W tym dziale zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą książek z zakresu szeroko pojętej religii, historii religii i kościoła, religioznawstwo, filozofia i teoria religii, religia dalekiego wschodu, religie pierwotne i świata starożytnego to wszystko w jednym miejscu, w dobrej cenie z szybką wysyłką. Najnowsze i najpopularniejsze książki w tym temacie, zapraszamy do sklepu DobreKsiazki.pl
Tekst Księgi reguł przedstawia siedem zasad, którymi niczym kluczami można otwierać tajemnice Pisma Świętego, jak pisał Augustyn, naśladując słownictwo samego Tykoniusza (). Te reguły zaproponowane przez teologa podzielonego Kościoła opisują sytuację afrykańskiego chrześcijaństwa w taki sposób, by ówczesny stan rzeczy nie przekreślił tego, co w Kościele jest najważniejsze: Kościół to przede wszystkim ciało Jezusa Chrystusa. Dlatego tajemnicy tego ciała poświęcone są trzy reguły: I. Pan i Jego ciało, II. Dwojakie ciało Pana oraz VII. Diabeł i jego ciało. Pozostałe reguły bardziej wiążą się z samą interpretacją tekstu biblijnego: III. Obietnice i prawo, IV. Rodzaj i gatunek, V. Czasy, VI. Rekapitulacja.Księga reguł wyrosła z osobistej praktyki egzegetycznej autora i tej praktyce służyła. Tykoniusz był bowiem metodycznie działającym badaczem tekstu. Wiemy o tym, gdyż praktycznym wykorzystaniem przez Tykoniusza Księgi reguł jest jego Komentarz do Apokalipsy. Dla każdej z reguł można znaleźć w nim ilustrację.(fragment Wstępu tłumaczki)
Publikacja prezentuje najważniejsze tematy poruszane podczas Konferencji Katechetów Specjalnych w Warszawie. Powstała z myślą nie tylko o nauczycielach pracujących z osobami z niepełnosprawnością, ale także o wszystkich, którzy dopiero zaczynają się interesować ich obecnością i rolą w Kościele. Porusza między innymi zagadnienia związane z życiem sakramentalnym tych osób, czyli ze sposobom realizacji katechezy sakramentalnej, przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania oraz uczestnictwem we Mszy Świętej, podając jednocześnie cenne wskazówki dotyczące przygotowania kościoła jako przestrzeni przyjaznej sensorycznie. Podpowiada nauczycielom prowadzącym katechezę specjalną, jak dbać o siebie i radzić sobie z obciążeniem psychicznym, żeby nie poddać się wypaleniu zawodowemu i móc dobrze realizować swoje obowiązki.W publikacji oddano również głos patronce środowiska bł. Elżbiecie Róży Czackiej oraz szczególne zasłużonemu dla katechezy specjalnej w Polsce Krzysztofowi Lauschowi, szukając odpowiedzi na pytania o to, jaki powinien być katecheta oraz jak kształtować duchowość podopiecznych i ich relacje z Bogiem. Niezwykle istotne są też rozdziały poświęcone roli wolontariatu w katechizacji oraz sposobom komunikowania się z dziećmi niemówiącymi.Warto sięgnąć po ten zbiór inspiracji i różnorodnych spojrzeń na to, kim jest katecheta, czym jest i czym być powinna katecheza adresowana do uczniów z niepełnosprawnością oraz co można zrobić, żeby dobrze ich katechizować i wspólnie z nimi budować Kościół.
Wydanie Modlitewnika z bł. Rodziną Ulmów ukazuje się w wyjątkowych okolicznościach z okazji wyniesienia na ołtarze Rodziny Ulmów z Markowej w tym nienarodzonego jeszcze dziecka.Modlitwy zebrane w modlitewniku zostały tak dobrane, by najpełniej by w najpiękniejszy sposób wyrazić swoją ufność w Bożą Opatrzność. Dla wszystkich modlitewnik będzie niepowtarzalnym źródłem natchnienia do gorliwej modlitwy, dziękczynienia i prośby o potrzebne łaski.Mamy nadzieję, że modlitewnik ten stanie się nie tylko cenną pamiątką, lecz przede wszystkim wspaniałym świadectwem trwania i rozwijania idei ewangelicznych, które dla następnych pokoleń wyznaczy kierunek rozwoju i umacniania wiary.Jedną z największych dziejowych prób, jakiej musieli stawić czoła nasi rodacy, był terror drugiej wojny światowej. Mimo okrucieństwa wojny dla wielu z nich pomaganie bliźniemu było zupełnie oczywiste. Z wielkim wzruszeniem poznajemy skromną podkarpacką rodzinę z Markowej, która za bezinteresowną pomoc udzieloną naszym starszym braciom w wierze straciła ziemskie życie. Po raz pierwszy w historii Kościół aktem beatyfikacyjnym wynosi do chwały ołtarzy całą rodzinę, w tym nienarodzone dziecko.
"Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie". Ga 5, 22 W jaki sposób dojrzały chrześcijanin może zmienić swoje życie, gdy otworzy się na owoce Ducha Świętego, przyjęte w sakramencie bierzmowania? Swoimi refleksjami zechcieli podzielić się cenieni i lubiani duszpasterze młodzieży, a także młodzi ludzie, którzy we współczesnym świecie dopiero uczą się czerpać z bogactwa darów Ducha Świętego. Przewodnikiem w tej ich drodze ku prawdziwemu szczęściu został bł. Carlo Acutis - nastolatek, który pokazał światu, jak mądrze i dobrze żyć, na co dzień doświadczając Bożej miłości, radości i pokoju. W publikacji znajdziemy rozważania: ks. Marcina Filara, ks. Rafała Główczyńskiego SDS, ks. Sebastiana Koseckiego, o. Tomasza Maniury OMI, ks. Marcina Pasia, o. Piotra Różańskiego SP, ks. Wojciecha Szychowskiego, o. Piotra Wiśniowskiego SP i o. Jacka Wolana SP.
Andrzej Bobola herbu Leliwa, ksiądz, zakonnik, dziś patron Polski, żył w latach 1591-1657 w niebywale burzliwym czasie wielkich zagrożeń dla Ojczyzny i Kościoła katolickiego. Zginął w sposób szczególnie okrutny z rąk Kozaków, którzy chcieli mu nawet darować życie pod warunkiem wyrzeczenia się przezeń wiary katolickiej. Mimo wyjątkowo bestialskich tortur - odmówił. Umierał w strasznych męczarniach. Ginęło wtedy wielu katolików na wschodzie Rzeczypospolitej Obojga Narodów; grzebano ich pospiesznie, szybko zapominano o miejscach pochówku. Tak samo było z o. Andrzejem Bobolą, który jednak w 1702 r. ukazał się jako zakonnik w Pińsku i poprosił o odnalezienie jego trumny. 19 kwietnia tegoż roku trumna została rzeczywiście odnaleziona. Po jej otwarciu okazało się, że zwłoki Męczennika w ogóle nie mają oznak rozkładu! Obok samego objawienia był to widomy znak od Niebios, że Męczennik jest ich wybrańcem. Przybyły z zaświatów o. Andrzej Bobola obiecał wówczas mieszkańcom Pińska, że wybawi ich z rąk szwedzkich żołdaków, którzy pustoszyli kraj podczas wojny północnej. Dotrzymał słowa, Pińsk cudem ocalał. Tak jak za życia - również po śmierci Bobola się nie poddał. Stwierdzenie to może wydawać się dziwne, ale tylko tym, którzy nie znają losów tego dzielnego księdza i wielkiego patrioty. Książka ta przybliża koleje jego dramatycznego życia oraz późniejszych niezwykłych objawień, które dokonują się po dzień dzisiejszy! Objawienia te związane były (i są) zawsze z intencją ratowania Ojczyzny. Np. w 1819 r. o. Bobola budził nadzieje Polaków, przepowiadając, że po wielkiej wojnie odzyskają niepodległość. Jak wiemy, stało się to faktycznie po I wojnie światowej w 1918 r. Za każdym razem o. Andrzej Bobola, który w 1853 r. został beatyfikowany, a w 1937 r. kanonizowany, jawi się jako orędownik spraw narodowych. Ostatnie zjawienie Męczennika odbyło się 1 maja 2020 r. Książka jest opowieścią o człowieku niezłomnym choć pełnym sprzeczności, o świętym, o wielkim orędowniku naszej Ojczyzny w Niebie. Dzieje św. Andrzeja Boboli rzucone zostały na tło historii Rzeczypospolitej, co czyni ją szczególnie barwną i zarazem pouczającą. Potrzebujemy dzisiaj mocnego świadectwa wiary płynącego nie z deklaracji, ale przede wszystkim z postawy życia. Na obecne trudne czasy trudno o lepszy wzór, o lepszy przykład dla nas wierzących niż urodzony w Strachocinie św. Andrzej Bobola. Książka ta, którą przeczytacie jednym tchem, pomaga w odróżnieniu prawdy od fałszu, dobra od zła, wolności od zniewolenia, tworzenia od niszczenia, kultury życia od cywilizacji śmierci. Opowieść wzbogaca 170 starannie dobranych ilustracji.
Wdzięczny Papieżowi Franciszkowi za decyzję o beatyfikacji polskiej Rodziny Ulmów – pierwszej w historii Kościoła (rodzice i siedmioro dzieci, w tym jedno nienarodzone) zachęcam wszystkich, by odwiedzili wieś Markowa na Podkarpaciu. Bo tu, w trakcie II wojny światowej, wiele rodzin spieszyło z pomocą osobom o żydowskim pochodzeniu pomimo tego, że wszystkim groziła za to śmierć ze strony niemieckich okupantów.
Tam można zapoznać się z historią Rodziny Ulmów. Będzie nam łatwiej zrozumieć, że Oni pomagali pomimo świadomości ryzyka, jakie podejmują. Dlatego, pomimo tego wszystkiego co ich otaczało, starali się żyć normalnie, uczyć i wychowywać dzieci. Poznamy Józefa Ulmę, na tamte czasy i swoje wykształcenie znakomitego fotografa, rolnika, pszczelarza, działacza społecznego; Jego Żonę Wiktorię noszącą pod sercem kolejne dziecko, dobrą i troskliwą Matkę; ich dzieci – ciekawe świata, otwarte na pomoc potrzebującym, niespodziewające się zbliżającej tragedii i kresu swojego życia. Dzieci, które 24 marca 1944, przed swoją śmiercią, były świadkami zamordowania Żydów i swoich rodziców.
Ich historię w jakimś sensie utrwalił na zdjęciach sam bł. Józef. Ten album pozwala cofnąć się w tamte czasy, poczuć atmosferę tej niezwykłej Rodziny i miejscowości. Zdjęcia Grzegorza Gałązki, znanego i cenionego fotografa dzisiejszych czasów, uzupełniają tę historię – można powiedzieć – przenoszą ją w nasze czasy.
Warto zatrzymać się i zrozumieć, że nic nie jest dane na zawsze, że każdy totalitaryzm prowadzi do tragedii, do tego, że giną niewinni ludzie, często bezbronni – jak dzieci. Z podziwem spójrzmy na pozostałe rodziny pomagające Żydom, które kontynuowały swoje wsparcie po tej straszliwej zbrodni, zdając sobie sprawę z grożącego im coraz większego niebezpieczeństwa.
Muzeum Ulmów, skansen z zachowaną Chatą Szylarów, parafialny cmentarz i kościół, wreszcie cmentarz w Jagielle-Niechciałkach to miejsca, które każdy z nas powinien odwiedzić, by móc zrozumieć tę niezwykłą historię.
Dziękuję Panom Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Władysławowi Ortylowi za wsparcie tej publikacji oraz Grzegorzowi Gałązce za dokończenie historii bł. Józefa i Jego Najbliższych, i cieszę się, że rodziny zyskały 10 września 2023 r. swoich orędowników, dzięki którym możemy prosić Pana o wsparcie i błogosławieństwo dla nas tu na ziemi.
Adam Kwiatkowski
Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej
"Jezus w Eucharystii daje nam samego siebie pod postacią chleba i wina, byśmy mieli do Niego prosty, bezpośredni przystęp, abyśmy mogli Go oglądać naszymi oczyma, słuchać naszymi uszami, spożywać naszymi ustami, by w ten sposób upodabniać nasze serca do Jego Boskiego Serca. Jeżeli chcemy, by nasze życie było dobre, piękne, szlachetne, by miało jasny cel i sens, patrzmy na Jezusa, kontemplujmy Go w Najświętszym Sakramencie, prośmy serdecznie, abyśmy mieli uczestnictwo w Jego Boskim i Ludzkim życiu".Józef Augustyn SJ Nagranie, w którym Autor odwołując się do osobistego i duszpasterskiego doświadczenia, zaprasza do kontemplacji Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz odkrywania głębi i piękna modlitwy adoracyjnej. Ważna częścią zawartych tu refleksji są ćwiczenia, które stanowią praktyczna pomoc w cierpliwym uczeniu się "sztuki adoracjiAudiobook publikacji Józefa Augustyna SJ pt. "Jezus czeka na nas. Adoracja Najświętszego Sakramentu", która ukazała się nakładem Edycji św. Pawła (Częstochowa 2023).
Tempo życia, nieustanne zmiany czy nowe okoliczności mogą powodować lęk i niepokój o przyszłość. W szaleńczym biegu i zmęczeniu łatwo doświadczyć pustki i wyczerpania. Jak odnaleźć duchową równowagę? Jak pokonać demony, które rodzą się w naszych myślach, i na nowo odnaleźć radość i Boży pokój? Siostra Bożena Maria Hanusiak – pustelnica i autorka bestsellerów, między innymi Maryja mówi do Ciebie, Ja Jestem. Spotkania z Jezusem Eucharystycznym – dzieli się poruszającymi rozważaniami o modlitwie, które mogą stać się pomocą w codziennym spotkaniu z Bogiem.
Modlitwa, która otwiera niebo jest duchowym dziennikiem, w którym oprócz medytacji zawarto cytaty z Pisma Świętego, słowa Jezusa skierowane do czytelnika oraz nauki o modlitwie zaczerpnięte z ojców pustyni, ojców Kościoła i starożytnych duchowych mistrzów.
Ta książka to doskonały przewodnik po modlitwie osobistej, która pomoże ci zmienić twoje życie. Odkryj uzdrawiającą moc Miłości i pokonaj wątpliwości, które opanowują twoje myśli. Podejmij krok ku przemianie serca. Nie wiemy, jakie słowa wypowiadał Jezus do Ojca w niebie, gdy modlił się nad Jordanem. Czy była to oficjalna modlitwa, czy może spontaniczne uwielbienie, błogosławieństwo, a może modlitwa wstawiennicza za lud? Słowo mówi jednak wyraźnie, że po Jego modlitwie „otworzyło się niebo” (por. Łk 3, 21). A czy ty szukasz sposobów na rozmowę z Ojcem? Na karmienie się Jego Słowem, medytację, modlitwę? Siostra Bożena Maria Hanusiak stworzyła dla nas książkę, która jest pewnego rodzaju narzędziem, szkołą biblijnej modlitwy. Dzięki fragmentom Pisma Świętego, rozważaniom i słowom Jezusa kierowanym do nas możemy nawiązać jeszcze bliższą więź z Bogiem. Modlitwa osobista sprawia, że wzrastamy, czuwamy, trwamy. Panie, rozmiłuj mnie w modlitwie, która otwiera niebo! Jagoda Kwiecien Jagoopeppermint.pl Każda chwila jest właściwa, aby kierować swoje myśli i serce ku Bogu. On do głębi zna i rozumie stan duszy człowieka. To, co przeżywamy, jest sposobnością do doskonalenia naszej wiary i szukania ratunku w Tym, który dał nam życie i którego mocna ręka jest gotowa nas podtrzymać. Prezentowane rozważania są owocem starań Siostry Bożeny Marii, by w ten sposób przeżywać swoje życie. Szczególnie pielęgnuje ona modlitwę, osobisty kontakt z Panem Bogiem i adorację Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Stąd płyną Boże światło i siła. Korzystajmy z tego, czym Siostra się z nami dzieli, i starajmy się z Bożych słów czerpać moc do właściwego wykorzystania czasu, który Pan Bóg daje nam teraz, byśmy kiedyś mogli być z Nim w wiecznej Bożej teraźniejszości. o. Tomasz Maria Dabek OSB
"Podwójne wychylenie" jest skierowana dla osób pragnących pogłębienia osobistej modlitwy i zbudowania trwałej relacji z Bogiem. Wychodząc od myśli, że "Bóg robi wszystko, co się tylko da, by być blisko nas", o. Adam Szustak zaprasza do wejścia w świat modlitwy i spotkania z Bogiem w codzienności. Proponuje czytelnikowi "wychylenie ku Bogu", podkreślając, że On zawsze jest skierowany ku nam. W kolejnych rozdziałach książki, noszących sugestywne tytuły "Czuwaj", "Wołaj", "Błagaj", "Uwielbiaj" i "Trwaj", autor zachęca do przyjęcia konkretnych postaw, które, jak dobrze dobrana rozgrzewka, przygotują serce do wychylenia ku Bogu. "Podwójne wychylenie" to poruszający przewodnik po świecie modlitwy osobistej, bogaty w przykłady z Pisma świętego i z codziennego życia. Chociaż książka zawiera głębokie refleksje, napisana jest lekko i z humorem, w najlepszym stylu charakterystycznym dla kaznodziejstwa o. Adama Szustaka.
Nie były to matki idealne, wolne od wad i słabości. Dla swych dzieci potrafiły być surowe i apodyktyczne, jak Marianna Kolbe, która sama o sobie mówiła: "Zawsze czułam się niezdolna stać się dobrą żoną i matką". Bywały kategoryczne, jak Marianna Popiełuszko: "Musiało być tak, jak powiedziałam, i koniec!". Niekiedy nadopiekuńcze, jak Święta Monika czy Święta Sylwia - obie aż nadto troszczyły się o dorosłych już synów: Świętego Augustyna oraz papieża Grzegorza Wielkiego. Niektóre zmarły przedwcześnie, jak Emilia Wojtyłowa - matka św. Jana Pawła II czy św. Zelia Martin - matka św. Teresy z Lisieux, a mimo to wywarły ogromny wpływ na swe dzieci. Gdyby nie ich dzieci, które wyrosły na wielkich i znanych świętych, z pewnością świat nie usłyszałby o tych kobietach. Dobrze, że nie są zapomniane. Ich życie może stanowić inspirację dla współczesnych kobiet. Święta Monika uchodzi za najlepszą patronkę matek, których dzieci się zagubiły i pozostają daleko od wiary i Kościoła. Jej życie wskazuje, jak wiele może modlitwa matki za dziecko. (fragment książki) Błogosławiona Wiktoria Ulma: Samarytanka z Markowej Święta Zelia Martin: koronkowy plan wychować dzieci do pracy i pobożności Małgorzata Bosco: prawdziwa włoska Mamma całych pokoleń biednych i zagubionych chłopców Marianna Kolbe: Matka Boleściwa świętego od dwóch koron Emilia Wojtyła: wybrała życie dziecka. "On będzie kiedyś wielkim człowiekiem!" Marianna Popiełuszko: przebaczyłam mordercom księdza Jerzego Święta Sylwia: warzywa na srebrnej tacy dla ukochanego syna, papieża Grzegorza Wielkiego Święta Monika: cierpliwa modlitwa matki św. Augustyna Matki świętych też były święte - nawet jeśli nie wszystkie są wyniesione na ołtarze. Potrafiły być święte w codzienności - jak matka św. Jana Bosco, o której jej biograf napisał: "Jeśli istnieje świętość ekstaz i wizji, istnieje także świętość garnków do umycia i skarpet do zacerowania. Matusia Małgorzata była taka świętą". (fragment książki)
Adam Vetulani (1901-1976), profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i sekretarz generalny Polskiej Akademii Umiejętności, zajmował poczesne miejsce w krakowskim środowisku naukowym już przed II wojną światową. Miał opinię godnego następcy Oswalda Balzera i Stanisława Kutrzeby. Jako wybitny historyk prawa polskiego i kanonicznego cieszył się autorytetem wśród uczonych europejskich i amerykańskich, do których zaliczali się: Gabriel Le Bras, Stephan Kuttner, Jean Gaudemet, Ren Metz i Grard Fransen. Uznawany przez uczestników swego seminarium za niezrównanego mistrza, we wspomnieniach niektórych z nich jawił się równocześnie jako warsztatowy rygorysta. Do jego uczniów należeli znakomici historycy prawa: Wacław Uruszczak, Stanisław Grodziski, Stanisław Płaza, Ludwik Łysiak, Wojciech Bartel i Stanisław Roman.Pomimo niekwestionowanych sukcesów naukowych życie Vetulaniego obfitowało w tragiczne wydarzenia: w czasie II wojny światowej przez ponad pięć lat był internowany w Szwajcarii, na skutek bombardowania jego żona, Irena z Latiników, zmagała się z trwałym kalectwem, a w 1965 roku zginął młodszy syn uczonego - Jan. W okresie komunistycznego zniewolenia Vetulani podejmował próby obrony autonomii nauki, między innymi walczył o odtworzenie Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim i uczestniczył w zabiegach o reaktywację Polskiej Akademii Umiejętności. Nie zaskakuje więc, że był stale inwigilowany przez bezpiekę, która uniemożliwiała mu wyjazdy na zagraniczne konferencje i kongresy naukowe, ze szkodą dla pozycji Polski w akademickich kręgach Europy Zachodniej.
Jakby to odmieniło Twoje życie, Twoją wiarę, Twoje relacje, gdybyś mógł się znaleźć choć przez chwilę w gronie tych, którzy podążali za Jezusem po drogach Palestyny, słuchali Jego słów i patrzyli na cuda? Nierealne? Może nie do końca. Kardynał Grzegorz Ryś ma niezwykłą umiejętność budowania mostów między światami. Jego komentarze do Ewangelii tworzą mosty między współczesnością a realiami czasów ewangelicznych, między wiedzą egzegetów a tym, w jaki sposób Słowo Boże działa w każdym człowieku, między życiem duchowym a naszą przyziemną codziennością. Dzięki wyjaśnieniom i refleksjom kard. Rysia możemy nie tylko lepiej zrozumieć tekst Ewangelii św. Łukasza, ale zanurzyć się w jego świecie, by wydobyć z niego konkretne wskazówki dotyczące naszego życia tu i teraz, naszych codziennych dylematów, zmagań i wątpliwości. Klucz do Ewangelii św. Łukasza rozpoczyna nową serię komentarzy do czterech Ewangelii. Aby ułatwić czytelnikowi lepsze zrozumienie Dobrej Nowiny, autor książki podzielił cały tekst na fragmenty odpowiadające czytaniom mszalnym, które opatrzył szczegółowymi komentarzami biblijnymi, teologicznymi oraz historycznymi. Z obszernego wstępu dowiemy się kim był autor Ewangelii, skąd pochodził, kiedy powstała i do kogo była adresowana. Czym wyróżnia się Ewangelia św. Łukasza spośród pozostałych? Egzegeci nie mają wątpliwości, że obraz Boga miłosiernego i Jego wzajemnych relacji z człowiekiem są w niej przesłaniem kluczowym. Nazywana jest też Maryjną ponieważ zawiera najwięcej fragmentów o Maryi. Ewangelista przekazał nam w duchowym testamencie także pewien powtarzający się od wieków schemat. Tak jak św. Paweł naśladując Jezusa poszedł do Rzymu ponieważ wiedział, że musi przejść tę samą drogę, jaką pokonał jego Mistrz do Jerozolimy, tak każdy wierzący w każdym kolejnym pokoleniu tę drogę również przejść musi.
Obawiam się, że mogę się trochę powtarzać w tym,co mówiłem kiedyś, ale również teksty Ewangelii się powtarzają.Są sprawy, które trzeba częściej przywoływać na pamięć.Nie trzeba być ani teologiem, ani kaznodzieją, tylko zwykłymczytelnikiem, który czyta słowo Boże i odnajduje w każdymczasie tyle pokarmu dla swojej duszy.- ks. Jan Twardowski Tom Na ziemi, na niebie zawiera rozważania do niedzielnych i świątecznych czytań z Ewangelii lat liturgicznych A, B, C. Zebrane tu refleksje publikowane są po raz pierwszy (z kilkoma wyjątkami). Łączy je wspólny motyw przewodni: relacje między słowem Bożym a życiem współczesnego człowieka przenikanie się świata niewidzialnego ze światem widzialnym. Pogłębione komentarze Autora pobudzają wrażliwość na Boga i otaczającą rzeczywistość. Przybliżają ukryte znaczenia Ewangelii. Bez trudu można w nich rozpoznać język typowy dla Jana Twardowskiego, księdza i poety zwięzły, prosty, z grą słów, dowcipnymi porównaniami, zaskakującym słownictwem oraz uśmiechem i humorem.
10. rocznica śmierci matki bł. Jerzego Popiełuszki.
Wznowienie wyjątkowej biografii
Marianny Popiełuszko
Najważniejsze w życiu to w Boga wierzyć
i Boga mieć na pierwszym miejscu!
– MARIANNA POPIEŁUSZKO
Milena Kindziuk przez wiele lat odkrywała i badała dokumenty oraz świadectwa ustne dotyczące życia i męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
Przeprowadziła też wiele rozmów z matką ks. Jerzego – Marianną Popiełuszko, kobietą skromną, o niezłomnym sercu, wielkiej mądrości i autentycznej wierze. Dzięki niej lepiej rozumie się ks. Jerzego, ale też ona sama może zadziwiać i fascynować. Dlaczego? Jaka była? Czego można się od niej nauczyć?
To opowieść o miłości, oddaniu oraz o nadziei, która pozwoliła Mariannie Popiełuszko przezwyciężyć ból po stracie ukochanego syna. Także o wierze, która pomogła jej przebaczyć mordercom ks. Jerzego.
Ta historia jest nie tylko hołdem dla ks. Popiełuszki, ale także ukłonem w stronę niestrudzonej matki, która dała światu tak wyjątkowego kapłana.
W książce zamieszczono wiele nowych zdjęć oraz wyjątkowe świadectwo Marka Popiełuszki, wnuka pani Marianny.
dr Milena Kindziuk – autorka książek, m.in.: Popiełuszko. Biografia, Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II, Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II, Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Polski, Kardynał Józef Glemp. Ostatni taki Prymas. Dziennikarka,
publicystka, wykładowca na UKSW w Warszawie. Autorka artykułów naukowych z zakresu medioznawstwa, kultury i religii. Odznaczona
przez Prezydenta RP brązowym krzyżem za zasługi na rzecz rozwoju nauki oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki –Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Społecznych, konsultor Rady Episkopatu ds. Mediów i Komunikacji Społecznej, członek Zespołu medialnego przy Przewodniczacym Konferencji Episkopatu Polski.
Prosta, wiejska kobieta w chustce na głowie stała sie znana na całym świecie jako matka kapłana męczennika. Piękna książka Mileny Kindziuk wychodzi poza ten schemat. Marianna Popiełuszko to kobieta wyzwolona z cierpienia, pełna radosci życia, zachwycająca madrością życiową i dowcipem.
Grzegorz Polak,
publicysta „Niedzieli”,
zastępca dyrektora
Muzeum Jana Pawła II
i Prymasa Wyszynskiego
To wiara dawała mojej babci Mariannie siłę do życia. A później, po beatyfikacji, także ksiądz Jerzy, który, jak często sama wspominała, wspierał ją z nieba i jej pomagał. Wierzyła w jego wstawiennictwo, ufała, że kiedyś się z nim znowu spotka.
Marek Popiełuszko,
wnuk pani Marianny
Trzymasz w ręku notatnik duchowy. Zaproponowane w nim sposoby odbudowania relacji z Bogiem są także pomysłami na odbudowanie małżeństwa. Przygotowany przez nas planer ma na celu przemienić Ciebie. By wokół działy się cuda, zmianę najlepiej zacząć od samego siebie.Przyjmij podpowiedzi ks. Teodora i małżeństwa Cwynarów, oparte na Biblii, Tradycji oraz nauczaniu Kościoła.ks. Teodor
Jeden z najpopularniejszych księży w Polsce, fenomen, który na swym kanale TikToku codziennie notuje tysiące odwiedzin, tym razem w wersji książkowej szczerze i otwarcie odpowiada na wszelkie pytania dotyczące Kościoła, wiary, moralności czy teologii. Dla księdza Picura nie ma pytań, które zignoruje lub uniknie na nie odpowiedzi - nie boi się pytań także tych najtrudniejszych, czy dotyczących najbardziej kontrowersyjnych tematów, zachowując przy tym szacunek do odbiorcy oraz zgodność z nauczaniem Kościoła Katolickiego. Właśnie za tę otwartość i bezpośredniość a przy tym wierność swoim zasadom i wierze pokochały go tysiące internautów.Jeśli jakiś temat naprawdę Cię nurtuje lub budzi twoje wątpliwości teraz masz możliwość rozwiać wiele swoich obaw i wybrać właściwą drogę.Ks. Sebastian Picur to kapłan archidiecezji przemyskiej. Aktualnie jest wikariuszem w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie oraz katechetą w tamtejszym II LO. Jego największą pasją jest kapłaństwo, przez które w sposób szczególny może odkrywać miłość Jezusa. Od kilku lat aktywnie angażuje się w ewangelizację w internecie, zwłaszcza na TikToku. Pragnie, aby ten "nowy kontynent", na którym przebywa mnóstwo osób, w jak największym stopniu był wypełniony Bożymi treściami. Owocem miłości do Boga i ewangelizacyjnej posługi w internecie stała się właśnie książka Tiktokowe Q&A Zapraszam na mojego TikToka.
Pomysł napisania tej książki był mój, jednakże Duch Święty przypominał mi sceny i zdarzenia z mojej przeszłości, jednocześnie wybierając te właściwe do napisania tej lektury. Pomagał mi w opisywaniu zdarzeń minionych i ilekroć gubiłem wątek, tylekroć wtedy podążałem za Jego głosem, wypełniając brakujące luki. Zastanawiałem się nad celowością Jego pomocy i odpowiedź dostałem tuż pod koniec spisywania tych pięknych historii z mojego życia, kiedy to usłyszałem wyraźnie zdanie, w którym oznajmił mi: "Zakończenie należy do Mnie!". Przeżyłem piękną przygodę podczas pisania tej książki, którą polecam wszystkim poszukiwaczom Bożej obecności.
Klucz do szczęścia, pokoju wewnętrznego oraz do odzyskania smaku tego, co na co dzień robisz, kryje się w uważności Codzienność pełna obowiązków i zadań często wymusza na nas szybkie tempo życia. Wielu z nas nosi jednak w sercu tęsknotę za tym, by zwolnić, by na nowo nauczyć się być „tu i teraz” oraz dać sobie czas na to, co najważniejsze. To ukryte w nas pragnienie może zaspokoić uważność. Od Boga, który jest uważny na człowieka oraz łagodny w swojej miłości, uczymy się jednocześnie prawdziwej pasji życia i czułości. Umiejętność dostrzeżenia przychodzącego Boga otwiera nas na siebie samych i otaczających nas ludzi. Wiara zaangażowana, wiara jako relacja, zbudowana jest z uważności. Chodzi w niej o uważne dawanie posłuchu Słowu, by być zdolnym do odpowiedzi budującej relację. Wiara nie jest głucha, milcząca, nieobecna, nieczuła… Rodzi się ze spotkania z Bogiem zaangażowanym i uważnym na moją historię. Maciej Biskup (ur. 1972), dominikanin. Obecnie jest przeorem klasztoru w Łodzi. Ważne są dla niego kwestie dialogu ekumenicznego oraz dialogu z judaizmem. Wchodzi w skład Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W Wydawnictwie WAM opublikował Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła oraz Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka w sześciu odsłonach.
8 grudnia, godzina 12.00 Czas ten, nazwany Godziną Łaski, rokrocznie skupia coraz to większą liczbę czcicieli Matki Bożej, którzy uczestniczą we Mszach Świętych lub modlą się, rozważając wielkość Niepokalanej. Warto wsłuchać się w głos Maryi i odpowiedzieć na Jej prośbę; warto pójść za tym wezwaniem, żeby się przekonać, że wszystko, co nas boli, znajdzie ukojenie, gdy wypełnimy wolę Bożej Rodzicielki. Książka przybliża maryjne obietnice związane z Godziną Łaski i wskazuje, jak celebrować ten szczególny czas, aby uczestniczyć w Jej chwale. Wszystkim swym czcicielom Maryja zostawiła obietnicę: "Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała".
Wydanie modlitewnika za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki wpisuje się w zataczający coraz większe kręgi kult polskiego męczennika bł księdza Jerzego Popiełuszki którego przesłanie "Zło dobrem zwyciężaj" stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych świadectw walki w obronie wiary.Modlitwy zebrane w modlitewniku zostały tak dobrane, by najpełniej oddać duchowe przesłanie bł księdza Jerzego Popiełuszki, a także by w najpiękniejszy sposób wyrazić swoją ufność w jego niezwykłe orędownictwo u Boga. Dla wszystkich modlitewnik będzie niepowtarzalnym źródłem natchnienia do gorliwej modlitwy, dziękczynienia i prośby o potrzebne łaski.Autor: opracowanie przez kapłanów pracujących w Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy parafii pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie, pod redakcją tamtejszego proboszcza parafii oraz kustosza sanktuarium i muzeum - ks. kan. dr. Marcina Brzezińskiego, wicedziekana dekanatu żoliborskiego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?