NA PODSTAWIE TEJ KSIĄŻKI POWSTAŁ SERIAL NETFLIXA SEX/LIFEMiłość czy sex? Co za różnica? Ważne, żeby można było się zabawić!Jest to historia pewnego niestandardowego trójkąta - on, ona i jej erotyczna przeszłość. Brooke od lat próbuje podkręcić atmosferę w sypialni, starając się zmaksymalizować potencjał swojego bardzo przystojnego i bardzo zimnego męża. Ale ponieważ jej wszystkie wysiłki idą na marne, oddaje się fantazjom o swoich dawnych chłopakach - tak samo wytatuowanych i nakręconych testosteronem jak bohaterowie najlepszych erotyków. Skoro nie może ich już mieć w realnym życiu, to chociaż powspomina sobie najlepsze akcje w pamiętniku. Przecież nikt nie musi o tym wiedziećDo czasu, aż mąż przypadkiem znajdzie sekretny dziennik. Skoro Brooke lubi się zabawić, to teraz zrobią to na ostro.Będziecie wić się z rozkoszy, krzyczeć z zachwytu i śmiać się w głos. BB Easton obali wszystkie świętości, nawróci pokolenia i raz na zawsze zerwie z pruderią!
Poznajcie Lucję Słotką, profesjonalną Home Disaster Manager, która brawurowo rozwiązuje zagadki kryminalne!Duet Marta Guzowska i Leszek Talko przygotował dla was lekkie, pełne humoru przygody Lucji, błyskotliwej detektywki.Ten literacki serial kryminalny pierwotnie ukazał się w 6 comiesięcznych odcinkach dostępnych na wielkalitera.pl:1. Mężczyzna, który zjadł orzeszki2. Milioner, który napisał testamenty3. Kobieta, która kochała legwana4. Wróżka, która widziała za dużo5. Pisarz, który bał się upiorów6. Influencerka, która spadła ze schodówAudiobooki czyta Agnieszka Dygant.
Nie musisz udawać Greka, by być odpornym na stres i nie dać się wyprowadzić z równowagiJeżeli nie masz z okna widoku na ocean, bezskutecznie domagasz się podwyżki, martwisz się, że coś cię omija, ktoś hejtuje cię w internecie, boisz się życia, końca świata i braku papieru toaletowego, jeśli dopadł cię kryzys, porzuciła narzeczona, umarł ci kot, a kurier uparcie się spóźnia - ta książka prawdopodobnie jest dla ciebie.Mamy dobrą wiadomość: ratunkiem na wszelkie życiowe porażki i katastrofy może być filozofia stoików: Seneki, Epikteta i Marka Aureliusza. Okazuje się, że starożytni poszukiwali odpowiedzi na te same pytania, które dzisiaj nurtują nas. Australijska dziennikarka Brigid Delaney postanowiła podążyć ich drogą i zebrała wskazówki,jak zachować spokój w czasach chaosu.Autorka przekonuje, że aby przetrwać powyższe nieszczęścia, wystarczy odnaleźć w sobie kapitana, który świadomie steruje statkiem, ale wie, że nie ma wpływu na pogodę. Tak samo my w codziennym życiu możemy w pełni kontrolować tylko trzy rzeczy: swój charakter, swoje reakcje oraz to, jak traktujemy innych. Uświadomienie sobie, że na pozostałe nie mamy wpływu, paradoksalnie przynosi ulgę, poczucie sprawczości i wewnętrzny spokój. Nie bój się, że wyzbędziesz się przy tym emocji. Stoicyzm nie znieczula serca, lecz pomaga uwolnić się od lęku, rozedrgania, niepokoju - i pokazuje, jak stać się silnym człowiekiem.BRIGID DELANEY jest dziennikarką "The Guardian", w którym publikuje popularne cotygodniowe felietony z cyklu Brigid Delaney's diary. W Polsce ukazała się jej książka Wellmania. W niezdrowej pogoni za dobrostanem, na podstawie której powstał serial komediowy Netflixa.
SEKS JEST DLA NICH FANTAZJĄ, POTRZEBĄ, GRZESZNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ.DLA ADAMA JEST PROFESJĄ.JULITA / Pierwsza kobieta Adama, przewodniczka po świecie erotycznych doznań. Zmieniła niedoświadczonego chłopca w kochanka doskonałego.MARTA / Jej mąż widzi w niej delikatną i wrażliwą kobietę. Tak też ją kocha. Nie domyśla się, że Marta potrzebuje mocniejszych wrażeń. Z Adamem.ALICJA / Na prośbę chorego męża szuka sobie kochanka. Dzięki subtelności Adama ich spotkania nie mają gorzkiego posmaku zdrady.A.J. GABRYEL - pseudonim mieszkającego w Australii polskiego blogera. Jego zapiski o erotycznych przygodach Adama (ajgabryel.wordpress.com) oraz własne doświadczenia stały się inspiracją do napisania powieści FACET NA TELEFON.2,5 MILIONA OSÓB ODKRYŁO TEGO BLOGA. TY TEŻ DAJ SIĘ UWIEŚĆ!
Ben Midler, ostatni znany żyjący ocalały z białostockiego getta, i pisarka Marta Sawicka-Danielak odnaleźli się dzięki Yad Vashem w Izraelu. Przez dwa lata mogli rozmawiać tylko za pośrednictwem internetu, aż wreszcie spotkali się w Stanach, a później w Polsce.Mimo że dzieli ich pół wieku, są ziomkami - ich rodziny żyły obok siebie, a oni sami, choćw różnych epokach, mieszkali na tej samej ulicy. Z ich rozmów powstała książka, która budzi do życia przedwojenny Białystok - najbardziej żydowskie miasto, jak mówi Ben. Ten niezwykły tygiel kulturowy był zamieszkały przez Żydów, katolickich Polaków, prawosławnych Rosjan, Białorusinów i Ukraińców, ewangelickich Niemców, muzułmańskich Tatarów, a nawet Macedończyków i Turków. To z Białegostoku pochodziło wiele znamienitych postaci i ich przodków, jak choćby Samuel Pisar, doradca amerykańskich prezydentów i przyjaciel Johna F. Kennedy'ego czy babcie wybitnych intelektualistek Rebeki Solnit i Susan Sontag.Ale Ben pamięta przede wszystkim codzienność - przechadzki po ruchliwej Lipowej, drożdżowe bułki i tłuste śledzie w beczkach pod Ratuszem, obrotowe drzwi hoteluRitz, które były najlepszą zabawą dzieci ganianych przez portiera, furmanki na Siennym Rynku i plażowanie na Dojlidach i Jurowcach. Te wspomnienia pozwoliły mu przetrwać sześć obozów koncentracyjnych, a jego dalsze losy dają nadzieję i siłę, że nawet po Zagładzie życie może trwać dalej - w pełni i w zachwycie. Ben nie ma w sobie nic z męczennika i jest wspaniałym przykładem współczesnego bohatera - nie z brązu, ale heroicznego w codzienności.
Jedna z najbardziej oryginalnych (i gorących) powieści z nurtu enemies to lovers. Świeza i oryginalna - z nieromantycznym bohaterem, który i tak skradnie wasze serce, i dziewczyną, która rozśmieszy was do łez.Nora ma trzy życiowe problemyPierwszy: dwoje jej najlepszych przyjaciół właśnie ze soba zerwało. Teraz walczą o spedzany z nią czas za pomocą złośliwych wiadomości na WhatsAppie, a ona musi to zdzierzyć.Drugi: Marcos - chłopak, w którym kocha się od początku szkoły - nadal nie załapał, ze są dla siebie stworzeni, i umawia się z innymi dziewczynami.Trzeci: właśnie przyłapała swoją matkę w łózku z... sąsiadką. I nawet nie byłoby to takie straszne (pomijając początkowy szok), gdyby nie wspaniały pomysł zakochanych. Postanowiły zamieszkać razem jak jedna szcześliwa rodzina! Wszyscy. Czworo. One dwie, Nora i Adrin.No właśnie, Adrin... Ten od trzech pierwszych razów Nory. Ten z seksownym pieprzykiem, uwodzicielskim szeptemi niedorzecznie błekitnymi oczami.Jej najgorszy koszmar właśnie sie zaczyna!Książka dla czytelników 18+
Odliczanie przed wybuchem, czyli rozmowy księdza Kazimierza Sowy o prawdziwym Kościele, który toczony ciężką chorobą nie kwapi się do rachunku sumienia. Dlatego ksiądz Sowa nie doczekawszy się skruchy, sam diagnozuje pacjenta."Wielu księży zdaje się zakładać, że słuchają ich idioci" - usłyszał ksiądz Kazimierz Sowa w jednej z wielu poruszających rozmów, które znalazły się w tej książce. A rozmawiał albo z osobami wierzącymi, albo takimi, które doceniają pozytywną rolę, jaką Kościół może odgrywać w życiu społecznym. Siła tych rozmów wynika m.in. z tego, że autor ma przywilej oglądania Kościoła od wewnątrz jako ksiądz i z dystansu jako aktywny publicysta i komentator życia polityczno-społecznego. Również dlatego padają tu pytania i stwierdzenia, które zwykle nie wychodzą poza prywatne rozmowy.Ksiądz Sowa i jego rozmówcy rozkładają na czynniki pierwsze wszystkie grzechy główne duchownych. Ale "Niewierni wierni" przedstawiają również propozycje (nieraz zaskakująco proste), które pozwoliłyby zatrzymać proces rozkładu polskiego Kościoła. Bo świat byłby lepszy, gdyby spełniły się choćby niektóre postulaty rozmówców autora. Przynajmniej w sprawie bezwzględnego rozliczenia pedofilii, przejrzystości finansów, uznania praw osób nieheteronormatywnych czy wreszcie oddzielenia Kościoła od państwa. Radykalne? A może uzdrawiające?Gdyby Kazimierz Sowa nie był księdzem, pewnie zostałby lekarzem. Ta książka to zapis szerokiej diagnozy Kościoła, który właśnie został przeniesiony ze zwykłego szpitalnego łóżka na oddział intensywnej terapii. Ksiądz Sowa przykłada stetoskop w wiele miejsc, próbując ustalić, co tak naprawdę się stało, i ciągle ma nadzieję, że to jeszcze nie koniec.PROF. MARCIN MATCZAK, UNIWERSYTET WARSZAWSKI
Pierwsza powieść Toma Hanksa. ArcydziełoBłyskotliwa, przewrotna, wzruszająca i pełna ironii historia o powstawaniu filmu o superbohaterach.Tylko ktoś, kto pracował przy dziesiątkach filmów, mógłby napisać taką powieść. I tylko ktoś obdarzony z jednej strony talentem pisarskim, z drugiej - szalonym poczuciem humoru, mógł zrobić to tak doskonale.W zwariowanej, wielowątkowej historii powstania pewnego filmu, z góry obliczonego na kasowy hit, autor zdradza tajemnice, jakich nikt z osób pracujących na planie nigdy by nie zdradził, bo zwyczajnie... nikt by w to nie uwierzył. Co tu jest fikcją, a co prawdziwym wspomnieniem legendarnego aktora i reżysera? Przez pryzmat obiektywu kamery autor nie tylko pokazuje szaleństwo i magię panujące na planie, ale doskonale zarysowuje zmiany w amerykańskiej kulturze od czasów II wojny światowej. Nie kryje swojej miłości do filmu, oddając jej blaski i cienie na każdej stronie tej napisanej z epickim rozmachem powieści o ludziach, dla których plan filmowy jest osobnym, nieco szalonym wszechświatem.
W zbiorze Mistrzowie opowieści. O kobiecie znalazły się opowiadania 22 mistrzyń i 3 mistrzów opowieści, pochodzących z 21 krajów, piszących na przestrzeni dwóch stuleci w kilkunastu różnych jezykach. Teksty te pokazują wspólnotę kobiecych doświadczeń i róźnorodność ich losów, opowiadają o kobiecie młodej, dojrzałej i starej, o kobiecie w roli uczennicy, matki, kochanki, zony, sprzątaczki, kucharki i muzy. Obok noblistki Selmy Lagerlf zaistnieje współczesna literatura z Finlandii, klasyczna opowieść grozy Charlotte Perkins Gillman zainspiruje autorkę z Trynidadu, a ponowna lektura Virginii Woolf uzupełni napisane specjalnie dla tego zbioru opowiadania Radki Denemarkovej i Agnieszki Szpili.
Nadzwyczajna książka o zwyczajnym życiu niezwyczajnej kobiety.O wiecznym, wdrukowanym w DNA poczuciu niedopasowania. O presji i oczekiwaniach. O wewnętrznym krytyku, lęku przed zmianami i potrzebie samowystarczalności. O życiowej poprzeczce, którą stawiamy sobie tak wysoko, żeby tylko jej nie przeskoczyć. O sto pięćdziesiątym czwartym scenariuszu na nowe życie spakowane w kilku walizkach. Na szczęście ten życiowy bagaż wyładowany jest też ogromną nadzieją, wdzięcznością, docenianiem i akceptacją. Dlatego Dorota Szelągowska, specjalistka od urządzania wnętrz, ale nie zawsze od urządzania życia:- doda otuchy tym, którzy myślą, że tylko oni mają pecha,- rozbawi tych, dla których szklanka jest zawsze do połowy pustą,- da do myślenia tym, którzy idą przez życie niefrasobliwie,- zachęci do działania tych, którzy utknęli na życiowych mieliznach."Często staję przed lustrem i się sobie przedstawiam. Bo większość tego, co wiedziałam, po prostu się przeterminowała. Okazuje się, że po 40 latach system załadował mi się na nowo. Fenomenalne uczucie. Bez lęku, z cierpliwością i zaufaniem. I jedyne, co mam do powiedzenia, to że w każdym przypadku warto się przyjrzeć terminowi ważności. A jeśli nie jesteśmy pewni, to po prostu spróbować. Nie odkładać na później. Żyć".
Dobry los, ciekawość, przyjaciele – cokolwiek przywiodło cie? na Zanzibar – trafiłes´ do raju. Zaczyna sie? od zachwytu. Oczy chłona? intensywne kolory kobiecych kang, po horyzont cia?gna? sie? błe?kity, turkusy, szmaragdy. Nos chciwie poda?z˙a za smuz˙kami nieznanych zapachów. W ustach boski smak mango rozgrzanego słon´cem... Potem pojawia sie? zadziwienie – wokoło twarze, wzory, smaki, zapachy z połowy s´wiata. To jakby we?drowac´ przez Afryke?, Indie, Arabie?, daleka? Azje?, stara? Persje?. Przed wiekami monsuny przyniosły tu łodzie z˙eglarzy i kupców z dalekich stron. Wymieszały sie? zwyczaje, stroje, wierzenia i je?zyki. I powstał klejnot – kultura Suahili. Odkryj skarby Zanzibaru, wyspy, gdzie Afryka spotyka sie? z Orientem. Wybierz się ze mną na Zanzibar, do domów moich przyjaciół, na podwodne pola alg, do ogrodów pełnych przypraw, na wesele i sekretny rytuał unyago. Ida?c za zapachem oudi, zgubimy sie? w labiryncie uliczek Stone Town, dotkniemy dawnego Zanzibaru sułtanów i niewolników. Potargujemy sie? na bazarze, z rybakami popłyniemy na ryby, w knajpkach popróbujemy aksamitnych sosów i pweza pilau. Ta wyspa karmi zmysły i wyobraz´nie?. Kto raz spróbuje, wraca. Jak ja. Beata Lewandowska-Kaftan
Gdynia i Angelusa. Otrzymał tytuł Książki Roku Magazynu Literackiego "Książki".Zdumiewająca książka. Nowy głos w dzisiejszej literaturze.TADEUSZ KONWICKIMiłość? Ludzka rzecz. Ale, jak twierdzi Wanda, przytrafia się tylko raz, i to nie każdemu. Zawiść? Jeszcze stary piekarz całkiem nie ostygł, a już jego żona z Jankiem harcuje, wstyd i hańba. Śmierć? Kto wie, dla kogo dziś Kazimierz karawan zaprzęga? Kiedy wojenna zawierucha dociera do Piórkowa, wnosi zaskakujący sens w życie mieszkańców i z niejednego łobuza uczyni bohatera. I nikogo to nie dziwi.Napisana z epickim rozmachem powieść o burzliwych losach mieszkańców Piórkowa i ich ludzkich sprawach - miłości, śmierci i pożądaniu. Dowcip i mądra zaduma nad fenomenem życia, pięknego a ulotnego.Paweł Potoroczyn (ur. 1961) - pisarz, dyplomata, menedżer kultury, dziennikarz, publicysta i wykładowca. Był dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku i w Londynie oraz dyrektorem Instytutu Adama Mickiewicza. W 2014 r. nominowany do Nagrody Literackiej "Nike" oraz Nagrody Literackiej Gdynia za debiut Ludzka rzecz, którego kontynuacją jest A to było tak.
Potoroczyn ma oko i ucho - oko, które widzi inaczej, ucho, które słyszy inaczej. Stądniezwykłość tej książki.Literatura - powiada narrator tej opowieści pełnej sarkazmu, ironii, smutku i piękna- to "najbardziej wyzwolona ze wszystkich sztuk wyzwolonych jednocześnie nią niebędąca. Summa, więcej niż synteza. Syntezie wystarczy talent. Summa potrzebuje natchnienia".Z tej perspektywy autor dokonuje dekonstrukcji spojrzenia na Polskę i polskie sprawy.To jest perspektywa swoistych ekshumacji: "Ekshumacja jest wtedy, kiedy umarliotwierają oczy żywym. Kiedy żywi otwierają oczy umarłym, to jest wskrzeszenie". I otoPotoroczyn opowiada o polskich ekshumacjach i polskich wskrzeszeniach. To jest fascynującaopowieść.ADAM MICHNIKCo nowego słychać w Piórkowie, wsi, której mieszkańcy byli bohaterami Ludzkiej rzeczy? Kominek Wawrzyniec, rzeźbiarz poeta, wytrwale tworzy swoje dzieła. Stara Kominkowa rozmawia ze świniami, a Wanda kieruje ekspresyjne monologi do martwego Smyczka. Złowieszczy klucz wiolinowy wciąż pojawia się na chałupach, choć ani wojny, ani partyzantów już nie ma. Kaczor, jedyny kułak, zapisał się do partii i jest sołtysem. Piórkowska młodzież przeprowadziła się do powojennej Warszawy.Dzieje się nie tylko we wsi, ale przede wszystkim w opowieści. Paweł Potoroczyn miesza powagę z żartem, sacrum z profanum, wzniosłość z wulgarnością, brutalną dosłowność z subtelną aluzją, mowę chłopską z mową mistyka, utrzymując czytelników w stanie oszołomienia aż do ostatniej kropki.Paweł Potoroczyn (ur. 1961) - pisarz, dyplomata, menedżer kultury, dziennikarz, publicysta i wykładowca. Był dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku i w Londynie oraz dyrektorem Instytutu Adama Mickiewicza. W 2014 r. nominowany do Nagrody Literackiej "Nike" oraz Nagrody Literackiej Gdynia za debiut Ludzka rzecz.
Nowy tom prozy Joanny Szczepkowskiej składa się z pięciu opowiadań, których fabuła toczy się w różnych epokach i środowiskach. Subtelnym motywem łączącym je jest związek człowieka ze światem przyrody oraz odległe, a jednocześnie jakże bliskie zagrożenie katastrofą ekologiczną. Ta zależność jest zagadkowa, ale niepodważalna.Natura, słońce i dziwne zjawiska, które w miarę upływu czasu stają się coraz bardziej istotne, niepozornie, ale skutecznie determinują losy bohaterów.Opowiadania spadaja na mnie nagle i bez zwiazku z tym, co sie dzieje na zewnatrz. Ten zbior to kilka roznych historii, ktore połaczyła zmienna pogoda i pewien nieduzy pies. Zreszta i to nie jest oczywiste. Miałam wielka ochote opowiedziec je spokojnie, bez obowiazujacego neurotyzmu.Joanna Szczepkowska
Jego debiutancka powieść "Baśka" - opowiadanie o mieszkańcach warszawskiej Ochoty - stała się bestsellerem. Wojtek Friedmann wraca z nową książką - tym razem zabierze czytelników na Mokotów do z pozoru zwyczajnej kamienicy. Ale w powieściach Friedmanna nic nie jest zwyczajne, losy mieszkańców i pewnego wyjątkowego psa przeplatają się ze sobą, składając się na niezwykle barwną i wciągającą opowieść. Nie dajcie się zwieść. To nie jest książka o psie. "Przezabawny pies o imieniu Kolka" to przede wszystkim ludzie - mieszkańcy starej kamienicy - i ich losy, opowiedziane w krótkiej, charakterystycznej dla autora formie. "Mieszkanców kamienicy łaczył nie tylko adres. Łaczyła ich takze porecz schodów. Troche jak zaczarowany bluszcz, tyle ze bez lisci". Mokotów oczami Friedmanna, tętniący życiem lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, aż po współczesność, to miejsce zamieszkane przez barwne osobowości, zawsze ukrywające jakąś tajemnicę, a historie ich życia, jak ta książka, mają w sobie coś pięknego, a zarazem chuligańskiego. Proza Friedmanna to literatura, która kipi od ulicznego gwaru. Czytając, zapominamy, że to fikcja. I nikt tak naprawdę do końca nie może być pewny, czy opisane historie na pewno są zmyślone. Stara kamienica, gdzie toczy się życie bohaterów "Kolki", może być miejscem, w którym sami mieszkacie albo w którym chcielibyście zamieszkać. Z książką wiąże się anegdota. Friedmann, który wcześniej nigdy nie myślał o posiadaniu psa, napisał nową książkę. Praktis zaprojektował okładkę, z rysunkiem psa Kolki, tytułowego bohatera. Niedługo potem zbieg różnych wydarzeń sprawił, że autor "Baśki" został opiekunem psa. Oczywiście nazwał go Kolka. Dziwnym trafem okazało się, że pies wygląda niemal tak samo jak pies z okładki. "Książka wspaniała, dowcipna, wzruszająca, jest jak miód na serce rdzennego mokotowianina z okolic Kazimierzowskiej. Pozycja obowiązkowa dla każdego warszawiaka, ale także wszystkich tych, którzy chcieliby poznać naturę prawdziwej Warszawy i pokochać to miasto". - Jan Holoubek Wojtek Friedmann - pisarz, podróżnik i fotograf. Rodowity warszawiak, który stolicy oddał serce, choć nieustannie opuszcza ją w poszukiwaniu przygód. Nowelista i storyteller. Autor debiutanckiej książki "Baśka" (Wydałem, 2020). Tata Szymona i opiekun psa Kolki. Jak pisze o sobie: "Czytam, pisze i słucham muzyki".
Znany na całym świecie szwedzki psycholog komunikacji społecznej tym razem rozpracowuje męczących perfekcjonistów, przynudzające ofiary losu, irytujące królowedramatu i agresywnych mobberów oraz inne osoby, które sprawiają, że już nic ci się nie chce.Kolega z pracy, który rozsyła pięćdziesiąty mail w sprawie korzystania z ekspresu do kawy, znajoma, której drugie imię to "czarnowidztwo", szef tyran czyhający tylko na okazję, by wdeptać kogoś w biurową wykładzinę, albo kumpel, który wytrzyma najwyżej trzy sekundy skupiony na twojej opowieści o podróży życia, by szybko wtrącić: "Stary, to jeszcze nic! Posłuchaj, gdzie ja byłem".Znacie to? No jasne! Na pewno któraś z tych sytuacji przytrafiła się też Wam. I jak się wtedy czuliście? Zmęczeni? Bezsilni? Zniechęceni? Wyzuci z energii? Jakby ktoś wyciągnął zatyczkę i spuścił z was całe powietrze i entuzjazm? Niby nic, a jednak coś się stało. Thomas Erikson wie dokładnie co - trafiliście na wampira energetycznego. Osobę, która odbiera radość z każdej chwili, sprawia, że brakuje nam siły na cokolwiek, a na dodatek stajemy się podenerwowani i zrzędliwi. Ale Thomas Erikson zna sposoby na tych, którzy rozładowują nasze baterie życiowe.Jak namówić torpedującą wszelkie inicjatywy marudę na spontaniczny wyjazd; jak ułożyć niezawodny plan rozmowy z besserwisserem i przekonać go do swoich racji; jak za pomocą mowy ciała oczarować roztrzepanego ekstrawertyka i przemówić mu do rozumu - nauczysz się tych wszystkich trików. Choć są też sytuacje, gdy - w trosce o własne zdrowie i psychikę - najlepiej zastosować się do prostej, acz radykalnej rady: wstań i wyjdź!Naucz się, jak zidentyfikować i unieszkodliwić wampiry energetyczne, aby w pełni czerpać ze swojego potencjału.
Tajemnica zdrowej długowieczności w czterech prostych krokach.IŚĆ JEŚĆ SPAĆ DBAĆCo dzieje się z ciałem, kiedy się starzeje i czy da się spowolnić ten proces?Gdzie leży granica ludzkiego potencjału i jak do niej dotrzeć?Czy pech w genetycznej loterii oznacza, że jesteśmy zgubieni?Czego nie da się zmienić, a na co mamy realny wpływ?Twórca najpopularniejszego portalu o długim, a przede wszystkim zdrowym życiu, szuka najskuteczniejszej metody na to, jak w naturalny i bezpieczny sposób możemy podkręcić funkcjonowanie naszego organizmu. Pokazuje, jak zadbać o to, aby wolniej się on zużywał, pracował sprawniej i o wiele dłużej. Czasu nie da się wprawdzie zatrzymać, ale ta książka podpowie, jak spowolnić jego bieg.Mało kto boi się starości samej w sobie - przeraża nas raczej myśl o niedołężności i samotności. Nikt jednak nie miałby nic przeciwko długiemu życiu, wiedząc, że będzie całkiem znośne, przyjemne i samodzielne. Istnieją sposoby na to, by jak najbardziej przedłużyć życie w możliwie najlepszej kondycji. Ba, jesteśmy w stanie wpływać nawet na działanie genów! Można porównać je do dysku komputera, a nasze wybory i nawyki - do zainstalowanych na nim aplikacji. Niektóre programy otrzymujemy w pakiecie startowym i nie da się ich wyłączyć, ale większość wybieramy sami.Warto żyć tak, jak gdyby wszystko było w naszych rękach. Każda pozytywna zmiana, nawet najdrobniejsza, ma znaczenie. Bo do setki wiodą różne drogi.
Gdybym odhaczyła te punkty: stała się czysta, szczupła i spokojna, wiodłabym najlepsze możliwe życie. Prawda?Znana australijska dziennikarka Brigid Delaney od dawna śledzi trendy w branży wellness. W końcu dostaje zlecenie, by poznać ich jasne i te bardzo ciemne strony, używając siebie jako królika doświadczalnego. Brutalnie przerywa prowadzony od ponad trzydziestu lat intensywny tryb życia, by sprawdzić na własnym ciele i duszy najmodniejsze sposoby na oczyszczenie organizmu, osiągnięcie szczupłej sylwetki i wewnętrznego spokoju. Zaczyna od drastycznej 101-dniowej głodówki, potem próbuje dziwnej jogi, medytacji, CBT, uzdrawiania balijskiego, odosobnienia, psychoterapii grupowej i wielu innych rzeczy. W klasztorach i farmach uzdrowiskowych, na szlakach turystycznych i na stołach do masażu pyta i pyta, dlaczego tak wielu z nas miota się między rozpustą a detoksem i wciąż goni za lepszym sobą. Z autoironicznym dowcipem i odświeżającą szczerością próbuje się dowiedzieć, czy doskonały dobrostan jest w ogóle możliwy do osiągnięcia. Czy jest to droga do szczęścia, czy raczej porażki i bankructwa? Dlaczego dobrowolnie płacimy za zmuszanie się do wyrzeczeń? I dlaczego tak brzydko się pachnie, skoro nie jadło się od siedmiu dni?Lektura, która obnaża paradoks zachodniego świata, gdzie sami serwujemy sobie nieznośny nadmiar i przesyt, a następnie próbujemy im zaradzić za pomocą aplikacji uważności, obsesyjnego detoksu, ekskluzywnych ośrodków medytacji i płukania okrężnicy.Na podstawie książki powstał serial Netflixa z najpopularniejszą komiczką wszech czasów Celeste Barber w roli głównej.
W tomie drugim także przedwojnie jest najważniejsze, bo jest najbliżej utraconego życia i najdalej zadanej śmierci. Są też w tej książce łączniki biograficzne: wojna i czas po, które budują pełniejszy portret postaci.No właśnie - portret postaci to jeden plan tych historii, drugi, niemniej ważny, to obraz matczynego miejsca bohaterki czy bohatera: miasteczko, wieś, duże miasto. Jest i trzeci plan: język. Opowiadacze mówią swoim językiem, a my ten język zapisujemy najstaranniej. I powtórzę - nie ma tu formy niepoprawnej, każda jest pełnoprawna, bo takiej używano. A nadto są tu słowa, frazy odległe: klientura, przetak, preparatka, paradny pokój, rozkłócone jajko, pryncypialna ulica, marmoladziarnia i szmuklować, są też przepisy na zrobienie szczotki ryżowej i koszernej macyHANKA GRUPIŃSKANowy, drugi zbiór krótkich opowieści jest kolejną próbą, którą podejmuje Hanka Grupińska, by przywołać życie polskiego żydostwa czasu międzywojennego i także opowiedzieć, jak ocaleńcy usiłowali radzić sobiez tragedią Holokaustu w trudnym powojennym czasie "realnego socjalizmu".Oba tomy, 12 opowieści żydowskich i 18 opowieści żydowskich zasługują na wyjątkową uwagę Czytelników.ANTONY POLONSKY, EMERITUS PROFESSOR OF HOLOCAUST STUDIES,BRANDEIS UNIVERSITY
Jeśli kiedykolwiek przepadnę bez wieści, to znaczy, że zabiła mnie Katherine Knight.John PricePrawdziwa historia okaleczenia, kanibalizmu i morderstwaJohn Price już nie chce być z Katherine Knight. Boi się jej. Sąd właśnie wydał wobec niej zakaz zbliżania się do mężczyzny. John następnego dnia nie pojawia się w pracy.Kolega, który pojechał sprawdzić, co się dzieje, odkrywa na drzwiach krwawy ślad i natychmiast zawiadamia policję. Policjanci nie byli przygotowani na widok, jaki zastają na miejscu.Zmasakrowane zwłoki Price'a znajdowały się na krześle, natomiast głowę znaleziono w kuchni, w ciepłym jeszcze garnku pełnym warzyw. Na stole stały dwa talerze, na których wypisane były imiona dzieci Price'a.Czy Katherine miała zamiar podać części ciała Johna jego dzieciom? UWAGA: Książka zawiera wstrząsające opisy przemocy i nadużyć. Sugerujemy, aby nie sięgały po nią osoby szczególnie wrażliwe na tego typu treści.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?