miłosierdzie Boga. Możemy jednak spodziewać się również Jego mocy, która sprawi, że podniesiemy się i przestaniemy być niewolnikami własnych słabości.
W tej książce chciałbym zając się tematem umocnienia. Bóg umacnia nas, działając wewnątrz naszych słabości. Jak On to robi? W jakich słabościach Pan chce w nas działać? Jak możemy otwierać się na Jego wsparcie?
Od autora
Punk rock filmy o potworach i prawda o rzeczywistości
Każda piosenka Zero Defex trwała jakieś piętnaście do trzydziestu sekund i absolutnie nie dało się ich od siebie odróżnić.
Cały ich koncert mieścił się w czasie, który innym zespołom zabierało nastrojenie instrumentów.
Od kiedy byłem mały, zawsze chciałem przebrać się w kostium potwora, ale nie miałem pojęcia, że są one tak sztywne i ciężkie – i że tak cuchną.
Rzeczywistość nie ma o niczym pojęcia.
Rzeczywistość jest pełna wątpliwości i niepewności.
Rzeczywistość bywa napalona i miewa dni, kiedy lubi czytać gazetki z dowcipami. Rzeczywistość to ten starszy gość w miasteczku, narzekający, że wnuki znowu zwinęły mu sztuczną szczękę.
Rzeczywistość to pięciu kolesiów, którzy usiłują nastroić trzy gitary i i jeden keyboard i strasznie im to nie idzie.
Rzeczywistość jest źródłem każdej gwiazdy i planety, każdej galaktyki. Każdego pyłku, każdego atomu, każdego kleptonu, sleptonu i leptonu.
Rzeczywistość jest źródłem każdego gluta w twoim nosie, każdej plamy potu na koszulce twojego starego, każdego kawałka gówna, który przyczepił ci się do zadka.
Rzeczywistość to ta chwila.
Nie ma co do tego wątpliwości: zazen jest głupotą. Zazen jest również nudny. Po prawdzie chyba trudno byłoby znaleźć nudniejsze ćwiczenie.
Marek Lipski ? szkoleniowiec specjalizujący się w tematyce sprzedaży oraz skutecznego wywierania wpływu na innych. Autor licznych publikacji, w tym trzech książek o charakterze poradników, z których dwie okazały się bestsellerami. Mąż, ojciec trójki dzieci. Miłośnik amerykańskich sekwoi, afrykańskich baobabów i naszych polskich lip.
Czy zwierzęta mają duszę? Nie ma miłośnika zwierząt, który choć raz nie zadałby sobie tego pytania. Inaczej jest z teologami, którzy niechętnie podejmują ten temat. Najnowsza książka popularnego benedyktyna o. Leona Knabita pt. Czy zwierzęta mają dusze? jest strzałem w dziesiątkę. Napisana żywo, lekko i z właściwym autorowi humorem, jest jego osobistym wyznaniem. Książka pełna jest historyjek i dialogów, w tym tych ze zwierzętami.
Człowiek to Najwyższa Prawda,
Wszystko jest jednością w człowieku,
Człowiek jest jeden we wszystkim.
Pokłońcie się Bogu w Człowieku !
Chwalcie Boga w Człowieku !
Kochajcie Boga w Człowieku !
Władze i mieszkańcy Leżajska przychylnie patrzą na chasydów i wycieczki młodzieży z Izraela. Myśli się o zorganizowaniu w mieście festiwalu kultury żydowskiej połączonego z tradycyjnym jarmarkiem, występami żydowskich i chrześcijańskich artystów, pisarzy, malarzy, naukowców. Aby mity zastąpiła wiedza, zarówno o kulturze, jak i tradycji, religii, które na tym terenie współistniały prawie od czterystu lat. Czy to się uda? Musi.
W książce zostały zebrane prace wszystkie jednego z najwybitniejszych mistrzów zen w historii: Ma-tsu (709-788), oraz dwunastu najlepszych jego uczniów, m.in. Nan-chuana, Hui Hai, Pai-changa. Książka składa się z trzech części. Pierwsza opisuje historyczne tło i rozwój buddyzmu czan przed czasami Ma-tsu, opowiada o życiu Ma-tsu oraz o jego stylu i technikach nauczania. Część druga to pełne, uzupełnione przypisami tłumaczenie Zapisków Ma-tsu. Ostatnia część zawiera nauczanie jego uczniów z tzw. szkoły Hung-chou, większość z nich po raz pierwszy tłumaczonych na angielski. Książka ta na pewno zainteresuje wielu czytelników, od po prostu zainteresowanych buddyzmem i filozofią wschodu, po poważnie praktykujących medytację zen adeptów.
Jeśli chcecie się dowiedzieć, skąd się wzięło współczesne czarownictwo i jego bardziej oswojona wersja, wicca, nie musicie szukać dalej. Natrafiliście na właściwą książkę. Charles Godfrey Leland napisał Aradię w 1899 roku, kiedy nie istniały żadne sformalizowane grupy czarownic, poza krążącymi o nich legendami i opowieściami o ich rytuałach zachowanymi w folklorze ludowym. Aradia, ewangelia czarownic stanowi taki właśnie zbiór osobliwych przypowieści i pełnych pikanterii wskazówek na temat starożytnego kultu Diany i Lucyfera, oraz ich córki, Aradii, praktykowanego w ukryciu poprzez wieki. Przez pewien czas zapomniana, ponownie odkryta w połowie XX wieku, stała się inspiracją dla wielu współczesnych czarownic.
Czarownictwo, znane wśród swych wyznawców jako stara religia, jest kultem, w którym czci się boginię Dianę oraz jej córkę Aradię, która jest żeńskim mesjaszem. Owa mała książeczka opowiada o tym, jak Aradia przyszła na świat, nauczała pierwsze czarownice, a następnie powróciła do niebios. Wraz z tym materiałem otrzymamy
tutaj ceremonie oraz inwokacje, którymi należy zwracać się do Diany i Aradii, egzorcyzm Kaina, zaklęcie świętych kamieni, ruty, werbeny, a także opis regularnych obrządków, które powinny być odprawiane podczas spotkań czarownic. W książce znajdujemy również dziwaczne inkantacje, bądź błogosławieństwa miodu, posiłku,
soli oraz ciastek spożywanych podczas uczt czarownic, które mają bardzo klasyczną postać i najpewniej są reliktem rzymskich misteriów.
Fragment książki
Bardzo często się zdarza, że jakaś część naszej ukształtowanej w dzieciństwie religijności jest balastem utrudniającym nam doświadczanie wiary jako życiodajnej, wspierającej mocy. Moje rozważania na temat Dekalogu są próbą pokazania, w jaki sposób możemy się religijnie rozwijać i "Dziesięć przykazań" rozumieć "po dorosłemu". Oczywiście, że ten zbiór zasad pochodzi od Boga, przynależy do tego, co w chrześcijaństwie jest niezmienne, ale sposób, w jaki go rozumiemy, interpretujemy, to już zupełnie inna sprawa. Każde pokolenie musi pochylić się nad nim od nowa, bo zmienia się świat a wraz z nim ludzkie problemy. Każdy człowiek musi odczytać Dekalog trochę inaczej, ponieważ nie ma dwóch identycznych osób ani jakiegoś wzorca, do którego można by przykładać nieporównywalne ludzkie losy. Być może to, co kiedyś usłyszeliśmy i przyjęliśmy jako oczywiste, dobrze już dzisiaj zostawić, pójść krok dalej. Niniejszą książeczkę potraktujcie tylko jako drogowskaz. Te rozważania w żadnym wypadku nie są próbą wyczerpującego ujęcia sensu zawartego w nauczaniu Dekalogu. Są one tylko zachętą do wyruszenia w drogę i być może jakąś w tej wędrówce inspiracją.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?