Przetrzymywany przez dziesięć lat w zamknięciu mężczyzna wychodzi na wolność. Nie wie, kto i dlaczego go więził. Pragnie jednak zemsty za te wszystkie stracone lata. Nie próżnował w celi, żeby być na bieżąco, cały czas oglądał telewizję, przypatrywał się zmianom na świecie i utrzymywał doskonałą formę ćwicząc. Teraz ma tylko nikły trop, który jednak może go zaprowadzić do oprawców. Klasyczna seria, która doczekała się aż trzech odsłon filmowych (w tym jednej nieoficjalnej) wreszcie w Polsce! W roku 2007 Old Boy zdobył prestiżową nagrodę Eisnera.
„W mojej pamięci musi być klucz do narodzin tego potwora!”. Nina została w Pradze, aby odzyskać swoje wspomnienia i wreszcie jej się to udało!!! Co się stało z Niną i Johanem?! Co było w Rezydencji Czerwonej Róży? Johan nigdy nikogo nie słucha. Johan nigdy nikomu nic nie daje. Johan nikim nigdy się nie interesuje. Do czego zmierza? Co go pchnęło do bycia potworem? Co się wydarzy, gdy prawda zacznie wychodzić na jaw? Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł – MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Sho. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro Otomo (autora Akiry).
„To Tenma zniszczył moje życie...!!!” Eva szczerze nienawidzi Tenmy, ale jednocześnie jest jedyną osobą, która może poświadczyć o jego niewinności. Przez długi czas odmawiała składnia zeznań, jednak gdy wspomnienia wróciły, zmieniła zdanie. Były trzy strzały, a Eva widziała Johana! W tym czasie „zła ręka” Roberta znów czyhać na życie Evy.
Klucz do tajemnicy leży w Posiadłości Czerwonej Róży... Cała trójka, Tenma, Ninana i Johan, dowiedziała się o tym domu. Co się tam zdarzyło naprawdę?! Dlaczego?! Kim jest Franz Bonaparta? Czy tajemnica narodzin „Monstrum” zostanie ujawniona?
Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł – MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Shō. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro Ōtomo (autora Akiry).
Tradycje kulinarne Polski to książka prezentująca kuchnię Polski od czasów dawnych Słowian po współczesność. To także opowieść o kulturze kulinarnej, znaczeniu jedzenia świątecznego i jego roli w domowych obrzędach. Publikacja wzbogacona została anegdotami, legendami, opowieściami oraz odniesieniami do literatury i sztuki. Znalazło się w niej miejsce dla kuchni sarmackiej, a także regionalnej. Uzupełnieniem całości jest rozdział o turystyce kulinarnej oraz 19 prostych przepisów na mniej znane dania z różnych części Polski. Partnerami publikacji są: Bunkatura, Gospodarstwo Podole Wielkie, Hanami, Instytut Skrzynki – Instytut Dokumentacji, Rozwoju i Promocji Dziedzictwa Kulturowego i Kulinarnego Powiatu Poznańskiego oraz Szlak Kulinarny „Smaki Powiatu Poznańskiego”, LaCava, Muzeum Pałacu króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Toruńskiego Piernika oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Polskiej Wódki, Stowarzyszenie Polska Wódka, Szlak Kulinarny Śląskie Smaki, Śląska Organizacja Turystyczna, VIVAMIX – Oficjalny Dystrybutor KitchenAid w Polsce. Medialnie projekt wspierają: Kuchniokracja, Mistrz Branży, Podróże kulinarne, Radio Kulinarne oraz Wydarzenia Kulinarne.
Polish Culinary Paths to książka o historii i kulturze kulinarnej Polski wydana po angielsku. Opowieść o kulinariach wzbogacona została bajkami, legendami oraz łatwymi w przygotowaniu przepisami. Książka zdobyła liczne nagrody w tym: Gourmand World Cookbook Awards, Prix de la Littérature Gastronomique, Diamond Cuisine Award oraz Nagrodę Magellana.
Brytyjska wyprawa na Mount Everest zakończył się tragedią. Ale czy niepowodzeniem? Może Mallory i Irvine dotarli na szczyt? Fukamachi wierzy, że kluczem do rozwiązania wszystkiego jest aparat, który wspinacze mieli ze sobą w momencie tragedii. Żeby go zdobyć musi najpierw pojechać do Nepalu i odnaleźć niesamowitego himalaistę Habu Jojiego. "Szczyt bogów" to doceniona na całym świecie seria komiksowa, która zwyciężyła w kategorii manga Japan Media Arts Festival oraz Prix du dessin (najlepsze rysunki) podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angouleme. Była nominowana również do nagród Eisnera i Ignatza. Cykl dwukrotnie przenoszono na wielki ekran. W 2016 roku jako japoński film aktorski (reżyseria Hideyuki Hirayama). W 2021 w Cannes miała premierę francuska wersja animowana (reżyseria Patrick Imbert), która później zyskała międzynarodowe uznanie dzięki dystrybucji VOD.
Hideo Azuma, słynny rysownik, wyszedł z domu i już nie powrócił... Przynajmniej przez pewien czas, a potem znów wyszedł... Z historii zawartych w tym tomie można dowiedzieć się, jak ciężkie jest życie bezdomnego, czy jak trudno być alkoholikiem. Te opowieści, oparte na prawdziwych wydarzeniach, dogłębnie poruszają i wprowadzają w zadumę, ale jednocześnie uczą: jak konstruować przenośne kuchenki; skąd brać papierosy i alkohol w trudnych chwilach; gdzie czają się potwory; jak kłaść rury oraz jak przeżyć na diecie opartej na rzodkwi japońskiej i oleju do tenpury. Przede wszystkim jednak, wywołują niekontrolowane napady śmiechu. * * * Komiks Dziennik z zaginięcia zdobył nagrodę Japan Media Arts Festival w 2005 a rok później Grand Prix Tezuka Osamu Cultural Prize. W 2008 roku nominowany był w kategorii najlepszy komiks w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angouleme oraz został uznany przez "New York Magazine" za najlepszą powieść graficzną roku.
Kolejna (po PLUTO i MONSTERze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych - Festiwalu w Angouleme oraz Eisnera (aż dwukrotnie!).
Konflikt na Bałtyku dobiegł końca. Bohaterowie mają ruszyć w dalszą drogę, ale nie wszyscy… Sigurd i Gudridur odbywają rozmowę, która ma zadecydować o dalszym losie tych dwojga. Nadejdzie czas rozstań i powrotów. „Saga Winlandzka” to epopeja, w której nie brak intryg, pokazanych z rozmachem scen walk, berserków czy Jomswikingów, elitarnych wojowników (niektórzy badacze twierdzą, że stacjonowali oni na Wolinie!). To też barwne, nierzadko historyczne, postacie – Thorfinn, Askeladd, Floki czy Leif. Zapraszamy na niesamowitą sagę, która zdobyła szereg nagród i jest uznawana za jedną z najlepszych serii o wikingach, jaka kiedykolwiek powstała! W roku 2019 komiks został przeniesiony na ekrany jako serial animowany. Tom ten zawiera dodatkowo komiks o tematyce samurajskiej „Pożegnanie jest blisko”, który jest starszym dziełem autora.
Duńska kultura kulinarna to nie tylko gwiazdki Michelin i menu degustacyjne. To również kraina chleba żytniego, słodkich wypieków pachnących marcepanem i orzechami oraz najróżnorodniejszych otwartych kanapek. W codziennej diecie nie brakuje dań z wieprzowiny, śledzi oraz kawy. Każdy przystanek podróży po Półwyspie Jutlandzkim i duńskich wyspach to odkrywanie nowych oblicz smaku. Tradycje kulinarne Dani to kolejna książka poświęcona nordyckiej kulturze kulinarnej autorstwa Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek - kulturoznawczyni, dziennikarki i zdobywczyni wielu światowych nagród.
Finał już coraz bliżej! "Przyjaciel" jest prezydentem świata. Tokio odgradza wielki mur. Przez głośniki leci piosenka, która może zmienić wszystko. Ruch oporu szykuje się do zbrojnego powstania. Kolejna (po PLUTO i MONSTERze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych - Festiwalu w Angouleme oraz Eisnera (aż dwukrotnie!).
Twórcy Poranka ściętych głów, Kazuo Koike i Gōseki Kojima, to giganci komiksu samurajskiego, autorzy m.in. serii Samotny wilk i szczenię, którzy inspirują swoimi pracami cały świat. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu. Opowieść o Yamadzie Asaemonie bazuje na autentycznych wydarzeniach, niosąc ze sobą sporą dawkę wiedzy historycznej. Asaemon obejmuje pieczę nad stanowiskiem, które dziedziczy po ojcu.
Jest odpowiedzialny za testowanie mieczy. Sprawdza je podczas egzekucji zlecanych przez władzę.
Niektórzy stróże prawa są gotowi przekroczyć wszelkie granicę, żeby zaprowadzić porządek w Edo. Zabijanie prewencyjne mieszkańców z nizin społecznych czy tortury zaczynają być codziennością w mieście. Młody funkcjonariusz Sakane nie chcąc dłużej patrzeć na te niegodziwości, prosi o radę Asaemona…
Fukamachi próbuje poznac tajemnicę uzdolnionego wspinacza, Habu Jojiego. Odkrywa kolejne historie jego wypraw, zarówno w Alpy, jak i w Himalaje. Niejednokrotnie droga Habu krzyżuje się z innym zdobywcą szczytów, Hase Tsuneo. Fukamachi poznaje mroczne zakątki duszy obu himalaistów, ale jednocześnie musi zmierzyć się także z własnymi demonami.
Twórcy Poranka ściętych głów, Kazuo Koike i Goseki Kojima, to giganci komiksu samurajskiego, autorzy m.in. serii Samotny wilk i szczenię, którzy inspirują swoimi pracami cały świat. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu. Opowieść o Yamadzie Asaemonie bazuje na autentycznych wydarzeniach, niosąc ze sobą sporą dawkę wiedzy historycznej. Asaemon obejmuje pieczę nad stanowiskiem, które dziedziczy po ojcu. Jest odpowiedzialny za testowanie mieczy. Sprawdza je podczas egzekucji zlecanych przez władzę. Kolejny tom znów przenosi czytelnika do Edo (obecnego Tokio), ale kto tak naprawdę trzęsie stolicą? I czy jest tam jeszcze miejsce na uczucia?
Fukamachi jest japońskim fotografem, który towarzyszy swoim rodakom podczas wypraw wysokogórskich. Ostatnia ekspedycja na Mount Everest kończy się tragedią, a bohater, aby poradzić sobie z traumą, postanawia pozostać dłużej w stolicy Nepalu, Katmandu. Włócząc się bez celu po mieście trafia przypadkowo do sklepu, w którym kupuje stary aparat, który może być kluczem do nierozwiązanej od lat zagadki. "Szczyt bogów" to doceniona na całym świecie seria komiksowa, która zwyciężyła w kategorii manga Japan Media Arts Festival oraz Prix du dessin (najlepsze rysunki) podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angouleme. Była nominowana również do nagród Eisnera i Ignatza. Cykl dwukrotnie przenoszono na wielki ekran. W 2016 roku jako japoński film aktorski (reżyseria Hideyuki Hirayama). W 2021 w Cannes miała premierę francuska wersja animowana (reżyseria Patrick Imbert), która później zyskała międzynarodowe uznanie dzięki dystrybucji VOD.
Zapierające dech fiordy i piękno przyrody, a jednocześnie trudne warunki geograficzne. Norwegia to kraj, którego mieszkańcy przez lata pokonując wszelkie trudności i wspierając się wzajemnie, stworzyli unikatową kulturę kulinarną. To kraina nabiału, ryb, owoców morza, słodkich wypieków, a także kawy. Warto się przekonać, że to kierunek podróży dla wszystkich szukających mniej znanych smaków. "Tradycje kulinarne Norwegii" to kolejna książka poświęcona nordyckiej kulturze kulinarnej autorstwa Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek – kulturoznawcy, dziennikarki i zdobywczyni wielu światowych nagród. Partnerami projektu są: Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie, Arctic Paper, Fundacja Bunkatura, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Pomorskiego i Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.
Konflikt na Bałtyku zatacza coraz szersze kręgi. Thorfinn i jego towarzysze trafiają w sam środek sporu. Pretendujący do objęcia dowództwa nad Jomswikingami ujawnia knowania Flokiego i jego udział w zabójstwie Thorsa. Czy Thorfinn będzie w stanie odrzucić zemstę i kroczyć drogą, którą obrał? „Saga Winlandzka” to epopeja, w której nie brak intryg, pokazanych z rozmachem scen walk, berserków czy Jomswikingów, elitarnych wojowników (niektórzy badacze twierdzą, że stacjonowali oni na Wolinie!).
To też barwne, nierzadko historyczne, postacie – Thorfinn, Askeladd, Floki czy Leif. Zapraszamy na niesamowitą sagę, która zdobyła szereg nagród i jest uznawana za jedną z najlepszych serii o wikingach, jaka kiedykolwiek powstała! W roku 2019 komiks został przeniesiony na ekrany jako serial animowany
Twórcy Poranka ściętych głów, Kazuo Koike i Goseki Kojima, to giganci komiksu samurajskiego, autorzy m.in. serii Samotny wilk i szczenię, którzy inspirują swoimi pracami cały świat. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu. Opowieść o Yamadzie Asaemonie bazuje na autentycznych wydarzeniach, niosąc ze sobą sporą dawkę wiedzy historycznej. Asaemon obejmuje pieczę nad stanowiskiem, które dziedziczy po ojcu. Jest odpowiedzialny za próbowanie mieczy. Sprawdza je podczas egzekucji zlecanych przez władzę. Historia jest pełna barwnych postaci. W tym tomie poznamy funkcjonariusza Sakane Kasajiro, który doczekał się odrębnej serii na swój temat.
Każdy czasem odczuwa niepokój. Nawet zdolny doktor Kenzō Tenma nie jest żadnym wyjątkiem. Skąd mógł wiedzieć, że powrót do zajęcia, jakim jest ratowanie ludzi, nie przyniesie mu sukcesu, lecz powoła do życia niesamowitą istotę? Czym jest sprawiedliwość, czym jest zło? Te pytania pozostawiam Tobie.
W Niemczech, gdzie panuje zamieszanie po zjednoczeniu, bezdzietne pary w średnim wieku giną jedna po drugiej. Zabójcą był Johan! Dlaczego atakuje takie osoby? Kenzō Tenma wyrusza w podróż, by odnaleźć siostrę bliźniaczkę Johana, która może dać mu wskazówki pozwalające rozwikłać tajemnicę potwora.
Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł – MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Shō. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro Ōtomo (autora Akiry).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?