Cztery miesiące po tym, jak zacząłem pisać tę książkę wykryto u mnie guza mózgu o średnicy 4,2 cm. Nagle wszystko, co dotychczas napisałem nabrało innego wymiaru. Musiałem na nowo spojrzeć na napisane dotychczas 80 stron z perspektywy człowieka, który toczy bitwę o swoje życie i uzdrowienie, a nie kogoś, kto w przeszłości doświadczył Bożego działania i widział ludzi uzdrowionych mocą Bożą. Guz zdiagnozowano u mnie w chwili, gdy zaczynałem opisywać "3 krok w drodze do uzdrowienia". Kiedy sam spojrzałem śmierci w oczy, okazało się, że pierwsza bitwa, którą musiałem zwyciężyć to bitwa w umyśle. Musiałem pokonać własne myśli, by stanąć na Bożych obietnicach i zacząć naprawdę walczyć o swoje zdrowie.
Książkę tę nie pisze jako badacz teologii uzdrowienia, ale jako człowiek, który doświadczył Bożej pomocy i pragnie, by inny którzy przechodzą przez "ciemną dolinę", mogli z niej wyjść zwycięsko i poznać Chrystusa jako Wielkiego Lekarza.
Książka "Dlaczego Bóg uzdrawia tylko niektórych ludzi?" nie tylko pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie: "Dlaczego niektórzy nie są uzdrowienia pomimo wiary?", ale również "Jak przyjąć uzdrowienia?" To praktyczny podręcznik, który pomoże Ci zrozumieć Biblijne zasady rządzące uzdrowieniem. Czytając ją zostaniesz zainspirowany, zbudowany i zachęcony, by ruszyć we własną podróż w kierunku Bożego uzdrowienia.
Bożą wolą jest uzdrowienia każdego człowieka - co o tym myślisz?
Tomasz Kmiecik jest założycielem i pastorem Kościoła Hossanna w Częstochowie. Od ponad 22 lat służy kościołowi jako kaznodzieja i ewangelista, dając inspirację, zachętę i wiarę. Jest inicjatorem i pionierem wielu działań służących rozwojowi i przemianom kościoła w Polsce.
Wraz z żoną Joanną są również założycielami i prezesami organizacji non-profit Fundacji Pomocy kobietom Eurohelp. Tomasz jest ojcem trójki dorosłych dzieci Szymona, Ani i Sary oraz zakochanym dziadkiem.
4 ogólne zdania o książce:
Odważnie stanąć przed wizerunkiem
swego oblicza w lustrze prawdy o sobie.
Ominąć wyobrażenia o tym, jak chcielibyśmy się widzieć?
Skupić się na tym, jacy jesteśmy?
Nieszablonowe spojrzenie na codzienną drogę za Chrystusem.
Gdy młody pisarz Nicolas de Winter leci z Frankfurtu do Nowego Jorku, aby tam napisać pracę o życiu Żydów, nie przypuszcza nawet, że ta podróż dramatycznie zmieni jego życie.
Na lotnisku – na pozór przypadkowo – spotyka Aviada Cohena, żydowskiego chasydzkiego uczonego, który właśnie ma odziedziczyć duży spadek. Całkiem niespodziewanie Nicolas staje się współspadkobiercą wielkiego majątku. Jest jednak jeden problem dla obu bohaterów, zobowiązanie, związane z przejęciem spadku: Obaj muszą wypełnić zadanie, które jest dla nich nie lada wyzwaniem. W samym sercu Jerozolimy rozpoczynają prace nad wielkim projektem filmowym. Od tej chwili obydwaj stają się innymi ludźmi. Nagle obu mężczyzn zaczyna łączyć to, co dzieliło pokolenia ich ojców: Mesjasz.
Afrobiografia"" jest książką o wielu wątkach. To obraz egzotycznej kultury widzianej moimi oczami, artysty, emigranta z wyboru, który postanowił na kilka lat zamieszkać wraz z rodziną na równiku po to, by zbudować tam schronisko dla bezdomnych. Są w niej portrety pięknych i dzielnych ludzi z godnością stawiających czoło biedzie i niesprawiedliwości, oraz opis naszej codzienności. Czasem niebezpiecznej, czasem zabawnej. Pełnej wyzwań wynikających z braku dóbr, do których przywykliśmy w Europie i zmagań z poczuciem osamotnienia będącym rezultatem życia na zapadłej prowincji na pograniczu Ugandy, Konga i Sudanu. Jest w niej również refleksja nad kondycją własną i kondycją kultury, w której ukształtował się mój światopogląd - dumnego Europejczyka.Ale nade wszystko Afrobiografia jest dowodem na to, że warto wierzyć i działać na rzecz słabych i potrzebujących, gdyż to staje się źródłem satysfakcji, radości i duchowego bogactwa dla obdarowanych, i dla darczyńców.
Zbiory Habsburgów stały się podstawą Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu – jednego z największych na świecie, posiadającego w swych zasobach niezwykle cenne kolekcje malarstwa europejskiego. Oglądamy tu dzieła największych mistrzów: Bruegla, Vermeera, Rubensa, Caravaggia, Dürera, van Eycka, Tintoretta, Tycjana, Veronesego, Boscha, van Dycka, Rembrandta, Cranacha, Velázqueza, Poussina, Halsa…
Promocje
|