Klub Pickwicka to powieść Charlesa Dickensa, która została pierwotnie opublikowana w formie odcinków w latach 1836-1837. Jest to jedno z najwcześniejszych dzieł tego autora. Nazwa powieści odnosi się do fikcyjnego klubu literackiego o nazwie Klub Pickwicka, którego członkowie podróżują przez Anglię, doświadczając różnych przygód i zawirowań. Komedia obyczajowa, która stanowi satyrę na społeczeństwo i obyczaje ówczesnej Anglii. Pełna humoru, absurdalnych sytuacji oraz błyskotliwych spostrzeżeń dotyczących ludzkiego charakteru. Dickensa styl pisania, jego zdolność do obserwacji ludzkiego życia i umiejętność tworzenia barwnych postaci sprawiają, że powieść ta cieszy się popularnością do dziś.
Nowa powieść Emily Gunnis to historia zaginionej dziewczyny i niewinnej osoby, oskarżonej o uprowadzenie, która ma do wyboru – dźwignąć odpowiedzialność lub zdradzić rodzinne sekrety… A wszystko zaczęło się od sekretu położnej, skrywanego od dawna, którego ujawnienie mogłoby zapobiec kolejnym tragediom. Wyzwolić wszystkich… Jest rok 1969. W Sylwestra Hiltonowie z Yew Tree Manor szykują się, by wyprawić przyjęcie sezonu. I nagle znika ich mała córeczka. Podejrzenia padają na Bobby Jamesa, młodego pomocnika, ostatnią osobę, która widziała małą Alice. Bobby twierdzi, że jest niewinny, lecz i tak zostaje wyrzucony. A Alice nie zostaje odnaleziona. Przenosimy się do czasów obecnych. Architekt Willow James pracuje nad modernizacją Yew Tree i odkrywa, że ziemie posiadłości skrywają sekret. Zgłębia przeszłość tego miejsca, aż odkrywa sieć powiązań i niesprawiedliwości. I wtedy znika kolejne dziecko… Willow zdaje sobie sprawę, że jeśli historia ma się nie powtórzyć, musi naprostować sprawy z przeszłości. “Wciągająca bez reszty, pełna zwrotów akcji i zdrad,” Heat “Pokochałam tę książkę! Intensywna, pełna emocji.” Jenny Ashcroft
Prawdziwa historia ciotecznej babki autorki, Helene Podlaski, która przewodziła grupie dziewięciu kobiet w ruchu oporu, które uciekły z niemieckiego obozu pracy i przez dziesięć dni przedzierały się przez linię frontu, aby wrócić do Paryża. Dziewięć, niespełna trzydziestoletnich agentek, które we Francji czynnie uczestniczyły w akcjach ruchu oporu, m.in. przemycały broń i ukrywały żydowskie dzieci, zostało aresztowanych przez francuska policję. Były torturowane przez gestapo i deportowane do Niemiec. Kobiety zaprzyjaźniły się i w ostatnich dniach wojny, podczas marszu śmierci, dokonały brawurowej ucieczki. Przedarły się przez linię frontu i wróciły z Niemiec do Paryża.
Edycja limitowana z barwionymi kartkami. Zbiór opowiadań Michaiła Bułhakowa zawierający Fatalne jaja, Diaboliadę i Psie serce. Czytelnicy Mistrza i Małgorzaty znajdą w tym, składającym się z trzech opowiadań, zbiorze najbardziej charakterystyczne cechy prozy Bułhakowa z surrealistycznym humorem, ciętą satyrą i piętrzącymi się absurdami na czele. Ukazana w nich jest farsa oraz absurdalność ustroju ZSRR panującego w czasie powstawania opowieści.
Edycja limitowana z barwionymi kartkami.Potęga podświadomości to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Teraz do rąk czytelników trafia nowe wydanie uzupełnione komentarzami z nigdy nie publikowanych prac Autora.Rewolucyjne techniki doktora Murphyego opierają się na sprawdzonej zasadzie: Jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i możesz to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością.Ten niezwykły poradnik pomoże ci uwolnić umysł i przekaże praktyczne wskazówki, dzięki którym osiągniesz sukces, prestiż i dobrobyt, zdobędziesz przyjaciół, umocnisz szczęśliwe małżeństwo, pokonasz lęki, pozbędziesz się złych nawyków i nałogów.
Edycja limitowana z barwionymi kartkami. Najsłynniejszy kryminał w dziejach literatury! Trzynaście dni z życia studenta Rodiona Raskolnikowa. Historia dokonanego przezeń mordu, psychologicznego pojedynku z sędzią śledczym Porfirym, miłości do prostytutki Soni, przyznania się do winy i w epilogu kary, skruchy i duchowego odrodzenia. Jednocześnie powieść w dramatyczny sposób stawiająca fundamentalne pytania o najważniejsze sprawy ludzkiej egzystencji: o granice wolności człowieka, o jego prawo do buntu, o naturę zła, o miejsce wiary i miłości. Wszystko w dusznej, przejmująco ukazanej atmosferze plebejskich dzielnic Petersburga. Książka wiecznie żywa, stale odczytywana na nowo, niedająca spokoju kolejnym pokoleniom czytelników.
Problemy natury seksualnej to temat nieobcy dla ogromnej części kobiecego społeczeństwa. O wiele większym problemem jest jednak to, że nie mówi się o tym prawie wcale. Wynika to najczęściej ze wstydu, restrykcyjnego wychowania lub po prostu z braku czasu i energii na rozwiązanie tych problemów. Michał Pozdał w swojej książce pod tytułem "Kobieta świadoma" porusza temat dysfunkcji kobiecej seksualności, swoje spostrzeżenia opierając na autentycznych przypadkach z własnej praktyki terapeutycznej. "Kobieta świadoma" to zbiór różnorakich sytuacji kobiet, z którymi autor miał styczność podczas swojej pracy. Spogląda na nie nie tylko z perspektywy terapeuty, lecz również jako mężczyzna. Zwraca szczególną uwagę na te przypadki, które najbardziej go zaskoczyły i poruszyły, mówi o problemach, o których sam nigdy wcześniej nie miał pojęcia. W swojej książce ukazuje ogromny wpływ wydarzeń z przeszłości na podejście do kwestii seksualności wielu kobiet. Michał Pozdał wyjaśnia, na czym polegają dysfunkcje seksualne wynikające z czynników psychogennych, o czym jednak nie mówi się w kobiecych pismach, a dostęp do rzetelnych i fachowych informacji jest ograniczony. Porusza problemy bezdzietności, tematykę in vitro, a także ukazuje ciemną stronę ginekologów, psychologów, położnych i księży, z którymi kontakt spowodował traumy u wielu kobiet, przez co nie mogą czerpać pełnej satysfakcji z życia seksualnego.
"Nie wierzę w Boga, ale odczuwam Jego brak".Jeśli strach przed śmiercią jest "najbardziej racjonalną rzeczą na świecie", to jak sobie z nim radzić?Autor rozważa argumenty za Bogiem i przeciw Bogu. Sięga do szuflady z rodzinnymi pamiątkami po zmarłych i porównuje własne wspomnienia ze wspomnieniami swego brata filozofa, raz po raz trafiając na jakąś sprzeczność lub nierozwikłaną zagadkę. Odpowiedzi na liczne pytania dotyczące nieuniknionego końca życia szuka w spuściźnie bliskich mu duchowo pisarzy, u kompozytorów, teologów i naukowców. W efekcie powstał tekst błyskotliwy i inteligentny; zarówno śmiertelnie poważny, jak i zaskakująco żartobliwy. "Nie ma się czego bać" to fascynująca podróż, której celem jest wszystko, co może nas czekać na końcu naszej drogi.Smutne i jednocześnie dowcipne - prawdziwie mistrzowskie dzieło.Książka została wyróżniona na liście "New York Times Best Books".
Wspaniała powieść o miłości, wierności, zdradzie, prawie jednostki do szczęścia i cenie, jaką trzeba i wolno za nie zapłacić. Dramat osobisty Anny, która dla namiętnej miłości porzuciła rodzinę, rozwija się równolegle z wątkiem społecznym. Klasyczna konstrukcja, głębia analizy psychologicznej, bogactwo treści ukazują mistrzostwo Lwa Tołstoja pisarza i myśliciela, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury europejskiej XIX wieku.
Ekskluzywna edycja oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Siostry March, bohaterki najpopularniejszej powieści Louisy May Alcott rozkochały w sobie już wiele pokoleń czytelników. W Małych kobietkach czytelnik znajdzie ciepłe, lecz niepozbawione refleksji portrety czterech sióstr: utalentowanej chłopczycy i przyszłej pisarki Jo, wątłej i nieśmiałej Beth o złotym sercu, pięknej i ambitnej Meg oraz romantycznej, ale rozpieszczonej Amy. O jedność i byt rodziny dzielnie walczy ich matka Marmee, podczas gdy ojciec bierze udział w wojnie secesyjnej. Nie jest tajemnicą, że Alcott napisała powieść, czerpiąc z własnych doświadczeń. Kiedy jej ojciec, wolnomyślicielski reformator i abolicjonista Bronson Alcott, prowadził dysputy z takimi znakomitościami jak Emerson, Thoreau i Hawthorne, Louisa utrzymywała siebie i siostry z drobnych prac, takich jak szycie, robienie prania czy praca w charakterze pomocy domowej. Wkrótce jednak odkryła, że może więcej zarobić na pisaniu. Małe kobietki przyniosły jej nie tylko majątek, ale i sławę, choć daleko im do książki dla dziewczynek, o co prosił ją pierwszy wydawca. Powieść porusza tak ponadczasowe tematy, jak miłość i śmierć, wojna i pokój, konflikty między osobistymi ambicjami, a obowiązkami rodzinnymi czy zderzenie kultur dwóch kontynentów starej Europy i nowej Ameryki.
Siostry March, bohaterki najpopularniejszej powieści Louisy May Alcott rozkochały w sobie już wiele pokoleń czytelników. W ?Małych kobietkach? czytelnik znajdzie ciepłe, lecz niepozbawione refleksji portrety czterech sióstr: utalentowanej chłopczycy i przyszłej pisarki Jo, wątłej i nieśmiałej Beth o złotym sercu, pięknej i ambitnej Meg oraz romantycznej, ale rozpieszczonej Amy. O jedność i byt rodziny dzielnie walczy ich matka Marmee, podczas gdy ojciec bierze udział w wojnie secesyjnej. Nie jest tajemnicą, że Alcott napisała powieść, czerpiąc z własnych doświadczeń. Kiedy jej ojciec, wolnomyślicielski reformator i abolicjonista Bronson Alcott, prowadził dysputy z takimi znakomitościami jak Emerson, Thoreau i Hawthorne, Louisa utrzymywała siebie i siostry z drobnych prac, takich jak szycie, robienie prania czy praca w charakterze pomocy domowej. Wkrótce jednak odkryła, że może więcej zarobić na pisaniu. ?Małe kobietki? przyniosły jej nie tylko majątek, ale i sławę, choć daleko im do ?książki dla dziewczynek?, o co prosił ją pierwszy wydawca. Powieść porusza tak ponadczasowe tematy, jak miłość i śmierć, wojna i pokój, konflikty między osobistymi ambicjami, a obowiązkami rodzinnymi czy zderzenie kultur dwóch kontynentów ?starej? Europy i ?nowej? Ameryki.
Ekskluzywna edycja oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Szkarłatna litera to jedna z najważniejszych powieści literatury amerykańskiej, opowiadająca o życiu w purytańskiej Nowej Anglii. Historia napiętnowanej kobiety, która do końca życia będzie musiała nosić symbol swojej hańby: wyszytą na piersi szkarłatną literę A.
Dowcipne opisy angielskiej klasy średniej, spędzającej wakacje we Florencji. Jedną z turystek jest Lucy Honeychurch, młoda kobieta o „niedojrzałym sercu", które budzi się pod wpływem przeżyć we Włoszech.
Ekskluzywna edycja oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Barwny obraz angielskiej prowincji w epoce wiktoriańskiej Molly jest dorastającą córką lekarza w miasteczku Hollingford. Mimo że została osierocona przez matkę we wczesnym dzieciństwie, żyje beztrosko i szczęśliwie. Pewnego dnia dowiaduje się jednak, że jej ukochany ojciec postanawia ożenić się po raz drugi. Molly pogrąża się w rozpaczy. W tym dramatycznym momencie pomocną dłoń wyciąga do niej młodszy syn bogatych sąsiadów, RogerBarwne i wyraziste w swojej różnorodności postacie bohaterów, ich skomplikowane relacje ukazują złożone stosunki społeczne w XIX-wiecznej Anglii. Ciekawe losy dwóch rodzin o odmiennym statusie zapowiadają również nadchodzące zmiany obyczajowe i polityczne.
"Wiek niewinności" Edith Whatron to powieść, w której amerykańska autorka znakomicie kreśli portret nowojorskiej arystokracji i rządzących nią konwenansów. Nowy Jork, lata 70. XIX wieku, życie nowojorskiej śmietanki towarzyskiej rozgrywa się na przyjęciach, balach i operowych premierach, a uatrakcyjniają je plotki oraz mniejsze i większe skandale. Newland Archer, młody prawnik u progu obiecującej kariery, zaręcza się z subtelną i majętną May Welland. Tymczasem z długiego pobytu w Europie powraca kuzynka May, intrygująca, piękna i wyzwolona hrabina Ellen Olenska, która odeszła od tyranizującego ją męża. Powrót hrabiny i tocząca się sprawa rozwodowa wywołują wśród nowojorskiej socjety prawdziwe poruszenie. Oficjalnie nikt nie zamyka przed Ellen salonów, ale „sfery” bojkotują wydarzenia, na których się pojawia. Wiedziony współczuciem i zaciekawieniem Archer postanawia pomóc hrabinie, co doprowadza do tego, że między tą dwójką rodzi się żarliwe uczucie. Oboje jednak wiedzą, że ich związek wywołałby ogromny skandal i zniweczył karierę Archera. Czy zdecydują się poświęcić swoją pozycję dla miłości? Czy jednak Archer zdecyduje się poślubić May? Powieść została nagrodzona Pulitzerem – pierwszym w historii przyznanym kobiecie. Kilkukrotnie zekranizowana, w tym w 1993 roku przez jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina Martina Scorsese. Film w jego reżyserii z Danielem Day-Lewisem, Michelle Pfeiffer i Winoną Ryder w rolach głównych przeszedł do klasyki kinematografii. "Wiek niewinności" powstał ponad sto lat temu, lecz opisane w powieści dylematy człowieka, który waha się między powinnością a pragnieniami, i który decyduje się iść na kompromis, nie straciły na aktualności.
"Upiór opery" gotycka powieść grozy z 1909 roku autorstwa Gastona Leroux, francuskiego pisarza i prawnika, do dziś zaskakuje i zachwyca czytelników wartką akcja i wielowątkową fabułą. Tytułowy Upiór to w istocie genialny architekt i kompozytor o imieniu Eryk. Obdarzony barwnym życiorysem, błyskotliwym umysłem, ale też zdeformowanym ciałem, od lat zamieszkuje podziemia Opery Paryskiej. Pewnego dnia w operze pojawia się młoda, utalentowana sopranistka – Christine Daaé, w której Eryk zakochuje się bez pamięci. Ją z kolei łączy uczucie z wicehrabią Raulem de Chagny. Gdy umiera ojciec śpiewaczki, ta z rozpaczy traci głos. Owładnięty obsesyjną miłością Eryk postanawia pomóc dziewczynie odzyskać umiejętność śpiewania, porwać ją i rozkochać w sobie. Czy uczucia Eryka zostaną odwzajemnione? Czy śpiewaczka odzyska swój unikatowy głos? Jak dalej potoczą się losy Eryka, Christine i Raula? Historia Upiora z Paryskiej Opery stała się inspiracją do stworzenia licznych ekranizacji. W 1986 roku na londyńskim West Endzie miała miejsce światowa prapremiera musicalu, który na podstawie historii Upiora stworzył Andrew Lloyd Webber. Musical Upiór w Operze stal się najbardziej dochodowym musicalem w historii, odnosząc gigantyczny sukces na najważniejszych scenach musicalowych na całym świecie, m.in. na Broadwayu, gdzie był najdłużej w historii granym spektaklem.
Ekskluzywna edycja limitowana oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Najgłośniejsza powieść Jane Austen, na podstawie której zrealizowano równie głośny film. Nawiązuje do niej Helen Fielding w bestsellerowym Dzienniku Bridget Jones. Niepozbawiona ironii i humoru kostiumowa opowieść o zamążpójściu. Rzecz dzieje się na angielskiej prowincji na przełomie XVIII i XIX wieku. Niezbyt zamożni państwo Bennetowie mają nie lada kłopot nadeszła pora, by wydać za mąż ich pięć dorosłych córek. Sęk w tym, że niełatwo jest znaleźć odpowiedniego męża na prowincji. Pojawia się jednak iskierka nadziei, bo oto posiadłość po sąsiedzku postanawia dzierżawić pewien młody człowiek, przystojny i bogaty
Ekskluzywna edycja oprawiona w delikatną gładką tkaninę o właściwościach jedwabiu. Villette to ostatnia powieść Charlotte Bront, która w opinii krytyków przyćmiła nawet Dziwne losy Jane Eyre. Jej bohaterka, Lucy Snowe, wyjeżdża z Anglii, uciekając przed bolesnymi wspomnieniami, i zatrudnia się jako nauczycielka we francuskiej szkole z internatem w miejscowości Villette. Tam niezamierzenie zostaje świadkiem burzliwego romansu między doktorem Johnem, przystojnym, młodym Anglikiem, którego sama darzy skrywanym uczuciem, a piękną kokietką Ginervą Fanshawe. Ginerva ostatecznie porzuca doktora, stawiając wyżej zamiłowanie do luksusu. Lucy konfrontuje się z własną tęsknotą i cierpieniem. Historia Lucy Snowe jest jednym z najbardziej wnikliwych studiów nad świadomością kobiety w literaturze angielskiej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?