Zapraszamy miłośników powieści przygodowych i fascynujących przygód bo oferta jest naprawdę imponująca. Alfred Szklarski i Maciej Dudziak zapraszają do zapoznania się z literaturą podróżniczo-przygodową dla młodzieży. Jedna z najbardziej kultowych serii książek dla dzieci i młodzieży doczekała się wreszcie kontynuacji. Mowa oczywiście o „Tomek na Alasce”. To propozycja nie tylko dla najmłodszych czytelników. Oczywiście polecamy też bestsellerową serię książek Liz Pichon. Zabawne perypetie szkolne jedenastoletniego i fantastyczny świat chłopca Tomka Łebskiego. Wszystko w jednym miejscu w dobrej cenie.
Czasem musisz płynąć pod prąd, żeby być w pełni sobą.Siedemnastoletnia Verónica przeszła wiele operacji z powodu dysplazji biodra. Zostawiły one blizny nie tylko na jej ciele. Najlepszą formą rehabilitacji jest pływanie, więc dziewczyna spędza długie godziny na basenie. W wodzie czuje się wolna od ograniczeń i szczęśliwa. Gdy pływa, jest naprawdę sobą.Takie chwile są jednak rzadkością, ponieważ mieszka ze swoimi konserwatywnymi rodzicami. Według nich dziewczyna powinna próbować wtopić się w tłum, spełniać marzenia innych i doceniać ich poświęcenie.Verónica jest fanką Zatoki Syren, popularnej lokalnej atrakcji słynącej z podwodnych pokazów wykonywanych przez przebranych za syreny artystów. Kiedy więc park rozrywki ogłasza casting, postanawia wziąć w nim udział. Problem? Jej rodzice nigdy się na to nie zgodzą. Tak jak nie pozwoliliby jej być z Alexem, nowym, uroczym sąsiadem. Ale Verónica wie, że to czas, by przejąć kontrolę nad własnym ciałem i życiem.
Pełna humoru historyjka (nie tylko) dla dzieci Poznajcie chłopca małego, świata bardzo ciekawego. PRZEMCIO ŁATKA się nazywa, przygoda go ciągle wzywa. Dziś do lasu się wybiera, grzybków koszyk chce nazbierać. Na przeszkodzie coś mu stanie, nim wykona to zadanie. Spotka jelenia Janusza, co spod drzewa się nie rusza. Przemcio chętny do pomocy, zrobi więc co w jego mocy, by z leśnymi zwierzętami zmierzyć się z odpowiedziami. Co jelenia tam spotkało? Czy się jemu pomóc dało? Tego wszyscy się dowiedzą, którzy Przemcia świat odwiedzą.
Kiedy wydaje się, że nic gorszego niż utrata Lichotki nie może go już spotkać, Konradowi Romańczukowi zwala się na głowę szara rzeczywistość. Rachunki, sprawunki i nadciągające narodziny, których nikt nie miał w planach. Próbując jakoś utrzymać powiększającą się zgraję dożywotników i nie oszaleć jeszcze bardziej, Konrad zgadza się na nietypową propozycję. Przyjmuje pod swój dach cudzego anioła stróża. I szybko zaczyna tego żałować, gdyż nowy mieszkaniec okazuje się nie tyle ideałem wcielonym, ile nieziemskim utrapieniem
Rodzina Majki ma psa o imieniu Łapa. Majka i Łapa są przyjaciółkami i są do siebie podobne pod wieloma względami. Ale też zupełnie inne. Często wymieniają się sposobami na robienie różnych rzeczy. Naśladują swoje zachowania. Czasami to działa, ale nie zawsze.Ciepła i pełna humoru opowieść o codziennej relacji między małym dzieckiem a psem, w której przyjaciele z ciekawością poznają siebie nawzajem. Zabawna historia o zamianie ról, podkreślająca różnice i podobieństwa. Gwarantowana duża dawka humoru dla młodszych dzieci i ich rodziców!Per Nilsson - jeden z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci i młodzieży w Szwecji. Pracował jako nauczyciel muzyki i matematyki, a od 1999 roku jest pełnoetatowym pisarzem. Laureat najbardziej prestiżowych międzynarodowych nagród.Lisen Adbge - jest niezależną ilustratorką. Pierwsza jej książka została opublikowana, gdy miała zaledwie 18 lat. Od tego czasu zilustrowała ich wiele, a w 2021 roku jej autorska książka "The Pine Tree" została nominowana do prestiżowej August Prize.
Fragment książki: Kiedy Wiktoria i Antek dotarli do domu, była tam tylko babcia. Zmęczona upałem czytała książkę w swojej chłodnej, zacienionej sypialni. Rodzice Antka wyszli chwilę wcześniej, żeby odwiedzić ciocię Basię. Trudno byłoby więc o bardziej sprzyjające okoliczności do przeszukania zegara bez wzbudzania podejrzeń. Wiktoria i Antek natychmiast się za to zabrali tak jak wiele razy wcześniej otworzyli przeszklone drzwi małym, złotym kluczykiem. Pod wahadłem, gdzie dziadek zostawiał im czasem swoje drobne podarunki, tym razem nie było niczego. Czyli nie o to chodzi? westchnął zrezygnowany Antek. To po co narysował zegar? zirytowała się Wiktoria. Nagle jednak coś przyszło jej do głowy. Położyła dłoń pod wahadłem, tam, gdzie tak wiele razy znajdowała cukierki, kamyki i ptasie pióra. Zaczęła powoli przesuwać palcami po dnie zegara. Co robisz? zapytał Antek, ale Wiktoria uciszyła go syknięciem. Dopiero po dłuższej chwili odkryła ledwo wyczuwalną, cienką szczelinę. Wsunęła w nią paznokcie i podważyła, a wieko tajnej skrytki otworzyło się z cichym kliknięciem. O, kurczę szepnął Antek, chociaż zdaniem Wiktorii nie miał się czemu dziwić. Umieszczenie w zegarze ukrytego schowka było przecież bardzo w stylu dziadka. Co tam jest? Wiktoria bez słowa wyjęła ze skrytki mały pakunek. Już miała rozerwać papier, kiedy zobaczyła umieszczony na nim drobny, wyblakły napis. Tylko jedno słowo. Antek.
Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika.
Kazimierz Nowak – pionier polskiego reportażu W latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tys. km pieszo, rowerem, konno oraz czółnem). Wyczyn ten został zapomniany na kilkadziesiąt lat. Dzięki odnalezionym w grudniu 2006 roku nigdy nie opublikowanym materiałom oraz fotografiom możliwe było przygotowanie książki zawierającej kompletną relację z podróży Kazimierza Nowaka zatytułowaną „ROWEREM I PIESZO PRZEZ CZARNY LĄD. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936”.
Drzwi agencji detektywistycznej „Różowe Okulary” są wciąż zamknięte na głucho, jednak mieszkańcy kamienicy starają się nie poddawać złym myślom. Tymczasem Martwiak ostatnio wyraźnie zhardział, ciągle przesiaduje w piwnicy lub na podwórzu i najwyraźniej coś planuje… Czy detektyw Pozytywka wróci na czas, aby udaremnić jego knowania? Grzegorz Kasdepke – najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. „Kacperiada…” czy „Horror! czyli skąd się biorą dzieci”). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci pierwszej dekady XXI wieku. Piotr Rychel – zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Współpracował z lokalnym wydaniem „Gazety Wyborczej”, wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie serię podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich został wyróżniony przez PTWK w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2000). W latach 2004–2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem „Miś”. Od wielu lat współpracuje ze „Świerszczykiem”. Jest twórcą graficznego wizerunku detektywa Pozytywki, głównego bohatera bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke. Współautor (z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt. „O, ja cię! Smok w krawacie!” – Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2011 w konkursie Empiku. W wolnych chwilach jeździ na motorze. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Rosnące siły Mrocznej Puszczy zaciągają do swoich szeregów coraz więcej wojowników. Bluszczowa Sadzawka, której powierzone zostało szpiegowanie członków Bezgwiezdnej Ziemi, ryzykuje własne życie i bierze udział w brutalnych treningach, w nadziei na ocalenie bliskich. Lwi Płomień i Sójcze Pióro dokonują zaskakującego odkrycia na terytorium Klanu Pioruna i za namową Ostańca, tajemniczego starożytnego kocura, Sójcze Pióro i Gołębie Skrzydło wyruszają w góry. Przeszłość Plemienia Płynącej Wody pomoże im zrozumieć przeznaczenie potęgi gwiazd i zostawi ostatnią wskazówkę dotyczącą tej wielkiej przepowiedni.
Głęboko w mrokach lasu cztery klany wojowniczych kotów współżyją w niełatwej harmonii. Na horyzoncie pojawiają się jednak nowe niebezpieczeństwa...Ogniste Serce jest już pełnoprawnym wojownikiem Klanu Pioruna, jednak to nie koniec jego kłopotów. Nadchodzi zima, koty z Klanu Rzeki spoglądają groźnie na ziemie bogatszych w pożywienie klanów, a słaby Klan Wiatru ze wszelkich sił stara się uniknąć zagłady. Rosnące napięcie między klanami przekształca się w otwarty konflikt. Tymczasem Ogniste Serce obawia się zdrady wśród swoich..."Niesamowita kontynuacja powieści, która bez wątpienia na długo pozostanie w Waszej pamięci. Zaczynając lekturę, możecie być pewni, że weźmiecie udział w spektakularnych kocich bitwach, spotkacie wyjątkowo odważnych bohaterów, a także przeżyjecie masę emocji, na które nie pozwala nam rutynowa codzienność! Saga Wojownicy to idealna propozycja dla czytelników w każdym wieku".Dominika Trawczyńska, Modna Książka
W klanie jest zdrajca. Komu zaufa Ogniste Serce?Napięcie wśród kotów zamieszkujących las osiągnęło niespotykany dotychczas poziom. Wierność klanowi traci na znaczeniu. Dotychczasowy przyjaciel w okamgnieniu stać się może wrogiem, a niektóre koty skłonne są nawet zabić, by osiągnąć to, czego pragną.Ogniste Serce jest zdecydowany poznać prawdę tajemniczej śmierci Rudego Ogona. Nie wie jednak, że lepiej, by pewne tajemnice nie ujrzały światła dziennego...
Paweł Edmund Strzelecki, wielki podróżnik. To postać znana, aczkolwiek nieco tajemnicza.
Gdzie hrabia tańczył ze starą babcią? Z kim walczył o kangurzy ogon? I właściwie dlaczego tak bardzo kochał kamienie? Jak nazwał najwyższą górę? Jakie tajemnice skrywał w plecaku? Jakie tajemnice skrywał w sercu?!
Wszystkiego dowiecie się z książki przygodowej (a miejscami nawet nieco awanturniczej) zatytułowanej CO HRABIA PORABIA? (listy spod Góry Kościuszki).
Ktoś sprzedaje niezwykle rzadkie monety po zaskakująco niskich cenach. Odkrycie tożsamości pasera to nowe zadanie Pana Samochodzika. Natychmiast wkracza on do akcji. W towarzystwie nieco męczącego magika Cagliostra, jego węża i białych myszek przybywa do Fromborka, by pomóc magistrowi Pietruszce schwytać złodzieja i odnaleźć zrabowane w czasie wojny skarby pułkownika Koeninga. Tymczasem w pobliżu już czają się Waldemar Batura - podstępny handlarz antyków, i straszliwy żelazny As - najnowocześniejszy cud techniki.Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości - potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy!
Wakacje zaczynają się dla Tibora nietypowo. W nocy pogotowie zabrało do szpitala babcię, która jest jego jedyną opiekunką. W obawie, że znajdzie się w domu dziecka, Tibor zaczyna się ukrywać. Zawsze interesował się życiem zwierząt, więc pierwsze swe kroki kieruje do zoo. Tam pozna nowych przyjaciół, a potem wypadki potoczą się tak, że za sprawą dziedzictwa cygańskich przodków jego życie nabierze nowej barwy. Renata Piątkowska napisała i wydała już kilkanaście książek. Dwie z nich: Opowiadania z piaskownicy i Nie ma nudnych dni wpisano na złotą listę Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2007 roku autorka otrzymała II nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.
Pomóż dziecku pogimnastykować umysł i odkryć w sobie bystrzaka!
Zeszyty z cyklu "Łamigłówki bystrzaka" to zbiory różnorodnych łamigłówek pozwalających na ćwiczenie zdolności matematycznych, rozwijanie spostrzegawczości oraz umiejętności logicznego myślenia. Każdej stronie przypisana jest ciekawostka. Książki zostały podzielone na poziomy. Na początku rozgrzewka w postaci prostych zadań. Stopniowo pojawiają się coraz trudniejsze wyzwania. Na końcu dziecko znajdzie odpowiedzi.
"Łamigłówki bystrzaka" to seria skierowana do uczniów szkoły podstawowej. Idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie nauki. Dzięki tym książkom rodzic może wesprzeć dziecko w nauce i zachęcić je do samodzielnej pracy nad konkretnymi umiejętnościami potrzebnymi w jego dalszej edukacji.
Słynna seria o przyjaźni chłopca z małym wampirkiem, zabawna opowieść o tolerancji i odwadze. Mały Antek najbardziej na świecie uwielbia czytać straszne historie o wampirach, trolach i straszydłach. Pewnego dnia, gdy rodziców nie ma w domu, w jego oknie ląduje tajemniczy gość - Rydygier hrabia Trzęsikamień, młody, zaledwie stupięćdziesięcioletni wampirek. Jest bardzo sympatyczny! Tylko czy Antek zdoła mu udowodnić, że jego krew wcale dobrze nie smakuje I czy jego rodzice muszą być tacy ciekawscy Jak im wytłumaczyć, dlaczego jego nowy przyjaciel zawsze nosi czarną pelerynkę, zasłania dłonią usta i do tego tak dziwnie pachnie
Słynna seria o przyjaźni chłopca z małym wampirkiem, zabawna opowieść o tolerancji i odwadze.Przyjaźń Antka i Rydygiera zostaje poddana próbie. Upiorna rodzina wampirka uważa, że żaden dostojny wampirzy ród nie powinien bratać się z ludźmi. Wyrzucony przez krewniaków z przytulnego rodzinnego grobowca, wampirek musi szukać nowego domu. Z całym dobytkiem, czyli służącą mu jako łóżko trumną, puka do drzwi Antka i oświadcza zdumionemu koledze, że zamieszka w jego piwnicy. Tylko co powiedzą na to jego rodzice?
Kapitan Sztorm i książę Wenecji należy do gatunku fantastyki literackiej dla dzieci. Dzięki tej pasjonującej powieści młodzi czytelnicy poznają smak emocjonującej przygody, poczują tchnienie fantastycznych podróży, a równocześnie odkryją głębię literackiego studium ludzkich psychiki ewoluujących w czasie relacji międzyludzkich. Dodatkowym walorem książki są piękne ilustracje wybitnego malarza i przyjaciela autora książki, Andrzeja Jarodzkiego.
Opis serii: Biblioteka Siedmiu Przygód proponuje dzieciom zaczynającym czytać samodzielnie lub doskonalącym się w czytaniu fascynujące powieści z zakresu literatury przygodowej, fantasy i literatury dziecięcej.
Słowo o autorach:
Michał Morayne urodził się w 1958 r. we Wrocławiu. W 1981 r. ukończył matematykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2001 r. jest profesorem Politechniki Wrocławskiej. Autor kilku opowiadań opublikowanych w czasopismach „Odra” i „Nowa Fantastyka”.
Andrzej Jarodzki urodził się w 1953 r w Krakowie. Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki ukończył w 1985 r. Ma na swoim koncie 28 wystaw indywidualnych oraz 19 zbiorowych. Uprawia m.in. malarstwo, grafikę, rysunek, fotografię i rzeźbę.
WRÓĆ Z GREGOREM DO PODZIEMIA
CZEKAJĄ TAM WYZWANIA I PRZYGODY, O KTÓRYCH NIEZIEMNYM NAWET SIĘ NIE ŚNIŁO!
Gregor obiecał sobie, że nigdy nie wróci do mrocznej krainy pod Nowym Jorkiem, gdzie na każdym kroku walczył o życie swoje i swoich bliskich. Teraz jego rodzina jest wreszcie w komplecie i mimo że nie brakuje powodów do zmartwień, wydaje się, że najgorsze wszyscy mają już za sobą. Nic bardziej mylnego…
Pewnego dnia dzieję się rzecz straszna – znika mała Botka… Siostrzyczka została porwana, a Gregor musi ją ratować! Trop wiedzie do Podziemia. Okazuje się, że dawni znajomi mają tam dla Gregora nową misję. Wszystko przez Przepowiednię Zagłady i śmiertelnie groźnego białego szczura Mortifera.
Gregor nie może stracić ukochanej siostry, dlatego będzie musiał zmierzyć się z kolejną przepowiednią i odważyć na niebezpieczną wyprawę Wodnym Szlakiem do serca Labiryntu, gdzie Mortifer ma kryjówkę. W rękach chłopca jest nie tylko życie Botki, ale los całego Podziemia.
Wyjął komórkę. Nie stać ich było na taki zbytek, ale po tym, jak trzy osoby z rodziny zniknęły w tajemniczy sposób, mama uparła się, żeby mieli chociaż jedną. Wybrał numer domowy. Odebrał tata.
– Tata? Tu Gregor. Słuchaj, coś się stało. Coś złego. Jestem w Central Parku, blisko tego miejsca, gdzie wyszliśmy latem… i karaluchy, no wiesz, te olbrzymie… były tu i zabrały Botkę. To moja wina, nie dość dobrze jej pilnowałem i… Muszę wrócić tam, na dół. – Gregor wiedział, że trzeba się spieszyć.
– Ale… Gregor… – W głosie ojca słychać było strach i rozpaczliwą próbę zrozumienia sytuacji. – Nie możesz…
– Muszę, tato. Inaczej może już nigdy jej nie zobaczymy. Widziałeś, jak te karaluchy szaleją na jej punkcie. Tylko wiesz co, nie pozwól mamie tym razem dzwonić na policję. Oni i tak nic nie mogą poradzić. Jeśli nie wrócę od razu, powiedz wszystkim, że mam grypę albo coś… dobrze?
Fragment książki
Dwunastoletnia Matylda prowadzi podwójne życie - jako asystentka prawdziwego detektywa, błyskotliwego, ale chorobliwie nieśmiałego Roryka Nieśmiała, oraz niezwykle rozmowna dziewczyna z osiedla klasy średniej.Niesamowity duet tym razem podejmuje sprawę aktorki podejrzanej o planowanie zamachu na męża. Bez śladu ginie także cenny obraz "Czerwona ważka".
Po ucieczce z Grodu Rosomaków Mirra i Sigurd wraz z towarzyszami kontynuują poszukiwanie siostry chłopca. Jednocześnie ludwisarze podejmują desperacką próbę wynegocjowania pokoju z Cieniami. Wszyscy zauważają, że świat się zmienił. W Lesie, który zawsze budził grozę wśród ludzi, pojawiają się stwory przerażające nawet mieszkających w nim ludwisarzy, a znaki na niebie budzą trwogę wśród najdzielniejszych wojowników.W takich okolicznościach Sigurd znowu nie jest pewien, komu może ufać. A kiedy spotyka córkę Króla Cieni, jego wyobrażenie o mrocznym plemieniu wywraca się do góry nogami. Czy kolejny dzwonek, Pocieszyciel, pomoże chłopcu pogodzić się ze stratą siostry?Pocieszyciel to druga część trylogii Milcząca Trójka. Jeszcze bardziej tajemnicza, jeszcze bardziej pasjonująca. Trafiamy do wnętrza gór, zatopionych korytarzy, zdradliwych jaskiń i wąwozów. Jesteśmy świadkami ataków mitycznych zwierząt, poznajemy sekrety mieszkańców Mglistej Fortecy, obserwujemy przemianę bohaterów i ich dramatyczne wybory.Dynamiczna akcja, legendarne stwory, ekscytujący pradawny świat sprawiają, że zanurzamy się w tym niezwykłym uniwersum bez reszty.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?