Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Podręcznik przybliża w kompletny oraz nowoczesny sposób najnowszą wiedzę i aktualne trendy postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w chirurgii. W czterech tomach zawarto najświeższe informacje wzbogacone doświadczeniem własnym Autorów – uznanych ekspertów reprezentujących praktycznie wszystkie chirurgiczne dyscypliny zabiegowe. Bogaty materiał graficzny – prawie 1200 rycin – doskonale ilustruje omawiane zagadnienia.
W książce przedstawiono wiadomości z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii stanów nagłych, podstaw chirurgii i skojarzonego leczenia nowotworów, wybranych dziedzin chirurgii, a także zasad kompleksowego, wielospecjalistycznego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Najbardziej rozbudowaną częścią publikacji są rozdziały poświęcone chirurgii układów narządów z uwzględnieniem zasad tzw. chirurgii wielonarządowej i chirurgii wisceralnej.
Nowością w polskim piśmiennictwie jest poruszenie problemów przywództwa czy nabywania tzw. umiejętności nietechnicznych, w tym umiejętności kierowania zespołami chirurgów, współpracy wielodyscyplinarnej czy krytycznego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego opartego na zasadach EBM i GCP.
Autorzy dołożyli starań, aby podręcznik dobrze spełniał swoją funkcję edukacyjną w szkoleniu podyplomowym absolwentów kierunku lekarskiego oraz rezydentów realizujących szkolenie specjalizacyjne w chirurgii i jednocześnie był pomocny w codziennej praktyce klinicznej.
Autorzy monografii to wybitni specjaliści różnych dziedzin medycyny z olbrzymim doświadczeniem problematyki dostępów dializacyjnych, co odzwierciedla wielospecjalistyczny, lekarsko-pielęgniarski zespół, zajmujący się chorym z przetoką lub cewnikiem dializacyjnym.
W książce przedstawiono aktualne i wyczerpujące, całościowe podejście do problemu dostępu naczyniowego z uwzględnieniem aktualnych zaleceń europejskich i amerykańskich towarzystw naukowych (European Society for Vascular Surgery z 2018 oraz National Kidney Foundation z 2019 roku). Omówiono między innymi: podstawy dializoterapii, badania przedoperacyjne, technikę znieczulenia oraz techniki poszczególnych zabiegów klasycznych i wewnątrznaczyniowych. Ponadto zasady: kontroli i monitorowania po zabiegach dostępów dializacyjnych, korzystania z przetok i cewników dializacyjnych, rozpoznawania i leczenia występujących powikłań, a także strategie dostępu naczyniowego, współczesne sposoby oceny wyników leczenia oraz przyszłość dostępów dializacyjnych.
Książka będzie źródłem wszechstronnej i wielospecjalistycznej wiedzy dla wszystkich członków zespołu zajmującego się pacjentami dializowanymi: chirurgów, nefrologów, anestezjologów, radiologów, pielęgniarek oraz lekarzy innych specjalności.
W konsekwencji uznania wpływu czynników psychospołecznych na prowadzenie leczenia chorób przewlekłych, w tym cukrzycy (kontrolowanie stanu chorobowego, zmiana stylu życia, regularne przyjmowanie leków), nowe modele opieki przechodzą od terapii prowadzonej przez ekspertów medycznych u biernych pacjentów do opieki skoncentrowanej na pacjencie, w której decyzje dotyczące leczenia są wynikiem partnerskiej współpracy pomiędzy lekarzem a pacjentem przy aktywnym udziale pacjenta w dokonywaniu wyborów dotyczących leczenia.
W istocie, od 2012 r. zalecenia dotyczące postępowania w cukrzycy wydawane zarówno przez Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne, jak i Europejskie Towarzystwo Badań nad Cukrzycą, wskazują, aby wybory dotyczące leczenia były rozważane w kontekście potrzeb, preferencji i tolerancji każdego pacjenta, podkreślając, że indywidualizacja leczenia jest podstawą sukcesu.
Aby zapewnić w cukrzycy opiekę skoncentrowaną na pacjencie, lekarz musi zdobyć dwie umiejętności: po pierwsze, dobre zrozumienie patofizjologii cukrzycy, różnic i podobieństw pomiędzy różnymi typami cukrzycy oraz doskonałe zrozumienie, w jaki sposób leki i insulina oddziałują na różne procesy patofizjologiczne i działają w sposób synergistyczny w celu kontrolowania stężeń cukru we krwi; a po drugie, umiejętność przekazywania tej wiedzy pacjentom, umożliwiając im udział w decyzjach terapeutycznych i wspomagając ich w samodzielnym radzeniu sobie z chorobą. Celem niniejszego podręcznika jest przekazanie lekarzom tych obydwu zestawów umiejętności.
W publikacji szczegółowo przedstawiono zagadnienia dotyczące anatomii patologicznej. Rozszerzono informacje z takich dziedzin, jak: hematologia. endokrynologia, patologia nowotworów, a także rozbudowano rozdział na temat HIV.
Dydaktyczną wartość publikacji podnosi duża liczba rycin oraz zamieszczony na końcu książki skorowidz.
Oto kolejna niezwykła książka lekarza, uczonego i światowego eksperta, który od kilkudziesięciu lat wnikliwie bada zależności łączące mózg i jelita. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy szukają drogi do poprawy własnego zdrowia i jednocześnie chcą się zatroszczyć o losy środowiska, w którym żyjemy.
Dr Emeran Mayer, który już wcześniej dowiódł naukowo, że drobnoustroje jelitowe, modulując pracę i strukturę naszego mózgu, wpływają na nasz nastrój i podejmowane decyzje, pokazuje tu, że mózg i przewód pokarmowy są ściśle powiązane z układem odpornościowym i że procesy zachodzące we wszystkich elementach tej triady nieuchronnie wpływają na siebie nawzajem. Oprócz przystępnie przedstawionej wiedzy na temat funkcjonowania trzech najważniejszych układów organizmu znajdziesz w tej książce jednak także całą masę praktycznych wskazówek, jak poprawić stan swojego zdrowia poprzez dbanie o mikrobiotę (w tym zbiór przepisów na poszczególne posiłki w ciągu dnia!). Dzięki nim usprawnisz działanie swojego mózgu oraz zmaksymalizujesz szanse na uniknięcie zarówno infekcji zakaźnych, jak i przewlekłych chorób cywilizacyjnych. A przestrzegając zasad sformułowanych przez autora, przyczynisz się także do odwrócenia procesów, które niszczą naszą planetę.
Nie można cofnąć wskazówek zegara ani usunąć dokonań nowoczesności, można jednak zmodyfikować swoją dietę. Zmiana sposobu żywienia i unikanie niekoniecznych antybiotyków wraz z pewnymi modyfikacjami stylu życia, takimi jak ograniczenie przewlekłego stresu i wzmożenie aktywności fizycznej, stanowią potężne i skuteczne metody zapanowania nad przytłaczającym nas kryzysem chorób przewlekłych.
(fragment książki)
Imperium bólu
Cierpienie i strach. Wielki koncern. Mordercza gra.
Historia epidemii opiatowej ujawniona przez nagradzanego reportera „New York Timesa”, laureata Nagrody Pulitzera.
W latach 1999 - 2017 blisko 250 000 Amerykanów zmarło z powodu przedawkowania leków przeciwbólowych wydawanych na receptę. Ta epidemia została wywołana przez agresywny marketing środka OxyContin produkowanego przez koncern Purdue Pharma.
Silne narkotyczne środki, zwane też opiatami, były kiedyś ostatnią deską ratunku dla osób cierpiących z bólu. W gigantycznej kampanii marketingowej Purdue twierdziło jednak, że formuła leku sprawia, iż jest bezpieczniejszy niż tradycyjne tabletki. Dzięki temu OxyContin stał się najchętniej stosowanym lekiem przeciwbólowym. Ci, którzy go nadużyli, przekonali się, że wbrew zapewnieniom producenta środek natychmiast uwalnia swój narkotyczny ładunek. Nawet w dawce wydawanej na receptę lek okazał się silnie uzależniający. Koncern miał tego świadomość, jednak zataił prawdę przed amerykańską Agencją Żywności i Leków, lekarzami i pacjentami, czerpiąc ogromne zyski ze sprzedaży OxyContinu.
Trwające kilka dekad śledztwo Barry’ego Meiera rzuca na epidemię opiatową nowe światło. Autor książki odsłania prawdziwe oblicze koncernu farmaceutycznego i ujawnia szokujące szczegóły oszustwa. Zdaje też relację z nieudanych prób Departamentu Sprawiedliwości, by zatrzymać epidemię i uratować tysiące istnień ludzkich.
„Zabić ból” - thriller, medyczna powieść detektywistyczna i raport biznesowy zarazem – daje wstrząsający obraz tego, jak zapowiadany jako cudowny lek stał się przyczyną narodowej tragedii.
Autor specjalnie do polskiego wydania książki dopisał epilog. Przedstawia w nim najnowsze fakty z historii OxyContinu i tych, którzy na nim przez lata zarabiali.
Książka zawiera:
• charakterystykę chorób odkleszczowych
• opis zakażeń układu nerwowego wywołanych ugryzieniem przez kleszcza
• bogaty materiał zdjęciowy prezentujący objawy chorób zakaźnych OUN (wirusowych, bakteryjnych, pasożytniczych), autoimmunologicznych oraz innych chorób infekcyjnych z zajęciem układu nerwowego
• zdjęcia chorób częstych w Polsce, ale także tych, które w niektórych rejonach kraju spotykane są bardzo rzadko.
Spis treści:
Wstęp
I. Choroby odkleszczowe
Choroby odkleszczowe
Borelioza
Kleszczowe zapalenie mózgu
Ludzka anaplazmoza granulocytarna
Tularemia
Riketsjozy
II. Bakteryjne zapalenia OUN
Pneumokokowe zapalenia OUN
Meningokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
Gruźlica OUN
Listerioza OUN
Kiła OUN
Zakażenie Nocardia
Ropnie, ropniaki, krwiaki mózgu
III. Wirusowe zapalenia OUN
Herpes zoster (półpasiec)
Herpes simplex virus
Opryszczkowe zapalenie mózgu
Zakażenie HHV-6
Zakażenie EBV
Zakażenie B19
IV. Inne choroby infekcyjne z zajęciem układu nerwowego
Zapalenia kręgosłupa
Botulizm
V. Choroby pasożytnicze
Toksoplazmoza OUN (neurotoksoplazmoza)
Cysticerkoza OUN (neurocysticerkoza)
Bąblowica OUN
VI. Choroby autoimmunologiczne
Ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego
Zespół Rassmussena
Zespół Susaca
Zapalenie mózgu z obecnością przeciwciał przeciwko receptorowi NMDA
Choroby ze spektrum zapalenia nerwów wzrokowych i rdzenia kręgowego
VII. Choroby metaboliczne
Choroba Wilsona
VIII. Płyn mózgowo-rdzeniowy
Publikacja jest adresowana przede wszystkim do rodziców małych dzieci, niepokojących się o ich rozwój, oraz osób, które już znają diagnozę i chciałyby w związku z tym dowiedzieć się więcej o autyzmie. Jej lektura może okazać się przydatna także osobom, które z racji swoich studiów czy pracy zawodowej interesują się autyzmem.Wydanie zaktualizowane zostało znacznie zmienione w stosunku do pierwszej wersji książki, opublikowanej w 2010 roku. W nauce, zwłaszcza w odniesieniu do tak intensywnie eksplorowanych zagadnień jak autyzm, dekada to ogrom czasu. Rozwinęły się nowe kierunki badań, opublikowano dziesiątki artykułów, powstały nowe koncepcje.
Zmagasz się z przewlekłym bólem i wzmożonym napięciem mięśniowym? Wiele z tych chorób i dolegliwości tkwi w przemęczeniu, negatywnych emocjach i notorycznym braku relaksu. Autorka, doświadczona fizjoterapeutka, opierając się na medycynie naturalnej i osiągnięciach psychosomatyki, zaprezentuje ci narzędzia, dzięki którym skutecznie zadbasz o swoje zdrowie, dobre samopoczucie i szczęście. Znajdziesz tu dokładne zdjęcia i opisy pozycji i ćwiczeń oddechowych, które samodzielnie wykonasz w domu. Bez trudu zastosujesz proste techniki, takie jak EFT, joga, masaż, medytacja, mindfulness czy bioenergetyka Lowena. Dowiesz się, jak prawidłowo oddychać i wykorzystywać terapie manualne do pokonania dolegliwości i budowania odporności. Pokonaj choroby, stres, ból mięśni i kręgosłupa skuteczne ćwiczenia na zdrowie.
Przystępna i aktualna książka napisana przez lekarza, który przekonuje, że możemy ustrzec się wielu poważnych chorób dzięki odpowiedniemu odżywianiu. Każdy z piętnastu rozdziałów poświęcony jest innej chorobie oraz zaskakująco prostym sposobom pozwalającym jej uniknąć. Autor omawia również dwanaście grup pokarmów, które powinniśmy wprowadzić do swojej codziennej diety, żeby czuć się lepiej i żyć dłużej. Wszystkie zalecenia doktora Gregera są poparte wieloletnimi badaniami.
O, choroba! Jak tu pisać książkę dla dzieci o raku? Normalnie. Lekko, empatycznie i merytorycznie!
Adela ma 12 lat, psa Pusię, brata Olka i uwielbia taniec. I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że pewnego dnia pojawia się u niej dziwna starsza pani o imieniu Choroba. To za jej sprawą Adeli przestaje smakować kakao, dziewczynka ma coraz mniej sił, a wreszcie po serii badań słyszy to okropne słowo na R…
„O, Choroba” to książka cegiełka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, którą charytatywnie stworzyli specjaliści od wyjaśniania, jak działa świat – Boguś Janiszewski i Max Skorwider.
Powstała we współpracy z psychologami, pacjentami, lekarzami. Nie tylko łamie tabu, ale też pomaga przepracować trudne emocje: pacjentom, rodzicom, bliskim. A przede wszystkim wciąga jak prawdziwa przygodówka!
Dziecko to światło. Rak to ciemność. A ta książka jest jak latarnia, która oświetla najczarniejszą drogę. Z nią strach staje się malutki jak piesek, a nadzieja potężna niczym słońce.
Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka, promotorka literatury dla dzieci, autorka programu „Zagadkowa niedziela” w radiowej Trójce
Dochód ze sprzedaży książki wspiera działania Fundacji ISKIERKA, która opiekuje się dziećmi z chorobą nowotworową i ich rodzinami..
Partnerzy:
Voxel
SorDrew
Amgen
AnBud
Software House
Exorigo Upos
Publikacja Epidemiologia. Od teorii do praktyki jest pierwszym tak obszernym opracowaniem epidemiologii, którą ukazano nie tylko pod kątem teoretycznym, ale także praktycznym.
Aby ułatwić zapoznanie Czytelnika z tytułową dziedziną, monografię podzielono na cztery główne części: wprowadzenie, podstawowe metody epidemiologii, badania epidemiologiczne oraz epidemiologię w praktyce. W podręczniku szczegółowo opisano sposoby zbierania materiału do badań epidemiologicznych, reguły, jakimi należy się kierować przy opisie epidemiologicznym, a także sposoby prowadzenia analiz, które pozwalają badać czynniki ryzyka chorób, ich przyczyny oraz skuteczność procedur leczniczych.
Publikacja jest kierowana do studentów uczelni medycznych oraz do osób wykorzystujących przedstawione metody badawcze na wczesnym etapie ich kariery, które chciałyby zgłębić wiedzę pozyskaną na studiach.
Kolejny numer z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Reumatologia”, pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Mirosława Jabłońskiego i dr hab. n. med. Tomasza Blicharskiego, prof. nadzw. został poświęcony nowoczesnym terapiom leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Autorzy poszczególnych rozdziałów dzielą się wiedzą i doświadczeniem z codziennej praktyki wykonywania mini-interwencji zabiegowych. Z dużą dokładnością omówiono, m.in. wiskosuplementację, zastosowanie radiosynowiortezy w terapii choroby zwyrodnieniowej stawów, kolagenoterapię i terapię komórkami macierzystymi. Przeanalizowano także techniki iniekcji dostawowych, ze szczególnym akcentem na wybór miejsca dostępu oraz tezę - czy osocze bogato-płytkowe jest jedną z nadziei w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim ortopedom i reumatologom, ale poruszane tematy zainteresują także specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami z chorobami układu ruchu.
Codziennie towarzyszą ci szumy uszne? Męczą cię bóle i zawroty głowy? Masz wrażenie, że świat wiruje i tracisz poczucie równowagi? Jak uzyskać pomoc, skoro nikt nie ma tych samych odczuć? Ta książka może być promyczkiem nadziei, który wyciszy niechciane dźwięki. Napisana przez cenionego audiologa wyjaśnia, czym są zaburzenia sensoryczne i choroby audiologiczne. Zawiera też potwierdzony klinicznie program ROCK STEADY. Oparty na zintegrowanej neuroplastyczności pomoże ci zregenerować neuroprzekaźniki, zbudować nowe połączenia neuronowe lub odbudować te, które uległy neurodegeneracji. Aktywuj neuroplastyczność mózgu, by pozbyć się szumów usznych i zaburzeń audiologicznych.
Farmakologia to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź wiedzy medycznej. Na rynku pojawiają się kolejne środki farmakologiczne, a coraz lepsze poznanie patogenezy wielu chorób powoduje poszukiwanie nowych substancji leczniczych lub zastosowanie już tych znanych w nowych, wcześniej nieopisywanych wskazaniach. Wytyczne towarzystw naukowych wprowadzają coraz nowsze i bogatsze rozwiązania terapeutyczne dla poprawy skuteczności i bezpieczeństwa farmakoterapii.
Autorzy książki Rang i Dale. Farmakologia w przystępny sposób przedstawiają działanie leków na poziomie molekuł, komórek i tkanek z uwzględnieniem roli przekaźników chemicznych, a w celu zrozumienia warunków osiągnięcia efektu leczniczego opisują losy leku w organizmie. Po tych rozważaniach wstępnych przychodzi czas na farmakodynamikę szczegółową, ukazującą terapię ludzkich układów i narządów. Autorzy nie unikają trudniejszych aspektów leczenia, czyli opisania niepożądanych działań leków oraz interakcji wielolekowych. Zawarte treści są oparte na rzetelnych danych i sprawdzone przez specjalistów z farmakologii i farmakologii klinicznej. Warte zauważenia i podkreślenia są nowe rozdziały książki, których nie było w wydaniach poprzednich, a co jest wynikiem istotnych zmian, jakie dokonały się w farmakoterapii od czasu poprzedniego polskiego wydania podręcznika. Dotyczy to np. rozdziału poświęconego lekom stosowanym w chorobach skóry czy rozdziału dotyczącego różnic osobniczych i interakcji lekowych, czy też leków biotechnologicznych i terapii genowej. Inne części zostały w istotny sposób uaktualnione lub wręcz napisane od nowa. Nazewnictwo leków w polskim wydaniu podręcznika zostało przygotowane zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego. Z podręcznika będą mogli skorzystać studenci wydziałów lekarskich, lekarze różnych specjalności, farmaceuci oraz osoby wykonujące inne zawody medyczne. Książka znakomicie porządkuje zbiór informacji fachowych dla wszystkich, a zainteresowanym dostarcza starannie dobranego piśmiennictwa.
Z Przedmowy do wydania polskiego
Jedyna na polskim rynku aktualna książka, w której kompleksowo omówiono temat antybiotyków i lekooporności, czyli globalnego problemu XXI wieku – zarówno pod kątem historii, klasyfikacji według działania, mechanizmów oporności, sposobów jej przeciwdziałania a także badań mających na celu zastąpienie antybiotyków. Książka skierowana będzie przede wszystkim do biologów, lekarzy, przyrodników, jak również ze względu na temat zanieczyszczenia środowiska antybiotykami i produktami ich degradacji dla studentów ochrony środowiska. Magdalena Popowska Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Instytutu Mikrobiologii UW w kadencji 2016-2020, członek Komitetu Koordynacyjnego Priorytetowego Obszaru Badawczego POB I – Badania dla Ziemi w ramach realizacji na UW programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” w latach 2020-2026, przewodnicząca Rady Naukowej Dyscypliny - Nauki Biologiczne, kierownik Zakładu Fizjologii Bakterii w IM, Wydział Biologii UW oraz kierownik Laboratorium Badań Lekowrażliwości oraz Mechanizmów Oporności Na Antybiotyki w CNBCh UW. Prezes spółki biotechnologicznej BACTrem typu spin-out UW od 2016 roku. Prowadzi badania z zakresu biotechnologii, mikrobiologii, fizjologii i genetyki bakterii w ramach licznych projektów krajowych i międzynarodowych dotyczących problemu antybiotykooporności w środowisku. Autorka kilkudziesięciu publikacji i doniesień konferencyjnych oraz patentów. Beneficjentka wielu nagród i wyróżnień za dorobek naukowy. Oficjalny reprezentant Polski w międzynarodowych akcjach COST dotyczących antybiotykooporności: NEREUS – ES1403 i DARE – TD0803 oraz Network – JPIAMR – WAWES dotyczący bioróżnorodności. Laureatka: 2019 – X edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Liderka w Nowych Technologiach; 2020 – Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju jako Naukowiec przyszłości. Dorota Korsak Doktor habilitowany, pracuje w Zakładzie Mikrobiologii Molekularnej w Instytucie Mikrobiologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje równolegle w Zakładzie Bezpieczeństwa Żywności Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego- Państwowego Instytutu Badawczego. Jest członkinią Komitetu Technicznego nr 3 ds. Mikrobiologii Łańcucha Żywnościowego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Zdzisław Markiewicz Emerytowany profesor belwederski Uniwersytetu Warszawskiego i SGGW. Były wieloletni Kierownik Zakładów Mikrobiologii Ogólnej i Fizjologii Bakterii, Dyrektor Instytutu Mikrobiologii, Prodziekan Wydziału Biologii UW, wiceprzewodniczący Komitetu Mikrobiologicznego Polskiej Akademii Nauk. Autor/współautor dziewięciu książek o tematyce mikrobiologicznej i tłumacz kilkunastu innych z języka polskiego na angielski i z niemieckiego i angielskiego na polski. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m. in. z Unii Europejskiej (np. Ministerstwa Edukacji i Nauki, Hiszpania) i Stanów Zjednoczonych (Fulbright Award). Od roku 2006 mieszka w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Zawodowa działa w branży leczniczej, jest współwłaścicielem kliniki medycznej.
W monografii zaprezentowano możliwości, jakie stwarza wdrożenie i stosowanie określonych instrumentów i modeli zarządzania jakością w obszarze usług medycznych.
Inspiracją do powstania książki był fakt uczestniczenia w pracach grupy roboczej przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, zajmującej się opracowaniem wieloletniego programu doskonalenia jakości w jednostkach wykonujących działalność leczniczą, w ramach Regionalnego Programu Strategicznego „Zdrowie dla Pomorzan", oraz współorganizowanie i współprzewodniczenie cyklom seminariów i konferencji, odbywających się w Gdańsku w ramach HQ Forum (Healthcare Quality Forum), których rolą jest promowanie nowoczesnych metod zarządzania jakością w opiece zdrowotnej.
Wśród omówionych tematów:
• rola i istota jakości oraz bezpieczeństwa usług medycznych
• różnorodne koncepcje zarządzania jakością, w tym TQM, Kaizen, Lean Management oraz Six Sigma
• narzędzia i metody zarządzania jakością, zarówno o charakterze ogólnym, jak i specyficznym, np. metoda HFMEA czy MedCARVER+Shock,
• podstawowe modele doskonałości, a także idea i znaczenie takich inicjatyw jak benchmarking, dobre praktyki oraz samoocena.
Żeby wygrać, trzeba grać to poruszający zapis osobistych zmagań z rakiem piersi. To także potężna dawka wiedzy na temat choroby nowotworowej. Autorka przeprowadza czytelniczkę przez cały proces: od diagnozy do wyzdrowienia. Profilaktyka, styl życia, prawidłowa dieta, aktywność fizyczna. Dowiedz się, co zrobić, by zmniejszyć ryzyko raka piersi. A jeśli już się pojawi jak, nie tracąc nadziei, wygrać grę o najwyższą stawkę.Książka porusza emocjonalnie, ale też motywuje do działania. Napisana w trosce o kobiece ciało, wystawione na ciężką próbę choroby nowotworowej. Autorka z werwą i, co ważne w odniesieniu zarówno do doświadczeń osobistych, jak i najnowszej wiedzy naukowej, zachęca do podjęcia wyzwania, jakim jest profilaktyka i leczenie raka piersi. Całość można potraktować jako rodzaj przewodnika, a raczej przewodniczki, która trzymając mocno za rękę, otwiera kolejne drzwi w trudnym procesie leczenia.DR DOROTA WISZEJKO-WIERZBICKApsycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka, prowadzi zajęcia na SWPSTa książka to szczera i pobudzająca kobiecą czujność historia zderzenia się z diagnozą nowotworową dotychczas zdrowej i pełnej życia młodej kobiety. To także merytoryczny przewodnik po raku piersi napisany przez Autorkę tak, by często skomplikowana wiedza medyczna na temat choroby była zrozumiała i dla pacjentek, i dla osób im bliskich. Bardzo wartościowa i potrzebna lektura, która przekazuje wiedzę i daje wiele nadziei. Polecam!DR N. MED. ELŻBIETA RADZIKOWSKA-BCHNERkierownik Oddziału Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Szczękowej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, założycielka Fundacji dr RadzikowskiejAldona Sosnowska-SzczukaDziennikarka, redaktor naczelna serwisu dla kobiet mooveme.pl. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracowała jako zastępczyni redaktor naczelnej dwutygodnika Gala, wcześniej związana m.in. z magazynami InStyle, Joy i Pani. Przeprowadziła kilkadziesiąt wywiadów z artystami, sportowcami i politykami. Autorka artykułów i książek na temat zdrowego stylu życia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?