Victor i Sara przechodzą ciężki okres. Stres związany z pracą prowadzi do kolejnych kłótni, więc para decyduje się na wakacje. Wsiadają zatem do samochodu i bez konkretnego planu jadą przed siebie, aż docierają do położonego na uboczu miasteczka. Legenda mówi, że nad miejscem tym ciąży klątwa wiedźmy. Victor zaczyna podejrzewać, że miasteczko nie jest do końca tym, czym się zdaje. Para powoli przestaje się martwić o to, czy ich związek przetrwa, bo w tym mrocznym miejscu będą musieli walczyć o przetrwanie w ogóle***Nadnaturalny horror uderzający w najbardziej przejmujące nuty: utraty kontroli nad własnym życiem i potencjalnej straty najbliższych.Komiks hiszpańskiego autora Vicente Cifuentesa został wydany w Stanach Zjednoczonych pod szyldem Dark Horse.Polskie wydanie uzupełniono o galerię grafik autora oraz wielu zaprzyjaźnionych artystów takich jak: Rafa Sandoval, Javier Fernndez czy Victor Santos.
DAWNO, DAWNO TEMU w Baśniowie pojawiła się dziewczynka… która nienawidziła go z całego serca i narobiła takiego właśnie syfu! Ohyda, nie? NIENAWIDZĘ BAŚNIOWA, komiks scenarzysty i rysownika Skottiego Younga, laureata Nagrody Eisnera i autora bestsellerów takich jak CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ, SZOP RACOON, DEADPOOL, to baśniowa przygoda, która rozwala sobie swą śliczną gębusię o cudownie brutalny humor, którego NIE należy serwować dzieciom przed snem (no chyba że twoi starzy są totalnie spoko albo mają gdzieś, co czytasz… to wtedy wiadomo). Poznaj Gert, dorosłą kobietę w ciele sześciolatki, która utknęła w zaczarowanym Baśniowie na prawie trzydzieści lat, zmuszona do szukania klucza, który pozwoli jej wrócić do domu. Ma tylko siebie, muchę imieniem Larry oraz topór bojowy, a na przeszkodzie stoją jej Szleje, Grzyby, Zombie Fauny, Barbarzyńcy, Królowa Chmuria oraz różne inne wariactwa! NAGRODY: 2 x Nagroda Ringo
Trzeci tom komiksowej trylogii grozy, stworzonej przez autorki obsypanej nagrodami serii "Monstressa" - Marjorie Liu i Sanę Takedę!POCHWAŁY DLA TOMU 1: POŻERACZKI NOCY UZNANEGO PRZEZ "THE WASHINGTON POST" ZA NAJLEPSZĄ POWIEŚĆ GRAFICZNĄ 2022 ROKU, A PRZEZ NPR.COM ZA ULUBIONY ALBUM Z 2022 ROKUDelikatne tusze i świetliste akwarele Takedy równie biegle oddają szczegóły życia codziennego, jak i przerażający, nadprzyrodzony świat upiornych szkieletów, żywych cieni, zakapturzonych postaci i opętanych lalek. Warstwa graficzna zwraca uwagę wewnętrznym światłem. Są tu sceny słoneczne i kojące, a zaraz po nich następują groza i mrok. Fani stylowych współczesnych horrorów, takich jak Hrabstwo Harrow czy Coś zabija dzieciaki, pochłoną tę historię i będą z niecierpliwością czekać na kolejny tom. - "Publishers Weekly", recenzja z gwiazdkąScenarzystka Marjorie Liu i graficzka Sana Takeda nie tylko opowiadają historie. One tworzą całe światy. - "Forbes"Sana Takeda z mistrzowską precyzją przedstawia zarówno subtelne interakcje między postaciami, jak i wstrząsający, dosłowny horror. - "Library Journal"Seria zdobyła Nagrodę Einsera w kategorii najlepsza nowa powieść graficzna (2024) oraz najlepszy twórca multimedialny (2024).
Umiejscowiona w alternatrywnej rzeczywistości matriarchalnej Azji roku 1900, steampunkowa opowieść z elementami art-deco. "Monstress" to historia nastolatki próbującej radzić sobie z wojenną traumą i dzielącej psychiczną więź z tajemniczym monstrum. To więź, która na zawsze zmieni życie obojga bohaterów."Monstress" to jedna z najbardziej pomysłowych i odważnych serii komiksowych ostatnich lat.NAGRODY5 x Nagroda Eisnera3 x nagroda Hugo2 x British Fantasy AwardNagroda HarveyaNOMINACJE5 x Nagroda EisneraBritish Fantasy Award
Komiksowy prequel do klasycznej powieści Franka Herberta to świetna rozgrzewka przed najgorętszą premierą filmową ostatnich lat, czyli adaptacją Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve`a. Bestsellerowa powieść Diuna. Ród Atrydów doczekała się w końcu wersji komiksowej. Adaptacją i scenariuszem zajęli się Brian Herbert i Kevin J. Anderson, autorzy powieści opartej na notatkach twórcy Diuny Franka Herberta. Tekst zilustrował Dev Pramanik (Paradiso).
Pensjonat pełen ćpunów. Zaniedbana żona. Dziewczynka, która wierzy, że jest superbohaterką. Policjant ukrywający się przed wszystkimi. Prywatny detektyw poszukujący nastolatki na gigancie. Pewnego sądnego lata historie różnych osób zbiegają się w jednym miejscu.TAM BYŁO CIAŁO to opowieść o miłości i śmierci na przedmieściach, oglądana z wielu punktów widzenia. Każdy z sąsiadów, który był jej świadkiem, ma własne zdanie o tragedii i o tym, jak do niej doszło. Tylko kto mówi prawdę? Począwszy od mapy miejsca zbrodni kryminalna zagadka prowadzi czytelnika śladami morderstwa odbijającego się echem przez dziesięciolecia pełne miłości, strat, namiętności i przemocy.
Zbyt ludzcy, by być bogami. Zbyt potężni, by być zwyczajni.Na krańcu jednego ze światów i w samym centrum drugiego dochodzi do nieziemskich cudów! Na kole podbiegunowym członkowie X-Men i Alpha Flight znajdują źródło niezwykłej mocy, która może uratować świat. Nie wiedzą, że przyjdzie im zapłacić straszliwą cenę za dary, jakimi zostali obdarzeni.Konsekwencje spotkania dwóch drużyn dotykają również członków New Mutants, którzy nagle trafiają do Asgardu! X-Men ruszają im na ratunek, ale czy najpotężniejsi mutanci przetrwają pobyt w krainie bogów?Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach X-Men and Alpha Flight (1985) #1-2, New Mutants Special Edition oraz X-Men Annual #9, a także przedmowę Chrisa Claremonta napisaną specjalnie do tego albumu.
Gotuje lepiej niż Gesslerowa, dom sprząta jak po morderstwie i choćby przyszło mu walczyć z hordą chytrych bab, nie da sobie wyrwać kapustki na wyprzedaży! Takie życie prowadzi były yakuza, znany policji i przestępcom bandzior będący niegdyś postrachem całego miasta - Nieśmiertelny Tatsu. Po ślubie z uzdolnioną projektantką postanowił porzucić dawne zwyczaje i zostać... gosposiem domowym na pełen etat! Czy można jednak wieść uczciwe życie z tak niesławną przeszłością? Przed Wami komedia doskonała! Fantastyczna kreska, czarny humor i bezkonkurencyjny fartuch z piesełem - czego chcieć więcej?
Naoto Hachiouji to nieśmiały chłopak, którego mało co przeraża tak, jak wredne dziewczyny. Nic więc dziwnego, że jego największym szkolnym koszmarem zostaje Nagatoro – koleżanka z niższego roku, która obrała go sobie za cel, regularnie serwując mu atrakcje z pogranicza wojskowej fali i końskich zalotów. Choć wydawać by się mogło, że szkolne życie chłopaka na zawsze pozostanie pasmem nieszczęść, nieoczekiwanie relacja tych dwojga zaczyna zmierzać w niespodziewanym kierunku…
W dzieciństwie Aizawa był okrutnie dręczony w szkole. Kiedy po latach na zjeździe absolwentów spotyka swojego oprawcę, Suzukiego, szybko zdaje sobie sprawę, że ten nic się nie zmienił. W przeciwieństwie do samego Aizawy, który teraz pracuje jako nauczyciel. Co więcej, wkrótce okazuje się, że jedną z jego uczennic jest córka Suzukiego, która – choć ukrywa ten fakt przed ojcem – sama jest ofiarą prześladowań. Czy Aizawa wykorzysta sytuację, by dokonać zemsty, czy spróbuje w końcu przerwać krąg przemocy...?
Przeznaczenie X. Nieśmiertelni X-Men
Cicha Rada włada utopią na Krakoi na dobre… i na złe. Jej członkowie – Profesor X, Emma Frost, Storm, Mister Sinister czy Mystique – muszą utrzymać jedność w młodym narodzie mutantów, choć sami najchętniej rozerwaliby się nawzajem na strzępy. Odejście Magneto, nowe proroctwa Destiny, przygotowania do kolejnej Hellfire Gali to tylko początek ich kłopotów. Dla Ziemi nadchodzi bowiem Sądny Dzień, a dwie mutantki wkrótce wpadną na trop złowieszczej intrygi, która wstrząśnie całym ich państwem! Czy Krakoa przetrwa pod rządami dwunastu królów, kiedy każdy z nich toczy własną grę?
Scenariusz tego komiksu napisał Kieron Gillen – autor wielu cenionych serii (takich jak „Die”, „Phonogram”, „Raz i na zawsze” czy „The Wicked + The Divine”). Rysunki stworzyli Michele Bandini („Thor”) i Lucas Werneck („Empireum – X-Men”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Immortal X-Men” #1–10 i należy do cyklu „Przeznaczenie X”. Ukazujące się w nim komiksy kontynuują wątki ze „Świtu X” i z „Rządów X”.
W linii DC Deluxe przedstawiamy pierwsze wspólne dzieło legendarnych artystów Jepha Loeba i Tima Saleʼa! Pogromcy Nieznanego to dawni, nieco już zapomniani superbohaterowie, badacze zjawisk paranormalnych. Ace Morgan, Prof Haley, Rocky Davis and Red Ryan w swoim czasie stawiali czoła wielu fantastycznym zagrożeniom. Obecnie są na emeryturze i zajmują się własnymi sprawami. To się jednak zmienia, gdy ich znajdująca się na szczycie góry siedziba wylatuje w powietrze, a czworo bohaterów nagle musi walczyć o życie. Tak zaczyna się najbardziej zuchwała sprawa w ich karierze! Oryginalną grupę Pogromców Nieznanego stworzyli Jack Kirby i Dick Wood w latach 50. XX wieku. Loeb i Sale wskrzesili tych bohaterów, ukazując ich jako grupę osób w średnim wieku, którzy rozstali się po tragicznym wypadku, a teraz muszą ponownie połączyć się jako drużyna. Autorzy albumu to uznani artyści komiksowi – scenarzysta Jeph Loeb i rysownik Tim Sale, współtwórcy takich przełomowych dzieł jak „Batman: Długie Halloween”,” Superman na wszystkie pory roku” i „Catwoman: Rzymskie wakacje”.
Usagi Yojimbo. Zielony smok
Ciąg dalszy popularnej sagi Stana Sakaiego o przygodach królika ronina Usagiego – w kolorze! Usagi i jego młody krewniak Yukichi wędrują po Japonii w poszukiwaniu kolejnych przygód. W „Opowieści o duchach” dwaj roninowie spotykają młodą kobietę, Shizuye, modlącą się przed ołtarzykiem upamiętniającym dziewczynę zamordowaną dawno temu przez żonatego kochanka. Shizuye znalazła się w podobnej sytuacji i dwaj roninowie postanawiają ją chronić. Lecz pozory mylą, a bohaterowie słyszą od lokalnego kapłana ostrzeżenie, że w okolicy straszy!
Później, w „Długiej drodze” i „Zagadce zielonego smoka”, Usagi i Yukichi zobowiązują się dostarczyć bezcennego jadeitowego smoka pewnemu kupcowi. Po drodze są świadkami zabicia kuriera niosącego podobną przesyłkę. O dziwo, zabójcy porzucają kosztowności i uciekają z pudełkiem, w którym spoczywały. Usagi zaczyna podejrzewać, że pudełko, które sami niosą, może być cenniejsze od zamkniętego w nim jadeitu.
Seria „Usagi Yojimbo” jest tworzona od 1984 roku przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego. Na jej podstawie powstał serial animowany, który jest emitowany na platformie Netflix.
Kurhan na przylądku to komiks, którego scenariusz jest inspirowany opowiadaniem Roberta E. Howarda "The Cairn on the Headland" - twórcy, m.in. Conana Barbarzyńcy. To historia o przebudzonej pradawnej sile, mitach, zemście i tym, co może czaić się tuż pod powierzchnią rzeczywistości. Artur Biernacki, zainspirowany tą opowieścią stworzył komiks początkowo jako zin przygotowany na Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej. Teraz przedstawia zupełnie nową, od początku narysowaną i rozszerzoną wersję tej historii. Zmieniona narracja, nowe kadry, świeża kreska wszystko po to, by jeszcze lepiej oddać klimat opowiadania Howarda i jednocześnie opowiedzieć je moim własnym, wizualnym językiem. Opowieść o pradawnych siłach i tajemnicach ukrytych na ponurym, irlandzkim wybrzeżu, gdzie cieniem spowite są legendy, a zemsta dawnych bogów budzi się z głębi zapomnienia. Wizualna podróż w świat pradawnej grozy i nieustającego mroku.
Blacksad Stories. Weekly
Spin-off serii „Blacksad”.
Czarny kryminał o detektywie Blacksadzie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych europejskich serii sensacyjnych. W pierwszym tomie nowej serii poznajemy początki kariery dziennikarskiej Weekly’ego, przyjaciela Blacksada.
Weekly już jako nastolatek robi dobre zdjęcia, więc postanawia rzucić szkołę i zatrudnić się w gazecie. Nic mu z tego nie wychodzi, dlatego musi zacząć pracę w... zakładzie pogrzebowym. I właśnie wtedy wpada na trop grubej afery. Czy wykorzysta szansę i dzięki temu tematowi zacznie publikować artykuły? Najpierw będzie musiał przeżyć, bo znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie! A przy okazji pozna pewną tajemnicę z przeszłości swojej rodziny.
Główna seria „Blacksad” tworzona jest przez hiszpańskiego scenarzystę Juana Díaza Canalesa („Fraternity”, „Les Patriciens”, „Corto Maltese”) oraz hiszpańskiego rysownika Juanja Guarnida („Sorcelleries”, „Indyjska włóczęga”). Za cykl o detektywie autorzy zostali uhonorowani wieloma wyróżnieniami, w tym francuską nagrodą Festiwalu Komiksowego w Angoulême i amerykańską Nagrodą Eisnera. Za scenariusz do niniejszego tomu również odpowiada Juan Díaz Canales, natomiast rysunki stworzył Włoch Giovanni Rigano, współautor wielu różnorodnych gatunkowo opowieści komiksowych („Klimat”, „Nielegalny”, „Iniemamocni”, „Czarodziejki W.I.T.C.H.”).
Wolverine Epic Collection. Krew i pazury
Nowy rozdział w życiu najdzikszego z mutantów!
Zabójczy Larry Hama rozpoczyna swój bombastyczny run tworzony do spółki z supergwiazdą wśród rysowników, Markiem Silvestrim! A startują w Madripoorze, gdzie Wolverine prowadzi śledztwo w sprawie złowieszczego i destrukcyjnego narkotyku! Następnie wakacje w Jukonie okazują się śmiercionośne, kiedy Wolverine natyka się na mitycznego Łowcę w Ciemności! A gdy atakuje ich Lady Deathstrike, Wolverine i jego stary kumpel Puck z Alpha Flight zostają wrzuceni w wir czasu i jeszcze raz muszą przeżyć hiszpańską wojnę domową! Z powrotem w teraźniejszości Reavers konstruują najgroźniejsze jak do tej pory cyborgi: Alberta, mechanicznego sobowtóra Wolverine’a, i jego uroczą, ale wybuchową towarzyszkę Elsie Dee! Kiedy zaś powraca dziki Sabretooth, przekonany, że jest ojcem Wolverine’a, Jubilee, Forge, Cable i Nick Fury muszą przyjść Loganowi z pomocą!
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w zeszytach Wolverine (1988) #34-44, Wolverine: Bloodlust (1990) #1 i Wolverine: Bloody Choices (1991) #1.
Red Hood. Outlaws. Tom 3
Outlaws wkroczyli na ścieżkę prawości. Ale czy na pewno?
Jason Todd nie docenił przebiegłości Batmana. Okazuje się bowiem, że Liga Sprawiedliwości nie do końca zaufała Outlaws. Teraz nasze trio musi się zmierzyć z konsekwencjami swoich czynów… i nie tylko!
Napisany przez Patricka R. Younga i zilustrowany przez Nico Bascuñána album zawiera rozdziały #23–33 serii pierwotnie publikowanej na portalu Webtoon. Daj się porwać nowej historii!
Superman kontra Lobo
Lobo doczekał się wreszcie upragnionego urlopu. Nie jest mu jednak dane rozkoszowanie się drogimi drinkami z palemką ani spacerami po plaży z androidką do towarzystwa. Na scenę wchodzi bowiem… gigantyczny kosmiczny niesporczak. Cóż, taki gagatek aż się prosi o kłopoty.
W sprawę miesza się jednak pewien harcerzyk w niebieskich rajtuzach i wszystkie oczy we wszechświecie są zwrócone na niego. Zżerany zazdrością Lobo wyrusza więc na Ziemię, wyposażony w memy, hasztagi i resztę arsenału internetowego trolla, zdeterminowany zszargać nieskazitelną reputację Człowieka ze Stali. A te plażowe androidki? O tak, one też się przydadzą.
Wszystko przebiega zgodnie z planem (powiedzmy), przynajmniej dopóki niesporczak Numen nie postanawia uszczęśliwić na siłę Supermana i Lobo i wysłać ich na ich rodzime planety. Co niby może pójść nie tak?
Tim Seeley („Nightwing”, „Grayson”, „G.I. Joe”) i Sarah Beattie (współscenarzystka serii „Money Shot”) połączyli siły z rysowniczką Mirką Andolfo („Batman Biały Rycerz przedstawia: Pokolenie Jokera”, „Sweet Paprika”). Owocem tej współpracy jest szalona, epicka historia o superbohaterach, pełna ekspresyjnych ilustracji!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Superman Vs. Lobo” #1–3.
POTWORNY UPAŁ BETONOWEGO OSIEDLA!
W środku berlińskiego lata rodzeństwo Tâm i Dennis dokonuje niepokojącego odkrycia. W zaroślach na obrzeżach ich sennego osiedla mieszkaniowego w Berlinie-Lichtenbergu znajdują odcięty palec. W trakcie swojego śledztwa napotykają tajemniczą dziewczynę: „Dziewczyna z parkingu” to starsza od nich o dwa lata Hoa Binh, która przed kimś ucieka. Ale przed kim? Nie mając pojęcia, w co się pakuje, Tâm postanawia jej pomóc.
Płomienny thriller, którego akcja zaczyna się wśród berlińskich prefabrykowanych budynków i ogrodów działkowych, ale rozciąga się na o wiele szerszy świat.
Album zdobył monachijską Nagrodę Komiksową „Peng!” w 2025 roku.
Przedstawiamy Wam, przypomnienie, że z perspektywy historycznej wojny nigdy nie są prostymi historiami, ale z perspektywy osobistej to zawsze jest proste pytanie czy będę żył, czy nie? Zarysowany tu historyczny kontekst wojny rosyjsko-ukraińskiej, od średniowiecza po współczesność, podkreśla długofalowy charakter konfliktu, jego polityczne korzenie i jego analogie w czasie.I przede wszystkim, ten komiks opowiada o naszym obecnym życiu, ponieważ za każdym konfliktem stoją prawdziwi ludzie z ich prawdziwymi historiami, na zawsze zmienionymi przez chaos wojny.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?