Przygodowa, a jednocześnie filozoficzna, późna powieść Stanisława Lema, który jak zwykle zachwyca i zaskakuje. Jest czymś więcej niż literaturą fantastyczną - to piękna i mądra literatura osadzona w niezwykle atrakcyjnej dla miłośników fantastyki i naukowej fikcji przestrzeni.Posłuchajcie znakomitej historii o próbie porozumienia z obcą cywilizacją. Choć Lem wyposażył kosmonautów w niezwykły sprzęt i wiele chęci, kontakt z mieszkańcami dopiero co odkrytej planety może okazać się trudniejszy, niż bohaterowie początkowo przypuszczali.Audiobook na kilkanaście godzin przenosi odbiorców w czasie i przestrzeni. Sprawia, że słuchacze naprawdę przejmują się losem postaci, a przede wszystkim skłania do refleksji - czy rzeczywiście jesteśmy zdolni do nawiązania kontaktu i porozumienia z istotami spoza naszej planety czy galaktyki?Gorąco polecamy nagranie fanom twórczości Lema oraz tym, którzy dopiero poznają jego znakomite opowieści.Fiasko w wersji audio ukazało się w interpretacji Andrzeja Hausnera i jest częścią projektu Lemoteka.
„Cyberiada” to znakomite połączenie opowieści o technologii i baśni, z których podobno się nie wyrasta, bo są emanacją ludzkich marzeń i pragnień.
Audiobook to adaptacja cyklu opowiadań, których bohaterami są roboty. Fani twórczości Stanisława Lema z pewnością pamiętają Trurla i Klapaucjusza. Zarówno świat przedstawiony, jak i tematyka poszczególnych utworów są bardzo podobne do „Bajek robotów” i często wydawane razem. Do słuchaczy trafia tym razem kilka opowiadań, które powstały na przestrzeni kilkunastu lat. „Cyberiada” to opowieść, w której zawarto elementy zarówno fantastyczne, naukowe, jak i filozoficzne. Posłuchajmy zatem o tym, że zło i dobro przenikają się nie tylko w świecie, który znamy z autopsji, ale również w tym, który zamieszkują roboty.
Teraz klasyka science fiction dostępna jest także w wersji audio, dzięki czemu fani Stanisława Lema mogą przypomnieć sobie jego twórczość, a ci, którzy dopiero chcieliby ją poznać, mogą sięgnąć po znakomicie zrealizowane nagrania.
Wydanie jest częścią szerszego projektu zwanego Lemoteką, w ramach którego ukazują się kolejno wszystkie książki mistrza w wersji audio.
Kolejny tom przygód Arsene Lupina. Detektyw trafia do willi zmarłego alchemika - amatora, by chronić jego dwie wnuczki i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa.
Czwarta część słynnego cyklu powieściowego. Poznajemy nowe, często zaskakujące cechy postaci wcześniej już znanych. Proust w dalszym ciągu podejmuje próbę zdefiniowania miłości i jej przyczyn. Autor jak zawsze mistrzowsko kreśli opisy zachowań, a przede wszystkim stanów ducha swoich bohaterów. Nierzadko są one zabarwione dużą dozą poczucia humoru, co czyni dzieło, znacznie przystępniejszym w odbiorze.
„Uwięziona” Marcel Proust
Uwięziona to piąta część cyklu „W poszukiwaniu straconego czasu” Marcela Prousta. Zarazem pierwsza, która ukazała się po śmierci autora. Jest to studium związku z kobietą ,a także rozważanie zawiłości relacji damsko – męskich, damsko – damskich i męsko – męskich.
(…) Proust lekceważy sobie to, co zazwyczaj stanowi siłę i urok powieści: fabułę, wikłanie przygód. Nigdy nie ślizga się po powierzchni zjawisk, zawsze drąży w głąb, a introspekcja jego jest tak dramatyczna i zajmująca, że obchodzi się bez zewnętrznych perypetii „bajki”.
Tadeusz Boy - Żeleński
Tym razem poznajemy początki kariery sprytnego włamywacza. Dżentelmen występuje tu pod przybranym nazwiskiem hrabiego Roula. Pewnego dnia ratuje z opresji piękną, tajemniczą hrabinę. Parę połączy namiętne uczucie i…pragnienie bogactwa. Misternie skonstruowana intryga, płomienny romans, gwarantują emocje i doskonałą zabawę, podczas słuchania.
Drugi tom cyklu krzyżackiego. Tym razem głównym wątkiem jest zamach planowany na Władysława Jagiełłę i pokojowe próby rozwiązania konfliktu. Domagalski odsłania przed nami kulisy wielkiej polityki początku XV stulecia. O wygranej wojnie decydowały wtedy, nie tylko wygrane bitwy, ale również działania dyplomatów i tajnych służb. Poznajcie fakty, których nie znajdziecie w podręcznikach historii!
Trzeci z siedmiu tomów cyklu powieściowego Marcela Prousta. Rodzina głównego bohatera zamieszkuje w skrzydle pałacu rodu de Guermantes. On sam zakochuje się w pani de Guermantes. Aby się do niej zbliżyć, za wszelką cenę próbuje zdobyć przychylność rodziny. Pisarz, jak zwykle łączy subtelną analizę psychologiczną i obserwację życia epoki z rozważaniami estetyczno – filozoficznymi.
„Krzyżacy” w zupełnie innej odsłonie. Jest upalne lato 1409 roku. Dagobert z Saint-Amand, burgundzki rycerz na służbie Władysława Jagiełły wyrusza z tajną misją na wschód. Jej celem jest skontaktowanie się z królewskim bratem – Witoldem i przekazanie zgody na rozpoczęcie powstania na Żmudzi. W tym miejscu kończy się historia, a zaczyna fantastyka. Młody rycerz okazuje się tajemniczą osobą, a za jego poczynaniami stoją nadnaturalne siły. Wartka akcja, precyzyjnie skomponowana fabuła, barwny, piękny język, to tylko niektóre atuty książkowego debiutu Dariusza Domagalskiego.
Autor „Wilków i orłów” wygłosił kiedyś znamienne zdanie: „Każde skurwysyństwo musi mieć jakieś granice”. Wypowiedział je sześć lat temu, zapytany o pewne aspekty związane z pisaniem tej powieści i ogólny pogląd na świat. Dziś by już tak lekko tego zdania nie wyartykułował, bo przekonał się, iż rzeczone skurwysyństwo wcale nie musi posiadać granic, a udowadniają to każdego dnia ci sami ludzie, którzy mienią się być zbawcami świata.
Czy jednak istnieje jakiś kres podłości? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Opowieść o wojnie w Czeczenii – wojnie utajonej, ukrywanej przez imperium, ale przez to jeszcze bardziej okrutnej – może, choć nie musi pomóc w odnalezieniu odpowiedzi. Bohaterowie, zarówno ci reprezentujący wielkie mocarstwo, jak i ci z niepokornego państewka, są jednakowo uwikłani w sieć, na którą składają się poczucie krzywdy, rozpacz, ból po stracie najbliższych, a przy tym honor, obowiązek i… wszelka możliwa podłość.
Wojna jest straszna, wojna jest bezlitosna i doskonale potrafi wyrzeźbić człowieka na swój obraz i podobieństwo. Powieść „Wilki i orły” przestawia to brutalnie, bez zbędnych upiększeń i udawania, że może być inaczej.
Powieść "Bisy" - trzecia część cyklu powieściowego "Czarny Wygon" opowiada o dalszych losach Witolda Uchmanna i Adama Nawrota, których mieliśmy okazję poznać w dwóch pierwszych tomach. Bohaterowie "Bisów" znają już zasady rządzące okrutną klątwą zatajenia, lecz nagle okazuje się, że zagrożenie rośnie. O ile w "Słonecznej Dolinie" i "Starzyźnie" granice pomiędzy światami były otwierane niezwykle rzadko, o tyle w "Bisach" nieumarłe, upiorne postaci coraz częściej pojawiają się we współczesnych realiach i zaczynają zagrażać miejscowościom na Roztoczu oraz ich mieszkańcom.
Aztecki bóg Tezcatlipoka chce wtargnąć w nasz świat, by przemienić go w coś gorszego niż Piekło. Walczy z nim zgorzkniały belfer, odarty z wszelkich złudzeń. Zależy mu tylko na duszy i ciele pięknej Partycji. Horror życia w polskiej szkole pomieszany z wizją nadciągającej zagłady. Akcja tego cyberhorroru toczy się tak w przestrzeni rzeczywistej, jak i wirtualnej.
Tytuł Sztuka podróżowania idealnie wpasowuje się w konwencje książki, która jest zarówno poradnikiem jak i swoistym esejem o świecie. Nie zabraknie w tej książce także rozpalających wyobraźnie opowieści o kulturze, faunie i florze przepięknych, tajemniczych miejsc, które eksplorator odwiedził.
Skandalizująca historia Serafiny, jej potwornej ciotki, a także zdarzenia z udziałem wielu sympatycznych lub okropnych mężczyzn przewijających się przez łóżko współczesnej panienki. Groteska i humor nie przesłonią nikomu faktu, że wiele tu twardej prozy życia, choć, jak zwykle u Krystyny Nepomuckiej, okraszonej ciepłem, życzliwością oraz zrozumieniem dla ludzkich słabostek.
Czyta: Hanna Kinder Kiss.
Klechdy sezamowe - Bolesław Leśmian.
Czyta Hanna Kinder-Kiss
5 godzin 53 minuty
Niezwykłe opowieści, gdzie rzeczywistość miesza się z magią, wyprawy zmieniają się w fantazyjne przygody, a nagrodą za trudy są spełnione marzenia. Odnajdziemy rozwikłanie zagadki kolorowych ryb z baśni "Rybak i geniusz", podniebne podróże na Rumaku Zaklętym, historię królewny Parysady, oraz niezwykłego ptaka Bulbulezara.
Legendy warszawskie - Artur Oppman.
Czyta Wojciech Adamczyk.
1 godzina 34 minuty
Warszawa, kryje w sobie setki tajemnic. Z jej wieloma zakątkami związane są piękne legendy: ?Syrena? ?Kościół Panny Marii? ?Bazyliszek? ?Zbójcy? ?Złota Kaczka?. W tajemniczy klimat legend wprowadza nas ciepły głos Wojciecha Adamczyka. Poznajemy dawne oblicze naszej stolicy. Książka do słuchania nie tylko dla dzieci.
Ali Baba i czterdziestu zbójców - Bolesław Leśmian.
Czyta Hanna Kinder-Kiss
5 godzin 14 minut
Baśnie arabskie z cyklu ?Baśnie tysiąca i jednej nocy? w znakomitym opracowaniu Bolesława Leśmiana. Urzekające obrazy Bliskiego Wschodu, legendarne postacie i niesamowite przygody. Bolesław Leśmian zafascynowany orientem ukazuje obyczaje, mądrość, kulturę i filozofię Wschodu.
SĄ KOŚCI I ŚLADY, KTÓRE RZUCAJĄ NOWE ŚWIATŁO NA TAJEMNICZE ZAGINIĘCIE PARY STUDENTÓW. JEDNAK ZMOWA MILCZENIA TRWA OD LAT.
Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły, komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego zaginięcia pary studentów sprzed szesnastu lat. Im głębiej i dokładniej Gross będzie szukał, z tym większym trudem przyjdzie mu przedzierać się przez gąszcz traumatycznych wspomnień skłóconych ze sobą członków rodzin dwojga zaginionych. Prawda o tamtych zdarzeniach okaże się wstrząsająca.
„Zadra” to mroczna opowieść o niszczącej sile miłości, ale też o śmierci, która przedwcześnie zabierając bliskich, strąca w otchłań samotności.
Ze szkatułki hrabiny Morcar skradziony zostaje słynny klejnot, Błękitny Karbunkuł. Hrabina oferuje 1000 funtów za wskazanie sprawcy. Holmes i Watson wkraczają do śledztwa, by nie skazano niewinnego człowieka. Czy pomoże im w tym gęś?Tom trzeci z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.
Seria wielkich kolorowanek to zaproszenie do fascynującego świata, który mali artyści będą odkrywać i współtworzyć. Dołączone do kolorowanek listy zilustrowanych elementów ułatwią dziecku odnalezienie i nazwanie konkretnych zwierząt, postaci, budowli i innych obiektów. Rozwinie to ich spostrzegawczość i pozwoli zdibyć nową wiedzę.
O czym jest moja książka? O tym, że maluję obrazy. Tworzę coś z niczego, czyli w pewnym sensie jestem bogiem, ale nie tym z Paktofoniki, i nie Jezusem Chrystusem, nawet nie Zeusem, tylko takim małym bogiem, bożkiem. Kiedy zasypiam, obrazy się budzą, życie w nich toczy się normalnie, tak jak u nas, tam też jedzą, płodzą dzieci, łoją wódę, kłócą się, jarają gandzię. Taki świat wykreowałem.
Usadowiłem go w oddalonej od szlaku samotnej góralskiej chatce, gdzieś na końcu świata, w Bieszczadach, pomiędzy Cisną a Wetliną. To na pierwszy rzut oka zwyczajne schronisko tak naprawdę jest azylem pełnym ludzi uciekających przed wojną, bestialstwem getta, przed krwią na dłoniach, uzależnieniem od cyberseksu, chorą ambicją, wypłukującą z mózgu resztki wolności i zdrowego rozsądku. To miejsce jak magnes przyciąga moich bohaterów, wyławiając ich z różnych czasów i miejsc.
Łączę i mieszam gatunki, romans z kryminałem, horror z erotyką, poezję z fantastyką; przy ciągłym akompaniamencie muzyki, od jazzu i bluesa po brudny i sprzężony punk rock. Zadaję wiele pytań, na które odpowiedź jest zawsze taka sama - Człowiek jest niezniszczalny. Ale czy to dobrze?
Miłej lektury!
Rafał Cuprjak
***
„Czytelnicy ceniący prozę przełamującą ograniczenia gatunkowe powinni koniecznie sprawdzić, co czai się w »Po drugiej stronie«.”
Dawid Kain, autor „Kotku, jestem w ogniu”, „Chory, chorszy, trup” i „Horrorarium”
***
„»Po drugiej stronie« to magiczna opowieść. Coś pośredniego między dusznym, niespokojnym snem pijaka, a żydowskim mistycyzmem, coś co wymachuje przed nosem oniryczną tajemnicą, a jednocześnie jest mocne, surowe i namacalnie prawdziwe.”
Wciągająca książka.
Podobają mi się bohaterowie – są z prawdziwego mięsa i ciepłej krwi.“
Marcin Jamiołkowski, autor „Okupu krwi”, „Orderu” i „Kellera”
Damian dorasta w latach dziewięćdziesiątych, spędzając czas na podwórku i w salonach gier. Po śmierci przyjaciela zaczyna miewać wizje, których się boi i których nie rozumie. Zamykając oczy, widzi opustoszały świat.Agata uciekła z małego rodzinnego miasteczka, by szukać szczęścia w Krakowie. Nie potrafi się jednak odnaleźć w realiach dużego miasta, jego zgiełk doprowadza ją na skraj załamania nerwowego. Jakby tego było mało, jej ukochany Damian twierdzi, że nadchodzi koniec świata.Ksawery, designer w branży elektronicznej rozrywki, przyjaźni się z Agatą i Damianem. Nie może jednak stanowić dla nich oparcia, gdyż głębokie uzależnienie od wirtualnej pornografii doprowadza go na skraj psychozy.Czy nadchodzi kres dni i świat stanie w obliczu zagłady? Czy może tylko każdy z nas żyje w piekle skrojonym na swoją miarę?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?