Ten dział kierowany jest do pasjonatów podróżnictwa, którzy poszukują nowych, nieznanych miejsc. Dla tych co uwielbiają podróże i związane z nimi doznania i przygody polecamy szeroki wybór reportaży podróżniczych, literaturę podróżniczą, pamiętniki, opowiadania, albumy, mapy, magazyny podróżnicze. Główne atrakcje i szalki turystyczne, egzotyczne miejsca, opisy najpiękniejszych miejsc w Polce i na świecie, piękne fotografie przedstawiające potężne budowle, miejsca pamięci, kunsztowne dzieła sztuki i piękno natury. Przewodnik po polskich i światowej klasy muzeach i prezentowane w nich dzieła sztuki.
Kaszuby i Bory Tucholskie zdecydowanie zasługują na bliższe poznanie. Miłośnicy przyrody znajdą tu rozległe lasy, mokradła i czyste jeziora, amatorzy turystyki aktywnej - setki kilometrów szlaków pieszych, kajakowych, rowerowych oraz konnych, a rodziny z dziećmi - wspaniałe plenery i dużo atrakcji dla najmłodszych. Wielbicieli historii zainteresują wiekowe kurhany, pozostałości grodzisk oraz ciekawe zabytki, a także wciąż żywy folklor. Na smakoszy czekają zaś potrawy regionalne, nieznane w innych zakątkach Polski. Każdy, kto ceni piękne krajobrazy i ciszę, znajdzie tu coś dla siebie. Bogactwo flory i fauny Liczne, czyste jeziora i rzeki Gęsta sieć szlaków Urokliwe miasta i wioski Tajemnicze kurhany Język kaszubski w użyciu Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, świetne zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą graficzną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.
Dlaczego zdobycie szczytu Triglavu jest tak ważne dla Słoweńców?
Czy Lublana to spełnienie marzeń urbanistów o mieście idealnym?
Co łączy Hemingwaya ze Słowenią?
Nazywana krainą po słonecznej stronie Alp, a niektórym znana jedynie z drogi na wakacje w Chorwacji – Słowenia to kraj, o którym wciąż niewiele wiemy. Położony w tyglu kultur: germańskiej, romańskiej, słowiańskiej i węgierskiej intryguje różnorodnością. Słoweńcy słyną z miłości do gór, są dumni z miodu od słoweńskich pszczół i najstarszej winorośli na świecie, a na obchody karnawału czekają cały rok. Za malowniczymi krajobrazami skrywa się jednak historia państwa, które dopiero w 1991 roku ogłosiło niepodległość.
Autorka zabiera nas w podróż po małym kraju wielkich odległości: przez melancholijną równinę Prekmurja, dolinę szmaragdowej rzeki Soczy, piękny Maribor, wybrzeże Adriatyku, z włoskimi wpływami czy pasterską osadę na Velikiej Planinie. Oddaje głos mieszkańcom i pokazuje Słoweniępełną kontrastów – nie zawsze tolerancyjną, nieco tajemniczą, a jednocześnie przyciągającą niepowtarzalnymi widokami spod Triglavu i smakiem gibanicy.
Kiedy granice w Europie stały się przekraczalne, a jugosłowiańska wojna tliła się już tylko w Bośni, ruszyłem od razu do Słowenii, by poznać tę mityczną Szwajcarię Słowian, jedyny niebałkański fragment odchodzącej właśnie w niebyt jugosłowiańskiej układanki. Od tego czasu bywam tam często, jest to bowiem jedno z najbardziej fascynujących i najpiękniejszych miejsc w Europie. Lektura książki Zuzanny Cichockiej wspaniale ów fenomen przybliża.
Robert Makłowicz
Cichocka prowadzi nas przez świat społecznych odrzutków, izbrisów i nieobywateli. Każe pochylać się nad ciemnymi kartami nacjonalizmu i jugonostalgii. „Słowenia. Mały kraj wielkich odległości” to historia o znaczeniu tożsamości i poczuciu przynależności. Historia, która na tle dzisiejszych przemian i migracji staje się jeszcze bardziej wymowna.
Stasia Budzisz, reporterka
Jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć o kraju, który zapewne i tak lubicie– łączy bowiem wszystkie ciekawe wątki występujące zarówno w Śródziemnomorzu, jak i Europie Środkowej, a nawet na Bałkanach (bo choć się od Bałkanów Słowenia odcina, to są one tam obecne) – sięgnijcie po tę książkę. Warto.
Ziemowit Szczerek
Słowenia jest wielkości jednego z polskich województw, ale na jej obszarze spotykają się wpływy kilku krajów, tworząc wyjątkowy i fascynujący miks kultur. Autorka zabiera nas w podróż po miejscu, o którym być może za wiele nie wiemy, ale które po lekturze zachwyci nas swoją różnorodnością i sprawi, że zapragniemy je poznać jeszcze lepiej.
Diana Chmiel
Bardziej lubię książki niż ludzi
Mówi się, że nazwa Ljubljana oznacza „ukochana”. Zuzanna Cichocka pisze o Słowenii z miłością, nie tracąc jednak z oczu bolesnych historii tego pięknego kraju.
Sylwia Siedlecka, pisarka
Książka Bonnetta to swego rodzaju atlas niezwykłych i nietypowych miejsc, białych plam na oficjalnych mapach świata.W epoce map Google'a, może się nam wydawać, że cały świat został już dokładnie opisany, oznaczony i obfotografowany. A tymczasem wciąż istnieją miejsca, których na oficjalnych mapach nie znajdziemy: zaginione miasta, zapomniane wyspy, fatalne miejsca.OFF THE MAP opisuje więc na przykład Eyl, stolicę somalijskich piratów, czy Sealand - opuszczoną platformę przeciwlotniczą u wybrzeży Wielkiej Brytanii, którą jej mieszkaniec ogłosił suwerennym narodem, zaś swoją żonę ogłosił jego księżniczką.Inne takie miejsca to chociażby New Moore, wyspa która wyłoniła się z zatoki bengalskiej w 1970 roku po przejściu przez jej wody potężnego cyklonu, czy Żeleznogorsk (wcześniej Krasnojarsk-26), zamknięte podziemne miasto na terytorium Rosji, którego głównym celem jest produkcja plutonu. Autor, Alastair Bonnett, jest profesorem geografii społecznej na Uniwersytecie Newcastle, a także częstym komentatorem na łamach brytyjskiej prasy (tematyka od historii i current affairs po bieżące sprawy polityczne, a także urbanistykę i tematykę społeczną). W latach 1994-2000 był redaktorem pisma Transgressions: A Journal of Urban Exploration.
Mała Fatra (Malá Fatra) to pasmo górskie znajdujące się w północno-zachodniej części Słowacji. Jego najwyższym szczytem jest Wielki Krywań (Veľký Kriváň), który wznosi się na wysokość 1709 m n.p.m, co czyni Małą Fatrę czwartym najwyższym pasmem górskim Zachodnich Karpat (po Tatrach, Niżnych Tatrach i Beskidzie Żywieckim). Mniej więcej w połowie pasma dolina Wagu (Váh) rozdziela Małą Fatrę na dwie części – Małą Fatrę Luczańską na południowym zachodzie i Małą Fatrę Krywańską na północnym wschodzie. To właśnie Małej Fatrze Krywańskiej poświęcona jest mapa.
Mała Fatra jest powszechnie uznawana za jedno z najpiękniejszych pasm górskich na Słowacji. Wielu turystów przyznaje tym górom drugie miejsce, tuż za Tatrami. I słusznie, bo to niezwykle urokliwy region o niebywałej różnorodności. Oferuje trasy podobne do tatrzańskich, poprowadzone po skalnych graniach, ze stromymi podejściami, zabezpieczone łańcuchami i klamrami, rozległe panoramy bezleśnych grzbietów pokrytych pasterskimi halami przypominającymi bieszczadzkie połoniny czy głębokie skalne wąwozy z przejściem wzdłuż potoków, często po drabinach, schodach i kładkach (słynne Jánošíkove Diery). Góry te wprawdzie nie przylegają do polskich pasm, ale leżą jedynie 15 km w linii prostej od południowych granic Polski, a ich szczyty widziane są z niektórych polskich wierzchołków.
Mała Fatra Krywańska - to mapa jednostronna w skali 1:30'000. Zasięg mapy wyznaczają słowackie miejscowości: Zázrivá na północy, Vrútky na południu, Stráňavy na zachodzie i Žaškov na wschodzie. Na mapie przedstawiony jest obszar Parku Narodowego Mała Fatra oraz jego najbliższe okolice.
Na mapie zaznaczono m.in.: szlaki piesze wraz z czasami przejść i odległościami, szlaki i ścieżki rowerowe, wybraną bazę noclegową i gastronomiczną, w tym schroniska górskie i kempingi, zabytki, osobliwości przyrody, wyciągi i trasy narciarskie, stacje kolejowe, przystanki komunikacji autobusowej (wraz z nazwami), wiaty, parkingi, miejsca biwakowe i inne.
Na odwrocie mapy znajduje się informator turystyczny z opisami najciekawszych miejsc, szczytów a także wybranymi noclegami i informacjami turystycznymi.
Jeśli masz chęć na eksplorowanie natury oraz poznanie sposobów radzenia sobie w terenie, "Survival. Bushcraftowa podróż życia" to książka dla Ciebie. Autor poprowadzi Cię, krok po kroku, przez świat leśnych ostępów. Dzieląc się swoim doświadczeniem, pomoże dobrać właściwy sprzęt, prowiant i poradzi, jak się zachować w sytuacji kryzysowej. Odpowie na wiele nurtujących pytań i rozwieje niejeden mit. Dzięki niemu Twoja survivalowa przygoda będzie łatwiejsza, a przede wszystkim bezpieczna!
Sudety Zachodnie
Dwustronnie foliowana, trwała mapa turystyczna Sudetów Zachodnich obejmuje Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie i Kotlinę Jeleniogórską. Publikacja powstała we współpracy z krajoznawcami z regionu.
Cechy mapy:
• dogodna dla turysty skala 1:60 000 (1 cm – 600 m),
• bogata treść turystyczna,
• zgodność z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.
Na mapie m.in.:
• szlaki piesze i czasy przejść, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, szlaki rowerowe, szlaki konne,
• szlaki zimowe, narciarskie trasy biegowe, nartostrady i trasy zjazdowe,
• schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty,
• muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,
• parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,
• cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu,
• turystyczne plany Świeradowa-Zdroju, Szklarskiej Poręby i Karpacza w skali 1:12 500 (1 cm – 125 m),
• informator krajoznawczy.
"
ŚLĄSK I OPOLSZCZYZNA to tereny o niezwykle bogatej historii tworzonej m.in. przez Piastów Śląskich, Czechów, Austriaków, Prusaków, a po II wojnie światowej - Polaków. Poruszamy tematy związane z górnictwem. Wiele miejsca poświęcamy współczesnym wydarzeniom, opisujemy żywy folklor, familiarny styl życia i poczucie odrębności, które przetrwało w licznych wsiach na Opolszczyźnie i na Górnym Śląsku. Proponujemy Państwu wędrówki po wyżynnych zakątkach Polski z fantazyjnymi ostańcami wapiennymi i jaskiniami oraz białe szaleństwo w Beskidzie Śląskim i Żywieckim.
Polska niezwykła to seria, w której proponujemy odwiedzanie nie tylko miejsc powszechnie znanych, ale też zapomnianych czy związanych z regionalnymi zwyczajami. Staramy się odkrywać lokalne uroki i klimaty. W przewodniku, który oddajemy w Państwa ręce, zachęcamy Państwa do poznania niezwykłych zakątków województwa małopolskiego. Prawdziwe bogactwo Małopolski to góry. Niektóre miejsca są odwiedzane tłumnie np. przez miłośników białego szaleństwa, amatorów wspinaczki, jazdy konnej, kajakarstwa, a nawet szybownictwa i lotów balonowych. W innych można odpocząć od miejskiego zgiełku.Bogata spuścizna wielu pokoleń konkuruje z pyszniącą się naturą. Kraków jako miasto królewskie wyznaczał kierunek w polskiej polityce, gospodarce i kulturze. Władcy byli mecenasami sztuki, a specyficzny artystyczny klimat towarzyszy miastu do dzisiaj. Z żadnym innym regionem nie związało się np. tylu twórców Młodej Polski. To oni spopularyzowali Tatry, Podhale i górali. Tu powstał pierwszy narodowy styl w architekturze, a w wielu wsiach przetrwał żywy folklor, który jak magnes działa na turystów.
azowsze to nie tylko atrakcje Warszawy, choć są one niezaprzeczalne. Oprócz starszych i nowszych symboli stolicy, takich jak: Zamek Królewski, kolumna Zygmunta, wpisana na listę UNESCO Starówka, Pałac Kultury, metro oraz Centrum Nauki Kopernik. Warszawa to miasto bardzo zielone, z licznymi rezydencjami pałacowymi, ze specyficznym folklorem Pragi, z obiektami muzealnymi, które zostały zauważone poza granicami kraju. Chodzi chociażby o Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów polskich Polin. Podwarszawskie miasta-ogrody takie jak Milanówek czy Podkowa Leśna przyciągały świat artystyczny i przedwojennej finansjery. A zielony charakter stolicy przeciętej Wisłą z brzegami o naturalnym charakterze, podkreśla sąsiedztwo Kampinoskiego Parku Narodowego, co jest ewenementem na skalę światową. Takim sąsiedztwem może się poszczycić tylko jeszcze jedna stolica - Nairobi - w afrykańskiej Kenii. Na Mazowszu znajdują się także inne duże kompleksy przyrodnicze: Puszcza Kozienicka na południu, Mazowiecki PK na wschód od Warszawy, Bagno Pulwy między Puszczą Białą, a Narwią, Puszcza Zielona na północy, a to tylko największe z nich. Dzięki niedostępnym niegdyś puszczom do dziś przetrwał kurpiowski folklor, a imprezy i potrawy kurpiowskie są obecnie prawdziwym magnesem na turystów spragnionych rozkoszowania się lokalnymi tradycjami. Na Mazowszu pozostały liczne pamiątki po bitwach i wojnach. Miejsca i hasła ściśle z nimi związane można by długo wymieniać: Pułtusk, Raszyn, Maciejowice, Olszynka Grochowska, twierdze w Warszawie i Modlinie, "Cud nad Wisłą", bitwa nad Bzurą. Zapraszamy!
Województwo wielkopolskie to kolebka polskiej państwowości,o czym można się przekonać podążając śladami pierwszych Piastów przez Gniezno, Ostrów Lednicki czy Poznań. Zresztą stolica Wielkopolski słynie nie tylko z tradycji widocznej w zabytkowych obiektach świeckich i sakralnych,ale też z tradycji osadników wywodzących się z Bambergu, pieczenia świętomarcińskich rogali, kultu pracowitości. W 1956 roku miało tu miejsce znamienne wystąpienie przeciw komunistycznym władzom,a dzisiaj Poznań jest też pierwszą gwiazdą miast targowych. Wielkopolska to też buchające parą parowozy i miłośnicy sportu żużlowego, jeziora, puszcze. Podobnie jak sąsiednie lubuskie, które do pojeziernych walorów może dołożyć zjawiskowe wręcz skrzydlate atrakcjew Parku Narodowym Ujście Warty, słynny Międzyrzecki Rejon Umocniony, który przyciąga nie tylko miłośników wojskowościoraz ślady słowiańskich Łużyczan. Historia nierozerwalnie splata się tu z niemieckimi sąsiadami, a przyroda została nierzadko podporządkowana gospodarnej społeczności,która stworzyła wiele ośrodków miejskich z cennymi obiektami.
Jakie przygody mogą spotkać turystę w dzisiejszych czasach? Próba wywiezienia za miasto w Bangkoku?Ta niezręczna sytuacja, kiedy zamiast do salonu masażu wejdziecie z żoną do burdelu?Kieszonkowiec przyłapany na gorącym uczynku w mediolańskim metrze?Co zrobić z Sycylijczykiem, którego strzała Amora ugodziła tak niefortunnie, że zakochał się w twojej własnej żonie?Te wizje, kiedy pierwszy raz w życiu zjarasz się w AmsterdamieTe i inne przygody zebrane w formie książeczki na jeden wieczór w zabawny sposób ukazują nie tylko niebezpieczeństwa czyhające na podróżującą parę.Paweł Wagner - grafoman niespełniony, kronikarz chaotyczny, sarkastyczny wielbiciel czarnego humoru. Książki, podróże i ludzie - bez nich nie potrafi żyć.
Przewodnik Warszawa. Ucieczki z miasta to zbiór kilkudziesięciu propozycji wycieczek po Mazowszu i nie tylko - na pół dnia, na cały dzień i na weekend.
Skorzystaj z pomysłów na wypady za miasto w ciekawe, często niebanalne i rzadko odwiedzane miejsca, do których można dotrzeć często w zaledwie kilkadziesiąt minut. Ile masz czasu?
W przewodniku znajdziesz podpowiedzi wycieczek kilkugodzinnych, jednodniowych i weekendowych. Wybierz taką, która akurat Ci odpowiada!
Co chcesz robić? Możesz wybierać spośród wielu różnorodnych pomysłów na spędzenie czasu za miastem. Są tu propozycje zarówno dla miłośników zabytków i muzeów, jak i dla spragnionych odpoczynku na łonie natury, dla rodzin z dziećmi i dla amatorów pieszych wędrówek, jazdy na rowerze czy pływania kajakiem.
Nie trać czasu! Niczego więcej nie potrzebujesz, by ruszyć w drogę.
W przewodniku odnajdziesz opisy tras wycieczek i zakątków, które warto zobaczyć, a także informacje o dojazdach i powrotach, godzinach otwarcia obiektów, miejscach noclegowych i lokalach gastronomicznych.
Wiele lat temu nieopodal promenady w nadmorskim Ayvalku zobaczyłam sprzedawcę ubranego w strój nawiązujący do czasów osmańskich. Jego wózek wieńczyło okrągłe metalowe naczynie, podzielone na pięć równych trójkątów. Każdy z nich wypełniała gęsta substancja innego koloru. Gdy podeszłam bliżej, Turek bez pytania chwycił w dłoń patyk i zaczął rytmicznie nawijać na niego tajemniczy produkt. Nakładając kolejne warstwy, wnet stworzył barwny lizak, który wręczył mi z uśmiechem na twarzy. Do wyprodukowania tego przysmaku używa się kilkudziesięciu rodzajów roślin i przypraw, na czele z czarnuszką, pieprzem, kardamonem, cynamonem, mastyksem, szafranem i wanilią.Ta książka to subiektywny obraz Turcji, uzupełniony wspomnieniami autorki, licznymi anegdotami i ciekawostkami o współczesnej tureckiej codzienności. Dowiemy się z niej, gdzie w Stambule znaleźć najlepszy hummus, dlaczego słowo kader rozpala wyobraźnię Turków oraz dlaczego w podróż do regionu Kapadocji warto zabrać narty. Nie brak tu także dobrych rad - na przykład takich, które pomogą ustrzec się przed "złym spojrzeniem", źle zaparzoną kawą czy sztuczkami pucybutów.Agnieszka Maury - dziennikarka, kulturoznawczyni, autorka bloga. Zawodowo związana z branżą koncertową, łączy podróżniczą pasję z miłością do muzyki. Od ponad ośmiu lat pisze i opowiada o Turcji - kraju, w którym niegdyś mieszkała i który od blisko dekady przemierza w każdej wolnej chwili wzdłuż i wszerz.
Paryż. O codziennym życiu nad Sekwaną z książką i bagietką pod pachą ·Jak znaleźć pracę marzeń w mieście zakochanych? ·Czy w Paryżu warto mieć samochód? ·Ile kosztuje życie w stolicy Francji? ·Co tak naprawdę jedzą Francuzi? Klaudia Fałat, autorka bloga Moment z francuskim, od lat zachwyca się paryską codziennością. W swojej opowieści poprowadzi nas przez najpiękniejsze dzielnice miasta oraz najsłynniejsze zabytki i muzea. Wraz z nią odwiedzimy również urocze kręte uliczki, atrakcje poza turystycznym szlakiem, domy handlowe i domy mody, a także poznamy tajniki francuskiego savoir vivre’u. Dzielnica dziewiąta jest jedną z moich ulubionych. Mieszkałam przy przepięknej ulicy Martyrs, pełnej butików, piekarni, cukierni, warzywniaków, sklepów z serami czy owocami morza, księgarni, lokali oferujących jedzenie na wynos i wszystkiego, co potrzebne do życia. Przy niej mieszkają prawdziwi paryżanie. Właśnie tu przychodzą rano po bagietkę, po południu na obiad, do apteki i tabaki, a wieczorem na wino. Tutaj obserwuje się prawdziwe życie. Klaudia Fałat – zakochana w jedzeniu, dobrym winie, języku francuskim i oczywiście – w Paryżu. Lubi rozmowy, długie spacery i książki. W wolnym czasie fotografuje. Uwielbia podróże, te małe i duże, i związane z nimi poczucie wolności. Wrocławianka z pochodzenia, paryżanka z wyboru. Autorka bloga Moment z francuskim.
Myślisz, że wiesz wszystko o Toskanii? Ta książka udowodni ci, że jesteś w błędzie!Chociaż Toskania jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w Europie, Paweł Wiśniewski pokazuje, że zostało tutaj jeszcze wiele ciekawych obszarów do odkrycia.Uwielbiasz leśne wędrówki, jazdę rowerem czy konno? Odwiedź region wygasłego wulkanu - Monte Amiata, a zimą koniecznie wypróbuj okoliczne stoki narciarskie.Jesteś fanem kinematografii? Wpadnij do Montepulciano, gdzie kręcono sagę Zmierzch lub region Val d'Orcia, gdzie filmowano sceny do Angielskiego pacjenta, Gladiatora czy Romea i Julii.Interesujesz się historią? Zatem to idealne miejsce na wakacje dla ciebie! Znajdziesz tu m.in. bramę pochodzącą z IV w. p.n.e., ruiny szpitala psychiatrycznego, 10-piętrową kopalnię miedzi czy festiwal Festa della Barbarossa, podczas którego mieszkańcy wcielają się w postaci historyczne, a także wiele innych atrakcji.Spróbuj kawy, którą Włosi doskonale wypalają, a także innych lokalnych przysmaków.Dowiedz się, któretoskańskie miasto wpisane na listę UNESCO jest nazywane przez turystów średniowiecznym Manhattanem.Udaj się do Diabelskiej Doliny, aby wziąć kąpiel w słynnych źródłach termalnych.Jedź do Toskanii i odkryj jej nieznane strony!
Eksploruj! ToskaniaZaplanuj podróż do Toskanii i przeżyj niezapomniane chwile!Toskania - ten przewodnik jest inny niż wszystkie! Nie znajdziesz w nim szczegółowego spisu obiektów, godzin otwarcia, numerów telefonów, które i tak lepiej sprawdzić online. Jest za to wyselekcjonowany zbiór niezapomnianych doświadczeń, by stworzyć wyjątkową podróż, pasującą do indywidualnych upodobań.STWÓRZ WŁASNĄ PODRÓŻ - zaplanuj wyjątkowe przygody, wybierz najciekawsze atrakcjeODKRYWANIE I RESET - odkryj nieznane miejsca i nową perspektywęRUSZ WYOBRAŹNIĄ - znajdź własną ścieżkę z podpowiedziami miejscowych przewodnikówPODRÓŻUJ ODPOWIEDZIALNIE - bądź ostrożny, wspieraj lokalną, społeczność i miej pozytywny wpływ na otoczenieOBIETNICA LONELY PLANETMówimy, jak jest. To nasza praca, by każda podróż była niezwykłym doświadczeniem. To, co polecamy, opiera się na niezależnych wyborach, i nie mają na to wpływu zewnętrze czynniki. Nasze porady pochodzą z pierwszej ręki, więc możesz na nas polegać - pomożemy ci spędzić niezapomniane wakacje!
Skandynawia na czterech kółkachNorwegia , Szwecja , Dania + FinlandiaSkandynawia to niezwykła dziewicza przyroda, urocze miasteczka i ciekawe stolice. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: muzea, nadmorskie kurorty, połowy ryb, tysiące kilometrów tras rowerowych, stoki narciarskie i wiele innych atrakcji.Szwecja kusi różnorodnością: licznymi zatokami o skalistych zboczach i wybrzeżach szkierowych oraz oryginalnym designem nadmorskich miasteczek. Norwegia słynie z górzystych terenów, pokrytych śniegiem szczytów i oszałamiających fiordów, a także z niezwykle gościnnych mieszkańców. Finlandia to połączenie dzikiego piękna, ciekawej architektury oraz lokalnych tradycji kulinarnych. Dania natomiast to idealne miejsce na wakacje, szczególnie ze względu na słynne plaże z kąpieliskami.Przewodnik zawiera:- 17 autorskich tras po Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii,- katalog kempingów w każdym z opisywanych krajów,- szczegółowe mapy z przebiegiem tras.Paulina Górszczak - absolwentka skandynawistyki oraz turystyki i rekreacji. Uzależniona od podróży na Północ, od kawy i od skandynawskich kryminałów. Autorka bloga Marchewkowa Skandynawia, na którym publikuje recenzje książek, porady podróżnicze, a także relacje z wyjazdów do Szwecji, Norwegii, Danii oraz Finlandii.
Eksploruj! AndaluzjaZaplanuj podróż do Andaluzji i przeżyj niezapomniane chwile!Andaluzja - ten przewodnik jest inny niż wszystkie! Nie znajdziesz w nim szczegółowego spisu obiektów, godzin otwarcia, numerów telefonów, które i tak lepiej sprawdzić online. Jest za to wyselekcjonowany zbiór niezapomnianych doświadczeń, by stworzyć wyjątkową podróż, pasującą do indywidualnych upodobań.STWÓRZ WŁASNĄ PODRÓŻ - zaplanuj wyjątkowe przygody, wybierz najciekawsze atrakcjeODKRYWANIE I RESET - odkryj nieznane miejsca i nową perspektywęRUSZ WYOBRAŹNIĄ - znajdź własną ścieżkę z podpowiedziami miejscowych przewodnikówPODRÓŻUJ ODPOWIEDZIALNIE - bądź ostrożny, wspieraj lokalną, społeczność i miej pozytywny wpływ na otoczenieOBIETNICA LONELY PLANETMówimy, jak jest. To nasza praca, by każda podróż była niezwykłym doświadczeniem. To, co polecamy, opiera się na niezależnych wyborach, i nie mają na to wpływu zewnętrze czynniki. Nasze porady pochodzą z pierwszej ręki, więc możesz na nas polegać - pomożemy ci spędzić niezapomniane wakacje!
To był maj, pachniała Saska Kępai życie wróciło na brzeg Wisły. Bracia Kozłowscy zapraszają na swoją plażę - panie mogą opalać się na wygodnych leżaczkach, a panowie snuć opowieści przy grillu. Na relaks skuszą się też z pewnością Francuzi z ambasady przy ulicy Zakopiańskiej razem z mieszkańcami Domu Matysiaków. Fanów adrenaliny zapraszamy do kina Sawa albo na Stadion Dziesięciolecia, gdzie Jaser Arafat zatańczy z Australijczykami, a polska młodzież przeżyje prawdziwy szok kulturowy. Po tych wydarzeniach nikogo już nie zdziwi "Gruba Kaśka" pośrodku Wisły ani Gomułka taszczący dobytek do mieszkania przy ulicy Saskiej 109.Gdy odchodzi lato, mgliste noce stają się bardzo niebezpieczne. W mieszkaniu na Kolonii Łaskiego dochodzi do brutalnego morderstwa znanej malarki, a przy Wale Miedzeszyńskim padają strzały. Apelujemy o bezpieczny przejazd przez rondo Waszyngtona do domu! Tej nocy najwytrwalsi mogą przez dziurkę od klucza podglądać Witkacego, który z drwiącym uśmiechem zapisuje: Przyjechała samica Glassa - potworna. Co Stanisława z nią łączyło? Nie zwlekaj, zaczytaj się w sekretach, żeby znowu noc się stawała dniem.
Bali jest pełna kontrastów i niepowtarzalnego piękna.Ta niezbyt duża indonezyjska wyspa stała się ulubionym celem turystów z całego świata. Pobyt w raju na ziemi, duchowe przebudzenie, podróż zmieniająca życie - terminologia jest różna, niemniej na Bali każdy znajdzie coś dla siebie i będzie to zarówno surfer, imprezowicz, plażowicz, poszukiwacz przygód, jak i jogin. Są tu spokojne plaże, piękne krajobrazy, zielone pola ryżowe i niezwykłe świątynie. Wszystko dopełnia lokalny koloryt związany z obecną na każdym kroku tradycją.Z opowieści dowiemy się, jakie miejsca warto odwiedzić oraz jakich błędów lepiej na wyspie nie popełniać. Ponadto poznamy sekrety obowiązującej tu religii i lokalnej społeczności, a także poczytamy zarówno o duchowości i duchach, jak i o psach i spotkaniach z małpami. Znajdziemy tu też odpowiedzi na pytania: jak nosić sarong, jakie znaczenie ma ceremonia spiłowania zębów i dlaczego balijski taniec jest tak ekscytujący.Przepiękne zdjęcia z prywatnego archiwum autorki pozwolą nam przenieść się do barwnego świata tej magicznej wyspy, która emanuje specyficzną atmosferą - aby ją zrozumieć - trzeba jej doświadczyć na własnej skórze.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?