Kokainowa miłość to trzecia sensacyjna powieść Roberta Gonga. Autor ukazuje toksyczne uczucie sławnego amerykańskiego pisarza. Tłem tej miłości do pięknej córki szefa potężnego kartelu narkotykowego staje się bardzo wpływowa rodzina z Kalifornii, działająca w przemyśle farmaceutycznym. Gra toczy się o przejęcie produkcji rewelacyjnego środka hamującego proces starzenia się organizmu ludzkiego o 20 lat. Mimowolnym uczestnikiem tej finezyjnej "partii szachów" staje się pisarz Jerry Jones. Bezwzględni mafiosi wkraczają w jego dotąd spokojne i ustabilizowane życie. Ze względu na epokowe znaczenie dla świata eliksiru młodości do akcji wkracza nawet prezydent Stanów Zjednoczonych. Zaskakujące rozwiązania prowadzonych przez autora wątków sprawiają, iż powieść Roberta Gonga czyta się z narastającym napięciem. Czy spotkana po latach przez pisarza wielka miłość okaże się fatalnym zauroczeniem, czy też antidotum na zło tego świata...?
Powieść science-fiction, doskonała baśń, czarna groteska czy też po prostu humoreska? Bez względu na to, do jakiego gatunku literackiego ją zaliczymy, jasno pokazuje nam, jak w chwilach, kiedy chodzi o nasze życie, bardzo szybko przełamujemy własne uprzedzenia i stereotypy. Jesteśmy gotowi złamać wszelkie własne zasady, którym od lat hołdujemy, aby oddać własną przyszłość w ręce człowieka na co dzień godnego pogardy. Wprost nienawidzimy go, przeklinamy, a widząc na ulicy po wyjściu z kościoła, w myślach opluwamy.
W książce tej sprawdzają się powszechnie znane nam dwa bardzo stare powiedzenia: przysłowie „tonący brzytwy się chwyta” i doktryna Machiavellego „cel uświęca środki”. Nawet najwięksi „Panowie” tego świata w obliczu zagrożenia są w stanie znosić impertynencję, grubiaństwo, bezczelność, aby tylko ratować swoje komfortowe życie.
Być może właśnie tak będzie wyglądał koniec naszej egzystencji. Jednak, jaki on by nie był, uważamy, iż warto sięgnąć po tę pozycję.
Jeśli spodziewasz się, że ta książka odpowie na twoje najważniejsze pytania lub ukoi twoje widzenie siebie i świata, to się mylisz. To w najwyższym stopniu niepoprawna politycznie książka wolnej Polski, w której Robert Gong dotyka spraw najbardziej bolesnych - utraty oczekiwanego dziecka, ukochanej żony, wyrzutów sumienia, zdarzeń prowadzących do prawie ostatecznego upadku głównego bohatera, ale również przeznaczenia, które podsuwa mu nadzieję i podpowiada, jak naprawić wyrządzone bliskim zło. To książka tylko dla odważnych, którzy nie lękają się konfrontacji z własnym losem, sumieniem, systemem wartości, czy duszą zrośniętą z nami do końca naszych dni, na dobre i złe. Duszą będącą naszym osobistym wewnętrznym głosem, w której mieszkają na równych prawach z nami nasze czyny, których się dopuściliśmy. To one prędzej czy później nas osądzą i zmuszeni będziemy nie tylko wobec nich dać świadectwo odkupienia swojej winy, ale też będziemy zmuszeni do takiej prostej ludzkiej refleksji nad sobą.
Publikacja wychodzi naprzeciw potrzebom środowiska i stanowi praktyczne i pomocne źródło informacji, które ułatwi prawidłowe zorganizowanie i funkcjonowanie pracowni oraz opracowanie i prowadzenie wymaganej dokumentacji,
Podręcznik w sposób nowatorski opisuje etiopatogenezę otyłości i jej powikłań, ich leczenie oraz aspekty społeczne i etyczne związane z otyłością.
Książka zawiera 47 rozdziałów napisanych przez uznanych specjalistów z różnych dziedzin, nie tylko medycyny.
Książka adresowana jest przede wszystkim do kobiet, które mogą zachorować na raka piersi lub już chorują. Jest również skierowana do lekarzy, którzy często są bezradni wobec pytań zadawanych przez kobiety – nie tylko o możliwość zapobiegania i wczesnego diagnozowania, ale również postępowanie w czasie choroby i w okresie rehabilitacji po leczeniu.
Podręcznik jest dedykowany przede wszystkim neonatologom – ludziom, dzięki którym intensywna terapia noworodka rozwinęła się tak dynamicznie i dalej rozwija, a także wszystkim tym, którzy biorą udział w leczeniu najmniejszych dzieci – anestezjologom, pediatrom, chirurgom i oczywiście pielęgniarkom oddziałów neonatologicznych, intensywnej terapii, ambulansów „N”, a także ratownikom medycznym.
Publikacja dotycząca diagnostyki różnicowej i komplementarności USG w stosunku do innych metod. To podręcznik ograniczony nie tylko do ultrasonografii lecz omawiający obrazowanie w okulistyce ze szczególnym naciskiem na echografię.
Książka przeznaczona jest dla lekarzy różnych specjalności leczących
noworodki w stanie zagrożenia życia z powodu chorób układu krążenia, przed
ich przekazaniem do ośrodków specjalistycznych. Wydanie II zostało zaktualizowane
i rozszerzone o nowe rozdziały. W odróżnieniu od wydania I, którego
autorzy wywodzili się z jednego ośrodka, wydanie II powstało w wyniku
współpracy kilku różnych ośrodków w kraju.
Kolejne, szóste już, wydanie cieszącej się dużą popularnością książki.
W poszczególnych częściach przedstawiono wiadomości ogólne, opis głównych grup antybiotyków, klasyfikację drobnoustrojów i ich opis z uwzględnieniem patogenności dla człowieka, zasady racjonalnej antybiotykoterapii oraz podstawowe wiadomości na temat diagnostyki i leczenia najczęstszych postaci zakażeń.
Do książki dołączane są dwie wkładki:
1. Pomniejszona wersja tabeli "Wrażliwość wybranych drobnoustrojów na antybiotyki z uwzględnieniem rekomendacji EUCAST".
2. Tabela: "Dawkowanie wybranych antybiotyków".
z Przedmowy: "Niniejsza monografia ukazuje się w czasie, gdy pojęcie onkologopedii jest coraz bardziej rozpowszechnione, a współpraca między onkologami a logopedami intensywnie się rozwija. Onkologopedia to połączenie dwóch dyscyplin, w których podmiotem oddziaływań jest człowiek z chorobą nowotworową, gdzie onkologia ratuje ludzkie życie, a logopedia poprawia jakość tego życia."
Kolejna, XXIX edycja.
Przewodnik zawiera informacje na temat stosowania antybiotyków w lecznictwie otwartym. Książka prezentuje kryteria doboru antybiotyków w kilkudziesięciu jednostkach chorobowych (z podaniem opcji terapeutycznych i standardowego dawkowania),
a także opis błędów i przyczyn niepowodzeń w antybiotykoterapii oraz interakcji antybiotyków z innymi lekami.
Książka przydatna zarówno dla lekarzy i pielęgniarek konfrontujących się z problemem zakażeń grzybiczych i pobraniem wiarygodnego materiału, jak i dla diagnostów laboratoryjnych
w ich codziennej pracy.
Inspirację do stworzenia opracowania, które uwzględni polskie doświadczenia w zakresie wentylacji mechanicznej na tle dokonań światowych, dał krakowski lekarz, prof. Jerzy Wordliczek, wskazując na potrzebę stworzenia dzieła wzbogacającego wiedzę nowocześnie wykształconych pielęgniarek.
Wstępne założenia takiego tekstu uległy zmianie i – dzięki niezwykłej aktywności Autorów – spowodowały, że trzydziestu pracowników naukowych z różnych ośrodków naszego kraju, stworzyło opracowanie daleko wybiegające poza pierwotne założenia.
Przesycone nowoczesnością i wręcz nowatorskim podejściem do niektórych zagadnień wentylacji mechanicznej opracowanie, wydaje się być skierowane do lekarzy, pielęgniarek, studentów medycyny, ratowników medycznych i fizjoterapeutów klinicznych, a nawet psychologów i biotechnologów, stanowiąc
pierwszy tak szeroki polski tekst ukierunkowany na problemy leczenia wentylacyjnego. Specyficzna struktura książki uwzględniła bowiem, oprócz współcześnie opracowanych teoretycznych i praktycznych problemów wentylacji mechanicznej, zagadnienia szczególne, związane z pielęgnacją chorych wentylowanych mechanicznie w różnych stanach klinicznych, z problemami komunikacji, rehabilitacji czy mechanicznej konstrukcji respiratorów.
Z Wstępu
Książka została podzielona na trzy części.
Pierwsza część dotyczy sytuacji dziecka z chorobą nowotworową.
Druga część dotyczy nowotworów układu nerwowego u dorosłych.
Ostatnia część książki została poświęcona pacjentom z nowotworami krtani,
gardła, jamy ustnej i nosowej.
Kolejne wydanie książki „Choroby zakaźne i pasożytnicze – epidemiologia i profilaktyka”
zostało zaktualizowane i poszerzone, a przygotowaniem zajął się nowy Zespół Redakcyjny.
Podstawowym celem tej książki jest dostarczenie zwięzłych informacji o chorobach zakaźnych, które mogą służyć poprawie jakości nadzoru epidemiologicznego w Polsce.
Autorka zachęca nas do konfrontacji z naszymi dotychczasowymi poglądami czy stereotypami. Na kartach powieści przewija się kilku bohaterów, mających za sobą różne doświadczenia oraz podejście do relacji polsko-niemieckich.
Spis treści
1. Azja – podróże i ochrona zdrowia
2. Sytuacja epidemiologiczna w Azji
3. Szczepienia przed wyjazdem do krajów azjatyckich
4. Malaria
5. Dziecko w podróży azjatyckiej
6. Niebezpieczna fauna i flora w Azji
Książka stanowi zbiór rozważań nad teoretycznymi perspektywami analizy zjawiska szczepień oraz prezentuje wyniki autorskich badań nad społeczną świadomością szczepień.
Z Przedmowy
(...) Pozornie wydawać by się mogło, że o blokadach centralnych, anestezjolodzy wykonujący je na co dzień w swojej praktyce, posiedli wiedzę wystarczającą. Po lekturze tego podręcznika z pewnością zweryfikują swoje przekonania i odkryją wiedzę – od historycznej po najbardziej współczesną, i prawdy – od oczywistych, po najskrytsze tajniki, jakie kryją się w szerokim temacie blokad centralnych. Idea tłumaczenia tego podręcznika zrodziła się z inicjatywy osób, którym znieczulenie regionalne i terapia bólu jest szczególnie bliska. (...)
Bez obaw, dzieło które z nie lada trudem udało się przetłumaczyć z języka rosyjskiego, można nazwać encyklopedią współczesnej wiedzy na temat blokad centralnych, bazującej zarówno na znajomości teorii i doświadczeniu praktycznym Autora, jak i bogatym, najbardziej aktualnym, światowym piśmiennictwie. (...)
prof. dr hab. n. med. Hanna Misiołek
wraz z Zespołem Redakcyjnym
Promocje
|