Książka zawiera rozważania do poszczególnych wezwań liatnii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można je wykorzystać w czasie nabożeństw czerwcowych jako czytanki. Po każdym rozważaniu pojawia się rubryka Warto wiedzieć. Podane są w niej ważne informacje związane z nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego.
Słowo „litania” jest pochodzenia greckiego i znaczy tyle co modlitwa, prośba. Jeżeli wezwanie litanijne jest skierowane bezpośrednio do Boga, względnie do Chrystusa, to kończy się słowami „zmiłuj się nad nami”. Jeżeli jest do Niego skierowane za pośrednictwem Matki Bożej albo innego świętego, to kończy się słowami „módl się za nami”. Litania do Najświętszego Serca Jezusowego należy do pierwszego typu litanii, dlatego jej wezwania kończymy słowami „zmiłuj się nad nami”.
Ze Wstępu
Watykański podręcznik etyki dla przedsiębiorców.
Papieska Rada ?Iustitia et Pax? opublikowała przewodnik etyki dla biznesmenów. Nosi on tytuł ?Powołanie lidera biznesu? i jest pokłosiem seminarium, na którym chrześcijańscy przedsiębiorcy starali się wyciągnąć dla siebie wnioski encykliki społecznej Benedykta XVI Caritas in veritate. Odbyło się ono w Rzymie w 2011 roku.
W swoim dokumencie Papieska Rada ?Iustitia et Pax? proponuje liderom biznesu zestaw praktycznych działań, którymi mogą się oni kierować w służbie dla dobra wspólnego. Ciekawym aneksem do dokumentu jest tzw. ?Rachunek sumienia lidera biznesu?, w którym padają pytania m.in. o to, czy przedsiębiorca postrzega pracę jako dar od Boga, czy poprzez swoją pracę działa na rzecz kultury życia oraz czy stara się ulepszać swoje życie zawodowe poprzez pogłębianie swojej znajomości nauki społecznej Kościoła.
Dokument stanowi cenną pomoc dla przedsiębiorców działających w szeroko rozumianych instytucjach biznesowych, zarówno wielkich korporacjach, jak i średnich lub małych firmach.
Dokument składa się z trzech rozdziałów, w których zostały przedstawione następujące zagadnienia: w bogatej wielości swoich sposobów wyrazu, głównych postaci, idei i kontekstów teologia jest katolicka, a więc zasadniczo jedna, jeśli wypływa z uważnego słuchania słowa Bożego (por. rozdział 1); jeśli świadomie i wiernie trwa w komunii z Kościołem (por. rozdział 2); i jeśli jest ukierunkowana na służbę Bogu w świecie, ofiarując współczesnym mężczyznom i kobietom Bożą prawdę w sposób zrozumiały (por. rozdział 3).
Niniejsza książeczka w prostym i zrozumiałym dla wszystkich języku, w formie pytań i odpowiedzi przedstawia właściwy sposób zwracania się do Penitencjarii Apostolskiej, organu Kurii Rzymskiej służącego spowiednikom i penitentom.
Carlos Encina Commentz, kapłan archidiecezji Vaduz, jest doktorem prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie. Od 2006 roku jest pracownikiem Trybunału Penitencjarii Apostolskiej.
Książeczka ta to doskonała pomoc w praktykowaniu pierwszych piątków miesiąca. W prosty, ale i nowy sposób wyjaśnia jak je przeżywać, jakie należy spełnić warunki... W ostatniej części zawiera piękne modlitwy do NSPJ. Możemy również odnotowywać w niej, na wyznaczonych stronach, nasze uwagi i postanowienia. Ta niewielka książeczka chce być swego rodzaju podręcznikiem w szkole nowego życia.
Dwunasta obietnica jest także znana jako „wielka obietnica”. Wielu wręcz ignoruje jedenaście pozostałych. Mówienie o tej obietnicy bez powiedzenia – przynajmniej krótko – o tych poprzedzających ją byłoby co najmniej nierozważne. To mniej więcej tak, jakby się weszło w środek rozmowy: istnieje ryzyko, że zrozumie się wszystko na opak albo nie w pełni. I tak wiele osób, poznając wielką obietnicę, pojmuje ją w sposób magiczny, mechaniczny czy automatyczny. Nic z tych rzeczy – ta obietnica jest nauką przemiany. To szkoła zbawienia. To skuteczne ćwiczenie zmierzające w kierunku radykalnej zmiany życia.
W modlitewniku znajdziemy modlitwy do Bożego Serca, którymi autorami są osoby świete, takie jak: św. Tomasz z Akwinu, św. Gertruda, św. Franciszek Salezy, św. Zofia Barat, św. Małgorzata Maria Alacoque, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, bł. Karol de Foucauld, św. Sebastian Pelczar, św. Ojciec Pio, św. Faustyna, bł. Henry Newman, bł. Jan Paweł II.
Wyszukiwanie legend o świętych i ich cudownym związku ze światem zwierząt oraz roślin był dla autorki interesującym i budującym zajęciem, a zarazem wielką przyjemnością. Dzięki temu poznała wielu nieznanych jej dotychczas świętych i nauczyła się rozpoznawać ich po atrybutach, z którymi są często przedstawiani na obrazach czy w formie rzeźb. Swymi odkryciami dzieli się na kartach tej publikacji.
Książka zawiera trzy społeczne encykliki Jana Pawła II: Laborem exercens, Sollicitudo rei socialis i Centesimus annus. Jan Paweł II zwraca w nich uwagę na podstawowe i niezastąpione znaczenie cnót i wartości duchowych w życiu społecznym człowieka. Praca, postęp, wolny rynek, ekonomia, dobrobyt nie są wartościami samymi w sobie. Mają służyć człowiekowi, jego codziennej pomyślności oraz osiągnięciu rozwoju osobowego.
Już wiele napisano o Towarzystwie Strażnica oraz jego członkach - Świadkach Jehowy. Jednak tylko niewielu pisarzy zajmujących się tą tematyką demaskuje ukrytą władzę stojącą za tą pseudoreligijną organizacją. Najbardziej zaskakujące jest to, że wielu członków kadry kierowniczej sekty nie wie, kto znajduje się na szczycie władzy. Równie mało są oni wtajemniczeni w rzeczywistą rolę, jaką powszechnie odgrywa Towarzystwo Strażnica.
Wydaje się niemożliwe wniknięcie w tajemnice, które są znane jedynie nielicznym członkom ścisłego kierownictwa. Czy istnieje jednak jakaś metoda, przy pomocy której można by przedrzeć się do tajemnicy tajemnic? Kto kieruje organizacją u jej podstaw? Czy jest ona częścią jakiegoś planu? Jakie są jej tajemnice? Są to pytania, na które czytelnik bez wątpienia będzie mógł sam odpowiedzieć, po przeczytaniu tego interesującego studium.
Nabożeństwo piętnastu modlitw św. Brygidy TAJEMNICA SZCZĘŚCIA to jeden z najbardziej znanych i najstarszych katolickich modlitewników. Prawdziwy pokarm dla duszy, zwłaszcza na czas Wielkiego Postu. Nowe wydanie charakteryzuje się przejrzystością układu modlitw. Każdej nadano tytuł i podzielono na wyraźne części. Modlitwy zilustrowano też odpowiednimi fotografiami. Wszystko w tym celu, aby ułatwić bardziej świadome odmawianie poszczególnych modlitw, niemal kroczenie wraz z Jezusem po śladach Jego cierpień i męki.
Jest to książeczka zawierająca modlitwy i pieśni do NSPJ oraz wiele modlitw na różne okazje, pory dnia i okoliczności. Wygodny, podręczny format, duża czcionka. Niezastąpiony przewodnik w szkole miłości Bożego Serca!
Książka księdza profesora Władysława Majkowskiego SCJ jest naukowym studium o współczesnej polskiej rodzinie. Ukazuje m.in. uwarunkowania życia rodzinnego w minionym okresie PRL-u oraz w czasie, w którym przyszło nam żyć. Omawia główne problemy dzisiejszej rodziny, takie jak np.: zubożenie, bezrobocie, małodzietność, osłabienie więzi rodzinnych, aborcja.
Broszura z seri Rok Różańca zawiera rozważania tajemnic różańcowych w nowym układzie: tajemnice radosne, tajemnice światła, tajemnice bolesne i tajemnice chwalebne. Rozważania zawarte w tym tomiku skierowane są do kapłanów.
Kolejny tom z serii letico divina dotyczy następujących fragmentów Ewangelii według św. Jana: To ja jestem, nie bójcie się! (J 6,16-21), Czyż i wy chcecie odejść? (J 6,1-15; 6,22-71), Taki to początek "znaków" uczynił Jezus z Galilei (J 2,1-11), Niewiasto, czemu płaczesz? (J 20,1-18), studnia i woda żywa (J 4,4-42), Jestem nim Ja, który z tobą mówię! (J 4,26), Maria z Betanii (J 12,1-11), kobieta cudzołożna (J 7,53-8,11), droga Judasza do zdrady oraz odpowiedź Jezusa (J 13,1-30). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
W drugiej części lectio divina do Ewangelii św. Jana autor zatrzymuje się najpierw na epizodzie związanym z urzędnikiem królewski (J 4,43-54), a następnie na rozdziałach 10 i 11 (o Dobrym Pasterzu i o przywróceniu Łazarza do życia). W dalszej kolejności na tekście o oczyszczeniu świątyni (2,13-25), a na koniec o ukazaniu się Jezusa Zmartwychwstałego (21,1-25). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Autor komentuje następujące fragmenty Ewangelii według św. Łukasza: uczniowie z Emaus (Łk 24,13-35), zwiastowanie (Łk 1,26-38), wskrzeszenie syna wdowy z Nain (Łk 7,11-17), jawnogrzesznica (Łk 7,36-50), przypowieść o dobrym samarytaninie (Łk 10,25-37), Marta i Maria (Łk 10,38-42), zagubiona owca i drachma (Łk 15,1-10), syn marnotrawny (Łk 15,11-32). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Zawarte w tym tomiku lectio divina do Dziejów Apostolskich porusza następujące tematy: prolog Łukasza (Dz 1,1-26), Pięćdziesiątnica (Dz 1,2-13), mowa Piotra i początek pierwszej wspólnoty chrześcijańskiej (Dz 2,14-41), pierwsze summarium życia wspólnoty chrześcijańskiej (Dz 2,42-47), uzdrowienie chromego, druga mowa Piotra, dalszy wzrost wspólnoty chrześcijańskiej (Dz 3,1-4,4), Piotr i Jan przed Sanhedrynem (Dz 4,5-31). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Zawarte w tym tomiku lectio divina do Dziejów Apostolskich porusza następujące tematy: pierwszy opis nawrócenia Pawła (Dz 9,1-19), Ananiasz i dar rozeznawania (Dz 9,10-19), Paweł o rysach Mojżesza podąża za Jezusem (Dz 9,19b-30), drugi opis nawrócenia Pawła (Dz 22,3-21), sny, widzenia Pawła i jego ekstaza w świątyni jerozolimskiej (Dz 16,9-10; 18,9-10; 22,17-21), trzeci opis nawrócenia Pawła (Dz 26,12-23). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Christa Meves, przeżywająca wiele chwil w otoczeniu swych wnuków, przedstawia nam w tej książce, jak ważne dla psychicznego rozwoju dzieci są trwałe kontakty z dziadkami. Mogą one nawiązać się zarówno wówczas, gdy dziadkowie i wnuki mieszkają blisko, jak i wtedy, gdy są oddaleni o wiele kilometrów. Oczywiście babcie i dziadkowie niechcący mogą popełniać błędy. Christa Meves omawia je i przedstawia wiele porad, jak przezwyciężyć te trudne sytuacje w kręgu rodziny.
Lectio divina to szczególna metoda modlitwy, mająca swe korzenie w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Subtelnie prowadzi czytelnika po kartach Ewangelii, uczy wrażliwości duchowej i wierności woli Bożej. W pierwszym tomie został zaprezentowany sposób modlitwy metodą lectio divina. Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?