Kręgosłup w stresie
Nowe, uaktualnione wydanie o tym, jak usunąć ból i jego przyczyny
-
Autor: Krakowski Andrzej
- ISBN: 9788394542153
- EAN: 9788394542153
- Oprawa: oprawa: broszurowa
- Wydawca: BookPlan.pl
- Format: 163x233 mm
- Język: polski
- Liczba stron: 242
- Rok wydania: 2022
- Wysyłamy w ciągu: 48h
-
Brak ocen
-
48,94złCena detaliczna: 74,99 złNajniższa cena z ostatnich 30 dni: 49,46 zł
x
Książka "Kręgosłup w stresie" Andrzeja Rakowskiego jest poradnikiem zaadresowanym do pacjentów cierpiących z powodu bólów odkręgosłupowych, a także do terapeutów, chcących służyć im pomocą. Dysfunkcje kręgosłupa oraz tzw. rejonów kluczowych ciała, to przyczyna ok. 80% wszystkich chorób gnębiących człowieka.
Autor charakteryzuje najczęściej spotykane zespoły bólowe, przystępnie wyjaśnia ich przyczyny w oparciu o aktualną wiedzę medyczną, a także swoje doświadczenie. Jednocześnie mocno podkreśla rolę stresu psychicznego jako źródła dysfunkcji kręgosłupa i innych części narządu ruchu, opisując jego fizyczne mechanizmy. Edukacja w zakresie indywidualnego poznania własnych mechanizmów zaburzających czynności narządu ruchu jest podstawą leczenia ich następstw, zaskakujących i często niezwykle uciążliwych objawów chorobowych.
Dzięki tej książce Czytelnicy otrzymują szansę powrotu do pełnego zdrowia i sprawności.
Dr Andrzej Rakowski (07.10.1941– 24.01.2021), twórca oryginalnego, polskiego systemu Terapii Manualnej Rakowskiego, wcześniej znanego jako Terapia Manualna Holistyczna. Był nauczycielem wielu pokoleń polskich fizjoterapeutów, a także lekarzy różnych specjalności, którzy kształcili się w Centrum Terapii Manualnej podczas kursów, konferencji i sesji naukowych.
Absolwent AWF w Warszawie (1969). Stopień naukowy doktora nauk wychowania fizycznego uzyskał w 1973 roku. Od początków lat 70. zajmował się terapią manualną. Bardzo dużo doświadczeń w terapii narządu ruchu przyniosła mu praca ze sportowcami, szczególnie w strzelectwie sportowym, które poznał zarówno z perspektywy zawodnika, jak i trenera.
W latach 1994–2002 pełnił funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Następnie powołał do życia Polskie Towarzystwo Terapii Manualnej Holistycznej, którego prezesem był do roku 2020. Od 1988 roku był członkiem Deutsche Geselschaft fur Manuelle Medizin. Prowadził działalność leczniczą oraz naukowo-dydaktyczną w Centrum Terapii Manualnej mieszczącym się w Sierosławiu pod Poznaniem.
Autor cenionych pozycji podręcznikowych, m.in.: „Terapia Manualna Holistyczna”, a także „Igłoterapia. Koncepcja oraz skuteczna technika zabiegowa w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu”. Autor ponad 150 artykułów naukowych i referatów.
Do 2020 roku nieprzerwanie aktywny zawodowo. W ciągu całej swojej pracy przyjął ok. 90 000 pacjentów, wykształcił blisko 2000 fizjoterapeutów i lekarzy. Jego dziedzictwo z dumą kontynuowane jest dziś w Centrum Terapii Manualnej i Instytucie Rakowskiego w Sierosławiu k. Poznania.