„Pochwalony bądź” – tytuł najnowszej encykliki papieża Franciszka został zaczerpnięty z kantyku św. Franciszka z Asyżu, głoszącego chwałę cudu stworzenia. Encyklika jest apelem papieża, aby ludzie zaczęli szanować naturę stworzoną przez Boga, jednocząc się w dążeniu do zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju.
Encykliki papieskie otrzymują nazwę od pierwszych słów ich tekstu, które najczęściej mają znaczenie programowe. Słowami 'Pochwalony bądź' zaczyna się 'Pieśń słoneczna' ułożona przez św. Franciszka z Asyżu, głosząca chwałę cudu stworzenia.
Jest to pierwsza encyklika poświęcona całkowicie ekologii, uznanej za jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów. Tekst podkreśla związek między ochroną przyrody a sprawiedliwością społeczną, wskazując, że ekologia jest kwestią sprawiedliwości zarówno wobec przyszłych pokoleń jak i ludów najuboższych, najbardziej zagrożonych konsekwencjami zmian klimatycznych.
Papież wskazuje na konieczność globalnej solidarności i odnosi się do kwestii tzw. ekologii ludzkiej, czyli ochrony warunków moralnych życia ludzkiego, podniesionej już przez św. Jana Pawła II w encyklice 'Centesimus annus' z 1991 roku.
Papież Franciszek w trosce o nasz wspólny dom z charakterystyczną dla siebie wrażliwością i wnikliwością próbuje nie tylko opisać objawy obecnej sytuacji, ale także dotrzeć do ich przyczyn, by przedstawić właściwe rozwiązania. Proponuje ekologię integralną, która obejmować będzie szczególne miejsce człowieka w tym świecie, wyznaczone mu przez Boga, oraz jego relacje z otaczającą rzeczywistością.
7 x 7 jest zapisem katechez papieża Franciszka o 7 sakramentach i 7 darach Ducha Świętego. Ta piękna i mądra książka prowadzi czytelnika do źródeł chrześcijaństwa. Papież podkreśla w niej, że Jezus towarzyszy nam w naszym życiu osobistym i że czyni to za pomocą sakramentów, które nie są magicznymi obrzędami, ale spotkaniem z Jezusem Chrystusem.
„Nie każdy znak rzeczy świętej jest sakramentem (...), są nim jedynie te, które oznaczają doskonalenie ludzkiej świętości”, św. Tomasz z Akwinu
Słuchać papieża Franciszka to zdobyć się na odwagę, by jego „prowokacyjna prostota” rozpaliła naszą nadzieję i na nowo ożywiła żar tej miłości, która uprzedza i pierwsza przejmuje inicjatywę.
o. Fernando Prado Ayuso
Zgodnie z intencją argentyńskiego wydawcy oryginału, mamy nadzieję, że książka ta „znacząco przyczyni się do poznania osoby papieża Franciszka”, a zarazem pomoże „odczytywać wydarzenia oczami miłości i wiary”. Publikacja zawiera wybór wypowiedzi Ojca Świętego ułożonych w formule kalendarza i opatrzonych adekwatnym tytułem, tak by można było z nich skorzystać na co dzień. To „perełki” jego myśli, pedagogicznie dawkowane, które mogą rozjaśnić naszą codzienność oraz stanowić życiową inspirację. Na końcu zbioru znajduje się praktyczny indeks kluczowych słów.
"Maryja dobrze nas zna, Ona jest mamą, dobrze wie, jakie są nasze radości i kłopoty, nasze nadzieje i rozczarowania. Kiedy odczuwamy ciężar naszych słabości, naszych grzechów, patrzmy na Maryję".
W kilka godzin po wyborze na tron Piotrowy, papież Franciszek udał się do Bazyliki Santa Maria Maggiore, pragnąc powierzyć pieczy Bożej Matki cały swój pontyfikat. Trudno byłoby zrozumieć łagodność i miłosierdzie charakteryzujące posługę papieża Franciszka, nie pojmując jego szczególnej pobożności względem Matki Boga.
Słowa papieża Franciszka przytoczone w tej książce pozwalają uświadomić sobie jak oddaną i kochającą matką nas wszystkich jest Maryja.
Kolejna książeczka ze zbiorem ,,dobrych słów"". Radości nie można zatrzymać - papież Franciszek przekonuje o tym każdego dnia. Radość to dar Ducha, który ożywia chrześcijanina - nie bójmy się jej doświadczyć!Książeczka zawiera miejsce na dedykację.
Cenne wskazówki dla życia duchowego o. Jorge Maria Bergoglio, powstałe w czasie, kiedy obecny papież pełnił funkcję ojca duchownego i spowiednika w domu zakonnym jezuitów w argentyńskiej Kordobie.Autor porusza temat walki duchowej, obecnej w życiu każdego wierzącego. Omawia duchowe zagrożenia m.in. pokusy, niezdrowe ambicje, ucieczkę w dobra materialne oraz podejrzliwość zatruwającą relacje między osobami. W prostych słowach przedstawia sposoby odkrywania woli Bożej we własnym życiu oraz w wydarzeniach historycznych.
Miłość polega na owej łagodności, której uczył nas Jezus (…). Naśladowanie Jezusa nie oznacza uczestnictwa w pochodzie triumfalnym! Oznacza udział w Jego miłości miłosiernej, włączenie się w Jego wielkie dzieło miłosierdzia dla każdego człowieka i dla wszystkich ludzi.
Książka „Miłość jest łagodna” to świadectwo głębokiego przekonania papieża Franciszka o dobroci Boga, ale również zaproszenie skierowane do każdego z nas, abyśmy stali się radosnymi świadkami bliskości i czułości Boga, abyśmy stali się narzędziem pokoju w świecie, w którym żyjemy na co dzień.
Tajemnice Jana Pawła II
Historia, której nie sposób czytać bez dreszczu emocji. Bezwzględnie jedna z najbardziej frapujących i odkrywczych książek o polskim Papieżu!
Wieloletni przyjaciel Karola Wojtyły, kardynał Andrzej Deskur, wyjawia autorowi niezwykłą informację. Okazuje się, że osoba Jana Pawła II ma jeszcze jeden, dotąd nieodkryty przez biografów wymiar: Karolowi Wojtyle od 26. roku życia towarzyszyły niezwykłe doświadczenia mistyczne! „Jakich tajemnic strzegł Karol Wojtyła? O czym wiedział?” – pyta autor i by potwierdzić te informacje, podąża tropami tajemnic z Fatimy, związków z Ojcem Pio, przepowiedni i objawień maryjnych, wydarzeń z Medjugorje i wielu nadprzyrodzonych znaków towarzyszących posłudze – jak określa sam autor – Jana Pawła Wielkiego. Konfrontuje je z relacjami świadków, watykańskimi dokumentami, opiniami bliskich Papieżowi osób. Wyniki tego śledztwa są absolutnie zaskakujące! Rzucają zupełnie nowe światło na rolę, jaką odegrał Jan Paweł II w dziejach świata nie tylko jako wybitny przewodnik duchowy, ale i człowiek, który miał realny kontakt z Bogiem w wymiarze, jaki trudno sobie wyobrazić...
Sekret ocalenia
Nieznany, sensacyjny epizod związany z ocaleniem Jana Pawła II z zamachu staje się pretekstem dla polskiego dziennikarza do rozpoczęcia fascynującego śledztwa. Jednak to nie polityczne kulisy wydarzenia są w centrum jego dociekań. Znacznie bardziej intrygujące okazuje się pytanie: kto i jak w rocznicę objawień fatimskich ocalił Papieża przed pewną śmiercią? Czy to możliwe, że miała w tym swój udział pewna włoska augustianka, mistyczka i duchowa córka Ojca Pio? Czy to właśnie ona była tą zakonnicą, o której sam zamachowiec powiedział, że powstrzymała go przed kolejnym strzałem? Dlaczego nikt inny nie zauważył jej na placu św. Piotra, a policji nie udało się jej znaleźć? Jakie tajemnice kryło bogate życie siostry Rity Montelli? Znakomicie, żywo, w reporterskim stylu napisana książka z gatunku tych, których nie sposób odłożyć przed przeczytaniem ostatniej strony.
Jezuita
Książka, w której - w formie wywiadu - obecny papież opowiada obszernie o swoim życiu, powołaniu, poglądach na świat, problemach i perspektywach Kościoła, kwestiach moralnych i teologicznych, ale też rzeczach bardzo przyziemnych. Książka powstawała blisko trzy lata. Autorom udało się uzyskać zaufanie "ojca Bergoglio" i skłonić go do bardzo szczerych, osobistych zwierzeń nie tylko na temat jego życiowej drogi.
Oddajemy do Państwa rąk niezwykły zbiór – Kazania z Domu św. Marty. Dotychczas nie ukazało się tak obszerne ich opracowanie. Poprzez te wypowiedzi, niekiedy bardzo spontaniczne, żywe, wręcz potoczne, a więc bliskie każdemu człowiekowi, poznawaliśmy i poznajemy nadal papieża Franciszka. Ukazuje on w nich swoją osobowość, poglądy, stosunek do świata, wyznacza kierunek, w jakim powinien dążyć współczesny Kościół, jego wierni, czyli my, wszyscy chrześcijanie. Mamy nadzieję, że niejeden z tych fragmentów zapadnie w pamięć i serce.
Najnowszy papieski dokument i zarazem pierwsza adhortacja Papieża Franciszka Evangelii gaudium ,,O głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie"" - to tekst wyjątkowy, o charakterze bardzo osobistym, a jednocześnie natchniony głęboką wiarą. Zawiera programowe założenia pontyfikatu Papieża Franciszka - jego wizję Kościoła i współczesnego świata, a także zwraca uwagę na najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi Kościół. Ojciec Święty zaprasza każdego chrześcijanina - niezależnie od miejsca i sytuacji, w której się znajduje - do nowego etapu ewangelizacji u podstaw którego znajduje odnowienie osobistej relacji z Chrystusem.
Najnowszy papieski dokument i zarazem pierwsza adhortacja Papieża Franciszka Evangelii gaudium ,,O głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie” – to tekst wyjątkowy, o charakterze bardzo osobistym, a jednocześnie natchniony głęboką wiarą.
Zawiera programowe założenia pontyfikatu Papieża Franciszka – jego wizję Kościoła i współczesnego świata, a także zwraca uwagę na najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi Kościół.
Ojciec Święty zaprasza każdego chrześcijanina – niezależnie od miejsca i sytuacji, w której się znajduje - do nowego etapu ewangelizacji u podstaw którego znajduje odnowienie osobistej relacji z Chrystusem.
ROZMOWY Z NIEWIERZĄCYM to niezwykła książka! Zawiera korespondencję między Eugenio Scalfarim a papieżem Franciszkiem. Jest także zapisem wywiadu, jakiego Ojciec Święty udzielił założycielowi „La Repubblica”.
Pretekstem do powstania publikacji był list otwarty Scalfariego opublikowany wcześniej w tymże dzienniku. Niewierzący dziennikarz postawił wówczas papieżowi pytania dotyczące wiary, nawiązując do treści pierwszej encykliki Franciszka poświęconej temu zagadnieniu.
Zanim jednak doszło do spotkania i rozmowy, Ojciec święty wysłał do redakcji „La Repubblica” list, w którym odniósł się do refleksji dziennikarza dotyczących encykliki.
Papież, dostrzegając problemy współczesnego świata, podejmując dialog z każdym człowiekiem, na nowo odkrywa i ukazuje wartość i piękno religii.
Powoduje, że wiele osób na nowo wsłuchuje się w słowa Kościoła, jakie kieruje do wszystkich papież Franciszek.
Ojciec święty chce Kościoła zbudowanego na podobieństwo, posiadającego przymioty Boga Miłosiernego, który nie sądzi, lecz wybacza i poszukuje zagubionego grzesznika, przyjmuje syna marnotrawnego. Tak jak jego wielki poprzednik Jan Paweł II jest papieżem dialogu i porozumienia.
Dodatkiem, a zarazem dopełnieniem książki jest encyklika Lumen fidei, która stała się bezpośrednim pretekstem do ożywionej korespondencji, spotkania i wywiadu dziennikarza z papieżem.
Papież Franciszek często podkreśla, jak ważna w życiu chrześcijanina jest modlitwa, i zachęca do niej wszystkich wiernych. Jako pomoc w tej modlitwie można wykorzystać opracowany przez nas zbiór, zawierający myśli i wskazania obecnego papieża, którym towarzyszą dobrane do
nich tematycznie modlitwy.
Pierwsza książka papieża Franciszka.
Publikacja zawiera homilię wygłoszoną podczas Mszy Świętej inaugurującej pontyfikat.
Ponadto w książce znajdują się przemówienia wygłoszone przez papieża Franciszka w pierwszym tygodniu pontyfikatu, kilkanaście homilii kard. Bergoglio z ostatnich lat oraz wywiady z kard. Grocholewskim, który jest prefektem kongregacji ds. edukacji katolickiej oraz dyrektorem Radia Watykańskiego – jezuitą Andrzejem Koprowskim.
Kard. Jorge Mario Bergoglio na Synodzie Biskupów w 2001 r. - pokazał rolę biskupa w kontekście współczesnego świata. Mówił o więzi biskupa z Jezusem, o jego służbie na rzecz Kościoła powszechnego i lokalnego, o roli biskupa w kontekście problemów świata i misji Kościoła w świecie. W jego listach i wystąpieniach widać jak wnikliwie - poprzez Ewangelię - dostrzegał konkretne problemy życia społecznego, kryzys społeczeństwa nastawionego tylko na konsumpcję, korupcję w elitach władzy, jej uleganie naciskom lobbingów, konieczność walki z kartelami narkotykowymi i strukturami mafijnymi. Wskazywał na fatalne skutki rozpadania się więzi społecznych i społeczeństwa obywatelskiego. Nie tylko krytykował, ale wskazywał na rolę jaką w uzdrowieniu sytuacji mają odgrywać katolicy i Kościół. Poruszał sprawy związane z edukacją, szacunkiem dla życia i wiele innych palących problemów. Przez co często popadał w konflikty z władzą.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?