W tej strefie zapraszamy do nabycia książek z szeroko pojętej dziedziny jaką jest psychologia. Posiadamy podręczniki i poradniki kierowane do specjalistów psychiatrii i psychologii, a także uczniów i studentów. Poprzez poradniki z zakresu problemów emocjonalnych u dzieci i młodzieży czy okresu dojrzewania. Proponujemy poradniki dla ludzi biznesu, polityków, nauczycieli, dzieci i modzieży. Garść rozmaitych porad i rewolucyjnych technik, które pomogą otworzyć drzwi umysłu. Polecamy dobre książki psychologiczne. W ofercie psychologia społeczna, kliniczna, biznesu, rozwoju, zdrowia, sportu, psychologia umysłu, relacje międzyludzkie i wiele innych poradników.
Życiorys Romana Ingardena przypomina dantejską wędrówkę z raju do piekła.W młodości uczeń znakomitych filozofów Twardowskiego i Husserla, studiował we Lwowie, Getyndze i Fryburgu. Wykształcenie i napisane prace uplasowało go w elitarnym gronie światowych fenomenologów. Przyjaźnił się z Edith Stein i inspirował jej myślą. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości rozpoczął pracę w lubelskich i toruńskich szkołach średnich, aby po uzyskaniu habilitacji przenieść się na Uniwersytet Lwowski. Wojna była czasem walki o przetrwanie własne i rodziny. Po wojnie następuje chyba najtrudniejszy okres, w którym Ingarden brał aktywny udział: walka o reaktywację ośrodków akademickich, czasopism i towarzystw filozoficznych, obronę autonomii polskiej filozofii i nauki oraz dorobku filozofii lwowskiej. Chronologiczny zakres dwutomowej biografii obejmuje lata 18931938 (tom I) oraz 19391970 (tom II).Praca napisana została w oparciu o materiały źródłowe, dokumenty archiwalne, biblioteczne i korespondencję, opatrzona została także niepublikowanymi dotąd zdjęciami.
„Pionierki” to szósty tom serii „Architektura jest najważniejsza”
„Pionierki” to odpowiedź na życzenia czytelników serii „Architektura jest najważniejsza”. Po wydaniu drugiego tomu serii, zatytułowanego „Architektki”, wydawnictwo EMG spotkało się z wieloma głosami zachęcającymi do kontynuacji tematu udziału kobiet w tworzeniu polskiej kultury architektonicznej. „Pionierki” to zbiór esejów o prekursorkach urbanistyki i architektury nowoczesnej Polski. O kobietach zapomnianych w tych dziedzinach, choć to one przyczyniły się do ich rozwoju: Annie Ptaszyckiej, Wandzie Krahelskiej, Wandzie Melcer, Gizelli Marguliesównie i Teresie Chmurze-Pełech.
Seria jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta.
Plattenbau, Panelák, Wielka Płyta, Panelky, Panelház, mieszkańcy byłego bloku wschodniego różnie nazywają swoje bloki z wielkiej płyty, jednak niezależnie od nazwy, ich budowie przyświecał jeden cel - zapewnić dach nad głową rosnącej liczbie ludności, napływającej do miast po drugiej wojnie światowej.
Panelki od Zupagrafika pozwolą Ci zbudować autentyczny socjalistyczny blok, płyta po płycie, oraz poznać historię budownictwa mieszkaniowego za żelazną kurtyną.
Książkę otwiera, ilustrowana fotografiami oraz socjalistycznymi plakatami propagandowymi, historia wielkopłytowych systemów budowlanych, stosowanych w byłym Związku Radzieckim oraz krajach satelickich. W drugiej części 164 małych wielkich płyt gotowych do wyciśnięcia z arkuszy i złożenia trójwymiarowego bloku, o wysokości 27 cm, oraz proste instrukcje. Małe wielkie płyty przedstawiają szczegółowe ilustracje, odtwarzające elewacje powojennych modernistycznych bloków, które są domem dla milionów mieszkańców miast po dziś dzień.
Ludzie tak lubią podróżować, a tak rzadko podróżują w głąb siebie. Możemy zwiedzić cały świat, ale jeśli nie odbędziemy najważniejszej z wypraw do własnego wnętrza, cała reszta jest niczym.
Zapraszam Cię na wyprawę dzięki, której odkryjesz swoje życie na nowo z zupełnie innej perspektywy. W drogę, która skłoni Cię do przemyśleń, a przede wszystkim zmieni twoją świadomość. Co będę miał z tego, że zmienię świadomość? Zyskasz więcej, niż wszystkie dobra jakie posiadasz lub do których dążysz. Otrzymasz bilet do nowego lepszego wymiaru. Już teraz możesz stworzyć własny raj na ziemi. Każdy sukces okupiony jest pracą, więc jeśli chcesz dokonać zmiany, przygotuj się na proces, który może być bolesny, lecz gdy urodzisz się na nowo – twoje życie stanie się pełne harmonii, szczęścia, a przede wszystkim zmienią się twoje punkty patrzenia na świat, który do tej pory cię otaczał.
Nieważne ile masz lat i kim jesteś. Każdy ma swój czas na to, żeby dokonać zmiany. Nigdy nie jest na ten proces za późno. Już teraz wszystko, co najlepsze, jest przed Tobą.
Obudź się do nowej świadomości.
Żyjemy w świecie coraz bardziej duchowo wyjałowionym. Ta książka jest bardzo ważna, gdyż traktuje o naszej duszy. Ja ją przeczytałem i polecam wam wszystkim.
Krzysztof Jackowski, jasnowidz
Informacje dla osób z autyzmem powinny być wyraźne, proste i dostosowane do indywidualnego sposobu przyswajania wiedzy. Niniejszą publikację stworzono z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku od 5 do 18 lat, choć zawarte w niej informacje mogą być pomocne również dla starszych uczniów i młodych dorosłych. Książka koncentruje się na ćwiczeniu różnych czynności przy pomocy przykładowych scenariuszy, dzięki czemu skorzystają z nich szczególnie uczniowie o wysoko rozwiniętej umiejętności przyswajania komunikatów wizualnych i zdolni do fizycznego posługiwania się różnymi przedmiotami. Wszystkie informacje są przekazywane z wykorzystaniem prostego, bezpośredniego słownictwa, w podobnym stylu, co historyjki społeczne Carol Gray, by mogły zostać łatwo zinterpretowane i przyswojone przez uczniów o niskich zdolnościach poznawczych, a jednocześnie były przydatne dla osób wyżej funkcjonujących.
Absolwentka Studium Psychologii Psychotronicznej udowadnia, że Twoje życie może stać się cudem, jeśli weźmiesz je w swoje ręce lub koszmarem, jeżeli pozwolisz aby to warunki zewnętrzne kierowały Tobą. Czas byś zrozumiał charakter energetyczny myśli i to, jak wpływają one na świat fizyczny. Każdy rozdział jest poświęcony jednej sferze życia: zdrowiu, miłości, pracy, finansom czy przekonaniom. Dowiesz się z nich, jak zbudować w sobie świadomość sukcesu, bogactwa czy szczęścia. Uświadomisz sobie również, że z każdej trudnej sytuacji możesz wyjść z pomocą konstruktywnych myśli. Nauczysz się modyfikować sposób myślenia dzięki afirmacjom, medytacjom i wizualizacjom oraz poznasz ćwiczenia pozwalające pracować nad charakterem i podświadomością.Wymyśl sobie wspaniałe życie.
Publikacja Wiara i Niepodległość. Religijne i patriotyczne tradycje terenów diecezji sosnowieckiej (XIX-XX wiek) – efekt współpracy diecezji sosnowieckiej i katowickiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, z jednej strony wpisuje się w obchody stulecia niepodległości, a z drugiej pokazuje we właściwej perspektywie bardzo różnorodną, skomplikowaną historię różnych ziem, znajdujących się w granicach diecezji sosnowieckiej. Diecezja ta, powołana w 1992 r., obejmuje tereny z bardzo skomplikowaną i bogatą przeszłością, ale, z różnych powodów, przez wiele dekad część tej przeszłości, zwłaszcza postawy patriotyczne i religijne, była zapomniana. Dlatego myślą przewodnią prezentowanych w niniejszym tomie tekstów jest przywrócenie pamięci o ludziach, wydarzeniach i miejscach z dziejów diecezji, które w XIX i XX w. związane były z umiłowaniem Ojczyzny oraz wiarą w Boga. Na kartach publikacji czytelnik odnajdzie m.in. informacje na temat udział mieszkańców terenów diecezji sosnowieckiej – tak pojedynczych osób, jak i całych społeczności – w działalności niepodległościowej okresu zaborów, II Rzeczypospolitej, okupacji niemieckiej w okresie II wojny światowej oraz Polski Ludowej. Ważnym problemem, wokół którego koncentrują się rozważania autorów jest także wkład Kościoła katolickiego w walkę o niepodległą Polskę i kształtowanie postaw patriotycznych. Obszerna publikacja, zawierająca 21 artykułów, została podzielona na cztery zasadnicze części, wyróżnione zgodnie z okresami dziejów naszego państwa i narodu (okres zaborów, czasu II Rzeczypospolitej, okres wojny i okupacji niemieckiej, lata 1945–1989). Całość otwiera prezentacja stanu badań historycznych nad dziejami życia religijnego na obszarze diecezji sosnowieckiej. Artykuły zamieszczone w tomie dotyczą różnych obszarów diecezji - zarówno Zagłębia Dąbrowskiego, jak i Olkusza i regionu olkuskiego, a także Wolbromia, Siewierza i Jaworzna. Nowatorski charakter publikacji wynika głownie z podjęcia nieeksploatowanych dotąd problemów jak i wykorzystania nowej bazy źródłowej - autorzy często sięgali po źródła do tej pory zupełnie nieznane i niewykorzystywane w badaniach naukowych, a przechowywane tak w archiwach kościelnych (parafialnych, diecezjalnych, zakonnych), państwowych (zbiory IPN, archiwa państwowe), jak i rodzinnych (np. archiwum rodziny Khnote oraz archiwum Leona Korusiewicza).
Każdy z nas potrzebuje wzorców oraz osób, które ze względu na ich mądrość i doświadczenie można uznać za przewodników życiowych, zarówno w rozwoju duchowym, jak i życiu codziennym. Bywa tak, że osoby takie znajdujemy w naszym bliższym, lub nieco dalszym otoczeniu, ale także i tak, że wokół nas osób takich nie ma. Nie tylko w tej drugiej sytuacji, ale także w pierwszej, rozsądnie jest sięgnąć wstecz - do dawnych mistrzów. {...}.
Rozmowy Kathrin ze świętą Hildegardą, nawiązują do zmieniającego się wraz z porami roku otoczenia i odnoszą się do problemów, które nurtują młodych ludzi.
Książkę urozmaicają przepisy kulinarne pochodzące z kuchni Hildegardy, a zdobią urocze ilustracje.
Książka może być bardzo miłym a przy tym naprawdę pożytecznym upominkiem, dlatego gorąco polecam...
Prof. dr hab. Małgorzata Kowalewska, Ze Słowa wprowadzającego
W publikacji podjęty został temat wypowiedzi medialnych partii politycznych w social mediach. Autor w swoich badaniach nie tylko analizuje wpisy poszczególnych ugrupowań, ale także zestawia ze sobą aktantów w celu wykazania różnic komunikacyjnych między nimi na podstawie zaproponowanych wymiarów, stanowiących ciekawą alternatywę wobec stosowanych tradycyjnych podziałów na osi prawica lewica. Podobieństwa i różnice w komunikacji partii pozwalają spojrzeć z innej perspektywy na wyniki wyborów w 2015 roku zarówno w czasie kampanii wyborczej, jak i w półrocznym okresie powyborczym. Publikacja została wydana w ramach serii wydawniczej Projektowanie komunikacji.
„W tomie tym udało się zgromadzić teksty ukazujące dość szeroki zakres badań komunikacji, skupiających się na trzech obszarach roboczych. Pierwszy z nich to obszar normalności oraz skalowań. Drugi koncentruje się na medialnym wymiarze komunikacji, trzeci z kolei pokazuje funkcjonowanie komunikacji w wymiarze, nazwijmy to, wirtualnym, internetowym. (…)
Szeroki zakres tematyczny oraz różnorodność podejść badawczych prezentowanych w tomie prosimy traktować zarówno jako przykład szerokiego zakresu możliwości poznawczych na obszarze badań komunikacji, jak i jako propozycję rozwoju kolejnych projektów przez zainteresowanych badaczy oraz inspirację dla nich”.
Fragment Wstępu
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas! Spotkania z najbliższymi, prezenty, zapach choinki i… kolędy – oczywiście nasze polskie, bo te są najpiękniejsze!
Olga Bończyk, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Włodzimierz Korcz nagrali wyjątkowy album z tradycyjnymi polskimi kolędami oraz utworami autorskimi. Na płycie „… kolędują” znalazły się m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Bracia patrzcie jeno”, „Lulajże Jezuniu”. Ponadto obok nich usłyszmy autorskie kompozycje Włodzimierza Korcza, do których teksty napisali wyśmienici twórcy tacy jak Wojciech Młynarski, Magda Czapińska, Wojciech Kejne, Ernest Bryll.
Radosne, pełne optymizmu, ale i z nutą refleksji melodie prezentuje to niepowtarzalne wydawnictwo. Album „… kolędują” sprawi, że świąteczny czas będzie jeszcze piękniejszy!
Zrodziłeś się z gwiazd w wyniku miliardów lat ewolucji. Spośród nieskończonych możliwości stałeś się najbardziej świadomą istotą w całym wszechświecie. Twój umysł skrywa uśpioną potęgę tworzenia siebie, rzeczywistości i przyszłości. Wykorzystaj w pełni dar świadomości, który otrzymałeś. To następny krok w ewolucji całej ludzkości.
Kluczem do sukcesu jest przejęcie kontroli nad emocjami i myślami. Zmieniaj na zawołanie stany świadomości, uczucia i wibracje. Napędzaj sukces niezachwianą motywacją, otul swą rodzinę miłością i stań się bezwarunkowo szczęśliwy. Spraw, aby Twoje życie stało się inspiracją dla następnych pokoleń.
Moc samokontroli
• Przejmij pełną kontrolę nad umysłem.
• Stwórz wybraną osobowość i cechy charakteru.
• Osiągaj cele, wizje i marzenia z lekkością.
• Przebudź się i pokonaj ego raz na zawsze.
Zapraszam Cię na wyższy poziom ludzkiej świadomości na granicy magii i boskości. Doskonałość życia w każdym aspekcie jest w zasięgu Twojej ręki. Tu i teraz.
Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda dzisiejszy rynek pracy lub jak pozyskiwać najlepsze talenty do swoich organizacji, to znaczy, że jesteś na ścieżce skutecznych rekrutacji.A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dotrzeć z ofertą pracy do właściwych kandydatów i jak w pełni wykorzystać potencjał rozmowy rekrutacyjnej koniecznie przeczytaj tę książkę.W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby pracodawców, pracowników i kandydatów powstała książka Skuteczna rekrutacja 2.0. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich uczestników rynku pracy pracodawców dbających o pracowników i swój wizerunek, rekruterów odpowiedzialnych za poszukiwanie talentów, a także kandydatów aktywnych uczestników procesów rekrutacyjnych. Autorami książki są pracownicy i menadżerowie Hays Poland praktycy kilkunastu specjalizacji, którzy co dzień spotykają się z pracodawcami i pracownikami w procesie rekrutacji, mierząc się tym samym z wyzwaniami dyktowanymi przez rynek pracy. Eksperci Hays Poland, bazując na swoich doświadczeniach, przygotowali kompendium wiedzy, które pozwala budować trwałą przewagę konkurencyjną, zarówno z perspektywy pracownika, jak i organizacji.Pierwsza część publikacji skierowana jest do kandydatów oraz pracowników, rozważających poszukiwanie bądź zmianę pracy. W praktyczny sposób odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące strategii poszukiwania pracy, przygotowania CV, rozmowy rekrutacyjnej oraz oceny i negocjowania warunków oferty.W części kierowanej do pracodawców przyglądamy się współczesnym strategiom rekrutacji i narzędziom wspierającym ten proces, technologiom oraz mediom społecznościowym, zajmującym coraz więcej miejsca w rekrutacji, a także sile przyciągania firm budowanej na fundamencie EVP. Koncentrujemy się na przedstawieniu różnorodności pracowników oraz dopasowaniu ofert pracy do indywidualnych potrzeb kandydatów.Zapraszamy do inspirującej lektury i życzymy skutecznych procesów rekrutacyjnych!ATUTY PUBLIKACJI: Kompleksowo omawia zagadnienia związane z rekrutacja zarówno dla pracodawców jak i dla pracowników!
Publikacja zawiera m.in. analizę postępów w zakresie nauk medycznych służących idei życia.Autor zwraca uwagę na istotne problemy psychologiczne i socjologiczne w życiu człowieka oraz na współczesne osiągnięcia nauki, które wpływają na przedłużenie życia. Ważną część tej pozycji wydawniczej stanowią aktualne kwestie ekologiczne w wymiarze globalnym."Recenzowane opracowanie naukowe stanowi cenną publikację z zakresu nauk kognitywistycznych i obejmuje metaanalizę współczesnych zagadnień makrostrukturalnych odnoszących się do sfery transkulturowej. Jest to dzieło interdyscyplinarne i w całości wyrasta na gruncie naukowego wnioskowania i wartościowania właściwego dla sceptycyzmu krytycznego. Praca wybitna, wpisuje się w twórczość kulturową ukazującą problematykę przeszłości i teraźniejszości na rzecz odkrywania i kreowania przyszłości dla jednostki, wspólnoty oraz cywilizacji rodu ludzkiego."Z recenzji prof. zw. dr. hab. Andrzeja Bałandynowicza"Nowe monumentalne dzieło zawiera treści filozoficzne o istotnym znaczeniu dla każdego z nas. Wiedza Autora i Jego wielopłaszczyznowe zainteresowania sprawiają, że niniejsza książka zawiera także odkrywcze ustalenia z punktu widzenia nauki - higieny psychicznej, do rozwoju której - a nie tylko kryminologii - prof. Brunon Hołyst znacznie się przyczynił. Ustalenia zawarte w książce mają znaczenie teoretyczne, poznawcze i zarazem są to wskazania o znaczeniu praktycznym. Ich zastosowanie miałoby sens wzbogacający własne istnienie."Z recenzji prof. zw. dr. hab. Marii Szyszkowskiej
Człowieka od zwierzęcia odróżnia to, że pije, nie czując pragnienia, i uprawia miłość w każdym czasie. 27 kwietnia 1784 roku Beaumarchais wyjawił tę fizjologiczną prawdę osłupiałej publiczności w teatrze, chcąc jedynie błysnąć dowcipnym aforyzmem w swym olśniewającym Weselu Figara. Do dziś nic się nie zmieniło i nie zmieni się dopóty, dopóki świat będzie istniał.
„Podejmuje on wieczny temat, który dotyka samych trzewi ludzkości. Przedstawiony tak, jak go pojmuje doktor Jules Guyot, który z niezwykłą zręcznością pióra jasno ukazał doświadczalną stronę miłości, stanowi prawdziwy podręcznik małżeński".
Doprawdy wstyd, Czytelniku, że od kiedy pierdzieć począłeś, nie wiesz nawet, jak to robisz i jak to robić powinieneś. Sprawa ta, analizowana przeze mnie rzetelnie, dotąd zaniedbana była wielce nie dlatego, że niegodna uwagi, ale z powodów innych: zdawało się bowiem, iż żadnej metodzie nie podlega, i nowych w tej materii nie poczyniono odkryć. To błąd. Znacznie bardziej, niż zwykliśmy mniemać, potrzebna jest wiedza, po co pierdzimy. Pryncypia owej sztuki przedkładam przeto zainteresowanym. Sztuka pierdzenia ukazała się we Francji w roku 1751. Szybko zdobyła ogromną popularność, a jej najbardziej rubaszne ustępy czytano na salonach po spożyciu ostatniego dania wystawnej kolacji. Lektura dzieła, wzbudziwszy śmiech, ułatwiała trawienie. Dziś jego przenikliwość docenią nie tylko amatorzy owej pożytecznej sztuki, ale i wszyscy, którzy lubią podróżować po krainie absurdu.
Nimfomania, czyli szał maciczny, atakuje znienacka i dziewczęta przedwcześnie dojrzałe do miłości, i panny rozpustne, i kobiety zaniedbywane przez małżonków słabego temperamentu, i młode wdowy, przywykłe do zmysłowych delicji. Wszystkie, gdy dotknie je ta choroba, podsycają piekielny ogień trawiącej je lubieżności wyuzdanymi powieściami, rozmowami i rozmyślaniami. Wpierw zadumane, smutne i melancholijne, z czasem wpędzają się w nieokiełznane szaleństwo, budzące powszechne osłupienie. Lubią się niby niechcący obnażać, udając roztargnienie. Potem popadają w manię: krzyczą, gadają od rzeczy, gwiżdżą i klaszczą, aby pobudzać namiętności mężczyzn. W końcu zrzucają jarzmo wstydu i ordynarnie zachęcają pierwszych lepszych do zaspokajania swych nienasyconych pożądań, zanim nie dopadną ich głuptactwo i męki konania.
Książka doktora medycyny M.D.T. de Bienville’a mówi o przyczynach i różnorodności objawów tej strasznej choroby oraz podaje najpewniejsze metody jej leczenia, poparte historiami panien nimfomanek, które udało się wyrwać z objęcia śmierci.
Żadne dziecko nie planuje sprawiać kłopotów czy ponosić porażek w szkole! Zachowanie jest wypadkową wielu czynników, które trzeba zrozumieć… i o tym jest ten przewodnik.Nie jestem PROJEKTEM ani rodzica, ani nauczyciela. Mam własny POTENCJAŁ i BIOSTRUKTURY (dane od natury), które powodują, że JESTEM taki, jaki jestem. Mam także własne PROBLEMY ROZWOJOWE… Nie mogę zachowywać się jak TY, bo jestem SOBĄ ? pomóż mi, jeśli umiesz…Rozwój dziecka przebiega dynamicznie. Czasem jest harmonijny, podręcznikowy, a problemy niemal nie występują. Czasem jest inaczej. To kwestia bardzo indywidualna. W przypadku rozwoju nieharmonijnego i występowania problemów rozwojowych szczególne znaczenie mają uważna obserwacja funkcjonowania dziecka oraz jak najszybsze udzielenie mu odpowiedniej pomocy. Wczesna diagnoza to najlepsza profilaktyka trudności szkolnych i załamania się losów dzieci.
Zamieszczone w niniejszym zbiorze felietony są znakiem dialogu Kościoła ze światem. Autor wnikliwie dostrzega, czym żyje współczesny świat i podejmuje próbę ukazania ewangelicznego zatroskania Kościoła. Czyni to z głębokim wejrzeniem w myśl społeczną papieża Franciszka.Niniejsze teksty są poszerzoną wersją felietonów publikowanych w miesięczniku ""Nowe Życie"" w okresie od października 2015 do grudnia 2017.
Autorem książki jest ks. prof. Mariusz Rosik, znany biblista zajmujący się teologią Nowego Testamentu, którego pasjonują powiązania judaizmu i chrześcijaństwa w czasach narodzin Kościoła. Tym razem Autor zastanawia się, jakimi językami mówił Jezus, opowiada też m.in. o sztuce zapamiętywania i mowie ciała Jezusa, o mówieniu językami, magii liczb, astronomicznych rozterkach biblistów czy o Herodzie. Poszczególne rozdziały są rozszerzoną wersją artykułów, które ukazywały się w Nowym Życiu w 2016 roku.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?