Książka, którą oddajemy do rąk polskiego Czytelnika, została napisana z zamiarem zaproszenia rodzin do wspólnego czytania jej, strona po stronie, czyniąc ze słowa Bożego modlitwę.
Wystarczy niespełna rok, by poznać najważniejsze fragmenty Ewangelii i odkryć w nich "prawdę starodawną i zawsze nową" oraz skarb, który ubogaca naszą egzystencję, czyniąc każdego z nas dzieckiem Bożym.
Męskie zgromadzenia zakonne i stowarzyszenia życia apostolskiego na prawie papieskim
Wykaz siglów zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń życia apostolskiego
Wykaz nazw zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń apostolskich
Wykaz nazwisk założycieli zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń życia apostolskiego
Lektura tego tomiku letico divina dotyczy wybranych fragmentów Ewangelii św. Mateusza, która jest czytana w czasie liturgii niedzielnych w roku A. Autor komentuje: wyznanie Piotra Ty jesteś Chrystus (Mt 16,13-20), zwiastowanie Józefowi (Mt 1,18-25), kazanie na Górze (Mt 4,24-5,12), dobre ziarni i chwast (Mt 13,24-30), komunia w Kościele (Mt 18,1-22). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
"W swojej książce Tadeusz Kałużny SCJ opisuje ważne etapy drogi prowadzącej do pełnej jedności, o którą Kościół nie ustaje prosić Ducha Świętego. Wzorem doświadczonego przewodnika Autor bierze za rękę czytelnika i prowadzi go po dialogach z prawosławnymi, chrześcijanami asyryjskimi, chrześcijanami orientalnymi, luteranami, metodystami, anglikanami, reformowanymi, zielonoświątkowcami, uczniami Chrystusa, ewangelikalnymi, baptystami, mennonitami oraz ze starokatolikami. Każdego z partnerów rozmów traktuje równie poważnie i z równym znawstwem. Nikogo nie pomija i nie pozbawia głosu, ale pozwala mu przemówić swoją historią, doktryną, organizacją i zaangażowaniem w dialog z Kościołem rzymskokatolickim. Dzięki temu książce ks. Tadeusza bardzo blisko do podręcznika albo też słownika czy encyklopedii współczesnego ekumenizmu. Autor pokazuje, jak wiele zostało już uczynione na polu ekumenii i jak bardzo Kościoły zbliżyły się już do siebie. Jednocześnie nie ukrywa, że kwestii trudnych nadal jest wiele, a wyzwania, jakie stoją jeszcze
Z recenzji wydawniczej prof. dra hab. Zdzisława J. Kijasa OFMConv
adeusz Kałużny SCJ ? kierownik Katedry Ekumenizmu Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie; wykładowca teologii dogmatycznej i ekumenizmu w WSM Księży Sercanów. Odbył studia specjalistyczne w Papieskim Instytucie Wschodnim w Rzymie. Autor książek: Sekret Nikodema. Nieznane oblicze Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, Kraków 1999; Nowy sobór ogólnoprawosławny. Natura, historia przygotowań, tematyka, Kraków 2008.
"
Przemówienia Jana Pawła II na temat kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa wypowiedziane w Paray-le-Monial w 1986 roku oraz podczas modlitw Anioł Pański w latach 1985-1989 są przedmiotem rozważań o. G. Dufoura SJ, kapelana sióstr wizytek w Paray-le-Monial. Ukazują bogactwo duchowe i ewangelizacyjne nabożeństwa do Bożego Serca, jego aktualność w naszych czasach.
Autor książki w sposób przystępny omawia poszczególne elementy składowe liturgii Mszy świętej. Lektura tej książki pozwoli wszystkim czytelnikom lepiej uczestniczyć w każdej Eucharystii i lepiej nią żyć w swojej codzienności.
Autor na kartach książki prezentuje jeden z ważniejszych traktatów z teologii fundamentalnej – traktat o Objawieniu Bożym. Rozprawa składa się z pięciu części: Pojęcie Objawienia w teologii i nauczaniu Kościoła; Bóg mówi i działa w historii; Bóg mówi i działa w Jezusie Chrystusie; Jezus Chrystus mówi i działa w Kościele; Aktualność i dziejowe znaczenie Objawienia Jezusa Chrystusa.
Ksiądz Leszek Poleszak SCJ na kartach tej książki niezwykle wnikliwie analizuje wszystkie przejawy i formy kultu Serca Jezusowego na przestrzeni dziejów chrześcijaństwa sięgając do tradycji biblijnej, do Ojców Kościoła i wybitnych teologów od Średniowiecza po czasy nam współczesne. Ukazuje także apostolski wymiar kultu Serca Jezusowego z odniesieniem do czasów współczesnych i możliwości wykorzystania tej duchowości w dzisiejszym duszpasterstwie.
Ksiądz Zygmunt Podlejski - autor licznych kazań i homilii, szkiców o osobach świętych i tych bez aureoli - tym razem zaprasza czytelnika do wsłuchania się w przypowieści biblijne. Komentując słowa Jezusa, odnosi je do współczesności, nawiązuje do aktualnych problemów, pozornie odległych od świata Ewangelii. W ten sposób udowadnia, że ewangeliczne obrazy ukazują ludzkość w każdym momencie jej istnienia, a prawda przekazana nam w Biblii jest najlepszym przewodnikiem po życiu. Trzeba się tylko uważnie w nią wsłuchać.Książka Słuchajcie uważnie przypowieści ewangelicznych to doskonała lektura dla wszystkich tych, którzy pragną żyć słowem Jezusa na co dzień.
Nieduża, ale piękna i wartościowa książka, którą można wykorzystać jako okolicznościowy upominek. Zawiera dwadzieścia tajemnic różańca świętego oraz rozważania na ich temat. Każdej tajemnicy towarzyszy ilustracja w formie zdjęcia rzeźby-pomnika, znajdującego się na Wałach Jasnogórskich.
Książka ta to świadectwo o jednej z największych tragedii, które wstrząsnęły kontynentem afrykańskim w ostatnich dwudziestu latach, konfliktu na tle etnicznym w regionie Wielkich Jezior (Ruanda, Burundi, Demokratyczna Republika Konga – dawniej Zair). Okrutna bratobójcza wojna między plemionami Tutsi i Hutu wybuchła 6 kwietnia 1994 roku, po zabiciu prezydentów Ruandy i Burundi. Zbrojny konflikt, w którym niestety uczestniczyły również grupy składające się w dużej mierze z chrześcijan, doprowadził do przelewu krwi prawie miliona osób i skazał dwa miliony ludzi na wygnanie. Wspólnota międzynarodowa patrzyła na toczącą się wojnę z obojętnością i zachowywała się biernie.
Autorem tego przejmującego świadectwa jest ruandyjski ksiądz, Joseph Sagahutu, uciekinier przed reżimem Armii Patriotycznej Ruandy gen. Paula Kagame, jedyny ocalały z rzezi w Kalimie (Kongo) 2 marca 1997 roku.
Książka Nie samym chlebem żyje człowiek jest zbiorem homilii niedzielnych na rok A, B i C. W zwięzły i pogłębiony sposób ks. Podlejski snuje refleksje nad słowem Bożym, czyniąc przy tym liczne odniesienia do literatury światowej i dając przykłady z życia. Jego rozważania są mocno osadzone we współczesnej rzeczywistości i prowokują do myślenia. Jako dojrzały duszpasterz, w dobie moralnego i religijnego relatywizmu, pomaga odróżnić dobro od zła, prawdę od fałszu.
Przede wszystkim ukazuje piękno Ewangelii i na nowo odkrywa przed Czytelnikiem osobę Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela.
Trzeci cykl lectio divina do Ewangelii św. Jana dotyczy mów Jezusa wygłoszonych w czasie ostatniej wieczerzy (J 13-17). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Tematem tego tomiku lectio divina jest opis męki Jezusa według Marka. Znajdziemy w nim następujące rozważania:droga Jezusa do męki, namaszczenie w Betanii (Mk 14,3-9), zdrada Judasza i ostatnia wieczerza (Mk 14,10-31), Jezus w Getsemani i przed Sanhedrynem, zaparcie się Piotra (Mk 14,32-72), śmierć Jezusa na Golgocie jako wydarzenie teofaniczne (Mk 15,20-47). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
To lectio divina dotyczy następujących fragmentów z Ewangelii według św. Marka: przepowiednia Jana i chrzest Jezusa (Mk 1,1-13), wybór pierwszych apostołów (Mk 1,14-20), wybór dwunastu (Mk 3,7-21), bogaty młodzieniec (Mk 10,17-31), opuszczenie ze strony uczniów (Mk 14,26-46), ukazywanie się zmartwychwstałego Jezusa (Mk 16,9-20). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Zawarte w tym tomiku lectio divina do Dziejów Apostolskich (rozdz. 4-8) porusza następujące tematy: "I wszystko mieli wspólne", Ananiasz i Safira, zbawienny cień Piotra,mądrość Gamaliela, wybór siedmiu, Szczepan – Mojżesz – Chrystus, Filip i Szymon Mag. Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
Zawarte w tym tomiku lectio divina do Dziejów Apostolskich porusza następujące tematy: pierwszy opis nawrócenia Pawła (Dz 9,1-19), Ananiasz i dar rozeznawania (Dz 9,10-19), Paweł o rysach Mojżesza podąża za Jezusem (Dz 9,19b-30), drugi opis nawrócenia Pawła (Dz 22,3-21), sny, widzenia Pawła i jego ekstaza w świątyni jerozolimskiej (Dz 16,9-10; 18,9-10; 22,17-21), trzeci opis nawrócenia Pawła (Dz 26,12-23). Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
List do Rzymian zawiera pełną naukę św. Pawła o usprawiedliwieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Mówi o powołaniu wszystkich ludzi do wiary i zbawienia. Tłumaczy na czym polega istota wolności chrześcijańskiej. Wyjaśnia też rolę Żydów w historii zbawienia. Rozdziały 9-11 Listu do Rzymian to jeden z najbardziej fascynujących fragmentów w Nowym Testamencie, wypełniony esencjalną i bardzo praktyczną doktryną oraz skupiony na Izraelu, wybranym ludu Bożym. Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
"List do Rzymian zawiera pełną naukę św. Pawła o usprawiedliwieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Mówi o powołaniu wszystkich ludzi do wiary i zbawienia. Tłumaczy na czym polega istota wolności chrześcijańskiej. Wyjaśnia też rolę Żydów w historii zbawienia. Ostatnie rozdziały listu (12-16), które są przedmiotem rozważań tego tomiku lectio divina ukazują zastosowanie Chrystusowej Ewangelii w codziennym życiu wiernych w Rzymie. Święty Paweł daje im konkretne wskazania, co do postępowania opartego na wierze oraz na tym, że zostali usprawiedliwieni przez Pana. Dotyczą one relacji z Bogiem i drugimi ludźmi, m.in. z wierzącymi, „słabszymi braćmi”, niewierzącymi, nieprzyjaciółmi, Żydami, poganami, sprawującymi władzę. Na końcu listu św. Paweł przekazuje pod ich adresem swoje osobiste wyrazy szacunku i pozdrowienia. Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła.
"
"List do Rzymian zawiera pełną naukę św. Pawła o usprawiedliwieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Mówi o powołaniu wszystkich ludzi do wiary i zbawienia. Tłumaczy na czym polega istota wolności chrześcijańskiej. Wyjaśnia też rolę Żydów w historii zbawienia.Tom ten jest kontynuacją rozważań doktrynalnych na temat usprawiedliwienia przez wiarę w Jezusa Chrystusa. W rozdziałach 6-8 św. Paweł podejmuje takie tematy jak: zjednoczenie z Chrystusem w Jego śmierci i zmartwychwstaniu; posłuszeństwo względem Boga prowadzi do uwolnienia z więzów grzechu; uwolnienie od Prawa; obdarzenie życiem nadprzyrodzonym. Innocenzo Gargano, kameduła, mieszka w Rzymie, w klasztorze San Gregorio al Celio, którego jest przełożonym i administratorem. Niezwykły profesor patrologii w Papieskim Instytucie Wschodnim, uczy historii egzegezy Ojców Kościoła w Papieskim Instytucie Biblijnym. Od dziesięcioleci zajmuje się odczytywaniem Biblii w perspektywie Ojców Kościoła i wierzącego ludu. Autor licznych publikacji, współautor różnych prac zbiorowych i opracowań słowników teologii i duchowości. Opublikował około trzydziestu tomów lectio divina oraz wiele prac na temat listów św. Pawła. "
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?