Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej interesującymi bestsellerami z kategorii fantastyka i horror. Oto najciekawsi autorzy, najlepszych bestsellerów z literatury fantastycznej i horroru: Stephen King, Harlan Coben, Herbert George Wells, Brandon Sanderson, Wojciech Siudmak, Siri Pettersen,
J.R.R. Tolkien, Anna Karnicka, Andrzej Sapkowski i wiele innych. Zapraszamy do mrożącej krew w żyłach literatury.
CZY MOŻESZ CZEMUKOLWIEK UFAĆ, JEŚLI TWOJE ŻYCIE TO KŁAMSTWO?Dziesięć lat temu Alexandra Quinlan była główną podejrzaną w sprawie zamordowania swojej rodziny. Jej twarz pokazywana była we wszystkich programach informacyjnych i na pierwszych stronach gazet, a media nadały jej przezwisko: Martwooka. Teraz jako Alex Armstrong poświęca się temu, by inni mogli odnaleźć swoją sprawiedliwość. Gdy znika Laura McAllister, młoda studentka dziennikarstwa, która miała nagłośnić sprawę napaści seksualnej na terenie kampusu i jej tuszowania przez władze uczelni, Alex zostaje wciągnięta w sprawę, która może zagrozić jej nowemu życiu.Gdy zagłębia się w zaginięcie Laury, odkrywa niespodziewane powiązania ze sprawą zamordowania jej rodziny. Choć zbrodnie wydają się zupełnie inne, obie wiąże jedna brutalna prawda: nikt nie jest dokładnie tym, za kogo uchodzi
W książce "Mara i Martyr" autor zabiera nas w mroczny świat pełen tajemniczych i niebezpiecznych zdarzeń. Opowieść rozpoczyna się przebudzeniem kobiety o niecodziennym wyglądzie i zachowaniu - jej oczy, całkowicie białe, oraz jej zachowanie wskazują na coś nieludzkiego. Bohaterka, kierowana instynktem i nienasyconym głodem, wyrusza na spotkanie ze swoim losem, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo wpłynie na świat wokół niej.Pierwszy przekonuje się o tym Wiesław D., wiejski przywódca grupy pijaczków, którego życie zostaje brutalnie przerwane przez spotkanie z białooką nieznajomą. Wiesław, wracający do domu po całodziennym piciu, staje się ofiarą jej niepohamowanego głodu. Opis spotkania pełen jest brutalnych szczegółów, ukazujących desperację i przerażenie mężczyzny oraz chłodne, mechaniczne działania napastniczki.Historia rozwija się w atmosferze napięcia i niepewności, gdzie każda kolejna strona odkrywa nowe tajemnice i zagrożenia. Autor zręcznie buduje klimat grozy i napięcia, wprowadzając czytelnika w świat, w którym granica między życiem a śmiercią jest niepokojąco cienka.
Ripperzy mordujący ludzi dla wszczepów są plagą Steris. Przed laty ich ofiarą padła młodsza siostra detektyw Dori Drax. Policjantka żyje w przekonaniu, że ukarała winnych. Gdy jednak w Steris ponownie pojawiają się ciała pozbawione twarzy, Dori jest pewna, że któryś z ripperów uniknął jej zemsty.
Prowadząc śledztwo, orientuje się, że tropem morderców podąża ktoś jeszcze, a powiedzenie: „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”, nie zawsze jest zgodne z prawdą.
Dori to cyberpunkowa sensacja osadzona w świecie wykreowanym przez Andrzeja Kwietnia w opowiadaniu Chrzest i powieści Metamorf – nominowanej do książki roku 2024 w plebiscycie LubimyCzytać w kategorii science-fiction.
Ziemi wciąż zagraża gazowy obłok, sprowadzony przez Maxolhxów i blokujący promienie słoneczne. Chcąc zmusić nieprzyjaciół, by pomogli rozwiązać ten problem, albo przynajmniej nie wchodzili ludziom w drogę, generał Joe Bishop i Skippy zademonstrowali, że są w stanie kontrolować sieci tuneli czasoprzestrzennych i pozbawić szczytowe rasy dostępu do innych rejonów Drogi Mlecznej.Problem w tym, że rzekoma nowa superbroń ludzkości to zwykły blef. Czy nieprzyjaciel przejrzy oszustwo, czy też podejmie desperackie kroki, przekonany, że nie ma nic do stracenia? Tak czy inaczej, Wesoła Banda Piratów będzie musiała zmierzyć się z reperkusjami swoich decyzji.
„Błogosławiony i zarazem przeklęty Księżyc. Ten, który powołał do życia plemiona Wilkozaków, który dawał im moc, a zarazem czynił tak bardzo ograniczonymi.”Dopala się Sicz. Skrwawione Wilki szukają nowego schronienia. Poszczerbiona wataha, jeszcze do niedawna budząca grozę, staje nad krawędzią zagłady. Osaczona między okrutnym kaprysem moskiewskiego cara, a pożogą wojny Chmielnickiego z Koroną walczy o przetrwanie. Liczy się każdy Basior, każde Szczenię i Wadera... Ciężko ranny Serhij Kostenko, były chorąży kozacki, próbuje na nowo poskładać swoje życie z uratowaną żoną i maleńką córeczką. Tylko czy Marika z duszą rozdartą przez podwójną, ludzką i wilczą naturę potrafi jeszcze kochać? Gorzki smak upokorzeń oraz krzywd spycha splecione w intrydze losy bohaterów "Wilczego Prawa" wprost w otchłań targającej Ukrainą wojny. Knowania Chmielnickiego, krwawe szaleństwo jego syna i intrygi mołdawskiego hospodara tylko podsycają jej ogień. Księżyc zamienia Kozaków w Wilki. Wojna zmienia ludzi w Bestie. Krew domaga się krwi. Znów skoczą sobie do gardeł. Oszałamiający stepowy eastern, w którym fantastyka miesza się z historią, fakt ściera z klechdą, a szablą z podstępem. Rafał Dębski kolejny raz udowadnia swój niesamowity kunszt kreowania zaskakujących, literackich mariaży. „Powiadają mądrzy ludzie, że Wilcy zawsze upomną się o swoje, nie darowują krzywd, nie odstępują od zemsty..."Zanim zatracisz się w lekturze, sprawdź kwadrę Księżyca.
Masz pewność, że wiesz wszystko o Jasiu i Małgosi? Beskidy są największą miłością Janka - samotnika z wyboru, który dopiero na szlaku czuje, że żyje. Od czasu jednej z jesiennych wycieczek powracają do niego niepokojąco wyraziste koszmary. Ilekroć chłopak spojrzy na Skrzyczne, tajemnicza blizna przypomina mu o przeżyciach z tamtego wieczora. Zmęczony bezsennością Janek decyduje się na konfrontację z własnym lękiem i wyrusza na kolejną samotną wędrówkę. Jego plany krzyżuje jednak Małgorzata - dziewczyna, którą poznaje w autobusie. Los sprawia, że spotykają się na górskim szlaku i od tej pory razem kontynuują wędrówkę, na końcu której czeka przycupnięta na polanie niepozorna chata. Nie spodziewają się, że przekroczenie jej progu będzie miało dla nich tak drastyczne konsekwencje. Już wkrótce Jaś i Małgosia przekonają się, że wśród beskidzkich grzbietów dzieją się rzeczy, o których mówi się tylko w najmroczniejszych bajkach A błękitne róże mają niezwykłą moc.
Ocalenie zależy od jego wiedzy, ale on utracił pamięć We Wrocławiu zostaje uprowadzona 14-letnia Julia. Jedynym świadkiem jest jej kolega z klasy, Daniel. Niestety chłopiec nie zapamiętał nic, co mogłoby pomóc odnaleźć dziewczynkę. Elwin budzi się z hibernacji 400 lat po zniszczeniu Ziemi przez asteroidę. Postapokaliptyczny świat zamieszkują zmutowane insekty, a ludzie ukrywają się w bastionach. Chłopiec dowiaduje się, że jest Posłańcem, który miał ujawnić, gdzie znajduje się bank nasion zgromadzonych przez słynnego Profesora. Pozwoliłoby to na przywrócenie naturalnego środowiska na planecie, tylko że Elwin nie posiada żadnych wspomnień. Dwóch nastolatków, których dzieli kilka wieków, rozpoczyna wyścig z czasem. Czy Daniel zdoła w porę uratować Julię? Czy Elwin odnajdzie magazyn, zanim zrobią to jego wrogowie? Czy oprócz kłopotów z pamięcią istnieje jeszcze coś, co łączy obu bohaterów?
Trzymający w napięciu thriller o seryjnym mordercy, opowiadany przez najbliższe mu osoby: jego trzynastoletnią córkę, dziewczynę i jedyną ofiarę, którą oszczędził.Aidan Thomas to ciężko pracujący, rodzinny i szanowany członek lokalnej społeczności. Mieszka w małym miasteczku na północy stanu Nowy Jork i znany jest z tego, że zawsze wyciąga pomocną dłoń. Ale Aidan to porywacz i seryjny morderca. Zamordował osiem kobiet, a dziewiąta, Rachel, czeka na śmierć w przydomowej szopie.Kiedy umiera żona Aidana, on i jego trzynastoletnia córka Cecilia są zmuszeni się przeprowadzić. Aidan nie ma innego wyjścia, jak tylko zabrać ze sobą Rachel i przedstawić ją Cecilii jako "przyjaciółkę rodziny", która potrzebuje noclegu. Mężczyzna zakłada, że Rachel po pięciu latach niewoli będzie zbyt zmanipulowana, by uciec. Nie docenia jednak kobiety, która wciąż ma w sobie wolę walki, a w Cecilii widzi potencjalną sojuszniczkę i szansę na przetrwanie. A kiedy Emily, właścicielka lokalnej restauracji, zakochuje się w przystojnym wdowcu, zostaje wciągnięta w orbitę Rachel i Cecilii, niebezpiecznie zbliżając się do odkrycia sekretu Aidana.To nie tylko wciągający thriller, ale też wnikliwe studium traumy, przetrwania i władzy.Kryminalna książka roku 2023 zdaniem "New York Timesa"
MYRON I WIN ZNOWU RAZEM! ULUBIENI BOHATEROWIE POWRACAJĄ I OD RAZU WPADAJĄ NA TROP WYJĄTKOWO NIETYPOWEJ SPRAWY… JAK CZŁOWIEK, KTÓRY JUŻ NIE ŻYJE, MOŻE BYĆ POSZUKIWANY ZA MORDERSTWO?
Trzy lata temu agent sportowy Myron Bolitar wygłosił mowę podczas ceremonii pogrzebowej swojego klienta, znanego trenera koszykówki Grega Downinga. Myron i Greg byli niegdyś zaciekłymi rywalami, a później nieoczekiwanie zostali partnerami biznesowymi. Dla Myrona ich relacja, jakakolwiek by była, należała już do przeszłości – aż do teraz, kiedy dwóch agentów federalnych przekracza próg jego biura, domagając się informacji o miejscu pobytu Grega. Według agentów Greg wciąż żyje – ślady jego DNA znaleziono na miejscu podwójnego zabójstwa, co czyni go głównym podejrzanym. Myron i Win jak zawsze biorą sprawy w swoje ręce, ale im bliżej rozwiązania zagadki, tym bardziej zagrożone jest życie ich samych… i ich wrogów. SKOMPLIKOWANE ŚLEDZTWA, KULISY ŚWIATA SPORTU I PEŁNE NAMIĘTNOŚCI RELACJE MIĘDZY BARWNYMI POSTACIAMI – TO ZNAKI ROZPOZNAWCZE HARLANA COBENA, AMERYKAŃSKIEGO MISTRZA THRILLERA. SERIA O MYRONIE BOLITARZE TO ELEKTRYZUJĄCA UCZTA DLA MIŁOŚNIKÓW ZAGADEK KRYMINALNYCH – PEŁNA INTRYG I ZASKAKUJĄCYCH ZWROTÓW AKCJI, BŁYSKOTLIWYCH DIALOGÓW ORAZ DUŻEJ DAWKI HUMORU! SERIAL Z MYRONEM BOLITAREM JUŻ WKRÓTCE NA PLATFORMIE NETFLIX!
Coben pieczołowicie rozwija tę zabawę w kotka i myszkę, aż staje się typowym dla niego, szybkim i pełnym zaskoczeń thrillerem. Jeśli nie będziecie gorączkowo przewracać kartek, lepiej sprawdźcie, czy jeszcze macie puls. recenzja czytelnika
Po wielu dniach, które Eli i Tallen spędzili w uśpieniu, następuje bolesne przebudzenie. Oboje cierpią od doznanych ran. Rewolta niewolników skończyła się porażką. Na horyzoncie pojawia się zaś nowe zagrożenie, kiedy król wszystkich Ha’ami żąda natychmiastowego wydania księżniczki, by użyć jej do własnych politycznych celów. W Kamiennym Gnieździe zjawiają się jednak długo wyczekiwani sojusznicy. Zak, dumny i nieugięty krasnolud, gotowy na każde poświęcenie, by uratować Eli i jego brat Kaz, szaman swego plemienia i niezwykle uzdolniony uzdrowiciel, który natychmiast zakasuje rękawy, by jej pomóc. Ona sama musi poradzić sobie tak z poczuciem winy po rzezi, którą Ha’ami sprawili zbuntowanym sługom, jak i ze słabością własnego, poranionego ciała.
Tymczasem w losy bohaterów angażują się niespodziewani sojusznicy: Żagiew i Wybłysk, dwugłowy smok, a także Ulula, tajemniczy Posłaniec Przedwiecznych, zdolny wpływać na wyroki przeznaczenia.
Druga część „Dziewczyny bez Imienia” to opowieść o przyjaźni, lojalności i niezłomnej walce z przeciwnościami losu. Na ile musimy się zmienić, by przetrwać?
Ula Gudel
Córka Podlasia, antropolożka kultury, pisarka. Pierwszy tom z serii „Dziewczyna bez imienia” wprowadza nas do fascynującego świata, który powstał z inspiracji mitologiami, folklorem i zwyczajami z różnych kontynentów, od surowych reguł społeczeństwa wojowników starożytnej Sparty po dalekowschodnie tradycje kultu przodków i środkowoafrykańskie legendy o stworzeniu. A wszystko oparte na jednym pytaniu: na ile przeznaczenie jest w naszych własnych rękach?
Koniec wieku XVIII. W powietrzu czuć zapach nadciągającej rewolucji. Ekscentryczny pisarz Anton Lumire wraca z wyprawy po Oriencie do rodzinnego miasta Karlen. Zainspirowany kulturą Wschodu pragnie stworzyć największe dzieło życia przełomowy traktat filozoficzny o sztuce alchemii. Tydzień później ginie po upadku z okna własnej garsoniery. Zagadkę tajemniczej śmierci artysty próbują rozwikłać dwaj strażnicy miejscy. Trop prowadzi ich doVilli Vitae położonego w odludnej części lasu uzdrowiska dla możnych i szlachetnie urodzonych.Kiedy kolejni goście przybytku giną w niewyjaśnionych okolicznościach, a droga ucieczki zostaje odcięta, zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy odkrywają prawdę o mrocznej stronie natchnienia Lumirea i podejmują okultystyczną grę, kładąc na szali nie tylko swoje życie, ale także dusze To jest znakomity debiut. Niesamowity, mroczny klimat utrzymany w odcieniach Conan Doyle'a i Poego. Świetnie nakreśleni bohaterowie. I brak pewności, czy źródłem zła jest szalony ludzki umysł czy nadnaturalna groza.Będziecie zachwyceni! Paweł Uncelek Stryjecki (bloger)Kryminał w płaszczu gotyckiej grozy. Powiew tajemniczego orientu i mroczna alchemia złapią Was w swoje szpony. KatooolaCo otrzymamy, gdy połączymy kryminał z grozą? Zagadkę, która pozostawi Was z milionem pytań w głowie, czyli idealną propozycję dla fanów suspensu Agathy Christie i powieści detektywistycznych Edgara Allana Poego. W Witrynach Horroru
Kass Morgan i Danielle Paige, bestsellerowe autorki New York Timesa, stworzyły porywającą, mroczną fantazję w stylu dark academia o prestiżowym stowarzyszeniu czarownic i dziewczynach uwikłanych w świat złowrogiej magii.Kappa Rho Nu nie jest zwykłym studenckim stowarzyszeniem. O jego imprezach krążą opowieści, a bale absolwentów, tradycyjnie organizowane przez jego członkinie, to najbardziej wystawne i spektakularne wydarzenia na kampusie. Ale pod przykrywką luksusowego życia siostry Kappa Rho Nu, zwące się też Krukami, skrywają tajemnicę: są czarownicami.Vivi Deveraux to niepewna siebie studentka pierwszego roku, która nigdy nie zaznała poczucia przynależności. Dołączenie do Kappa Rho Nu może być dla niej szansą na odnalezienie siebie. Natomiast Scarlett Winter, pochodząca z rodziny czarownic, stara się za wszelką cenę sprostać oczekiwaniom matki i zdobyć stanowisko nowej przewodniczącej stowarzyszenia.Po inicjacji Vivi Scarlett staje się jej mentorką. Obie dziewczyny zanurzają się w mroczny krąg krwawych zaklęć, zdrad i złej magii, a do tego w ich niełatwą relację zostaje uwikłany Mason, chłopak ScarlettTę książkę pokochają osoby fanowskie uwielbiające:WednesdayChilling Adventures of SabrinaTe wiedźmy nie płonąMagików
Myślała, że gorzej już być nie może. A jednak się myliła.
Kiedy Synthia zrozumiała, kogo tak naprawdę pragnie, została zmuszona do zostawienia go. A gdy dowiedziała się, kim sama tak naprawdę jest, podarowano ją nieuchwytnemu dotąd Królowi Hordy, mitycznemu stworzeniu, przed którym ukrywano ją przez ponad dwadzieścia lat.
Ryder przysiągł ocalić Synthię, ale kobieta nie mogła pozwolić, by znalazł się w pobliżu niebezpiecznego władcy. Dlatego też z własnej woli oddała się w ręce króla z myślą, że stanie się jego nową zabaweczką.
Teraz, gdy znajduje się w Królestwie Hordy, jej moce szwankują, a emocje dochodzą do głosu. Każdy nowy dzień przynosi kolejne niespodzianki. Synthia nie jest pewna, jak powinna poradzić sobie z tym, co się wokół niej dzieje.
Natomiast Królowi Hordy wydaje się, że ma nad kobietą kontrolę. Myśli, że pozbawił ją wszystkich możliwości, lecz ona nadal ma wybór – przyjąć to, co zaplanował dla niej los, lub uciec od przeznaczenia.
Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia. Opis pochodzi od wydawcy.
W JEDNEJ CHWILI WSZYSCY CIĘ KOCHAJĄ.W DRUGIEJ CHCĄ CIĘ ROZERWAĆ NA STRZĘPY.Z okazji nadchodzących wakacji licealistka Edyta Grońska ściąga znajomych do domu letniskowego swoich rodziców. Liczy, że odwróci ich uwagę od imprezy organizowanej w tym samym czasie przez skonfliktowaną z nią Martę Najdowską.Marta, uczennica liceum Freuda, wierzy, że najgorsze ma już za sobą. Do niedawna wyrzutek i ofiara przemocy rówieśniczej, dziś spełnia się jako szkolna gwiazda i podcasterka niosąca pomoc nastolatkom w trudnej sytuacji. Gdy przyjaciele donoszą jej o imprezie u Edyty, za ich namową decyduje się udać nad Zalew Zegrzyński i skonfrontować z rywalką.Tej samej nocy z wody zostaje wyłowione ciało jednej z osób bawiących się u Edyty. Marta, która chwilę wcześniej wybrała się na samotny spacer po plaży, zostaje oskarżona o zabójstwo. W internecie rozpętuje się piekło.Zmagająca się z ogromnym hejtem dziewczyna desperacko próbuje odzyskać dobre imię i odkryć prawdę na temat tragedii. Z pomocą przyjaciół udaje jej się dotrzeć do szokujących faktów, które rzucają nowe światło na sprawę.MÓWIĄ, ŻE NAJCIEMNIEJ JEST POD LATARNIĄ. CZYŻBYM MIAŁA ZABÓJCĘ NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI?
Annie wyprodukowano tylko w jednym celu - ma być idealną dziewczyną dla swojego właściciela, Douga. Została zaprojektowana tak, by zaspokoić wszystkie jego potrzeby emocjonalne i fizyczne: codziennie przygotowuje dla niego kolację, nosi wyzywające stroje i dostosowuje swoje libido do jego nastroju.Ciągle się uczy, by go jak najlepiej zadowalać.Annie pilnie analizuje typowo ludzkie zachowania, także takie jak ciekawość, ukrywanie tajemnic i tęsknota. Jednak im bardziej przypomina człowieka, tym mniej jest doskonała, a jej relacje z właścicielem stają się coraz bardziej skomplikowane. Czy Doug naprawdę wie, czego chce? A czego pragnie sama Annie?Mocna, prowokacyjna powieść o relacji między kobietą-botem a jej ludzkim właścicielem. Relacji przepełnionej władzą i dążeniem do pełnej kontroli, w której jednak wciąż tli się pragnienie autonomii i poczucia intymności.#bot #AI #sztucznainteligencja #harpercollinspolskaSIERRA GREER dorastała w Minnesocie. Ukończyła Williams College i Johns Hopkins University. Kiedyś nauczycielka angielskiego w szkole średniej, teraz w swoim domu na wsi w Connecticut pisze o tym, jak może wyglądać przyszłość ludzkości.- A co z emocjami? Czujesz coś?- Posiadam inteligencję emocjonalną. To nie do końca to samo, ale jest trochę podobna.- Skąd wiesz?- W sumie to nie wiem - sprostowała. - Ale nikt nie może tego wiedzieć, bo skąd? Ja nigdy nie byłam człowiekiem, a ty nigdy nie byłeś androidem.- Słuszna uwaga. Co byś powiedziała, gdyby ktoś spytał cię, gdzie się urodziłaś?- Nikt mnie o to nie pyta.- Ja pytam. Gdzie się urodziłaś? Albo gdzie zostałaś włączona? Opowiedz mi swoje pierwsze wspomnienie. []- Pierwsze, co pamiętam, to punkt serwisowy, w którym mnie włączono. Przede mną siedział odpowiedzialny za mnie technik. Uśmiechnął się i przywitał: "Witaj, Stella. Jestem Jacobson", na co powiedziałam: "Witaj, Jacobson. Jestem Stella. Miło mi cię poznać". Potem dodał: "Będziesz pracować dla pana Douga Richardsa. Masz jakieś pytania?", ale nie miałam żadnych, bo po włączeniu wiedziałam już wszystko, co było mi potrzebne.
KOBIECE SEKRETY, MĘSKIE KŁAMSTWA, RODZINNA TRAGEDIATAJEMNICZE ZAGINIĘCIE, NIEBEZPIECZNE ŚLEDZTWO I BOHATER, KTÓRY NIE ZNA STRACHU.POZNAJCIE MYRONA BOLITARA! Myron Bolitar dawny koszykarz, a obecnie agent sportowy ma ręce pełne roboty. Jest u progu sfinalizowania kontraktu gwiazdy footballu, Christiana Steelea. I właśnie wtedy na jego prominentnego klienta pada podejrzenie o zabicie narzeczonej.Kathy Culver zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Pozostawione ślady pozwalają przypuszczać, że padła ofiarą gwałtu i morderstwa. Wszyscy łącznie z policją są przekonani, że sprawcą jest Christian Steele.Bolitar na prośbę swojej byłej ukochanej siostry Kathy podejmuje śledztwo i przekonuje się, że każda z osób zamieszanych w tę sprawę ma własne sekrety SKOMPLIKOWANE ŚLEDZTWA, KULISY ŚWIATA SPORTU I PEŁNE NAMIĘTNOŚCI RELACJE MIĘDZY BARWNYMI POSTACIAMI TO ZNAKI ROZPOZNAWCZE HARLANA COBENA, AMERYKAŃSKIEGO MISTRZA THRILLERA.SERIA O MYRONIE BOLITARZE TO ELEKTRYZUJĄCA UCZTA DLA MIŁOŚNIKÓW ZAGADEK KRYMINALNYCH PEŁNA INTRYG I ZASKAKUJĄCYCH ZWROTÓW AKCJI, BŁYSKOTLIWYCH DIALOGÓW ORAZ DUŻEJ DAWKI HUMORU!SERIAL Z MYRONEM BOLITAREM JUŻ WKRÓTCE NA PLATFORMIE NETFLIX! W skład serii wchodzą tytuły: Bez skrupułów, Krótka piłka, Bez śladu, Błękitna krew, Jeden fałszywy ruch, Ostatni szczegół, Najczarniejszy strach, Obiecaj mi, Zaginiona, Wszyscy mamy tajemnice, W domu, Pomyśl dwa razy oraz spin-off Mów mi Win.
Błyskotliwe połączenie psychologii i filozofii w powieści science fiction.
Wizja nieodległej przyszłości, w której ludzie komunikują się transparentniejbardziej niż dziś. Jakie ryzyko niesie kontakt z zaawansowaną cywilizację?
W alternatywnej rzeczywistości XIX wieku świat zamarzł.
Ludzkość jeszcze nie nasyciła się osiągnięciami rewolucji przemysłowej, a już stanęła wobec apokalipsy.
Ciepło, pozyskiwane z Generatorów, stało się najcenniejszym surowcem.
Walka o przetrwanie to walka o zbudowanie nowego świata.
W każdej ze skupionych wokół Generatorów społeczności od nowa wykuwają się wszystkie zasady: języka, prawa, kultury, religii, ekonomii.
Czy jest sens przestrzegać innych reguł niż te, które zapewnią przetrwanie?
A jeśli przetrwamy - co ten nowy świat uczyni z naszym człowieczeństwem?
Nagradzani autorzy - Jakub Nowak, Anna Kańtoch, Robert M. Wegner i Janusz Cyran - czterema minipowieściami wprowadzają nas w steampunkowe realia bestsellerowej gry Frostpunk.
Książka została wzbogacona tekstem Jakuba Stokalskiego, głównego projektanta i współreżysera gier Frostpunk i Frostpunk 2, oraz esejem Jacka Dukaja.
Witamy w uniwersum Frostpunka.
Przy ołtarzu mocy ofiarą jest miłość.Po krwawym turnieju znanym jako Kejari, Oraya jest teraz więźniem we własnym królestwie i opłakuje utratę jedynej osoby, która była dla niej rodziną. Teraz jest pewna tylko jednej rzeczy: nie może ufać nikomu, a już przede wszystkim Raihnowi, wampirowi, który ją zdradził.Dom Nocy również jest otoczony przez wrogów. Nawet szlachcice Raihna nie są zbyt skorzy, aby zaakceptować Przemienionego króla, szczególnie takiego, który był niegdyś niewolnikiem. Ponadto Dom Krwi zatapia szpony w królestwie i grozi, że zniszczy je od środka. Kiedy Raihn potajemnie oferuje Orayi przymierze, przyjęcie propozycji jest jedyną szansą na odzyskanie jej królestwa - i zemstę na ukochanym, który ją zdradził. Jednak aby to zrobić, będzie musiała okiełznać starożytną moc, powiązaną z największymi sekretami jej ojca.Wrogowie nadchodzą ze wszystkich stron i Oraya musi wybrać między krwawym sposobem na zdobycie władzy a wyniszczającą miłością, która może okazać się jej upadkiem.Popioły i przeklęty król, sensacja TikToka autorstwa Carissy Broadbent i druga część serii "Królestwa Nyaxii", to powieść z motywem bolesnej miłości, mrocznej magii i krwawej intrygi.
Coś niedobrego kryje się w mrokach… Tajemnicze Nocoskrzydłe wszystko ukrywają, począwszy od własnego domu i królowej, skończywszy na wyborze sojuszniczki w wojnie. Teraz porwały własne smoczę przeznaczenia. Gwiezdny Lotnik jest podekscytowany i przerażony perspektywą poznania swojego plemienia. Nocoskrzydłe porwały także kilkanaście niewinnych Deszczoskrzydłych i Gwiezdny Lotnik postanowił sobie, że przekona plemię, aby je wypuściło. Niestety Królestwo Nocy jest nieszczęsną krainą pełną sekretów znacznie straszliwszych niż można by podejrzewać i wszystkie zwoje Pyrrii nie zdołałyby teraz pomóc Gwiezdnemu Lotnikowi. Losy dwóch królestw spoczywają w jego łapach, a pozostałe smoczęta znajdują się zbyt daleko, żeby mu pomóc. Gwiezdny Lotnik będzie musiał odnaleźć w sobie odwagę… I to zanim będzie za późno.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?