Powieść dla nastolatek o dramatycznej pierwszej miłości, pierwszych cierpieniach i pierwszych krokach w dorosłość. ,,Nie wiem czemu, ale wszystko się wali. Robert, chłopak mojej przyjaciółki, przystawia się... do mnie. Przecież wie, że to nie tak, że chcę być wobec niej lojalna. I wobec Przemka. Tylko, że Robert mi się podoba, bardzo. Mam kłopoty. I raczej nikt nie może mi pomóc...
„Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy” to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę przyrody. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, lecz także wspiera naukę czytania.
Zalety książki:
- duża, czytelna czcionka,
- ponad 20 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom,
- zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową I etapu edukacji, klasy 1–3,
- wiedza przyrodnicza wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach lub w komiksowych dymkach,
- ponad 20 zagadnień, takich jak między innymi: zależność przyrody od pór roku, ochrona środowiska, znaczenie wody i powietrza dla życia, krajobrazy Polski, zagrożenia ze strony zwierząt, roślin czy zjawisk przyrodniczych, zasady racjonalnego odżywiania się, przystosowywanie się zwierząt do poszczególnych pór roku, warunki rozwoju roślin, zjawiska atmosferyczne, doświadczenia przyrodnicze,
- doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
„Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy” opowiada o Antku, Lence, Adzie, Julku, Krzysiu, o ich rodzinach, kolegach, o tym, co lubią, oraz wielu innych sprawach ciekawych dla wszystkich dzieci.
Beata Ostrowicka — autorka książek dla dzieci i młodzieży. Wydała ponad dwadzieścia książek. Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. „Ale ja tak chcę!” zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; „Świat do góry nogami” otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami.
Katarzyna Kołodziej — wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, współpracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu… w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www. krolewnakasia.pl.
W pewnym zupełnie zwyczajnym parku mieszka całkowicie niezwyczajny zając Anatol. Nie przykicał z lasu czy z łąki. Zapewne ktoś go zgubił, tak jak i jego towarzysza - pluszowego tak samo jak Anatol zielonego dinozaura Plotka. Ale nie smucą się z tego powodu - mają wokół siebie tylu przyjaciół. Wiewiórki, sroki, wróbel Ksawery, a nawet mała mrówka Ola, ich współlokatorka - wszyscy razem przeżywają przeróżne przygody, prawdziwe i troszkę wymyślone, bardzo podobne do tych, jakie mogą spotkać każdego przedszkolaka, jego kolegów lub rodzinę.Beata Ostrowicka opowiada o rzeczach najważniejszych: przyjaźni, troskliwości, tolerancji, ale opowiada tak, że wszystkie te wielkie słowa zrozumieją dobrze nawet maluchy. A pomaga jej w tym Piotr Rychel, który wszystko, o czym autorka tekstu opowiedziała, namalował.
Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą „Dom Sierot”. I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym wejściem i czekał na dzieci, żeby się z nimi przywitać. Babcia, gdy to opowiada, a lubi tę część, mówi: „Pandoktor się do nas uśmiechał. Jak tylko go zobaczyłam, to wiedziałam, że Pandoktor to dobry człowiek”. I mówi „Pandoktor” tak, jakby to był jeden wyraz.
Wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku – pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.
Dla każdego dziecka przedszkole jest przedziwnym miejscem, w którym panują zupełnie inne zasady niż w domu. Nowym światem bez rodziców i własnego, ciepłego łóżeczka. Są za to inne dzieci, uśmiechnięte panie przedszkolanki i kolorowe leżaki.
Zapewne dla Waszego dziecka, tak jak dla Hubercika, pierwszy dzień w przedszkolu będzie niezwykle ważnym wydarzeniem.
Lulaki pomogą maluchowi oswoić się z nową sytuacją.
Antek, Lenka, Ada, Julek i Krzyś to piątka przyjaciół. Poznajcie bliżej ich świat. Dużo w nim zabaw, podróżowania, marzeń, szalonych pomysłów, a także wielu innych ważnych dla wszystkich dzieci spraw. No i matematyki, bo ona jest naprawdę wszędzie!
„Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny” to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę matematyki. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień matematycznych, lecz także wspiera naukę czytania. Zalety książki to:
• duża, czytelna czcionka,
• ponad 30 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom,
• zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową klas 1–3,
• wiedza matematyczna wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach,
• stopniowanie trudności,
• ponad 20 matematycznych zagadnień, takich jak: cyfry, klasyfikowanie obiektów, tworzenie zbiorów, dodawanie i odejmowanie, pomiary długości, ciężaru, pojemności, czasu, temperatury, obliczenia pieniężne, liczby rzymskie, odczytywanie godziny, daty, znajomość kalendarza, rozpoznawanie figur, tabliczka mnożenia,
• wygodne podsumowanie na wyklejce książki,
• doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
Nauka matematyki może stać się naprawdę dobrą zabawą!
Beata Ostrowicka – autorka książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w 1995 roku powieścią "Niezwykłe wakacje". Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Współpracowała z pismami dla dzieci – "Miś" i "Świerszczyk". Wydała ponad dwadzieścia książek. Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. "Ale ja tak chcę!" zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; "Świat do góry nogami" otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję "Cała Polska czyta dzieciom". W 2000 odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie "Strychowych opowieści". Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce.
Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Pisze zarówno dla starszej młodzieży, jak i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami.
Katarzyna Kołodziej – wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, pracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu… w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www. krolewnakasia.pl.
Poczytam ci, mamo. Elementarz to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Książka, stworzona zgodnie z zaleceniami metodyków, składa się z trzech etapów:Pierwszy etap zawiera ilustracyjne przedstawienie bohaterów i ich świata. Najmłodszy czytelnik opowiada, co widzi, a dzięki wsparciu rodzica może uczyć się czytać pierwsze słowa, czyli podpisy znajdujące się na ilustracjach. Pierwszy etap wprowadza czytanie globalne, które można stosować już u najmłodszych dzieci.Drugi etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą Jak się pisze, tak się czyta, czyli używamy tylko podstawowych liter alfabetu, są one wprowadzane stopniowo od najprostszych do tych trudniejszych jak ą, ę czy ź, ś. W dymkach umieszczone zostały dodatkowo podpowiedzi, jak wybrane wyrazy sylabizować i literować.Trzeci etap zawiera teksty tworzone zgodnie z zasadą Tak się pisze, a tak się czyta. Pojawiają się wszystkie litery alfabetu, dwuznaki, a także upodobnienia i udźwięcznienia, które sprawiają liczne trudności początkującemu czytelnikowi, ponieważ wyrazy je zawierające inaczej się pisze, a inaczej czyta.Poczytam ci, mamo. Elementarz opowiada o Antku i Lence, którzy mieszkają w bliźniaku, o ich rodzinach i kolegach z podwórka, o tym, co lubią, a czego nie oraz wielu innych ciekawych dla wszystkich dzieci sprawach.Konstrukcja książki z podziałem na etapy zachęca do przechodzenia na kolejne poziomy, dzięki czemu, mamy nadzieję, nauka czytania będzie po prostu dobrą zabawą. Czcionka pierwszych tekstów jest bardzo duża i czytelna, w kolejnych tekstach stopniowo się zmniejsza. Na pierwszych stronach dominują ilustracje, teksty do przeczytania są bardzo krótkie, stopniowo teksty wydłużają się i zajmują więcej miejsca w stosunku do ilustracji, dzięki czemu dziecko, kończąc książkę, samo widzi, jaką drogę przeszło i ile już potrafi.Beata Ostrowicka autorka książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w 1995 roku powieścią Niezwykłe wakacje. Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Współpracowała z pismami dla dzieci Miś i Świerszczyk. Wydała ponad dwadzieścia książek. Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. Ale ja tak chcę! zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; Świat do góry nogami otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję Cała Polska czyta dzieciom. W 2000 odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie Strychowych opowieści. Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce.Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Pisze zarówno dla starszej młodzieży, jak i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami.Kasia Kołodziej wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP, miewa czasem wystawy, współpracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www .krolewnakasia.pl.
Normalna kochająca się rodzina. Beztroska codzienność. Idealny chłopak.Laura chciałaby móc to powiedzieć o swoim życiu, ale nie może... Pewnie dlatego wciąż gdzieś pędzi. Musi przecież pomóc Monice, siostrze, która bardzo wcześnie zaszła w ciążę i samotnie wychowuje dziecko. I pani Wandzie, starszej kobiecie, u której dorabia sobie matka. Do tego Laura trzy razy w tygodniu udziela korepetycji. Powinna też spotykać się z ojcem, na co zwykle nie ma ochoty, bo nie może znieść jego najnowszej ,,miłości"". Dziewczyna tęskni za dawnymi czasami, choć przed nikim, nawet samą sobą, by się do tego nie przyznała. Na szczęście ma Szarą, na którą zawsze może liczyć. I Błażeja, który, mimo że jest dla niej najbliższą osobą na świecie, nigdy nie będzie jej chłopakiem...
Marcyśka jest licealistką, szarą myszką, która przyjechała do Krakowa ze wsi i nie do końca umie się w nim odnaleźć. Nie ułatwiają jej tego problemy z nawiązywaniem znajomości w szkole i kłopoty sercowe z Olafem (strasznie porządnym i nudnym) orazIzem (zbyt bezpośrednim i dość niebezpiecznym). Kiedy dostaje mieszkanie po ciotce, wbrew decyzji najbliższych zaczyna mieszkać w nim sama. Jej nową rodziną zostaje Aśka (specjalistka od kłopotów) i jej kumple... Marcysia szybko zauważa, że żarty się skończyły i teraz tylko od niej zależy, jak potoczy się jej dalsze życie. Czy od nastolatki można oczekiwać odpowiedzialnych, dojrzałych decyzji? A gdy nie wszystkie są trafione, czy to oznacza, że jest po prostu złą dziewczyną? Dawna Marcyśka zdecydowanie powiedziałaby, że tak, ale ta obecna nie jest już tego taka pewna.
Świat małego dziecka jest prostszy od świata dorosłych. Smutek jest smutkiem, i nikt się wtedy nie uśmiecha. Jest zapał i energia, finezja i fantazja. I zaufanie, że będzie dobrze, że ludzie są uczciwi, że dobro zwycięża.Beata Ostrowicka doskonale odnajduje się w świecie oglądanym z perspektywy malca. Jej opowiadania dla najmłodszych są emocjonujące, wszak dziecięcy świat to głównie emocje. Mali czytelnicy ją lubią i rozumieją. To dla nich jest ten zbiór.
Justyna zakochuje się w Robercie, tajemniczym chłopaku o złych oczach. Broni się przed tym uczuciem jak może, ale w końcu, po wyjeździe do bacówki, wpada po uszy. Grażyna - jej najlepsza przyjaciółka, nie może wybaczyć Justynie tej zdrady. Bo Robert był wcześniej jej chłopakiem. Ale odszedł, zostawił ją. Teraz Justyna, która się z nim spotyka, zaczyna się bać, że Robert zdradzi i zostawi także ją.
Życie szesnastoletniej Oli i jej rodziny wywróciło się do góry nogami, kiedy umarła mama. Dziewczyna nie umie sobie z tym poradzić. Zbyt wiele obowiązków zwala się na jej głowę, a zbuntowana siostra nie zamierza niczego ułatwiać. Wszyscy oczekują od Oli rozsądku, są ekspertami w jej sprawie, i to jest naprawdę wkurzające. A Ola jest po prostu smutna i porządnie zagubiona. Wkrótce okazuje się, jak bardzo...
Młodzi bohaterowie spotykają w ruinach zamku nową koleżankę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale dziewczynka ta urodziła się w... XVII wieku i dziwnym zrządzeniem losu przeniosła się w nasze czasy. Poznaje współczesny świat, poznaje nowych przyjaciół, przeżywa wiele fantastycznych przygód, a w ślad za nią przez wieki podąża tajemniczy człowiek z blizną...
Bohaterowie, których znacie już zEliksiru przygód, odbywają tym razem za sprawą cudownego napoju fascynującą podróż w XVII wiek. Czekają tam na nich niezwykłe atrakcje, zagadki przeszłości, tajemnicze postacie i labirynt podziemi pełen pułapek, kryjący legendarny skarb.
Koniec roku szkolnego już blisko. Wszystko wskazuje na to, że lato będzie całkiem zwyczajne. Piątka przyjaciół zamierza spędzić wakacje w swoim miasteczku. Czy nudne łowienie ryb w pobliskiej rzece może być początkiem fantastycznych wydarzeń? Bohaterowie przeżywają niesamowite przygody, odbywają przedziwne podróże w czasie i przestrzeni, są świadkami niecodziennych wypadków, poznają tajemnice sprzed wieków.
Wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku - pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.
Misia to czternastolatka, która uważa, że umie ""rozgryzać"" ludzi i manipulować nimi. Okłamuje wszystkich wokoło - swoich bliskich, znajomych, nawet chłopaka, który ją kocha. Dla niej to oczywiste, że nie da się żyć, mówiąc tylko prawdę. Kłamstwo rządzi! I Misia rządzi. No, może nie zawsze...
Po niezwykle dobrym przyjęciu antologii Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać oddajemy w ręce czytelników kolejną książkę w serii. Tym razem jako temat przewodni wybraliśmy bezpieczeństwo. Bezpieczna bajka skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także do rodziców i opiekunów, zawiera bajki terapeutyczne znanych polskich pisarek na tematy takie jak: spotkanie z nieznajomym, znaleziony (niebezpieczny) przedmiot, zgubienie się, bezpieczeństwo w wodzie, wirtualny świat, samodzielność, bezpieczeństwo w domu, korzystanie z numerów alarmowych, uzależnienie i inne. Zebranym w książce bajkom towarzyszą wskazówki i komentarze Katarzyny Klimowicz, które, mamy nadzieję, będą dla rodziców i dzieci pomocą, inspiracją do rozmowy, zabawy czy przede wszystkim wspólnego zastanowienia się nad prezentowanymi tematami. Dodatkowo każdą bajkę poprzedza wywiad z ekspertem. Do projektu zaprosiliśmy osoby, które dobrze orientują się w poruszanych tematach albo dzięki wykonywanej pracy, albo osobistym doświadczeniom. Wśród ekspertów znaleźli się między innymi: Mateusz Kusznierewicz, Jasiek Mela, Małgorzata Ohme, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Beata Pawlikowska, Piotr Pawłowski, Mariusz Sokołowski, Jakub Śpiewak. Bezpieczna bajka to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu!
Jest to ciepła opowieść o życiu znanych ze ""Strychowych Opowieści"" przyjaciół - Kreska i Kreski, zamieszkujących tajemniczy i magiczny strych starego domu oraz ich sąsiadów - gołąbka Gienka, Pani Sowy oraz Mysiej rodzinki. Dni upływają im wśród zwykłych czynności, a jednak mamy wrażenie, że stale spotykają ich niezwykłe przygody. Magia i czary przeplatają się z codziennymi troskami bohaterów, a wszystko w czarodziejskiej scenerii starego strychu. Książkę czyta Hanna Kinder-Kiss.
Pewnego razu stryjek Wzorek dowiedział się od ptaków, że pomiędzy lasem a stawem znajduje się miły dom z niezamieszkanym strychem. Stryjek Wzorek, Kreska i Kresek spakowali swój cały dobytek i ruszyli w stronę domu nad stawem. Do tej pory mieszkali w wydrążonym pniu starego dębu, ale od pewnego czasu drzewo zaczęło bardzo przechylać się na jedną stronę, więc mieszkanie w nim zaczynało być niebezpieczne. Od razu polubili dom z czerwonym dachem, a szczególnie jego ogromny strych. Ale ptaki się pomyliły. Okazało się, że na strychu mieszka już Pani Sowa i rodzina Myszek. Zwierzątka były jednak tak miłe, że chętnie zgodziły się na nowych mieszkańców - granatowowłosą Kreskę, jej zielonowłosego brata i stryjka Wzorka wraz z jego wielką fioletową brodą. W domu nad stawem mieszkał wraz z rodzicami Kuba, który nie przypuszczał nawet, jakie ciekawe przygody przeżyją mieszkańcy strychu... fragment książki. Książkę czyta Hanna Kinder-Kiss.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?