Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
„Byliśmy ja, mama i tato. Trzy osobne byty żyjące pod jednym dachem. Nie byliśmy rodziną, nasza rodzina umarła w dniu, w którym zniknęłaś, Alicjo.
A co najgorsze, wiem, że wcale nie chciałabym, żebyś się odnalazła. Przynajmniej nie żywa.”
Siostra Niny Drzewieckiej, Alicja, zaginęła w tajemniczych okolicznościach siedemnaście lat temu. Od tamtego momentu Nina stara się uporać ze swoją przeszłością, jednocześnie funkcjonując w nieudanym małżeństwie. Gdy z sąsiedniego domu znika kolejne dziecko, a ktoś zaczyna zabijać ludzi związanych ze śledztwem sprzed lat, wspomnienia wracają z podwójną siłą. Drzewiecka otrzymuje zagadkowe wiadomości, a jej matka jest przekonana, że Alicja wróciła. Nina czuje się coraz bardziej osaczona i popada w paranoję.
Czy sama stanie się celem zabójcy? I czy odkupi swoje dawne winy?
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Wioletta – policjantka z Wrocławia – wciąż goni za pewnym grającym jej na nosie złodziejem. W końcu dostaje informacje o skoku na największy wydobyty w Polsce szafir, który został pokazany w muzeum w Wałbrzychu. Dzięki jej interwencji kradzież zostaje udaremniona, lecz złodziej wymyka się z kajdanek i planuje odwiedzić kolejne muzeum, gdzie zostanie pokazany szafir. Tym razem w Krakowie. Wioletta postanawia się tam udać, choć poszukiwania i nadmiar pracy powoli dają się we znaki, przez co ma przymusowe wolne. Niestety, krakowska policja nie zgadza się, aby uczestniczyła w ochronie, zgadza się natomiast na podanie wszystkich informacji.
Pomimo urlopu Wioletta wybiera się z przyjaciółką na wystawę, dostała bowiem wiadomość od samego złodzieja, że ten również zamierza się tam pojawić. Gdy w końcu go spotyka, staje się coś, czego w życiu by się nie spodziewała. Przez chwilową awarię światła ktoś zdąża ukraść kamień, a ją posądzić o kradzież, sam złodziej zaś się ulatnia.
Kobieta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i oczyścić się z zarzutów. Odnajduje złodzieja, lecz okazuje się, że tym razem to nie jego wina. Antoni, który do tej pory bardzo dobrze bawił się w „policjantkę i złodzieja”, bojąc się, że straci możliwość dalszej rozgrywki, postanawia pomóc kobiecie w dorwaniu tego, który naprawdę ukradł kamień, i oczyszczeniu policjantki z zarzutów. Do tego miszmaszu dochodzi jeszcze pościg ze strony mafii, której boss jest właścicielem szafiru. Wioletta wraz z Antonim muszą poradzić sobie nie tylko z rozwikłaniem tajemnicy, ale również ze ścigającą ich policją i mafią.
Jednym słowem szafirowy galimatias.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Siedemnastoletni Mateusz jest synem pastora. Wie, że na plebanii nie może pozostać do końca życia, dlatego zamierza podjąć pracę jako guwerner we dworze na pustkowiu, w Kornwalii. W ciągu długich tygodni przed wyjazdem śni o uciekającej sarnie. Pewnego dnia przypadkowo trafia do chaty starej czarownicy, która przepowiada mu przyszłość. Jeżeli wyjedzie, spotka demona, a to będzie miało katastrofalne skutki.
Mimo wszystko Mateusz opuszcza plebanię i podejmuje pracę. Szybko zadomawia się w nowym środowisku, ale we dworze dzieją się dziwne rzeczy, a mieszkańcy skrzętnie kryją przed nim swoje sekrety.
Pewnej nocy, zgodnie z przepowiednią, staje oko w oko z demonem. Spotkanie to doprowadzi do ujawnienia uczuć, które zniszczą dotychczasowy spokój wszystkich mieszkańców dworu i staną się zaczątkiem tragedii.
Czy zrodzona tamtej nocy miłość będzie miała szanse na przetrwanie?
Tajemnice, duchy, zdrada, zbrodnia, wrzosowiska i piękna Kornwalia, to niewątpliwe atuty książki, jednak najważniejsza jest miłość, która nie miała prawa się zdarzyć.
Wrzosowiska dziewiętnastowiecznej Kornwalii, szum wzburzonego oceanu i dwór otoczony tajemnicą. Młody John Bell popychany ciekawością próbuje dociec, co też ukrywają przed nim ciotka i mieszkańcy na pozór spokojnej okolicy. Andrzej F. Paczkowski tym razem przenosi nas do wiktoriańskiej Anglii, snując niespiesznie swoją opowieść, odsłania przed czytelnikiem sekrety skrywane nie tylko dlatego, że są wstydliwe, ale przede wszystkim dlatego, że są wyjątkowo bolesne.
Polecam, Barbara Mikulska
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
W ostatnich latach przed wybuchem drugiej wojny światowej profesor Alojzy Dyszkiewicz, rozczarowany swoim małżeństwem i brakiem uczuć ze strony kobiety, którą poślubił, wdaje się w romans z inną. Obydwoje postanawiają jednak zakończyć tę przygodę, aby nie rozbijać swoich związków – on wraca do żony, ona do męża i pozornie cała sprawa odchodzi w niepamięć, tym bardziej że zbliża się już wojenny kataklizm…
Dwadzieścia lat później na Politechnice Warszawskiej dochodzi do przypadkowego spotkania dwóch studentek – Laury Dyszkiewicz i Adriany Karskiej. Ich niezwykłe podobieństwo budzi zdumienie kolegów. Laura lekceważy tę sprawę, Adriana natomiast postanawia ją rozwikłać. Bada przedwojenne dzieje swojej rodziny, gdyż podejrzewa, że dane w jej akcie urodzenia nie są zgodne z rzeczywistością. Wkrótce dokonuje odkrycia, które doprowadza ją na skraj załamania nerwowego…
„Sekret profesora” to nie tylko historia rodziny, lecz również ludzkich błędów i słabości, za które płacą następne pokolenia.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Powieść przedstawia dzieje szlacheckiej rodziny z Podlasia, w której dominują piękne kobiety i wspaniali mężczyźni ponad wszystko ceniący honor. Chociaż pielęgnują tradycyjne wartości i prowadzą spokojne życie, nie udaje im się umknąć zawirowaniom historii, takim jak powstanie styczniowe oraz dwie wojny światowe. Kilku z nich ginie, a kiedy wszystko wskazuje na to, że ród wygasł, niespodziewanie wyłania się potomek zupełnie inny od swoich przodków. Urodzony i wychowany za granicą – nie do końca wie, co to znaczy być romantycznym Polakiem…
W SKŁAD CYKLU WCHODZĄ:
Powrót do źródeł
Powrót do tradycji
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Druga część sagi przedstawia dzieje spokrewnionej z Baranowskimi rodziny Wysockich, której los również nie szczędził ciężkich przeżyć: ich dworek został spalony, więc zmuszeni byli porzucić Podlasie i przenieść się do Warszawy. Zdołali tam przetrwać czasy PRL- u , zaś po zmianie systemu politycznego niespodziewanie odkryli w sobie talenty biznesowe. A kiedy już odnieśli sukces, okazało się, że ich najmłodszy potomek ma zupełnie inny pomysł na życie, aniżeli pomnażanie rodzinnej fortuny. Niestety Wysoccy tak bardzo oderwali się od swoich korzeni, że nie potrafią nawet ustalić, do kogo ich syn jest podobny…
W SKŁAD CYKLU WCHODZĄ:
Powrót do źródeł
Powrót do tradycji
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Halina Marchwicka z domu Konfitura powraca!
Po wielu niezbyt ciekawych przygodach z sąsiadami Halina wciąż wierzy, że wtrącanie się w cudze sprawy jest dobrem koniecznym. Ale czy sąsiedzi uważają tak samo?
Regulamin klatki schodowej, wzywanie policji, bo sąsiad źle zaparkował, czy udawanie chorej po to, by dowiedzieć się, co myśli o niej sąsiadka – to tylko niektóre z pomysłów głównej bohaterki.
Halina wciąż nie odpuszcza i za wszelką cenę chce zostać gwiazdą telewizji – i nie chodzi tu o telewizję lokalną. Starszej kobiecie marzy się coś więcej…
Czy przypadkowo wygrana wycieczka do jednego z miast w województwie świętokrzyskim zmieni jej życie?
Tego wszystkiego dowiecie się, czytając tę powieść!
Osiedlowy monitoring. Tom 2, czyli powrót Halinki to druga, a zarazem ostatnia część książki. Zachęcam również do przeczytania pierwszej części – Osiedlowy monitoring.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Romans historyczny o córkach Wicehrabiego Aleksandra – Kasandrze i Ariel. Z wyglądu dziewczęta są nie do rozróżnienia, charaktery jednak mają zupełnie inne. Kasandra jest delikatna, spokojna i mądra, oddaje swoje serce Robertowi Shaw, którego ojciec jest przyjacielem Wicehrabiego. Marzeniem Ariel zaś jest wyjść za kogoś o wyższym statusie społecznym.
Kiedy Markiz Darryl Brougham zaczyna rozmowy z ojcem dziewcząt, Ariel z góry zakłada, że będzie to jej przyszły mąż. Problem zaczyna się, gdy markiz oświadcza, iż wybrał Kasandrę i zrobi wszystko, by ją zdobyć.
Zakochani stają przed trudnymi wyborami i walczą z przeciwnościami losu, by być razem. Markiz okazuje się trudnym przeciwnikiem, ma po swojej stronie prawo, które wykorzystuje, i poparcie księcia, a gdy to nie działa, nie ma skrupułów, aby posunąć się do najgorszego, by tylko dostać to, czego chce.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Łucja Krasińska od lat nie utrzymuje kontaktu z dziadkami. Wiedzie na pozór poukładane życie: ma narzeczonego i syna, z którymi mieszka na jednym z warszawskich osiedli. Jest jednak zranioną i pogubioną kobietą, a żal do dziadków, który pielęgnuje w sobie od lat, sprawia, że żyje przeszłością.
Gdy pewnego dnia Łucja odbiera telefon od babci, która prosi o pomoc przy odrestaurowaniu lodziarni zmarłego męża, pełna obaw wraca do rodzinnego miasteczka. Ma tym samym nadzieję na rozliczenie się z bolesną przeszłością, ale i ukryty motyw. Jest nim Witek – mężczyzna, o którym mimo upływających lat nie potrafi zapomnieć. Pierwsza, młodzieńcza miłość, która została jej brutalnie odebrana, z czym nigdy się nie pogodziła. W Szczęśliwicach Łucja będzie musiała w końcu stawić czoła niedokończonym sprawom. Podjąć decyzje, które całkowicie odmienią jej życie.
Jak potoczą się jej losy? Czy na nowo rozpalone uczucia do Witka sprawią, że odejdzie od narzeczonego i porzuci syna, tak jak niegdyś porzuciła ją matka?
A może przestanie zatracać się w przeszłości i zacznie doceniać to, co ma?
Życie Łucji wypełni się sekretami. Ale nie tylko ona ma tajemnice. I nie tylko ona ma wpływ na przyszłość, która się przed nią rozpościera, o czym kobieta wkrótce się przekona.
Do odkochania jeden krok to powieść o konfrontacji z przeszłością. Mimo że porusza trudne tematy, jest napisana w lekkim, humorystycznym tonie. Tli się w niej uczucie pierwszej miłości, która często nie daje o sobie zapomnieć. Jest pełna sprzecznych emocji, lęków i niepewności. Pokazuje, że niejednokrotnie ulegamy pragnieniom, krzywdząc nie tylko innych, lecz także siebie.
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.
Anna Stańczyk i Gabriela Wąsek powracają! Po sukcesie, jaki osiągnęły, swatając wnuczkę jednej z nich z mężczyzną poznanym na portalu randkowym, zaczynają się nudzić. Wspólne spotkania i ploteczki to zdecydowanie za mało – one chcą czegoś więcej!
Pewnego dnia, stojąc w oknie i patrząc na to, co robią sąsiedzi, wpadają na pomysł, że… otworzą biuro matrymonialne dla seniorów Razem aż do setki. Wtedy jeszcze nie mają świadomości, że ten pomysł zrujnuje wszystko to, co przez tyle lat budowały – przyjaźń, zaufanie i lojalność.
Początki działalności nie są łatwe, dopiero z czasem zaczynają przychodzić kandydaci, którzy chcą znaleźć przyjaźń, a może nawet i miłość. A ci są naprawdę przeróżni – od przygłuchego staruszka, do którego trzeba krzyczeć, przez chłopaka, który myśli, że seniorka zwiąże się z nim dla pieniędzy, po kobietę, która zamierza wynająć mężczyznę na jeden dzień. I z takimi kandydatami jednak radzą sobie główne bohaterki. Jedna z przyjaciółek wpada na pomysł zorganizowania festynu wyłącznie dla seniorów. Uważa bowiem, że w miasteczku brakuje dla nich atrakcji.
Czy mieszkańcy Mysi Pola będą chcieli brać udział w takim festynie?
Co będzie miała wspólnego kobieta, która zajmuje się nielegalnym interesem, z jedną z właścicielek biura?
Czy ktoś znajdzie miłość w biurze Razem aż do setki?
Co takiego doprowadzi przyjaciółki do wniosku, że założenie biura dla seniorów było największym błędem, jaki popełniły w swoim życiu?
Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w powieści komediowej Biuro matrymonialne. Razem aż do setki.
Zachęcam również do przeczytania pierwszej części – Babcie w sieci miłości, w której główne bohaterki zakładają konto na portalu randkowym, by znaleźć chłopaka dla wnuczki jednej z nich.
Dagmara Rek powraca z nową książką! Choć Annę i Gabrielę doskonale znamy już z poprzedniej części, to autorka nie traci zapału ani weny do tworzenia dalszych przygód dwóch przyjaciółek w dojrzałym wieku. Przeczytawszy kolejną powieść Dagmary Rek, stwierdzam, że autorka ma swój niepowtarzalny styl i wypracowała już sobie ten komediowy warsztat na wysokim poziomie. Gwarantuję uśmiech, a czasami nawet głośne wybuchy śmiechu! Przygody bohaterów są naprawdę nietuzinkowe, ba, czasami bardzo życiowe i niesamowicie realistyczne! Dzięki temu akcja się nie nudzi, a książka czyta się sama. Polecam ogromnie każdemu, kto ma dystans do siebie i poczucie humoru!
Justyna, mloda_mama_czyta
PS To pozycja nie tylko dla seniorów. Przeczytajcie – może odnajdziecie w bohaterkach swoją ukochaną babcię?
Caden Willis – pewny siebie pilot odrzutowca, niegdyś najlepszy ze wszystkich, walczący na frontach wojennych – po jednym bardzo niebezpiecznym wydarzeniu zostaje wydalony ze służby wojskowej i przydzielony do jednostki pokazowej, która aktualnie przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia w dziejach lotnictwa.
Pilot przyjeżdża do Rosamond, by odbyć kilkumiesięczne szkolenie i dać jeden z najbardziej spektakularnych pokazów lotniczych.
Podczas pobytu poznaje Abigail Jay, dwudziestopięcioletnią kobietę, właścicielkę kawiarni, której już na samym początku mocno podpada, a ich znajomości nie sposób zaliczyć do udanych.
Trudne charaktery przysparzają im wielu problemów i nieporozumień, a cięte języki doprowadzają do niejednej sprzeczki.
Chęć udowodnienia ojcu, że jest najlepszy z najlepszych, i wrodzona brawura, popychają Cadena do działania na granicy życia i śmierci.
Czy niezaprzeczalny talent uchroni go przed pechem? Jak cienka jest granica między nienawiścią a miłością? I czy ta jedna przypadkowo spotkana dziewczyna, która miała być jedynie portem przelotowym na mapie życia Cadena, będzie umiała zmienić tego krnąbrnego mężczyznę? Ale przede wszystkim, czy będzie chciała to zrobić?
Historia o walce o siebie i przeciwko sobie. O tym, ile można poświęcić dla pasji, a ile dla miłości...
Czy miłość można sobie wygrzebać spod ziemi podczas uprawiania joggingu? Okazuje się, że tak. A przy okazji złoczyńców dybiących na życie i masę innych kłopotów, gdzie zaginięcie ukochanego nie wydaje się tym najgorszym.
Nina, kobieta dojrzała, obarczona przez los zgryźliwą matką i nazbyt samodzielną córką, nie spodziewała się, że życie dostarczy jej jeszcze jakichś emocji i niespodzianek. I nigdy nie przypuszczała, że przyjdzie jej walczyć o życie swoje i ukochanego z gangsterami, a w tle przewijać się będzie afera z brylantami z Magnitogorska.
„Miłość spod ziemi” to niebanalny kryminał z elementami romansu albo niezwykły romans z elementami kryminału, jak kto woli, ale na pewno dostarczy godziwej rozrywki.
Stach uwodzi słowem. Wciąga w pełne niespodzianek perypetie bohaterów i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Autor jest jak brylant, który w tej powieści pokazał się w pełnej krasie. Polecam.
Sylwia Kubik – „Mennonitka i hrabia”, „Zakochana zakonnica”, „Zakochany w zakonnicy”
Powieść wyrwała mnie dramatycznie z rzeczywistości i wrzuciła gdzieś pomiędzy miłość a zaskoczenie. Z całego serca polecam i ostrzegam – trudno po przeczytaniu tej książki powrócić do normalnego życia.
Ewa Wyszyńska – pisarka, „Smacznego, kochanie”, „Momenty pełne ciszy”
Precyzja, z jaką autor ukazuje skomplikowane mechanizmy ludzkiej psychiki, pozwala nam zrozumieć głębię emocji i motywację bohaterów. Dzięki temu powieść staje się autentyczna i poruszająca.
Karolina Bast Kolasa – dziennikarka i twórca recenzyjnych audycji radiowych
Stach Szulist zaskakuje kolejną książką ukazującą złożoność motywacji kierujących ludźmi. Całość podana w klimatycznej, mrocznej scenerii.
Stowarzyszenie AudioTeatr
„Miłość spod ziemi” to mafia, love story i sekrety podlane kryminalnym sosem. Dzięki takiej, iście wybuchowej mieszance, ten romans zapewnia prawdziwe i trudne do ujarzmienia emocje, o których nie sposób zapomnieć. Stach Szulist zaserwował znakomitą lekturę, która trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony.
Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl
Magdalena Miłosz mieszka w Londynie, pisze książki i prowadzi całkiem udane życie. Teraz jednak powraca do domu, do Majaków, małego miasteczka nad rzeką – do ukochanej siostry Michaliny, samotnie wychowującej trójkę dzieci, do babci i dziadka, którzy od zawsze byli dla niej opoką. Wraca na ślub matki, choć od dawna ich stosunki nie były nawet serdeczne, jedynie pełne pretensji i niechęci ze strony córki.
Magdalena żyje wspomnieniami o nieżyjącym ojcu, który przez lata w jej oczach urósł do rangi bohatera, człowieka idealnego, najlepszego tatusia pod słońcem, ale nie wie, że pamięć płata jej figle. Magdalena woli nie pamiętać tego, co działo się dwadzieścia lat temu w Domu Kotów.
Tymczasem jej najbliżsi w Majakach robią wszystko, by zatrzymać ją tam na dłużej niż zaplanowane kilka dni; mają nadzieję, że znajoma okolica pomoże jej przypomnieć sobie, co wydarzyło się naprawdę.
Kto zniszczył kapliczkę przy drodze? Kim jest mężczyzna z jej wspomnień? Dlaczego tak ważne jest to, co kiedyś powiedział ksiądz?
Michalina także przeżywa swoje wzloty i upadki po ucieczce od męża alkoholika. Nienawidzi swoich nadprogramowych kilogramów będących wynikiem zajadania stresu, do tego ciążą jej intrygi rodziny zmuszające Magdalenę do pozostania w Majakach. Miłą odskocznią jest dla niej policjant Emil, dawny kolega ze szkoły. Sytuacja wokół niej zagęszcza się, kiedy jej pijany były mąż atakuje Magdalenę na rynku.
„Majaki” to powieść o tym, że prędzej czy później trzeba stanąć twarzą w twarz z traumą, by móc ruszyć dalej. O tym, że psychozy trzeba zaleczyć, przegonić złe duchy i żyć. Po prostu żyć najlepiej, jak się da.
Nathalie Harper ma 21 lat i dwie młodsze siostry. Aby zapewnić im byt, w tajemnicy zarabia jako dziewczyna do towarzystwa. Do swojej pracy podchodzi profesjonalnie – żadnych uczuć, po prostu wykonuje swoje zadania. Jej życie zmienia się, gdy poznaje przystojnego i intrygującego Nicolasa McGoverna. Niestety, nie wszystko układa się po myśli dziewczyny, ponieważ zostają jej odebrane bliźniaczki.
Co zrobi, by je odzyskać? Czy Nick jej pomoże? I czy Nathalie odkryje powód mrocznej strony Nicka?
Heidi Bliss całe życie ciężko pracowała, aby w przyszłości zostać gwiazdą amerykańskiej siatkówki. Gdy dostała szansę na zrealizowanie swojego marzenia, czuła, że los jej sprzyja. Wszystko na wyciągniecie ręki. Wyższe wykształcenie na prestiżowej uczelni, kariera i cudowny chłopak, którego każda jej zazdrościła. Jednak gdy opuściła rodzinne Auburn w stanie Alabama, wszystko zaczęło się komplikować za sprawą nieznajomego ze stacji benzynowej. Heidi nie wiedziała, że w tak krótkim czasie jej życie nabierze zupełnie innych barw…
Czy postąpi w imię zasad, czy w imię nowych, niebezpiecznych doznań, jakich doświadczy za sprawą mężczyzny poznanego przypadkiem?
Radosław ma swoje demony. Gdy pisze, zbyt często zagląda do butelki. Nigdy jednak nie przypuszczał, że byłby zdolny skrzywdzić swoją żonę. Cóż... Wszystko się zmienia, gdy między nimi pojawia się ktoś trzeci. Wkrótce odkrywa, że nieprzemyślana decyzja zamordowania Alicji może przynieść coś znacznie gorszego niż śmierć. Wplątany w sieć tajemnic i zjawisk nadprzyrodzonych, Radosław musi stawić czoła konsekwencjom swoich czynów i zmierzyć się z mroczną stroną własnej natury.
Czy odkryje prawdę, zanim będzie za późno?
„Radek stał ze swoją ukochaną w ich wielkich tarasowych drzwiach i czule obejmował ją w pasie. Obrócił się, by skraść jej pocałunek, lecz jej twarz nagle zaczęła się zmieniać.
Spod rozwianych czarnych włosów powoli sączyła się krew. Radek odruchowo dotknął Alicję w miejscu, które wydawało się jej źródłem. Mimo jego bardzo delikatnego, a wręcz czułego dotknięcia czaszka zapadła się do środka i buchnęła jeszcze obfitszym strumieniem krwi.
Cofnął dłoń, a na niej spostrzegł drobne kawałki kości, niczym małe drzazgi, które powbijały mu się w skórę. Jego kochana żona zaczęła rozpadać się na jego oczach, a krwawe strzępy spadały na ziemię. Niektóre nawet opadały powoli, rozbujane przez wiatr niczym jesienne liście, i lądowały na jego stopach, zdobiąc je szkarłatem.
Upiorna twarz Alicji zbliżała się coraz bardziej, a synek obok niej bił brawo dłońmi zakończonymi wielkimi, długimi pazurami, które postukiwały o siebie przy każdym oklasku."
FRAGMENT KSIĄŻKI
Marta, właścicielka najlepszej restauracji w mieście, wiedzie na pozór idealne życie. Za jej uśmiechem kryją się jednak bolesna przeszłość i brak wiary w siebie po trudnym związku z Krystianem. Z pomocą przyjaciółki, Aleksandry, Marta zaczyna powoli odbudowywać swoje życie, ucząc się akceptowania siebie i dostrzegania piękna w codziennych chwilach. Ola, ekspertka od rozwoju osobistego, pokazuje jej, że nawet najmniejsze kroki mogą prowadzić do wielkich zmian.
Pewnego dnia na drodze Marty pojawia się mężczyzna. Czy on również będzie w stanie ją uleczyć?
Ta inspirująca historia przypomina, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko otworzyć oczy i serce.
Książka skłaniająca do przemyśleń, pozwalająca odnaleźć w losach bohaterek cząstkę siebie, swoje doświadczenia i życiowe rozterki. Autorka w subtelny sposób pokazuje nam, jak zmiana myślenia może wpłynąć na nasze życie, delikatnie otulając nas kołderką pozytywnych myśli. Sprawia, że książkę kończymy z uśmiechem na ustach. Agnieszka Sobczak, @pani_pisarzowa
Jest to książka idealna dla każdego, kto potrzebuje docenić siebie. Trafiła w moje ręce w dniu, kiedy jej potrzebowałam. Nie jest to typowy poradnik motywacyjny... To coś więcej. Od pierwszych stron można poczuć się jak jedna z bohaterek. Napisana lekkim językiem, który trafia do każdego. Dużo w niej pouczających i pokrzepiających myśli. Po zakończeniu lektury poczułam ciepło w sercu i lekkość w duszy.
Polecam! Aldona, @the.cover.of.my.life
Trzydziestodwuletni Robert pracuje w studiu fotograficznym w Krakowie. Pewnego popołudnia odwiedza go piękna, wyjątkowo smutna młoda kobieta, która prosi o wywołanie kilku starych zdjęć. Rutynowa prośba, rutynowe zajęcie, a jednak odmienia ono życie mężczyzny. Na jednej z fotografii dostrzega on bowiem tajemniczą postać, która od wielu lat prześladuje go w snach. Nie zna jej, nigdy jej nie spotkał, a jednak ma pewność, że przeznaczenie splotło jego los z losem tajemniczej, odzianej w żałobny strój kobiety. Gdy właścicielka zdjęć nie pojawia się w studiu, Robert postanawia sam złożyć jej wizytę. W ten sposób trafia do Połańca, malowniczo ulokowanej wśród wzgórz i wrzosowisk wioski, nad którą góruje nadszarpnięty zębem czasu, lecz wciąż piękny, pałac rodziny Wilczyńskich. Od mieszkańców dowiaduje się, iż miejsce, w którym mieszka piękna nieznajoma, cieszy się złą sławą. Nawiedzany przez ciemne moce, omijany przez sąsiadów, stał się więzieniem młodej Ewy Wilczyńskiej, jej chorego brata, starej ciotki i dalekiego krewnego, którzy od wielu lat toczą walkę z losem o godne życie. Robert, zafascynowany piękną Ewą i zaintrygowany obecnością swojej tajemniczej prześladowczyni na fotografii, postanawia za wszelką cenę zbliżyć się do mieszkańców pałacu. Aby to osiągnąć, decyduje się odegrać rolę łowcy duchów, nie wiedząc jeszcze, że oto przyjdzie mu się zmierzyć z siłą, która przekracza granice jego racjonalnego umysłu.
Kiedy jeden rejs jachtem i herbata z miodem zmieniają wszystko…
Alissa przeżywa traumę po trudnym rozstaniu i buduje mur wokół swojego serca. Zmagając się z demonami przeszłości, oddaje się pracy w firmie IT.
Jej życie zmienia się, gdy do zespołu dołącza mało towarzyski i ponury Bruno, który także nosi w sobie bagaż emocjonalny.
Wypadek podczas firmowego rejsu zbliża ich do siebie. Bruno zaczyna rozumieć, że za twardą fasadą Alissy kryje się delikatna dusza zraniona nie tylko rozstaniem.
Chociaż oboje rywalizują o bycie szefem, to rozwój ich uczucia jest kluczowy.
Relację komplikują sytuacje, w które zamieszany jest gej, przyjaciel Alissy.
Wątki obyczajowe i feministyczne przeplatają się z trudnościami związanymi z zaufaniem i otwarciem się na drugą osobę.
Drunken Sailor to opowieść o miłości, która może być lekarstwem na traumy, niosąc nowe szanse i nadzieję.
Drunken Sailor to przepełniona emocjami, zaskakująca, dająca nadzieję i rozgrzewająca serce historia o miłości i sile bezwarunkowej przyjaźni. Pokazuje, że mimo wcześniejszych rozczarowań warto dać sobie szansę i otworzyć serce. Życie potrafi bowiem zaskakiwać i pokazać nam, jak piękne może być i jak wiele może nam jeszcze zaoferować. Gorąco polecam!
Monika Gojke, @oczaruj_mnie_ksiazko
Magda to nastolatka, która po sześciu latach pobytu w rodzinie zastępczej trafia do domu dziecka. Na rok przed osiemnastką jej dotychczasowy świat zostaje wywrócony do góry nogami. Od teraz będzie musiała nauczyć się w życia w grupie, w miejscu, gdzie trzeba walczyć o każdy metr kwadratowy prywatności i gdzie czas płynie zupełnie inaczej.
„Dom z czerwonej cegły” to historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Miesiąc po miesiącu Magda relacjonuje wydarzenia, których jest uczestniczką lub świadkiem, opowiada o swoim życiu, dzieli się przemyśleniami i przedstawia nam obraz samej siebie. Rozlicza się z trudną przeszłością i toksycznymi ludźmi, mając nadzieję na pozytywne zmiany. Czy mimo przeciwności losu odnajdzie wewnętrzny spokój, bezpieczeństwo i przychylność obcych ludzi?
Powieść Arka to dwunastoczęściowa diagnoza stanu społeczeństwa. Mocna, odarta z pawich piór, dająca do myślenia.
Mateusz Wieczorek - autor m.in. powieści "Pistacja" i "66 dusz"
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?