Książki psychologiczne o depresji i lękach człowieka znajdziesz w księgarni internetowej Dobreksiazki.pl. W ofercie nowości, zapowiedzi i bestsellery. Depresja to zaburzenie psychiczne wymagające specjalistycznego leczenia. Depresja jest jak grypa może się zdarzyć każdemu. Tutaj znajdziesz wiele ciekawych i interesujących poradników poruszających ten drażliwy temat. Samotność, cierpienie, lęk, ból, nerwica, trauma, alkoholizm, samobójstwo, o tych i innych zagadnieniach wiele dowiesz się z książek, które można nabyć na szaym sklepie DobreKsiazki.pl
W Anielskiej Terapii Doreen Virtue przekazuje nam kojące wiadomości pochodzące z Królestwa Aniołów, które pomogą Ci poradzić sobie z kłopotliwymi emocjami, takimi jak depresja, znudzenie, zakłopotanie i złość oraz sprawami związanymi z pracą, relacjami, rodzicielstwem i wieloma innymi.
Tak Doreen Virtue pisze o wpływie, jaki na jej pracę jako psychoterapeuty wywarły anioły. ?Zaczęłam pomagać moim klientom w słyszeniu ich własnych aniołów. Bardzo szybko odkryłam, że uzdrowicielska moc aniołów przekracza siłę każdej wymyślonej przez człowieka terapii, z jaką kiedykolwiek się zetknęłam. Anioły otrzymały od Boga wspaniałe dary, by dzielić się nimi z nami.
Anioły widzą zwyczajne sytuacje w inny sposób. Ich przesłania pomagają nam uleczyć nasze myśli i wierzenia, przekształcając je w dodający siły i pełen miłości punkt widzenia. Uczą nas, jak używać naszych duchowych zmysłów, by widzieć, słyszeć, czuć i rozpoznawać prawdziwy świat, który góruje nad iluzją światowych problemów.?
Każdy doświadczył w życiu udręki, jaką wywołuje strach. Obawy pojawiają się za każdym razem, kiedy robimy kolejny krok w kierunku bliższej relacji z Bogiem. Strach stara się nas zatrzymać, atakuje przez myśli! Bóg daje ci możliwość przezwyciężenia tych negatywnych emocji. W niniejszej książce Joyce Meyer pokazuje, że pomimo strachu, który zawsze będzie dla ciebie wyzwaniem, Duch Święty pomaga ci żyć w wierze.
Dowiedz się także:
jak nie pozwalać, aby strach kontrolował twoje życie
jak zmierzać do przodu, pomimo obaw
co jest podłożem każdej obawy
że mimo wszystko Bóg jest wierny
W oparciu o Boże Słowo łatwo pokonasz wszelkie przeciwności. Czas najwyższy, aby uchwycić się zwycięstwa. Cokolwiek musisz uczynić ? Zrób TO, pomimo obaw!
Nie marnuj życia z powodu lęków Nieustannie martwisz się różnymi sprawami? Obawy nie dają ci spać? Lęki zakłócają twoją pracę i relacje z innymi? Jeśli tak, możliwe, że masz tendencję do zamartwiania się lub zaburzeń lękowych. Nie ty jedna masz z tym problem. Badania wykazują, że wiele czynników sprawia, iż kobiety martwią się częściej iż mężczyźni. Jednak zmartwienia nie muszą komplikować ci życia. Dzięki przydatnym informacjom i praktycznym radom będziesz w stanie je pokonać. Książka ta jest zbiorem prostych, skutecznych technik walki z obawami. Uczy, jak wydostawać się ze spirali myśli, uczuć i zachowań, które napędzają błędne koło lęków. Przedstawione tu ćwiczenia pozwolą ci znaleźć nowe perspektywy, zrelaksować się i żyć pełnią życia. Dowiesz się, jak zmieniać myśli i energię w pozytywne działanie, zamiast marnować je na zamartwianie się. Holly Hazlett-Stevens jest doktorem psychologii na University of Nevada. Prowadzi badania nad lękiem i technikami relaksacyjnymi. Jest współautorką książki o progresywnym treningu relaksacyjnym. Dr Michelle G. Craske wykłada psychologię i psychiatrię na University of California i zarządza tam projektem Anxiety Disorders Behavioral Research Program. Jest autorką prac na temat zaburzeń lękowych, źródeł fobii i sposobów ich leczenia.
Książka to zbiór 16 wywiadów przeprowadzonych z dziećmi, które w swoim życiu doświadczyły wielu cierpień. Rozmawiając z nimi, pisarka porusza trudne tematy, można powiedzieć ? ?dorosłe?. Dzieci mówią o Bogu, miłości, sensie życia, szczęściu, rodzinie, o tym, kim jest i kim powinien być drugi człowiek. Rozmówcy Juknaite ? m.in. chłopiec z rozbitej rodziny, niewidome dzieci i młodociani przestępcy ? radzą też, skąd czerpać siły w ciężkich doświadczeniach, opowiadają o cierpieniu, ubóstwie, odrzuceniu i o okrucieństwie.
Na Litwie Słowa w ciemności... stały się ważnym wydarzeniem literackim. Książka otrzymała tam kilka nagród, była też często wymieniana w rankingach i plebiscytach.
Autorce KSIĄŻKI O ŻYCIU udała się trudna sztuka: mówi o sprawach najważniejszych - o życiu i o śmierci, o własnym cierpieniu i o odchodzeniu najbliższych - językiem prostym i zrozumiałym, językiem codziennej rozmowy. Nie znaczy to, że mówi gładko i grzecznie - nieraz jej odważne sądy, przełamujące utarte schematy, mogą budzić sprzeciw. Pisząc po prostu to, co myśli, Ewelina Słowińska zachęca nas do tego samego - do myślenia i stawiania czoła nawet najtrudniejszym doświadczeniom.
Patroni:
Fundacja Nagle Sami
PuellaNova
Kobieta Wie Lepiej
"Tu i Teraz" - magazyn psychologiczny
Lektura Duszy mojej duszy pokazuje, że życie z Bogiem nie jest zarezerwowane tylko dla osób zakonnych, ale może być prowadzone wszędzie, zależy to tylko od naszej decyzji. Jeśli ktoś szuka mistyki codzienności, kontemplacji prowadzonej w życiu małżeńskim, rodzicielskim, w pracy i na ulicy to w tej książce znajdzie odpowiedź jak je odnaleźć. Ta książka mówi o modlitwie i jest modlitwą, aktualną i bardzo współczesną, która wciąga, angażuje i bez specjalnych technik uczy jak spotykać się z Bogiem. Autorka porusza też trudny temat samotności, która towarzyszy każdemu człowiekowi bez względu na powołanie. Dzięki niej odkrywamy, że samotność może również być modlitwą.
Poznaj zasady, które wyprowadzą cię z częstej pułapki lęku i braku poczucia bezpieczeństwa i poprowadzą ku sile, mocy i wolności, jaką daje odwaga, która zawsze jest w tobie. Naucz się kochać siebie – swoją historię, wady, obawy, słabości i lęki. Stań się wojowniczką miłości. Zawalcz o siebie i stań w obronie tego, kim jesteś i kim pragniesz zostać. Kiedy to zrobisz, zauważysz, że to, co cię blokuje i osłabia, to nic innego jak tylko iluzje z przeszłości. Ta świadomość umożliwi ci odzyskać pewność siebie i da ci siłę. Twoje nowe ja będzie umiało dokonać wszystkiego. Poczujesz się dobrze we własnej skórze! Odważna wojowniczka: • kieruje się sercem i jest zdeterminowana, by wydobyć ze wszystkiego to, co najlepsze. • przemawia głośno nawet wtedy, gdy wszyscy szeptają, by siedziała cicho. • jest gotowa stawić czoło wszystkiemu, co przyniesie jej życie. • wie, że codziennie może decydować, by poddać się lękowi czy też pokonać go za pomocą miłości, wiary i odwagi. • jest wystarczająco odważna, by zostawić tych, którzy przeszkadzają jej osiągnąć sukces lub umniejszają jej wartość. • nie rozmyśla o tym, że rodzina ją skrzywdziła, lecz o tym, co ona sama może zrobić, aby rodzina była silniejsza oraz jak ona sama może być silniejsza, by chronić bliskich. Debbie Ford jest autorytetem w dziedzinie przewodnictwa duchowego, coachem, autorką bestsellerów „New York Timesa” i założycielką Ford Institute for Integrative Coaching. Szkoliła dziesiątki tysięcy ludzi w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.
Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika do programu poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych u nastolatków w wieku 14–17 lat. To doskonałe narzędzie do pracy, które wzmacnia zaangażowanie młodego człowieka w terapię. Nastolatki uczestniczące w terapii dowiadują się, na czym ona polega, jakie są jej zasady i kolejne etapy. Uczą się rozpoznawać uczucia i panować nad nimi oraz poznają techniki relaksacyjne. Zdobyte w programie doświadczenia pomogą im stawiać czoła niepokojącym sytuacjom, zamiast ich unikać, a opanowane umiejętności będą procentować w życiu codziennym.
Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzeń lękowych u nastolatków. Podręcznik zawiera opis programu poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych u nastolatków w wieku 14–17 lat. Autorzy krok po kroku omawiają składających się nań 16 sesji terapeutycznych: ich cele, kolejne etapy i stosowane strategie. Poszczególne sesje poświęcone są takim zagadnieniom, jak: rozpoznawanie objawów lęku, myślenie osoby odczuwającej lęk i jego skutki, plan radzenia sobie czy wykorzystanie nabytych umiejętności w sytuacjach budzących lęk. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest zeszyt ćwiczeń dla pacjenta. Całość składa się na program terapeutyczny „Lęk”.
Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzeń lękowych u dzieci.
Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika do programu poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych u dzieci w wieku 8–13 lat. To doskonałe narzędzie do pracy, które wzmacnia zaangażowanie dziecka w terapię. Postać kotka, który ze Strachusia przemienia się w Zaradnego Kota, przemawia do dziecięcej wyobraźni, a przyjazna szata graficzna sprawia, że terapia staje się dobrą zabawą. Dzieci uczestniczące w terapii dowiadują się, na czym ona polega, jakie są jej zasady i kolejne etapy. Uczą się rozpoznawać uczucia i panować nad nimi, poznają techniki relaksacyjne oraz skuteczne strategie rozwiązywania problemów i rozluźniania się w sytuacjach stresowych. Zeszyt ćwiczeń i podręcznik składają się na program terapeutyczny „Zaradny Kot”.
Philip C. Kendall – profesor psychologii oraz kierownik Kliniki Zaburzeń Lękowych Dzieci i Młodzieży Temple University. Autor ponad 400 publikacji naukowych, w tym podręczników dla psychoterapeutów. Jego zainteresowania obejmują terapię poznawczo-behawioralną, psychoterapię dzieci, poznawcze czynniki psychopatologii, impulsywność, a także zaburzenia lękowe. Wraz ze współpracownikami stworzył kilkanaście programów terapeutycznych uznawanych za wiodące i najskuteczniejsze w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży, wielokrotnie nagradzanych i publikowanych w wielu krajach. Jest znany ze swojej zawodowej wrażliwości, oddania, profesjonalizmu oraz kreatywnego i złożonego podejścia do klienta.
Kristina A. Hedtke (Bertzos) – doktor psychologii na Temple University. Zajmuje się metodami wdrażania nowych, eksperymentalnych badań klinicznych w różnych obszarach nauki.
Philip C. Kendall – profesor psychologii oraz kierownik Kliniki Zaburzeń Lękowych Dzieci i Młodzieży Temple University. Autor ponad 400 publikacji naukowych, w tym podręczników dla psychoterapeutów. Jego zainteresowania obejmują terapię poznawczo-behawioralną, psychoterapię dzieci, poznawcze czynniki psychopatologii, impulsywność, a także zaburzenia lękowe. Wraz ze współpracownikami stworzył kilkanaście programów terapeutycznych uznawanych za wiodące i najskuteczniejsze w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży, wielokrotnie nagradzanych i publikowanych w wielu krajach. Jest znany ze swojej zawodowej wrażliwości, oddania, profesjonalizmu oraz kreatywnego i złożonego podejścia do klienta.
Kristina A. Hedtke (Bertzos) – doktor psychologii na Temple University. Zajmuje się metodami wdrażania nowych, eksperymentalnych badań klinicznych w różnych obszarach nauki.
Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD! Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z osobami wykazującymi objawy stresu pourazowego. Terapia przedłużonej ekspozycji jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia skutków traumy - jej efektywność została wielokrotnie potwierdzona w badaniach naukowych i praktyce klinicznej. Autorki, uznane autorytety w tej dziedzinie, opisują zasady i założenia swojej autorskiej metody, dokładny plan terapii, jej cele i strategie, a także kwestionariusze diagnostyczne. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik dla klienta.
Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD nastolatków! Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z nastolatkami, którzy doświadczyli traumy. Zawiera wprowadzenie teoretyczne do terapii metodą przedłużonej ekspozycji, jednej z najskuteczniejszych technik leczenia skutków traumy. Krok po kroku opisuje program terapeutyczny – jego poszczególne etapy i moduły, cele, narzędzia i strategie pracy, a także praktyczne wskazówki, jak postępować w sytuacjach bardziej i mniej typowych. Wszystko jest dostosowane do specyficznej grupy klientów, jaką są nastolatki. Całość uzupełniają kwestionariusze niezbędne przy realizowaniu poszczególnych modułów.
Niniejsza książka to poradnik dla osoby, która doświadczyła traumy i zmaga się z jej skutkami psychologicznymi. Autorki, uznane autorytety w tej dziedzinie, w przystępny sposób objaśniają kolejne etapy terapii. Wyjaśniają, czym jest zespół stresu pourazowego, prezentują opisy przypadków, narzędzia samooceny i zadania domowe ? kompletny program terapeutyczny. Czytelnik nauczy się stosować techniki przedłużonej ekspozycji, jednej z najskuteczniejszych metod leczenia skutków traumy. Poszczególne ćwiczenia pomogą mu zredukować stres i lęk, skonfrontować się ze wspomnieniami dotyczącymi traumatycznego zdarzenia i przetworzyć związane z nim emocje. To bezcenny przewodnik na drodze do wyzdrowienia.
W swojej niezwykle praktycznej książce Joyce Meyer odkrywa rozmaite formy, jakie może przybierać strach, aby pozbawić cię danej przez Boga obietnicy obfitego życia. Słowo Boże poucza, jak rozpoznać tego szkodnika oraz daje moc do natychmiastowej konfrontacji z nim.
Strach często pojawia się w formie negatywnego odczucia wobec zwykłej, codziennej sytuacji. Jest tak subtelny, że wkrada się w myśli niezauważenie, powodując nadmierny niepokój osłabiający wiarę.
Nie pozwalaj na to, aby ograbił cię z pokoju i radości! Niezwłocznie do wiedz się, jak przeciwstawiać się temu podstępnemu oszustowi.
Publikacja obejmuje wieloobszarową problematykę istoty człowieczeństwa, cierpienia, umierania i śmierci, zapoznając czytelnika z bardzo starannie dobraną tematyką dopełnioną wypowiedziami cierpiących chorych, w tym dzieci i młodocianych, i ich bliskich oraz własnymi cennymi przemyśleniami Autora.
Monografia jest oryginalnym, cennym, starannie przygotowanym, obfitującym w bogactwo materiałów przekazem, pomocnym w odsłanianiu zamaskowanego oblicza umierania i śmierci. Stanowi cenne źródło wiedzy, w szczególności jako pomoc w nauczaniu zarówno przed?, jak i podyplomowym.
prof. dr hab. Jacek Łuczak, przewodniczący Stowarzyszenia
Rozwijania Opieki Paliatywnej w Krajach Europy Środkowej (ECEPT)
Moja córka została porwana przez swojego ojca i uprowadzona do Libii.
Poruszyłam niebo i ziemię, żeby sprowadzić ją do domu…
Sarah Taylor jako jedyna Brytyjka odzyskała córkę porwaną przez ojca Libijczyka
Dramatyczna opowieść matki o blisko trzyletniej walce o dziecko
W 2007 roku czteroletnia córeczka Sarah Taylor została porwana. Wkrótce potwierdziły się najgorsze obawy Sarah: jej brutalny były mąż, Libijczyk, wywiózł dziewczynkę do Trypolisu. A Sarah dobrze wiedziała, że jeszcze żadne dziecko uprowadzone przez ojca do Libii nie wróciło do matki do Anglii. Ale ona nie zamierzała się z tym pogodzić. Zostawiła wszystko, co kochała, sprzedała dom, porzuciła rodzinę, pracę i całe swoje dotychczasowe życie, żeby ratować Nadię. Lecz zanim ją odzyskała, przeszła przez piekło – z miłości do córki.
Jej wzruszająca i inspirująca autobiografia to opowieść o blisko trzech latach poszukiwań, strachu i łez. Niepewności, czy kiedykolwiek zobaczy córeczkę, czy Nadia jeszcze żyje. To również opowieść o nadziei, odwadze, poświęceniu i bezgranicznej miłości.
Historia Sarah Taylor była w nagłówkach wszystkich brytyjskich gazet, w czołówce wszystkich wiadomości. Poruszyła opinię publiczną w Wielkiej Brytanii. Wiele osób – prywatnych i publicznych, w tym były premier Tony Blair, brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ambasada w Trypolisie – zaangażowało się w pomoc.
Premier Gordon Brown zwrócił się do libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego z prośbą o interwencję w sprawie Nadii Fawzi. Ale jak powiedział brytyjski ambasador w Libii sir Vincent Fean: „To Sarah przebyła samotnie tę drogę – najcięższą drogę, jaką może sobie wyobrazić matka. I sprowadziła córeczkę do domu.”
Przerażająca historia braci okrutnie maltretowanych i molestowanych w domu dziecka,spisana przez autorkę bestsellerowych autobiografii Tylko nie mów mamie i Kiedy tata powraca.
Zaalarmował ich hałas. Wybiegli z pokoju i zobaczyli tatę. Zwisał na sznurze nad schodami?
Robbie ma pięć lat, kiedy jego ojciec po samobójczej próbie trafia do szpitala psychiatrycznego.Matka wcześniej zajęta wyłącznie kolejnymi kochankami, teraz znika na dobre. Starszy brat Robbiego zostaje umieszczony w domu dziecka Haut de la Garenne, a Robbie i jego trzyletni braciszek ? w Sacré-Coeur, sierocińcu prowadzonym przez siostry zakonne.Ogromny ponury gmach przeraża chłopców od pierwszej chwili. Ale gorsze jest to, co dzieje się za jego murami. Bicie, chłostanie pejczem, ciemny kurnik, w którym za karę zamyka się dzieci jak w karcerze.Okrucieństwo zakonnic jest niewyobrażalne. Uderzony w głowę brat Robbiego doznaje nieodwracalnego urazu mózgu?
Kiedy Robbie zostaje przeniesiony do Haut de la Garenne, myśli, że to koniec horroru.Tu są książki, telewizor, ogród? i pokoje kar, gdzie wychowawcy znęcają się nad chłopcami. I jeszcze bardziej koszmarne miejsca...
Robbie spędził w sierocińcach dziesięć lat. I przez dziesięć lat nikt nie przyszedł bezbronnym dzieciom z pomocą.
Prawda o tym, co działo się za murami domów dziecka na wyspie Jersey, wyszła na jaw, dopiero kiedy Robbie był już dorosły. Skandal poruszył opinię publiczną, ale nie zwrócił dzieciństwa tym, którzy stracili je bezpowrotnie. Ludziom takim jak Robbie Garner.
Jego wstrząsające wspomnienia spisała Toni Maguire ? ofiara molestowania w dzieciństwie i autorka bestsellerowych autobiografii Tylko nie mów mamie i Kiedy tata powraca.
Po sukcesie swoich książek dostawała tysiące listów od ludzi krzywdzonych w dzieciństwie. Postanowiła wykorzystać swoje tragiczne doświadczenia i wyjątkowy talent literacki, spisując traumatyczne wspomnienia innych w bestsellerowych biografiach.
Wstrząsająca historia prawdziwa niewyobrażalnego sadyzmu i fizycznego i psychicznego zniewolenia
Jeden z największych bestsellerów ostatniego dziesięciolecia w kategorii wspomnień krzywdzonych dzieci
Bestseller w 9 krajach.
Została pozbawiona dzieciństwa. Przez siedemnaście lat była poddawana torturom psychicznym i fizycznym.
I nikt nie przyszedł jej z pomocą?
Jane miała cztery lata, kiedy w jej domu pojawił się Richard i zamienił jej życie w piekło?
Osiemnastoletni konkubent matki Jane od początku nienawidzi swojej pasierbicy. Z sadystyczną przyjemnością dręczy dziewczynkę: upokarza, pastwi się nad nią fizycznie i psychicznie na wszystkie możliwe sposoby, wykorzystuje seksualnie, spełniając swoje najbardziej perwersyjne fantazje. Wymyślanie coraz to nowych tortur sprawia mu wynaturzoną przyjemność. Jest mistrzem zastraszania i manipulacji.
Od pierwszego dnia Jane staje się jego niewolnicą ? w każdym tego słowa znaczeniu. Jest więźniem zdanym na łaskę swojego oprawcy. Nie ma dokąd uciec, nie ma się komu poskarżyć. Matka, rodzina, sąsiedzi ? wszyscy sterroryzowani przez agresywnego psychopatę, milczą. Nikt nie przychodzi katowanej dziewczynce
z pomocą. Nawet matka?
Ten horror trwał przez siedemnaście lat. Dopiero dwudziestojednoletnia Jane znalazła w sobie siłę, by wyrwać się z przerażającego kręgu psychicznego i fizycznego terroru, i emocjonalnego uzależnienia od swojego kata. Zdołała uciec, by być z mężczyzną, którego kochała. Ale dopiero po kolejnych pięciu latach życia w ukryciu zdobyła się na odwagę, by pójść na policję. Jej ojczym trafił do więzienia. Ale dla Jane koszmar się jeszcze nie skończył.?
Swoje tragiczne losy opisała w wydanej pod pseudonimem Jane Elliott autobiografii Torturowana. Rozdzierająca serce i inspirująca książka była w Wielkiej Brytanii bestsellerem numer 1 przez wiele miesięcy. Stała się jedną z najgłośniejszych książek ostatniego dziesięciolecia w kategorii wspomnień krzywdzonych dzieci. Wydana w 9 krajach, w każdym weszła na listy przebojów i odbiła się szerokim echem.
W większości opracowań dotyczących dziecięcej niesprawności podejmowane są zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej rehabilitacji dziecka i ogólnego wspierania jego rodziny. Niniejsze rozważania koncentrują się wokół wielostronnie trudnej sytuacji rodzin mających dziecko z niepełnosprawnością, akcentując jej pozytywne ujęcie. W Polsce rzadko dotąd były prowadzone badania ukierunkowane na analizę pozytywnego przeżywania specjalnego rodzicielstwa. Autorzy zwykle zwracają uwagę na negatywne konsekwencje
dziecięcej niepełnosprawności dla funkcjonowania rodziców. Taka negatywna diagnoza pozwala na zrozumienie sytuacji matek czy ojców, nakreślenie obszarów ryzyka dotyczących ich zdrowia psychicznego i somatycznego, nie ukazuje jednak możliwości radzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie im los.
Przedstawiciele psychologii pozytywnej proponują zogniskować uwagę na źródłach wewnętrznej mocy tkwiącej w człowieku, niezbędnej do radzenia sobie z problemami. Rodzicielska odpowiedź na zaburzenie rozwojowe występujące u dziecka w dużej mierze zależy od zasobów tkwiących w matce czy ojcu, a w szerszym ujęciu – w rodzinie. O sile rodziny i poszczególnych jednostek świadczy m.in. ich gotowość do mierzenia się z problemami, jakie przynosi życie, a także zdolność do czerpania z niego radości – pomimo
wszystko.
W zależności od poznawczej wizji siebie i świata, jaką osoba tworzy, dokonuje ona wyborów dotyczących działania, przeżywa też określone emocje. Ich konsekwencje odnoszą się nie tylko do podmiotu, ale i do osób pozostających z nim w relacji, szczególnie gdy mamy do czynienia z relacją między matką a dzieckiem, która prowadzi je ku światu.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?