Opis:
Relacja rodzeństwa to prawdziwa huśtawka i mieszanka uczuć. Jest w niej miejsce na rywalizację, zazdrość i gniew, ale też podziw, troskę i miłość. Autorki tej książki z wielką czułością i wnikliwością kreślą sytuacje, z których składa się rodzinne, codzienne życie siostrzano-braterskie. Wielkim atutem książki są ilustracje, dopełniające tekst i inspiruące do snucia własnych opowieści, do refleksji odnajdywanej w wieloznacznościach.
Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej - po książce "Moja mama, mój tata" I “Moja babcia, mój dziadek” - familijnej odsłonie.
O Autorkach:
Małgorzata Swędrowska - pedagożka, trenerka nauczycieli i bibliotekarzy, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Autorka książek dla dzieci „Moja mama, mój tata“ i „Moja babcia, mój dziadek“, „Moja siostra, mój brat“, „Elementarz w podskokach“ i „777 pomysłów na zabawy z książką“
Joanna Bartosik – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, doktorantka na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zilustrowana przez nią książka „Moja mama, mój tata“ została wybrana przez międzynarodowe jury portalu DPictus jako jedna ze 100 najpiękniejszych książek świata.
Zamówienia: Robert Podsiadło, wytwornia@wytwornia.com
tel. 601 404 303
wytwornia.com
Emocje to zagadki, Emocje to tajemnica, którą każdy człowiek przeżywa po swojemu. Dzieci żyją w świecie emocji i doświadczają ich codziennie. Nauka nazywania emocji i odkrywania, jak działają w życiu, to jedno z ważniejszych zadań dzieciństwa. Ta książka to zaproszenie do czytania i odkrywania świata emocji. Cztery opowiadania zawierają proste teksty. Wyrazy z pojedynczych zdaniach powtarzają się, by dziecko po jednokrotnym wysłuchaniu, mogło odtwarzać je z pamięci i w ten sposób uczyć się czytać całościowo. Ilustracje opowiadają więcej niż tekst. Dodatkowe pytania mogą być wstępem do rozmowy z dzieckiem o emocjach.
Mama goni, rozśmiesza, staje na rzęsach... Tata lata, pociesza, przenosi góry... Tak widzą nas, rodziców, dzieci: potrafimy zrobić niemal wszystko i niezależnie od tego, czy robimy coś lepiej, czy gorzej, to w oczach dziecka jesteśmy zawsze ważni, zawsze potrzebni. Jesteśmy ich całym światem.
Książka "Moja mama mój tata" ma dwie perspektywy. Pierwsza to punkt widzenia dziecka. Czytamy proste zdania, interpretujemy ilustracje i szukamy w nich szczegółów własnych doświadczeń. Druga perspektywa przeznaczona jest dla rodzica, który definiuje swoje rodzicielstwo we wszystkich odcieniach emocji. Podważa swoje kompetencje, cieszy się z sukcesów, dąży do doskonałości. Ta książka ma przynieść nam odpowiedź: tak, jesteś wystarczająco dobrą mamą! Tak, jesteś wystarczająco dobrym tatą! Zmieniaj, co można zmienić. Umacniaj, co można wzmocnić. Bądź dumna, dumny z siebie i rób wszystko, by być dla dziecka światem - złożoności, wieloznaczności, przeciwieństw, skrajności, dobra i prawdy.
Inne tytuły z cyklu: "Moja babcia, mój dziadek", "Moja siostra, mój brat".
Babcia w tenisówkach, dziadek w kąpielówkach. Babcia jak perełka, dziadek jak muszelka. Mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. Są w sile wieku, ale w głębi serca zawsze młodzi i zakochani w swoich wnukach. Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej - po książce "Moja mama, mój tata" - familijnej odsłonie. Tym razem z czułością i uwagą autorki portretują babcie i dziadków. Od Autorek:Przygotowując ilustracje do książki Moja mama, mój tata myślałam o moich rodzicach. Przy pracy nad Moją babcią, moim dziadkiem szybko zorientowałam się, że moi rodzice ci z okładki poprzedniej części są już przecież dziadkami i powinni być bohaterami również tej książki. Starałam się zatem zachować perspektywę kilkulatka, którego dziadkowie są młodsi od moich musiałam pilnować, żeby nie pomylić pokoleń. W wielu książkach z mojego dzieciństwa babcie miały siwy kok i kraciasty koc zarzucony na ramiona dziś ten wizerunek nieco się zmienił. Ponownie obserwacja moich rodziców, ale tym razem w roli dziadków, pomogła mi zilustrować relacje współczesnych babć i dziadków z wnukami. Oprócz troskliwych i czułych ludzi, chciałam pokazać ich różne oblicza te żwawe i te bardziej osowiałe, wesołe lub nieco smutniejsze, zwyczajne i nietuzinkowe tak, by każdy był w stanie odnaleźć w tych ilustracjach siebie i swoich najbliższych.Joanna BartosikBabcia i dziadek to ważne postaci w życiu dziecka. Zdarza się, że mają więcej czasu, uważności i czułości niż rodzice. Bywa też tak, że są zabiegani, uwikłani w choroby, czują niemoc i bezradność. Z jednej strony to dziadkowie dają dziecku siebie, ale i dziecko może być dla swoich dziadków niezwykłym lekarstwem i mocą napędową do życia.Książka jest zbudowana podobnie jak Moja mama, mój tata- obrazy dopełniają tekst i zapraszają do snucia opowieści. To, co wyróżnia książkę to refleksja nad swoją relacją do dziadków. Dziecko poczyni ją w warstwie obrazowej, a dorosły znajdzie tę chwilę zastanowienia między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach. Zależało mi, by pokazać w książce nie tylko radosnych, gotowych na każde poświęcenie i wyzwanie dziadków, ale też by zaznaczyć z jakimi trudami się zmagają, pokazać, że starość ma niejedno oblicze....Małgorzata Swędrowska
Elementarz w podskokach, czyli czytanie w zabawie!"W podskokach", bo szczęśliwe i ciekawe świata dziecko nie chodzi, ale podskakuje.W podskokach, bo nauka czytania z małymi dziećmi nie może kojarzyć się z siedzeniem godzinami nad książką, ale z różnorodnymi aktywnościami - gestami, mimiką, aktywnościami parateatralnymi.Ten radosny i kreatywny elementarz przeznaczony jest dla dzieci już w wieku przedszkolnym i dorasta wraz z nimi. Maluszki będą korzystały z najprostszych aktywności, starsze dzieci skupią się na słowie.Napisany przez pedagog o niezwykłej energii Małgorzatę Swędrowską - która od lat prowadzi warsztaty i seminaria dla dzieci i dorosłych, m.in. dla Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli, pracuje w szkole i wykłada na Uniwersytecie Adama Mickieiwcza w Poznaniu.Wiersze oraz opowiadanka napisała wspaniała autorka książek dla dzieci - Agnieszka Frączek, a zilustrowały dwie fantastyczne artystki - Ewa Poklewska-Koziełło i Agnieszka Żelewska.Zapraszamy dzieci do krainy czytania w radosnych podskokach!
Książka do nauki czytania.Naturalna nauka czytania opiera się na wywołaniu w dziecku radosnego przeżycia związanego ze wspólnym czytaniem. Małe dziecko słucha tekstu, patrzy na ilustracje, odpowiada na pytania, a następnie spontanicznie powtarza określone słowa i przy okazji je zapamiętuje.Tak rodzi się chęć poznawania liter, wyrazów oraz motywacja do samodzielnego czytania.Książka zawiera krótkie opowiadania zbudowane z prostych zdań oraz zadania zachęcające dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekturze.Autorka - Małgorzata Swędrowska - to pedagożka, przyjaciółka dzieci i książek, mama dwóch córek i dwóch synów, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego.Naturalna nauka czytania - znakomita na starcie!
Co zrobić, aby dziecko pokochało czytanie? Czytać mu? Okazuje się, że nie tylko! Małgorzata Swędrowska, popularyzatorka literatury dziecięcej i twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego pokazuje, jak chłonąć książki wszystkimi zmysłami. Od tego, jak będą wyglądały pierwsze doświadczenia z książką, zależy to, czy dziecko w przyszłości spojrzy przychylnym okiem na biblioteczne półki. Pokażmy mu więc, jak można się bawić książką!Nieoceniona pomoc zarówno dla rodziców dbających o dobre doświadczenia dziecka z książkami, jak i dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Mnóstwo pomysłów na zabawy, również ruchowe, w których główną rolę odgrywa książka od pierwszej do ostatniej strony. Ilustracje, treść, forma wszystkim można się bawić!
Książka do nauki czytania. Naturalna nauka czytania opiera się na wywołaniu w dziecku radosnego przeżycia związanego ze wspólnym czytaniem. Małe dziecko słucha tekstu, patrzy na ilustracje, odpowiada na pytania, a następnie spontanicznie powtarza określone słowa i przy okazji je zapamiętuje.Tak rodzi się chęć poznawania liter, wyrazów oraz motywacja do samodzielnego czytania.Książka zawiera krótkie opowiadania zbudowane z prostych zdań oraz zadania zachęcające dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekturze.Autorka - Małgorzata Swędrowska - to pedagożka, przyjaciółka dzieci i książek, mama dwóch córek i dwóch synów, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego.Naturalna nauka czytania - znakomita na starcie!
Relacja rodzeństwa to prawdziwa huśtawka i mieszanka uczuć. Jest w niej miejsce na rywalizację, zazdrość i gniew, ale też podziw, troskę i miłość. Autorki tej książki z wielką czułością i wnikliwością kreślą sytuacje, z których składa się rodzinne, codzienne życie siostrzano-braterskie. Wielkim atutem książki są ilustracje, dopełniające tekst i inspiruące do snucia własnych opowieści, do refleksji odnajdywanej w wieloznacznościach.Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej - po książce "Moja mama, mój tata" I Moja babcia, mój dziadek - familijnej odsłonie.
Babcia w tenisówkach, dziadek w kąpielówkach. Babcia jak perełka, dziadek jak muszelka. Mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. Są w sile wieku, ale w głębi serca zawsze młodzi ? i zakochani w swoich wnukach. Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej - po "Moja mama, mój tata" - familijnej odsłonie. Tym razem z czułością i uwagą portretują babcie i dziadków. "Babcia i dziadek to ważne postaci w życiu dziecka. Zdarza się, że mają więcej czasu, uważności i czułości niż rodzice. Bywa też tak, że są zabiegani, uwikłani w choroby, czują niemoc i bezradność. Z jednej strony to dziadkowie dają dziecku siebie, ale i dziecko może być dla swoich dziadków niezwykłym “lekarstwem” i mocą napędową do życia.Książka jest zbudowana podobnie jak “Moja mama mój tata”- obrazy dopełniają tekst i zapraszają do snucia opowieści. To, co wyróżnia książkę to refleksja nad swoją relacją do dziadków. Dziecko poczyni ją w warstwie obrazowej, a dorosły znajdzie tę chwilę zastanowienia między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach. Zależało mi, by pokazać w książce nie tylko radosnych, gotowych na każde poświęcenie i wyzwanie dziadków, ale też by zaznaczyć z jakimi trudami się zmagają, pokazać, że starość ma niejedno oblicze...." Małgorzata Swędrowska"
Przygotowując ilustracje do książki „Moja mama, mój tata” myślałam o moich rodzicach. Przy pracy nad „Moją babcią, moim dziadkiem” szybko zorientowałam się, że moi rodzice ? ci z okładki poprzedniej części ? są już przecież dziadkami i powinni być bohaterami również tej książki. Starałam się zatem zachować perspektywę kilkulatka, którego dziadkowie są młodsi od moich ? musiałam pilnować, żeby nie pomylić pokoleń. W wielu książkach z mojego dzieciństwa babcie miały siwy kok i kraciasty koc zarzucony na ramiona ? dziś ten wizerunek nieco się zmienił. Ponownie obserwacja moich rodziców, ale tym razem w roli dziadków, pomogła mi zilustrować relacje współczesnych babć i dziadków z wnukami. Oprócz troskliwych i czułych ludzi, chciałam pokazać ich różne oblicza ? te żwawe i te bardziej osowiałe, wesołe lub nieco smutniejsze, zwyczajne i nietuzinkowe ? tak, by każdy był w stanie odnaleźć w tych ilustracjach siebie i swoich najbliższych."
Joanna Bartosik
Książka "Moja mama mój tata" ma dwie perspektywy. Pierwsza to punkt widzenia dziecka. Czytamy proste zdania, interpretujemy ilustracje i szukamy w nich szczegółów własnych doświadczeń. Druga perspektywa przeznaczona jest dla rodzica, który definiuje swoje rodzicielstwo we wszystkich odcieniach emocji. Podważa swoje kompetencje, cieszy się z sukcesów, dąży do doskonałości. Ta książka ma przynieść nam odpowiedź: tak, jesteś wystarczająco dobrą mamą! Tak, jesteś wystarczająco dobrym tatą! Zmieniaj, co można zmienić. Umacniaj, co można wzmocnić. Bądź dumna, dumny z siebie i rób wszystko, by być dla dziecka światem - złożoności, wieloznaczności, przeciwieństw, skrajności, dobra i prawdy.
O Autorkach:
Małgorzata Swędrowska - baczna obserwatorka dzieci, pedagożka, trenerka, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.
Joanna Bartosik - doktorantka na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Projektuje i ilustruje książki, organizuje też warsztaty dla dzieci i młodzieży.Dla dzieci w wieku 3+
Elementarz w podskokach, czyli czytanie w zabawie!
"W podskokach", bo szczęśliwe i ciekawe świata dziecko nie chodzi, ale podskakuje.
“W podskokach”, bo nauka czytania z małymi dziećmi nie może kojarzyć się z siedzeniem godzinami nad książką, ale z różnorodnymi aktywnościami - gestami, mimiką, aktywnościami parateatralnymi.
Ten radosny i kreatywny elementarz przeznaczony jest dla dzieci już w wieku przedszkolnym i „dorasta” wraz z nimi. Maluszki będą korzystały z najprostszych aktywności, starsze dzieci skupią się na słowie.
Napisany przez pedagog o niezwykłej energii – Małgorzatę Swędrowską - która od lat prowadzi warsztaty i seminaria dla dzieci i dorosłych, m.in. dla Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli, pracuje w szkole i wykłada na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wiersze oraz opowiadanka napisała wspaniała autorka książek dla dzieci - Agnieszka Frączek, a zilustrowały dwie fantastyczne artystki - Ewa Poklewska-Koziełło i Agnieszka Żelewska.
Zapraszamy dzieci do krainy czytania w radosnych podskokach!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?