Droga cierpienia prowadzi do chwały. Zapewnia nas o tym sam Chrystus. Chrześcijanin jest uczestnikiem cierpień Chrystusowych, a zatem będzie także uczestnikiem Jego chwały niebieskiej. Czyż może być większy i wspanialszy motyw do podjęcia Chrystusowego Krzyża, którego przecież nie szukaliśmy, a który został nam dany. Miłość chodzi takimi właśnie drogami. Droga do chwały jest przygotowana dla każdego z nas. Trzeba na nią tylko odważnie wejść, nie zrażając się cierpieniami. Droga choroby, cierpienia i bólu jest wbrew pozorom drogą ku życiu, nie ku śmierci. Cała owocność ludzkiego cierpienia wywodzi się z Krzyża Chrystusowego, z Jego przelanej dla nas krwi.Aby ułatwić chorym kroczenie drogą z Chrystusem, zebraliśmy rozważania Drogi krzyżowej autorstwa kard. Stefana Wyszyńskiego, ks. Mirosława Kiwki, ks. Wacława Buryły, ks. Franciszka Grudnioka, ks. Klinkowskiego i ks. Piotra Niteckiego, które będą pomocne zarówno w Wielkim Poście, jak i w ciągu całego roku liturgicznego. W książce reprodukowana jest Droga krzyżowa namalowana przez Teresę Buczyńską, która była inspiracją dla rozważań ks. Mirosława Kiwki.
Niezwykłe kazania pasyjne powstały na kanwie siedmiu słów, które Jezus wypowiedział w agonii na krzyżu. To słowa, które wskazują drogę, to pokarm dla wygłodniałej duszy. Z nich czerpać możemy siłę do życia, bo z nich bije światło w ciemności. Te słowa są testamentem dla nas. Książeczka jest nieocenioną pomocą dla duszpasterzy, ale też dla wszystkich, którzy poprzez rozważanie męki Jezusa chcą poczuć jak wielka jest przepaść miłosierdzia Bożego.
Ostrów Tumski to wyjątkowe miejsce we Wrocławiu. Zabytkowe budynki oświetlone lampami gazowymi (przywróconymi do użytku dzięki autorowi tej książki) otoczone są atmosferą wspomnień i sekretów. Wojciech Chądzyński - dziennikarz, historyk i autor wielu książek o Wrocławiu - wypełnia tę przestrzeń swoimi legendami. Jego historie sięgają od czasów średniowiecza aż po XX wiek. Tłumaczy w nich, dlaczego most Tumski nazywany jest mostkiem Zakochanych, opowiada o pomocniku ogrodnika, który ocalił wiernych przed rabunkiem, i zdradza, kto pozował do portretu Matki Boskiej Sobieskich. Ilustrowany zbiór Die Legenden der Dominsel będzie pomocą dla przewodników, doskonałą pamiątką dla niemieckojęzycznych turystów i wspaniałym prezentem dla uczących się języka niemieckiego, którzy chcą nieco lepiej poznać Wrocław.Die Dominsel ist ein außergewöhnlicher Ort in Breslau. Die historischen,mit Gaslampen beleuchteten Gebäude (Dank des Engagements des Verfassers dieses Buches wurden die historischen Lampen wieder in Betrieb genommen) umhüllt eine Aura von Erinnerungen und Geheimnissen. Wojciech Chądzyński - Historiker, Journalist, Lehrer und Autor vieler historischer Bücher über Breslau - füllt diesen Raum mit seinen Legenden. Seine Geschichten umspannen den Zeitraum vom Mittelalter bis zum 20. Jahrhundert. Er erklärt darin, warum die Dombrücke die Brücke der Liebenden genannt wird, erzählt von einem Gartengehilfen, der Gläubige vor einem Raub bewahrte, und verrät, wer Modell für das Portrait der Gottesmutter Sobieskich stand. Der illustrierte Band Die Legenden der Dominsel ist eine gute Hilfe für Reiseführer, ein hervorragendes Andenken für deutschsprachige Touristen und ein ausgezeichnetes Geschenk für alle diejenigen, die die deutsche Sprache erlernen und gleichzeitig mehr über Breslau erfahren möchten.
Trzon publikacji stanowią teksty napisane na podstawie referatów wygłoszonych w trakcie dorocznej konferencji Sekcji Wykładowców Katolickiej Nauki Społecznej i Instytutu Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w dniach 19-21 czerwca 2017 r. Wspomnianych 7 referatów oraz 8 tekstów niezależnych porusza tematykę przemian społecznych zachodzących we współczesnym świecie. Jak sugeruje tytuł, autorzy przyczyn wydarzeń szukają zarówno w kryzysie elit, jak i tendencjach obejmujących całe społeczeństwo. Przedstawione są historyczne przykłady buntu mas, analiza obecnej sytuacji w Polsce i na świecie oraz to, jak Kościół radzi sobie z wyzwaniami codzienności i jak odbierany jest przez Polaków.
Zbiór biogramów biskupów, arcybiskupów, kardynałów, a także (w latach1945-1972) administratorów diecezji wrocławskiej został opracowany na podstawiemonumentalnej publikacji autora Historia Kościoła katolickiego na Śląsku iinnych zgromadzonych materiałów. Teksty poprzedzone Ogólną charakterystykąepiskopatu wrocławskiego zostały wzbogacone o bogaty materiał ikonograficznyherby, ilustracje, fotografie pomników i zdjęcia samychrządców.
Wydana w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości książka jest zbiorem pieśni i modlitw patriotycznych z różnych okresów. Obok pieśni takich jak ""Bogurodzica"" czy ""Jak długo w sercach naszych"" znajdujemy modlitwy z okresu rozbiorów, skierowane do polskich świętych i błogosławionych lub układane przez kard. Stanisława Wyszyńskiego czy ks. Jerzego Popiełuszkę.
Mapki Ostrowa Tumskiego i Rynku Wrocławskiego - po polsku, angielsku i niemiecku!
Unikatowe, zupełnie nowe mapki retro Rynku Wrocławskiego i Ostrowa Tumskiego. Proponujemy je w jednym wydaniu – dwustronnie.
Szata graficzna stylizowana jest na starodrukach, z dodatkowymi elementami plastycznymi.
Plany wykonane są bardzo profesjonalnie przez doświadczonych kartografów, a dodatkowym walorem są autorskie ilustracje zabytków.
Mapki nie tylko mogą służyć jako przewodnik, ale też jako pamiątka pobytu w najstarszych i najpiękniejszych miejscach Wrocławia.
Mapki wydane są w osobnych wersjach językowych : polska, angielska, niemiecka.
W siedmiu rozdziałach autor opowiada o spotkaniach z siedmioma papieżami (Piusem XII, Janem XXIII, Pawłem VI, Janem Pawłem I, Janem Pawłem II, Benedyktem XVI, Franciszkiem). Dzieli się swoimi postrzeganiem siedmiu ważnych dla Kościoła i dla świata pontyfikatów, które często przypadały na trudny, niekiedy wręcz dramatyczny okres.
Album zawiera wiele niepublikowanych dotąd zdjęć klasztoru Księgi Henrykowskiej. Otoczenie opactwa przedstawione jest w scenerii wszystkich pór roku. W odróżnieniu od wydanych wcześniej albumów możemy podziwiać zabudowania klasztorne również w nocnej iluminacji. Niezapomniane wrażenie wywołują fotografie wnętrza opactwa. Zachwycają zdjęcia zarówno znacznych fragmentów pomieszczeń, jak i licznych detali.Prezentowany album zawiera opisy w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.
W niniejszej publikacji autorka stara się odpowiedzieć na pytanie. Czy mezopotamski świat podziemny, opisywany w różnych przekazach ustnych istniejących na starożytnym Bliskim Wschodzie, miał wpływ na koncepcje biblijnego Szeolu?
Przyjmuje się, że ogłoszenie 95 tez przez Marcina Lutra dało początek Reformacji. Wygłoszone tezy trafiły w nerw czasu, jakim było pragnienie reformy Kościoła. Nie można ich demonizować, gdyż nawiązywały do akademickiego obyczaju prowadzenia dysput naukowych. 500 lat po ich ogłoszeniu warto na nowo podjąć akademicką dyskusję z tezami Lutra. Ponieważ po raz pierwszy okrągła rocznica Reformacji będzie obchodzona ekumenicznie, dlatego ekumenicznie, z pomocą dokumentów będących owocem luterańsko katolickich dialogów, trzeba podejść do Lutrowych tez.
Książka dla dzieci, ale też do wspólnego czytania przez dzieci i rodziców i odkrywania opisanych miejsc podczas spacerów - tych prawdziwych i tych wirtualnych.Mariola Jarocka, autorka książek dla dzieci, zaproponowała tym razem do czytania 15 legend, które wiążą się z wrocławskimi kościołami leżącymi w obrębie wrocławskiego starego miasta. Napisane prostym, barwnym językiem przybliżają historię, tradycję i kulturę dawnego Wrocławia. Autorką niebanalnej szaty graficznej, z pewnością inspirującej wyobraźnię, jest Dorota Domagała. W książce znajduje się oprócz opowieści legendowych jeszcze druga ""ścieżka"" - edukacyjno-poznawcza. Każda legenda dotycząca danej świątyni poprzedzona jest przystępnym opisem przybliżającym historię i najciekawsze zabytki, które można tam podziwiać, a pomagają w tym towarzyszące tekstowi zdjęcia. Na końcu czytelnik znajdzie słowniczek trudniejszych pojęć, które pojawiają się w tekście i nie zostały wcześniej wytłumaczone.
Świętą Jadwigę Śląską Jan Paweł II wspominał w swym nauczaniu bardzo wiele razy. Zapraszał do patrzenia w jej stronę, aby widzieć w niej wielkie światło, które rozświeca sprawy ludzkie na ziemi. Zachęcał wszystkich do odczytywania Ewangelii niejako na kolanach św. Jadwigi, [...] umacniając w ten sposób najgłębsze podstawy chrześcijańskiej moralności. Orędzie św. Jadwigi Śląskiej, które płynie do nas z przedstawionego w książce nauczania Jana Pawła II o tej Patronce dnia jego wyboru na stolicę św. Piotra, dotyczy przede wszystkim życia rodzinnego i małżeńskiego, praworządności i dobrych obyczajów, a wszystko to w miłowaniu Boga i Ojczyzny, jak czyniono w piastowskim domu Świętej. Nie wolno bowiem zapomnieć, że św. Jadwiga była pobożną małżonką, matką kilkorga dzieci, a następnie przez długie lata wdową. Była władczynią kierującą się ewangeliczną miłością: nie pozwalała uciskać poddanych, wspomagała biednych, zorganizowała szpital dla chorych i cierpiących. Słowem jak widział to Jan Paweł II wedle jej wzoru, na przykazaniu miłości powinno się opierać nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne.
Autorka dzieli się z czytelnikiem swoim doświadczeniem zderzenia z informacją, że dziecko, które nosi pod sercem jest chore. Opowiada nam też o rozwoju Zuzi, która według lekarzy nie miała szansy żyć.Czytając to świadectwo, trudno nie wejść w świat emocji całej rodziny.Pozycja warta zauważenia szczególnie w kontekście toczącej się w Polsce dyskusji o obronie życia poczętego.
Autor zatrzymuje się w swojej refleksji nad tym, co najważniejsze. Najpierw czas, relacje, doświadczenie spotkania, potem uzdrowienie, choroba, lęk przed śmiercią. W prosty sposób odnosi się do spraw, od których człowiek niejednokrotnie próbuje uciec. Uzmysławia, że miłość, obecność, bezpieczeństwo uzdalniają do wejścia w każdą sytuację.Pozycja szczególnie warta polecenia osobom dziś doświadczającym krzyża choroby, samotności, niezrozumienia.
Obchodzony w tym roku jubileusz 800. rocznicy powstania zakonu dominikanów zachęca do poznawania jego historii. Tym razem jest to postać św. Małgorzaty Arpadówny, dominikanki, która przez swoich królewskich rodziców, jeszcze przed narodzeniem została ofiarowana Bogu za uratowanie narodu węgierskiego przed Mongołami. Jako dziecko została oddana do klasztoru dominikanek na Wyspie Zajęczej na Dunaju. Małgorzata cieszy się na Węgrzech niezwykle żywym kultem. Była ona siostrą św. Kingi, księżnej krakowskiej, bł. Jolenty, księżnej wielkopolskiej (obie święte niewiasty cieszą się w Polsce żywym kultem), a także Konstancji, księżnej halickiej, która we Lwowie słynęła cudami.
Trzonem starannie edytorsko wydanej publikacji (w języku polskim i węgierskim) jest legenda św. Małgorzaty spisana w 1510 r. Bogaty materiał ikonograficzny i różnorodnych informacji pozwala poznać historię rodu Arpadów, św. Małgorzatę, jej rodzinę, także jej rodzinę zakonną – dominikanki.
To książka dla wszystkich – tych, którzy czytają słowo Boże i tych, którzy chcieliby zacząć je czytać, ale nie wiedzą jak. Zawiera wiele ciekawych spostrzeżeń i inspiracji do poznawania Biblii. Może być też niezwykle przydatna dla czytających słowo Boże podczas Eucharystii: kapłanów, lektorów i osób, które robią to okazjonalnie. Autor udziela bowiem wielu praktycznych porad, jak czytać na głos Pismo Święte, by trafiało do słuchaczy.
Aż do stycznia 2017 r. przeżywamy Jubileusz 800-lecia istnienia zakonu dominikanów, który tak pięknie wpisał się w dzieje Wrocławia i Śląska. Z tą myślą przygotowaliśmy książkę Piotra Stefaniaka Ikonografia świątobliwej Ofki Piastówny, dominikanki, raciborskiej kandydatki do chwały ołtarzy. Autor jest krakowskim pisarzem, dziennikarzem, historykiem i podróżnikiem, a w swojej kolejnej książce zebrał artystyczne wizerunki tej świątobliwej Niewiasty, księżniczki z rodu Piastów, żyjącej w I poł. XIV w. Wizerunki te od dawna służą uczczeniu Eufemii-Ofki jako osoby wrażliwej i głęboko traktującej swe życie duchowe. Niniejsza publikacja przekonuje, że raciborska kandydatka do chwały ołtarzy, której droga wyznaczona już została przed wiekami, doczekała się nawet licznych przedsta¬wień ikonograficznych. Ta starannie wydana, kolorowa książeczka jest swoistym przewodnikiem po autentycznych śladach naszego podziwu i czci dla zakonnicy dominikańskiej z górnośląskiego Raciborza.
Rozważania do Pierwszego Listu św. Jana to jeden z tych tekstów pisanych „do szuflady”. To zbiór refleksji nad poszczególnymi wersami tej nowotestamentowej księgi, pisanych początkowo wyłącznie na własny użytek [...]. Ponad czteromiesięczne zatrzymanie się nad tymi pięcioma krótkimi, ale jakże bogatymi rozdziałami, inspirowane było jedynymi w swoim rodzaju słowami: BÓG JEST MIŁOŚCIĄ.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?