W tym dziale znajdą coś dla siebie Ci, którzy poszukują ciekawych, wyszukanych przepisów, mnóstwo książek kucharskich z niesamowitymi, ciekawymi, przepysznymi przepisami. Diety, jadłospisy, sposoby przyrządzania, kuchnie świata, kuchnia tradycyjna, kuchnia polska, poradniki dietetyczne, mity żywieniowe, zdrowa kuchnia rodzinna, sałatki, marynaty, superfoody. Te i inne informacje znajdziesz w naszych publikacjach w sklepie Dobreksiazki.pl
Dzieci uwielbiają pomagać w gotowaniu! A że przy okazji kuchnia wygląda, jakby przeszedł przez nią tajfun? Nie szkodzi. Ważne, że zabawa jest przednia i małe buzie są uśmiechnięte od ucha do ucha.Każdy przepis został rozpisany na role – trudniejsze zadania przeznaczamy dla rodzica, łatwiejsze – dla dziecka. Dzięki temu od razu wiadomo, jak zorganizować wspólną pracę w kuchni. W naszej książce znajdziecie przepisy na pyszne i niebanalne śniadania, przekąski do szkoły, obiady, napoje oraz słodkości. Są to zarówno szybkie sałatki, grzanki jak i wymagające nieco więcej cierpliwości solidniejsze przysmaki, np. pizza.Może zatem w najbliższy weekend zrobicie razem ze swoimi pociechami naleśniki z bananami albo pieczone nuggetsy z kurczaka, o niebo lepsze niż te sprzedawane w KFC, a na podwieczorek pyszne muffinki lub mus truskawkowy?
Czy wiesz, że istnieje grupa produktów, których spożywanie ma ogromnie korzystny wpływ na naszą kondycję? Określa się ją mianem superfood. To żywność, która zawiera wyjątkowo cenne dla organizmu składniki – dużą ilość witamin, głównie antyoksydacyjnych, związki bioaktywne, mikroelementy czy kwasy tłuszczowe omega-3. Superfood to zarówno produkty dobrze znane, np. kasza jaglana, płatki owsiane, burak, dynia czy awokado, jak i dietetyczne hity w rodzaju komosy ryżowej, jagód goji, nasion chia czy spiruliny. W naszej książce proponujemy zestaw megazdrowych i megasmacznych dań przyrządzonych z superżywności, które można wziąć ze sobą do szkoły i pracy. Są to sałatki, kanapki, wegeburgery, wypieki i inne specjały idealne na lancz.
Jedna książka na wiele dolegliwości Znajdziesz w niej zbiór najskuteczniejszych przepisów odnoszących się do ponad siedemdziesięciu powszechnie występujących dolegliwości codziennych. Zostały one pogrupowane według obszarów ciała, narządów oraz zespołów chorób. Tego rodzaju podział służy zwiększeniu przejrzystości tej książki. Sekrety szeptuch ujawnione! Poza tradycyjnymi sposobami uzdrawiania różnych dolegliwości Autorka prezentuje również techniki eliminowania schorzeń z sukcesami wykorzystywane przez szeptuchy. Teraz Ty również dowiesz się, czym jest zamawianie bólu nóg, nauczysz się eliminować kurzajki za pomocą zwyczajnego ziemniaka oraz pokonasz trudności związane z powiększeniem rodziny. Ludowe sposoby na współczesne choroby!
Chcesz czuć się zdrowo? Wyeliminuj z jadłospisu półprodukty, dania gotowe, fast foody, gazowane napoje oraz pełne cukru i tłuszczów trans słodycze. W zamian postaw na świeże, jak najmniej przetworzone składniki pochodzące z godnych zaufania źródeł – po prostu uczyń swoją kuchnię ekologiczną i jedz w zgodzie z naturą.„EKO Kuchnia” to przepisy na wartościowe odżywczo posiłki, które są atrakcyjne i łatwe do przygotowania. Znajdziesz tu pomysły na znakomite śniadania, obiady i kolacje, a także pyszne smoothies oraz słodkości, które nie szkodzą – wszystko to ze składników najwyższej jakości.
Kuchnia śródziemnomorska to kwintesencja zdrowia i smaku. Dzięki oliwie, oliwkom i morskim rybom dostarcza zalecanych przez dietetyków nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6.Królują w niej świeże warzywa, znakomite sery i jogurty oraz aromatyczne zioła, jak bazylia, oregano czy rozmaryn. Przysmaki, z których słynie region Morza Śródziemnego, są proste w wykonaniu wiele z nich podbiło cały świat, jak pizza, spaghetti, sałatka grecka. Coraz większą popularnością cieszą się także hummusy i dania na bazie kasz kuskus i bulgur charakterystyczne dla krajów Afryki Północnej.Ta książka jest jak wspomnienie słonecznych wakacji w Grecji, Włoch czy Hiszpanii. Przypomni wam smak greckich specjałów: musaki, gyrosu i tzatziki, włoskich deserów: panna cotty i tiramisu, hiszpańskiej paelli i gazpacho.
Pierwsza książka kucharska twórczyni „Jadłonomii” – najpopularniejszego polskiego bloga o kuchni roślinnej. Czy łodyga brokułu nadaje się do jedzenia? Do czego wykorzystać natkę marchewki? Jak zrobić bezmięsny pasztet na świąteczny stół? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w długo wyczekiwanej książce Marty Dymek – znanej z programu „Dzień Dobry TVN” autorki „Jadłonomii”, najpopularniejszego bloga w polskim internecie poświęconego kuchni roślinnej, Kulinarnego Bloga Roku 2013. Autorka skomponowała ponad 100 przepisów na wegańskie śniadania, obiady i kolacje z bulw, korzeni i liści. Tu burak zmienia się w ciasto czekoladowe, pietruszka występuje w parze z gruszką, a z garści kapusty powstają chrupiące chipsy. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich jaroszy i tych, którzy do tej pory nie wyobrażali sobie bezmięsnego obiadu.
"Jako jeden z prekursorów kuchni molekularnej w polskiej gastronomii, oddaję w Państwa ręce książkę, która jest wynikiem kilkuletniego doświadczenia w tej dziedzinie. Starając się „odczarować” mit, iż jest to kuchnia niedostępna na co dzień, przedstawiam bogato ilustrowany zbiór przepisów kulinarnych zawierający szczegóły dotyczące nie tylko składników i sposobów przygotowania potraw, ale również urządzeń niezbędnych do ich wykonania. Dlatego też książkę tę dedykuję nie tylko branży gastronomicznej, ale także tym wszystkim, którzy poszukują nowych smaków, dla których gotowanie to niekończąca się przygoda.” Łukasz KonikO AUTORZE: Łukasz Konik to kreatywny szef kuchni, umiejętnie łączący najnowsze trendy i techniki kulinarne z tradycją. Znany jest ze swoich zamiłowań do kuchni molekularnej, tradycyjnej kuchni polskiej oraz produktów regionalnych. Obecnie zmienia oblicze polskiej kuchni uzdrowiskowej oraz żywienia w szpitalach rehabilitacyjnych. Absolwent Wyższej Szkoły Gastronomii i Hotelarstwa w Poznaniu, doświadczenie zawodowe zdobywał w uznanych hotelach i restauracjach w Polsce i zagranicą. Od 2009 roku członek elitarnego grona Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Obecnie Główny Szef Kuchni we wszystkich obiektach hotelowo-restauracyjnych oraz placówkach rehabilitacyjnych należących do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. Na swoich pokazach oraz warsztatach „Kulinarna Awangarda” popularyzuje kuchnię molekularną i przybliża uczestnikom jej tajniki. Współpracuje z czasopismami i portalami gastronomicznymi oraz telewizją publiczną i komercyjną. Współtworzy cykl programów „Galopem do Kuchni – Łukasz Konik zaprasza”, który powstał w ramach kampanii społecznej „Zdrowe Dzieci, Zdrowa Młodzież, Zdrowi Dorośli”.
Oto wielka gratka dla miłośników alkoholi: stworzony przez artystów ze studia Pop Chart Lab wszechstronny ikonograficzny przewodnik po świecie piwa, wina i destylatów. Znajdziecie tu wszystko, od opisu dziesiątków rodzajów piwa i kufli, z jakich należy je pić po koktajle znane z kina i literatury. Alkohole w obrazkach to mapy, grafiki i rankingi dotyczące historii, geografii i kultury ulubionej rozrywki ludzkości. Zarówno neofici w świecie piw rzemieślniczych, jak i koneserzy whisk(e)y ucieszą się z tego praktycznego elementarza zawierającego przepisy na drinki, opis warzenia piwa czy też dokładne mapy czołowych regonów winiarskich świata. Wszystko to przedstawione w czytelnej, eleganckiej formie stanowiącej znak firmowy Pop Chart Lab. Alkohole w obrazkach to kompleksowy przewodnik dla tych, którzy chcą pić w sposób świadomy. Zabawny, funkcjonalny i pięknie przygotowany, dzięku zawartym w nim informacjom i wzornictwu ucieszy czytelników (i wielbicieli alkoholi) na całym świecie.
Edycja specjalna z notesem na zakupy - spisem produktów do przepisów z książki.Przepisy najwybitniejszego kucharza świata po raz pierwszy w Polsce. Kuchnia sezonowa dla każdego w najlepszym wydaniu. Alain Ducasse jest uważany za najlepszego kucharza na świecie. O jego klasie świadczą prestiżowe wyróżnienia – trzykrotnie zdobył trzy gwiazdki Michelin, a w całej swojej karierze uzyskał ich w sumie aż dwadzieścia jeden.Propaguje gotowanie naturalne i odpowiedzialne. „Dziś – mówi – gdy pleni się marnotrawstwo, gdy króluje hodowla przemysłowa, gdy rolnictwo i rybołówstwo są tak intensywne, jako rzecz najoczywistsza narzuca mi się kuchnia zwrócona ku naturze. Zdrowa, z zasadami, prawdziwa, sezonowa, zaangażowana…”Wraz z byłym szefem kuchni swoich restauracji Christophe’em Saintagne’em i dietetyczką Paule Neyrat Ducasse przełożył tę wizję na 150 pogrupowanych według pór roku prostych i zdrowych przepisów, które zostały uzupełnione o praktyczne porady.
Zakochaj się w Portugali! Pierwszy w Polsce przewodnik po winach i regionach Portugalii: opisy wszystkich regionów winiarskich od Vinho Verde, przez Douro i Alentejo po Azory i Maderę, style win, autochtoniczne odmiany winogron i połączenia kulinarno-winne. 100 winiarni. Ponad 300 win. Książka, która pomoże ci znaleźć najlepsze wina – na półkach polskich sklepów i w czasie podróży przez Portugalię.
Murielle Rousseau, A Table, 2009 r. : Pasję do gotowania zaszczepili we mnie mój ojciec i babcia („Mamuśka”). Pamiętam, jakby to było wczoraj, gdy mając niecałe trzy lata, siedziałam na podłodze i łuskałam fasolkę szparagową na tradycyjne danie prowansalskie.Wciąż czuję zapach świeżego dżemu truskawkowego, który „Mamuśka” przyrządzała co roku. Nigdy nie zapomnę tego cudownego zapachu, jaki wydzielał się, gdy ojciec wrzucał czosnek na patelnie, a na której dusiły się już świeże prawdziwki.Cieszę się, że udało mi się zachować skarbnice przepisów mojej francuskiej rodziny: by samej gotować oraz by mogli to robić dla mnie inni – a także, by móc Wam przekazać tę wiedzę.Życzę dużo radości z gotowania. A Table!
Przepisy i porady znakomitej brytyjskiej autorki. Tajemnice przygotowanie i przechowywania przetworów. Sprawdzone przepisy na dżemy, galaretki, marmolady, marynaty.
Tworząc posiłki dla dzieci, z pewnością każdy dorosły chce, aby były one pełnowartościowe i dostarczały młodemu organizmowi niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju składniki budulcowe, energetyczne czy witaminy.
Tak jak cztery pory roku różnią się swą energią i temperaturą, tak i my powinniśmy dostosować swój tryb życia i sposób odżywiania do określonej pory, aby łatwiej przetrwać zimę i w pełni rozkoszować się latem. W książce w prosty sposób poruszony jest temat zdrowego odżywiania zgodnego z rytmem pór roku. Wszystkie zawarte w nim przepisy można wykorzystać dosłownie lub traktować jako podstawę dla własnych pomysłów kulinarnych.
Kuchnia polska"" to skarbnica przepisów na dania, których rozmaite smaki są w stanie zaspokoić zarówno tradycjonalistów, jak i osoby lubiące poeksperymentować w kuchni. Zebrane przepisy na przystawki, zupy i dania główne sprawią, że problem z obmyśleniem menu, zarówno na wykwintne przyjęcie, jak i codzienny posiłek, przejdzie do przeszłości. Tradycyjne receptury wzbogacone o przepisy kuchni regionalnych pomogą każdemu odkryć w sobie duszę kuchmistrza.
Książka, która bezlitośnie obala mity na temat tłuszczu, diety i zdrowego stylu życia! Wyobraź sobie, że zamiast obsesyjnie unikać tłuszczy - jesz je, chudniesz , pozbywasz się przewlekłych chorób i odzyskujesz pełnię zdrowia. To przyszłość medycyny naturalnej, która już teraz jest w zasięgu twojej ręki! Joseph Mercola ujawnia rewolucyjną teorię, która podważa fundamenty współczesnej dietetyki. Musisz przestać liczyć kalorie i katować się dietami opartymi na beztłuszczowych posiłkach. Kluczem do zachowania zdrowia jest dostarczania organizmowi dobrego paliwa, które przyspiesza metabolizm i oczyszczanie z toksyn. Z przełomowej książki doktora Mercoli dowiesz się: - jak dużo i jakich tłuszczy powinieneś jeść, - co jest zdrowsze: masło i smalec czy chleb, - jak zmienić swoje odżywianie, by efektywnie i zdrowo schudnąć, - jaki rodzaj ruchu jest dla ciebie najzdrowszy, - jak dzięki diecie tłuszczowej i Mitochondrialnej Terapii Metabolicznej odzyskać zdrowie. Przejmij kontrole nad swoim zdrowiem już dziś! __ Dr Joseph Mercola jest słynnym lekarzem i światowej sławy autorytetem w dziedzinie medycyny naturalnej. Specjalizuje się w naturalnych metodach odnowy biologicznej, a jego badania i działalność na tym polu zaowocowały wprowadzeniem wielu potrzebnych zmian do obecnego systemu opieki zdrowotnej. Jako lekarz przez dwadzieścia pięć lat sprawował opiekę medyczną nad tysiącami pacjentów, a w 1997 roku stworzył stronę internetową uznaną za najlepsze na świecie źródło wiedzy o naturalnych metodach leczenia, którą odwiedza miesięcznie ponad 1 500 000 unikalnych użytkowników, a jego fanpage śledzi prawie 1 800 000 obserwatorów. Doktor Mercola to nie tylko autor bestsellerowej książki, ale także specjalista, pojawiający się często w roli eksperta w takich mediach, jak: CNN, Fox News, ABC News Today, Washington Unplugged CBS i The Dr. Oz Show.
Wok, najważniejsze w Azji naczynie kuchenne, zadomowił się już niemal na całym świecie i trudno sobie wyobrazić bez niego współczesną kuchnię. Krótki czas gotowania w woku gwarantuje zachowanie cennych składników odżywczych, a egzotyczne przyprawy otwierają przed nami nowe horyzonty smakowych doznań. Ponadto wok w mistrzowski sposób łączy dalekowschodnią filozofię gotowania ze sztuką przyrządzania potraw lekkich, zdrowych i nieskomplikowanych.
Burger to prawdziwy celebryta wśród fastfoodowych dań. Nic w tym dziwnego, gdyż jest naprawdę pyszny, jeśli został dobrze przyrządzony. Burgery robi się z różnych gatunków mięsa, a nawet można z niego zrezygnować i przygotować kotlety w wersji wege – z ciecierzycy czy fasoli. Znajdziesz tu mnóstwo pomysłów na burgery – od amerykańskich klasyków z wołowiny, przez wariacje drobiowe, po propozycje z rybą i opcje dla wegetarian. Książkę uzupełniają przepisy na smakowite sosy, m.in. keczup, musztardę i guacamole, które są niezbędnym składnikiem burgerów.
Now available in a new pocket edition, "Cocktails of the Movies" serves up the 64 greatest cocktails to have featured on film.
Take a journey through Hollywood's lifelong love affair with cocktails, celebrating the greatest characters and their iconic drinks through original illustrations and easy-to-follow recipes. From Marilyn's Manhattan in "Some Like It Hot" to The Dude's White Russian in "The Big Lebowski", there's something for everyone. Each cocktail is accompanied by the recipe, method, a history of the drink and a synopsis of its scene in the movie alongside full-color original artwork.
Pierwsze kroki w świecie wina
Jak kupić dobre wino, ile go nalewać do kieliszka, jak łączyć wino z jedzeniem, jak rozpoznać chorobę korkową i czy wypada lubić słodkie wina?
Michał Bardel – mistrz i znawca wina, potrafiący w prosty sposób przekazywać wiedzę o nim, prezentuje pełen anegdot praktyczny przewodnik, z którego dowiemy się: Dlaczego dawniej kobiety przyłapane na piciu wina były karane na równi z cudzołożnicami? Czy szlachetne tokaje powstają ze spleśniałych winogron? Dlaczego na etykietach win jakościowych nigdy nie znajdziemy określenia „półwytrawne”?
To elementarz dla wszystkich, którzy lubią wino, ale niewiele wiedzą na jego temat.
Michał Bardel – redaktor naczelny dwumiesięcznika „Czas Wina”, wykładowca akademicki, kierownik studiów z wiedzy o winie w Collegium Civitas w Warszawie, sędzia międzynarodowych konkursów winiarskich, autor książki Zbrodnia i wina. Sensacyjny przewodnik po winach świata.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?