Co się dzieje z Jeżycami?
Kim jest ta dziewczyna?
I dlaczego Józef Pałys stracił dla niej głowę?
Kolejny tom "Jeżycjady"- jak zwykle wesoły, liryczny i krzepiący.
Stasiek złamał nogę i okres rekonwalescencji spędza pod opieką taty w domu wujostwa, którzy wyjechali w daleką podróż. Chłopiec nie jest zachwycony sytuacją zawsze był pełnym życia rozrabiaką, teraz, z nogą w gipsie i o kulach, z trudem udaje mu się przejść kilkaset metrów. Tęskni też za mamą i rodzeństwem. Pobyt w wiejskiej okolicy nie zapowiada się interesująco aż do czasu, gdy Stasiek spotyka dawną koleżankę Alicję i razem z nią wpada na trop Kosmitki. Przekonajcie się, co wyniknie ze spotkania z pozaziemską istotą.Cynowy rycerzyk to optymistyczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść dla młodych wielbicieli przygód i obcych cywilizacji.
Tereska ma sporo powodów do zmartwień. Czuje się samotna i bardzo chciałaby mieć rodzeństwo. Po kłótni z ulubioną koleżanką wydaje jej się, że już nigdy z nikim się nie zaprzyjaźni. Na dodatek w okolicy pojawia się Potwór. Okazuje się jednak, że nikt oprócz dziewczynki go nie widział i wszyscy wątpią w jej opowieści o tajemniczym stworze. Czy Tereska znajdzie bratnią duszę i czy uda jej się wyjaśnić zagadkę Potwora?Miedziany Listek to magiczna i pełna uroku opowieść o sprawach ważnych dla każdego dziecka.
Pierwszy tom bestsellerowej serii Jeżycjada
Świat widziany oczami zakompleksionej nastolatki wcale nie jest różowy. Cesia Żak, młoda, pogodna dziewczyna mieszkająca wraz z rodziną w żółtym domku z wieżyczką na co dzień zmierza się z kłopotami różnego rodzaju. Piękna starsza siostra przyprawia ją o kompleksy, w szkole musi znosić gbura Jerzego, maleńkie dziecko krzyczy tuż za ścianą, a pralka znów zalała sąsiadów z dołu... Na dodatek, kiedy tylko pojawia się problem, rodzina szturmem biegnie do Cesi po pomoc. Dziewczyna postanawia zaprotestować. W jaki sposób to uczyni? Czy rodzina ją zrozumie i doceni? Czy Cesia znajdzie w końcu miłość?
Opowieść o Belli oraz jej ojcu, Robercie Rojku, który po niefortunnym pobycie w Łodzi wraca do Poznania i tam próbuje stworzyć swej córce ciepły dom. Jako wieloletni przyjaciel Gabrysi zostaje otoczony troskliwą opieką rodziny Borejków. Między nim a Natalią nawiązuje się coś więcej niż przyjaźń. Bella zyskuje nowych przyjaciół oraz wielbicieli (niejaki Czarek Majchrzak, zwany Przeszczepem). Udane, choć pracowite wakacje Belli kończą się miłą jej sercu niespodzianką w nowej szkole, w jej klasie, znalazł się również Czarek!
CAŁKIEM NOWA GRATKA DLA MIŁOŚNIKÓW JEŻYCJADY! Prawie 100 alfabetycznie ułożonych haseł, listy, skarby i pamiątki, archiwalne i kolorowe zdjęcia, a także wyjątkowe ilustracje! Obejrzyjcie namalowane specjalnie dla Was portrety dorosłej Genowefy Bombke i jej córek, a także podobizny czterech sióstr Borejko w wieku dojrzałym, Sławka Lewandowskiego i stryjaszka Józefa! Poznajcie rodzinę mitycznej Kopiec Arlety! Przeczytajcie śmieszne, ciekawe, a nawet romantyczne anegdoty związane z powstawaniem Jeżycjady i zarazem – z prywatnym życiem jej autorki! Na Jowisza! 2 – Nadal uzupełniam Jeżycjadę to kontynuacja bestsellerowego kompendium wiedzy o Borejkach, ich krewnych i znajomych, a także o okolicach, w których toczy się akcja 22 powieści cyklu. NOWE UCHYLANIE RĄBKÓW I NOWE TAJEMNICE! DUŻO MIŁYCH NIESPODZIANEK!
Śmieszna, miła, wzruszająca! Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz odpowiada na pytanie: kto był sprężyną ważnych wydarzeń w rodzinie Borejków? Dalsze losy ulubionych bohaterów, kolejna porcja humoru i ciepła.
Świat rodziny Borejków, pokazany z perspektywy Józinka Pałysa wydaje się niezwykle intrygujący, a dodatkowo wzbogaca go postać niesłychanie ciekawej dziewczyny, Trolli.
Akcja powieści rozpoczyna się w dniu świętego Walentego, kiedy to Borejkowie świętują nieco spóźnione imieniny dwóch Grzegorzy, męża i syna Gabrysi, kończy się zaś w dniu imienin Róży Pyziakówny, na których jednak solenizantka nie pojawia się, zajęta bez reszty swoim bujnym życiem uczuciowym.
Pomiędzy tymi dwiema datami czytelnik jest świadkiem uroczystości na cześć kilku innych osób, wśród których szczególnie wyróżnia się sposób świętowania imienin przez Gabrielę.
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę to ponad 130 alfabetycznie ułożonych haseł, kolorowe zdjęcia, nigdy dotąd niepublikowane ilustracje, ciekawostki, anegdoty, cytaty i powiedzonka. „Na Jowisza!” ma na pierwszy rzut oka formę słownika wyjaśniającego od A (jak „album fotograficzny”) do Ż (jak „żółty zeszyt”) przeróżne powiązania między prawdziwym życiem a literackim światem poznańskiej sagi. Ale już sama konstrukcja haseł odbiega od encyklopedycznych standardów i podporządkowana jest charakterystycznemu dla całej Jeżycjady życzliwemu poczuciu humoru. Mamy więc wśród haseł osobowych klasykę – „Stefanię Majewską”, ciut mniej klasycznego „Rudzika” i już zupełnie odbiegających od reguł konstruowania słownikowych haseł – „Tatę Kłamczuchy”, „Steve’a – masywnego blondyna” czy „Dziewczynkę ze szklanymi guziczkami”. Nie ma znaczenia, czy są to postaci literackie czy autentyczne, czy należą do rodziny Borejków, Musierowiczów czy wielkiej rodziny czytelniczej – wszyscy są równie prawdziwi i czują się w tej niezwykłej publikacji jak piniondz w umywalce – wpadają i pasują, choćby nie umieli pływać. O wpływie Jeżycjady na rozpoznawalność miejsc w Poznaniu i zwiedzaniu miasta z wybranymi tomami cyklu w dłoni napisano już setki, jeśli nie tysiące stron. „Na Jowisza!” bije wszystkie tomy sagi na głowę liczbą i drobiazgowością opisywanych miejsc.Wasza ukochana autorka uchyla rąbka niejednej tajemnicy!
Ta książka to przepis na dzielenie się dobrem!
Gabrysia Borejko, to zwyczajna licealistka, której całe życie pewnego dnia przewraca się do góry nogami. Dzieje się to pierwszego dnia Nowego Roku, kiedy jej mama, Mila, trafia do szpitala. Jak na najstarszą siostrę przystało Gaba musi przejąć obowiązki matki. Nie jest łatwo opiekować się całym domem, tym bardziej, gdy ani młodsze siostry, ani ojciec za bardzo jej nie pomagają.
Gabriela oprócz domowych zmartwień ma również inne problemy: rozterki sercowe, problemy w szkole oraz dziwną sąsiadkę. Czym była grupa ESD, czym smuciła się Nutria, co było codziennym powodem strachu Szczepańskiej, jak Pyziak wyzwał Gabrielę, kto nasłał Dmuchawca wraz z Pierogiem oraz inne, niewytłumaczalne i jakże ciekawe historie rozwiążą się po przeczytaniu tejże książki.
Autorką opisu jest Kamila Bartosik
Kwiat kalafiora został wpisany na Międzynarodową Listę Honorową im. Andersena przez Jury IBBY przy UNESCO w 1982 roku, a w 1981 roku otrzymał "Srebrne Koziołki"
Jeden z najchętniej czytanych tomów z serii Jeżycjada, z niezapomnianą Anielą Kowalik!
Ona – ósmoklasistka z Łeby, córka rybaka dalekomorskiego, dziewczyna pełna życiowej dynamiki o dużym temperamencie wybuchowym, z tak zwanym charakterem, ubarwiająca rzeczywistość drobnym kłamstwem. On – licealista z Poznania, sensacyjna zawartość białego Mirafiori, koncentrat męskiego czaru spędzający wakacje w Łebie.
Palec losu popycha ich w swoją stronę... Ona – w imię wielkiej miłości rzuca wszystko i wyjeżdża do Poznania, aby być bliżej niego... Czy będzie to dobry wybór? Jak daleko od miłości do nienawiści? Czy kłamstwo okaże się jednym ze sposobów na życie? Na te oraz inne ważne pytania, jakie stawia przed nami młodość, odpowiada M. Musierowicz w powieści Kłamczucha.
Ich dwoje i ten trzeci, bo bez niego wątek miłosny nie miałby oczywiście sensu, i jak to w walce o rękę kobiety bywa, pojedynek... na ilość zjedzonych pączków.
Kłamczucha to opowieść o tym, co w życiu najważniejsze: o miłości, radości, szczęściu, o poświęceniu w dążeniu do zamierzonego celu, to opowieść o przyjaźni i cieple rodzinnym, bezpieczeństwie, o tym wszystkim, co jest najcenniejsze na świecie, a my w dzisiejszym zabieganym świecie tak bardzo o tym zapominamy. Kłamczucha to powieść która może łączyć pokolenia. To lustro, w którym warto się przejrzeć, drogi czytelniku, aby odkryć siebie.
Gieniusa Bombke, jedna z ulubionych bohaterek Czytelników, to wizytówka tej powieści i całej pogodnej twórczości Małgorzaty Musierowicz!
Homer Jeżyc!!! Jeszcze po stuleciach czytelnicy będą się mogli z tej książki dowiedzieć, co pod panowaniem Jaruzelskiego ludzie na Jeżycach przeżywali, jak mieszkali, w co się ubierali, a nawet, co jedli. Tak właśnie powstają największe postaci literatury i teatru. Ale trzeba wyjątkowych dyspozycji, żeby takie przeniknięcie obserwacji życiowych w tkankę literacką bez żadnego filtra mogło się dokonać.
Nutria, piękny rudzielec z temperamentem, wyrusza na wakacje. Nieroztropnie zabiera ze sobą siostrzenice: Pyzę i Tygryska. Połączenie tych trzech osobowości nie może przynieść nic dobrego. A już na pewno ich przygody nie otrą się o nudę...
Któż jest Ciotką Zgryzotką? Czy tylko Ida?
I co słychać w rodzinie Borejków? Czy nadal jest w tym samym składzie? A może nawet się powiększyła?
Kolejny tom niezawodnej „Jeżycjady”- jak zawsze dowcipny, wzruszający i ciekawy – rozśmiesza, podnosi na duchu i skłania do myślenia.
A przede wszystkim sprawia, że chce się radośnie żyć - pomimo wszelkich zgryzot!
1 Maja 2004 roku, w dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Żaba Schoppe, siostra Fryderyka i Wolfiego, obchodziła swe 15-ste urodziny. Wypadki tego dnia spowodowały, że zawsze super zorganizowana Żaba, spojrzała na świat przez swe okulary i zobaczyła go nie tylko z punktu widzenia swojej żabiej osoby, ale też przejęła się życiem innych. Zwłaszcza Róży, Fryderyka i...
"Żaba" otrzymała Nagrodę Edukacja XXI
"Żaba" była też nominowana do nagrody „As EMPiKu” 2005
Patrycja Borejko jest zwyczajną nastolatką, która oprócz rozterek sercowych przeżywa stres związany ze zbliżającą się maturą. Przyjaciółka i rodzina również nie przysparzają jej wielu powodów do radości.
Feblik – najnowsza książka Małgorzaty Musierowicz – to ciąg dalszy bestsellerowej Wnuczki do orzechów. Akcja przebiega w czasie tych samych kilku upalnych dni sierpniowych, a dotyczy przełomu w życiu Ignacego Grzegorza. Humor, dobra energia, radość życia i ciepło – znajome postacie i zaskakujące wydarzenia! – jednym słowem: Jeżycjada! – Tom 21!
Zabawne przygody trójki rodzeństwa i ich przyjaciół w Śmietankowie. Było ich troje: dwaj chudzielce, czternastoletni Munio i młodszy o rok Tunio, oraz ich pulchna sześcioletnia siostrzyczka, z oczywistych powodów zwana w rodzinie Rzodkiewką.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?