Johna Eldredge uważa, że to, co naprawdę definiuje istotę męskości, zostało całkowicie stracone dla naszego myślenia. „Większość mężczyzn uważa, że Bóg postawił ich na ziemi, aby byli dobrymi chłopcami – pisze w Dzikim sercu. – Właśnie to uważamy za wzór dojrzałości chrześcijańskiej”. Tymczasem warunkiem uchwycenia tego, co konstytuuje mężczyznę, jest zrozumienie trzech fundamentalnych pragnień, kryjących się głęboko w jego sercu: pragnienia stoczenia bitwy, przeżycia przygody i uratowania damy w nieszczęściu. Dzikie serce to książka napisana nie tylko dla mężczyzn. Powinna przeczytać ją również każda żona i matka mająca syna.
Ta książka nie jest o siedmiu sprawach, które należy zrobić, żeby być miłym facetem. To książka o uzdrowieniu i wyzwoleniu serca mężczyzny, o jego namiętnościach i prawdziwej naturze, którą otrzymał od Boga. To zaproszenie, aby pognać na pola pod Bannockburn, na Dziki Zachód, skoczyć z wodospadu i uratować Piękną. Jeśli bowiem naprawdę chcesz poznać, kim jesteś jako mężczyzna, jeśli chcesz odnaleźć życie, które warto przeżyć, jeśli chcesz głęboko pokochać kobietę i nie przekazać swoich błędów dzieciom, to musisz odzyskać swoje serce. Musisz udać się w góry duszy, na pustynię i w niezbadane rejony – i wytropić tę nieuchwytną zdobycz.
(fragment książki)
Katolicy modlą się do Matki Bożej tak jak do Boga, a proszą Ją o wstawiennictwo. Dlaczego? Ponieważ Bóg powierzył Jej wielkie rzeczy, których chciał dokonać przez Nią, a Ona się zgodziła. Podstawowym źródłem wiedzy o Maryi jest Pismo Święte - Edward Sri przygląda się przez szkło powiększające Ewangeliom i Apokalipsie. Opisuje dziewięć kluczowych momentów życia Matki Bożej. Sri odważnie analizuje tekst Ewangelii. Zwraca uwagę na szczegóły które, mogą umknąć przy codziennej lekturze.
Mistrzowska ocena rzeczywistej wartości idei, które współcześnie pojawiają się w kontekście moralności, religii, nauki, socjologii, psychologii i humanizmu. Brak tu wyrozumiałości dla tych, którzy uważają, że to, co nowoczesne, jest zawsze najlepsze, a także dla tych, którzy uważają, że to, co nowoczesne, jest zawsze złe. Autor krytykuje kult użyteczności, którą współczesność utożsamiła z prawdą. Z pełną lekkości przenikliwością tłumaczy, że metoda naukowa nie jest jedynym źródłem poznania, a nadprzyrodzone nie jest synonimem niewytłumaczalnego. Uświadamia, że prawda jest niezmienna.
G.K. Chesterton powiedział kiedyś, że w katolicyzmie prawdy wiary współistnieją „jedna obok drugiej jak dwa ostre kolory, czerwień i biel… Zawsze miał on zdrową nienawiść do różu”. Katolicyzm jest i/i, nie albo/albo. Kościół katolicki podkreśla i tłumaczy paradoksalne sprzeczności: łaskę i naturę, wiarę i rozum, Pismo Święte i tradycję, ciało i duszę. W tym duchu biskup Robert Barron wyjaśnia ten „dwubiegunowy ekstremizm”. W swoich esejach porusza zagadnienia grzechu i miłosierdzia, wiary i rozumu, wolności i dyscypliny, materii i ducha, cierpienia i radości. Przywołuje wybitnych teologów wszystkich wieków chrześcijaństwa, szeroko nawiązując do współczesności. Ta książka uczy patrzeć na rzeczywistość głębiej, oczami duszy.
Dominikanin opowiada o Panu Bogu, złych duchach, utraconym raju, trudnych wyborach, świecie zła i pokus w naszej ziemskiej rzeczywistości. Komponuje baśń, dzięki czemu w niebanalny i symboliczny sposób pokazuje uzdrawiającą moc sakramentów – chrztu i spowiedzi św. Łagodnie zapoznaje dzieci ze światem duchowym i wiarą w Boga. Czytelnik śledzi pełne niezwykłych zwrotów akcji perypetie Zygfryda, Leona i Łucji w drodze do Zielonej Krainy. Te trzy opowieści to dobra lektura, która pomoże rodzicom wprowadzić dzieci w świat wartości i mądrych wyborów, a dla najmłodszych prawdziwa przygoda!
Kiedyś po łacinie, dzisiaj w językach narodowych, a jednak nie przestaje być tajemnicza. Skąd w ogóle pochodzi słowo „msza” i co oznacza? Ta książka to przystępny przewodnik, który poprowadzi cię przez celebrację mszy. Michael Dubruiel szczegółowo przedstawia każdy element mszy świętej – od chwili stanięcia w drzwiach kościoła do momentu opuszczenia go. Wyjaśnia znaczenie pojęć, genezę obrzędów i ich zakorzenienie w Piśmie Świętym, Katechizmie Kościoła katolickiego i tradycji pierwszych chrześcijan. Dzięki tej książce celebracja Eucharystii przestanie być zagadką i abstrakcją, a stanie się źródłem siły i bodźcem do lepszego życia.
Kontemplacja Chrystusa i świata stworzonego przez Boga ma przemieniającą i uzdrawiającą nas moc – uświęca nasze patrzenie. Susan Pitchford, w oparciu zarówno o naukową wiedzę socjologiczną, jak i pracę z duchowością oraz na podstawie własnego doświadczenia, radzi, jak pozbyć się fałszywego wyobrażenia o sobie i odnaleźć własne „ja”. Przedstawia kolejne etapy prowadzące do Boga: oczyszczenie, oświecenie, zjednoczenie i uzdrowienie. Podkreśla wagę poznania swojego typu osobowości i konieczność zdekonstruowania kłamstw i wyobrażeń, w które uwierzyliśmy. Tłumaczy, jak korzystać ze zmysłów podczas modlitwy. Dzięki jej podpowiedziom odkryjemy swoją indywidualność oraz pogłębimy relację z Bogiem.
Uczta intelektualna dla każdego zainteresowanego wiarą chrześcijańską. Opracowanie około sześćdziesięciu kazań, które św. Tomasz wygłosił w okresie Wielkiego Postu w 1273 roku w Neapolu, w ostatnim roku swojej działalności. Charakterystyczny dla św. Tomasza zmysł porządkowania podejmowanych zagadnień w niejednym przypadku trafi do przekonania również współczesnemu czytelnikowi i pomoże mu uporządkować ten lub inny jego własny problem religijny. (Wstęp ? Jacek Salij OP. )
św. Tomasz z Akwinu - (1224-1274) dominikanin, uczeń św. Alberta Wielkiego, profesor teologii na uniwersytecie paryskim i bolońskim, wykładowca na uczelniach dominikańskich w Neapolu i Orvieto, mistyk. Największym jego dziełem jest wielotomowa Summa teologii, ale napisał także wiele innych dzieł teologicznych i filozoficznych, komentarzy do ksiąg biblijnych i dzieł Ojców Kościoła a także do niektórych dzieł Arystotelesa. Jego zasługą było wprowadzenie myśli wielkiego filozofa do refleksji teologicznej. Zmarł w drodze na sobór w Lyonie.
Dziki ojciec to nie jest książka tylko dla ojców. To książka dla rodziców, małżeństw i narzeczonych, którzy chcą rozwijać swój pomysł na rodzinę, na wychowanie. Rytuały inicjacyjne zawsze pełniły ważną rolę w życiu ludzi i społeczeństw. W inicjacjach jest moc, którą można wykorzystać, by wychować dzieci w duchu wyznawanych wartości. Dzieci potrzebują, by stawiać im progi rozwojowe, wtajemniczać w nowe obszary życia, pozwalać na nowe obowiązki, dawać nowe przywileje. Jeśli ze strony rodziców i wychowawców zabraknie świadomej, pozytywnej strategii inicjacyjnej dla dzieci, bardzo prawdopodobne, że ich postawy i system wartości kształtować będą jedynie popkultura i rówieśnicy. Ale wtedy przeżycia inicjacyjne – takie jak pierwszy papieros, pierwsze piwo w tajemnicy przed rodzicami, pierwsze kontakty seksualne - poprowadzą je w zupełnie inną stronę.
Przedstawiając strategię pozytywnych inicjacji autor łączy w jedną całość psychologiczne i duchowe aspekty wychowania, a poprzez przykłady z życia wzbogacone zdjęciami sprowadza przekaz książki na poziom konkretu.
Książka może być cenną inspiracją dla psychologów, pedagogów i duszpasterzy, którzy zajmują się sprawami wychowania i wspierania rodzin.
Szczęść Boże młodej parze! Nie tylko ułatwi nowożeńcom dobrze przeżyć kilka pierwszych lat po ślubie, ale też podpowie, co zrobić, by sakramentalny związek dwojga ludzi był silny i szczęśliwy, „dopóki śmierć ich nie rozłączy”. Ta książka pokazuje, w jaki sposób wieść zgodnie wspólne życie, gdy do intensywnych uczuć zakochania, euforii i wzajemnej fascynacji dołączą codzienne obowiązki, troska o dzieci, zmęczenie i stres. Autorzy odkrywają przed nami tajemnice małżeństwa i przekonują, że tylko wzrastając w miłości wobec siebie nawzajem, a przede wszystkim wobec Boga, jesteśmy w stanie pokonać trudności i zaakceptować dzielące nas różnice.
Wstęp – Jacek Salij OP. Uczta intelektualna dla każdego zainteresowanego wiarą chrześcijańską. Opracowanie około sześćdziesięciu kazań, które św. Tomasz wygłosił w okresie Wielkiego Postu w 1273 roku w Neapolu, w ostatnim roku swojej działalności. Charakterystyczny dla św. Tomasza zmysł porządkowania podejmowanych zagadnień w niejednym przypadku trafi do przekonania również współczesnemu czytelnikowi i pomoże mu uporządkować ten lub inny jego własny problem religijny.
siążka dotyczy problemu więzi matka - dorosłe dziecko. Choć autorzy przedstawiają krótko proces kształtowania się tej relacji w dzieciństwie, główna ich uwaga skupia się na uzdrowieniu więzi dorosłych osób z ich matkami.
Autorzy omawiają sześć typów relacji, nazywając je kolejno: Mama Manekin, Mama Porcelanowa Figurka, Mama Kontroler, Mama Puchar Zwycięstwa, Mama Zawsze Szef, Mama Master Card. Zajmują się też opisem druzgocących dla ludzkiej psychiki skutków nieprawidłowej więzi z najważniejszą osobą w naszym życiu, wskazują drogi radzenia sobie z tym problemem w oparciu o wspólnotę, która umożliwia proces "powtórnego matkowania".
Jak uwolnić się od ciężaru przeszłości? * Jak powiedzieć mamie „nie” bez poczucia winy? * Jak zbudować zdrowe relacje z mamą? * Jak uzdrowić relacje z innymi ludźmi?
Książka ta nie jest krytyką naszych mam, ale wyjściem naprzeciw jednej z największych potrzeb współczesności: pojednaniu.
Jeżeli chcesz:
nauczyć się dostrzegać dobro wokół siebie,
zmieniać siebie i świat na lepsze,
nauczyć się żyć Bogiem na co dzień
i potrzebujesz natchnienia, to ten zeszyt z zadaniami jest dla ciebie. Podejmij 30-dniowe wyzwanie i przeżyj fascynującą przygodę!
Masz tylko jedno życie i powinieneś je przeżyć jak najlepiej. Masz wybór. Możesz całe życie odkrywać jako jeden wielki i wspaniały dar albo stale narzekać i marudzić, jak bardzo jest ono ciężkie. Dlatego spróbuj! Być może ten kolejny raz będzie tym właściwym? Przyjmij propozycje, które znajdują się w tej książce.
(fragment wstępu)
Chrześcijanom trudno dzisiaj odpowiadać na zarzuty stawiane pod adresem wyznawanych przez nich zasadach moralnych. Sami często rozumieją je jako listę zakazów i nakazów lub tor przeszkód, które trzeba pokonać, by dostać się do nieba. Edward Sri podkreśla, że Bóg dał nam moralność jako drogowskaz do szczęścia. Pisze, czym w klasycznym rozumieniu jest cnota, wolność i tolerancja. Uczy, w jaki sposób głosić prawdę z szacunkiem i empatią.
W jaki sposób Superman, Gran Torino, Hobbit objaśniają postać Jezusa? Co łączy Woody’ego Allena ze św. Tomaszem z Akwinu? Kiedy Bob Dylan śpiewał o Jezusie w Chinach?
Już od pierwszego wieku naszej ery chrześcijanie szukali „ziaren Słowa” w otaczającej ich kulturze. Biskup Robert Barron odnajduje je w popularnych filmach, książkach i aktualnych wydarzeniach. Z erudycją i humorem diagnozuje w swoich esejach stan współczesnej kultury, komentując ją z perspektywy katolika. Swobodnie i odważnie pisze o antykatolicyzmie, aborcji i konsumpcyjnym stylu życia.
Szukanie „ziaren Słowa” wymaga uważnej obserwacji rzeczywistości. Ta książka nauczy cię je dostrzegać.
Przeraża cię perspektywa spędzenia wieczoru wśród ludzi, których słabo znasz? Czujesz się przytłoczony, gdy musisz publicznie przemawiać? Wolisz obserwować w milczeniu? Nie martw się, wszystko z tobą w porządku – prawdopodobnie jesteś introwertykiem.
Introwertyk rzadko zabiera głos w rozmowie, wydaje się wycofany i niezainteresowany, a czasami nawet zarozumiały. Jednak to wrażenie jest dalekie od tego, co naprawdę dzieje się w jego wnętrzu. Karin Ackermann-Stoletzky podpowiada introwertykom jak poznać siebie, by w pełni wykorzystać mocne strony swojej osobowości. Proponuje praktyczne ćwiczenia, które pomogą uświadomić sobie moc cichej siły. Tłumaczy na czym polegają różnice między osobowością introwertyczną a ekstrawertyczną, także w kontekście relacji z Bogiem.
W głowach narzeczonych i młodych małżonków kotłują się wyobrażenia, marzenia, oczekiwania i znaki zapytania. Dopiero co zawarte małżeństwo onieśmiela i ekscytuje jednocześnie. Jak to zrobić, żeby żyć długo i szczęśliwie? Jak uczynić codzienność twórczą i ciągle nową? Autorzy czerpią ze swojego doświadczenia i podpowiadaj, jak nie stracić wiary w potęgę miłości. Jak ją rozpalać Bożym płomieniem i stawać się coraz lepszą wersją siebie.
Płynna nowoczesność. Pośpiech. Pieniądz. Zmęczenie. W dzisiejszym świecie życie duchowe, które kwitnie i wydaje owoce, jest możliwe. Robert Spitzer SJ nie tworzy nowego ani rewolucyjnego systemu – sięga do skarbca Kościoła i wydobywa drogowskazy, które przez wieki nie straciły na aktualności. Eucharystia, modlitwa spontaniczna, błogosławieństwa, współpraca z Duchem Świętym i życie kontemplacyjne to filary, na których opiera się życie duchowe. Wyciągnij po nie rękę, oddychaj pełnią swojej duszy.
Po co chodzić na mszę świętą? Co zrobić z ciszą podczas Eucharystii? Czym tak naprawdę jest ofiara? Niewidzialny Bóg objawia się człowiekowi za pośrednictwem znaków dostępnych dla zmysłów. By poznać sens mszy świętej, trzeba je wyostrzyć. Słuchaj, by usłyszeć; patrz, by zobaczyć. Christopher Carstens wyjaśnia duchowe znaczenie gestów, słów i symboli mszy świętej. Daje narzędzia, dzięki którym można się do niej dobrze przygotować i owocnie ją przeżyć. Wydobywa szczegóły, w których objawia się Bóg.
Co to jest grzech pierworodny? Czy wiara stoi w sprzeczności z nauką? Co to znaczy, że Chrystus był człowiekiem? Dlaczego Maryja jest tak ważna dla Kościoła? Czy jest możliwe zbawienie poza Kościołem katolickim? Ojciec Thomas White OP, świadomy współczesnych realiów, opowiada uczciwie i bez płytkiej łatwowierności. Za pomocą kilku pociągnięć pędzla kreśli kształt katolicyzmu. Wiara nie jest wynikiem dziecinnej i naiwnej mentalności – ta książka to towarzyszka na drodze poznawania Boga i Jego Kościoła.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?