Dwanaście zebranych tekstów dotyka tematyki obecności chrześcijanina w stworzonym dla nas przez Boga świece, który jest jednocześnie darem, ale i zobowiązaniem ku realizacji Bożych planów. Przedstawione refleksje zostały wygłoszone jako kazania lub konferencje przy różnych okazjach podczas duszpasterskiej posługi autora.
Przepięknie i oryginalnie ilustrowana książka o życiu Maryi. Warto ją przeczytać, bo bez wątpienia pomoże nam ona z radością i wdzięcznością odkryć w naszym własnym życiu bliskość Maryi, pomoże znaleźć w naszej egzystencji analogiczne doświadczenia i umocni naszą miłość do Niej.
W serii książek dla których wspólnym symbolem stała się liczba siedem, przedstawiamy ""Siedem gwiazd w nocy"". Książka jest refleksyjną opowieścią o pojednaniu, nadziei, solidarności, wierze, poszukiwaniu sensu. Autorzy przedstawiają sytuacje, które zdarzają się nam w życiu codziennym, dokonują porównania z podobnymi wydarzeniami w życiu Jezusa. Sięgnijmy po tą książkę, gdy w ciemnych godzinach życia będziemy szukać jaśniejącej gwiazdy nadziei. Publikacja została wzbogacona o oryginalne ilustracje.
Kolejna książka z serii Całkiem innych kazań... Tym razem autor, ks. prof. Mariusz Rosik porusza żywotne wśród ludzi młodych (i nie tylko) tematy, które zaprezentowane zostały jako Boże dary przeznaczone dla otwartego serca. Są wśród nich dar miłości Boga i Jego Słowa, dar modlitwy i Eucharystii, dar Ducha Świętego i przebaczenia otrzymywanego od Boga i okazywanego innym. Kazania są nie tylko żywą prezentacją tych darów, ale zawierają także praktyczne odniesienia do codziennego życia. Czytelnik i kaznodzieja znajdą tu nie tylko ciekawy przekaz Słowa Bożego, ale także odpowiedź na pytanie, w jaki sposób doświadczyć przemieniającego działania tego Słowa na co dzień.
Kongregacja Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia ApostolskiegoList Rallegratevi z okazji ogłoszenia roku 2015Rokiem Życia konsekrowanegoW związku z nadchodzącym Rokiem Życia Konsekrowanego Watykańska Kongregacja do Spraw Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego przygotowała list okólny Rallegratevi! (Radujcie się!). Jest to pierwszy z zapowiadanych dokumentów, które mają na celu przygotowanie do Roku Życia Konsekrowanego. List składa się z dwóch części: Radujcie się! Weselcie się! Promieniujcie radością! i Pocieszajcie lud!, w których znajduje się do rozważenia wiele tekstów biblijnych, a nade wszystko nauczanie papieża Franciszka. Zwieńczeniem tego listu jest modlitwa: Bądź pozdrowiona Matko Radości.
Throughout the centuries the Psalter has been a great source of inspiration and spiritual strength for many, both Jews and Christians. The psalms with their poetic beauty and theological depth attract and captivate readers.This book presents an examination of the imagery and theology of Psalm 63 one of the most profound poems in the Hebrew Bible. The longing for the presence of God is a dominant theme of this psalm.This study undertakes an analysis of the difficult and complex metaphors and images contained in the poetical language of Psalm 63. Part One addresses issues about the nature of poetry, its definition, elements, and the role which imagery played in the ancient Near East, biblical and modern poetry. It also includes an analysis of the nature of metaphor. Part Two constitutes the central part of this study as it focuses on the examination of the figurative language and theology of Psalm 63. Part Three addresses the role and significance of the imagery and theology of Psalm 63 in the context of the Psalter and other books of the Hebrew Bible. The main aim of this book is to provide a new and original contribution to the theology of Psalm 63 and to the development and understanding of imagery in Hebrew poetry.I dedicate this book to all those who long for God's presence in their lives and search for the purpose and meaning of human life.- from PrefacePrzez stulecia Psałterz był wspaniałym źródłem inspiracji i duchowej siły dla wielu, tak dla chrześcijan, jak i żydów. Poetyckie piękno i teologiczna głębia psalmów pociągają i angażują czytelników. Książka przedstawia badania nad wyobraźnią i teologią Psalmu 63 jednego z najgłębszych poematów Biblii Hebrajskiej. Dominującym tematem tego psalmu jest tęsknota za obecnością Boga.W studium podjęta jest analiza trudnych i złożonych metafor i obrazów zawartych w poetyckim języku Psalmu 63. Część pierwsza koncentruje się na naturze poezji, jej definicji, elementach i na roli wyobraźni w poezji starożytnego Bliskiego Wschodu, biblijnej i współczesnej; zawiera też analizę natury metafory. Część druga to główny element tego studium, jako że skupia się na badaniu obrazowości języka i teologii Psalmu 63. Część trzecia poświęcona jest roli i znaczeniu wyobraźni oraz teologii Psalmu 63 w kontekście Psałterza oraz innych ksiąg Biblii Hebrajskiej. Głównym celem książki jest innowacyjne i oryginalne spojrzenie na teologię Psalmu 63 i głębsze zrozumienie wyobraźni w poezji żydowskiej.Dedykuję tę książkę tym, którzy pragną obecności Boga w swoim życiu i chcą pojąć cel i sens ludzkiego życia.- ze WstępuPublikacja wydana w języku angielskim.
- Księże Rafale, wygłosiłby ksiądz rekolekcje w naszej parafii?- Oczywiście, bardzo chętnie.- Wspaniale, to rekolekcjonistę dla dzieci już mamyPowyższy dialog to nie wymysł, ale rzeczywista wymiana zdań pomiędzy mną, a jednym z księży proboszczów posługujących w naszej archidiecezji. Szczegóły zadania, którego się podjąłem, poznałem później. Dzieci z klas I-III z kilku szkół podstawowych miały nawiedzać kościół przez trzy dni, a do dwóch placówek miałem dojechać, by poprowadzić spotkania w auli szkolnej. Pozostało ""jedynie"" odpowiednie przygotowanie się do tego wyzwania.
Książka ks. prof. Janusza Czerskiego jest nowoczesnym, obszernym, krytyczno-egzegetycznym komentarzem do Pierwszego Listu do Koryntian w języku polskim. Właściwy komentarz poprzedza wykaz skrótów i bibliografia generalna, która obejmuje teksty źródłowe, literaturę pomocniczą, komentarze wydane do tej pory, teologie i opracowania uwzględnione w trakcie badań. We wprowadzeniu autor omawia zagadnienia historyczne, literackie i teologiczne związane z miejscem, Koryntem, i z samym Listem. Zasadniczą częścią książki jest właściwy naukowy komentarz kolejnych fragmentów Listu. Każdy omówiony fragment zamyka szczegółowa bibliografia dotycząca zagadnień związanych z właśnie analizowaną cząstką tekstu. Do objaśnienia zastosowano głównie metodę historyczno-krytyczną, ale wzbogaconą o niektóre elementy metody lingwistycznej i retorycznej. Komentarz adresowany jest głównie do tych, którzy zajmują się krytyczną, naukową egzegezą, do studentów nauk biblijnych, ale także do wszystkich tych Czytelników, którzy interesują się tematyką biblijną. Mimo zastosowanego aparatu badawczego, książka opowiada o sprawach ważnych i niezwykle ciekawych zrozumiałym, prostym językiem.
Nowa wersja książeczki do nabożeństwa przeznaczona dla osób dorosłych, polecana we wstępie przez Arcybiskupa Metropolitę Wrocławskiego Mariana Gołębiewskiego. Służyć będzie pomocą każdemu, kto pragnie pogłębić swoje spotkanie z Panem Bogiem przez modlitwy, także modlitwy związane z naszą archidiecezją, litanie, pieśni, przeróżne nabożeństwa zebrane w pięciu częściach: Podstawowe prawdy wiary, Modlitwy codzienne, Sakramenty święte i sakramentalia, Litanie i nabożeństwa oraz Pieśni. Pod koniec zamieszczono informacje o roku kościelnym i tabelę świąt ruchomych. Starannie opracowany graficznie modlitewnik został wydrukowany dużą czcionką z myślą o ludziach starszych.
Książka chce obudzić w nas otuchę do życia. Odsłania także przed nami źródło owej otuchy naszej siły w wierze. Podaje krótkie, wartko napisane przemyślenia, które mają dodać nam optymizmu i mocy do codziennego życia. Nie chce być niczym innym, jak naszym duchowym chlebem powszednim.
Autor z wnikliwą i duchową kompetencją stara się z dnia na dzień wyłowić te aspekty szczęścia, które ukryte są za szarą fasadą powszechności. Książka jest pobudką i zachętą w ukazaniu jak żyć, żyć świadomie, żyć szczęśliwie.
Doskonała synteza dla każdego, kto chce poznać głębszy sens wiary oraz zbliżyć się do Boga, który objawia się jako Jedyny i w Trójcy Osób. Praca ks. W. Wołyńca napisana jest językiem klarownym, zrozumiałym dla czytelnika, co jest szczególnie cenne w sferze problematyki teologicznej dotykającej Tajemnicy.
Nowa książka Christy Meves, żarliwej konwertytki (w 1987 r. przeszła na katolicyzm), przedstawia nam zagrożenia współczesnego społeczeństwa. Jednocześnie autorka stara się pobudzić nas do żywo tętniącego chrześcijaństwa, gdyż w nim widzi ratunek dla teraźniejszej rzeczywistości.
Autor snuje głębokie refleksje nad znaczeniem modlitwy w naszym życiu. Wyjaśnia, że w autentycznej duchowości chrześcijańskiej chodzi w pierwszym rzędzie o skierowanie swego wzroku na Boga, a nie na siebie, o nastawienie swoich uszu na głos Boga, by Go uwielbiać, dziękować Mu i służyć.
Autor podejmuje temat aktualny, ciągle powracający w historii teologii i Kościoła, a niewyjaśniony do końca, mianowicie problem relacji Nowego Testamentu (i samego Jezusa) do judaizmu. Korzystając z osiągnięć współczesnej biblistyki, dokumentów Kościoła i wypowiedzi bł. Jana Pawła II i Benedykta XVI, zaprasza do wciągającej wędrówki intelektualnej po szlakach Nowego Testamentu. Czytelnik powinien liczyć się z tym, że będzie musiał zrewidować przynajmniej niektóre swoje poglądy na judaizm, na powstanie Nowego Testamentu i na współzależność tych dwóch rzeczywistości religijnych.
Często jesteśmy w sytuacji, gdy potrzebujemy pocieszenia lub powinniśmy zanieść słowa pocieszenia cierpiącej osobie. Jakże trudno czasami znaleźć odpowiednie słowa wobec żalu i zwątpienia. A pocieszenie można znaleźć w wielu rzeczach - w płaczu i śmiechu, modlitwie i wierze, zapachu kwiatów i świeżego chleba, milczeniu i słowie. Ta książeczka, pełna pięknych i krzepiących słów, będzie dobrym towarzyszem w trudnych sytuacjach, może dawać otuchę lub zainspirować.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?