KATEGORIE [rozwiń]

fot. Mari Arturo

Okładka książki Matka Teresa i jej Papież

82,95 zł 57,61 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Album opowiada o relacjach i spotkaniach Matki Teresy z Kalkuty i Papieża Jana Pawła II. Kolorowe fotografie zilustrowane są fragmentami wypowiedzi papieża i Matki Teresy.
Okładka książki Rok .4 - Czas stanu wojennego Biały Kruk

93,45 zł 61,64 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Album przybliża najistotniejsze wydarzenia kolejnego roku Pontyfikatu Jan Pawła II - od 16 października 1981 do 16 października 1982 r. Pośród licznej dokumentacji fotograficznej Arturo Mariego, odnajdujemy zapis spotkania z Polakami podczas wigilijnej audiencji w Watykanie, fotografie z Liturgii Wielkiego Piątku w Bazylice Św. Piotra oraz niezwykle przejmujące zdjęcie, na którym Jan Paweł II modli sięw Fatimie, w 1. rocznicę zamachu na Placu Św. Piotra, 13 maja 1982 r. Czwarty rok Pontyfikatu Jan Paweł II to także kolejne podróże apostolskie: do Afryki, Portugalii, Wielkiej Brytanii, których dokumentacje odnajdziemy na kolejnych kartach albumu.Fotokronika zawiera również wybrane teksty z przemówień i homilii Ojca Świętego, wygłaszanych z okazji doniosłychwydarzeń, uroczystości i audiencji: ,,Solidarność świata z narodem polskim"", ,,Chrześcijańska wizja ubogaca małżeństwo"", ,,Proste zbiegi okoliczności nie istnieją w planach Bożej Opatrzności"".
Okładka książki Skarby Watykanu. Sztuka. Wiara.

49,99 zł 34,22 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

  Muzea Watykańskie są pełne sprzeczności. Dziesiątki kolekcji pokazywanych w ponad 1400 salach mogą wydawać się wręcz przytłaczające, zbyt rozległe, aby dało się je ogarnąć. A gdyby tak spróbować utrwalić te ogromne, niezwykle zróżnicowane zbiory na zdjęciach? To zadanie byłoby chyba większym wyzwaniem niż samo gromadzenie eksponatów! Arturo Mari i Janusz Tatarkiewicz, autorzy zdjęć do niniejszego albumu, inspirowali się swymi osobistymi wizjami papieży i Muzeów Watykańskich. Mari, który przez 27 lat był osobistym fotografem Jana Pawła II, wniósł do tego projektu doświadczenie i wiedzę o Watykanie, a Tatarkiewicz, operator filmowy, dzięki świeżemu spojrzeniu przydał albumowi dramaturgii. Współpraca obu artystów zaowocowała pięknymi zdjęciami, które wprowadzają widza w świat watykańskich zbiorów i ukazują dynamiczną dwoistośćtych miejsc - dostępnych dla tłumów, a zarazem bardzo osobistych.Dr Elizabeth LevDo albumu dołączona jest płyta DVD z filmem ""Vatican treasures - art and faith, Skarby Watykanu - sztuka i wiara""Jest to dokument odkrywający fascynujące zbiory Muzeów Watykańskich. Narratorem i oprowadzającym po zbiorach Muzeów jest ich obecny Dyrektor oraz włoski historyk sztuki Antonio Paolucci.
Okładka książki Rok 27 - W drodze do Domu Ojca Biały Kruk

93,45 zł 65,58 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Największe wydarzenia 27. Roku pontyfikatu Jana Pawła II * Imieniny Karola * Audiencje * Boże Narodzenie * Anioł Pański * Poliklinika Gemelli * Wielki Tydzień * Wielkanoc * 2 kwietnia 2005, godzina 21:37 * Hołd w Sali Klementyńskiej * Msza św. Pogrzebowa * Groty Watykańskie * Testament
Okładka książki Rok 14 - Pocieszyciel cierpiących Biały Kruk

93,45 zł 64,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Następny tom bestsellerowej serii ?Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II?. Album przedstawia wydarzenia czternastego roku Pontyfikatu Jana Pawła II (16 października 1991 ? 15 października 1992). Wspaniałe fotografie Arturo Mariego ukazują najważniejsze spotkania, pielgrzymki, audiencje i wydarzenia z tego czasu: pielgrzymkę do Brazylii, beatyfikacje, audiencję dla George'a Busha, kanonizację o. Rafała Kalinowskiego, Zgromadzenie Synodu Biskupów poświęcone Europie, audiencję dla prezydenta Rosji Borysa Jelcyna, apostolską pielgrzymkę do Senegalu, Gambii i Gwinei, pielgrzymkę apostolską do Włoch - Sorrento i Castellammare di Stabia, Triduum Sacrum, konsekrację biskupów Rakoczego i Pieronka, pielgrzymkę zagraniczną do Angoli oraz na Wyspy św. Tomasza i Książęcą, pielgrzymkę do Włoch - Lombardii, zatwierdzenie Katechizmu Kościoła Katolickieg, pobyt w poliklinice Gemellego, pielgrzymkę do Włoch -Lorenzago di Cadore, pielgrzymkę do Republiki Dominikany. Zankomita publikacja przybliżająca dzieło Ojca Świętego. Wysoki poziom edytorski. Źródło wiedzy o nauczaniu Jana Pawła II. Album dostępny w cenie detalicznej 79 zł przy zapisie na subskrypcję.
Okładka książki Rok 13 - Dekalog dla Europy Biały Kruk

93,45 zł 64,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA 13. ROKU PONTYFIKATU JANA PAWŁA II 13. rok pontyfikatu Jana Pawła II (16 października 1990 ? 15 października 1991) upłynął pod znakiem zmian społeczno-politycznych dokonujących się w Europie a także konfliktu w Zatoce Perskiej. W albumie śledzimy więc pełne jakże radosnych wzruszeń spotkania Ojca Świętego z Polakami, którzy po wyzwoleniu się z okowów komunizmu mogli wreszcie licznie i swobodnie przybywać do Rzymu, wizyty Michaiła Gorbaczowa i Lecha Wałęsy w Watykanie, pielgrzymkę na Węgry. W czerwcu 1991 miała też miejsce IV pielgrzymka papieża do Ojczyzny, a pierwsza do wolnej Polski, której mottem był Dekalog. W sierpniu Jan Paweł po raz drugi przyjechał do Polski ? tym razem z okazji Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się na Jasnej Górze. Oprócz fragmentów homilii i przemówień Ojca Świętego w albumie zaprezentowano m.in. także fragment encykliki Centesimus annus (napisanej w w 100-lecie encykliki Leona XIII Rerum novarum) oraz listy do Saddama Husajna i George?a Busha wzywające obu przywódców do zażegnania konfliktu w Zatoce Perskiej i odstąpienia od działań wojennych. Z najważniejszych wydarzeń 13. roku pontyfikatu należy wymienić ponadto Synod Biskupów poświęcony formacji kapłanów, kanonizacja Marguerity d?Youville oraz pielgrzymkę do Fatimy w 10. rocznicę zamachu w podzięce za uratowanie życia. Fotografiom Arturo Mariego, który utrwalił dla potomności posługę Jana Pawła II, towarzyszą w tomie tym ? podobnie jak w całej serii ? słowa papieskiego nauczania. Złocenia, tłoczenia, najwyższy poziom edytorski!
Okładka książki Ufne serca wyd 2010 Biały Kruk

82,95 zł 48,48 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nowe, przepiękne wydanie komunijnego albumu; prawie 120 fotografii – wzruszające, niezwykłe relacje między Janem Pawłem II i najmłodszymi utrwalone od pierwszych dni Pontyfikatu przez osobistego fotografa Ojca Świętego. Książka opatrzona jest wspaniałymi cytatami, refleksjami Papieża na temat dzieci, pierwszej Komunii św., rodziny, małżeństwa. Dzieci rozpraszały największe troski Jana Pawła II. Niezwykłe relacje między Ojcem Świętym a najmłodszymi przez ponad 20 lat utrwalał okiem artysty i dokumentalisty papieski fotograf Arturo Mari. Jego zdjęcia zawierają niesamowity ładunek emocjonalny i trafiają prosto do serca. Wzruszająca Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej z miejscem na wpis i wklejenie komunijnej fotografii. Piękne złocenia.
Okładka książki Rok 11 - W imieniu uciskanych Biały Kruk

93,45 zł 64,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Przepiękne wydanie ze złoceniami i tłoczeniami. Album przedstawia najważniejsze wydarzenia z 11. roku pontyfikatu Jana Pawła II (od 16 października 1988 do 16 października 1989). Fragmenty przemówień, homilii, rozważań i katechez, które wygłosił Ojciec Święty. Piękne fotografie Arturo Mari pokazują m.in. papieskie pielgrzymki do Zambii, Malawi, Reunionu, na Madagaskar, do Norwegii, Islandii, Finlandii, Danii, Szwecji, Hiszpanii oraz do Korei Południowej, Indonezji na Mauritius. Na zdjęciach zobaczymy też Mszę św. z okazji beatyfikacji Franciszki Siedliskiej, IV Światowy Dzień Młodzieży w Santiago de Compostela, papieskie audiencje, spotkania z delegacją ?Solidarności?, odwiedziny w miastach w regionach Toskanii i Lacjum. Wzruszające świadectwo życia i świętości Jana Pawła II. Cenna pamiątka niezwykłego pontyfikatu. Dokument i źródło nauki papieskiej. Album dostępny w cenie detalicznej 79 zł przy zapisie na subskrypcję.
Okładka książki Rok 12 - Przełom w Europie Biały Kruk

93,45 zł 64,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Przepiękne wydanie ze złoceniami i tłoczeniami. Niezapomniane przeżycia 12. roku pontyfikatu Ojca Świętego (od 16 października 1989 do 16 października 1990). Fragmenty najważniejszych tekstów, które w tym roku wygłosił Jan Paweł II (homilie, katechezy, przemówienia, rozważania przed modlitwą Anioł Pański). Fotografie ukazujące m.in. kanonizację Brata Alberta i Agnieszki Czeskiej, wydarzenia Roku Kościelnego, sakrę biskupią trzech Polaków, spotkania z Tadeuszem Mazowieckim i Lechem Wałęsą, pielgrzymki włoskie oraz podróże duszpasterskie do wolnej Czechosłowacji, na Maltę, do Republiki Wysp Zielonego Przylądka, Mali, Burkina Faso, Czadu, Meksyku, Antyli Holenderskich, Tanzanii, Burundii, Rwandy oraz Wybrzeża Kości Słoniowej. Zankomita publikacja przybliżająca dzieło Ojca Świętego. Wysoki poziom edytorski. Źródło wiedzy o nauczaniu Jana Pawła II. Album dostępny w cenie detalicznej 79 zł przy zapisie na subskrypcję.
Okładka książki Rok .8 - Sługa jedności i pokoju Biały Kruk

93,45 zł 64,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kolejny tom z ?Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II?. Album przedstawia wydarzenia z ósmego roku Pontyfikatu Ojca Świętego ? od 16 października 1985 do 16 października 1986. Niezapomniane wydarzenia ósmego roku Pontyfikatu: pielgrzymki do Indii, Kolumbii i Francji, spotkania z Matką Teresą, bratem Rogerem Schutzem z Taizé, odwiedziny w miastach Sardynii i regionu Emilia Romania, Nadzwyczajny Synod Biskupów, uroczystości Roku Kościelnego, beatyfikacje i kanonizacje, Mistrzostwa Sportowe Osób Niepełnosprawnych, wizyta w Synagodze Większej w Rzymie ? to wszystko zobaczymy na zdjęciach papieskiego fotografa Arturo Mari. Fragmenty najważniejszych przemówień i homilii Ojca Świętego. Wspaniałe świadectwo posługi Jana Pawła II, prawdziwa lekcja wiary i miłości bliźniego.
Okładka książki Rok .7 - Pasterz biednych i bogatych Biały Kruk

93,45 zł 64,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kolejny tom z ?Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II?. Album przedstawia wydarzenia z siódmego roku Pontyfikatu Ojca Świętego ? od 16 października 1984 do 16 października 1985. Na zdjęciach znanego fotografa papieskiego Artura Mariego zobaczymy wzruszające chwile z audiencji dla ważnych osobistości ze świata polityki, kultury i sportu oraz dla duchownych, kanonizacji, konsekracji biskupów, uroczystości Wielkiego Tygodnia, spotkania z polskimi piłkarzami, pielgrzymek zagranicznych do Afryki, krajów Beneluksu, Lichteinsteinu oraz Ameryki Łacińskiej, a także pielgrzymek do Włoch (m. in. śladami św. Karola Boromeusza). W publikacji znajdują się fragmenty tekstów papieskich: przemówień, homilii, listów. Wartościowy dokument i poruszające świadectwo życia i świętości Jana Pawła II. Album dostępny w cenie detalicznej 79 zł przy zapisie na subskrypcję. W wolnej sprzedaży cena detaliczna: 89 zł.
Okładka książki Rok .6 - Droga przez rok święty Biały Kruk

93,45 zł 64,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Najważniejsze wydarzenia 6. Roku Pontyfikatu Jana Pawła II: Campo Verano, spotkanie z Polakami, beatyfikacje, u Ali Agcy w więzieniu, góralskie jasełka, Bari, kanonizacje, akt zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej, Jubileusze: Dzieci, Kapłanów, Ludzi Pracy, Rodzin, Osób Niepołnosprawnych, Sportowców, Młodych, zamknięcie Drzwi Świętych, USA, Korea Płd., Papua - Nowa Gwinea, Wyspy Salomona, Tajlandia, Viterbo, Giulio Andreotti, Szwajcaria, Kanada, Hiszpania, Dominikana, Puerto Rico. Obszerne fragmenty homilii i przemówień Jana Pawła II, ponad 200 fotografii Arturo Mari.
Okładka książki Rok .5 - Rok odkupienia Biały Kruk

89,00 zł 61,81 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Album przybliża najistotniejsze wydarzenia kolejnego roku Pontyfikatu Jana Pawła II - od 16 października 1982 do16 października 1983 r. Pośród licznej dokumentacji fotograficznej Arturo Mariego, przedstawiono najważniejsze spotkania, pielgrzymki i wydarzenia z tego czasu, m.in.: zapis spotkania opłatkowego z Polakami podczas audiencji w Watykanie, fotografie z Pasterki w Bazylice św. Piotra, mszy św. w rocznicę objawień Matki Bożej z Lourdes dla chorych w Watykanie oraz niezwykłe zdjęcia , na których Jan Paweł II modli się przed obliczem Pani Jasnogórskiej. Piąty rok Pontyfikatu Jana Pawła II to także kolejne podróże apostolskie: do Hiszpanii, Włoch, Ameryki Środkowej, Francji, Austrii, Polski.Fotokronika zawiera też wybrane teksty z przemówień i homilii Ojca Świętego , wygłaszanych z okazji doniosłych wydarzeń, uroczystościi audiencji.
Okładka książki Rok .1 - Habemus Papam Biały Kruk

93,45 zł 64,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

ROK 1. HABEMUS PAPAM topierwszy album składający sięna ""Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II"". Jest obszerną dokumentacją pierwszego rokuapostolskiejposługi Jana Pawła II.Na 179fotografiach autorstwa Adama Bujaka i Arturo Mari, przedstawiono najważniejszespotkania, pielgrzymki iwydarzenia z tego czasu m. in.:Konklawe 14-16 października 1978 r., pierwszą Mszęśw. Jana Pawła II, Mszę św. inauguracyjną,audiencje dla Polaków, audiencje ogólne, pielgrzymki zagraniczne, pierwsząwizytę w letniejrezydencjipapieży, Anioł Pański, konsekrację ks. prał. Franciszka Macharskiego, Drogę Krzyżową w Koloseum, pierwszą pielgrzymkę Ojca Świętego do Ojczyzny. Zamieszczone są również archiwalne fotografie przedstawiające Karola Wojtyłę zokresu dzieciństwa i młodości. Album zawiera cytaty z homilii i przemówień Jana Pawła II.
Okładka książki Rok .2 - Ewangelizacja Świata Biały Kruk

93,45 zł 64,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

ROK 2. EWANGELIZACJA ŚWIATA to druga część""Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II"".211 fotografii autorstwa Adama Bujaka i Arturo Mari przedstawia najważniejsze wydarzenia 2. roku pielgrzymowania i posługi apostolskiej papieża. Tematy zawarte w albumie to m. in.:Pompeja, FAO, Turcja, Matka Teresa, Opłatek z Polakami, Synody, Wielki Tydzień, Turyn - do świata pracy, audiencje generalne, Ogrody Watykańskie, pierwsza podróż apostolska do Afryki, Francja, Boże Ciało, prezydent Carter, Indianie w Watykanie, Brazylia, polski sierpień. Album zawiera obszerne teksty homilii i przemówień Jana Pawła II.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj