Wydanie Dziadów cz. II kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - pewniak na teście, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... Chyba nie ma Polaka, który nie znałby tego cytatu. Przedstawiamy Dziady cz. II polskiego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza, jeden z najbardziej znanych utworów polskiej literatury, reprezentatywny dla epoki romantyzmu. Historie duchów wzywanych w noc obrzędu Dziadów ostrzegają, pouczają i przekazują odwieczne prawdy o życiu, sprawiedliwości, winie i karze oraz o nienaruszalnych boskich prawach rządzących ludzką egzystencją za życia i po śmierci. Teraz utwór dostępny w wydaniu lekturowym, z opracowaniem przygotowanym przez doświadczonych nauczycieli - znajdziesz tu szczegółowe streszczenie, plan wydarzeń, charakterystyki bohaterów, a także dokładnie wytłumaczoną problematykę. Twarda oprawa sprawia, że książka jest wyjątkowo trwała, a ponadto znakomicie prezentuje się na półce. Zapraszamy do lektury!
Wydanie Dziadów cz. II kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... Chyba nie ma Polaka, który nie znałby tego cytatu. Przedstawiamy jeden z najbardziej znanych utworów polskiej literatury, reprezentatywny dla polskiego romantyzmu - Dziady cz. II naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. Historie duchów wzywanych w noc obrzędu Dziadów uczą, ostrzegają i przekazują ważne prawdy o życiu, sprawiedliwości, winie i karze oraz o nienaruszalnych boskich prawach rządzących ludzką egzystencją za życia i po śmierci. Teraz utwór dostępny w wydaniu lekturowym, z opracowaniem przygotowanym przez doświadczonych nauczycieli - znajdziesz tu szczegółowe streszczenie, plan wydarzeń, charakterystyki bohaterów, a także dokładnie wytłumaczoną problematykę. Zapraszamy do lektury!
Dziady to cykl dramatów romantycznych Adama Mickiewicza. Podzielony na cztery części:- Dziady. Część II utwór przedstawiający pogańską ceremonię dziadów, w której to Guślarz przywołuje duchy zmarłych.- Dziady. Część IV utwór przedstawiający dialog Gustawa, nieszczęśliwie zakochanego młodzieńca, z dawnym nauczycielem Księdzem.- Dziady. Część III dramat narodowy przedstawiający przemianę Gustawa w Konrada.- Dziady. Część I niedokończona część Dziadów.Niniejsza publikacja to pełne wydanie Dziadów, bez skrótów.W publikacji czytelnik znajdzie biogram autora, wstęp oraz podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę podczas lektury tekstu.
Dziady to cykl dramatów romantycznych Adama Mickiewicza. Podzielony na cztery części:- Dziady. Część II utwór przedstawiający pogańską ceremonię dziadów, w której to Guślarz przywołuje duchy zmarłych.- Dziady. Część IV utwór przedstawiający dialog Gustawa, nieszczęśliwie zakochanego młodzieńca, z dawnym nauczycielem Księdzem.- Dziady. Część III dramat narodowy przedstawiający przemianę Gustawa w Konrada.- Dziady. Część I niedokończona część Dziadów.Niniejsza publikacja to pełne wydanie Dziadów, bez skrótów.W publikacji czytelnik znajdzie biogram autora, wstęp oraz podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę podczas lektury tekstu.
Ballady Adama Mickiewicza w najszlachetniejszej oprawie graficznej Jana Marcina Szancera, to książka po którą sięgną nie tylko uczniowie - dla nich jest to pozycja lekturowa. Świteź, Świtezianka, Lubię, Lilie, Pani Twardowska, Trzech Budrysów i inne, to perełki literackie naszego wieszcza, które z sentymentem przypomną sobie dorośli czytelnicy.
Dziady w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Dziady Adama Mickiewicza to jeden z najbardziej znanych utworów w literaturze polskiej i jednocześnie jedno z dzieł najbardziej reprezentatywnych dla polskiego romantyzmu. Od lat regularnie wystawiane na deskach teatrów całej Polski, czytane przez kolejne pokolenia czytelników, inspirujące twórców i niosące wciąż aktualne treści. Każda z części utworu porusza inne tematy, ale razem tworzą spójną wizję świata rządzonego przez niezmienne prawa boskiej sprawiedliwości i miłosierdzia. Wydanie w serii Kolorowa Klasyka przygotowano ze szczególną dbałością o estetykę - kanoniczne XIX-wieczne ilustracje podkreślają atmosferę utworu, a doskonała okładka autorstwa znanego grafika Roberta Konrada przyciągnie oko każdego czytelnika. Wydanie w twardej oprawie jest niezwykle trwałe i eleganckie, może stanowić ozdobę każdej biblioteki. Zapraszamy do zakupu!
Wyjątkowe, luksusowe wydanie, wielkiego dzieła pióra Adama Mickiewicza, Pana Tadeusza, z ilustracjami E. M. Andriollego. Prezentowana publikacja jest wzorowana na reprincie i naśladuje pierwsze wydanie epopei. Edycja została wydana z ogromną dbałością: duży format, elegancki papier, ekskluzywna okładka sprawiają, że pozycja jest znakomitą propozycją na prezent lub nagrodę.
Cykl Ballad i romansów ukazał się drukiem w 1822 r. w tomie Poezji Adama Mickiewicza, wydanym w Wilnie. Ballady i romanse uznawane są za manifest polskiego romantyzmu. Utwory wchodzące w skład cyklu opierają się na ludowych wierzeniach, są opowieścią o niezwykłym świecie romantycznej wyobraźni, sięgającym do ludowych korzeni – legend, baśni i pieśni, a także stanowią wyznacznik cech gatunkowych, który utrwalił się w późniejszych epokach. Zbiór zawiera m.in. utwory: Świteź, Świtezianka, To lubię, Powrót taty, Pani Twardowska, Romantyczność… Adam Mickiewicz (1798-1855) – urodził się 24 grudnia 1798 r. w Zaosiu koło Nowogródka. Wybitny poeta, romantyczny wieszcz, zwany często „bardem słowiańskim” lub „poetą przeobrażeń”. Obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę doby polskiego romantyzmu. Znakomity twórca dramatu romantycznego. Autor ballad, powieści poetyckich, dramatu Dziady, a przede wszystkim epopei narodowej Pan Tadeusz. Zmarł 26 listopada 1855 r. w Konstantynopolu, a w 1890 r. jego prochy zostały złożone w krypcie na Wawelu.
Pan Tadeusz w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Wyjątkowa edycja epopei narodowej Pan Tadeusz została wzbogacona o niepowtarzalne ilustracje Michała Elwiro Andriollego z 1882 roku. Te oddające ducha epoki ilustracje doskonale prezentują sielankowy czar Soplicowskiego dworku, ukazując niezapomnianych bohaterów i wspaniałą przyrodę litewskich borów. Adam Mickiewicz przedstawił w Panu Tadeuszu zmierzch Polski szlacheckiej. Bohaterów swoich przedstawił z sympatią ukazując polskie tradycje i zwyczaje, piękno ojczystej przyrody.Wydanie zostało opracowane graficznie przez Paulinę Wyrt - misterne, kolorowe ornamenty roślinne wspaniale uzupełniają i ozdabiają wydanie. Serdecznie polecamy!Trwała, twarda oprawa sprawi, że książka będzie pięknie prezentowała się na półce.recenzjeWydawnictwo GREG przygotowało specjalną serię, która być może zachęci do ponownego sięgnięcia po ponadczasową literaturę. Jest to szansa na przekonanie się, czy lektury szkolne naprawdę są takie złe czy to tylko wymysł uczniów (...) Nie ma wątpliwości, że ta lektura powinna być najważniejsza dla każdego Polaka. Kiedy sięgniemy po ""Pana Tadeusza"" z własnej woli zauważymy, że utwór ten jest naprawdę niesamowity! (...) Osobiście nie wychodzę z podziwu jak ktoś mógł stworzyć tak obszerny tekst posługując się językiem poezji. Po prostu niesamowite! (...) Wydaje mi się, że każdy czytelnik zwraca uwagę na estetykę książek i zależy mu na tym, aby jego egzemplarze pięknie prezentowały się na domowej półeczce. Wydawnictwo GREG daje nam propozycję nie do odrzucenia.czytanienaszymzyciem.blogspot.comKsiążka od razu zwróciła na siebie moją uwagę, kiedy razem z mamą weszłam do księgarni. Twarda, barwna okładka i ""bogate wnętrze"" sprawiają, że całość prezentuje się okazale, a wzrok sam wędruje w kierunku książki. (...) Treść wzbogacono także o ilustracje Michała Elwiro Andriollego (artysty i rysownika, a także przyjaciela najstarszego syna Mickiewicza) z 1882 roku. Artysta w bardzo dobry sposób zinterpretował, a następnie zobrazował, treść utworu Adama Mickiewicza. Jego prace nie tylko oddają ducha epoki, ale również prezentują czar Soplicowskiego dworku, a także niezapomnianych bohaterów. Widać, że autor tych dzieł poważnie potraktował poemat i podszedł do zadania z pełną powagą oraz należytym szacunkiem (...)magicznykociolek.blox.pl
Wydanie Poezji romantycznej z opracowaniem kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - pewniak na teście, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów.Poezja romantyczna z opracowaniem, czyli co poeta miał na myśli? to nowość wychodząca naprzeciw uczniom nielubiącym poezji. Zawiera szeroki wybór twórczości najsławniejszych poetów romantycznych; czytelnik znajdzie tu wszystkie spotykane w praktyce szkolnej utwory Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i Cypriana Kamila Norwida. Oprócz wierszy i ich omówień znajdują się tutaj również biografie autorów oraz podsumowania ich twórczości.Atutem Poezji romantycznej... jest nowatorski system opracowania. Komentarze do tekstu znajdują się obok niego, dzięki czemu można natychmiast sięgnąć po objaśnienie niezrozumiałego fragmentu zamiast szukać go w innych częściach książki, a także pomijać komentarze do fragmentów zrozumiałych. Taki sposób opracowania tekstu ułatwia i przyspiesza pracę z nim. Serdecznie polecamy!
Kolejna edycja dwujęzycznego wydania (polsko-angielskiego) "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza w tłumaczeniu Kennetha Mackenzie'ego. Wydanie wzbogacone ilustracjami Andriollego. Wersja angielska została opatrzona niezbędnymi przypisami tłumacza. Oprawa twarda. Doskonały prezent dla uczących się języka angielskiego i nie tylko.
Polska epopeja z narodowa ze słynnymi, wielokrotnie nagradzanymi ilustracjami malarza i rzeźbiarza Józefa Wilkonia, który plamą barwną i fantazyjną kreską powołuje do życia świat Pana Tadeusza. Artysta nie odtworzył treści dzieła, zilustrował natomiast romantyczny krajobraz dzieciństwa poety: wielkie drzewa i bujna roślinność, w której niemal giną ludzie i zwierzęta. Wilkoń poprzez swoje grafiki rzuca nowe światło na odczytanie utworu – nasyca go ironią oraz mroczną atmosferą, pełną niepewności i tęsknoty. Pozycja znana ze szkolnego kanonu zyskuje odmienną perspektywę, wartą (być może wielokrotnej) lektury. Edycja zaprojektowana przez wybitnego grafika, Janusza Górskiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierownika Pracowni Projektowania Graficznego.
Konrad Wallenrod jest nie tylko jednym z najważniejszych utworów w dorobku Mickiewicza, ale również stanowi jedno z najbardziej znaczących dzieł całego polskiego romantyzmu. Można odnaleźć w nim realizację wszystkich najważniejszych założeń epoki, tak w jego płaszczyźnie ideowej, światopoglądowej, jak i formalnej, literackiej. Równocześnie jednak jest dziełem niezwykle oryginalnym, a nawet pod pewnymi względami - nowatorskim. ...
W Soplicowie na Litwie Sędzia właśnie gości szlachtę, która przyjechała do niego w związku z procesem o zamek między Soplicami i Horeszkami. Po zakończeniu szkoły w Wilnie wraca też jego bratanek, młody Tadeusz. Czy perypetie miłosne beztroskiego młodzieńca zakończą się szczęśliwym małżeństwem? Czy uda się wzniecić powstanie na Litwie? Jak zakończy się spór między Soplicami i zaściankiem dobrzyńskim?
Trwa proces studentów - filomatów. Wileńskie więzienie jest pełne młodych ludzi, którzy otwarcie przyznają się do tego, że są Polakami. Jeden z nich, Konrad, staje się wcieleniem niepodległości własnej ojczyzny. Nadchodzą niespodziewane wydarzenia, w których ważną rolę odegrają siły pozaziemskie, a na ziemi po raz kolejny zetrą się szatan i Bóg.
W Soplicowie na Litwie Sędzia właśnie gości szlachtę, która przyjechała do niego w związku z procesem o zamek między Soplicami i Horeszkami. Po zakończeniu szkoły w Wilnie wraca też jego bratanek, młody Tadeusz. Czy perypetie miłosne beztroskiego młodzieńca zakończą się szczęśliwym małżeństwem? Czy uda się wzniecić powstanie na Litwie? Jak zakończy się spór między Soplicami i zaściankiem dobrzyńskim?
Sonety Krymskie - cykl 18 sonetów stanowiących opis podróży Adama Mickiewicza na Krym, opublikowany w 1826 razem z cyklem wierszy miłosnych (tzw. sonety odeskie) jako Sonety.Cykl ten jest również wyrazem zainteresowań Mickiewicza Wschodem. Zainteresowania te były bardzo popularne wśród studentów Uniwersytetu Wileńskiego, wielu studiowało orientalistykę w Petersburgu. Poeta, przymusowo przebywający w Rosji, opuścił Odessę i wybrał się na wycieczkę, która okazała się wyprawą do innego świata, pierwszym wtajemniczeniem twórcy właśnie w Orient.Sonety krymskie są opisem orientalnej przyrody i kultury Wschodu oraz ukazują rozpacz poety - pielgrzyma, wygnańca stęsknionego za ojczyzną, z której wygnała go przemoc wroga. Podmiot liryczny wypowiada się zazwyczaj w pierwszej osobie liczby pojedynczej, innym razem przeżycia podróżnika przedstawia bezstronny narrator. Spotyka on mieszkańca Krymu - księcia arabskiego Mirzę, który uosabia muzułmańską religię, kulturę, a także mowę tatarską i turecką.Sonety krymskieI. Stepy AkermańskieII. Cisza morskaIII. ŻeglugaIV. BurzaV. Widok gór ze stepków KozłowaVI. BakczysarajVII. Bakczysaraj w nocyVIII. Grób PotockiejIX. Mogiły haremuX. BajdaryXI. Ałusza w dzieńXII. Ałusza w nocyXIII. CzatyrdahXIV. PielgrzymXV. Droga nad przepaścią w Czufut-KaleXVI. Góra KikineisXVII. Ruiny zamku w BałakławieXVIII. Ajudah
W 1822 r. w Wilnie ukazał się pierwszy tom ""Poezji"" Adama Mickiewicza. W jego skład weszły ""Ballady i romanse"", zawierające utwory powstałe w latach 1819-1821. We wstępie Mickiewicz umieścił dedykację dla przyjaciół z czasów studenckich (J. Czeczota, T. Zana, J. Jeżowskiego i F. Malewskiego). ""Ballady i romanse"" otwiera krótka rozprawa ""O poezji romantycznej"" oraz wiersz ""Pierwiosnek"", który wyraża obawy poety o bycie niezrozumianym.""Ballady i romanse"" uważa się za manifest polskiego romantyzmu, a także ideowe i artystyczne określenie się poety. To również jego głos w sporze romantyków i klasyków, nieuznających pozarozumowej, opartej na wierzeniach prostego ludu koncepcji współistnienia dwóch światów: realnego i metafizycznego, świata żywych i świata umarłych.putBan(62);Ballady Mickiewicza oparte są właśnie na wierzeniach prostego ludu i podaniach krążących wśród gminu. Źródłem tematów i motywów była zatem dla Mickiewicza ""wieść gminna"", ludowa fantastyka oraz ludowy pogląd na świat.
Arcydzieło literatury narodowej. Składająca się z 12 ksiąg epopeja narodowa z elementami gawędy szlacheckiej.
Pan Tadeusz stał się dla wielu pokoleń niewyczerpanym źródłem natchnień, fundamentem patriotycznych wzorów i przywołań pięknych, starodawnych szlacheckich tradycji. Można w nim, jak w wiecznie żywym zwierciadle, zobaczyć dawne gusta i obyczaje, stroje, zabawy i popularne potrawy, podziały stanowe, rytuały i sposoby rozumienia świata.
Tytuł wyraźnie sugeruje, że głównym bohaterem będzie młody Tadeusz. Jednakże w trakcie lektury pojawia się bardzo wiele innych postaci, równie jak on ważnych. Na plan pierwszy wysuwa się zwłaszcza tajemniczy ksiądz Robak.
Niniejsza edycja poematu, wzbogacona pięknymi ilustracjami Michała Elwiro Andriollego, oparta została na wydaniu przygotowanym wg rękopisu i pierwszych dwóch wydań (w tym korekty doń wykonanej przez samego Autora) opracowanym przez zespół naukowy kierowany przez prof. Konrada Górskiego dla Zakładu Naukowego im. Ossolińskich we Wrocławiu.
Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp.
Ballady i romanse"" Adama Mickiewicza zostały wydane w 1822 roku w Wilnie i wyznaczyły początek polskiego romantyzmu. W skład tomu wchodzą m.in. Romantyczność, Świtezianka, To lubię oraz Pani Twardowska.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?