Jeśli nauka medytacji jest wędrówką, którą nawet najwięksi mędrcy posuwają się przez całe życie, oddawanie się jej na co dzień zmienia już nasze spojrzenie na nas samych i na świat. Taka jest myśl przewodnia tego łatwo dostępnego eseju, będącego równocześnie duchowym i filozoficznym przewodnikiem jak i konkretnym wprowadzeniem do praktyki medytacji. Bogaty swą podwójną kulturą, swym doświadczeniem mnicha, znajomością świętych tekstów jak i odwiedzaniem mistrzów, Matthieu Ricard pokazuje uniwersalny charakter medytacji, opartej na altruistycznej miłości, współczuciu i rozwijaniu ludzkich wartości. Ujawnia też oczywiste korzyści, jakie medytacja może dawać każdemu z nas w naszym superzindywidualizowanym i materialistycznym społeczeństwie, pozwalając nam odkrywać i pielęgnować nasze najgłębsze dążenia.
Mimo że szczery aż do bólu i nieznośnie uparty, David Ogilvy to ""najbardziej poszukiwany czarodziej branży reklamowej"" (magazyn ""Time""). Jest przedstawicielem reklamy wszech czasów, odnoszącym w niej największe sukcesy. Stworzył klasyczny przewodnik, będący kompendium skutecznej reklamy, a w nim: jak pisać trafne teksty reklamowe i skłonić ludzi, żeby je czytali; sześciu gigantów, twórców współczesnej reklamy; jak zrobić reklamę, która sprzeda produkt; seks w reklamie; 12 skutecznych reklam telewizyjnych i cztery nieskuteczne; przyszłość reklamy.
Czasami świetny pomysł sprzedaje się sam. W pozostałych 99% przypadków trzeba znaleźć sposób przekonania innych, że pomysł rzeczywiście jest świetny. Większość menadżerów spędza dni i noce, pracując nad swoimi dziełami, a żal im kilku godzin na przygotowanie się do ich prezentacji. Peter Coughter, weteran przetargów reklamowych, przez ponad 15 lat szkolił pracowników BBDO, Crispin Porter + Bogusky, DDB, Y&R i wielu innych firm, pomagając copywriterom, projektantom i opiekunom klienta zrozumieć, jak się w tym biznesie wygrywa. Książkę urozmaicają opowieści znanych przedstawicieli branży reklamowej, w których omawiają swoje najlepsze (i najgorsze) prezentacje - są wśród nich Bill Westbrook, Jeff Goodby, Mike Hughes, Lance Jansen, Anne Bogna i wielu innych. Coughter ujmująco i humorystycznie prezentuje techniki, które wypracowywał przez lata, by dziś pomagać pracownikom reklamy i marketingu w tworzeniu skutecznych i przekonujących prezentacji. Czytelnik nauczy się, jak stworzyć swój naturalny, indywidualny styl, jak organizować przekonujące prezentacje, jak wykorzystywać elegancką siłę prostoty, jak nawiązywać szczególną więź z publicznością i przede wszystkim - jak wygrywać i odnosić sukcesy.
Siedem duchowych praw jogi pomaga dołączyć do ćwiczeń fizycznych nieodłącznie związaną z jogą duchowość. Deepak Chopra i David Simon w inspirujący sposób wyjaśniają, jak joga przyczynia się do zjednoczenia ciała, umysłu i ducha, a także do wczucia się w cudowny rytm wszechświata. Autorzy zawarli głęboką i rozległą tradycję jogi w jednej przejrzystej książce, która każdemu uprzystępnia tę wiedzę [...] Ta książka w praktyczny sposób ułatwia dotarcie do wewnętrznej świadomości, która jest zarówno źródłem jak i celem jogi. Dzięki niej joga przestaje być tajemnicą i trafia do świata praktycznego. To bez wątpienia najbardziej treściwa książka o jodze. Nie tylko opisuje filozofię i technikę, ale także pokazuje rzeczywistość w taki sposób, że możliwe jest uleczenie siebie i całej naszej planety.
ABY ŻYĆ PRAWDZIWIE, TRZEBA ŻYĆ Z PASJĄ
Większość ludzi cały swój czas poświęca pomnażaniu dochodów, zamiast mądrze zaplanować swoje życie.
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy można mieć z życia więcej niż masz ty? W głębi ducha towarzyszy ci myśl, że życie jest zbyt krótkie, by przemierzyć je bez celu, nie mając żadnych pasji. Jaki więc jest twój plan na życie? Czy udaje ci się osiągnąć wszystko to, czego pragniesz? Jaką masz pasję? Może jest nią twój zawód, twoja praca? Czy chciałbyś więcej mieć, bardziej być, ale nie potrafisz zmienić okoliczności w jakich przyszło Ci żyć?
Jeśli tak jest, to gwarantuję Ci, że Życie z pasją dostarczy rozwiązań, których poszukujesz, póki co bez zadowalających rezultatów.
Mając tę książkę za przewodnika, masz szansę:
• Iść w dobrym kierunku, aby marzenia stały się rzeczywistością.
• Odkryć w sobie pasje i nazwać po imieniu te, które masz.
• Nauczyć się zerwać ze złym nawykiem odkładania spraw - raz na zawsze.
• Poznać sprawdzone procesy, które pomogą ci zrozumieć i w pełni wykorzystać nadarzające się okazje – tak w życiu zawodowym jak i osobistym.
• Odnaleźć cele, którymi będziesz mógł się kierować, tworząc plany.
Często słyszymy, jak ludzie mówią, że życie nie może być łatwe; ja jednak uważam, że powinno być właśnie pełne pasji niczym ekscytująca podróż.
Keith Abraham
Kozetka Stalina to pod wieloma względami książka niezwykła. Jest powieścią, ale opartą w dużej mierze na materiale faktograficznym. Obok postaci fikcyjnych, będących tworem wyobraźni pisarza, występują w niej także autentyczni najbliżsi współpracownicy dyktatora, a także cytowane są poruszające dokumenty z epoki terroru stalinowskiego. Skupiając się na detalach, Baltassat mówi o stalinowskim mechanizmie władzy, a zwłaszcza o mentalności samego Stalina. Akcja powieści rozgrywa się w 1950 roku w Borżomi, w scenerii pałacu Likani należącego wcześniej do Romanowów, na trzy lata przed śmiercią Stalina. Na prośbę swej dawnej kochanki Wodiewej, Stalin przyjmuje tam młodego malarza Daniłowa, adoptowanego syna sławnej rzeźbiarki Muchiny, autora projektu pomnika wiecznej chwały Małego Ojczulka Narodów. W niezwykłej jesiennej scenerii pałacu i otaczającego go parku Daniłow przechodzi przesłuchanie groźnego generała Własika, a potem samego Stalina. Daniłow drży. Drżałby jeszcze bardziej, gdyby wiedział, co go czeka. W pałacu znajduje się kozetka identyczna z tą, na której Zygmunt Freud poddawał terapii swych pacjentów. Że Stalin sypia na kozetce wiedeńskiego Szarlatana znam takich, którym ta wiadomość sprawiłaby przyjemność, mówi Józef Wissarionowicz. Można być w wieku, kiedy emocje są mocno wyczerpane, ale odczuwa się jeszcze chęć do gry. Stalin instaluje się na kozetce, a piękna Wodiewa w fotelu. On będzie sobie przypominał sobie sny i historie ze swego życia, a ona je interpretować. Dzieciństwo, matka, kobiety. A także Lenin. Przed oczami czytelnika przesuwa się niepokojący, poruszający teatr marionetek, którymi steruje Stalin. Któż lepiej od niego umiałby robić z kłamstwa prawdę, a z prawdy kłamstwo?
„Ma wielki dar. Dar inspirowania innych” mówi o nim Bill Clinton, 42 prezydent Stanów Zjednoczonych. W podobny ton uderza Oprah Winfrey mówiąc, że „Tony ma nadludzkie moce i że jest katalizatorem ludzkiej przemiany”. Podobnych opinii bardzo znanych ludzi Ameryki mamy wiele, ponieważ Robbins jest jednym z nielicznych, który „zna melodię sukcesu i jest niewiarygodnym źródłem inspiracji” – a to już legendarny Quincy Jones. I takie opnie towarzyszą Robbinsowi, jego działalności na szeroką skalę zakrojonej, od lat. A w tym działaniu idzie po pierwsze o to, by pomagać ludziom cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości – emocjonalne, psychiczne i fizyczne, aby mogli się uwolnić od obaw, stresów i niepokojów. Aby przestali się bać wody, wysokości, publicznych wystąpień, szefów, wszelkich porażek a nawet śmierci.
W nowej edycji „Naszej mocy bez granic”, książce nieustannie aktualnej, ważnej i ludziom potrzebnej udowadnia, że nasz umysł może być albo największym sojusznikiem, albo największym sabotażystą na drodze do sukcesu. Na szczęście mamy cały arsenał skutecznych strategii i technik, które bardzo szybko mogą zmienić nasze nawyki, postawy, przekonania. Trzeba tylko nauczyć się, jak tych strategii i technik używać, a wtedy umysł stanie się motorem sukcesu. Autor nie mizdrzy się do odbiorcy, nie uwodzi słowem. Jego szczególny dar to umiejętność przekazania treści, czasem niełatwych, w bardzo prosty, zrozumiały i bezpretensjonalny sposób. Jego stwierdzenia są głęboko przemyślane i poparte trafnymi przykładami, wiele zdań ma charakter sentencji i jest gotową wskazówką na życie.
Większość firm uważa wprowadzanie innowacji za dodatkowy element swojej działalności operacyjnej. Pracowników wysyła się wprawdzie na wyjazdy, gdzie z dala od firmy mogą czerpać inspirację z ciekawych wykładów i uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez nienaturalnie entuzjastycznych trenerów, aby jak tylko wrócą do pracy, ponownie wpaść w codzienną rutynę.
Eksperci w dziedzinie zarządzania innowacją - Paddy Miller i Thomas Wedell-Wedellsborg - proponują inne, lepsze podejście. Zalecają, aby liderzy podjęli się roli „architekta innowacyjności”, którego zadaniem jest stworzenie w organizacji ekosystemu skłaniającego pracowników do codziennego przejawiania pięciu podstawowych zachowań innowacyjnych. Jednym słowem, jest to książka o zapewnieniu stanu „innowacyjności na co dzień”, w którym szeregowi pracownicy - w księgowości, marketingu czy w dziale sprzedaży – zyskają szansę wdrażania innowacji w sposób trwały i systemowy.
Orientacja na sukces, zdolności negocjacyjne i pojednawcze, talent organizacyjny, uczciwość i inteligencja emocjonalna, towarzyskość to tylko nieliczne ze wspaniałych cech, które uczyniły z Mahatmy Gandhiego charyzmatycznego przywódcę, który bez użycia armat rzucił na kolana imperium brytyjskie i doprowadził Indie do niepodległości. Jorg Zittlau podkreśla w tej książce użyteczność zasad sukcesu i przesłań Mahatmy dla współczesnej generacji menedżerów. Uświadamia, co menedżer obecnej doby może przyswoić sobie z reguł Gandhiego i jak cierpliwością, ludzkim podejściem i autentyczną siłą przekonywania zjednywać sobie ludzi i zaskarbić ich zaufanie.
Kobiety są przyszłością amerykańskiego biznesu, stwierdził niedawno Warren Buffett i dodał, że to one dzierżą dziś klucz do finansowego sukcesu. Sharon Lechter napisała swą niezwykłą książkę, nawiązując w sposób w pełni świadomy i zamierzony do ponadczasowego, bestsellerowego dzieła Napoleona Hilla „Myśl i bogać się”. Przenosi ona metodę Hilla w czasy nam bliskie – analizuje kariery wielu kobiet, przytacza ich refleksje, „siostrzane” rady, zgrabne cytaty. To niewątpliwa zaleta książki – szeroka panorama karier, przypadków, myśli kobiet bardzo różnych – od Marilyn Monroe i Eleonor Roosevelt po Arianne Huffington, Condolezzę Rice, Oprah Winfrey czy Marię Szarapową. Są wśród nich kobiety odnoszące sukcesy w biznesie i w działalności społecznej. Książka jest daleka od motywacji feministycznych – słowo to zresztą chyba w ogóle w niej nie pada. Jest na swój sposób tradycyjna – poszerza model kobiety jako matki, żony i opiekunki domu o wymiary społeczne i biznesowe. Akcentuje właściwe kobietom wartości (empatia, nastawienia na współpracę, chęć wprowadzania na świecie pozytywnych zmian) w odróżnieniu od cechującego mężczyznę nastawienia na rywalizację, efektywność, awans i efekty doraźne. Lechter jest współautorką i wydawcą cyklu książek Rich Dad Poor Dad, uznanym autorytetem w dziedzinie edukacji finansowe, członkinią prezydenckiej rady ds. edukacji finansowej za kadencji prezydenta Busha i Obamy, kieruje organizacją Pay Your Family First.
Współczesna psychologia, opierając się na solidnych, przeprowadzonych przez naukowców badaniach uczy, że siła ducha pomagająca ludziom dojść do siebie po nieszczęściach jest nieograniczona. Ludzie, których ciężko doświadczył los, znajdowali sposób, by przezwyciężyć trudności, których nie szczędziło im życie. Ta zdolność odnoszenia sukcesu pomimo niepowodzeń jest jednym z najbardziej intrygujących aspektów ludzkiej psychiki. A do niedawna psychologowie niewiele o tym wiedzieli, ponieważ skupiali się na próbie zrozumienia zjawisk patologicznych, pomijając pozytywne i inspirujące relacje osób, które pokonały przeciwności okazując przy tym niewiarygodną wytrwałość. Kiedy przyglądamy się osobom, którym udało się odnieść sukces, mimo że nie „powinni” go osiągnąć, zastanawiamy się, czym różni się ich podejście do życia? Czego możemy się od nich nauczyć? Czy są jakieś podstawowe cechy, które mogą wynieść nas ponad własne ograniczenia narzucone przez nas samych? Jak możemy pozostać silni, kiedy wszystko wokół próbuje rzucić nas na kolana? Autor w swojej książce Sukces Wbrew Oczekiwaniom podejmuje próbę znalezienia odpowiedzi na te pytania.
Jeśli przywództwo jest sztuką, to Jack Welch udowodnił, że jest jej mistrzem. W opinii wielu ludzi był najwybitniejszym menedżerem korporacji ubiegłego stulecia. Welch stał się legendą światowego biznesu. Jako prezes i generalny dyrektor General Electric należał do awangardy amerykańskiego przemysłu. Po odejściu na emeryturę nie zniknął ze sceny gospodarczej, ale z mistrza zarządzania przeistoczył się w mistrza własnego świata. W prezentowanym nowym wydaniu „Jack Welch mówi”, autorka bestsellerów Janet Lowe przedstawia Welcha za pomocą jego własnych słów i pomaga zrozumieć, kim jest i jak osiągnął szczyt. „Jack Welch mówi” zawiera refleksje, wizje i filozofię, które prowadziły Welcha w jego nadzwyczajnej karierze w General Electric i nadal prowadzą go w życiu na emeryturze. Autorka przeplata swoje komentarze z obszernymi cytatami Welcha na temat zarządzania. Lowe wgłębia się także w idee i wartości, które umożliwiły Welchowi odnalezienie miejsca dla General Electric w globalnej gospodarce. „Jack Welch mówi” pełna jest wnikliwych przemyśleń i praktycznych porad, które umożliwiają czytelnikowi dokonanie oceny kariery Welcha.
Stwórz siebie takim, jakim zawsze stać się pragnąłeś
Znakomita, wielokrotnie wznawiana książka mistrza motywacji, Steve'a Chandlera pomoże stworzyć sobie plan działań prowadzących do wcielenia w życie własnej wizji przedsiębiorczości oraz do osiągnięcia pełni życia. Przedstawiono w tej książce 100 sprawdzonych sposobów dokonania pożądanych zmian w sposobie myślenia i działania - sposobów wypróbowanych w toku setek tysięcy otwartych seminariów publicznych oraz organizowanych przez korporacje, które to zajęcia prowadzi corocznie Chandler.
100 sposobów motywowania siebie pomoże ci przełamać negatywne bariery i zahamowania powodowane przez pesymistyczne myślenie, które przeszkadza w osiąganiu życiowych celów i marzeń. Jeśli pracujesz na własny rachunek, jesteś menedżerem lub wysokiej rangi szefem, łatwo ci wpaść w powszednią rutynę, przesuwając w sferę fantazji to, co należałoby zrobić. Steve Chandler pomaga wyrwać się z zaklętego kręgu takiego myślenia i przekształcać to, co mogłoby zaistnieć, w to, co może zostać i zostanie dokonane.
„To pasjonujące, uświadomić sobie, że mamy kontrolę nad naszymi słowami...”
Chociaż żyjemy w oceanie słów, rzadko zauważamy, jak one skutecznie potrafią nas podnosić na duchu lub przygnębiać, inspirować lub zniechęcać, pomagać nam lub nas ranić.
Hal Urban w „Mocy pozytywnych słów”, książce którą recenzent The New York Times nazwał „perłą wśród innych książek” uczy nas, jak wykorzystać w działaniu język, którym się posługujemy, uświadamia nam fantastyczne możliwości narzędzia jakim jest ludzka mowa.
Podchodząc do sprawy praktycznie i z dużym poczuciem humoru, Urban instruuje nas na przykładach, jak budować trwałe relacje między ludźmi, polepszać jakość naszego działania, przeobrażać własne życie oraz życie otaczających nas ludzi – w szkole, na ulicy, w pracy, w domu.
Tłumaczy, że ton głosu, język ciała i dotyk mogą być zasadniczą pomocą w komunikacji, że odpowiednie słowa w odpowiedniej chwili mogą doprowadzić do wielkich zmian. A także dlaczego śmiech jest tak ważny.
Przywołuje Marka Twaina, który swego czasu rzekł: „Mogę przeżyć dwa miesiące na porządnym komplemencie” – ot, cóż znaczy potęga słów.
W ""Nieziemskich dzieciach"" światowej sławy autorka porusza nowy, konfrontacyjny temat dotyczący zdolności metafizycznych u dzieci. Przedstawia niesamowite i zaskakujące opowieści, których bohaterami są dzieci w różnym wieku.W świecie dziecka występują niezwykłe rzeczy wyimaginowane zjawiska, zmyśleni przyjaciele, prostoduszność oraz wyraźne rozgraniczenie dobra i zła. Zdaniem autorki wszystkiej dzieci posiadają niespotykane talenty i uzdolnienia, lecz społeczeństwo nie traktuje tych cech w sposób właściwy, podziwiając jedne, a potępiając inne.Książki Browne oparte są na jej własnych doświadczeniach. W wieku trzech lat Sylvia zaczęła wykazywać zdolności paranormalne. U jej syna zaczęły one być widoczne już w okresie niemowlęctwa, a ona sama zrobiła wszystko, by je rozwijać. W ciągu swojego życia Sylvia dowiedziała się, że duchowe talenty pojawiają się w bardzo młodym wieku, stanowiąc jej zdaniem niezwykły dar boży. Niektóre dzieci uczą się je rozwijać, podczas gdy inne pod wpływem presji środowiska zwyczajnie je ignorują. W Nieziemskich Dzieciach autorka wyjaśnia to zjawisko, jednocześnie wzywając nas do wykazania zrozumienia i akceptacji wobec tych niezwykłych uzdolnień paranormalnych u dzieci.
Jeżeli potrafisz się otworzyć na nowe pomysły, wartości i idee, to odkryjesz jak można systematycznie przewartościować swe procesy myślowe, aby obudzić w sobie Nowe Ja.
6,5 Atutów, które pozwolą zbudować sieć BOGATYCH kontaktów
Nawiązywanie kontaktów zależy całkowicie od przyjaznej postawy, umiejętności zaangażowania i chęci prezentowania wartości.
Jeśli połączysz te trzy cechy, będzie to znaczyło, że poznałeś tajemnicę mocy znajomości, które wiodą do BOGATYCH kontaktów.
W tej Czarnej Książeczce chodzi o budowanie sieci kontaktów po to, aby twoja czarna książeczka stała się narzędziem sukcesu, a nie tylko bazą danych z numerami telefonów.
Czarna Książeczka uczy:
- jak się wspinać po drabinie sukcesu bez czołgania się po plecach innych (lub deptania ich)
- jak zdobyć szacunek wpływowego mentora bez błagania go o to
- jak budować silniejsze więzi z klientami, szefami, współpracownikami, handlowcami, przyjaciółmi i rodziną
- jaką siłę ma przebywanie w jednym pomieszczeniu z wpływowymi ludźmi
- jak nawiązywać i jak nie nawiązywać kontaktów z wpływowymi ludźmi
- jak mówić odpowiednie rzeczy, odpowiednim ludziom, w odpowiednich warunkach, żeby zrobić odpowiednie wrażenie
- jak wzmocnić siłę kontaktów na tyle, aby ludzie w twoim otoczeniu czerpali z nich korzyści – a przede wszystkim, w jaki sposób samemu z nich korzystać.
Ale warunek jest jeden: to oni pierwsi muszą czerpać korzyści ze znajomości z tobą.
Proste zasady Warrena E. Buffetta zapewniające inwestorowi długoterminowe powodzenie.
Tysiąc dolarów zainwestowanych w akcje Berkshire Hathaway Warrena E. Buffetta w 1965 roku byłyby dziś warte w przybliżeniu 5 milionów dolarów! Buffett nie zawdzięcza tego zadziwiającego sukcesu stosowaniu specjalistycznych komputerowych programów transakcyjnych ani skomplikowanych strategii giełdowych. Osiągnął sukces dzięki trzymaniu się niezmiennie ponadczasowych zasad inwestowania w wartość.
"Listy od przyjaciela" to niezwykły przewodnik, pomagający skutecznie pokonywać życiową drogę, najeżoną codziennymi problemami i kłopotami. Książka została wydana po raz pierwszy w 1991 roku, z okazji Święta Dziękczynienia w ramach organizowanej przez Fundację Anthony Robbinsa akcji nazwanej „Brygadami koszykowymi” („Bascet Brigade”). Rozdawano ją wówczas razem z koszami, wypełnionymi żywnością, ludziom potrzebującym. Niedługo po tym wielu ludzi dopytywało o te książkę, chcąc ją mieć dla siebie i dla swoich przyjaciół. Tak powstała edycja, którą Państwu przedstawimy i polecamy – uaktualniona, wzbogacona o nowy, bardzo ciekawy materiał.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?