Czy świeccy rozumieją, czym jest kapłaństwo? Jak odnaleźć prawdziwe znaczenie Chrystusowego kapłaństwa, gdy Kościół zmaga się z krytyką z powodu wierności doktrynie katolickiej, a zarazem różnych skandali? W jaki sposób nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, wpływają na sposób głoszenia Ewangelii? Książka Być jak Chrystus jest dialogiem dwóch kapłanów – ks. Edwarda Stańka (60 lat kapłaństwa) z ks. Jerzym Jastrzębskim (25 lat kapłaństwa). Obaj duchowni dzielą się refleksjami na temat istoty kapłaństwa i jego roli w życiu chrześcijan. Autorzy nie boją się głębokiej dyskusji o prawdzie i jej poszukiwaniu w świecie pełnym wyzwań, gdy coraz trudniej podążać za Mistrzem z Nazaretu. Przyjazna i szczera rozmowa obu kapłanów pełna jest osobistych historii szczególnie z życia ks. Edwarda – dostojnego jubilata – oraz trafnych obserwacji dotyczących kondycji współczesnego Kościoła. Z pewnością poruszy każdego, kto szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące wiary i duchowości oraz pragnie być dobrym chrześcijaninem w codziennym życiu.
W 2024 roku mija czterdziesta rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Kościół nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie podziwia tego kapłana męczennika i stawia za przykład wielkiego męstwa w podążaniu za Jezusem oraz wcielania w życie słów Biblii: „zło dobrem zwyciężaj”. Ksiądz Jerzy Jastrzębski przygotował medytacje nad stacjami drogi krzyżowej inspirowane słowami i życiem kapelana „Solidarności”. W książeczce znajdziesz cenne rozważania, które mogą pomóc ci w modlitwie zarówno w okresie Wielkiego Postu, jak i poza nim, zawsze, kiedy w codzienności szukać będziesz śladów Chrystusa. KS. DR. JERZY JASTRZĘBSKI – pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Przybliża postać Prymasa Tysiąclecia oraz siostry Wandy Boniszewskiej poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. Prowadzi stronę internetową oraz podcast „Miłość zawsze podnosi”, gdzie można wysłuchać kazań opartych na przesłaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
My na ogół mechanicznie i z przyzwyczajenia odmawiamy Ojcze nasz, właściwie nie zastanawiając się nad konsekwencjami i wymaganiami Chrystusa. Trzeba nauczyć się tej modlitwy, bo my jej jeszcze na ogół nie umiemy. PRYMAS STEFAN WYSZYŃSKI Modlitwa Ojcze nasz była wielokrotnie poddawana analizie. Przez wieki święci i teologowie zastanawiali się, co tak naprawdę oznaczają słowa pozostawione nam przez Jezusa. Wspaniałym przewodnikiem w odkrywaniu tej modlitwy jest z pewnością Prymas Stefan Wyszyński, który w swoich rozważaniach niejednokrotnie się do niej odnosił. Ksiądz Jerzy Jastrzębski, który od lat zgłębia pisma bł. Stefana Wyszyńskiego, postanowił uporządkować jego myśli na temat Modlitwy Pańskiej i przeanalizować każde z jej wezwań. W swojej najnowszej książce szuka odpowiedzi na pytania: - Jak według Prymasa Wyszyńskiego prawidłowo odmawiać Ojcze nasz? - Co oznaczają poszczególne wezwania zawarte w Modlitwie Pańskiej? - Jak wypowiadać słowa modlitwy Ojcze nasz z pełnym zaangażowaniem? To właśnie dzięki niezwykłej mądrości kard. Stefana Wyszyńskiego odkryjemy na nowo Modlitwę Pańską oraz zmienimy nasze myślenie o Bogu i drugim człowieku. Książka zawiera również wybrane homilie wygłoszone przez autora podczas uroczystości związanych z bł. Stefanem Wyszyńskim oraz krótkie opowiadanie. KS. DR. JERZY JASTRZĘBSKI – pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Przybliża postać Prymasa Tysiąclecia oraz s. Wandy Boniszewskiej poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. Autor książki Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia wyróżnionej Feniksem 2022. Prowadzi stronę internetową oraz podcast Miłość zawsze podnosi.
Serce Jezusa pełne miłości, dobroci, cierpliwości. Tylko Ono jest lekarstwemna ludzką słabość, tylko Ono może pomóc naprawić ludzkie błędy.Warto zawierzyć Mu swoje choroby, słabości, problemy, błędy i zaufać Jegomiłości, rozważając słowa Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.Ta książeczka prowadzi czytelnika przez 9 dni nowenny z pomocą krótkich,ale treściwych i poruszających serce tekstów św. Franciszka Salezego.Każdego dnia zamieszczono też rozważanie, modlitwę, a także zachętę do osobistej refleksjii miejsce na notatki. Dzięki temu modlitewnik może stać się osobistym dziennikiem budowania relacjiz Najświętszym Sercem Jezusa.
Jezus każdego dnia zadaje nam pytanie: Czy miłujesz Mnie?.Książka powstała z zaproszenia Jezusa do kontynuacji tegodialogu. Zamieszczono w niej rozważania wezwań Litanii doNajświętszego Serca Pana Jezusa w formie dialogu Mistrzaz umiłowanym uczniem. To doskonała pomoc w medytacji Litaniido Najświętszego Serca Pana Jezusa.Publikacja zawiera również pełny tekst Litanii do NajświętszegoSerca Pana Jezusa, Akt poświęcenia całego rodzaju ludzkiegoSercu Jezusowemu, a także historię objawień Bożego Sercaśw. Marii Małgorzacie Alacoque i rozwoju kultu NajświętszegoSerca Jezusowego.Zapraszamy do dialogu twojego serca z Sercem Jezusa!
Choć Prymas Wyszyński jest dla wielu osób postacią niemal mityczną, poznawanie jego nauczania może być pasjonującą przygodą. Ksiądz Jerzy Jastrzębski zastanawia się: Jak pogodzić modlitwę, pracę i odpoczynek? Jak ustalić odległość między ołtarzem a tronem? Czy Maryja może być wzorem dla kobiet, a św. Józef dla mężczyzn? Jaka była przyjaźń św. Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego? Czy zawierzył on Polskę Matce Bożej z Guadalupe? Odkryj niezwykłe historie z życia błogosławionego kardynała Wyszyńskiego i poznaj jego sposób myślenia o Bogu, ludziach i świecie. ks. Jerzy Jastrzębski – kapłan Archidiecezji Warszawskiej, pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Od wielu lat promuje nauczanie Prymasa Tysiąclecia poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. W 2013 roku obronił pracę doktorską poświęconą Prymasowi Tysiąclecia. Uczestniczy w pracach Komitetu Organizacyjnego do spraw beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Należy do Wspólnoty Emmanuel.
POZNAJ HISTORIĘ MISTYCZKI, KTÓRA DOTKNĘŁA KRWAWIĄCEGO SERCA JEZUSA! WANDA BONISZEWSKA, polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów i stygmatyczka, obdarzona została specjalną łaską uczestniczenia w MĘCE CHRYSTUSA. Jej życie było prawdziwą Golgotą – została fałszywie oskarżona i niesłusznie skazana na więzienie na Syberii, przeszła próbę wielogodzinnych przesłuchań przez Sowietów, borykała się z głębokim niezrozumieniem ze strony swoich współsióstr oraz otrzymała KRWAWIĄCE STYGMATY. Siostra Wanda całe cierpienie ofiarowała za kapłanów i osoby konsekrowane, wiedziała bowiem, że szczególnie osoby duchowne w najbliższych latach będą poddawane ciężkiej próbie. KSIĄDZ JERZY JASTRZĘBSKI, który od kilku lat zgłębia pisma tej Służebnicy Bożej, dzieli się z czytelnikiem nieznanymi historiami z życia stygmatyczki. Wydobywa po raz pierwszy na światło dzienne listy z OBSZERNEJ KORESPONDENCJI MISTYCZKI i zdjęcia, które przybliżają nam jej ludzkie i ciepłe oblicze. Ta historia pomoże ci ożywić relacje z Jezusem i podążać za Jego głosem na wzór s. Wandy. KS. DR JERZY JASTRZĘBSKI– pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Przybliża postać Prymasa Tysiąclecia oraz s. Wandy Boniszewskiej poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. Autor książki Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia, wyróżnionej Feniksem 2022. Należy do Wspólnoty Emmanuel. Siostra Wanda - kobieta ośmiu błogosławieństw, szczęśliwa w powołaniu i niełatwym życiu. Warto uczyć się od niej miłości do Jezusa i do Kościoła. Warto z nią modlić się o wierność i świętość kapłanów oraz osób konsekrowanych. Warto mieć taką przyjaciółkę w niebie! S. ANNA MARIA PUDEŁKO AP „Wszystko, co jest zakryte, będzie ujawnione” – tak zapowiada Jezus (Łk 12, 3). Bywa, że Bóg powołuje do życia ukrytego, o którym potem trzeba opowiadać, by pokazać wielkie dzieła Pana. Tak dzieje się z s. Wandą Boniszewską, która za życia ukryta przed światem, po śmierci jest coraz bardziej znana. Warto sięgnać po nową książkę ks. Jerzego Jastrzębskiego, by poznać ukryte życie s. Wandy. KS. DR MICHAŁ SIENNICKI SAC, POSTULATOR PROCESU BEATYFIKACYJNEGO SŁUŻEBNICY BOŻEJ WANDY BONISZEWSKIEJ Ufam, że niniejsza publikacja pomoże czytelnikowi zaprzyjaźnić się głębiej z s.Wandą, której nieobce były niepewność, zwątpienie i tęsknota, jak również prosta radość i poczucie humoru. Wyrażam szczególną wdzięczność Autorowi, ks. Jerzemu Jastrzębskiemu, za ukazanie – z niezwykłą intuicją – świętości naszej Wandzi w zwykłej codzienności. Jestem przekonana, że książka ta przyczyni się do krzewienia kultu Służebnicy Bożej, a także do jej beatyfikacji. s. MARIA PIĄTKOWSKA PRZEŁOŻONA GENERALNA CSA
"Nowa Era", "New Age", "Era Wodnika", "Spisek Wodnika", "Nowy Wiek", "Ruch Nowej Ery" to rożne nazwy kosmopolitycznego i spirytualistycznego ruchu kulturowego, który w bardzo poważnym stopniu wpłynął na wrażliwosc i sposób myślenia człowieka.Jest połączeniem wielu koncepcji filozoficznych, religijnych i naukowych.Mimo licznych kontrowersji i nieporozumień New Age jest obecny w dziesiątkch publikacji, w działalności licznych grup, stowarzyszeń i instytucji, w codziennych praktykach tysiecy ludzi.
Autorzy Encyklopedii Nowej Ery w możliwie pełny sposób przybliżają każde z zagadnień.Obiektywnie i bez pochopnych ocen prezentują w swojej książce omawiane zjawiska, postaci i idee, by czytelnik mógł samodzielnie wyobrazić sobie pogląd na ten temat.
„Książka Jerzego Jastrzębskiego jest zbiorem artykułów i esejów, które łączy przedmiot refleksji – media, dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Wspólną cechą wszystkich tekstów składających się na publikację jest wartka narracja, piękny język oraz liczne odniesienia do bogatej interdyscyplinarnej literatury przedmiotu. Podejmowana w poszczególnych rozdziałach tematyka jest obudowana solidnym i szerokim kontekstem historycznym i kulturowym. Czytelnik dowie się, jakie teorie i paradygmaty dotyczące oddziaływania mediów dominowały w przeszłości, jakie są współczesne ustalenia, co wpłynęło na zmiany oraz jakie mogą być ich konsekwencje.
Zakres tematyczny poszczególnych wątków jest bardzo szeroki – od rozważań metanaukowych i definicyjnych, przez krytyczną analizę paradygmatów i wpływowych teorii medioznawczych, po charakterystykę i analizę istniejącego stanu mediów i problemów współczesnego dziennikarstwa.
Zaletą publikacji jest łączenie perspektyw wielu dyscyplin naukowych, dzięki czemu poszczególne problemy związane ze współczesnymi mediami oraz dziennikarstwem, a także nowymi zjawiskami w komunikacji społecznej zostały ukazane w szerokim kontekście nauk humanistycznych i społecznych. Solidny warsztat naukowy i interdyscyplinarna wiedza autora sprawiają, że otrzymujemy dzieło, w którym wszyscy zainteresowani mediami i dziennikarstwem znajdą coś ciekawego i frapującego, choćby w postaci nowej perspektywy, dzięki której zjawisko pozornie znane i dobrze opisane w literaturze medioznawczej nabiera nowego znaczenia i rodzi chęć podążenia nowym tropem w badaniach”.
Z recenzji dr hab. Katarzyny Pokornej-Ignatowicz, prof. KA
Rodzina to nie nuda dla tych, którzy się kochają miłością sprawiedliwą. Tak uważał kard. Stefan Wyszyński. Ci, którzy zdecydują się poznać jego nauczanie, szybko odkryją, jak bardzo Prymas kochał polskie rodziny, jak dobrze znał ich bolączki i jak często podkreślał, że szczęśliwa rodzina to wspólnota miłująca i sprawiedliwa.Prymas wielokrotnie mówił o tym podczas przygotowań do obchodów 1000-lecia Chrztu Polski. Warto przypomnieć, że to on był ich pomysłodawcą i architektem. W kontekście zbliżających się obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz dnia wyniesienia na ołtarze kard. Wyszyńskiego warto sięgnąć po jego nauczanie, by odkryć, że rodzina to nie nuda dla tych, którzy się kochają miłością sprawiedliwą.
Różne sposoby doświadczania kultury stanowią o bogactwie ludzkiego życia, o zawartym w nich potencjale wyborów zachowań i wartości. W naszej epoce doświadczenia te są coraz częściej efektem zapośredniczeń medialnych — nie wystarczą nam już bezpośrednie relacje z otoczeniem, które zaspokajałoby nasze interesy ekonomiczne i poznawcze oraz potrzeby emocjonalne. Obrazy świata dostarczane przez środki przekazu nie zastępują nam na szczęście kontaktu z rzeczywistością, nie wygaszają potrzeby krytycznego myślenia. Świadomie lub nieświadomie dziedziczymy wzory postępowania i kultywujemy tradycyjne cnoty; podejmujemy ryzyko działań nowatorskich i przedsięwzięć innowacyjnych; zanurzamy się w przeszłości i wybiegamy myślą w przyszłość; próbujemy ogarnąć chaos kulturowy i doszukać się w nim ładu. Treść naszych doświadczeń jest niesłychanie bogata i różnorodna, bo w epoce informacji i wiedzy możemy dzięki wspieranej medialnie wyobraźni wędrować we wszystkich miejscach i czasach. Doświadczamy zatem kultury, wybierając określony styl życia, respektując lub odrzucając pewne zasady, działając w świecie lub się od niego izolując, kontemplując czy konceptualizując rzeczywistość albo testując ją naukowymi i nienaukowymi metodami i narzędziami. Ulegamy czasem ideologicznym złudzeniom i zawierzamy utopiom, biorąc wytwory wyobraźni za byty realne albo przynajmniej możliwe. Poszukujemy tożsamości w kulturze zmieniającej się zbyt szybko, by mogła zapewnić nam komfort trwałej autoidentyfikacji. Czujemy, myślimy, działamy, doświadczamy, poszukujemy. I o tym jest ta książka.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?