Najnowsze, długo oczekiwane wydanie bestsellerowego albumu Adama Bujaka o Ziemi Świętej.
Dwa tysiące lat temu po spalonej słońcem Samarii, Galilei, Judei wędrował Chrystus. Teraz te same szlaki przeszło dwóch artystów. Twórca słowa i twórca obrazu. Poeta i fotografik ? Marek Skwarnicki i Adam Bujak. Wędrowali przez Nazaret, Betlejem, Jerozolimę, Kafarnaum, wspinali się na Górę Oliwną i Syjon, przemierzali brzegi Jeziora Galilejskiego? Te i inne ślady życia oraz nauczania Jezusa tworzyły ich pielgrzymi szlak. Plonem tych peregrynacji stał się niezwykły album zatytułowany znamiennie: ?Tajemnice Ziemi Świętej?. To relacja artystyczna, w której słowo splata się z obrazem, a obraz z modlitwą. Konstrukcja albumu jest niezwykła, została bowiem zbudowana według porządku? tajemnic różańcowych! Wśród miejscowych kapłanów i pielgrzymów z całego świata spotykamy nawet samego papieża, Jana Pawła II.
Można zapytać, czy są jeszcze tajemnice, które nie zostały odkryte? Czy są takie miejsca, w których jesteśmy bliżej Boga? Dwaj wybitni artyści odpowiadają na te pytania. Warto zagłębić się w ?Tajemnice Ziemi Świętej?, aby samemu odkryć piękno surowej przyrody i starożytnych zabytków, poznać magię świętych miejsc, zagłębić się w modlitwę? Album ze wszech miar urzekający!
Unikatowe opracowanie zagadnień filmu religijnego (od 1897 r. po rok 2006).Pierwsza na świecie tego typu Encyklopedia ze szczególnym uwzględnieniem tematyki polskiej. Dzieło powstałe na wyraźne zapotrzebowanie widzów i czytelników po ogromnym sukcesie rynkowym i medialnym wydanej przez Białego Kruka dwa lata temu ,,Encyklopedii kina"".Autorami haseł są wybitni specjaliści w dziedzinie filmu religijnego (50 osób!) z kilku krajów Europy i Ameryki. 1700 haseł rzeczowych i osobowych, wtym omówienia religijnych filmów fabularnych i dokumentalnych.Hasła opisujące różne wyznania religijne, osoby świętych, postaci biblijne, wielkie osobistości Kościoła, ekranizacje znanych dzieł literackich itd. Sylwetki reżyserów, scenarzystów i osób aktywnych w dziedzinie filmu religijnego. Monograficzne artykuły o największych religiach (np. buddyzm, żydowskie motywy religijne). Ponad 1200 zdjęć i reprodukcji. Wielkie walory edukacyjne, olbrzymia pomoc dla nauczycieli, uczniów i studentów. Przejrzysta struktura haseł umożliwiająca szybkie znalezienie potrzebnych informacji.
Opracowanie: Gabriel Turowski. Redakcja: Jolanta Sosnowska. Fotografie: Adam Bujak, Arturo Mari. Jedyne na świecie pełne ilustrowane kalendarium Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II (1978-2005 ). 540 zdjęć, 1328 stron, dwa tomy. Spisane dzień po dniu od 16.10.1978 do 8.04.2005, od dnia wyboru po dzień pogrzebu. Obejmuje wszystkie audiencje, spotkania, nabożeństwa, dokumenty, prezentuje działalność Stolicy Apostolskiej. W tle przewijają się dzieje Europy i całego świata. Tak więc, choć jest to kalendarium, czyta się je jak najbardziej wciągającą powieść. Wyłania się z niego bowiem tytaniczna praca Jana Pawła II, dzieło, które wprost trudno ogarnąć. Niezwykłe świadectwo Jego troski o Kościół powszechny, oddania Bogu, niezłomności ducha, głębokiej pobożności, miłości bliźniego, ofiary cierpienia, a także... talentów dyplomatycznych.
Nowa urzekająca szata graficzna!
Odświeżone zdjęcia, nowe wspaniałe ujęcia!
Adam Bujak sfotografował polskie katedry i konkatedry, tworząc monumentalne dzieło. W albumie zamieszczono niezwykłe zdjęcia ? będące nie tylko dokumentem, ale także przepełnione szczególną atmosferą tych niezwykłych świątyń.
W cudowny i tajemniczy świat katedr wprowadza znakomicie tekst ks. inf. Stanisława Bogdanowicza, kustosza Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. W publikacji uwzględniono najnowszy podział administracyjny Kościoła polskiego (nowe katedry w Bydgoszczy i Świdnicy).
Wydanie poszerzone ze zdjęciami z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII! Fotograficzna opowieść o umiłowaniu polskości przez Jana Pawła II, jego patriotyzmie i nieustannie podkreślanych związkach z Ojczyzną. Jan Paweł II naznaczył swój ponty?kat polskością. Wspominał o Polsce w czasie swych jakże licznych apostolskich podróży po całym świecie, budził sympatie do swego ojczystego kraju w najdalszych nawet zakątkach globu, opowiadając o Krakowie czy Jasnej Górze nawet Indianom w dalekiej Boliwii czytamy w książce. On sam z kolei powiedział: Wszędzie podkreślam moje polskie pochodzenie trudno inaczej! Nie ma powodu, żebym tego nie czynił. W albumie znalazły się zdjęcia dokumentujące ważne wydarzenia z udziałem biskupa i kardynała Karola Wojtyły, a potem papieża Jana Pawła II, rozgrywające się w naszym kraju lub z nim związane na przestrzeni prawie pół wieku, od lat 60. aż do 2014 r. Są wśród nich m.in. papieskie Msze św. na krakowskich Błoniach, wizyty na Jasnej Górze, na Uniwersytecie Jagiellońskim, w polskich górach i w rodzinnych Wadowicach. Są wzruszające spotkania z pielgrzymami, chorymi, dziećmi. Są zdjęcia ukazujące kult Świętego w jego rodzinnym kraju. Jest wreszcie fotograficzna relacja z radosnej uroczystości wyniesienia naszego najznakomitszego Rodaka na ołtarze 27 kwietnia 2014 r.
Światowe dziedzictwo Polska na liście UNESCO
"Światowe dziedzictwo" to zadanie, zdawałoby się, przekraczające możliwości pojedynczego fotografa. Adamowi Bujakowi udało się jednak ogarnąć ten olbrzymi temat. Dzięki temu trzymamy w ręku dzieło niespotykane. Okiem jednego artysty oglądamy różnorodne obiekty rozsiane na terenie całej Polski, powstałe w wielu epokach.
400 fotografii prezentuje wszystkie polskie obiekty umieszczone na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO: Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia soli w Wieliczce, Auschwitz-Birkenau, Białowieża, Stare Miasto w Warszawie, Stare Miasto w Zamościu, średniowieczny Toruń, zamek krzyżacki w Malborku, Kalwaria Zebrzydowska, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, drewniane kościoły gotyckie Małopolski. W poszerzonym wydaniu dodano nowy obiekt wpisany na listę Unesco w lipcu 2004 r. - Park Mużakowski ? jedyny na świecie dwupaństwowy park krajobrazowy, znakomite dzieło sztuki ogrodowej. Album "Światowe dziedzictwo. Polska na liście UNESCO" to świadectwo niezwykłej i dramatycznej historii naszego kraju. Powstało z myślą o artystycznej promocji Polski z okazji wejścia do Unii Europejskiej.
Wokół Najświętszego Sakramentu powstała wspaniała liturgia i obrzędowość; od Pierwszej Komunii św. poprzez barwne, rozmodlone procesje, aż po bogatą działalność sanktuariów eucharystycznych. Hostia, z pozoru zwykły, okrągły opłatek - po konsekracji staje się prawdziwym ciałem Chrystusa. Dlatego też zamieszkuje we wspaniałych świątyniach, w przepięknych tabernakulach, w relikwiarzach będących prawdziwymi dziełami sztuki. Wszystko, co wiąże się z Sakramentem Ołtarza postarał się uwiecznić mistrz fotografii sakralnej Adam Bujak. Zdjęcia pochodzą z różnych terenów Polski i częściowo ze świata. Niektóre sekwencje są mocniej rozbudowane, np. o Sokółce albo o sanktuarium eucharystycznym w Poznaniu. Wychodząc naprzeciw licznym oczekiwaniom – w albumie znalazły się też specjalne rozdziały poświęcone Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI podczas sprawowania Eucharystii. Barwnie i żywo napisany tekst ks. prof. Waldemara Chrostowskiego pozwala Czytelnikowi zarazem pogłębić wiedzę w tym temacie, jak i zbliżyć się duchowo do Najświętszej Ofiary. Książka ku umocnieniu wiary i nadziei. Wspaniała pamiątka na zakończenie pontyfikatu Ojca Świętego Benedykta XVI, któremu autorzy i wydawca dedykowali swe dzieło.
Za każdym razem, gdy Ojciec święty opuszczał Polskę, żegnaliśmy Go ze smutkiem i ze łzą w oku, ale także z żarliwą nadzieją na następne, rychłe spotkanie. Wiedzieliśmy bowiem, że sercem jest zawsze z nami i z troską przygląda się ze stolicy Piotrowej swej Ojczyźnie, zmianom zachodzącym w naszym kraju i w nas. Osiadając zrządzeniem Bożym w Watykanie, nie zostawił nas samym sobie. Przyjeżdżał zawsze z potrzeby serca, także wtedy, gdy panoszył się w kraju nieprzyjazny człowiekowi system komunistyczny. To wzruszająca kronika wspólnej drogi Wielkiego Duszpasterza i Jego rodaków przez 27 lat Pontyfikatu. Są tu wszystkie miejsca, które Jan Paweł II odwiedzał, przypomniano każde nauczanie, które do nas kierował. Wielki artystyczny dokument czasu, jakiego dotychczas w tysiącletnich dziejach Polski nie było.
W czerwcu 2009 r. minęło 10 lat od niezapomnianej wizyty Jana Pawła II na Pojezierzu Suwalsko-Augustowskim. Z tej okazji mamy przyjemność zaprezentować drugie wydanie albumu ?Wigry z Janem Pawłem II? ? wzruszającej opowieści o Ojcu Świętym, Jego miłości do przyrody oraz wielkim przywiązaniu rodaków do Papieża Polaka.
8 i 9 czerwca 1999 r. Jan Paweł II przerwał oficjalną część swej pielgrzymki do Ojczyzny i odpoczywał w pokamedulskim klasztorze na Wigrach. Wśród niewielu towarzyszących mu osób był wybitny fotograf papieski, Arturo Mari, którego nigdzie dotychczas nie publikowane zdjęcia z tamtych dni zamieszczone zostały w tym albumie. Historyczne wypowiedzi Jana Pawła II z lat 1957-99 uzupełniają świetne zdjęcia Ireneusza Dziugieła, oddające piękno krajobrazu i architektury regionu.
Fotografie w albumie pokazują, jak doskonale Papież czuł się wśród polskich jezior, pól i lasów oraz jak na każdym kroku spotykał się z miłością i oddaniem rodaków. Mimo że od wizyty minęła już dekada, mieszkańcy tych terenów nie zapomnieli o swym znamienitym Gościu. Staraniem diecezji ełckiej wytyczono piesze i kajakowe Szlaki Papieskie, będące specyficznym upamiętnieniem Jana Pawła II, których opisy i mapki również zamieściliśmy w książce. Całości dopełniają pełne sentymentu i refleksji wypowiedzi Ojca Świętego na temat tak przez niego lubianego Pojezierza.
Album upamiętniający jubileusz 400 - lecia obecności bonifratrów w Polsce.
?Bracia czyńcie dobro? ? nauczał św. Jan Boży, założyciel Zakonu Braci Miłosierdzia, dziś noszącego nazwę Zakon Szpitalny św. Jana Bożego. Jego członkowie, bonifratrzy, zgodnie z tym zawołaniem pełnią od wieków swą posługę na rzecz cierpiących na całym świecie. Św. Jan Boży przekonywał, że radość płynąca z dawania siebie bliźnim jest znacznie większa niż radość brania od innych. Miłosierdzie stało się podstawą bonifraterskiego charyzmatu. Prowadzone przez Zakon szpitale, domy opieki nad chorymi i osobami w podeszłym wieku, a także apteki są nie tylko bardzo nowoczesne, ale też od wieków zasłużenie cieszą się znakomitą opinią. Rok 2009 wyznacza 400-lecie działalności bonifratrów na ziemiach polskich; najpierw osiedlili się w Krakowie. Album ?Bonifratrzy. Z Andaluzji do Polski? prowadzi nas od korzeni Zakonu w Granadzie, Sewilli i Jerez poprzez chlubne dzieje w Polsce. W czasach komunistycznych Zakonowi odebrano w naszej
Ojczyźnie szpitale; dopiero w ostatnich latach bonifratrzy odzyskują stopniowo swoje placówki, przywracając im dawną świetność. Album upamiętnia działania naśladowców św. Jana Bożego także poprzez prezentację dorobku Zakonu na polu sztuki i kultury, dorobku, który szczególnie w Andaluzji jest olbrzymi. Książka nasza przedstawia wszystkie konwenty rozsiane po całym kraju, a także w Nazarecie w Ziemi Świętej oraz w Drohobyczu na Ukrainie, które należą do polskiej prowincji bonifraterskiej. Przybliża prowadzone przez nich dzieła miłosierdzia. Ukazuje również bonifraterskich świętych, przede wszystkim św. Jana Bożego i tak z Polską związanego św. Jana Grandego.
Album wydany na Rok św. Bernadety.
Lourdes - najsłynniejsze sanktuarium maryjne świata; gości co roku ok. 6 mln pielgrzymów. 67 kanonicznie uznanych przypadków cudownych uzdrowień!
220 mistrzowskich fotografii Adama Bujaka, słowo Biskupa Tarbes i Lourdes Jacquesa Perriera, frapujący tekst portugalskiego dziennikarza, światowego specjalisty od sanktuariów maryjnych Nelsona Pereiry, historia objawień, sanktuarium i kultu, opisy uzdrowień, postać św. Bernadety, miejsca związane z jej życiem. Panoramy Pirenejów, archiwalne zdjęcia, wnętrza ubogich XIX-wiecznych domów, wspaniałe bazyliki, barwne procesje, opanowane przez pielgrzymów miasto, przybywający tu z nadzieją chorzy, wizyty Jana Pawła II i Benedykta XVI w Grocie Massabielskiej.
Jasna Góra: the place in Częstochowa, the place
in Poland, where ? to quote the most insightful remark of Henryk Sienkiewicz ? ?the undying heart of the Polish people is beating?. The monastery and the sanctuary but also the fortress that the enemies of faith and the Polish nation did not manage to conquer.
Besides this, the main seat of the Order of Saint Paul the First Hermit, known as the Pauline Fathers. For over six centuries have they cherished the Image of the Blessed Virgin, famous for its blessings. Every year, a few million pilgrims arrive before the Black Madonna of Częstochowa, with Popes, heads of state, unknown pilgrims of various background among their number. They all come to Her in search of consolation or deliverance. And how often do they receive it! It is the Black Madonna of Częstochowa who the Polish nation loves and has chosen its Queen.
This book shows and describes Her house in Jasna Góra.
What is this house like? A beautiful one and full of prayer. Economical and hospitable. Patriotic and unflinching. One where sanctity and art have merged into an ideal community.
Thus it emerges here: an eminent work of the arts of photography and editorship. This book is published on the 700th anniversary of founding the Pauline Order, which ? though it germinated in the Hungarian soil ? took roots and grew in the Polish soil to the like of the ancient oaks. Thank you, dear Fathers and Friars, for the centuries of care over
Our Lady! Let this book commend us all to Her grace.
Na hasło swej pielgrzymki do Bawarii Benedykt XVI wybrał zdanie często powtarzane przez niego od początku pontyfikatu: „Kto wierzy, nigdy nie jest sam”. W naszych czasach bardziej niż kiedykolwiek konieczna jest przeżywana w życiu wiara w Trójjedynego Boga i Matkę Bożą. I właśnie ta wiara była w dniach 9-14 września 2006 w Bawarii bardzo intensywnie przeżywana. Wiele tysięcy ludzi w różnym wieku uczestniczyło w nabożeństwach i spotkaniach z Ojcem Świętym, słuchało kazań i przemówień papieskich, wypełniało place i ulice, modliło się i wyśpiewywało publicznie swoją wiarę. Każdy z wierzących tak bardzo mocno przyznawał się do niej, że postawa ta z pewnością znajdzie odbicie również w dalszym codziennym życiu służąc szerzeniu Słowa Bożego i pomnażaniu wiary chrześcijańskiej. I to jest właśnie żywa światłość świata. To wymowne świadectwo prawdy, że „Kto wierzy, nigdy nie jest sam”.
Album ten poprzez zawarte w nim aż 220 fotografii oraz słowa Ojca Świętego (homilie i przemówienia) zachowuje pamięć o wspaniałych dniach papieskiej pielgrzymki do Bawarii pozostając znakiem przeżywanej wiary. Autorami fotografii są słynny papieski fotograf Arturo Mari oraz znakomity polski fotograf Leszek Sosnowski, autor albumu „Kraina Benedykta XVI”.
Kolejny album z ?Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II?. Fotokronika przedstawia wydarzenia z dziewiątego roku Pontyfikatu Ojca Świętego ? od 16 października 1986 do 16 października 1987. Niezapomniane chwile: Światowy Dzień Modlitw o Pokój w Asyżu, pielgrzymki do Bangladeszu, Singapuru, na wyspy Fidżi, do Nowej Zelandii i Australii, na Seszele, do Chile, Urugwaju, Argentyny, USA, Kanady i RFN. Wzruszające wspomnienia z podróży do Polski: nawiedzenie Katedry Wawelskiej, Kongres Eucharystyczny w Warszawie, beatyfikacja Karoliny Kózkówny w Tarnowie, modlitwa przed grobem rodziców i brata na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Entuzjazm pielgrzymów podczas II Światowego Dnia Młodzieży w Buenos Aires, liczne audiencje, odwiedziny w San Giovanni Rotondo i we Florencji, beatyfikacje, 60. urodziny kard. Josepha Ratzingera. Wspaniałe zdjęcia i fragmenty najważniejszych przemówień oraz homilii Jana Pawła II pozwolą przenieść się myślami 20 lat wstecz i znów rozważyć słowa Ojca Świętego, które nie tracą aktualności.
Dostępny w subskrypcji w cenie detalicznej 79 zł oraz w wolnej sprzedaży w cenie detalicznej 89 zł
Welterbe der Menschheit ? diese Aufgabe übersteige, so meint man, die Kompetenz eines einzelnen Fotografen. Adam Bujak ist es jedoch gelungen dieses riesige und umfangreiche Thema zu erfassen. Dank ihn halten wir ein einzigartiges Werk in unseren Händen; mit den Augen eines Künstlers betrachten wir sehr verschiedene Objekte, die in ganz Polen zerstreut und zu verschiedenen Zeiten entstanden sind. Sie geben Zeugnis der außergewöhnlichen und dramatischen Geschichte unseres Landes. Der Bildband ?Welterbe der Menschheit. Polen auf der Liste der UNESCO? entstand als künstlerische Promotion Polens.
ROK 3.W CIENIU ZAMACHU to kolejny album należący do znakomitej kolekcjii ""Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II"" upamiętniający 25 rocznicę zamachu na Ojca Świętego. Fotografie przedstawiają, w kilkusekundowych odstępach czasu, moment zamachu. Stanowiąwstrząsającąrelację wydarzeń 13 maja 1981 roku na Placu św. Piotra. Fotokronika dokumentuje najistotniejsze wydarzeniatrzeciego roku pontyfikatu Jana Pawła II: spotkanie z kardynałem Stefanem Wyszyńskim, historyczne spotkanie z ""Solidarnością"", pielgrzymki zagranicznena kontynentazjatycki, do USA, RFN, spotkanie z kardynałem Josephem Ratzingerem, audiencję dla Czesława Miłosza, spotkanie z Matką Teresą z Kalkuty.O wyjątkowości nowego albumu, obokfotografii Arturo Mariego i Adama Bujaka, decydują teksty Jana Pawła II. Wśród nich: przemówienie do artystów i dziennikarzy - 19 listopada 1980, niewygłoszone przemówienieprzygotowane na środową audiencję generalną - 13 maja 1981 r.,list napisany po śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia - 28 maja 1981 r.
ROK 3.W CIENIU ZAMACHU to kolejny album należący do znakomitej kolekcjii ""Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II"" upamiętniający 25 rocznicę zamachu na Ojca Świętego. Fotografie przedstawiają, w kilkusekundowych odstępach czasu, moment zamachu. Stanowiąwstrząsającąrelację wydarzeń 13 maja 1981 roku na Placu św. Piotra. Fotokronika dokumentuje najistotniejsze wydarzeniatrzeciego roku pontyfikatu Jana Pawła II: spotkanie z kardynałem Stefanem Wyszyńskim, historyczne spotkanie z ""Solidarnością"", pielgrzymki zagranicznena kontynentazjatycki, do USA, RFN, spotkanie z kardynałem Josephem Ratzingerem, audiencję dla Czesława Miłosza, spotkanie z Matką Teresą z Kalkuty.O wyjątkowości nowego albumu, obokfotografii Arturo Mariego i Adama Bujaka, decydują teksty Jana Pawła II. Wśród nich: przemówienie do artystów i dziennikarzy - 19 listopada 1980, niewygłoszone przemówienieprzygotowane na środową audiencję generalną - 13 maja 1981 r.,list napisany po śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia - 28 maja 1981 r.
Jan Paweł II stale zachęcał do świętości. Poprzez liczne beatyfikacje i kanonizacje, na przykładach konkretnych osób, Ojciec Święty ukazywał, że osiągnięcie świętości jest realne dla zwykłego śmiertelnika. Przekonywał jednak głównie własnym życiem, zachęcał przykładem osobistym. Promieniowanie świętości cechowało cały Jego Pontyfikat, odczuwalne było w kontaktach z bliźnimi, w modlitwie, w pracy, w cierpieniu i w radości. Album nawiązuje do wystawy plenerowej fotogramów Adama Bujaka i Arturo Mari zorganizowanej w 1. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Prawie 100 niezwykle ekspresyjnych zdjęć - przekrój 27 lat Pontyfikatu - obrazuje owo niezwykłe ,,promieniowanie świętości"". Fotografiom towarzyszą frapujące papieskie teksty o potrzebie świętości i sposobie jej osiągania.
ROK 1. HABEMUS PAPAM topierwszy album składający sięna ""Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II"". Jest obszerną dokumentacją pierwszego rokuapostolskiejposługi Jana Pawła II.Na 179fotografiach autorstwa Adama Bujaka i Arturo Mari, przedstawiono najważniejszespotkania, pielgrzymki iwydarzenia z tego czasu m. in.:Konklawe 14-16 października 1978 r., pierwszą Mszęśw. Jana Pawła II, Mszę św. inauguracyjną,audiencje dla Polaków, audiencje ogólne, pielgrzymki zagraniczne, pierwsząwizytę w letniejrezydencjipapieży, Anioł Pański, konsekrację ks. prał. Franciszka Macharskiego, Drogę Krzyżową w Koloseum, pierwszą pielgrzymkę Ojca Świętego do Ojczyzny. Zamieszczone są również archiwalne fotografie przedstawiające Karola Wojtyłę zokresu dzieciństwa i młodości. Album zawiera cytaty z homilii i przemówień Jana Pawła II.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?