Uważany już za klasykę traktat Henri de Lubaca miał uświadomić czytelnikom, że chrześcijaństwo jest religią wyjątkową, jedyną w pełni wiarygodną, uniwersalną, prawdziwą, że jest jedyną propozycją na sensowne życie i jedyną, która objaśnia jego tajemnicę, tajemnicę istnienia, człowieka, jego wnętrza, pragnień, ambicji. Widać to na
kartach "Katolicyzmu", a także ,,między wierszami?. Autor jest zafascynowany
chrześcijaństwem i Kościołem, całkowicie w nich zakochany, pochłonięty.
Henri de Lubac (20 lutego 1896 ? 4 września 1991) powszechnie uważany jest za jednego z najważniejszych teologów i ludzi Kościoła XX wieku.
Marcin Jeleń urodził się w 1973 r. w Warszawie. Po studiach psychologicznych na UW pracował z młodzieżą autystyczną i upośledzoną. Do zakonu wstąpił w 1999 roku. Lubi góry, kajaki oraz bieganie. Obecnie jest przeorem wspólnoty dominikanów w Szczecinie.
Dominikanin opowiada w baśniowy sposób o Panu Bogu, złych duchach, utraconym raju, trudnych wyborach i naszej ziemskiej rzeczywistości. Te baśniowe przypowieści to dla rodziców obowiązkowa lektura, która pomoże im wprowadzić dzieci w świat wartości i mądrych wyborów, a dla dzieci prawdziwa przygoda!
Polecamy pozostałe tomy!
Słonecznik i róża, oraz Dwie krainy.
MARCIN JELEŃ OP urodził się w 1973 r. w Warszawie. Po studiach psychologicznych na UW pracował z młodzieżą autystyczną i upośledzoną. Do zakonu wstąpił w 1999 roku. Lubi góry, kajaki oraz bieganie. Obecnie jest przeorem wspólnoty dominikanów w Szczecinie.
Dominikanin opowiada w baśniowy sposób o Panu Bogu, złych duchach, utraconym raju, trudnych wyborach i naszej ziemskiej rzeczywistości. Te baśniowe przypowieści to dla rodziców obowiązkowa lektura, która pomoże im wprowadzić dzieci w świat wartości i mądrych wyborów, a dla dzieci prawdziwa przygoda!
Polecamy pozostałe tomy!
Dwie krainy oraz Dziki owoc.
Wyjątkowy zbiór listów Thomasa Mertona, jednego z najbardziej płodnych i prowokujących epistolografów XX wieku. Jego korespondencja liczy ponad dziesięć tysięcy listów. Pisanie listów było dla Mertona sposobem wymiany informacji, ale również podstawowym środkiem do inicjowania, podtrzymywania i pogłębiania relacji z innymi ludzmi. Stanowiło akt samopoznania i komunikacji. W listach Mertona skupiają się jak w soczewce duchowe i społeczne zawirowania XX wieku. Mądrość w nich zawarta ma ogromne znaczenie również dla nas.
Mistrzowie duchowi. Ojcowie i pisarze średniowiecza to kontynuacja katechez papieskich głoszonych podczas środowych audiencji generalnych. Poprzednie tomy wydane nakładem W drodze to: Blisko, najbliżej Chrystusa. Apostołowie i pierwsi uczniowie, Ojcowie Kościoła. Od Klemensa Rzymskiego do Augustyna oraz Mistrzowie duchowi. Ojcowie i pisarze pierwszego tysiąclecia.
Tom zawiera galerię postaci okresu średniowiecza, całość otwiera Św. Odon z Cluny. W katechezach Benedykta XVI można odnaleźć najistotniejsze wiadomości biograficzne a także przejrzystą syntezę myśli każdego z ojców i pisarzy średniowiecznych. Cykl katechez środowych pozwala zobaczyć jak wielkie jest bogactwo i różnorodność chrześcijańskiej tradycji.
Księga wiary chrześcijańskiej w dyskusji z poganami, innowiercami i błądzącymi
Jest to jedno z najwybitniejszych osiągnięć myśli ludzkiej, na trwałe obok Sumy teologicznej wpisane do kanonu dzieł genialnych.
Summa contra gentiles św. Tomasza z Akwinu to swego rodzaju dyskusja z innymi religiami, a także z niewierzącymi, napisana w XIII wieku. W zamyśle autora miała wykazać słuszność wiary chrześcijańskiej. W sposób genialny łączy filozofię grecką z treścią Pisma Świętego, siłę ludzkiego rozumu z objawieniem Boskim. Do dziś dzieło to jest inspiracją dla tych, którzy mają odwagę myśleć, zarówno wierzących, jak i niewierzących.
Praca Ojca Ostrowskiego przedstawia stanowisko Kościoła wobec osób decydujących się na życie w związkach niesakramentalnych. Jest ona też niezbędnym podręcznikiem dla duszpasterzy i księży.
Mirosław Ostrowski OP (ur. 1965 r.) swoją dominikańska posługę rozpoczynał w Warszawie, a następnie przeniósł się do Gdańska, gdzie założył Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych. Po kilkuletniej przerwie związanej z pracą w mediach (KAI - 2000-2003, W drodze - 2003-2005) powrócił do działalności duszpasterskiej wśród osób rozwiedzionych (ośrodki w Poznaniu i Szczecinie). Obecnie mieszka w Warszawie. Prowadzi spotkania, wykłady i rekolekcje dla tych, którzy przez lata czuli się wyłączeni ze wspólnoty Kościoła.
Studium o Św. Dominiku, założycielu zakonu dominikanów, ze wstępem Krzysztofa Popławskiego OP-Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów.
Guy Bedouelle OP (ur. 1940) jest doktorem teologii, specjalizuje się w historii Kościoła. Do zakonu dominikanów wstąpił w wieku 25 lat. Od roku 2008 jest rektoreml?Université Catholique de l?Ouest (wcześniej profesor na wydziale teologicznym uniwersytetu we Fryburgu). Przed wstąpieniem do zakonu odbył studia w Institut d?Études Politiques i École Nationale d?Administration w Paryżu. Autor wielu publikacji książkowych z zakresu historii Kościoła, humanistyki i duchowości. W Polsce ukazały się m.in. Wielka ilustrowana historia Kościoła, Kościół w dziejach, Na obraz Świętego Dominika.
Paul Murray przeprowadza nas po rozważaniach św. Tomasza o Ojcze nasz, przypomina i pozwala nam odkryć Jego słowa, że "Wśród wielu modlitw Modlitwa Pańska zajmuje pierwsze miejsce?.
Pewnego razu św. Tomasz, przemawiając do tłumu wypełniającego kościół w Neapolu, oświadczył: ?Spośród tego, co modlącemu się jest konieczne, szczególne znaczenie ma ufność?. Dalej św. Tomasz kontynuuje: ?Dlatego też Pan, ucząc nas, jak należy się modlić, to postawił na początku, z czego rodzi się ufność, a to jest łaskawość Ojca, i dlatego mówi: ?Ojcze nasz??.
Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać Twoja modlitwa? Posłuchaj rekolekcji o jej bogactwie...
Wojciech Prus OP - ceniony duszpasterz, niebanalny kaznodzieja, cierpliwy spowiednik. Kiedyś ekonom prowincji, dziś dyrektor Wydawnictwa W drodze. Wielbiciel Lecha Poznań, dobrej literatury i poezji - ostatnio szczególnie twórczości Zbigniewa Herberta. W wolnych chwilach uczy się rysunku i malarstwa, jeździ na nartach i rowerze, gra w tenisa. Pomimo różnych obowiązków wciąż stara się studiować Ojców Kościoła i pogłębiać swoją miłość do nich, która zaczęła się podczas rzymskich studiów patrologii.
Książka Ojca Salija stanowi zbiór felietonów "Szukającym drogi", ukazujących się w miesięczniku W drodze.
Funkcjonuje obiegowa opinia, że ?Kościół odpowiada na pytania, których nikt nie stawia, a nie odpowiada na te, które ludzie sobie stawiają?. Ojciec Jacek Salij temu twierdzeniu wyraźnie przeczy całą swoją wieloletnią już służbą pisarską.
Wspaniały, jeden z najsłynniejszych w historii całego chrześcijaństwa, traktat o modlitwie nieustannej, będący równocześnie po mistrzowsku skonstruowaną opowieścią.
Drugie wydanie podręcznika życia wspólnotowego, napisanego przez założyciela wspólnot "Arka", Jeana Vanier.
Jean Vanier (ur 1928) jest Kanadyjczykiem, synem 19. Gubernatora Kanady. Ukończył studia filozoficzno-teologiczne w Paryżu. Był nauczycielem akademickim w Toronto. Pod wpływem Thomasa Philippe – dominikanina zajął się opieką nad osobami niepełnosprawnymi. Wkrótce zamieszkał ze swoimi podopiecznymi, tworząc pierwszą wspólnotę L’Arche. Dziś istnieje ponad 130 domów w 30 krajach świata. Jego dziełem (wspólnie z Marie Helene Mathieu) jest ruch Wiara i Światło, również zajmujący się integracją ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Mieszka w Trosly-Breuil, małej wiosce na północy Francji, w miejscu, gdzie zakładał L’Arche. Każdego roku podróżuje do domów rozsianych po całym świecie i przemawia do tysięcy ludzi.
Piękne i nieco mroczne wspomnienia z dzieciństwa Michała Zioło to niezwykła uczta dla wielbicieli literatury i jednocześnie edytorska perełka dzięki rysunkom Jarosława Zioło.
Poruszam się w stronę Matki drobnymi kroczkami. Dużo pytań ? zdawałoby się łatwych, a jednak myślę, że wiele odpowiedzi, wiele z tej mojej pamięci wyciągniętych obrazów nie zadowoliłoby Matki. To tylko za sprawą Jej miłości posuwam się w Jej kierunku, ciągnąc za sobą drobną, nieważną, innym podobną w swej szarości historię pewnego domu.
Michał Zioło OCSO
Tryb życia, jaki prowadzi współczesny mężczyzna, jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce. Niekończące się godziny przed ekranem komputera, spotkania, notatki. Świat biznesu wymaga od mężczyzny, żeby był on efektywny i punktualny. Polityka przedsiębiorstw nastawiona jest na jeden cel: chodzi o to, by zaprząc mężczyznę do pługa i sprawić, by produkował.
Kolejny zbiór tekstów Ojca Salija, w którym między innymi o najstarszych świadectwach prymatu biskupów Rzymu, o nieomylności następcy Piotra, czy dlaczego następcę Piotra nazywamy Ojcem Świętym?
Jako Biskup Rzymu dobrze wiem, że pełna i widzialna komunia wszystkich Wspólnot, w których mocą wierności Boga zamieszkuje Jego Duch, jest gorącym pragnieniem Chrystusa. Jestem przekonany, że ponoszę w tej dziedzinie szczególną odpowiedzialność, która polega przede wszystkim na dostrzeganiu ekumenicznych dążeń większości chrześcijańskich Wspólnot i na wsłuchiwaniu się w kierowaną do mnie prośbę, abym znalazł taką formę sprawowania prymatu, która nie odrzucając bynajmniej istotnych elementów tej misji, byłaby otwarta na nową sytuację.
Jan Paweł II, Encyklika Ut unum sint
Przedstawić osobę ludzką, jedyną i bezcenną w oczach Boga, w królewskiej godności kapłańskiej, do uczestnictwa w której zaprasza nas święty Piotr, a także w łasce, jaką może jej dać sakrament małżeństwa ze swoimi tajemniczymi, symbolicznymi bogactwami; nauczyć się otwierać wspólnie Biblię ? zamknięta, jednoczy chrześcijan, otwarta ? wywołuje spory, sprawić, by Biblia stała się drogą jedności; dać się ogarnąć adoracji liturgicznej Boga ? źródła wszelkiego Piękna, nawet jeśli w naszych czasach Piękno nie znajduje się w centrum artystycznych poszukiwań; raz jeszcze podjąć rozważania celów ostatecznych, gdyż może one właśnie są zasadniczym powodem braku jedności ? oto najważniejsze tematy, które podjął Paul Evdokimov, jedna z czołowych postaci Kościoła prawosławnego we Francji.
Niniejsza książka pozwala dotrzeć do głębi myśli, która zawsze będzie dążyć do tego, by połączyć bogactwa chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu, gdyż ?Kościół nie może być podzielony: wbrew pozorom tajemnicza, niepodzielna jedność trwa?.
Thierry-Dominique Humbrecht OP (ur. 1962 r. w Paryżu) doktor filozofii i teologii, w latach 1993-2008 był dyrektorem Studium Filozoficznego dominikanów w Bordeaux; pracował także jako wykładowca filozofii i teologii w paryskim Instytucie Katolickim oraz Instytucie Filozofii Porównawczej. Współpracuje z wieloma specjalistycznymi i popularnymi pismami: ?Revue thomiste?, ?Communio?, ?Famille chrétienne?, ?La Nef?. Jest autorem licznych publikacji zarówno z zakresu filozofii średniowiecznej (św. Tomasz z Akwinu), jak i współczesnej myśli teologicznej i filozoficznej.
W "Powołaniu dominikańskim" Thierry-Dominique Humbrecht z dystansem i humorem prezentuje różne aspekty dominikańskiej duchowości. Wszystkim przyjaciołom rodziny zakonnej św. Dominika autor przypomina, czym jest charyzmat Czarnych Braci: kaznodziejów w służbie prawdy.
"Pomazaniec. Przyczynek do chrystologii filozoficznej " Mariana Grabowskiego to rozszerzona wersja wykładów wygłoszonych w krakowskim Kolegium Filozoficzno-Teologicznym OO. Dominikanów. W centrum filozoficznej egzegezy Ewangelii staje człowieczeństwo Jezusa. Autor skupia się na sposobie zadawania przez Syna Bożego pytań i tych tekstach, które pozwalają medytować nad świadomością Jego własnej tożsamości.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?