Dwie łasice, duża i mała, uwielbiają być razem, choć to wcale nie jest łatwe. Ta książka, jej dowcipny tekst i przezabawne ilustracje to kwintesencja rodzinnego, codziennego i pełnego emocji życia.Międzynarodowy bestseller o nas samych, o dużych i małych!
Zbiór wierszy klasyka poezji dla dzieci Jana Brzechwy w mistrzowskim, współczesnym opracowaniu graficznym. Grażka Lange, Maciej Buszewicz, Lech Majewski i Piotr Młodożeniec w nieskrępowany, twórczy sposób manifestują swoje credo artystyczne, swój pogląd na ilustrację. Czwórka wybitnych grafików, czerpiąc garściami z humoru Brzechwy, stworzyła wizualny leksykon obrazkowy nowych środków graficznych, jakimi artysta interpretuje tekst. Są tu zatem lapidarne żarty rysunkowe, cytaty z popkultury, estetyka ulicznego graffiti i - co dzieciom bliskie - duża dawka wolnej ekspresji.
100 lat polskiego dizajnu, 100 projektów, 100 niezwykłych historii, 100 ilustracji.Młodszy czytelnik odkryje, jak wyglądał świat rodziców i dziadków, kto wpadł na pomysł Ptasiego Mleczka i kiedy zaprojektowano jacht Omega, co przetrwało próbę czasu i towarzyszy nam do dziś, a co jest już tylko w muzeach. Dorosły czytelnik odnajdzie w tej książce wspomnienia z młodości: wystane w kolejce relaksy, zapach sklepu Pewex, prywatki z gramofonem bambino i wycieczki na rowerze Wigry.Wśród prezentowanych projektów, obok mebli, szkła czy porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, znalazły się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki. Prezentowane są zarówno projekty współczesne jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki. Unikaty, ocierające się o jednostkowe dzieła sztuki; prototypy, które nigdy nie weszły do masowej produkcji; ale też rzeczy bardzo popularne, których przez ostatnie 100 lat na co dzień używali Polacy.W książce przeszłość łączy się z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa przez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki. 100 dzieł polskich projektantów zinterpretowanych jest przez 25 polskich ilustratorów doświadczonych mistrzów polskiej szkoły ilustracji, ilustratorów młodego i średniego pokolenia zdobywających dziś na całym świecie nagrody i całkiem młodych, którzy właśnie ukończyli studia.Ilustracje zawarte w publikacji są częścią wystawy Elementarz polskiego dizajnu, której towarzyszą warsztaty i spotkania promujące historię oraz teraźniejszość polskiego wzornictwa, a także współczesną polską grafikę książkową. Premierowa odsłona wystawy miała miejsce podczas Gdynia Design Days 2017, a jej kolejne prezentacje, organizowane przez Instytut Adama Mickiewicza, odbędą się w różnych miastach Europy w ramach międzynarodowego programu kulturalnego towarzyszącego setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości POLSKA 100.
WYTWÓRNIKI to seria autorskich zeszytów kreatywnych. Tu talent i pomysłowość artysty ilustratora łączą się z nieskrępowaną twórczością artysty dziecka.Punkt wyjścia to zaproszenie do poznawania niezwykłego świata figur geometrycznych. Co stanie się z punktami, jeżeli połączymy je w pary prostą kreską A dlaczego proste równoległe otacza chmura smutku Autorka przedstawia matematyczne definicje punktu, odcinka, wielokątów czy koła w zaskakujący sposób. Połączenie uporządkowanej geometrii i pełnej swobody ilustracji sprawia, że inaczej patrzymy na otaczający nas świat. Bo czy ktoś by pomyślał, że można hodować gwiazdy na poletkach, które tworzą linie proste przecinające sięŁap coś do rysowania i baw się dobrze!
Dzieci często myślą o tym, kiedy już w końcu będą duże. Książka Marii Dek to opowieść o marzeniach, planach i pomysłach na przyszłość. Za rogiem czeka fantastyczny świat, w którym dziecięce wyobrażenia policzone zostały od 1 do 25. Siedem różnych zawodów, domek na drzewie z trzynastoma oknami czy schowane pod łóżkiem osiemnaście pająków? To wszystko jest możliwe.
Książka została wydana w dwóch wersjach – „Kiedy będę duża” i „Kiedy będę duży” – dla dziewczynek i dla chłopców, bo przecież takie same marzenia są dostępne dla wszystkich i tu też nie ma żadnych ograniczeń.
Dzieci często myślą o tym, kiedy już w końcu będą duże. Książka Marii Dek to opowieść o marzeniach, planach i pomysłach na przyszłość. Za rogiem czeka fantastyczny świat, w którym dziecięce wyobrażenia policzone zostały od 1 do 25. Siedem różnych zawodów, domek na drzewie z trzynastoma oknami czy schowane pod łóżkiem osiemnaście pająków? To wszystko jest możliwe.
Książka została wydana w dwóch wersjach – „Kiedy będę duża” i „Kiedy będę duży” – dla dziewczynek i dla chłopców, bo przecież takie same marzenia są dostępne dla wszystkich i tu też nie ma żadnych ograniczeń.
Dizajn jest wszędzie! Drogi rodzicu, drogi dzieciaku, czy myśleliście o tym, jak powstały rzeczy, które mamy wokół siebie? Kto zdecydował, jak mają działać, z czego mają być zrobione i jak mają wyglądać? Kto je zaprojektował? Bo właśnie na tym polega projektowanie, czyli dizajn. A zaprojektowane jest naprawdę wszystko: i rzeczy bardzo małe, jak spinacz do papieru, i te bardzo duże, jak samolot; i te zwyczajne, jak wiadro, i eleganckie jak perfumy; i rzeczy do ubrania, jak trampki, i do jedzenia, jak cukierki. Wszystko! 100 rzeczy obejrzycie w elementarzu, tysięcy pozostałych szukajcie wokół siebie. Nasza książka też została zaprojektowana. 25 ilustratorów przygotowało po cztery rysunki, każdy wymyślił je inaczej. Potem grafik zaprojektował, jak to wszystko ładnie i funkcjonalnie złożyć w całość. Obok obrazków znajdziecie informacje o autorach ilustracji oraz twórcach rzeczy, które przedstawiają. Przyjemnego oglądania i odkrywania wszędobylstwa dizajnu!
Ćwiczenia z przyrody Deyrolle 2Książka, tak jak pierwsza część serii, zawiera reprodukcje XIX-wiecznych edukacyjnych tablic przyrodniczych ze starannie wykonanymi rycinami zwierząt i roślin. To między innymi szkielet kota, naczelne ssaki, wybrane płazy, gady, grzyby, mięczaki, pożyteczne ptaki i jadalne rośliny. Tablice zachęcają do oglądania, rysowania, pobudzają wyobraźnię i pomagają poznać tajemnice natury. Towarzyszą im gry i zabawy, które bawią i uczą, przekazują pasjonującą wiedzę na temat otaczającej nas natury i pokazują jej różnorodność. Dla rodziców i dziadków to przywołanie wspomnień tablic przyrodniczych zapamiętanych ze szkoły. Dla dzieci nauka przez zabawę. W sprzedaży również ""Ćwiczenia z przyrody Deyrolle 1"".Firmę Deyrolle powołał do życia w roku 1831 Jean-Baptiste Deyrolle. Od początku istnienia przedsiębiorstwo stawia sobie za cel krzewienie wiedzy o przyrodzie i zachęcanie do jej obserwowania. Początkowo głównymi działaniami firmy były taksydermia (preparowanie ciał zwierząt na potrzeby ekspozycyjne) i entomologia (owadoznawstwo), lecz z czasem podjęła ona również działalność wydawniczą, przygotowując tablice pedagogiczne dla szkół. Z tych właśnie plansz całe pokolenia uczyły się zoologii, botaniki, fizyki, anatomii. Wśród publikacji Deyrolle'a można było znaleźć wszystko, co potrzebne, by wzbogacać i pogłębiać wiedzę od tablic dotyczących codziennego życia, przez ilustracje przedstawiające zwierzęta hodowlane i dzikie oraz rośliny, po plansze ilustrujące zagadnienia z zakresu optyki czy chemii. Dzięki dokładności rysunków i ich estetyce tablice edukacyjne Deyrolle'a zyskały uznanie na całym świecie. Do dziś nie straciły nic ani ze swojego piękna, ani ze swoich walorów pedagogicznych. EDUKACJA PRZEZ OBRAZ, której właściciele firmy zawsze byli orędownikami, wciąż łączy przyjemne z pożytecznym.Książka z naklejkami.Spis treści: zwierzęta gospodarskie, pierwiosnek, nabiał, owoce, rośliny, ssaki naczelne, drewno, ssaki płetwonogie i walenie, gady i płazy, rośliny uprawne, cukier, ryby, mięczaki, skorupiaki i pajęczaki, pożyteczne ptaki, szkielety konia i królika, papugi, owady, ptaki drapieżne, grzyby.
WYTWÓRNIKI to seria autorskich zeszytów kreatywnych. Tu talent i pomysłowość artysty ilustratora łączą się z nieskrępowaną twórczością artysty dziecka. ;Wytwórnik filozoficzny Ady Augustyniak to zaproszenie do uwolnienia swoich myśli. Nie znajdziesz tutaj jednoznacznych odpowiedzi, reguł ani poleceń. Możesz natomiast rysować, odkrywać i widzieć to, czego nie widzą inni. Jeśli lubisz wychodzić poza linie, podróżować w nieznane i zadawać trudne pytania – ta książka pokaże Ci, jak filozofia uczy uważnie patrzeć na świat.
ADA AUGUSTYNIAK jest absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od kilku lat uczy studentów języka chińskiego oraz prowadzi warsztaty rysowania filozofii dla dzieci i dorosłych. „Wytwórnik filozoficzny” jest jej pierwszą książką.
ŚWIATOWY BESTSELLER. Książka w wersji z NAKLEJKAMI wielokrotnego użytku.
Pewnego dnia miś Muki oznajmia swoim przyjaciołom, że wyrusza w podróż dookoła świata. W tej podróży przemierza wiele krajów i kontynentów. Odwiedza Laponię, Grecję, Burkina Faso, Madagaskar, Indie, Chiny, Australię, Japonię, Peru i Stany Zjednoczone. W każdym kraju spotyka przyjaciół, którzy odkrywają przed nim uroki lokalnych obyczajów, regionalnej kuchni. Muki poznaje nowe słowa, nieznane gatunki zwierząt i roślin. Pełna ciepła i humoru, znakomicie zilustrowana opowieść o różnorodności i pięknie świata.
Marc Boutavant jest gwiazdą francuskiego ilustratorstwa, a jego styl nie da się pomylić z żadnym innym artystą. Stworzona przez niego postać misia Mukiego jest bohaterem nie tylko książki, ale także popularnego wśród dzieci na całym świecie serialu animowanego.
WYTWÓRNIKI to seria autorskich zeszytów kreatywnych. Tu talent i pomysłowość artysty ilustratora łączą się z nieskrępowaną twórczością artysty dziecka. W kolejnym z tej serii autorka Agata Królak zabiera nas w kosmiczną podróż. Możemy odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną, sondę Voyager 1, poznać skutki Wielkiego Wybuchu i dowiedzieć co to jest czarna dziura. Wszystko po to, by nie zapomnieć, że to, co kosmiczne, jest nie tylko tam, hen daleko, gdzie nie sięga nasza wyobraźnia. My sami, tak jak nasze domy i podwórka, to część wspaniałego Wszechświata. Łapiemy coś do rysowania i ruszamy w nieznane!
OpisDetaleKsiążka dla dzieci w wieku 0-5 miesięcy wybitnego japońskiego twórcy. "Pierwsza książka" to zestaw dwunastu trójdzielnych kart. Na każdej z nich są czarne, geometryczne figury na białym tle. Otwierając, przekładając i zamykając poszczególne części kart, odkrywamy nowe, zaskakujące kształty. Koncentrujemy wzrok dziecka na zmieniających się obrazach, pobudzając jego wyobraźnię i ciekawość świata. Forma książki pozwala na wiele sposobów jej prezentacji i czytania. Seria Little Eyes powstała z myślą o najmłodszych dzieciach. Każda książka zawiera zestaw rozkładanych kart. Ich wyrafinowana prostota, nowatorska koncepcja i różnorodna tematyka są znakomitym sposobem do budowania emocjonalnej, twórczej relacji z dzieckiem. Katsumi Komagata (1953) mieszka i pracuje w Tokio. Jest założycielem studia graficznego i wydawnictwa One Stroke. Misją One Stroke jest design uniwersalny, czyli kreowanie takich form komunikacji, które pokonują różnice językowe, rasowe czy społeczne. Komagata projektuje przedmioty, w tym zabawki, jest autorem wielu wybitnych książek obrazkowych architektonicznych, przestrzennych obiektów. Jego prace wystawiane są w prestiżowych muzeach na całym świecie. Nowatorską serię Little Eyes stworzył w 1990 roku dla swojej nowo narodzonej córki. Seria jest jedną z pierwszych na rynku skierowaną do najmłodszego odbiorcy i znalazła uznanie na całym świecie. Wszystkie książki Komagaty są wydawane i drukowane w Japonii. Wytwórnia jest pierwszym wydawnictwem, któremu autor udzielił licencji na wydanie i wydrukowanie książek w Polsce.
Książka zawiera reprodukcje pochodzących z XIX wieku dwudziestu jeden ilustrowanych tablic przyrodniczych – zachęcają do oglądania, rysowania, pobudzają wyobraźnię, pomagają poznać tajemnice natury. Tablicom towarzyszą gry i zabawy poświęcone zwierzętom i roślinom, które bawią i uczą, przekazując pasjonującą wiedzę na temat przyrody i uwrażliwiając na jej kruchość. Dla rodziców i dziadków – wspomnienia, które obudzą tablice przyrodnicze zapamiętane ze szkoły; dla dzieci – nauka przez zabawę.
Firmę Deyrolle powołał do życia w roku 1831 Jean-Baptiste Deyrolle. Od początku istnienia przedsiębiorstwo stawia sobie za cel krzewienie wiedzy o przyrodzie i zachęcanie do jej obserwowania. Początkowo głównymi działaniami firmy były taksydermia (preparowanie ciał zwierząt na potrzeby ekspozycyjne) i entomologia (owadoznawstwo), lecz z czasem podjęła ona również działalność wydawniczą, przygotowując tablice pedagogiczne dla szkół. Z tych właśnie plansz całe pokolenia uczyły się zoologii, botaniki, fizyki, anatomii. Wśród publikacji Deyrolle’a można było znaleźć wszystko, co potrzebne, by wzbogacać i pogłębiać wiedzę – od tablic dotyczących codziennego życia, przez ilustracje przedstawiające zwierzęta hodowlane i dzikie oraz rośliny, po plansze ilustrujące zagadnienia z zakresu optyki czy chemii. Dzięki dokładności rysunków i ich estetyce tablice edukacyjne Deyrolle’a zyskały uznanie na całym świecie. Do dziś nie straciły nic ani ze swojego piękna, ani ze swoich walorów pedagogicznych. EDUKACJA PRZEZ OBRAZ, której właściciele firmy zawsze byli orędownikami, wciąż łączy przyjemne z pożytecznym.
Spis treści:
Zwierzęta gospodarskie
Mak
Owady
Rośliny
Drzewa
Motyle
Storczyki
Ptaki
Miód i wosk
Kakao
Glony
Skorupiaki
Szkielet żaby i przemiana kijanki
Zboża
Oliwa z oliwek
Konfitury
Gady i płazy
Mięczaki
Jaja i ptaki
Grzyby
Bezkręgowce
Trzecia książka z serii Piżamorama z ruchomymi ilustracjami.
Witaj w świecie robotów! Jesteś ich konstruktorem. Twoim zadaniem jest wymyślenie i narysowanie zadziwiających maszyn, które dzięki technice ombro cinema ożyją jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dołączona paskowana folia pozwoli stworzyć iluzję ruchu, wystarczy przyłożyć ją do prążkowanego obrazka i bardzo powoli przesuwać od jednej krawędzi strony do drugiej. Zobaczymy wówczas migoczące lampki, obrotowe elementy robotów, tajemnicze fale – to jest właśnie piżamorama!
Jak to działa? Koniecznie zobacz film na portalu YouTube: Moje Roboty Piżamorama
Wiewiórek Edzio żyje w dziupli wielkiego kasztana (tak, nie kasztanowca). Brak mu śmiałości, żeby poznać sąsiadów. Jednak pewnego wieczoru ktoś puka do jego drzwi… To pierwsza z serii książek "Edzio i przyjaciele" autorstwa Astrid Desbordes. Historia o Edziu, który pokonuje swoją nieśmiałość i poznaje nowych przyjaciół. Książkę zilustrował znakomity francuski grafik Marc Boutavant, twórca znanego na całym świecie misia Mukiego.
Autorska książka Iwony Chmielewskiej. Dziewczynka prasuje haftowany obrus, cenną pamiątkę po babci. Zamyśla się i na białym płótnie powstaje ślad spalonego żelazka. To prawdziwy kłopot. Niedługo wróci mama.
To książka, która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść.
Prawdziwy majstersztyk i książka obrazkowa w czystej postaci.
Zbiór wierszy dla dzieci Ludwika Jerzego Kerna. Przypominamy uroczych bohaterów z dawnych lat: żyrafę u fotografa, literkę i, której zet ukradło kropkę, słonia w składzie porcelany, żuczka z Pszczyny, żarłocznego krokodyla z Nilu, babcię z wąsami i wielu innych.
Poczucie humoru, lekka drwina i literacka wyobraźnia autora czynią te wiersze poezją najwyższej próby. Autorki ilustracji tego tomu to ta sama drużyna, która kilka lat wcześniej brawurowo zinterpretowała Tuwima. Czy dziś ilustratorki są tak samo odważne i pomysłowe, by zmierzyć się z kolejnym klasykiem i przenieść go do XXI wieku? Rozwiązujcie ich graficzne rebusy, czytajcie obrazy, szukajcie współczesnych odniesień, najlepiej „metodą dwa pi razy oko”.
Uwaga: książka ma dwie różne okładki.
Antonimy to wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu: noc-dzień, mały-duży, przed-za. Każda ilustracja tej książki ukrywa dwa obrazy i dwa przeciwieństwa. Wystarczy na nią spojrzeć przez czerwony, a potem przez niebieski filtr.
Oto magiczny, polsko-francusko-angielski słownik antonimów.
Napisana i zilustrowana przez Mélanie Rutten książka „Mój Cień” opowiada historię nietypowej pary, Jelenia i Króliczka, których pewnego dnia łączy los, ale ich relacja ojciec-syn zostaje wkrótce poddana próbie. Króliczek poszukuje swojej niezależności i często zostawia swojego kompana w tyle. Jednakże to wciąż ich wspólna podróż, w której często polegają na sobie i innych.
„Mój Cień” jest piękną, liryczną i filozoficzną opowieścią o dorastaniu dzieci, o rodzicach, którzy pewnego dnia muszą je „wypuścić w świat”, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Prosta, poetycka narracja i olśniewające ilustracje czynią z niej kojącą lekturę, a historia ta wkrada się głęboko w nasze serca. Można do niej nieustannie wracać.
Książka otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Bologna Ragazzi Award na Targach Książki dla Dzieci w Bolonii.
Druga książka z serii Piżamorama z ruchomymi ilustracjami. „Paryż Piżamorama” to kolejna niezwykła podróż chłopca w piżamie w paski. Dziecko zapada w sen, a książka ożywa, by przenieść je do pełnego uroku i magii Paryża - miasta, które nigdy nie zasypia. W tej książce przypominamy bardzo starą technikę animacji "ombro cinema", opartej na iluzji optycznej. Dołączona paskowana folia pozwala ożywić ilustracje. Aby stworzyć iluzję ruchu, wystarczy przyłożyć folię do prążkowanego obrazka i bardzo powoli przesuwać ją od jednej krawędzi strony do drugiej. Zobaczymy wówczas migoczące światła wieży Eiffla, dzieła współczesnej sztuki w Centrum Pompidou, uliczne neony, samochody na ruchliwym rondzie Charlesa de Gaulle'a, paryskie metro i tłumy na Polach Elizejskich – to jest właśnie piżamorama
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?