OpisDetaleKsiążka dla dzieci w wieku 0-5 miesięcy wybitnego japońskiego twórcy. "Pierwsza książka" to zestaw dwunastu trójdzielnych kart. Na każdej z nich są czarne, geometryczne figury na białym tle. Otwierając, przekładając i zamykając poszczególne części kart, odkrywamy nowe, zaskakujące kształty. Koncentrujemy wzrok dziecka na zmieniających się obrazach, pobudzając jego wyobraźnię i ciekawość świata. Forma książki pozwala na wiele sposobów jej prezentacji i czytania. Seria Little Eyes powstała z myślą o najmłodszych dzieciach. Każda książka zawiera zestaw rozkładanych kart. Ich wyrafinowana prostota, nowatorska koncepcja i różnorodna tematyka są znakomitym sposobem do budowania emocjonalnej, twórczej relacji z dzieckiem. Katsumi Komagata (1953) mieszka i pracuje w Tokio. Jest założycielem studia graficznego i wydawnictwa One Stroke. Misją One Stroke jest design uniwersalny, czyli kreowanie takich form komunikacji, które pokonują różnice językowe, rasowe czy społeczne. Komagata projektuje przedmioty, w tym zabawki, jest autorem wielu wybitnych książek obrazkowych architektonicznych, przestrzennych obiektów. Jego prace wystawiane są w prestiżowych muzeach na całym świecie. Nowatorską serię Little Eyes stworzył w 1990 roku dla swojej nowo narodzonej córki. Seria jest jedną z pierwszych na rynku skierowaną do najmłodszego odbiorcy i znalazła uznanie na całym świecie. Wszystkie książki Komagaty są wydawane i drukowane w Japonii. Wytwórnia jest pierwszym wydawnictwem, któremu autor udzielił licencji na wydanie i wydrukowanie książek w Polsce.
Książka zawiera reprodukcje pochodzących z XIX wieku dwudziestu jeden ilustrowanych tablic przyrodniczych – zachęcają do oglądania, rysowania, pobudzają wyobraźnię, pomagają poznać tajemnice natury. Tablicom towarzyszą gry i zabawy poświęcone zwierzętom i roślinom, które bawią i uczą, przekazując pasjonującą wiedzę na temat przyrody i uwrażliwiając na jej kruchość. Dla rodziców i dziadków – wspomnienia, które obudzą tablice przyrodnicze zapamiętane ze szkoły; dla dzieci – nauka przez zabawę.
Firmę Deyrolle powołał do życia w roku 1831 Jean-Baptiste Deyrolle. Od początku istnienia przedsiębiorstwo stawia sobie za cel krzewienie wiedzy o przyrodzie i zachęcanie do jej obserwowania. Początkowo głównymi działaniami firmy były taksydermia (preparowanie ciał zwierząt na potrzeby ekspozycyjne) i entomologia (owadoznawstwo), lecz z czasem podjęła ona również działalność wydawniczą, przygotowując tablice pedagogiczne dla szkół. Z tych właśnie plansz całe pokolenia uczyły się zoologii, botaniki, fizyki, anatomii. Wśród publikacji Deyrolle’a można było znaleźć wszystko, co potrzebne, by wzbogacać i pogłębiać wiedzę – od tablic dotyczących codziennego życia, przez ilustracje przedstawiające zwierzęta hodowlane i dzikie oraz rośliny, po plansze ilustrujące zagadnienia z zakresu optyki czy chemii. Dzięki dokładności rysunków i ich estetyce tablice edukacyjne Deyrolle’a zyskały uznanie na całym świecie. Do dziś nie straciły nic ani ze swojego piękna, ani ze swoich walorów pedagogicznych. EDUKACJA PRZEZ OBRAZ, której właściciele firmy zawsze byli orędownikami, wciąż łączy przyjemne z pożytecznym.
Spis treści:
Zwierzęta gospodarskie
Mak
Owady
Rośliny
Drzewa
Motyle
Storczyki
Ptaki
Miód i wosk
Kakao
Glony
Skorupiaki
Szkielet żaby i przemiana kijanki
Zboża
Oliwa z oliwek
Konfitury
Gady i płazy
Mięczaki
Jaja i ptaki
Grzyby
Bezkręgowce
Trzecia książka z serii Piżamorama z ruchomymi ilustracjami.
Witaj w świecie robotów! Jesteś ich konstruktorem. Twoim zadaniem jest wymyślenie i narysowanie zadziwiających maszyn, które dzięki technice ombro cinema ożyją jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dołączona paskowana folia pozwoli stworzyć iluzję ruchu, wystarczy przyłożyć ją do prążkowanego obrazka i bardzo powoli przesuwać od jednej krawędzi strony do drugiej. Zobaczymy wówczas migoczące lampki, obrotowe elementy robotów, tajemnicze fale – to jest właśnie piżamorama!
Jak to działa? Koniecznie zobacz film na portalu YouTube: Moje Roboty Piżamorama
Wiewiórek Edzio żyje w dziupli wielkiego kasztana (tak, nie kasztanowca). Brak mu śmiałości, żeby poznać sąsiadów. Jednak pewnego wieczoru ktoś puka do jego drzwi… To pierwsza z serii książek "Edzio i przyjaciele" autorstwa Astrid Desbordes. Historia o Edziu, który pokonuje swoją nieśmiałość i poznaje nowych przyjaciół. Książkę zilustrował znakomity francuski grafik Marc Boutavant, twórca znanego na całym świecie misia Mukiego.
Książka, dzięki której mali i duzi odkrywają, że muzyka jest wszędzie. Rodzina państwa Allegrich przez swoje codzienne rytuały pokazuje, jak każdy z nas – ciszej lub głośniej, wolniej lub szybciej – współtworzy koncert nie zawsze przewidywalnej orkiestry. Włoskie terminy muzyczne wyjaśnione w najbardziej przyjazny sposób: przełożone na dźwięki, które słyszymy na co dzień. Od tej pory allegro nie będzie się kojarzyć wyłącznie z internetowymi zakupami.
Trzecia część edukacyjnej serii muzycznej po "Wszystko gra" i "Co tu jest grane?" tej samej autorki.
Autorska książka Iwony Chmielewskiej. Dziewczynka prasuje haftowany obrus, cenną pamiątkę po babci. Zamyśla się i na białym płótnie powstaje ślad spalonego żelazka. To prawdziwy kłopot. Niedługo wróci mama.
To książka, która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść.
Prawdziwy majstersztyk i książka obrazkowa w czystej postaci.
Zbiór wierszy dla dzieci Ludwika Jerzego Kerna. Przypominamy uroczych bohaterów z dawnych lat: żyrafę u fotografa, literkę i, której zet ukradło kropkę, słonia w składzie porcelany, żuczka z Pszczyny, żarłocznego krokodyla z Nilu, babcię z wąsami i wielu innych.
Poczucie humoru, lekka drwina i literacka wyobraźnia autora czynią te wiersze poezją najwyższej próby. Autorki ilustracji tego tomu to ta sama drużyna, która kilka lat wcześniej brawurowo zinterpretowała Tuwima. Czy dziś ilustratorki są tak samo odważne i pomysłowe, by zmierzyć się z kolejnym klasykiem i przenieść go do XXI wieku? Rozwiązujcie ich graficzne rebusy, czytajcie obrazy, szukajcie współczesnych odniesień, najlepiej „metodą dwa pi razy oko”.
Uwaga: książka ma dwie różne okładki.
Antonimy to wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu: noc-dzień, mały-duży, przed-za. Każda ilustracja tej książki ukrywa dwa obrazy i dwa przeciwieństwa. Wystarczy na nią spojrzeć przez czerwony, a potem przez niebieski filtr.
Oto magiczny, polsko-francusko-angielski słownik antonimów.
Napisana i zilustrowana przez Mélanie Rutten książka „Mój Cień” opowiada historię nietypowej pary, Jelenia i Króliczka, których pewnego dnia łączy los, ale ich relacja ojciec-syn zostaje wkrótce poddana próbie. Króliczek poszukuje swojej niezależności i często zostawia swojego kompana w tyle. Jednakże to wciąż ich wspólna podróż, w której często polegają na sobie i innych.
„Mój Cień” jest piękną, liryczną i filozoficzną opowieścią o dorastaniu dzieci, o rodzicach, którzy pewnego dnia muszą je „wypuścić w świat”, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Prosta, poetycka narracja i olśniewające ilustracje czynią z niej kojącą lekturę, a historia ta wkrada się głęboko w nasze serca. Można do niej nieustannie wracać.
Książka otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Bologna Ragazzi Award na Targach Książki dla Dzieci w Bolonii.
Druga książka z serii Piżamorama z ruchomymi ilustracjami. „Paryż Piżamorama” to kolejna niezwykła podróż chłopca w piżamie w paski. Dziecko zapada w sen, a książka ożywa, by przenieść je do pełnego uroku i magii Paryża - miasta, które nigdy nie zasypia. W tej książce przypominamy bardzo starą technikę animacji "ombro cinema", opartej na iluzji optycznej. Dołączona paskowana folia pozwala ożywić ilustracje. Aby stworzyć iluzję ruchu, wystarczy przyłożyć folię do prążkowanego obrazka i bardzo powoli przesuwać ją od jednej krawędzi strony do drugiej. Zobaczymy wówczas migoczące światła wieży Eiffla, dzieła współczesnej sztuki w Centrum Pompidou, uliczne neony, samochody na ruchliwym rondzie Charlesa de Gaulle'a, paryskie metro i tłumy na Polach Elizejskich – to jest właśnie piżamorama
WYTWÓRNIKI to seria autorskich książek aktywnościowych. Tu talent i pomysłowość artysty ilustratora łączą się z nieskrępowaną twórczością artysty dziecka.
To już czwarta część z serii Wytwórników. „Wytwórnik ekologiczny” to zaproszenie do wspólnego poznawania natury i zasad bycia eko. Razem z autorkami Agnieszką i Edytą możemy zostać architektem zieleni, strażnikiem ekopatrolu, organizatorem wyprzedaży i twórcą zbilansowanej diety. Dowiemy się co robi pszczoła, skąd się bierze woda w kranie i co to jest upcycling.
„Wytwórnik ekologiczny” uczy przez zabawę. Kreatywne zadania, które znajdziemy w tej książce odnoszą się do codziennego życia, do naszego otoczenia i uświadamiają nam, że jesteśmy częścią naszej planety i od nas zależy jak wygląda nasze życie dziś i jutro. Wczesna edukacja ekologiczna dzieci to także nasze działanie na rzecz natury.
W Wytwórniku poruszamy tematy: zwierzęta i tereny zielone w mieście, racjonalne gospodarowanie wodą i energią elektryczną, segregowanie śmieci, rola pszczół w ekosystemie, alternatywne źródła energii, zbilansowana dieta.
Do twórczej pracy zachęci duży format książki i szlachetny papier Munken Print.
Ta książka to opowieść o orkiestrze symfonicznej, dźwiękach, muzykach i poszukiwaniu swojego miejsca w grupie. Jesteśmy tuż przed rozpoczęciem koncertu, w momencie strojenia instrumentów. Rozpoczyna obój, a do jego dźwięku dostrajają się pierwsze skrzypce, potem klarnet, flet, fagot, trąbka, róg i wszystkie pozostałe instrumenty. Początkowy chaos dźwiękowy i trudne relacje pomiędzy indywidualnościami, jakimi są artyści stopniowo przemieniają się w piękną muzykę. Książka ma wysoką wartość edukacyjną i artystyczną. Brawurowe ilustracje doskonale ukazują dźwięk i rytm w formie graficznej. Książka zdobyła wiele nagród: w Polsce, Austrii, Niemczech i we Włoszech.
Drugi z serii wytwórników-autorskich zeszytów aktywnościowych. Tym razem ilustratorka Kasia Bogucka i grafik-kucharz Szymon Tomiło zapraszają do wspólnej uczty.Razem z autorami książki zaplanujesz zakupy, odwiedzisz targ, pojedziesz na piknik, urządzisz restaurację i poznasz przepis na pyszne drożdżówki. Wystarczy coś do rysowania i stworzysz swój niepowtarzalny, kulinarny zeszyt.Do twórczej pracy zachęci duży format Wytwórnika i szlachetny papier Munken Print. Patroni medialni: Dziecko, Gaga, Kukbuk, Ryms, qlutrka.pl, ZORROZ
Pewnego dnia Muki oznajmia swoim przyjaciołom, że wyrusza w podróż dookoła świata. W tej podróży przemierza wiele krajów i kontynentów. Odwiedza Laponię, Grecję, Burkina Faso, Madagaskar, Indie, Chiny, Australię, Japonię, Peru i Stany Zjednoczone. W każdym kraju spotyka przyjaciół, którzy odkrywają przed nim uroki lokalnych obyczajów, regionalnej kuchni. Muki poznaje nowe słowa, nieznane gatunki zwierząt i roślin. Pełna ciepła i humoru, znakomicie zilustrowana opowieść o różnorodności i pięknie świata.
Co zrobi Kazio, gdy nocą zbudzi go tajemnicze GRRrrrRRRrr? Schowa się pod łóżko? Zacznie wzywać pomocy? Nigdy w życiu! Dzielny Kazio ruszy na poszukiwanie Nocnego Potwora, którym okaże się... To wesoła historia z happy endem.
Dziewięć frapujących historii, cała paleta bajkowych celebrytów i Czerwony Kapturek w życiowej roli supermenki w pełnej akcji książce o prawach dziecka. Nie znajdziesz tu infantylnych tekstów dla maluchów albo przemądrzałych paragrafów. Czerwony Kapturek to ukryta w małym ciele superbohaterka, która niczym dobry glina, jasno objaśnia do czego ma prawo każde dziecko. A wspiera ją w tym szkolno - podwórkowa grupa przyjaciół znanych z wielu bajek oraz dobry duch Rzecznik. Autorka o książce: ""Dzieci i ryby głosu nie mają""- ile razy słyszeliśmy to aroganckie i bałamutne zdanie, które odmawia małym ludziom prawa do wygłaszania opinii, manifestowania swoich potrzeb i oczekiwań? Jest w tych sześciu słowach symboliczna przemoc i pycha dorosłego, który w dziecku nie widzi człowieka. Tak jakby umiejętność zabierania głosu, posiadania poglądów i mniemań przychodziła samoistnie, wraz z dowodem osobistym i pokaźnym rozmiarem buta. Tymczasem prawa człowieka są w równym stopniu prawami dzieci, co ludzi dorosłych. Odmawiając dzieciom szacunku, respektu i opieki nie doczekamy się pokolenia mądrych i spełnionych następców. Nasza książka adresowana jest do dzieci, które - zbyt często - nie mają świadomości przysługujących im praw. Z licznych interwencji Rzecznika Praw Dziecka wynika, że mali ludzie rosną w poczuciu wszechwładzy dorosłych i własnej bezsiły, a ich osobista godność bywa nagminnie naruszana. Tymczasem poczucie wewnętrznej autonomii i nabytego w dzieciństwie szacunku do samego siebie jest warunkiem rozwoju pełnego, szczęśliwego człowieka. Jakkolwiek nasza książka napisana jest w baśniowej manierze, polecamy ją także rodzicom - pod rozwagę. Poszanowanie praw dziecka nie może dokonać się bez nas, dorosłych. Dużo pozostało do zrobienia w tej wrażliwej materii. Tylko w baśniach happy end jest gwarantowany, a wyrządzone zło zostaje niezawodnie naprawione. Joanna Olech
Wytwórnik domowy"" to pełna wolność w zabawie. Ty decydujesz, w co zaopatrzysz lodówkę i czy sprzątniesz ze stołu. Może w Twoim ogrodzie pojawią się gruszki na wierzbie, a ściany domu pokryją malowidła, na które rodzice nigdy nie wyraziliby zgody? Łap coś do rysowania i baw się dobrze! WYTWÓRNIKI to seria autorskich zeszytów kreatywnych. Tu talent i pomysłowość artysty ilustratora łączą się z nieskrępowaną twórczością artysty dziecka. Serię otworzy Agata Królak i jej ""Wytwórnik domowy"". Do twórczej pracy zachęci duży format zeszytu i szlachetny papier Munken Print White. Agata Królak - mieszka i pracuje w Gdańsku. Asystentka w Pracowni Podstaw Komunikacji Wizualnej Adama Kamińskiego na gdańskiej ASP i absolwentka tejże uczelni. Napisała i zilustrowała książki ""Ciasta, ciastka i takie tam"", ""Robimisie"" i ""Różnimisie"". Uczestniczyła w 23. Biennale Plakatu w Wilanowie i w 24. Biennale Ilustracji w Bratysławie. Jest też laureatką COW International Design Festival w 2013 r.
Ta pomysłowa książka jest jak okno, przez które podglądamy życie rodziny. Licząc palce, nosy albo piegi domowników, uczymy się nie tylko matematyki czy anatomii, ale przede wszystkim spędzania wspólnie czasu. Radosne ilustracje doskonale współgrają z pełnymi humoru komentarzami do sytuacji codziennych, tworząc razem humorystyczny obraz rodziny.
O patriotyzmie inaczej. Lekko, nowatorsko. Jeśli patriotyzm ma stać się wewnętrznym imperatywem, a nie tylko ozdobnym kotylionem rocznicowym, to poprzez małe odruchy społecznej solidarności, na dziecięcą miarę. Tekst Joanny Olech odwołuje się do idei społeczeństwa obywatelskiego, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji, wolontariatu i zaangażowania na rzecz kraju. Ilustracje Edgara Bąka prowokują do dyskusji dziecka z dorosłym nie tylko o patriotyzmie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?