Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Nowoczesny, bogato ilustrowany podręcznik dla studentów medycyny kierunków lekarskich, pielęgniarskich i stomatologicznych, a także weterynarii i wychowania fizycznego. Jego ogromną zaletą jest staranna organizacja prezentowanego materiału, ułatwiająca przygotowanie się do egzaminów testowych z tego przedmiotu. Każdy podrozdział kończy się zestawem punktów podsumowujących omawiane problemy oraz listą pytań do samodzielnego rozwiązania. Jako zwięzła prezentacja poszczególnych grup leków i ich zastosowań terapeutycznych stanowi znakomite uzupełnienie dużo obszerniejszych podręczników farmakologii. Jest zarazem doskonałą pomocą dla lekarzy różnych specjalności oraz innych pracowników służby zdrowia, pragnących uporządkować sobie i odświeżyć informacje niezbędne im w codziennej pracy.
Terapia żywieniowa św. Hildegardy to całościowy program, kierowany do pacjentów cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby.Terapia żywieniowa św. Hildegardy z Bingen
Przepisy, lekarstwa, diety
Terapia żywieniowa św. Hildegardy to całościowy program, kierowany do pacjentów cierpiących na najbardziej zróżnicowane dolegliwości i choroby. Rady świętej uzdrowicielki z Bingen, opracowane współcześnie przez lekarzy różnych specjalności, to alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcieliby żyć zdrowo, rezygnując z tabletek przeciwbólowych, antybiotyków i innych środków, które obok działania leczniczego wywierają niszczący wpływ na naturalną równowagę organizmu. Terapia przez odżywianie pozwala zachować dobre zdrowie, wykorzystując substancje lecznicze zawarte w dostępnych na co dzień produktach spożywczych. To łatwa w zastosowaniu, przyjemna, a przede wszystkim skuteczna recepta na zdrowe życie!
W książce znajdziecie:
opis działania środków leczniczych stosowanych w medycynie Hildegardy
wskazówki dietetyczne
przepisy na domowe środki lecznicze
podstawowe zasady zdrowego życia, które w połączeniu z dietą składają na program zdrowego życia ze św. Hildegardą
Książka ta jest obszernym podsumowaniem wszystkich sposobów odżywiania opisanych przez Hildegarde z Bingen oraz poradnikiem ukazującym wspaniałe możliwości odzyskiwania i pielęgnowania zdrowia dzięki zastosowaniu prostej i smacznej diety. Tym samym w medycynie zaczyna się nowa era, w której zainteresowanie skupia się na artykułach spożywczych traktowanych jako lekarstwa mogące radykalniej niż kiedykolwiek wcześniej zapobiegać chorobom i przywracać zdrowie.
Pod wieloma względami to nie przypadek, że kuchnia Hildegardy jest prosta, zdrowa i wciąż atrakcyjna dla kolejnych pokoleń. Dieta zapewniająca zdrowie musi nie tylko gwarantować dobry smak, lecz także stanowić orzeźwienie dla duszy i ciała. Oprócz przeszło trzystu przepisów oraz osiemnastu kuracji i diet w niniejszej książce znajdziecie informacje na temat duchowego wymiaru spożywanych przez nas artykułów i ich uzdrawiających sił oraz delikatnych materii, które Hildegarda określa mianem subtelności. Jako pierwsza i jedyna opisała uzdrawiające siły drzemiące w ziołach i przyprawach pochodzących z całego świata, opierając się przy tym na swoich wizjach. Dzięki tej wiedzy mogliśmy udowodnić na podstawie osiemnastu diet, że uzdrawianie za pomocą artykułów spożywczych jest realne. Tysiące osób zdrowych i chorych osobiście doświadczyło i doceniło zalety Hildegardowej diety podczas pobytu w domu uzdrowiskowym, prowadzonym według wskazań świętej z Bingen. Przedstawione tu propozycje śniadań, obiadów i kolacji są przepisami na kluski, makarony, chleb, ciasta, wegetariańskie pasty kanapkowe, zupy i sałatki z dodatkiem orkiszu. Uzdrawiające potrawy mięsne z Hildegardowej kuchni mogą trwale i zasadniczo zmienić Wasz stan zdrowia i Wasze życie.
Najnowsze wyniki badań, zwłaszcza te dotychczas najobszerniejsze, dotyczące profilaktyki raka i odżywiania „Food, Nutricion and the Prevention ofCancer, a Global Perspective", przeprowadzone przez znanych na całym świecie naukowców z ośmiu krajów i czterech kontynentów, potwierdzają to, co Hildegarda opisała już osiemset pięćdziesiąt lat temu.
Prezentowana książka wyjaśnia pochodzenie chorób cywilizacyjnych nękających świat, takich jak: choroby serca, rak, cukrzyca, choroba Alzheimera, otyłość, poczynając od ewolucji żywienia w ciągu wieków po najnowsze osiągnięcia medycyny w tej dziedzinie i pomaga nam zrozumieć czynniki odpowiedzialne za rozwój chorób i je eliminować.
W książce omówiono podstawowe problemy dotyczące niedożywienia związanego z chorobą. Zebrano i omówiono wszystkie dostępne metody oceny odżywienia niezależnie od sytuacji klinicznej. W całej książce dobrze wywarzono proporcje między informacjami ściśle naukowymi a praktycznymi wskazówkami postępowania w konkretnych sytuacjach klinicznych. Część informacji podana została w formie przejrzystych tabel, które mogą być łatwo wykorzystane w praktyce klinicznej. Książka adresowana jest: do lekarzy wszystkich specjalności zabiegowych, pediatrów i internistów, do średniego personelu medycznego oraz dietetyków. Będzie cennym źródłem wiedzy dla studentów medycyny, pielęgniarstwa i dietetyki.
To książka, która powstała na podstawie programu pod tym samym tytułem, który Szymon Hołownia prowadzi w Religia.tv. Rozmawia z ludźmi w sytuacjach granicznych - doświadczonymi przez chorobę, śmierć kogoś bliskiego lub inne trudne przejścia. Część z nich znana jest z mediów, jak Maciej Kozłowski czy Ewa Komorowska, inni toczą swoje zmagania z dala od blasku fleszy. W każdym jednak przypadku ich opowieści są autentyczne i poruszające. Uświadamiają nam, jak wielkim darem jest życie i zdrowie i jak niewiele trzeba, aby ten dar utracić. Szymon Hołownia prowokuje, pyta o bunt wobec Boga, o to, jak w ogóle można pogodzić się z takimi doświadczeniami. Odpowiedzi, które słyszy, mogą nas wiele nauczyć.
Wyznania pracownika koncernu farmaceutycznego. Koncernom farmaceutycznym zależy na tym, żebyśmy byli stale chorzy. Chcą nam wmówić różne dolegliwości. A jedynym powodem takiego postępowania jest chęć zysku.Czy wiesz, jakie leki łykasz?
Wyznania pracownika koncernu farmaceutycznego. Koncernom farmaceutycznym zależy na tym, żebyśmy byli stale chorzy. Chcą nam wmówić różne dolegliwości. A jedynym powodem takiego postępowania jest chęć zysku. Skutek uboczny: śmierć to oparta na faktach opowieść o korupcji i oszustwach napisana przez dr. Johna Virapena, który określany jest mianem "osoby wtajemniczonej z kręgu Wielkiej Farmacji". W czasie 35 lat pracy w branży farmaceutycznej (głównie jako dyrektor generalny Eli Lilly and Company w Szwecji) odpowiadał za wprowadzanie na rynek wielu leków. Wszystkie miały efekty uboczne. John Virapen opowiada teraz całą prawdę i ujawnia tajemnice, których mieliśmy nigdy nie poznać.
Gdy cierpimy, szukamy oparcia, zrozumienia i nadziei. Stajemy się bardziej wrażliwi i dostrzegamy więcej niż w zwykłym biegu życia. Marek Skwarnicki, odwołując się do własnego doświadczenia choroby, zebrał w tym tomiku teksty modlitw, pieśni i innych utworów poetyckich w swoim tłumaczeniu. Mogą one pokrzepić cierpiących, zwłaszcza wtedy, kiedy trudno wydobyć z siebie odpowiednie słowa.
Zawarte w poradniku przejrzyste opisy w tabelach pomogą wam postawić wstępną diagnozę, a dzięki pięciu kluczowym pytaniom szybko dowiecie się, czy i jak możecie pomóc dziecku samodzielnie, a kiedy lepiej udać się do lekarza. Obszerny rozdział o samodzielnym leczeniu, osiem kategorii schorzeń od stóp do głów; system kolorowych oznaczeń dla szybszego zlokalizowania opisu. Liczne opisy środków homeopatycznych i roślinnych od A do Z, a także najlepsze środki domowe i ich zastosowanie.
W tej książce znajdziesz kompleksowe omówienie znaczenia srebra koloidalnego oraz informacje o jego działaniu. Poznasz jego zastosowanie oraz zapoznasz się z licznymi spostrzeżeniami osób, które już korzystają z jego leczniczych właściwości.Rewolucja w leczeniu
Już dziś każdy może poznać zaskakujące właściwości srebra koloidalnego zawarte w pierwszej publikacji na ten temat dostępnej na polskim rynku. Ten naturalny antybiotyk o szerokim spektrum działania to najskuteczniejsze lekarstwo niszczące nie tylko wirusy, bakterie i grzyby, ale też stanowiące Twój "drugi system odpornościowy". Coraz więcej ludzi sięga po ten uniwersalny środek, który do początku XX wieku miał w medycynie szczególne znaczenie. Zabija on bowiem z niezwykłą szybkością ponad 650 chorobotwórczych mikroorganizmów nie niszcząc przy tym dobroczynnej flory bakteryjnej organizmu.
W tej książce znajdziesz kompleksowe omówienie znaczenia srebra koloidalnego oraz informacje o jego działaniu. Poznasz jego zastosowanie oraz zapoznasz się z licznymi spostrzeżeniami osób, które już korzystają z jego leczniczych właściwości. Srebro koloidalne możesz stosować bez skutków ubocznych tak często występujących w przypadku popularnych leków w leczenia m.in. zapalenia zatok, oskrzeli i płuc, grzybic, oparzeń i odmrożeń. Skraca ono także czas gojenia ran. Możesz przyjmować je wewnętrznie, do płukania gardła czy jamy ustnej, jak również stosować zewnętrznie, bezpośrednio na skórę. To idealne lekarstwo do stosowania zarówno dla dorosłych w każdym wieku jak i dzieci.
Zainteresowanie srebrem koloidalnym w ostatnich latach znacznie wzrosło. Przejawia się to nie tylko w zwiększeniu ilości prac naukowych, które potwierdzają działanie srebra, lecz także poprzez szybki rozwój nowych obszarów jego zastosowań. Od teraz również polscy entuzjaści zdrowego życia i naturalnych metod leczenia mogą sięgnąć po to zapomniane przed laty panaceum.
Zacznij stosować srebro koloidalne, a skutecznie pozbędziesz się pasożytów i bakterii, które dosłownie "zżerają Cię od wewnątrz".
Fragment książki Srebro koloidalne
Podstawy chemiczno-fizyczne
Jeśli ktoś chce wypróbować działanie jakiegokolwiek środka leczniczego, co zresztą jest czymś zupełnie zrozumiałym, to na początek chce wiedzieć, jaką substancję czynną zawiera ów preparat, czym się ona charakteryzuje i jak działa. Zacznijmy zatem od pytania, czym jest srebro koloidalne, ponieważ pojęcie koloidu nie jest określeniem zbyt znanym, chociaż tak na dobrą sprawę z koloidami mamy do czynienia na co dzień — tak, nawet nasze życie bazuje na układach koloidalnych. Zanim przejdziemy do praktycznego zastosowania, postaramy się, w celu lepszego zrozumienia, przybliżyć ów temat od naukowej strony. Ponieważ chemia koloidów obejmuje szeroki zakres wiedzy, dlatego też, aby lepiej zrozumieć jej tajniki, ograniczymy się tutaj do najważniejszych informacji dotyczących srebra koloidalnego.
Pod pojęciem koloidu rozumiemy niejednorodną mieszaninę, której część składową stanowią po prostu drobinki. Te z kolei składają się z mniej niż kilku tysięcy atomów i mogą mieć wielkość do 200 nanometrów. Nanometr odpowiada jednej miliardowej metra. Porównanie wielkości zostało przedstawione w poniższej tabeli. Przykładowo średnica erytrocytu wynosi 7,5 mikrometra (= 7500 nanometrów), tak więc jest on czterdzieści razy większy niż drobinka koloidu o średnicy 200 nanometrów.
Uzyskane przy pomocy generatora srebro koloidalne jest jeszcze o wiele mniejsze. Składa się ono bowiem tylko z kilku atomów. Tak więc jest o wiele mniejsze niż erytrocyt czy też olbrzymia bakteria. Odpowiada to porównaniu ze sobą pod względem wielkości kota i Mount Everestu. W porównaniu do najmniejszej bakterii cząsteczka koloidu jest tak czy owak jeszcze prawie 2000 razy mniejsza. Ma się to tak, jak dorosły człowiek do szczytu Grossglockner.
Jeśli spełnione zostaną poniższe trzy warunki, wtedy z naukowego punku widzenia mówi się o tzw. układzie koloidalnym:
Musimy mieć do czynienia z niejednorodną mieszaniną, np. srebra i wody.
Części składowe owej mieszaniny muszą mieć różne stany skupienia, np. ciecz/ciało stałe lub gaz/ciecz.
Drobinki, z których składa się mieszanina, nie są rozpuszczalne. Mówi się także o tak zwanych zolach liofobowych, inaczej liozolach (lyein - rozpuszczać i phobos - strach).
Dlatego też koloidy są niejednorodne, zwykle dwufazowe i nie dają się wymieszać na poziomie pojedynczych cząsteczek. Koloidalny to obok stanu stałego, ciekłego i gazowego czwarty stan skupienia materii. Czasami jest to definiowane w następujący sposób:
Cząsteczki koloidu nie zmieniają — tak jak ma to miejsce w przypadku soli — określonych cech fizycznych mieszaniny (temperatura topnienia czy temperatura wrzenia itp.).
Przede wszystkim ze względu na nierozpuszczalność dochodzi tutaj często do nieporozumień. Cząsteczki srebra w srebrze koloidalnym nie są rozpuszczone, lecz wymieszane. Zatem nie chodzi tutaj o roztwór, lecz o mieszaninę. W przypadku dodania do wody soli (mogą być to także sole srebra, takie jak azotan srebra czy chlorek srebra) zostaną w niej rozpuszczone. Oznacza to, że mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem dysocjacji, czyli rozpadem cząsteczek związku chemicznego na jony; naładowane dodatnio jony srebra (Ag+) i naładowane ujemnie jony chloru (Cl"). Nie chodzi tutaj jednak o cząsteczki elementarne tych pierwiastków!
Tak oto bardzo wyraźna staje się różnica pomiędzy koloidalnym, elementarnym srebrem a solą srebra. Niestety, nadal pojęcia te są ze sobą mylone i na dodatek stawiane na równi (patrz: Jakie działania uboczne ma srebro koloidalne?). Nawet jeśli trudno jest uzyskać czyste koloidalne srebro, to mimo wszystko należy dążyć do tego, aby ilość srebra elementarnego była w tym przypadku tak duża, jak tylko to możliwe. Przede wszystkim jednak należy unikać zanieczyszczenia srebra solami.
Niestety, komercyjna definicja srebra koloidalnego obejmuje wszystkie ciecze zawierające srebro, które wykorzystywane są w leczniczych celach, czyli jony srebra, sole srebra, proteiny srebra oraz inne jego związki. Owo rozmycie się naukowej definicji spowodowało, że srebro koloidalne spotkało się z ogromną krytyką (patrz: Jakie działania uboczne ma srebro koloidalne? i Po co ten cały zamęt?).
W niniejszej publikacji chodzi głównie o srebro koloidalne zawierające możliwie dużo srebra elementarnego, czyli srebra uzyskanego w sposób elektrochemiczny. Należy jednak pamiętać, że generator produkuje ok. 10 procent, a co najwyżej do 25 procent cząsteczek srebra i od 90 do 75 procent jonów (wgjeffersona 2003).
Jeśli dodamy do mieszaniny jedno ziarenko soli (chlorek sodu), to otrzymamy w ten sposób sól srebra (chlorek srebra).
Drobinki koloidu są najmniejszymi cząsteczkami, które mogą zostać poddane rozkładowi, nie tracąc przy tym swoich cech indywidualnych. Kolejny etap rozdrabniania dotyczyłby już samego atomu. Tak więc pod pojęciem srebra koloidalnego rozumie się ekstremalnie małe drobinki srebra. W zależności od rodzaju ich pozyskiwania (chemicznie, poprzez mielenie bądź elektrolizę) ich wielkość może wynosić od mniej niż jednego do ponad dziesięciu nanometrów. Drobinki te znajdują się w wodzie destylowanej i posiadają ładunki elektryczne. Ponieważ te same ładunki się wzajemnie odpychają, dlatego też cząstki te nie osadzają się na dnie naczynia. Jeśli zaś chodzi o ładunek, to, tak jak ma to miejsce w przypadku baterii, w miarę upływu czasu, a przede wszystkim pod wpływem światła, słabnie. Dlatego też srebro koloidalne należy przechowywać w miejscach, gdzie nie będzie narażone na ekspozycję słoneczną.
W wyniku rozdrobnienia na małe cząsteczki (nanodro-binki) widzialne jedynie pod mikroskopem, zwiększa się ich całkowita objętość, w konsekwencji czego ich spektrum
działania jest stosunkowo duże. Rozdrobnienie ułatwia ich przeniknięcie do organizmu, a co za tym idzie, lepsze dotarcie do odpowiedniego miejsca.
W przypadku koloidu drobinki te mogą poruszać się z różną prędkością. Jeśli przemieszczają się one z trudem, wtedy mamy do czynienia z żelem, w odwrotnym przypadku zaś z zolem. Te dwa stany skupienia mogą przechodzić z jednego w drugi, a zmiana stanu przebiega bardzo płynnie. Jeśli chodzi o przyrodę, to koloidy odgrywają w niej bardzo dużą rolę. Bez nich po prostu nie istniałoby życie, ponieważ wszystkie procesy życiowe zachodzące w komórkach, cegiełkach, z których składa się istota żywa, bazują właśnie na koloidalnych stanach skupienia. Inne przykłady koloidów to: świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, proszek do prania, warstwa pokrywająca kliszę, dym czy mgła.
Srebro koloidalne
Spis treści:
Uwagi wstępne od wydawnictwa
Wstęp
Srebro koloidalne — co to takiego?
Podstawy chemiczno-fizyczne
Od jak dawna znane jest srebro koloidalne? Informacje historyczne dotyczące zastosowania srebra w medycynie
W przypadku jakich schorzeń stosuje się srebro koloidalne?
Spostrzeżenia zaobserwowane podczas leczenia koloidem najróżniejszych chorób
Jak działa srebro koloidalne?
Zabójca zarazków chorobotwórczych
Jakie zastosowanie ma srebro koloidalne?
Metal o nieograniczonych możliwościach
W jakich dawkach stosuje się srebro koloidalne?
Dawka powinna być dopasowana indywidualnie
Jak pozyskiwane jest srebro koloidalne?
Nowoczesne metody gwarantują lepszą jakość
Gdzie można otrzymać srebro koloidalne?
Zwracanie uwagi na jakość
Jakie kryteria dotyczące jakości są istotne w przypadku srebra koloidalnego?
Świeżość, czystość i wielkość drobinek
Czy srebro koloidalne jest pomocne także w przypadku zwierząt?
Opinie i spostrzeżenia hodowców
Czy srebro koloidalne można stosować także w przypadku roślin?
Zdrowsze warzywa dzięki srebru koloidalnemu
Jakie działania uboczne ma srebro koloidalne? Uniwersalny środek: niemal bez działań niepożądanych
Po co ten cały zamęt?
Opinie Instytutów Zdrowia
Odporność: tak czy nie?
Rzadkie ujawnianie się odporności
Pył srebra i włókna srebra
Aktualne trendy
Często zadawane pytania
Na zakończenie
Słowniczek
Bibliografia
OAutorze
Złe miłego następstwa ? kac, kociokwik, katzenjammer, glątwa ? zjawisko ośmieszane w literaturze, lekceważone przez encyklopedystów nie zasłużyło sobie na poważne potraktowanie także przez medycynę.
O kacu naukowcy piszą rzadko i raczej niechętnie, nie prowadzi się też badań klinicznych umożliwiających opracowanie skutecznych leków, wypada więc sięgnąć po stare, sprawdzone sposoby walki z nim.
Zagrożenie rakiem wzrasta. Książka ta oferuje porady, jak możemy znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór, poprawiając jakość diety i uzupełniając ją o właściwe elementy odżywcze.Metody zapobiegania i zwalczania raka bez udziału lekarstw
Zagrożenie rakiem wzrasta. Książka ta oferuje porady, jak możemy znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór, poprawiając jakość diety i uzupełniając ją o właściwe elementy odżywcze.
Powiedz Rakowi Nie – fragment
Wrprowadzenie
Żadna diagnoza nie przeraża pacjenta bardziej niż orzeczenie raka. Postrzegany jako choroba nieuleczalna, nieznanego pochodzenia, rak jest dziś tym, czym w wieku XVII musiała być dżuma. Żyjemy w ciągłym strachu przed tą chorobą i unikamy rozmowy o niej. Podczas gdy każdy z nas chowa głowę w piasek, rak wyrasta na Zachodzie na drugą co do częstości występowania przyczynę przedwczesnej śmierci, a przewiduje się, że w ciągu najbliższych 20 lat stanie się przyczyną numer jeden. Już w tej chwili jest głównym zabójcą ludzi przed pięćdziesiątką. Kiedy po raz pierwszy opublikowaliśmy tę książkę (w 1999 roku), przepowiadano, że za 15 lat nowotwór będzie wykrywany u co czwartej osoby. A już w 2009 roku, nowotwór wykrywany był u co trzeciej osoby! Do 2020 roku będzie to już co druga osoba! Chociaż czynimy wielkie kroki w leczeniu nowotworów, tym, czego nam naprawdę potrzeba, jest zapobieganie występowaniu lub nawrotom tej choroby.
Rak jest wynalazkiem XX wieku
Być może zaskoczy cię informacja, że rak jest w zasadzie wynalazkiem XX wieku. O pięciu najczęściej występujących typach nowotworów - płuc, piersi, żołądka, jelita grubego i odbytu oraz prostaty właściwie nie słyszano przed początkiem XX wieku. Wzrost częstości występowania raka przebiega proporcjonalnie do industrializacji i chemikalizacji naszego świata. Im bardziej rozwinięty kraj, tym więcej w nim przypadków raka. Im wyższy dochód na głowę mieszkańca, tym więcej notowanych nowotworów.
Dzieje się tak, ponieważ większość typów raka jest w dużej mierze skutkiem zmian, jakie wprowadziliśmy w naszym stylu życia i otoczeniu ~ w tym, co jemy, co pijemy oraz czym oddychamy. Zmieniający się schemat zapadalności na raka w rozwiniętym ekonomicznie świecie świadczy o tym, że częstotliwość jego występowania jest silnie związana z wpływem środowiska.
Według jednego z czołowych brytyjskich naukowców sir Richarda Doiła, 90% wszystkich typów raka jest spowodowanych właśnie wpływem środowiska. Nawet najbardziej konserwatywni eksperci w dziedzinie onkologii twierdzą, że z wpływem środowiska i prowadzonym stylem życia jest związanych co najmniej 75% przypadków nowotworów.
Jednakże prawdopodobnie aż 80 procentom zachorowań można by zapobiec. Publikacja w New England Journal of Medicine opisuje badanie obejmujące 45000 par bliźniąt, które wykazało, że ryzyko zachorowania na raka jest w znacznie większym stopniu zależne od wyboru diety i stylu życia - a na to mamy wpływ - niż od genów. Bliźnięta jednojajowe, genetycznie takie same, miały nie więcej niż 15% szans na zachorowanie na ten sam typ raka. To sugeruje, że przyczyna większości przypadków raka w 85% zależy od środowiska - czyli od takich czynników, jak dieta, styl życia i ekspozycja na toksyczne substancje chemiczne. To badanie wykazało, że wybory dotyczące diety, aktywności fizycznej czy palenia tytoniu miały wpływ na zachorowanie na raka w 58-82% badanych przypadków2.
Na przestrzeni dwóch pokoleń ludzkość wynalazła 10 milionów nowych związków chemicznych i nieświadomie wypuściła tysiące z nich do środowiska.
0 wielu wiadomo, że są rakotwórcze (to znaczy zdolne do wywołania raka). Przyjmujemy je w naszym pożywieniu, powietrzu i wodzie. Wielu można uniknąć - niektórych jednak uniknąć się nie da.
Wygląda na to, że kopiemy sobie grób za pomocą naszych noży
1 widelców. Obecnie uważa się, że to właśnie współczesna dieta, złożona z przetworzonej żywności, pełnej sztucznych substancji chemicznych i pozbawionej składników odżywczych, w największej mierze zwiększa ryzyko zachorowań na raka. I odwrotnie - Światowa Fundacja Badań nad Rakiem twierdzi, że zachowując prawidłową dietę, możesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka o 40%. Komisja Europejska ocenia, że corocznie można by uratować ćwierć miliona ludzi w dwunastu krajach członkowskich UE wyłącznie za pomocą zmiany diety. Według Kampanii Badań nad Rakiem, „przynajmniej trzem na cztery ze wszystkich typów raka można by potencjalnie zapobiec, ale stanie się tak tylko wtedy, gdy komunikat ten dotrze do ludzi za młodu".
Rak to jednak nie tylko kwestia żywienia. W naszych domach i miejscach pracy nieświadomie wystawiamy się na działanie wielu rakotwórczych substancji chemicznych. Minimalizacja tej ekspozycji może także w dużym stopniu zredukować ryzyko raka.
Rakowi powiedz nie Spis Treści
O Autorze
Bibliografia i inne źródła informacji Przewodnik po skrótach i miarach
Uwaga!
Wprowadzenie
CZĘŚĆ l
Przyczyny raka
1. Co to jest rak?
2. Utleniacze i antyutleniacze
3. Zaburzenia w gospodarce hormonalnej
4. Czynniki rakotwórcze
5. Przyczyny tkwiące w genach
6. Obrona immunologiczna
7. Dlaczego wątroba to twój najlepszy przyjaciel?
8. Łącznik - homocysteina
9. Stres i negatywne emocje a choroby
10. Brak komunikacji
CZĘŚĆ II
Czy wiesz, co jesz?
l l. Mięso - co za dużo, to niezdrowo
12. Mleczny problem
13. Najlepsze owoce i warzywa
14. Tajemnica salwestroli
15. Dobre i złe tłuszcze
16. Czynnik GL - dlaczego słodkie potrawy są niewskazane
17. Cała prawda o kawie, herbacie i alkoholu
CZĘŚĆ III
Świadome życie
18. Uwaga na promieniowanie
19. Opalanie się - dwie strony medalu
20. Pestycydy i tworzywa sztuczne
21. Czynne i bierne palenie tytoniu
22. Mechanizmy obronne
23. Wpływ stresu
CZĘŚĆ IV
Antyrakowe składniki diety
24. Obalanie mitów
25. Prawda o antyoksydantach
26. Megadawka witaminy C i rak
27. Jak witamina D chroni przed rakiem?
28. Inne antynowotworowe składniki diety
29. Niezbędne minerały - od selenu do cynku
30. Probiotyki - przyjaciele układu odpornościowego
31. Zioła i naturalne leki na raka
CZĘŚĆ V
Jak uniknąć raka?
32. Nowa dieta, nowy tryb życia
33. Przepisy antyrakowe
34. Korzyści z suplementacji
CZĘŚĆ VI
Co robić, gdy zdiagnozują u ciebie raka?
35. Terapia konwencjonalna i alternatywna
36. Wzmacnianie działania chemioterapii, naświetlań i operacji chirurgicznych
37. Redukowanie ryzyka nawrotów
CZĘŚĆ VII
Leczenie dietą od A do Z
38. Strategie dla każdego typu raka
Przypisy
Emocjonująca opowieść o niewyjaśnialnych naukowo uzdrowieniach, które następują po modlitwach skromnego, amerykańskiego lekarza. Te uzdrowienia są, jak uważa on sam i dziesiątki ludzi, którzy dzięki niemu zostali uwolnieni od groźnych i nieuleczalnych często chorób, wynikiem działania Ducha Świętego. Opowieść o sile wiary pewnego lekarza
Emocjonująca opowieść o niewyjaśnialnych naukowo uzdrowieniach, które następują po modlitwach skromnego, amerykańskiego lekarza. Te uzdrowienia są, jak uważa on sam i dziesiątki ludzi, którzy dzięki niemu zostali uwolnieni od groźnych i nieuleczalnych często chorób, wynikiem działania Ducha Świętego. Książka przedstawia świadectwa uleczonych, relacje z modlitewnych spotkań, na których następowały uzdrowienia, wypowiedzi duchownych, w tym również biskupów, którzy pozytywnie wypowiadają się o osobie i działalności doktora Nemeha. Poznajemy także niezwykłą historię powołania głównego bohatera do misji, jaką on pełni.
Odkąd Liam Creed nauczył się chodzić, doprowadzał swoją rodzinę do rozpaczy. Impulsywny chłopiec z ADHD nie mógł się odnaleźć ani w domu, ani w szkole. Nauczyciele uznali go za przypadek beznadziejny i spisali na straty. Wtedy jednak Liam poznał Aero - pełnego energii szczeniaka, którego musiał okiełznać. Program szkolenia labradorów przez ,,trudne"" dzieciaki dał początek niezwykłej przyjaźni i przeobraził życie nastolatka.Oto jego historia.Labradory zawsze chcą dobrze. Ale podobnie jak wielu ludzi - zwłaszcza piętnastolatków z ADHD - nie zawsze umieją wytrwać w swoim postanowieniu. Potrafią przeorać pazurami grządkę, kiedy nikt nie patrzy, lub zmienić elegancki skórzany but w mokrą miazgę.Powiedzmy sobie jasno: SZCZENIAKI TEŻ MAJĄ ADHD!Liam Creed jest siedemnastolatkiem, u którego w dzieciństwie zdiagnozowano ADHD. Do niedawna był, jak sam o sobie pisze, prawdziwym piekłem na kółkach, ale pewnego dnia nauczyciel zgłosił go do udziału w niecodziennym kursie. Uczestniczące w nim nastolatki szkoliły szczeniaki na psy towarzyszące dla osób niepełnosprawnych. Z tego treningu telewizja BBC nakręciła dokument, Liam zaś odkrył swoje powołanie.
Niniejsza pozycja wydawnicza jest pierwszą tego typu na rynku polskim, o tak szerokim ujęciu tematu niepłodności i jej leczenia, która została przygotowana i napisana wyłącznie przez polskich specjalistów.Wszystko o leczeniu, diagnostyce i metodach wsparcia w niepłodności
Niniejsza pozycja wydawnicza jest pierwszą tego typu na rynku polskim, o tak szerokim ujęciu tematu niepłodności i jej leczenia, która została przygotowana i napisana wyłącznie przez polskich specjalistów. Przedstawiają oni zagadnienie płodności w oparciu o swoje bogate doświadczenia diagnostyczne i lecznicze, zdobyte w naszym kraju w okresie ostatnich 20 lat.
Celem zespołu autorskiego było przedstawienie maksymalnie pełnego obrazu, aktualnie dostępnych w Polsce, możliwości pomocy parom, które borykają się z trudnościami zajścia w ciążę, w zakresie diagnostyki, leczenia i metod wsparcia w leczeniu niepłodności. Jest to lektura obowiązkowa zarówno dla tych par, które jeszcze nie podjęły leczenia i dopiero chciałyby zdobyć podstawową wiedzę w tym zakresie lub ją uporządkować, poznając różne metody wspierania płodności, jak i dla tych par, które są już pod opieką specjalistów.
Aby ułatwić czytelnikom lekturę, bogaty materiał autorski został podzielony na cztery części (zobacz rysunek 1 poniżej). Kryterium podziału było spojrzenie na płodność z kilku różnych, wzajemnie się uzupełniających i tworzących jeden, pełen obraz, perspektyw. Dzięki temu wszystkie te osoby, które są żywo zainteresowane poszukiwaniem praktycznych informacji, jak skutecznie pomóc sobie w leczeniu niepłodności, znajdą w tej książce bogactwo informacji, wskazówek, porad i przemyśleń specjalistów z danej dziedziny, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w obraniu optymalnej drogi leczenia i wsparcia w Polsce.
Autorzy książki w sposób szczegółowy i przejrzysty przedstawili zagadnienie diagnostyki dzieci z podejrzeniem schorzeń układu nerwowego. Wiedza teoretyczna dotycząca poszczególnych problemów została zilustrowana dokładnymi przykładami klinicznymi.
Podręcznik podzielony został na trzy części. W pierwszej z nich omówiono istotę wywiadu i badania klinicznego. W kolejnej części autorzy skupili się na badaniach dodatkowych, podając przy tym wskazówki dotyczące neurofizjologii i neuroradiologii, opierając się również na wiedzy z zakresu innych dyscyplin (jak np. biochemii). Ostatnia część zawiera opis konkretnych problemów wraz z omówieniem doboru właściwych badań w wybranych sytuacjach klinicznych. Książka jest kompendium wiedzy nie tylko dla neurologów dziecięcych, ale zawarte w niej treści będą również istotne dla specjalistów innych dziedzin (neonatologów, pediatrów, psychiatrów dziecięcych, lekarzy intensywnej terapii, lekarzy chorób metabolicznych, genetycy kliniczni).
W książce przedstawiono wyniki badań dotyczących analiz wydychanego powietrza. Prezentowane wyniki mają na celu próbę znalezienia lotnych związków organicznych znajdujących się w wydychanym powietrzu, a charakterystycznych dla schorzeń płuc. Autor wykorzystał w badaniach chromatografię gazową sprzężoną ze spektrometrią mas (GC/MS).
W opracowaniu przedstawiono także światowe osiągnięcia w tej dziedzinie, dotyczące m.in. spektrometrii mas (PTR-MS, SIFT-MS), oraz przygotowania próbek. Omówione zostały również potencjalne lotne markery opisywane w literaturze naukowej. Na uwagę zasługuje kilkaset odnośników do literatury źródłowej.
Zjawisko placebo od lat fascynuje i zadziwia, stawiając badaczy przed koniecznością odpowiedzi na kłopotliwe pytanie: dlaczego działa coś, co działać nie powinno? Jak wytłumaczyć efektywność placebo w warunkach, w których konwencjonalna medycyna jest bezradna? Czy to prawda, że placebo bywa tylko niewiele mniej skuteczne niż osławiony prozac? I czy istnieją osobowościowe wyznaczniki podatności na to zjawisko?
Ta książka adresowana jest do lekarzy, farmaceutów, psychologów i psychoterapeutów – ale nie tylko. Przedstawia bowiem wyczerpująco zastosowania placebo zarówno w medycynie i w badaniach psychologicznych, jak i w sporcie, w którym – jak się okazuje – zjawisko to może odgrywać ważną rolę. Autorka nie unika przy tym tematów trudnych i niejednoznacznych, takich jak etyczne aspekty stosowania placebo.
„Współczesna nauka odnotowuje działanie placebo w coraz to nowszych obszarach. Próbuje też wyjaśnić mechanizmy, dzięki którym placebo działa. Po okresie, w którym była właściwie bezsilna, jeśli chodzi o wyjaśnienie omawianego tu zjawiska, i ograniczała się do tego, by w mądrze brzmiące słowa ubierać ludową mądrość wiara czyni cuda, przyszedł wreszcie okres mniej wstydliwy. Nauka, zwłaszcza w ostatnich dekadach, zidentyfikowała bowiem mechanizmy, dzięki którym placebo działa, i choć nadal wiele jest niejasności i kontrowersji, placebo przestało być zjawiskiem całkowicie tajemniczym”.
(Fragment książki)
„Istnieje pewna grupa zjawisk psychologicznych – fascynujących i tajemniczych zarazem. Zjawisk, których zrozumienie może mieć nie tylko duże znaczenie praktyczne, ale także wywrzeć ogromny wpływ na wyjaśnienie mechanizmów regulacji zachowania człowieka. Należą do nich między innymi kontrola nad umieraniem, zdrowotne konsekwencje wykształcenia czy skuteczność placebo. Dane empiryczne na ten temat nie pozostawiają żądnych wątpliwości – zjawiska te zachodzą często i bywają bardzo efektywne. Materiał dowodowy jest bogaty, materiał anegdotyczny – jeszcze bardziej. Tymczasem samo rozumienie mechanizmu tych zjawisk pozostaje daleko w tyle”.
(Z recenzji profesora Wiesława Łukaszewskiego)
PLACEBO - HISTORIA SŁOWA HISTORIA KORZENI ZJAWISKA
Placebo Domine in regione vivorum - brzmi dziewiąty werset Psalmu 116, śpiewanego od XIV wieku w czasie wieczornego nabożeństwa za umarłych w świątyniach chrześcijańskich. Termin „placebo" w swym pierwotnym znaczeniu to „spodobam się". W znaczeniu zbliżonym do obecnego pojawia się stosunkowo późno. W literaturze pisanej spotykamy go dopiero w roku 1785 w Mother's New Dictionary, gdzie oznacza banalną metodę leczenia lub medykament, które miały raczej przekonać pacjenta, że jest leczony, niż rzeczywiście go leczyć.
Od końca XVIII wieku zaczęto sporadycznie wykorzystywać placebo w eksperymentach, stosując je w warunkach kontrolnych. Skuteczność medykamentu opierano zatem na porównaniu funkcjonowania tych osób badanych, którym podawano placebo. Już wtedy dbano o to, by osoby badane nie zdawały sobie sprawy, jaki środek {placebo czy lek) dostają. Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, że realizowano badania oparte na paradygmacie pojedynczej ślepej próby. Wprowadzenie takiej procedury badań świadczy o tym, że już wówczas zauważono, iż pacjenci przyjmujący placebo reagują inaczej niż ci, którzy nie są poddawani żadnemu oddziaływaniu (Brody, 1985).
W latach 1810-1860 definiowano już placebo jako środek, który może pomóc pacjentowi, gdy wzbudzi się w nim nadzieję, że ma on leczniczą moc (Shapiro, 1968). Mimo że od tego czasu placebo coraz częściej wykorzystuje się w badaniach z zakresu medycyny, a sam termin regularnie pojawia się w słownikach i w innych opracowaniach medycznych, do 1945 roku nie doczekało się żadnego kompleksowego opracowania. Co więcej, termin ten nie pojawił się w tytule żadnej pracy z zakresu medycyny, psychologii czy innej dziedziny wiedzy (Pepper, 1945). Rok zakończenia II wojny światowej to jednak czas,
od którego można liczyć wzrost zainteresowania tematyką placebo. Może o tym świadczyć konsekwentnie rosnąca liczba prac badawczych poświęconych temu zagadnieniu, a także coraz większa częstość pojawiania się terminu „placebo" w tytułach artykułów i książek (por. Hor-vath, 1988). Przyczyny tego przełomu mają związek przede wszystkim z ogromnym postępem metodologii badań medycznych. Po II wojnie światowej zastosowanie placebo do celów porównawczych staje się powoli standardem badań skoncentrowanych na szacowaniu skuteczności terapii i medykamentów. Zdaniem Shapiro (1968) przełomowy jest tu rok 1953. Po rym czasie trudno już spotkać badania skuteczności leków, w których nie ma warunków placebo. Dodatkowy powód wzrostu zainteresowania placebo wiąże się z wynikami wspomnianych badań, które ujawniły, że samo placebo rzeczywiście może poprawiać funkcjonowanie pacjentów (przynajmniej niektórych). Wzbudziło to zainteresowanie mechanizmami psychicznymi i psycho-fizjologicznymi, które mogłyby tkwić u podłoża tego fenomenu (Brody, 1980).
Sama wiedza o tym, że wiara w cudowną moc określonych oddziaływań medycznych czy paramedycznych może mieć działanie uzdrawiające, jest jednak zdecydowanie starsza niż współczesna nauka. W starożytnym Egipcie wierzono w leczniczą moc wielu amuletów. W średniowiecznej Italii w celach terapeutycznych tańczono tarantelę. Do dziś w wielu miejscach całego świata powszechna jest wiara w cudowną moc wody z różnych źródeł, choć skład chemiczny tej wody nie różni się niczym od wody ze źródeł sąsiednich, którym cudownych właściwości się nie przypisuje. Ludzie religijni, modląc się o zdrowie, wierzą, że Bóg wysłuchuje ich modlitw. Gdy udaje im się wyzdrowieć, przypisują ten fakt Bogu i temu, że z pełną ufnością zwrócili się do niego o pomoc. Agnostycy i ateiści dopatrują się jednak w ewentualnej skuteczności takich modlitw tylko zjawiska placebo - obudzenia się wiary i nadziei, które pozwoliły zwalczyć chorobę.
Współczesna nauka odnotowuje działanie placebo w coraz to nowszych obszarach. Próbuje też wyjaśnić mechanizmy, dzięki którym placebo działa. Po okresie, w którym nauka była właściwie bezsilna, jeśli chodzi o wyjaśnienie omawianego tu zjawiska, i ograniczała się do tego, by w mądrze brzmiące słowa ubierać ludową mądrość „wiara czyni cuda", przyszedł wreszcie okres mniej wstydliwy. Nauka, zwłaszcza w ostatnich dekadach, zidentyfikowała bowiem mechanizmy, dzięki którym placebo działa (przedstawiam je w dalszych rozdziałach tej książki), i choć nadal wiele jest niejasności i kontrowersji, placebo przestało być zjawiskiem całkowicie tajemniczym. - fragment ksiażi Placebo
Placebo
Spis treści:
Wprowadzenie
1. Placebo - historia stówa i historia korzeni zjawiska
2. Placebo - czym jest, czym nie jest
3. Zastosowania placebo
3.1. Placebo jako podstawa szacowania skuteczności terapii .
3.2. Placebo jako lek
3.3. Placebo jako element eksperymentów psychologicznych
3.4. Placebo w sporcie
3.5. Placebo w innych obszarach życia
4. Dlaczego placebo działa?
4.1. Warunkowanie
4.2. Pozytywne oczekiwania
4.3. Neuropsychologiczne podejście do zjawiska placebo
4.4. Regresja do średniej a efekt placebo
5. Parametry placebo a jego skuteczność
6. Czy lekarstwo powinno pasować do choroby?
7. Placebo i noebo
8. Osobowościowe aspekty podatności na placebo
9. Etyczne aspekty placebo
Zakończenie
Bibliografia
Indeks nazwisk
Indeks rzeczowy
Niniejsza publikacja nie jest systematycznym podręcznikiem do nauki echokardiografii. Zawiera natomiast praktyczny schemat - algorytm pomocny w interpretacji badania jako aide-memoire dla doświadczonego echokardiografisty lub lekarza kierującego na badanie, jak również będący pomocą naukową dla początkujących.
Prawdziwa historia kobiety, która po śmierci męża postanowiła wyruszyć w samotną, trwającą pięć lat podróż dookoła świata! Utrzymując się z pieniędzy za wynajem swojego skromnego domu, przemierzyła ponad trzydzieści dwa tysiące kilometrów. Niejednokrotnie musiała zmagać się z własnymi słabościami, surowym klimatem i dzikimi zwierzętami. Nie zwątpiła jednak i szła dalej. A wszystko w intencji męża, którego bardzo kochała oraz dla przypomnienia ludziom o konieczności wykonywania badań lekarskich i profilaktyce wczesnego wykrywania raka.
Niezwykła, pełna nadziei opowieść o chorobie, powrocie do zdrowia i odkrywaniu tego, co najpiękniejsze w życiu.
Książka w opowiada o blisko 2-letniej walce z chorobą nowotworową 25-letniej Judith End: poczynając od dnia, kiedy dowiedziała się o tym, że cierpi na złośliwego raka, do roku po zakończeniu chemioterapii.
Czytelnik wraz z bohaterką mierzy się z niezwykle trudnymi uczuciami: niedowierzaniem, złością, bezsilnością, strachem i powrotami nadziei. Staje się świadkiem często bolesnych kontaktów ze służbą zdrowia, licznych zabiegów i operacji. Oczami Judith widzi, jak choroba utrudnia relacje z bliskimi, mężczyznami, a przede wszystkim z czteroletnią córką. I wraz z bohaterką na nowo odkrywa smak życia.
Niezwykle poruszająca, a przede wszystkim dająca nadzieję lektura.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?