Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, prezentujący program terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji oparty na teoretycznych i praktycznych zasadach terapii poznawczo-behawioralnej. Autorki, po wprowadzeniu teoretycznym oraz przedstawieniu tła historycznego i wyników przeprowadzonych badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo wyjaśniają, jak planować i prowadzić terapię. Prezentują pełen opis programu składającego się z pięciu głównych komponentów: ekspozycjiin vivo, ekspozycji wyobrażeniowych, technik powstrzymania reakcji, przetwarzania i wizyt domowych, z których każdy został zilustrowany licznymi przykładami. Podczas sesji pacjent poddawany jest działaniu bodźców (realnych lub wyobrażonych), które wywołują u niego natrętne myśli i kompulsje. Ekspozycje są stopniowane w taki sposób, aby z czasem uświadomił sobie, że to, czego się obawia, wcale nie musi się wydarzyć, jeśli nie ucieknie się do podejmowanych dotąd rytuałów. Terapia obejmuje techniki ekspozycji i powstrzymania reakcji stosowane zarówno pod nadzorem terapeuty, jak i samodzielnie przez pacjenta w domu. Na program terapii składają się w większości praktyczne ćwiczenia wykonywane podczas sesji i w ramach zadania domowego. Polegają one na realizacji coraz trudniejszych – w miarę postępów leczenia – ekspozycji. Podręcznik zawiera wszystkie formularze wykorzystywane przez terapeutę i pacjenta w trakcie terapii. Jego uzupełnieniem jest poradnik dla pacjenta zawierający gotowe formularze zadań domowych.
Pierwsze wydanie w języku polskim jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne to przewlekła dolegliwość wpływająca na codzienne funkcjonowanie i na jakość życia dotkniętej nim osoby. Niniejsza książka to doskonały poradnik napisany z myślą o osobach pragnących zapanować nad natrętnymi myślami i reakcjami za pomocą terapii, której skuteczność została potwierdzona klinicznie.
Autorki w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, jakie są jego przyczyny i jak radzić sobie z objawami. Opisują najskuteczniejszy w jego przypadku program terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji, w tym cele leczenia, stosowane techniki oraz przebieg poszczególnych sesji. Poradnik dla pacjenta, stanowiący uzupełnienie podręcznika terapeuty, zawiera wszystkie formularze wykorzystywane podczas sesji i niezbędne do wykonania zadań domowych. Formularze te służą do tworzenia hierarchii ekspozycji, codziennego monitorowania rytuałów, przeprowadzania ekspozycji in vivo i wyobrażeniowych oraz prowadzenia zapisu ekspozycji wykonywanych w ramach pracy domowej. Niniejsza książka to źródło rzetelnych informacji dla osób uczestniczących w terapii, wspierające ich działania między sesjami.
Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego
Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, prezentujący program terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji oparty na teoretycznych i praktycznych zasadach terapii poznawczo-behawioralnej.
Autorki, po wprowadzeniu teoretycznym oraz przedstawieniu tła historycznego i wyników przeprowadzonych badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo wyjaśniają, jak planować i prowadzić terapię. Prezentują pełen opis programu składającego się z pięciu głównych komponentów: ekspozycji in vivo , ekspozycji wyobrażeniowych, technik powstrzymania reakcji, przetwarzania i wizyt domowych, z których każdy został zilustrowany licznymi przykładami. Podczas sesji pacjent poddawany jest działaniu bodźców (realnych lub wyobrażonych), które wywołują u niego natrętne myśli i kompulsje. Ekspozycje są stopniowane w taki sposób, aby z czasem uświadomił sobie, że to, czego się obawia, wcale nie musi się wydarzyć, jeśli nie ucieknie się do podejmowanych dotąd rytuałów. Terapia obejmuje techniki ekspozycji i powstrzymania reakcji stosowane zarówno pod nadzorem terapeuty, jak i samodzielnie przez pacjenta w domu.
Na program terapii składają się w większości praktyczne ćwiczenia wykonywane podczas sesji i w ramach zadania domowego. Polegają one na realizacji coraz trudniejszych – w miarę postępów leczenia – ekspozycji. Podręcznik zawiera wszystkie formularze wykorzystywane przez terapeutę i pacjenta w trakcie terapii. Jego uzupełnieniem jest poradnik dla pacjenta zawierający gotowe formularze zadań domowych.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne to przewlekła choroba wpływającą nacodzienne funkcjonowanie i jakość życia. Książka ta to doskonały poradnik, który został napisany z myślą o osobach, które pragną uzyskać kontrolę nad swoimi obsesyjnymi myślami i kompulsywnymi rytuałami za pomocą terapii, którejskuteczność została potwierdzona klinicznie. Autorki w przystępny sposóbwyjaśniają, czym cechuje się zaburzenie OCD, jakie są przyczyny i jak sobieradzić z objawami. Opisują, najskuteczniejszy w przypadku tego rodzajuzaburzenia, program terapii ekspozycji i powstrzymywania reakcji w tym jegocele, strategie oraz opis poszczególnych sesji. Poradnik dla pacjenta,stanowiący uzupełnienie Podręcznika terapeuty, zawiera wszystkie formularzewykorzystywane podczas sesji, także te do wykonywania zadań domowych. Formularze te służą do tworzenia hierarchii ekspozycji, codziennego monitorowania rytuałów, przeprowadzania ekspozycji in vivo i ekspozycji wyobrażeniowej oraz prowadzenia zapisu samodzielnych ekspozycji in vivo w ramach pracy domowej. Są niezbędne do zapisywania codziennych zmagań z powstrzymywaniem rytuałów, notowania obserwacji podczas wykonywania zadań domowych oraz utrwalania tego, czego pacjenci dowiedzieli się podczas spotkania z terapeutą. Publikacja stanowi źródło rzetelnych informacji, które są istotnym wsparciem dla osób korzystających z terapii poprzez podtrzymywanie ich działań pomiędzy sesjami.
Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego.Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, prezentujący program terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji oparty na teoretycznych i praktycznych zasadach terapii poznawczo-behawioralnej. Autorki, po wprowadzeniu teoretycznym oraz przedstawieniu tła historycznego i wyników przeprowadzonych badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo wyjaśniają, jak planować i prowadzić terapię. Prezentują pełen opis programu składającego się z pięciu głównych komponentów: ekspozycji in vivo, ekspozycji wyobrażeniowych, technik powstrzymania reakcji, przetwarzania i wizyt domowych, z których każdy został zilustrowany licznymi przykładami. Podczas sesji pacjent poddawany jest działaniu bodźców (realnych lub wyobrażonych), które wywołują u niego natrętne myśli i kompulsje. Ekspozycje są stopniowane w taki sposób, aby z czasem uświadomił sobie, że to, czego się obawia, wcale nie musi się wydarzyć, jeśli nie ucieknie się do podejmowanych dotąd rytuałów. Terapia obejmuje techniki ekspozycji i powstrzymania reakcji stosowane zarówno pod nadzorem terapeuty, jak i samodzielnie przez pacjenta w domu.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne to przewlekła dolegliwość wpływająca nacodzienne funkcjonowanie i jakość życia dotkniętej nim osoby. Niniejsza książka to doskonały poradnik napisany z myślą o osobach pragnących zapanować nad natrętnymi myślami i reakcjami za pomocą terapii, której skuteczność została potwierdzona klinicznie. Autorki w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, jakie są przyczyny i jak radzić sobie z objawami. Opisują najskuteczniejszy w jego przypadku program terapii ekspozycji i powstrzymywania reakcji, w tym cele leczenia, stosowane techniki oraz przebieg poszczególnych sesji. Poradnik dla pacjenta, stanowiący uzupełnienie podręcznika terapeuty, zawiera wszystkie formularze wykorzystywane podczas sesji i niezbędne do wykonywania zadań domowych. Formularze te służą do tworzenia hierarchii ekspozycji, codziennego monitorowania rytuałów, przeprowadzania ekspozycji in vivo i wyobrażeniowych oraz prowadzenia zapisu ekspozycji wykonywanych w ramach pracy domowej. Niniejsza książka to źródło rzetelnych informacji dla osób uczestniczących w terapii, wspierające ich działania między sesjami.
Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego
Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, prezentujący program terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji oparty na teoretycznych i praktycznych zasadach terapii poznawczo-behawioralnej.
Autorki, po wprowadzeniu teoretycznym oraz przedstawieniu tła historycznego i wyników przeprowadzonych badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo wyjaśniają, jak planować i prowadzić terapię. Prezentują pełen opis programu składającego się z pięciu głównych komponentów: ekspozycji in vivo, ekspozycji wyobrażeniowych, technik powstrzymania reakcji, przetwarzania i wizyt domowych, z których każdy został zilustrowany licznymi przykładami. Podczas sesji pacjent poddawany jest działaniu bodźców (realnych lub wyobrażonych), które wywołują u niego natrętne myśli i kompulsje. Ekspozycje są stopniowane w taki sposób, aby z czasem uświadomił sobie, że to, czego się obawia, wcale nie musi się wydarzyć, jeśli nie ucieknie się do podejmowanych dotąd rytuałów. Terapia obejmuje techniki ekspozycji i powstrzymania reakcji stosowane zarówno pod nadzorem terapeuty, jak i samodzielnie przez pacjenta w domu.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne to przewlekła choroba wpływającą na codzienne funkcjonowanie i jakość życia. Książka ta to doskonały poradnik, który został napisany z myślą o osobach, które pragną uzyskać kontrolę nad swoimi obsesyjnymi myślami i kompulsywnymi rytuałami za pomocą terapii, której skuteczność została potwierdzona klinicznie. Autorki w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się zaburzenie OCD, jakie są przyczyny i jak sobie radzić z objawami. Opisują, najskuteczniejszy w przypadku tego rodzaju zaburzenia, program terapii ekspozycji i powstrzymywania reakcji w tym jego cele, strategie oraz opis poszczególnych sesji. Poradnik dla pacjenta, stanowiący uzupełnienie Podręcznika terapeuty, zawiera wszystkie formularze wykorzystywane podczas sesji, także te do wykonywania zadań domowych. Formularze te służą do tworzenia hierarchii ekspozycji, codziennego monitorowania rytuałów, przeprowadzania ekspozycji in vivo i ekspozycji wyobrażeniowej oraz prowadzenia zapisu samodzielnych ekspozycji in vivo w ramach pracy domowej. Są niezbędne do zapisywania codziennych zmagań z powstrzymywaniem rytuałów, notowania obserwacji podczas wykonywania zadań domowych oraz utrwalania tego, czego pacjenci dowiedzieli się podczas spotkania z terapeutą. Publikacja stanowi źródło rzetelnych informacji, które są istotnym wsparciem dla osób korzystających z terapii poprzez podtrzymywanie ich działań pomiędzy sesjami.
Książka jest przeznaczona dla nastolatków uczestniczących w terapii PTSD. Autorki w przystępny dla młodych czytelników sposób opisują kolejne etapy terapii. Wyjaśniają, czym jest zespół stresu pourazowego, jakie są jego następstwa i jak sobie z nimi radzić. Tłumaczą, jak będą wyglądały kolejne sesje terapii i czego pacjent może się spodziewać. Poradnik zawiera formularze, które pacjent wypełnia, wykonując poszczególne zadania domowe. Ćwiczenia wykonywane w trakcie sesji oraz w ramach zadań domowych pomogą mu zredukować stres i lęk, skonfrontować się ze wspomnieniami dotyczącymi traumatycznego zdarzenia i przetworzyć związane z nim emocje.
Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD! Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z osobami wykazującymi objawy stresu pourazowego. Terapia przedłużonej ekspozycji jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia skutków traumy - jej efektywność została wielokrotnie potwierdzona w badaniach naukowych i praktyce klinicznej. Autorki, uznane autorytety w tej dziedzinie, opisują zasady i założenia swojej autorskiej metody, dokładny plan terapii, jej cele i strategie, a także kwestionariusze diagnostyczne. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik dla klienta.
Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD nastolatków! Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z nastolatkami, którzy doświadczyli traumy. Zawiera wprowadzenie teoretyczne do terapii metodą przedłużonej ekspozycji, jednej z najskuteczniejszych technik leczenia skutków traumy. Krok po kroku opisuje program terapeutyczny – jego poszczególne etapy i moduły, cele, narzędzia i strategie pracy, a także praktyczne wskazówki, jak postępować w sytuacjach bardziej i mniej typowych. Wszystko jest dostosowane do specyficznej grupy klientów, jaką są nastolatki. Całość uzupełniają kwestionariusze niezbędne przy realizowaniu poszczególnych modułów.
Niniejsza książka to poradnik dla osoby, która doświadczyła traumy i zmaga się z jej skutkami psychologicznymi. Autorki, uznane autorytety w tej dziedzinie, w przystępny sposób objaśniają kolejne etapy terapii. Wyjaśniają, czym jest zespół stresu pourazowego, prezentują opisy przypadków, narzędzia samooceny i zadania domowe ? kompletny program terapeutyczny. Czytelnik nauczy się stosować techniki przedłużonej ekspozycji, jednej z najskuteczniejszych metod leczenia skutków traumy. Poszczególne ćwiczenia pomogą mu zredukować stres i lęk, skonfrontować się ze wspomnieniami dotyczącymi traumatycznego zdarzenia i przetworzyć związane z nim emocje. To bezcenny przewodnik na drodze do wyzdrowienia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?