Kolejny tom przygód Arsene Lupina. Detektyw trafia do willi zmarłego alchemika - amatora, by chronić jego dwie wnuczki i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa.
Czwarta część słynnego cyklu powieściowego. Poznajemy nowe, często zaskakujące cechy postaci wcześniej już znanych. Proust w dalszym ciągu podejmuje próbę zdefiniowania miłości i jej przyczyn. Autor jak zawsze mistrzowsko kreśli opisy zachowań, a przede wszystkim stanów ducha swoich bohaterów. Nierzadko są one zabarwione dużą dozą poczucia humoru, co czyni dzieło, znacznie przystępniejszym w odbiorze.
„Uwięziona” Marcel Proust
Uwięziona to piąta część cyklu „W poszukiwaniu straconego czasu” Marcela Prousta. Zarazem pierwsza, która ukazała się po śmierci autora. Jest to studium związku z kobietą ,a także rozważanie zawiłości relacji damsko – męskich, damsko – damskich i męsko – męskich.
(…) Proust lekceważy sobie to, co zazwyczaj stanowi siłę i urok powieści: fabułę, wikłanie przygód. Nigdy nie ślizga się po powierzchni zjawisk, zawsze drąży w głąb, a introspekcja jego jest tak dramatyczna i zajmująca, że obchodzi się bez zewnętrznych perypetii „bajki”.
Tadeusz Boy - Żeleński
Tym razem poznajemy początki kariery sprytnego włamywacza. Dżentelmen występuje tu pod przybranym nazwiskiem hrabiego Roula. Pewnego dnia ratuje z opresji piękną, tajemniczą hrabinę. Parę połączy namiętne uczucie i…pragnienie bogactwa. Misternie skonstruowana intryga, płomienny romans, gwarantują emocje i doskonałą zabawę, podczas słuchania.
Drugi tom cyklu krzyżackiego. Tym razem głównym wątkiem jest zamach planowany na Władysława Jagiełłę i pokojowe próby rozwiązania konfliktu. Domagalski odsłania przed nami kulisy wielkiej polityki początku XV stulecia. O wygranej wojnie decydowały wtedy, nie tylko wygrane bitwy, ale również działania dyplomatów i tajnych służb. Poznajcie fakty, których nie znajdziecie w podręcznikach historii!
Trzeci z siedmiu tomów cyklu powieściowego Marcela Prousta. Rodzina głównego bohatera zamieszkuje w skrzydle pałacu rodu de Guermantes. On sam zakochuje się w pani de Guermantes. Aby się do niej zbliżyć, za wszelką cenę próbuje zdobyć przychylność rodziny. Pisarz, jak zwykle łączy subtelną analizę psychologiczną i obserwację życia epoki z rozważaniami estetyczno – filozoficznymi.
„Krzyżacy” w zupełnie innej odsłonie. Jest upalne lato 1409 roku. Dagobert z Saint-Amand, burgundzki rycerz na służbie Władysława Jagiełły wyrusza z tajną misją na wschód. Jej celem jest skontaktowanie się z królewskim bratem – Witoldem i przekazanie zgody na rozpoczęcie powstania na Żmudzi. W tym miejscu kończy się historia, a zaczyna fantastyka. Młody rycerz okazuje się tajemniczą osobą, a za jego poczynaniami stoją nadnaturalne siły. Wartka akcja, precyzyjnie skomponowana fabuła, barwny, piękny język, to tylko niektóre atuty książkowego debiutu Dariusza Domagalskiego.
Autor „Wilków i orłów” wygłosił kiedyś znamienne zdanie: „Każde skurwysyństwo musi mieć jakieś granice”. Wypowiedział je sześć lat temu, zapytany o pewne aspekty związane z pisaniem tej powieści i ogólny pogląd na świat. Dziś by już tak lekko tego zdania nie wyartykułował, bo przekonał się, iż rzeczone skurwysyństwo wcale nie musi posiadać granic, a udowadniają to każdego dnia ci sami ludzie, którzy mienią się być zbawcami świata.
Czy jednak istnieje jakiś kres podłości? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Opowieść o wojnie w Czeczenii – wojnie utajonej, ukrywanej przez imperium, ale przez to jeszcze bardziej okrutnej – może, choć nie musi pomóc w odnalezieniu odpowiedzi. Bohaterowie, zarówno ci reprezentujący wielkie mocarstwo, jak i ci z niepokornego państewka, są jednakowo uwikłani w sieć, na którą składają się poczucie krzywdy, rozpacz, ból po stracie najbliższych, a przy tym honor, obowiązek i… wszelka możliwa podłość.
Wojna jest straszna, wojna jest bezlitosna i doskonale potrafi wyrzeźbić człowieka na swój obraz i podobieństwo. Powieść „Wilki i orły” przestawia to brutalnie, bez zbędnych upiększeń i udawania, że może być inaczej.
Powieść "Bisy" - trzecia część cyklu powieściowego "Czarny Wygon" opowiada o dalszych losach Witolda Uchmanna i Adama Nawrota, których mieliśmy okazję poznać w dwóch pierwszych tomach. Bohaterowie "Bisów" znają już zasady rządzące okrutną klątwą zatajenia, lecz nagle okazuje się, że zagrożenie rośnie. O ile w "Słonecznej Dolinie" i "Starzyźnie" granice pomiędzy światami były otwierane niezwykle rzadko, o tyle w "Bisach" nieumarłe, upiorne postaci coraz częściej pojawiają się we współczesnych realiach i zaczynają zagrażać miejscowościom na Roztoczu oraz ich mieszkańcom.
Aztecki bóg Tezcatlipoka chce wtargnąć w nasz świat, by przemienić go w coś gorszego niż Piekło. Walczy z nim zgorzkniały belfer, odarty z wszelkich złudzeń. Zależy mu tylko na duszy i ciele pięknej Partycji. Horror życia w polskiej szkole pomieszany z wizją nadciągającej zagłady. Akcja tego cyberhorroru toczy się tak w przestrzeni rzeczywistej, jak i wirtualnej.
Tytuł Sztuka podróżowania idealnie wpasowuje się w konwencje książki, która jest zarówno poradnikiem jak i swoistym esejem o świecie. Nie zabraknie w tej książce także rozpalających wyobraźnie opowieści o kulturze, faunie i florze przepięknych, tajemniczych miejsc, które eksplorator odwiedził.
Skandalizująca historia Serafiny, jej potwornej ciotki, a także zdarzenia z udziałem wielu sympatycznych lub okropnych mężczyzn przewijających się przez łóżko współczesnej panienki. Groteska i humor nie przesłonią nikomu faktu, że wiele tu twardej prozy życia, choć, jak zwykle u Krystyny Nepomuckiej, okraszonej ciepłem, życzliwością oraz zrozumieniem dla ludzkich słabostek.
Czyta: Hanna Kinder Kiss.
Klechdy sezamowe - Bolesław Leśmian.
Czyta Hanna Kinder-Kiss
5 godzin 53 minuty
Niezwykłe opowieści, gdzie rzeczywistość miesza się z magią, wyprawy zmieniają się w fantazyjne przygody, a nagrodą za trudy są spełnione marzenia. Odnajdziemy rozwikłanie zagadki kolorowych ryb z baśni "Rybak i geniusz", podniebne podróże na Rumaku Zaklętym, historię królewny Parysady, oraz niezwykłego ptaka Bulbulezara.
Legendy warszawskie - Artur Oppman.
Czyta Wojciech Adamczyk.
1 godzina 34 minuty
Warszawa, kryje w sobie setki tajemnic. Z jej wieloma zakątkami związane są piękne legendy: ?Syrena? ?Kościół Panny Marii? ?Bazyliszek? ?Zbójcy? ?Złota Kaczka?. W tajemniczy klimat legend wprowadza nas ciepły głos Wojciecha Adamczyka. Poznajemy dawne oblicze naszej stolicy. Książka do słuchania nie tylko dla dzieci.
Ali Baba i czterdziestu zbójców - Bolesław Leśmian.
Czyta Hanna Kinder-Kiss
5 godzin 14 minut
Baśnie arabskie z cyklu ?Baśnie tysiąca i jednej nocy? w znakomitym opracowaniu Bolesława Leśmiana. Urzekające obrazy Bliskiego Wschodu, legendarne postacie i niesamowite przygody. Bolesław Leśmian zafascynowany orientem ukazuje obyczaje, mądrość, kulturę i filozofię Wschodu.
SĄ KOŚCI I ŚLADY, KTÓRE RZUCAJĄ NOWE ŚWIATŁO NA TAJEMNICZE ZAGINIĘCIE PARY STUDENTÓW. JEDNAK ZMOWA MILCZENIA TRWA OD LAT.
Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły, komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego zaginięcia pary studentów sprzed szesnastu lat. Im głębiej i dokładniej Gross będzie szukał, z tym większym trudem przyjdzie mu przedzierać się przez gąszcz traumatycznych wspomnień skłóconych ze sobą członków rodzin dwojga zaginionych. Prawda o tamtych zdarzeniach okaże się wstrząsająca.
„Zadra” to mroczna opowieść o niszczącej sile miłości, ale też o śmierci, która przedwcześnie zabierając bliskich, strąca w otchłań samotności.
Natalia mieszka na Osiedlu Radosnym w Świdnicy. Prowadzi poradnię psychologiczną. Jej życie jest uporządkowane i niemal sterylnie czyste do chwili, gdy poradnię odwiedza Dominik.Brodaty i tajemniczy klient wciąga Natalię w dziwną grę. Kto ją wygra?
Ze szkatułki hrabiny Morcar skradziony zostaje słynny klejnot, Błękitny Karbunkuł. Hrabina oferuje 1000 funtów za wskazanie sprawcy. Holmes i Watson wkraczają do śledztwa, by nie skazano niewinnego człowieka. Czy pomoże im w tym gęś?Tom trzeci z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.
Seria wielkich kolorowanek to zaproszenie do fascynującego świata, który mali artyści będą odkrywać i współtworzyć. Dołączone do kolorowanek listy zilustrowanych elementów ułatwią dziecku odnalezienie i nazwanie konkretnych zwierząt, postaci, budowli i innych obiektów. Rozwinie to ich spostrzegawczość i pozwoli zdibyć nową wiedzę.
Adrian Lawson ma wszystko: cudowną rodzinę, wspaniały dom i pasjonującą pracę. Żyje w samym centrum Fabryki Snów, gdzie konsekwentnie buduje swój mały raj. Pewnego ranka budzi go sygnał przychodzących SMS-ów. W tym momencie kończy się rzeczywistość, którą Adrian znał. Teraz musi zmierzyć się z prawdą, o jakiej nawet mu się nie śniło. Czy zaufa samemu sobie i podejmie właściwe decyzje? Od tego będzie zależało nie tylko bezpieczeństwo jego najbliższych, ale znacznie, znacznie więcej.Czy przyszłość tak bardzo różni się od teraźniejszości? Czy nowy wspaniały świat zapewni nam szczęście? Czy tęsknota jest grzechem? A wreszcie czym jest Szablon i jaką rolę odegra Adrian?
O czym jest moja książka? O tym, że maluję obrazy. Tworzę coś z niczego, czyli w pewnym sensie jestem bogiem, ale nie tym z Paktofoniki, i nie Jezusem Chrystusem, nawet nie Zeusem, tylko takim małym bogiem, bożkiem. Kiedy zasypiam, obrazy się budzą, życie w nich toczy się normalnie, tak jak u nas, tam też jedzą, płodzą dzieci, łoją wódę, kłócą się, jarają gandzię. Taki świat wykreowałem.
Usadowiłem go w oddalonej od szlaku samotnej góralskiej chatce, gdzieś na końcu świata, w Bieszczadach, pomiędzy Cisną a Wetliną. To na pierwszy rzut oka zwyczajne schronisko tak naprawdę jest azylem pełnym ludzi uciekających przed wojną, bestialstwem getta, przed krwią na dłoniach, uzależnieniem od cyberseksu, chorą ambicją, wypłukującą z mózgu resztki wolności i zdrowego rozsądku. To miejsce jak magnes przyciąga moich bohaterów, wyławiając ich z różnych czasów i miejsc.
Łączę i mieszam gatunki, romans z kryminałem, horror z erotyką, poezję z fantastyką; przy ciągłym akompaniamencie muzyki, od jazzu i bluesa po brudny i sprzężony punk rock. Zadaję wiele pytań, na które odpowiedź jest zawsze taka sama - Człowiek jest niezniszczalny. Ale czy to dobrze?
Miłej lektury!
Rafał Cuprjak
***
„Czytelnicy ceniący prozę przełamującą ograniczenia gatunkowe powinni koniecznie sprawdzić, co czai się w »Po drugiej stronie«.”
Dawid Kain, autor „Kotku, jestem w ogniu”, „Chory, chorszy, trup” i „Horrorarium”
***
„»Po drugiej stronie« to magiczna opowieść. Coś pośredniego między dusznym, niespokojnym snem pijaka, a żydowskim mistycyzmem, coś co wymachuje przed nosem oniryczną tajemnicą, a jednocześnie jest mocne, surowe i namacalnie prawdziwe.”
Wciągająca książka.
Podobają mi się bohaterowie – są z prawdziwego mięsa i ciepłej krwi.“
Marcin Jamiołkowski, autor „Okupu krwi”, „Orderu” i „Kellera”
Damian dorasta w latach dziewięćdziesiątych, spędzając czas na podwórku i w salonach gier. Po śmierci przyjaciela zaczyna miewać wizje, których się boi i których nie rozumie. Zamykając oczy, widzi opustoszały świat.Agata uciekła z małego rodzinnego miasteczka, by szukać szczęścia w Krakowie. Nie potrafi się jednak odnaleźć w realiach dużego miasta, jego zgiełk doprowadza ją na skraj załamania nerwowego. Jakby tego było mało, jej ukochany Damian twierdzi, że nadchodzi koniec świata.Ksawery, designer w branży elektronicznej rozrywki, przyjaźni się z Agatą i Damianem. Nie może jednak stanowić dla nich oparcia, gdyż głębokie uzależnienie od wirtualnej pornografii doprowadza go na skraj psychozy.Czy nadchodzi kres dni i świat stanie w obliczu zagłady? Czy może tylko każdy z nas żyje w piekle skrojonym na swoją miarę?
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?