Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Komentarz teologiczno-pastoralny do Biblii Tysiąclecia T.6 Księga Izajasza, Księga Daniela dea komentarza zrodziła się w związku ze złotym jubileuszem Biblii Tysiąclecia w roku 2015. Jej inicjatorem był o. prof. Hugolin H. Langkammer OFM (zm. 2021). Na ten jubileusz opracowano komentarze do wszystkich ksiąg Nowego Testamentu w 5 tomach (6 woluminach), Pallottinum 2014-2015.Aktualnie trwają prace na skomentowaniem wszystkich ksiąg Starego Testamentu w 8 tomach. Inicjatorem i redaktorem naukowym jest ks. prof. Mirosław S. Wróbel, KUL; zaproszono ponad 20 autorów polskich. Jako pierwszy ukazał się tom 7 z Komentarzem do Księgi Jeremiasza (Jr), Lamentacje (Lm), Barucha (Ba) i Ezechiela (Ez).W tomie 6 znajdują się: Księga Izajasza i Księga Daniela.
Na historię naszego kraju należy patrzeć z punktu widzenia człowieka wierzącego, chrześcijanina, jeśli chce się dzieje Polski interpretować uczciwie. Ta książka nie jest suchym dziełem naukowym, lecz zawiera solidną porcję wiedzy o minionych wiekach. Jest napisana barwnie i żywo. Prezentuje autentyczne wydarzenia, konkretne osoby oraz sprawdzone opinie. Obejmuje okres od Mieszka I po współczesność. Znany publicysta i pisarz Czesław Ryszka śledzi dzieje Polski pod kątem znaków z Nieba, które zostały uznane za cudowne - w szerokim rozumieniu tego słowa. Nie chodzi tylko o cuda potwierdzone oficjalnie przez Kościół, ale także o wydarzenia, które miały (mają) charakter zjawisk cudownych, a w przypadku osób - chodzi o ukazanie ich specjalnej misji jako Bożych posłańców do naszej Ojczyzny. Autor opisuje tylko historyczne fakty, pomija fantazje czy domniemania. Wcale bowiem nie trzeba fantazjować, by zobaczyć w ponad tysiącletnich dziejach Rzeczypospolitej wiele zjawisk niezwykłych, trudnych do uwierzenia i niewytłumaczalnych. Interwencje świętych patronów kształtowały i nadal kształtują naszą wspólną i lokalną historię - pisze Czesław Ryszka - a pierwszą z nich jest obecność w naszych dziejach Matki Bożej Królowej Polski. O cudach donoszą liczne dokumenty, w tym prowadzone od wieków kroniki w ponad 1200 polskich sanktuariach maryjnych oraz poświęconych poszczególnym świętym i błogosławionym, którzy zostali nam posłani na trudne czasy, wielokroć przynosząc ratunek i zawsze budząc nadzieję. Szczególnie spektakularna jest pomoc Matki Bożej w bitwach, ocalająca nasz narodowy i państwowy byt. Autor przywołuje także konkretne cudowne wydarzenia dotyczące nawróceń czy uzdrowień z nieuleczalnych chorób bądź uratowania życia w sytuacji jego absolutnego zagrożenia. Rysuje się w tym dziele przepiękny i budujący obraz naszej Ojczyzny na przestrzeni ponad tysiąca lat. Niewątpliwie jest to książka ku pokrzepieniu serc. A przecież wymagają one naprawdę silnego pokrzepienia w obecnej sytuacji, gdy cywilizacja chrześcijaństwa, która przez wieki wysyłała misjonarzy na cały świat, przemienia się z wolna w jałową ziemię dla Ewangelii - pisze Autor. Nowoczesne miasta stają się jak wieże Babel, a opustoszałe kościoły i seminaria duchowne zamieniają się w hotele i dyskoteki; w konsekwencji ludzie żyją jakby Boga nie było. Temu trzeba przeciwdziałać, a publikacje takie jak "Cuda polskie" są mocnym odporem danym dechrystianizacji naszego życia oraz świetnym narzędziem do walki z głębokim i niebezpiecznym kryzysem duchowym Europy. Słowo pisane kapitalnie uzupełniają i wzmacniają w tym dziele (także sztuki edytorskiej) 192 unikatowe ilustracje.
Zranienia, wewnętrzne "strefy cienia", wszelkie ograniczenia wpływające na całe ludzkie życie wydobyte na światło dzienne w modlitwie mogą zostać nawiedzone przez Tego, który jest miłością i pocieszeniem. Uzdrowienia dokonane przez Jezusa w Ewangeliach są głównie fizyczne, choć niektóre mogą też być interpretowane na poziomie psychicznym, jak we fragmencie o sadzawce Betesda, ale Bóg zbawia człowieka we wszystkich jego wymiarach: ciało, duszę i ducha. Medytacje zawarte w tej książce są propozycją łagodnego odsłonięcia naszych zranień przed Tym, który został posłany, aby nieść dobrą nowinę ubogim, więźniom głosić wolność, a niewidomym przejrzenie, i uciśnionych odsyłać wolnymi (zob. Łk 4, 18).
Czasy arcybiskupa Sheena nie były wolne od problemów dotykających księży. I wtedy, i dziś kapłan mógł
czuć się niepotrzebny, nierozumiany, sfrustrowany. Zawiedziony brakiem spodziewanych owoców posługi i trudnością związaną z docieraniem do serc ludzi. Arcybiskup Sheen podkreślał wpływ marksizmu na ducha jego czasów, a także kondycję kapłanów.
Zaznaczał, że duch epoki ma wpływ także na funkcjonowanie Kościoła: „Podczas gdy Kościół wychodzi do świata, świat wchodzi do Kościoła”. Szczególnym znakiem tego procesu w kontekście kapłaństwa jest najpierw oddzielenie, a ostatecznie zupełne niezrozumienie powiązania kapłaństwa z ofiarą. Cała posługa
prezbitera jest przecież dokonywana z mandatu Chrystusa.
Kapłan sprawuje sakramenty in persona Christi, uobecniając w swoich czasach dzieło naszego Pana. Jest więc „drugim Chrystusem” dla ludzi mieszkających w największym mieście i najmniejszym przysiółku świata. Miło jest być drugim Chrystusem w chwili triumfu (...). Codzienność kapłańskiego życia obfituje jednak w o wiele większym stopniu w to, co trudne. Stąd kapłan staje się drugim Chrystusem także poprzez dźwiganie krzyża. Są
nim fałszywe oskarżenia, wewnętrzne problemy Kościoła, rozczarowanie swoim biskupem, życie w samotności, ciosy zadane przez ludzi, po których nikt by się tego nie spodziewał, głoszenie Ewangelii w zamkniętym na Pana Jezusa świecie.
Arcybiskup Fulton J. Sheen był jednym z najsłynniejszych kapłanów XX stulecia. Napisał około szcześćdziesiąt książek, a jego programy radiowe i telewizyjne gromadziły około trzydziestu milionów słuchaczy. Czasy arcybiskupa Sheena nie były wolne od problemów dotykających księży. I wtedy, i dziś kapłan mógł czuć się niepotrzebny, niezrozumiany, sfrustrowany. Zawiedziony brakiem spodziewanych owoców posługi i trudnością związaną z docieraniem do serc ludzi. Arcybiskup Sheen podkreślał wpływ marksizmu na ducha jego czasów, a także kondycję kapłanów. Zaznaczał, że duch epoki ma wpływ także na funkcjonowanie Kościoła: "Podczas gdy Kościół wychodzi do świata, świat wchodzi do Kościoła". Szczególnym znakiem tego procesu w kontekście kapłaństwa jest najpierw oddzielenie, a ostatecznie zupełne niezrozumienie powiązania kapłaństwa z ofiarą. Cała posługa prezbitera jest przecież dokonywana z mandatu Chrystusa. Kapłan sprawuje sakramenty in persona Christi, uobecniając w swoich czasach dzieło naszego Pana. Jest więc "drugim Chrystusem" dla ludzi mieszkających w największym mieście i najmniejszym przysiółku świata. Miło jest być drugim Chrystusem w chwili triumfu (...). Codzienność kapłańskiego życia obfituje jednak w o wiele większym stopniu w to, co trudne. Stąd kapłan staje się drugim Chrystusen także poprzez dźwiganie krzyża.
Niebo to doskonała wspólnota ze Stwórcą i wszystkimi zbawionymi. Czyściec jest "przedsionkiem" nieba, miejscem oczyszczania dusz tych, którzy wymagają jeszcze pracy nad sobą. To miejsce dojrzewania do doskonałej miłości, koniecznej do osiągnięcia nieba. Ciężar kary czyśćcowej zależy od rodzaju oraz liczby popełnionych grzechów. Oczyszczenie dokonuje się przez "ogień", który nie jest fizycznej natury, lecz jest bólem duchowym wynikającym z uświadomienia sobie miłości Boga i własnych niedoskonałości. Innym oczyszczającym cierpieniem jest tęsknota za Bogiem. Ogień czyśćca, w przeciwieństwie do ognia piekielnego, oczyszcza, ponieważ nie jest rozpalony przez pychę i nienawiść, lecz przez łaskę Bożej miłości. Dusza ubolewa nad każdą zmarnowaną na ziemi chwilą, która mogła być wykorzystana dla udoskonalenia miłości. Jak wygląda czyściec w oczach wielkich świętych i mistyków: św. Malachiasza, św. Augustyna z Hippony, św. Gertrudy z Helfty, św. Marii Magdaleny de' Pazzi, św. Jana Marii Vianneya, bł. Dominika Henryka Suzo, św. Jana Kapistrana oraz św. Piotra Damiani * Ekstazy św. Franciszki Rzymianki - wizja kręgów piekła i czyśćca * Św. Katarzyna z Genui i jej traktat o czyśćcu * Nie tylko Pasja - czyśćcowe wizje Anny Katarzyny Emmerich * Czyściec w wizjach Św. Siostry Faustyny * Wanda Malczewska i ważna wiadomość od dusz w czyśćcu cierpiących * Objawienia czyśćca Św. Brygidy Szwedzkiej * Ojciec Pio, wizyty z zaświatów i tajemnice czyśćca * Maria Simma i wizyty dusz proszących o duchową pomoc * Jak możemy pomóc duszom czyśćcowym ? Praktyczny przewodnik * Jak dusze czyśćcowe pomagają ludziom na Ziemi? * Wielkie tajemnice świata ujawniane przez dusze czyśćcowe Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie moment spotkania z braćmi i siostrami w Niebie? Gdy już tam wejdziemy wielu z nich będzie podchodzić do nas, dziękując i błogosławiąc. Zapytamy: Kim oni są?, a oni odpowiedzą: biednymi duszami z czyśćca, za którymi się modliłeś. Abp Fulton Sheen
Paulina Jaricot urodziła się w 1799 roku we Francji jako córka bogatego przemysłowca z Lyonu. Dziewczyna tryskała radością życia i postanowiła wykorzystać swoje zdolności organizacyjne, niosąc pomoc najuboższym, także tym żyjącym w odległych krajach misyjnych. Mocna wiara i umiłowanie modlitwy różańcowej wyróżniały tę charyzmatyczną młodą Francuzkę. W wieku 17 lat Paulina złożyła prywatny ślub czystości i z ewangelicznym zapałem ruszyła do działania. Utworzyła koła zrzeszające pracownice fabryk, które odkładały drobne sumy ze swoich zarobków. Koła te stawały się coraz liczniejsze i utworzyły fundusz wspierający działalność misyjną Kościoła. Ich celem było przede wszystkim głoszenie wiary, stąd ich nazwa Dzieło Rozkrzewiania Wiary. Z czasem Paulina zapragnęła otoczyć dzieło modlitwą różańcową i tak powstało Stowarzyszenie Żywego Różańca (znane jako 15-osobowe grupy nazywane "żywymi różami"), które działa w Kościele katolickim do dziś i gromadzi wielu młodych ludzi. Paulina Jaricot została beatyfikowana w maju 2022 r. w Lyonie.Ten barwny komiks zaprasza wszystkich młodych ludzi do zaprzyjaźnienia się z bł. Pauliną Jaricot i odkrywania piękna i mocy Żywego Różańca!
Dzieło to traktuje o cnotach teologalnych, czyli takich, które mają charakter nadprzyrodzony, a zatem są darami łaski Bożej przyjętej przez osobę wierzącą. Wiara, nadzieja i miłość jest książką mającą swoje źródło w ustnych wystąpieniach autora i stanowi rozwinięcie kazań wygłoszonych w Domu Papieskim w obecności papieża Franciszka w ramach przygotowania do Bożego Narodzenia 2022 r. Dzięki temu napisana jest językiem przystępnym dla przeciętnego czytelnika, choć dotyczy spraw bardzo poważnych, i prowadzi do tego, by faktycznie praktykować na co dzień tytułowe cnoty. One sprawiają, że jesteśmy w stanie żyć pełnią przesłania Jezusa z Nazaretu, Syna Bożego, tu i teraz w XXI wieku.ODBIORCY KSIĄŻKI:- książka adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, zarówno do wiernych świeckich, jak i duszpasterzy;- to pomoc dla księży w ich posłudze, którą mogą polecić parafianom, by pogłębili swoją wiarę i wiedzę teologiczną;- to także publikacja dla osób zaangażowanych w nauczanie religii w szkołach i w ogóle w katechezę, również tę prowadzoną przy parafii;- to również książka dla studentów teologii.DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ?Bez cienia przesady można powiedzieć, że Wiara, nadzieja i miłość to dzieło unikatowe na polskim rynku wydawniczym. To nie tylko książka o cnotach teologalnych, ale tak naprawdę to kompendium całej teologii katolickiej opartej na Piśmie Świętym i Tradycji Kościoła. Dotyczy ona bowiem całego dziedzictwa chrześcijańskiego i przekazuje najważniejsze treści naszej wiary. To nauka o Panu Bogu zaprezentowana w formie zrozumiałej dla każdego czytelnika otwartego na prawdę. Dlatego nie brakuje w niej obrazów, historyjek, przypowieści, poezji i drobnych doświadczeń osobistych autora, co sprawia, że jej lektura nie nuży, ale przybliża najważniejsze prawdy objawione nam przez Pana Boga.Kard. Raniero Cantalamessa (ur. 1934 r.) - kapucyn, włoski teolog, kaznodzieja Domu Papieskiego, znawca literatury klasycznej oraz autor licznych i poczytnych książek tłumaczonych na wiele języków.
Apostolstwo Chorych powstało w Niderlandach w 1925 r. Podstawowym celem tej wspólnoty, istniejącej także w Polsce, jest odkrywanie duchowo-religijnego sensu życia naznaczonego chorobą i cierpieniem. Monografia jest pierwszym całościowym opracowaniem problematyki Apostolstwa Chorych, a szczególnie historii wspólnoty oraz teologii leżącej u jej podstaw. Została przygotowana w oparciu o źródła niderlandzkie, polskie i francuskie. Udowadnia, że rozpoznanie sensu cierpienia, choć następuje nieraz po dłuższej wewnętrznej walce, ma dla człowieka chorego wielkie znaczenie: przestaje być jedynie biernym odbiorcą opieki, a staje się aktywnym duchowo podmiotem. Postawa taka nie oznacza cierpiętnictwa ani odstąpienia od szukania pomocy medycznej. Stanowi natomiast duchowo-moralną barierę wobec eutanazji.
Żyć Mszą Świętą, to książka o tym jak związać nasze życie z Bogiem. Dzięki niej dostrzeżesz tę niezwykłą wieź jaka jest między Tobą, a Stwórcą oraz zrozumiesz dlaczego tak wielu jej pragnie. Najlepszą rekomendacją tej książki jest fakt, że jest to jej 10 wydanie.
Książka dla wszystkich, którzy chcą nie tylko odkryć swoje powołanie, ale też w końcu zacząć je realizować, a dzięki temu doświadczać na co dzień mocy Boga, Jego przemieniającej miłości oraz tego, że Słowo Boże jest odpowiedzią na wszystko, co dzieje się wokół nas, a Jego Królestwo prawdziwie dzieje się tu i teraz.CZEGO SIĘ DOWIESZ Z KSIĄŻKI?Poznasz lub odkryjesz na nowo, jak budować relację z Bogiem, by była żywa i owocująca;Dowiesz się, jak odkryć swoje powołanie, zrozumieć je i zacząć realizować w konkretach życia codziennego;Otrzymasz proste wskazówki, jak słuchać Słowa Bożego, odpowiadać na nie, a także robić kroki wiary, które będą przemieniać nie tylko ciebie, ale i ludzi, sytuacje, społeczności, a w końcu i świat;Dowiesz się, na czym polega odpowiedzialne zaangażowanie w budowanie Bożego Królestwa, a także jak zwycięsko przejść niełatwe początki budowania wspólnoty.
Ta broszura powstała, by przypomnieć, jak ważnym symbolem dla Polaków jest krzyż. Ma też dać argumenty w obronie słusznego prawa do obecności symboli religijnych w przestrzeni publicznej. A nade wszystko zachęcić, by nie być biernym. Jak powiedział Jan Paweł II w Zakopanem, patrząc na krzyż na Giewoncie: Ten krzyż patrzy na całą Polskę, od Tatr aż do Bałtyku, ten krzyż mówi całej Polsce: "Sursum corda! - W górę serca!".Niewiara, czyli wiara, że Boga nie ma, to też światopogląd religijny. Jak każdy światopogląd religijny może przybierać formy fanatyczne, agresywne, nietolerancyjne, walczące. I z taką formą wyznawania niewiary mamy do czynienia w przypadku aktywistów i polityków domagających się lub wydających zarządzenia o zdjęciu krzyży z urzędów czy szkół. Używanie przy tym argumentu, że to działanie w imię tolerancji, to szczyty hipokryzji. Jest dokładnie odwrotnie. Tylko wybitne uprzedzenia i brak tolerancji mogą skłonić do podejmowania inicjatywy usuwania symboli religijnych, które tak wiele znaczą dla tak wielu obywateli. Człowiekowi dobrej woli, naprawdę tolerancyjnemu, także wyznającemu inną wiarę lub niewierzącemu, nie będzie przeszkadzał krzyż w urzędzie czy szkole, bo wie jak ważny to symbol dla innych i że nie ma w tym symbolu nic złego. Będzie przeszkadzał tylko komuś z uprzedzeniami i fobiami, często motywowanemu agresją i nienawiścią.
Beatyfikacja Rodziny Ulmów bez wątpienia na chwilę nas zatrzymała - nie tylko ze względu na swój religijny wymiar, ale również na ogólnoludzką wartość postawy pełnej miłości. Ich historia nie kończy się jednak w MarkowejBłogosławiona Rodzina żyje nadal w sercach i pamięci! Niniejsza publikacja właśnie to potwierdza. Zawiera konkretne historie ludzi, którzy obecnie "spotkali" w swoim życiu Ulmów i za ich wstawiennictwem otrzymali to, o co prosili Boga. Ulmowie. Ikona miłości to książka pełna radości i nadziei. To nie fikcyjne opowieści, ale autentyczne świadectwa o dotknięciu nadprzyrodzonego świata.Ktokolwiek uczestniczył 10 września 2023 roku w Markowej w tym wydarzeniu bez precedensu, ten ma przed oczyma i w sercu obraz wielotysięcznego tłumu, a także promieniowania bł. Rodziny klimatem pokoju, szczęścia, zadowolenia i wdzięczności. Wypada więc pozbierać te wszystkie okruchy z beatyfikacji i niczym ewangeliczne ułomki po cudownym rozmnożeniu chleba zgromadzić w jedno, aby ukazała się hojność Boga i promocja tych, których On sam w swoim czasie doprowadził do chwały.Współczesnemu światu bardzo potrzebny jest jasny i prosty wzór rodziny, wspólnoty życia i miłości, aby ci, którzy teraz podejmują życie małżeńskie, mogli pójść drogą pięknego powołania i zrealizować cele, jakie od początku stoją przed mężem i żoną. Ulmowie przez swoją codzienność promienną miłością wierną do końca stali się ikoną jakże pięknej i dobrej rodziny, którą można się zachwycać i naśladować, szczególnie w trudniejszych chwilach. (Ze wstępu)
Teczka pomocy z materiałami dla katechety zawiera: • kolorowe zdjęcia i ilustracje, • szopkę na Boże Narodzenie z kartonu. Materiały z teczki pomocy – w tym materiały do kopiowania dla dziecka oraz prezentacje PowerPoint – zostaną umieszczone na stronie internetowej wydawnictwa www.jednosc.com.pl w zakładce Strefa katechety oraz na portalu Katecheza w Jedności – kwj.pl.
Praca zawiera mnóstwo informacji historycznych, logicznie uporządkowanych i poprawnie interpretowanych. Autor wykazuje doskonałą znajomość problematyki, źródeł archiwalnych i źródeł drukowanych. Studium dotyczy postaci, która odegrała doniosłą rolę w najnowszej historii religijnej Polski i Litwy. Konstrukcja pracy jest przejrzysta, uwzględniająca całokształt problematyki związanej z życiem i działalnością błogosławionego Jerzego Matulewicza. Autor przedstawił sylwetkę Jerzego Matulewicza w szerokim kontekście problemów kościelnych i społeczno-religijnych epoki. Podnosi to wydatnie wartość naukową tej obszernej rozprawy. Książka napisana jest językiem jasnym i przystępnym, może wzbudzić zainteresowanie nie tylko historyków profesjonalistów, ale również szerszego kręgu czytelników. Zamieszczone są w tekście dobrze dobrane, obszerne cytaty zaczerpnięte ze źródeł, wspomnień, z kazań i wypowiedzi Jerzego Matulewicza. Pozwala to czytelnikowi wyrobić sobie pogląd na problemy analizowane w książce, a zarazem sprawia, że problematyka książki jest dobrze udokumentowana, a tym samym staje się w pełni wiarygodna. /Ks. prof. dr hab. Daniel Olszewski/
Celem książki jest ukazanie ideału człowieka ośmiu błogosławieństw na tle prawdy o Bogu, który jest miłością []. Kolejne rozdziały poświęcone są poszczególnym Osobom Trójcy Świętej, tajemnicy szczęścia rozumianego jako Boże błogosławieństwo i drodze biblijnych ośmiu błogosławieństw. Bóg, który staje się bliski człowiekowi, objawia mu swoje oblicze miłości. Odsłania się ono w tajemnicy Ojca, Syna i Ducha Świętego. Ponieważ jest to wspólnota trzech Osób, jest to misterium miłości. Oznacza to, że miłość jest istotą Trójjedynego Boga. Jest to centralna tajemnica wiary i życia chrześcijańskiego [].
Niniejsza książka to wybór najważniejszych zapisków z dziennika duchowego Luizy Piccarrety, włoskiej mistyczki i stygmatyczki. Pierwsze wizje Jezusa i Matki Bożej Luiza otrzymała w wieku zaledwie 13 lat. Doświadczenia te zapoczątkowały długi okres jej głębokich przeżyć mistycznych. Całe dorosłe życie Luiza spędziła przykuta do łóżka. Przyjmowała Eucharystię jako jedyny pokarm. Przyjęła stan duszy ofiarnej i oddawała swoje cierpienia za zbawienie innych dusz. Dzięki Księdze Nieba – tytuł temu dziełu nadał sam Pan Jezus podczas jednej z wizji mistyczki – odkryjemy, co oznacza życie w zgodzie z Wolą Bożą i co musimy zrobić, by Jego Wola zatriumfowała na całym świecie. Luiza prowadzi nas drogą duchowej przemiany i ukazuje, że całkowite zaufanie i oddanie Bogu przynosi pokój i zbawienie.
Ks. Dolindo, znany z umiłowania Eucharystii, dzieli się z nami swoją refleksją na temat tego sakramentu oraz doświadczeniem osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Na kolejnych stronicach odnajdziemy jego myśli i wskazówki dotyczące przeżywania mszy św. Pokaźną część tej książki stanowią jednak zapisy dialogów, jakie odbywały się między ks. Dolindo a Panem Jezusem podczas adoracji. Są wśród nich słowa, w których Jezus objawiał siebie, swoje zamiary, jak i pouczenia dla tych, którzy chcą podążać Jego śladami. Nie brakuje również pytań i wątpliwości, wypowiadanych przez ks. Dolindo, w których odnaleźć może się każdy z nas.
"Przed Najświętszym Sakramentem" to książka, która nie tylko umacnia wiarę, ale również wprowadza w praktykę kontemplacji i adoracji. Idealna dla tych, którzy pragną odkryć nową jakość w swoim życiu duchowym, oraz dla wszystkich poszukujących pocieszenia i wsparcia w chwilach codziennych zmagań.
Oto historia zwykłego chłopca, który swoje niedługo życie wypełnił dobrem. Jak to zrobił? I skąd brało się jego zaangażowanie , wierność wyznaczonym celom i nowe pomysły? Carlo Acutis żył zaledwie piętnaście lat, ale od wczesnego dzieciństwa wyróżniała go wielka ciekawość świata, bystrość i liczne zainteresowania. Z jakichś sobie tylko znanych powodów prosił rodziców o możliwość wcześniejszego przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. I rzeczywiście, po intensywnych przygotowaniach, jako siedmiolatek przystąpił do tego sakramentu. Odtąd codziennie uczestniczył we Mszy Świętej, uważał bowiem, że celem każdego człowieka jest niebo, a drogą, czy raczej autostradą, do niego jest właśnie Eucharystia. Carlo interesował się programowaniem, montażem filmów, tworzeniem stron internetowych. Wiele uwagi poświęcił przygotowaniu istniejącej do dziś strony dotyczącej cudów eucharystycznych na całym świecie. Oprócz zwyczajnych zajęć działał także jako wolontariusz wśród potrzebujących, dzieci i osób starszych. Był wierny modlitwie, często też uczestniczył w adoracji, oddając wszystkie sprawy Panu Bogu. I kiedy wydawało się, że czeka go wspaniała przyszłość, niespodziewanie poważnie zachorował. Choroba rozwijała się bardzo szybko i przyniosła chłopcu wielkie cierpienia. Carlo ofiarował je w intencji papieża i Kościoła. Zmarł jesienią 2006 r. Pamięć o jego życiu wypełnionym prawdziwą miłością do Chrystusa i bliźnich sprawiła, że Kościół uznał i ogłosił go błogosławionym (a wkrótce świętym). Dziś może być zwłaszcza dla młodych nie tylko przykładem, ale i jak pokazują świadectwa orędownikiem w ich codziennych zmaganiach.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?