Radość picia to jedna z tych książek, które zabiera się ze sobą na bezludną wyspę. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest ona tak zupełnie bezludna, to znaczy znajduje się na niej przynajmniej jeden sprawny barman i dobrze zaopatrzony barek.Radość picia to także jedna z tych książek, które odbiera się wszystkimi sześcioma zmysłami. Czytając opis chińskich naczyń do produkcji alkoholu, niemal czujemy pod palcami ich fakturę. Widzimy i słyszymy Pigmejów z Konga, rozochoconych po spożyciu słusznej porcji niezwykłego miodu, nie wymagającego nawet fermentacji. Wierci nas w nosie od fajkowego (i czasem opiumowego) dym, wypełniającego całkiem i niezupełnie legalne tawerny, gospody, puby i kawiarnie na całym świecie. Nawet język ma nieodparte złudzenie, że kosztuje nigeryjskiego burukutu lub brzoskwiniówki, którą pędzą w północnej Wirginii. A szósty zmysł? Cóż, nasze poczucie humoru będzie także usatysfakcjonowane w najwyższym stopniu:
Kiedy królowa Saba odwiedziła króla Salomona, była doprawdy zdumiona niesłychaną ilością podczaszych. Paradowali oni przed nim w równym szeregu, podczas gdy wychylał jeden kielich za drugim, a wszystkie „naczynia, z których pił król Salomon, były złote”. Mało prawdopodobne, że tak kosztowne sprzęty służyły do picia soku pomarańczowego.
(fragment)
Jak nie zagubić się we współczesnym, chaotycznym i pełnym pokus świecie? Jak w pełni efektywnie wykorzystać swe życie? Jak nie marnować czasu, nie dać się zaskoczyć nieszczęściu czy uniezależnić nasze samopoczucie od tego, na co i tak nie mamy wpływu? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziemy w „Sztuce życia według stoików” Piotra Stankiewicza. Za jej pośrednictwem autor dostarcza czytelnikowi szereg wypracowanych przez Senekę, Epikteta oraz Marka Aureliusza recept, które pomogą nauczyć się „sztuki dobrego życia” i wskażą jak zostać nowoczesnymi stoikami. Dzięki zestawieniu starożytnych cytatów ze współczesnymi realiami, licznym przykładom wziętym z życia i położeniu nacisku na praktyczny aspekt stoicyzmu, niniejsza książka jest nie tylko ciekawą lekcją dotyczącą tej szkoły filozofii, ale też podręcznikiem konkretnego, realnego sposobu myślenia.
Szósta część cyklu z komisarzem Maciejewskim!Akcja powieści toczy się w dwu planach: w 1938 r. i 12 lat później, w ponurych czasach stalinowskich. W lipcową niedzielę Zyga Maciejewski zostaje poinformowany, że podczas II Krajowej Wystawy Koni Remontowych w stajennym boksie znaleziono ciało mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Twarz ofiary jest zmasakrowana, jak gdyby denat został kopnięty przez konia, klacz o imieniu Haiti...Po wielu latach, w zupełnie innych czasach, wiosną 1950 r. Maciejewski nie jest już policjantem, niechlujny i zapuszczony pracuje jako dozorca i zajmuje się starą klaczą Haiti, która zostanie posłana do rzeźni. Przedwojenna przeszłość niespodziewanie powraca, odzywa się bliskim echem.
Współautorki przeznaczonych dla rodziców i cieszących się szerokim uznaniem poradników z serii "365" tym razem zebrały pomysły na wesołe, a jednocześnie twórcze gry i zabawy z małymi dziećmi. Ambicją autorek jest przy tym nie tylko zgromadzenie możliwie bogatego zbioru zabaw, lecz także dobranie ich pod kątem pożytków dla późniejszego życia psychicznego dziecka i dla zacieśniania więzi rodzinnej. Proponowane scenariusze podzielono na 13 kategorii: twórczość artystyczną, budownictwo, sprawności praktyczne, taniec, edukację, środowisko, jedzenie i gotowanie, gry, uprawę roślin, udawanie, muzykę, przyrodę. Wszystkie zabawy zostały przez autorki przetestowane z ich własnymi dziećmi, których każda ma po czworo.
Czy ludzie faktycznie dzielą się na urodzonych szczęściarzy i wiecznych pechowców?
I czy słusznie mówi się, że to los się do nas uśmiecha, a nie na odwrót?
Richard Wiseman postanowił zgłębić naturę szczęścia - wszystkie „sprzyjające okazje", „korzystne przełomy" czy „bycie we właściwym miejscu o właściwym czasie". Pracował dziesięć lat, przebadał ponad czterystu chętnych i doszedł do rewolucyjnych wniosków.
Karolina, opiekunka społeczna, która w ciągu jednego tygodnia skręciła kostkę, upadła i uszkodziła sobie plecy oraz wjechała w drzewo podczas lekcji nauki jazdy dla większości z nas byłaby beznadziejnym przypadek pechowca. Nie dla Wisemana. W Kodzie szczęścia profesor udowadnia, że sposób zachowania i myślenia ma znaczny wpływ na poczucie szczęścia, bo owo upragnione szczęście to nie tylko zbieg okoliczności. Ci, do których uśmiecha się los, sami mu najczęściej pomagają.
Intuicja podpowiada, że należy być skupionym i z determinacją dążyć do jasno wyznaczonego celu, podczas kiedy jest to najprostsza metoda by przegapić wspaniałe okazje, które mogłyby uszczęśliwić każdego. Wiseman proponuje metody, które mogą ulepszyć nasze życie, a na pewno pomogą zrozumieć przysłowie, którym opatrzona jest książka: „Wrzućcie szczęściarza w morze, a wypłynie z rybą w ustach".
Kontynuacja bestsellerowego poradnika dla kobiet! Książka o kobietach, lecz nie tylko dla kobiet! Katarzyna Miller spotyka się na terapii z trzynastoma kobietami. Dzieli je wiek, problemy, podejście do życia. Łączy poczucie niespełnienia i pragnienie zmian. Rozmawiają o miłości, seksie i związkach, o swojej przeszłości, domu rodzinnym, nawykach, oczekiwaniach, tęsknotach i zwątpieniach. Próbują odzyskać swoją wartość, odnaleźć radość życia i pogodzić czasem niemożliwe do pogodzenia wymagania wobec kobiet. Być kobietą… to zapis prawdziwych rozmów z terapii grupowej prowadzonej przez Katarzynę Miller. Psycholożka tak prowadzi dyskusję, by jej pacjentki ujrzały siebie w nowym świetle i zyskały silną motywację do działania. Przekonuje, że każda kobieta może zmienić swoje życie i „zwariować na własnym punkcie”.
Tom Hodgkinson, ojciec trojga dzieci, dzieli się swoim życiowym doświadczeniem. W poprzednich książkach pokazał, jak być leniwym i jak być wolnym. Teraz udowadnia, że wcale nie trzeba zapełniać dzieciom czasu od rana do wieczora, żeby wychować je na szczęśliwych i samodzielnych ludzi. Przeciwnie! Trzeba im dać święty spokój i dużo przestrzeni. Autor pisze między innymi o niepotrzebnych zabawkach, bezsensownych wypadach rodzinnych i ogłupiających programach telewizyjnych. A także o alternatywnych formach edukacji i o tym, dlaczego warto jak najczęściej przebywać z przyjaciółmi, śmiać się i po prostu cieszyć się życiem, zamiast zamartwiać się kolejnymi problemami.
Silna czy słaba płeć? Męska czy kobieca i tajemnicza? Wybranka czy wybierająca rycerza na śniadym koniu? Jaka jest kobieta w XXI wieku? Czy uświadamia sobie, jakie są jej potrzeby? Czy żyje szczęśliwiej, lepiej? Do którego wzorca kobiecości dąży? Jednak mowa tu nie tylko o kobietach. Tak jak mężczyzna liczy się w życiu płci pięknej, tak i w tej książce zajmuje miejsce niepoślednie. Rycerz, macho, przyjaciel czy ofiara? Mężczyźni mają do wyboru cały wachlarz ról do odegrania przed paniami. A co na to one same? No właśnie, o tym jest ta książka.
Krystyna Kofta po raz kolejny podejmuje dyskusję ze stereotypami, które przez stulecia zawładnęły naszym, europejskim postrzeganiem ról społecznych kobiet i mężczyzn. Mówi też o nowych wzorcach, jakie wykształciły się w ostatnim dwudziestoleciu, które choć radykalnie inne, wcale nie muszą być takie dobre. Dlatego, by żyło się nam lepiej, autorka z obu perspektyw wyłuskuje, to co najlepsze. Lektura lekka i zabawna dla każdego.
Obecne wydanie Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę stanowi wersję przejrzaną i poprawioną.
Trzy przyjaciółki z podstawówki spotykają się po latach w Sztokholmie. Joanna jest znudzoną żoną polskiego dyplomaty, który łączy w sobie cechy zastraszonego urzędnika i opętanego żądzą władzy karierowicza. Zofia to uciekająca przed sobą samą emigrantka, której niemal udało się zostać Szwedką. Jej obecne życie jest na pozór idealne, jednak narasta w niej poczucie obcości, a przemilczane wydarzenia z przeszłości i krzywda wyrządzona w dzieciństwie przez najlepsze przyjaciółki coraz mocniej wpływają na teraźniejszość. Sabina jest konserwatywną i przekonaną o wyższości swoich racji dziennikarką katolickiego pisma, której świat rozsypał się właśnie na kawałki z powodu wyborów życiowych jej ukochanego syna.Nowa powieść Katarzyny Tubylewicz opowiada o trudnej, kobiecej przyjaźni i ludzkich grach o władzę. W opisanym przez nią świecie odbijają się istotne zagadnienia współczesności takie jak problemy relacji między płciami, rasizm i brak tolerancji. Pomimo tego, iż większość akcji toczy się w Sztokholmie, jest to także ironiczna opowieść o współczesnej Polsce.Katarzyna Tubylewicz o Rówieśniczkach:W literaturze, zwłaszcza polskiej, mamy dużo więcej skomplikowanych i niejednoznacznych portretów mężczyzn niż kobiet. Dlatego w ,,Rówieśniczkach"" jest dokładnie na odwrót."",,Interesuje mnie odwieczne pytanie: na ile jesteśmy sobą, a na ile tworzy nas i zmienia sytuacja. Jak wpływają na nas wstydliwe tajemnice, jak zmienia nas władza i co może z nami uczynić wytrącające z równowagi i poczucia oczywistości zetknięcie z osobami zupełnie innymi, niż my sami.Katarzyna Tubylewicz jest kulturoznawczynią, publicystką, wieloletnią współpracowniczką ,,Gazety Wyborczej"" i tłumaczką literatury szwedzkiej (przełożyła m.in. kilka powieści Majgull Axelsson i Jonasa Gardella). W roku 2005 debiutowała powieścią Własne miejsca, jest także redaktorką i współautorką antologii Jestem mamą. W latach 2006-2012 była dyrektorką Instytutu Polskiego w Sztokholmie. Od kilkunastu lat mieszka w Szwecji, ale bardzo często bywa w rodzinnej Warszawie. Od lat ćwiczy też intensywnie jogę (zwłaszcza Ashtangę i Jivamukti) i wierzy w jej zbawczy wpływ na ciało i duszę.
Najnowsza powieść Ferdynanda von Schiracha! Ojciec Sebastiana von Eschburg popełnia samobójstwo, kiedy ten jest jeszcze małym chłopcem. Ojciec dawał mu poczucie bezpieczeństwa i oparcie, teraz gdy Sebastian został sam, szuka ocalenia w sztuce, zajmuje się fotografią. Pewnego dnia zostaje oskarżony o zabójstwo młodej kobiety. Jego obrony podejmuje się prawnik Konrad Biegler.Ferdinand von Schirach (ur. 1964) - prawnik i pisarz, mieszka i pracuje w Berlinie; debiutował w 2009 roku. Wydał dwa bestsellerowe zbiory opowiadań Przestępstwo i Wina, a powieść ""Sprawa Colliniego"" była dużym wydarzeniem literackim w Niemczech, tytułem tak głośnym jak ""Lektor"" Bernharda Schlinka. Prawa do książek von Schiracha kupili wydawcy z kilkudziesięciu krajów.
Szwecja, przeddzień epidemii AIDS i miłość niemożliwa, niewinna i nieświadoma zagrożenia Szwecja, wczesne lata 80-te, tolerancja dla mniejszości seksualnych jest jeszcze kwestią przyszłości. Młodzi chłopcy pochodzący z zupełnie różnych środowisk uświadamiają sobie, że należą do grupy tych odmieńców. Bolesne przebudzenie przynosi wyzwolenie, ale i lęk, bo do Szwecji dociera choroba zbierająca żniwo w środowiskach homoseksualnych w USA. Przejmująca historia, w której przeplatają się losy kilku bohaterów, od dzieciństwa przez czas dorastania, poszukiwania tożsamości i wreszcie nieprzychodzącej łatwo miłości w cieniu przerażających doniesień o pierwszych ofiarach AIDS. Trylogia Gardella to jedna z najważniejszych powieści o tematyce queer ostatnich lat.Jonas Gardell - szwedzki pisarz, scenarzysta i komik. Żyje w związku z pisarzem Markiem Levengoodem, z którym ma dwójkę dzieci przez matkę surrogatkę.
Wartka akcja, doskonały język, skandynawski styl mrożącego krew w żyłach thrillera. Pierwsza na polskim rynku sensacja fińska dla młodzieży!Główną bohaterką ""barwnej"" trylogii (zainspirowanej Królewną Śnieżką braci Grimm), którą rozpoczyna powieść ""Czerwone jak krew"", jest siedemnastoletnia licealistka Lumikki Andersson. Prześladowana w dzieciństwie przez dwie silniejsze koleżanki nauczyła się maskować i uciekać. Ta umiejętność przyda się nastolatce, gdy w ciemni w liceum plastycznym odkryje mokre banknoty o dużym nominale i plamy krwi na podłodze.
Kolejna bezsenna noc Herberta Molina, emerytowanego oficera policji. Od pięćdziesięciu czterech lat nękają go cienie, które chcą, żeby odpokutował dawne winy. Molin przywykł do ich obecności i uczy się zajmować sobie czas po zmierzchu - układa puzzle lub tańczy tango z wykonaną przez siebie lalką. W końcu nadchodzi moment zemsty - pewnego dnia o świcie Molin zostaje zachłostany na śmierć. Krwawe ślady na podłodze w jego domu układają się w kroki tanga. Do śledztwa, prowadzonego przez Giuseppego Larssona, włącza się doświadczony policjant Stefan Lindman, którego zastajemy w trudnym dla niego momencie życia - właśnie dowiaduje się, że ma raka. Tymczasem popełnione zostaje drugie morderstwo. Funkcjonariusze natrafiają na trop prowadzący do międzynarodowej siatki neonazistów i stopniowo odkrywają motywy dokonanych zbrodni, które swoje źródło mają w wydarzeniach z czasów II wojny światowej.Powrót nauczyciela tańca to kryminał uznany przez wielu krytyków za lepszy nawet od Mankellowskiego cyklu o komisarzu Kurcie Wallanderze. Powieść jest przesycona atmosferą skandynawskiego chłodu i mroku, zawiera wątki historyczne, daje czytelnikowi wgląd w mentalność szwedzkiego społeczeństwa. Książka zdobyła w 2005 roku Gumshoe Award dla Najlepszej Europejskiej Powieści Kryminalnej.Niepewność sprawia, że czytelnik zwraca uwagę na każdy szczegół, każdego podejrzewa.Louise France, ,,The Observer""Mankell opowiada posępne, pesymistyczne historie o powszechnej nienawiści, przyczajonej pod wielokulturową powierzchnią, ale jednocześnie za każdym razem udaje mu się odnaleźć bogactwo człowieczeństwa, ukrytego w wiecznie zmarszczonych brwiach jego zatroskanych gliniarzy.Bill Ott, ,,Booklist
Najlepiej sprzedająca się książka w 2012 roku we Włoszech! Historia chłopca, który by zapomnieć o żalu, postanowił oszukać siebie i świat. Niech ci się coś pięknego przyśni sprzedała się w ponadmilionowym nakładzie. Matka Massima zmarła, gdy chłopiec miał dziewięć lat. Mieszkając z ojcem, który go nie rozumiał i z nianią, która nie potrafiła okazać mu żadnych uczuć, chłopiec musiał uciekać w dziecięcą wyobraźnię. Świat pełen złudzeń wydawał mu się najlepszym schronieniem przed nieprzyjazną rzeczywistością. Poruszająca, zaskakująca i bajecznie napisana autobiograficzna powieść jednego z najpopularniejszych włoskich dziennikarzy, Massima Grammelliniego.
Pierwsza część nowego bestsellerowego cyklu Davida Baldacciego!Nowy bohater - podobno najlepszy agent w amerykańskiej armii - na tropie niebezpiecznego spisku...John Puller jest agentem Wojskowego Wydziału Śledczego i otrzymał rozkaz, by zbadać sprawę makabrycznego zabójstwa. Pułkownik wywiadu Matthew Reynolds został zamordowany wraz ze swoją żoną i dwojgiem nastolenich dzieci.Puller błyskawicznie dociera na miejsce, do sennego miasteczka w Wirginii Zachodniej, i ku swemu zdumieniu odkrywa kolejne zwłoki - policjant pilnujący miejsca zbrodni został powieszony.Wojskowy agent rozpoczyna śledztwo, współpracuje z miejscową policjantką, Samanthą Cole, piękną i niezależną kobietą. Ten raczej niedobrany duet trafi wkrótce na coś znacznie większego i poważniejszego: historię jak ze złego snu, spisek, który może wywołać niewyobrażalne skutki...Nastoletnie rodzeństwo także nie miało widocznych na pierwszy rzut oka obrażeń. Być może oboje zostali zabici strzałem w plecy. Ale ich rodzice na pewno nie zginęli tutaj. Rozbryzgi krwi byłyby widoczne w całym pokoju. Musieli zostać zamordowani gdzieś w głębi domu, a ich ciała później przeniesiono i ułożono na kanapie, jakby cała rodzina siedziała przed telewizorem. Nie było to normalne. Ale przecież nikt normalny nie zamordowałby całej rodziny.Zrobił to ktoś chory albo pozbawiony skrupułów zawodowiec. O ile nie sprowadzało się to do tego samego.
Kolejna powieść w cyklu z Komendantem Adamem Dalglieshem, który przyniósł autorce międzynarodową sławę! Słynąca z pisania klasycznych kryminałów P.D. James tym razem uśmierca jednego z przyjaciół policjanta - pastora. Śledztwo toczy się wśród nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych byłych podopiecznych denata. Adam Dalgleish wpada na niebezpieczny trop. To będzie jego ostatnia sprawa...
Kay i jej przyjaciółki miały wszystko to, co każda młoda dama mieć powinna. Były piękne, młode, posiadały odpowiedni status, pieniądze, dobre wykształcenie a świat leżał u ich stóp. Jednak ich wejście w dorosłość przypadło na czasy Wielkiego Kryzysu, w obliczu którego zmieniały się nie tylko światowe rynki finansowe, ale także całe społeczeństwa. Na oczach młodych absolwentek prestiżowej szkoły Vassar dokonywała się rewolucja światopoglądowa. Dobre maniery i odpowiednie otoczenie, które w przeszłości wystarczały w zupełności do odniesienia licznych sukcesów, w obliczu takich zmian nie wystarczały już do rozwiązywania prawdziwych dylematów adeptów dorosłości. Grupato powieść o porzuceniu szkolnych ideałów przez amerykańską klasę średnią lat 30. Autorka oprócz niezwykle barwnych bohaterek stworzyła doskonały obraz zmieniającej się Ameryki. Z reporterskim zacięciem oddała to o czym mówiły zamożne dzielnice Nowego Jorku w latach 30. i jakimi ludźmi byli ich mieszkańcy.
Nowe, rozszerzone wydanie, uzupełnione o najnowsze odkrycia naukowe.W tej książce znajdą Państwo dokładny i przejrzysty opis przyczyn uczuleń, sposobów zapobiegania ich powstawaniu oraz najnowszych i dostępnych już w Polsce metod leczenia.Zdaniem autorki podstawowe znaczenie mają trzy czynniki:- w jakim środowisku żyjemy,- co jemy,- czym oddychamy.Na konkretnych przykładach ze swojej bogatej praktyki lekarskiej dr Myłek przystępnie i wnikliwie omawia alergie: dróg oddechowych, układu pokarmowego, przewodu pokarmowego, skóry i innych narządów.Szczególnie dużo miejsca poświęca alergiom i dzieci. Dowodzi, że przeziębienia, bóle brzucha, zapalenia spojówek, bóle stawów, obrzęki czy migreny, nawracające i nieskutecznie leczone przez lata, mogą być spowodowane nierozpoznana alergią. Stosując właściwą terapię i prowadząc odpowiedni tryb życia, większość alergii można wyleczyć.
Nikt nie nauczy nas trudnej sztuki bycia rodzicem. Pragniemy dać naszym dzieciom miłość i ciepło. Staramy się być wrażliwi i wyrozumiali. Często jednak okazuje się, że nasze metody wychowawcze zawodzą w trudnych momentach, a my w obliczu trudności improwizujemy zagubieni nie mogąc im sprostać. Pomocą w takiej sytuacji może być książka Barbary Jakubowskiej Jak mądrze kochać dzieci. Poradnik dla zagubionych rodziców.
Autorka, psychoterapeutka zajmująca się problematyką rodzinną, matka dorosłej córki opisuje najtrudniejsze sytuacje, z jakimi zetknęła się w swej praktyce klinicznej i życiu osobistym. Mówi o samotnym wychowywaniu dziecka, rozwodzie rodziców, uzależnieniach w rodzinie, chorobie dziecka, dorastaniu, trudnościach w szkole, a także o rodzinach, w których dziecko zaczyna dominować. W każdym przypadku, najczęściej na podstawie autentycznej historii, autorka formułuje i analizuje problemy a następnie podpowiada, jak je przezwyciężyć. Pisze również o trudnych uczuciach towarzyszących wychowywaniu dziecka – złości, rozczarowaniu, poczuciu winy. Pomaga je rozpoznać i zrozumieć. Doradza, kiedy skorzystać z pomocy innych rodziców, a kiedy z porady psychologa. Podpowiada, jak osiągnąć sukcesy wychowawcze nie zapominając o sobie.
Pytanie, jak wychować dzieci – pisze autorka – można zastąpić innym: jak stać się pewną, zadowoloną z siebie osobą. Im skuteczniej bowiem realizujemy swoje cele życiowe, im mniej zamieszania w naszych związkach z ludźmi, tym większa szansa, że dzieci dorastające obok będą zdrowe i pogodne. Zacząć więc musimy od siebie. Wiedza o sobie pozwala rozumieć, co się dzieje w naszej relacji z bliskimi.
Szkice Zbigniewa Mikołejki dotyczą spraw różnorodnych, ale zawsze zaskakują świeżością i głębią spojrzenia. Kiedy pisze o sobie, o dojmującym poczuciu przemijania, nie czyni tego, by zamartwiać się nieuchronnością śmierci, ale wprost przeciwnie – by opowiedzieć o początku wszelkiego istnienia. Potrafi dokonać erudycyjnej analizy biblijnych opisów gwałtu, by zaraz potem napisać o tym, co kryje się za sprawą Josefa Fritzla, a także o przemilczanym antysemityzmie Mircei Eliadego.
Czy zatem – trzeba teraz postawić to pytanie – Eliade był antysemitą? W potocznym tego słowa znaczeniu, które bezpośrednio prowadzi do prześladowań i przemocy, oczywiście nie. Myślę nawet, że tego rodzaju antysemityzm napełniał go odrazą. Antysemityzm Eliadego sięgał więc, podobnie jak było to u Juliusa Evoli, Giovanniego Gentilego i innych faszystów włoskich, w sferę idei, w sferę ducha.
Fragment
Niezależnie od tego, czy opisuje obrazy tajemniczego malarza (a właściwie – zdradźmy to – dwóch artystów skrytych pod wspólnym pseudonimem Monsu Desiderio), czy wskazuje antyżydowskie wątki w różnych czasach i miejscach, czy też zabiera nas do maleńkiej, urokliwej Krajenki, zawsze szuka tego, co pozostając wyjątkowym i niepowtarzalnym, okazuje się uniwersalne. Czy uniwersalność ta jest cechą zjawisk i rzeczy, czy też nadaje ją im wiedza i wszechstronność Mikołejki?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?