Niniejsza książka opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy i o których mówiono jako o cudach Ojca Pio: stygmaty - krwawiące przez pięćdziesiąt lat rany, których żadnemu z lekarzy nie udało się wyleczyć bądź wyjaśnić; tajemniczy zapach roztaczający się wokół osoby zakonnika; temperatura ciała osiągająca 48,50C, nigdy przedtem nie odnotowana w historii medycyny; zdolność odczytywania myśli innych osób i przepowiadania przyszłości; ekstazy; rozmowy z umarłymi; wizje istot nadprzyrodzonych; nadzwyczajny dar nawracania (jak w przypadku kilku słynnych postaci ze świata kultury); wreszcie niezliczone i głośne uzdrowienia. Wszystko to opowiedziane zostało językiem jasnym i potoczystym. Zaskakujące fakty, relacje naocznych świadków, pamiętniki, listy, poufne sprawozdania składają się na mozaikę wydarzeń racjonalnie niewytłumaczalnych, a przy tym niesamowicie wciągających.
Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia
Lektura obowiązkowa na ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia
Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi.
Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Jest darmowe. Ale jednocześnie jest jak światło, które padając na nasze życie sprawia, iż dostrzegamy również to, co jest w nim ciemnością.
Bp Grzegorz Ryś głosi skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć.
Nikt nie jest stracony. Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech.
Bóg nie rozdaje cukierków grzecznym dzieciom, ale podnosi w górę tych, którzy dotknęli dna.
Odkryj fundament modlitwy św. Ignacego Loyoli
Fundamentem modlitwy świętego Ignacego Loyoli były dwie metody modlitwy Pismem Świętym: oparta na refleksji medytacja oraz wykorzystująca wyobraźnię kontemplacja. Timothy M. Gallagher OMV w sposób przystępny i obrazowy opisuje obie te metody, ukazując, jak możemy praktykować je w naszej codzienności.
Podążając za wskazówkami świętego Ignacego, sięgając po mądrość wielkich nauczycieli Kościoła i przytaczając świadectwa modlitwy Pismem Świętym osób, którym służył jako kierownik duchowy, Ojciec Gallagher pomaga nam odkryć sposób zastosowania medytacji i kontemplacji w naszej praktyce duchowej. Ukazuje również schemat ignacjańskiej medytacji i kontemplacji, wyjaśniając, w jaki sposób dostosowywać tę elastyczną strukturę do indywidualnych potrzeb.
Książka jest adresowana do tych, którzy chcą poznać modlitwę Pismem Świętym świętego Ignacego, i do tych, którzy już modlą się Pismem Świętym, ale pragną odnowić tę praktykę. To także wspaniała pomoc dla kierowników duchowych, rekolekcjonistów i wszystkich, którzy uczą innych modlitwy opartej na Słowie Bożym.
Timothy M. Gallagher OMV (frtimothygallagher.org) - rekolekcjonista, znawca duchowości ignacjańskiej, wykładowca. Tytuł doktora otrzymał na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Jest autorem kilku bestsellerów, między innymi "Modlitwy rachunku sumienia" oraz przygotowywanej do wydania w języku polskim książki "Rozeznawanie duchów".
Odkryj modlitwę, którą kochał św. Ignacy Loyola
Książka Timothy'ego M. Gallaghera OMV to doskonałe wprowadzenie w modlitwę rachunku sumienia według metody św. Ignacego Loyoli. Jest też bogatym źródłem wiedzy i inspiracji dla wszystkich, którzy pragną prowadzić pogłębione życie duchowe. Pokazuje, że modlitwa rachunku sumienia to przemieniająca i wciąż ewoluująca praktyka duchowości chrześcijańskiej.
Opierając się na autentycznych świadectwach wielu osób oraz na własnym doświadczeniu prowadzenia kierownictwa duchowego, ojciec Gallagher omawia kolejne punkty ignacjańskiego rachunku sumienia, wyjaśnia jego najważniejsze zasady i odpowiada na wiele istotnych pytań dotyczących tej modlitwy: Czym jest rachunek sumienia? Jak zacząć się nim modlić? Jak dostosować go do naszego życia? Czy jest możliwy w naszym zabieganym życiu? Jakie przeszkody można napotkać w codziennym praktykowaniu rachunku sumienia? Jak je pokonać? Jakie przyniesie owoce?
Jam jest św. Antoni. Mam to z woli Najwyższego Pana, abym tobie opowiedział, iż na tym miejscu Chwała Boga Najwyższego odprawiać się będzie. Przeze mnie chorzy, ślepi, chromi i różnymi dolegliwościami utrapieni znajdować i otrzymywać będą pociechy swoje. Chorzy zdrowie, ślepi wzrok, chromi chód, zgoła wszyscy uciekający się na to miejsce bez łaski nie odejdą.
Słowa te wypowiedział św. Antoni Padewski do Szymona Tkacza na łysej Górze 8 maja 1664 roku i obietnicy swej dotrzymuje.
Książka zawiera ponad czterdzieści autentycznych współczesnych świadectw o cudach i łaskach wymodlonych za przyczyną św. Antoniego nie tylko w Radecznicy u stóp Łysej Góry, gdzie znajduje się sanktuarium Świętego, ale też w Częstochowie, Jaśle, Krakowie, Krynicy, Lwówku Śląskim, Ratowie, Wrocławiu i wielu innych miejscach. Różnorodność uzyskanych łask, od uzdrowień, znalezienia współmałżonka, odzyskania tak drobnych, jak i bardzo cennych rzeczy, wyproszenia potomstwa, uratowania mieszkania, aż po nawrócenie, ocalenie życia i odnalezienie zagubionych duchowo ludzi potwierdza wielką zażyłość św. Antoniego z Dzieciątkiem Jezus, u którego Święty nieustannie się wstawia za proszącymi. Dołączony do książki życiorys Świętego oraz wybrane kazania przybliżają Czytelnikowi jego postać, a zbiór modlitw ułatwia zwracanie się do Boga za jego pośrednictwem w różnych okolicznościach życia.
W Biblii wiele miejsc jest niejasnych lub niedopowiedzianych. Te fragmenty pobudzały wyobraźnie, skłaniały do refleksji, były też punktem wyjścia do tworzenia apokryfów, które pisano głównie w starożytności i średniowieczu. Wśród tego rodzaju tekstów znaleźć można Księgę starożytności biblijnych, wydaną po raz pierwszy w roku 1527. Autor tekstu, Pseudo-Filon, miał pochodzić z Palestyny, być może z północnej Galilei, ewentualnie z południowej Syrii.
Co zawiera apokryf Pseudo-Filona? To rodzaj parafrazy historii biblijnej od stworzenia świata do śmierci Saula w bitwie z Filistynami pod Afek. Co ważne, tekst inspirował przez wieki, zwłaszcza biblistów i judaistów. Jego przekład i opracowanie to pierwsze w Polsce pełne wprowadzenie w tematykę tego tekstu.
Ks. Łukasz Laskowski - ur. 1976, wykładowca Pisma Świętego, języków biblijnych i języka łacińskiego, popularyzator wiedzy biblijnej i autor komentarzy biblijnych. Obszar jego zainteresowań naukowych to relacja między Biblią a światem grecko-rzymskim.
Ks. Marek Starowieyski - ur. 1937, profesor, wykładowca UW, patrolog i tłumacz tekstów patrystycznych. Redaktor serii Źródła Monastyczne i Ojcowie Żywi. Wśród opublikowanych prac: Słownik wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa; Słownik wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa Wschodu; Apokryfy Nowego Testamentu - Ewangelie.
Potrzebujesz zwolnić? Daj sobie kwadrans. Czas tylko dla siebie. Żeby się zatrzymać. Żeby odkryć prawdę o sobie. Żeby znaleźć to, czego pragniesz.
49 ćwiczeń na uważność to indywidualny program rozwoju osobistego i duchowego.
Nauczysz się trwać w obecności Boga, staniesz się kimś wdzięcznym i świadomym siebie. Każdy etap ćwiczeń wprowadzi Cię na głębszy poziom relacji z Bogiem i samym sobą.
Wojciech Werhun SJ
Bądź, trwaj, usłysz siebie!
Pięknie wydany klasyczny tekst Ćwiczeń, zatwierdzony przez wszystkich papieży od XVI wieku po dziś jako najlepszy sposób odprawiania rekolekcji. Książeczka służąca zarówno dającym rekolekcje jak i wszystkim, którzy już je odbyli i pragną podtrzymać w sobie ich owoce. .
Rozalia Celakówna zmarła w opinii świętości 13 września 1944 roku, a Pan Bóg nieustannie potwierdza jej wybraństwo, rozdając za jej przyczyną wiele łask. Ciało Rozalii spoczywa na Cmentuarzu Rakowickim w Krakowie (kwatera XLVIII zach., mogiła 9). Wieloletnie starania i rozpoczęcie procesu kanonizacyjnego świętobliwej Rozalii doprowadziły do jego otwarcia przez Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, Metropolitę Krakowskiego 5 XI 1996 roku. Od tego dnia Rozalii Celakównie przysługuje tytuł Służebnicy Bożej. Dnia 17 IV 2007 r. w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich odbyła się sesja publiczna zamykająca rozpoczęty 5 XI 1996 r. proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny na szczeblu diecezjalnym. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Stanisława Dziwisza z dnia 16 IV 2007 r. do występowania wobec Kongregacji ds. Kanonizacyjnych w Rzymie w dalszym procesie Sługi Bożej Rozalii jest uprawniona Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.
Modlitwa jest naturalną potrzebą człowieka, jak pragnienie jedzenia i picia. Znają ją wszystkie religie świata. Prosimy Boga o przebaczenie win oraz o spełnienie potrzeb. Prosimy także w intencji innych ludzi, wstawiamy się za nimi u Boga. Radość, trud, różne potrzeby, wszystko to może być przedmiotem modlitwy i dziękczynienia. Możemy wreszcie wielbić Boga całkiem bezinteresownie, wysławiać Go i oddawać Mu chwałę.Modlitewnik ten, obok najczęściej praktykowanych modlitw i pieśni, zawiera bogaty wybór psalmów proponowanych w modlitwach porannych, wieczornych, wiele modlitw wstawienniczych i okolicznościowych. Umieszczono w nim również, bogatszy niż w innych modlitewnikach ""mały katechizm"".Nowe wydanie zostało wzbogacone o Litanię do bł. Jana Pawła II i do bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz aktualną wersję litanii do patronów narodu polskiego. Uaktualnione zostały również teksty związane z obrzędem sakramentów w oparciu o odnowione rytuały liturgiczne (np. obrzęd święceń prezbiteratu).
Dziecko to nie koniec świata!
Kochasz swoje dziecko nade wszystko, ale zdarza Ci się z sentymentem wracać do szalonych czasów, gdy nie byłaś jeszcze mamą/ nie byłeś jeszcze tatą? Chcesz być blisko dzieci, a równocześnie nie rezygnować ze swoich pasji? Ważne jest dla Ciebie, by spędzać z nimi czas w interesujący sposób, stymulując ich rozwój emocjonalny, intelektualny i fizyczny?
Ewa Świerżewska od lat jest wzorem dla wszystkich aktywnych rodziców. Ze swoimi córkami na rowerach przejechała wzdłuż i wszerz pół Europy, a na co dzień spędza z nimi czas w ciekawy i urozmaicony sposób, podejmując małe aktywności dostępne dla każdego!
I właśnie o takich prostych, wspólnych rodzinnych aktywnościach - kulturalnych, sportowych, rozrywkowych i kulinarnych jest ten unikatowy pomocnik. Zobacz, ile wspaniałych rzeczy można robić razem z dziećmi. Wystarczy chcieć i wyjść z domu!
Ewa Świerżewska - założycielka portali Qlturka.pl - dziecko i kultura, EgoDziecka.pl o emocjach i rozwoju, SportowaRodzina.pl. Pomysłodawczyni akcji społecznej "Dzielę się książkami". Nominowana do nagrody PIK-owy Laur za promowanie książek i czytelnictwa w mediach elektronicznych; laureatka nagrody za promocję czytelnictwa przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY.
Skupienie rekolekcyjne Jak walczyć z duchem gniewu,smutku, acedii, wyniosłości i pychy. Według Ojca Pustyni Ewagriuszaz Pontu, jest próbą praktycznego wcielenia w codzienneżycie duchowe nauki pontyjskiego mnicha. Prezentowanerozważania są zaproszeniem do głębszego poznawania siebie,pełniejszego otwierania się na Boga i Jego miłość w naszejzabieganej i zapracowanej codzienności. Nagranie (na żywo)zostało zrealizowane w Centrum Duchowej Formacji KsiężySalwatorianów w Krakowie.
Błogosławiony, kto zaufał Panu, to najbardziej aktualny modlitewnik dla dorosłych na te czasy. Znajduje się w nim wiele pięknych modlitw i pieśni na różne okazje, między innymi: Wieczorny rachunek sumienia, Modlitwa pięciu palców papieża Franciszka, Litania do Świętego Jana Pawła II oraz Telegram do Świętego Józefa.
Modlitewnik będzie służyć pomocą każdemu, kto szuka spotkania z Panem Bogiem.
Biografia Ducha Świętego?
To niewykonalne. Jak opisać życie Kogoś, kto jest bez początku i bez końca? Jak to zmieścić w książce?
Nie taki jest mój cel. Chcę, by Ten, o którym piszę, stał się bliższy Tobie, byś skupił się na Jego działaniu, doświadczył tego, kim On jest i jak może zmienić Twoje życie. Chcę, żebyś spojrzał na Ducha z perspektywy swojej biografii, żebyś Go w niej odnalazł i zaprosił, by pisał ją dalej z Tobą. By ktoś, patrząc na Twoje życie, mógł zawołać: "To jest biografia Ducha Świętego"!
Maria Miduch - dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii (UPJPII), mgr studiów bliskowschodnich (UJ), wykładowca j. hebrajskiego i Starego Testamentu (Seminarium Salezjanów Kraków). Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Lider we wspólnocie Głos na Pustyni, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska.
Dla wielu kierowników duchowych punktem odniesienia jest św. Ignacy Loyola. Na podstawie jego zaleceń i na bazie Pisma świętego autorzy wskazują najistotniejsze elementy kierownictwa duchowego. Wszystko zmierza ku temu, aby pomóc człowiekowi spotkać Boga, słuchać Go i podążać za Nim. Ważne w tym procesie jest również poznawanie siebie i swoich uczuć, relacje z drugim człowiekiem, a także rozeznawanie woli Bożej w celu podjęcia właściwej decyzji.Książka ta jest świetną pomocą dla tych, którzy towarzyszą innym w duchowym rozwoju. Nie tylko formalnych kierowników duchowych, ale także osób, które rozmawiają o duchowości z innymi.
Każdy chrześcijanin ma misję.
Jaka jest Twoja?
Czy nadszedł czas, by zmienić pracę?
Czy powinienem się ożenić? Czy powinnam wyjść za mąż?
Czy mam powołanie do kapłaństwa, do życia zakonnego?
Prędzej czy później wielu z nas musi zmierzyć się z tego typu pytaniami. Tym, którzy szukając na nie odpowiedzi, zastanawiają się również, jakiej decyzji oczekuje od nich Bóg, Ojciec Gallagher proponuje wiele praktycznych wskazówek dotyczących rozeznawania woli Bożej. Swoje rady opiera na ciągle aktualnej metodzie św. Ignacego Loyoli zawartej w "Ćwiczeniach duchowych", a także na licznych świadectwach osób pragnących swoim życiem odpowiadać na Boże wezwania.
Autor prowadzi nas przez kolejne etapy ignacjańskiego rozeznawania, zachęcając przy tym do trwania w ciszy, uczestnictwa w Eucharystii, lektury Biblii i korzystania z kierownictwa duchowego. Uczy też, jak osiągnąć pewność wyboru, i tłumaczy, co robić, gdy tej pewności się nie ma.
Timothy M. Gallagher OMV (frtimothygallagher.org) - rekolekcjonista, znawca duchowości ignacjańskiej, wykładowca. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Jest autorem kilku bestsellerów, w tym przygotowywanych do wydania w języku polskim książek "Rozeznawanie duchów" i "Modlitwa rachunku sumienia".
Książka Okruchy Ewangelii to zbiór mądrych i inspirujących homilii na rok A, B i C trzech różnych autorów, pracowników Kurii Rzymskiej. Powstała na podstawie audycji nagranych przez sekcję polską Radia Watykańskiego w latach 2009-2012 i nadawanych w sobotnie wieczory, przedstawiających rozważania na temat czytań niedzielnych. Każdy z autorów podążając śladami Chrystusa, w indywidualny sposób komentuje wydarzenia przedstawione w Ewangelii, łączy ich natomiast "watykańska perspektywa".
Seria VERBUM DOMINI poświęcona jest refleksji nad Słowem Bożym, obecnym w życiu każdego chrześcijanina, działającym w świecie oraz rozważanym w liturgii Kościoła.
Szaweł z Tarsu dał początek Kościołowi wśród narodów poza Izraelem. Skąd miał w sobie tyle siły, żeby oderwać się od własnej żydowskiej tradycji i głosić Chrystusa językiem zrozumiałym dla pogan? Na czym polegał jego geniusz, zapewniający mu przyjęcie i uznanie? Skąd ta jego mądrość, nad którą do dziś rozmyślają chrześcijańscy teologowie? Odpowiedź znajdziemy w tej książce.
Autor książki, odwołując się do osobistego doświadczenia odprawiania i udzielania rekolekcji ignacjańskich, tytułową praktykę Ćwiczeń duchownych ujmuje zarówno od strony osób odprawiających, jak i udzielających ich. Zwięźle opisuje nie tylko warunki uczestnictwa, lecz także warunki dawania rekolekcji ignacjańskich. Osoby zgłaszające się na nie mają prawo znać - choćby w zarysie - metodę, według której będą prowadzone, oraz jakie wymagania Kościół stawia zarówno im, jak i tym, których dopuszcza do towarzyszenia w Ćwiczeniach. W udzielaniu Ćwiczeń według metody Ojca Ignacego nie ma żadnej magii czy tajemnej wiedzy. Święty Ignacy wszystko dokładnie opisał w książeczce Ćwiczeń duchownych.
Czy Jezus mógł się przeziębić? Czy śmiał się i płakał? Czy był wybitnym cieślą? Czy był przystojny? Książka ta wyrosła z takich właśnie pytań, których czasem, jak nam się zdaje, nie wypada stawiać. Są to pytania o człowieczeństwo Jezusa, o Jego cielesność. Co ciekawe pytania takie nie były obce ani Ojcom Kościoła, ani średniowiecznym scholastykom. Dopiero późniejsze epoki, poczynając od renesansu, przez oświecenie i romantyzm, "odcieleśniły" Jezusa. W efekcie stał się On bardziej wzniosłą ideą niż realnie wcielonym Synem Bożym. Dziś znów chętnie wracamy do człowieczeństwa Jezusa - to dobry i potrzebny odruch, ale jednocześnie pokusa by zapomnieć o Jego boskości. W książce tej autorzy starają się zatem opisać tę jedność dwóch natur - boskiej i ludzkiej. ks. Dariusz Kowalczyk SJ, jezuita, profesor nadzwyczajny teologii, wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W latach 2003-2009 prowincjał Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego. Stały felietonista tygodników "Gość Niedzielny" oraz "Idziemy", prowadzi bloga na portalu areopag21.pl i jest komentatorem portalu Fronda.pl. Tomasz Rowiński, historyk idei, publicysta, autor. Jest redaktorem prowadzącym portalu Christianitas.org.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?